موفقیت در کار

موفقیت در کار … شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمال دارد از جایگاه فعلی خود در شغلتان خسته شده اید و یا می‌خواهید به موفقیت در کار جدید برسید و به دنبال راه هایی برای رسیدن به آن هستید. پس این مقاله را طوری برایتان نوشتیم که فرقی نکند در چه جایگاهی هستید و اگر کارمند، مدیر، کارگر، رئیس، و یا هر جایگاه دیگری هستید، بتوانید با استفاده از 10 تکنیک فوق العاده، به هدف خود برسید و بهترین اتفاقات را برای خود که همان موفقیت شغلی است رقم بزنید. پس حتماً تا پایان با این مقاله همراه ما باشید تا به سوال:برای موفقیت در کار چه باید کرد؟ پاسخ دهیم

تکنیکهای موفقیت در کار

 1. بهانه ها را حذف کنید
 2. از انجام هیچ کاری نترسید
 3. ارزیابی عملکرد را فراموش نکنید
 4. اهداف دقیقی برای کارتان در نظر بگیرید
 5. همیشه آینده را پیش بینی کنید
 6. خوش بین باشید و مدام با خود تکرار کنید “من می‌توانم”
 7. رقبای خود را آنالیز کنید
 8. به شغلتان علاقه داشته باشید یا علاقه را بسازید
 9. در کارتان متمرکز باشید
 10. فقط خودتان می‌توانید به خودتان کمک کنید

رمز و راز موفقیت در کار چیست؟

اجازه دهید به عنوان اولین نکته در این مقاله به شما بگویم که اگر به دنبال غول چراغ جادو هستید که با دادن رمز و رازی به شما کسب و کار شما را متحول کند و بازار خوبی برایتان دست و پا کند شما هرگز کسب و کار موفقی را تجربه نخواهید کرد؛چرا که موفقیت مخصوصاً در کسب و کار حاصل تلاش های هدفمند در جهت رسیدن به مقصد است. در مقاله راز موفقیت هم به شما گفتیم که موفقیت هیچ رمز و رازی ندارد و تنها راه رسیدن به آن، تلاش کردن و فقط رعایت یک سری اصول ساده است!

ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که راز و رمز موفقیت کسب و کار شما خودتان هستید و به دنبال آن در مکان های دیگر نگردید. شما وقتی روی خودتان و کسب و کارتان وقت می گذارید و با تلاش بی وقفه آن را به جلو می برید در حال رقم زدن معجزه ای در زندگی خود هستید که همان راز موفقیت شما در کسب و کارتان می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که اگر هم در جایی از کلمات رمز و راز استفاده می شود برای این است که ذهن شما توجه بیشتری به آن نکات کند و به راحتی از کنار آنها عبور نکند.

لازمه موفقیت در کار

بدون شک نکته ای که در این بخش به شما خواهم گقت یکی از مهمترین نکات این مقاله می باشد که اگر شما آن را نداشته باشید موفقیتتان در کسب و کار با تهدید جدی رو به رو خواهد شد. مهمترین لازمه موفقیت در کسب و کار شما قبول کردن مسئولیت صد درصدی زندگی خود مخصوصاً در حیطه کسب و کارتان می باشد. شما باید یاد بگیرید که این فقط شما هستید که می توانید در کسب و کارتان معجزه کنید و یا آن را نابود کنید. امیدوارم از این پس به شدت روی این مسئله جدی باشد و مسئولیت صد در صدی کسب و کار خودتان را بر عهده بگیرید. طبیعی است از این پس نباید شکست های خود را گردن خراب بودن بازار ،نخریدن مردم، بازار پر التهاب و… بیندازید.

تجربه به ما نشان داده است که اگر ذهن شما به راحتی این کارها را انجم می دهد موفقیت شما در کسب و کارتان فقط در حد یک رویا باقی خواهد ماند، پس راه حل موفقیت در کار قبول کردن تمام مسئولیت کسب و کارمان می باشد. در ادامه مقاله 10 تکنیک و قانون فوق العاده برای موفقیت در کار را به طور کامل به شما توضیح خواهم داد.


در ادامه بخوانید: بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت


نکات طلایی موفقیت در کار

در این قسمت از مقاله، می‌خواهم به یک سری تکنیک‌هایی اشاره کنم که طی سال‌ها تجربه در زمنیه فروش و کسب و کار به دست آماده است. از طریق گفت و گو با بازاریاب‌های موفق و مدیران کسب و کارهای خوب. تکنیک‌هایی که فروشنده‌های درجه یک بازار از آن‌ها استفاده می‌کنند و هر روز مشتریان خودشان را زیادتر می‎کنند. راستی، قبل از این که وارد بحث تکنیک‌های شویم، می‌خواهم درباره یک اصل مهم در معضل بزرگ در فروش صحبت کنم.

دقت کرده‌اید وقتی که از فروشنده یک مغازه برای مدت 5 یا 6 دقیقه پشت سر هم درخواست می‌کنید رفتارش با شما متفاوت می‌شود. انگار که می‌خواهد داد و بیداد کند و خشم خودش را تخلیه کند. یعنی آستانه پایی دارند و نمی‌توانند در برابر خشمشان را کنترل کنند. اگر هم کسی نتواند خشم را کنترل کند، دیگر مشتری برایش باقی نمی‌ماند. حالا، اگر برای یک هزارم درصد احتمال می‌دهید که شما هم آستانه تحمل مناسب و بالا دربرابر درخواست‌های مشتری‌ها ندارید، سریع دست به کار شوید و مقاله راهکارهای کنترل خشم را بخوانید. خشم یک لحظه است، اما عواقب آن برای ماه‌ها در کسب و کار شما تأثیر می‌گذارد.

1. بهانه ها را حذف کنید

اولین قانون موفقیت در کار ، این است که هیچ بهانه ای نداشته باشید و همه آن ها را از زندگی خود حذف کنید. تا زمانی که بهانه هایی نظیر وقت ندارم، نمیشه، کار پیش اومد، حال ندارم و… داشته باشید، قطعاً در هیچ کاری به موفقیت نخواهید رسید و هرگز به اهدافتان نمی‌رسید. پس اولین اقدامتان برای موفقیت در کار و تجارت خود این می باشد که بهانه ها را از ذهن خودتان پاک کنید.

چرا که بهانه ها فقط سرعت شما را می‌گیرند و گویا شما با بهانه هایتان، در حال فریب دادن خودتان هستید! شک نکنید تا زمانی که بهانه در زندگی شما وجود داشته باشد، موفقیتی در کار نخواهد بود.

بهترین راه برای کنار گذاشتن بهانه ها این است که یکبار برای همیشه بهانه ها را در کاغذی نوشته و به صورت یک مسئله به آن نگاه کنید. وقتی شما چیزی را به صورت یک مسئله مشاهده می کنید ذهن به صورت ناخودآگاه دنبال جواب برای آن مسئله می گردد و با پیدا کردن پاسخ مورد نظر برای همیشه آن بهانه کنار خواهد رفت.

اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در کار این است همه بهانه ها را از زندگی خود حذف کنید
اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در کار این است همه بهانه ها را از زندگی خود حذف کنید

2. از انجام هیچ کاری نترسید

دومین عامل از عوامل موفقیت در کارها ، نترسیدن است. بسیاری از اوقات مهم ترین دلیلی که افراد را از موفقیت دور می‌کند، ترس است. ترس از شکست، ترس از شروع کردن، ترس از ادامه دادن کار و… شاید برایتان جالب باشد بدانید بسیاری از افرادی که می ترسند و کاری را شروع نمی کنند توانایی انجام دادن آن کار را دارند و فقط به علت ترسشان هیچ گاه آن کار را آغاز نمی کنند.

مقاله ” ترس چیست؟ 4 تکنیک قطعی غلبه بر ترس ” به طور مفصل به این موضوع اشاره کرده که توصیه می‌کنم اگر شما هم در کارهایتان زیاد می‌ترسید و ترس، مانع رخ دادن اتفاقات درجه یک بسیاری برایتان شده، حتماً آن را هم مطالعه کنید. پس به راه های درمان ترس در اینجا اشاره نمی‌کنم اما موضوع مهم تری که مطرح می‌شود، این است که شما هم مااند بسیاری از دیگران می توانید بر ترس های خود غلبه کنید تا راه برایتان هموار شود.

موفقیت شجاعت می‌خواهد و تا زمانی که ترس بر شما غالب باشد، شجاعت و در نتیجه موفقیتی هم در کار نخواهد بود…

یکی از مهم ترین دلایلی که نمی‌گذارد به موفقیت در کار برسیم این است که می‌ترسیم

3. ارزیابی عملکرد را فراموش نکنید

تصور کنید مدیر یک شرکت هستید و برای افزایش فروش خود و بهبود مجموعه خود، تبلیغات زیادی انجام می‌دهید. بعد از تبلیغاتتان، مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که از آن ها بازخورد بگیرید و ارزیابی شان کنید. در واقع باید ببینید آیا این تبلیغتی که انجام داده اید برایتان سودمند بوده و می‌توانید باز هم از آن ها استفاده کنید یا نه؟ چون اگر کارتان اشتباه بوده باشد، مسلماً ضرر زیادی کردید و اگر از آن بازخورد نگیرید، بازهم این اشتباه را تکرار خواهید کرد.

این اتفاق در شغل شما هم بارها رخ می‌دهد. ممکن است شما در شغلتان هم کارها و اتفاقات جدیدی را رقم زده باشید و برای این که ببینید آیا کار درستی بوده یا نه، باید از آن بازخورد بگیرید. این کار باعث می شود شما همیشه در مسیر درستی قرار بگیرید و همواره در حال کسب موفقیت های بیشتر در شغلتان باشید. بازخورد گرفتن یا همان ارزیابی عملکرد، یکی از مهم ترین تکنیکهای موفقیت در کار و زندگی است که به هیچ وجه نباید آن را دست کم بگیرید و فراموش کنید.

برای موفقیت در کار خود را ارزیابی کنید
برای موفقیت در کار خود را ارزیابی کنید

4. اهداف دقیقی برای کارتان در نظر بگیرید

تعیین هدف برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار ، زندگی، درس و هر چیز دیگری لازم است. هدفگذاری به قدری مهم است که می‌توان درباره آن ساعت ها صحبت کرد و درباره آن توضیح داد. همچنین اهمیت این موضوع به قدری بالاست که مقالات بسیار زیادی از جمله اهمیت هدف گذاری برایتان نوشته ایم که پیشنهاد می‌کنم آن ها را هم مطالعه کنید تا راه های دقیق هدف گذاری را یاد بگیرید.

اما برگردیم به بحث خودمان، یعنی موفقیت در بازار کار . شما چه کارمند باشید و چه مدیر، باید برای آینده شغلی خود برنامه ریزی کنید و بدانید که می‌خواهید در چند مدت آینده، به چه درجات و چه موفقیت هایی برسید. آن وقت است که می‌توانید میزان تلاش و پیگیری خود را مشخص کنید و برنامه دقیقی برای خودتان بریزید…

برای موفقیت در کار هدف داشته باشید

5. همیشه آینده را پیش بینی کنید

یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق ، این است که آینده را پیش بینی می‌کنند. یعنی همه حوادث، فراز و فرودها، اتفاقات و… آینده را بررسی می‌کنند و در نهایت برنامه دقیقی برای مقابله با مشکلات احتمالی طراحی می‌کنند. شما با این کار همیشه یک گام از سایرین جلوتر می باشید و این خود می تواند وجه تمایز شما از بقیه رقبای خود باسد. شما هم اگر می‌خواهید به موفقیت شغلی برسید، باید توانایی پیش بینی آینده و راه های مقابله با مشکلات را داشته باشید.

برای موفقیت در کار باید مشکلات احتمالی آینده را پیش بینی کنید

6. خوش بین باشید و مدام بگویید “می‌توانم”

یکی دیگر از عوامل موفقیت در کار و شغل ، خوش بینی است. اگر شما هیچ انگیزه و انرژی نداشته باشید و نسبت به آینده شغلی خود هیچ حس خوبی نیز نداشته باشید، قطعاً شغل تان به زودی نابود خواهد شد و نمی‌توانید به هیچ کدام از آرزوها و اهداف خودتان در آن برسید.

یکی از کارهایی که می‌تواند به شدت در به وجود آمدن خوش بینی شما موثر باشد، خودباوری است و برای افزایش آن نیز باید مدام با خودتان تکرار کنید: من می‌توانم…

این کار شما در نهایت به خودباوری و بعد از آن به خوش بینی ختم می‌شود و آن وقت است که می‌توانید در کارتان به موفقیت برسید.

برای موفقیت در کار مدام بگویید من می‌توانم

7. رقبای خود را آنالیز کنید

اگر مدیر یک کسب و کار باشید، حتماً باید رقبای خودتان را بشناسید و برای پیشی گرفتن از آن ها برنامه ریزی کنید. اما حتی اگر مدیر هم نیستید و فقط به عنوان کارمندی ساده فعالیت می‌کنید، باید رقبای خود را تشخیص دهید. رقبای شما می‌توانند همکاران تان و یا کسانی باشند که از شما مقام و مرتبه بالاتری دارند. پس باید به خوبی آن ها را آنالیز کرده و طوری کار کنید که بسیار بهتر از آن ها باشید. آنالیز شما می تواند مسائلی همچون نقاط ضعف و قوت، امتیاز رقابتی آنها،راه های رسیدن به هدف و… باشد.

فراموش نکنید تنها زمانی می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید که از آن ها بهتر کار کنید.

برای موفقیت در کار از رقبای خود پیشی بگیرید

8. به شغلتان علاقه داشته باشید یا علاقه را بسازید

احتمالاً شما هم دیده اید افرادی را که نه تنها به شغل خود علاقه ای ندارند، بلکه به نوعی از آن متنفر هم هستند! می‌توان گفت در این روزها و با وضعیت فعلی جامعه ما، اکثر افراد دچار این حس هستند و نسبت به شغل خود هیچ احساس مثبتی ندارند.

اگر قصدتان این است که در کار خود به موفقیت برسید، باید به آن علاقه داشته باشید. حالا یا از همان اول به سراغ شغلی بروید که به آن علاقه دارید و یا اگر نمی‌توانید به سراغ شغل مورد علاقه خود بروید، سعی کنید تا حد امکان این علاقه را در خود به وجود آورید. در نهایت اگر دیدید نمی‌توانید به شغلتان علاقه مند شوید، قید آن کار را بزنید و عوضش کنید؛ البته برای انجام ایم کار حتماً از یک مشاور خبره مشورت کنید.

شک نکنید تا علاقه ای نسبت به کارتان در میان نباشد، موفقیتی هم در کار نخواهد بود…

برای موفقیت در کار عاشق کارتان باشید
برای موفقیت در کار عاشق کارتان باشید

9. در کارتان متمرکز باشید

در مقاله کسب موفقیت به این نکته اشاره کردیم که اگر می‌خواهید در هر کاری به موفقیت برسید، باید تمرکز بالایی داشته باشید و تمام حواس خود را معطوف به کار خود کنید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که اگر مشغول انجام کاری باشید و در میان انجام آن به سراغ کار دیگری بروید، 80 درصد تمرکز شما از بین خواهد رفت و دیگر نمی‌توانید بازدهی بالایی داشته باشید. چرا که تمرکز بالا، موجب بازدهی بالا نیز خواهد شد.

برای موفقیت در کار تمرکز کنید

10. فقط خودتان می‌توانید به خودتان کمک کنید

به عنوان آخرین نکته باز هم باید به شما بگویم که فقط خودتان هستید که می‌توانید به موفقیت خود کمک کنید، نه هیچ کس دیگر. پس به هیچ وجه در راه رسیدن به موفقیت درجا نزنید و خسته نشوید. چرا که درجا زدنتان همانا و از دست رفتن موفقیت هم همانا… خداوند شما را سرشار از استعداد و توانایی آفریده است آنها را پیدا کنید و با استفاده کردن از آنها سرعت موفقیت خود را بیشتر کنید

موفقیت در کار تیمی

یکی از مهم ترین نقطه ضعف هایی که اکثر افراد و حتی شرکت های بزرگ در همه جای دنیا مخصوصاً ایران دارند، عدم توجه به اصول کار تیمی است. می‌توان گفت از مهم ترین دلایل عدم موفقیت در کار ، همین مورد است.

اگر بتوانید اصول کار تیمی را به خوبی در شغل خود پیاده سازی کنید، هم بازدهی کاری تان افزایش پیدا خواهد کرد، هم باعث به وجود آمدن حس اعتماد و محبت میان همکاران می‌شود، هم تمرکز و تعهد نسبت به کار را بالا می‌برد، و هم بسیاری از اتفاقات عالی و درجه یک دیگر برایتان خواهد افتاد. در مقاله اصول کار تیمی هر آنچه که برای کار گروهی شما به آن نایز داریداشاره کرده ایم که پیشنهاد می کنیم آن را هم مطالعه کنید…

امیدوارم با استفاده از این 10 تکنیک بتوانید بهترین اتفاقات را برای زندگی شغلی خود رقم بزنید. اگر می‌خواهید موفقیت را از همیشه به خودتان نزدیک تر ببینید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله بهترین نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا را هم مطالعه کنید. چرا که در آن مقاله همه جوانب موفقیت را به طور کامل بررسی کرده ایم و می‌تواند به شدت به شما هم کمک کند.

جملات تاکیدی موفقیت در کار

جملات تاکیدی به عباراتی می گویند که شما با تکرار مستمر، آنها را جذب خود می کنید. باور داشتن به تحقق این جملات در هنگام استفاده از آنها میزان تاثیر گذاری آنها را ده ها برابر خواهد کرد و شما را به هدف نزدیک تر می کند.

 1. کار من بهترین تفریح من می باشد.
 2. من بدون شک کسب و کار خودم را میسازم.
 3. خدای مهربان بهترین کاری که برای من ساخته شده است را سر راهم خواهد انداخت.
 4. شرکت های موفق پیشنهاد شغلی زیادی به من داده اند.
 5. من کارآفرینی موفق و خوش فکر هستم.
 6. مردم عاشق کسب و کار من هستند.
 7. درآمد کسب و کار من بسیار زیاد و رضایت بخش است.
 8. من در شغل مورد نظرم به کار مشغول می شوم.
 9. من کار درست و پردرآمد را جذب زندگیم می کنم.
 10. مردم دائم از محصولات شرکت من در حال خرید کردن هستند.

راستی اگر شما هم  راه حل دیگری برای موفقیت در کار سراغ دارید، خوشحال می‌شویم آن ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا اتفاقات خوبی برای همه ما هم رقم بخورد.

امیدوار روی قله های موفقیت ببینمتان…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image