موفقیت در کار

موفقیت در کار … شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید، قطعاً از جایگاه فعلی خود در شغلتان خسته شده اید و یا می‌خواهید به موفقیت در کار جدید برسید و به دنبال راه هایی برای رسیدن به آن هستید. پس این مقاله را طوری برایتان نوشتیم که فرقی نکند در چه جایگاهی هستید و اگر کارمند، مدیر، کارگر، رئیس، و یا هر جایگاه دیگری هستید، بتوانید با استفاده از 10 تکنیک فوق العاده، به هدف خود برسید و بهترین اتفاقات را برای خود رقم بزنید. پس حتماً تا پایان با این مقاله همراه ما باشید تا چگونگی موفقیت در کار را به خوبی یاد بگیرید…

نکات موفقیت در کار

  1. بهانه ها را حذف کنید
  2. از انجام هیچ کاری نترسید
  3. ارزیابی عملکرد را فراموش نکنید
  4. اهداف دقیقی برای کارتان در نظر بگیرید
  5. همیشه آینده را پیش بینی کنید
  6. خوش بین باشید و مدام با خود تکرار کنید “من می‌توانم”
  7. رقبای خود را آنالیز کنید
  8. به شغلتان علاقه داشته باشید یا علاقه را بسازید
  9. در کارتان متمرکز باشید
  10. فقط خودتان می‌توانید به خودتان کمک کنید

در ادامه این 10 تکنیک فوق العاده برای موفقیت در محیط کار را به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد. پس حتماً تا انتها با ما همراه باشید…

1. بهانه ها را حذف کنید

اولین قانون موفقیت در کار ، این است که هیچ بهانه ای نداشته باشید و همه آن ها را از زندگی خود حذف کنید. تا زمانی که بهانه هایی نظیر وقت ندارم، نمیشه، کار پیش اومد، حال ندارم و… داشته باشید، قطعاً در هیچ کاری به موفقیت نخواهید رسید و هرگز به اهدافتان نمی‌رسید. پس اولین اقدامتان برای موفقیت در هر کاری، این باشد که بهانه ها را از ذهن خودتان پاک کنید.

چرا که بهانه ها فقط سرعت شما را می‌گیرند و گویا شما با بهانه هایتان، در حال گول زدن خودتان هستید! شک نکنید تا زمانی که بهانه در زندگی شما وجود داشته باشد، موفقیتی در کار نخواهد بود.

اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در کار این است همه بهانه ها را از زندگی خود حذف کنید
اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در کار این است همه بهانه ها را از زندگی خود حذف کنید

2. از انجام هیچ کاری نترسید

دومین عامل از عوامل موفقیت در کار ها ، نترسیدن است. بسیاری از اوقات مهم ترین دلیلی که افراد را از موفقیت دور می‌کند، ترس است. ترس از شکست، ترس از شروع کردن، ترس از ادامه دادن کار و…

مقاله ” ترس چیست؟ 4 تکنیک قطعی غلبه بر ترس ” به طور مفصل به این موضوع اشاره کرده که توصیه می‌کنم اگر شما هم در کارهایتان زیاد می‌ترسید و ترس، مانع رخ دادن اتفاقات درجه یک بسیاری برایتان شده، حتماً آن را هم مطالعه کنید. پس به راه های درمان ترس در اینجا اشاره نمی‌کنم اما موضوع مهم تری که مطرح می‌شود، این است که اگر می‌خواهید در هر کاری به موفقیت برسید، باید بر ترس های خود غلبه کنید تا راه برایتان هموار شود.

موفقیت شجاعت می‌خواهد و تا زمانی که ترس بر شما غالب باشد، شجاعت و در نتیجه موفقیتی هم در کار نخواهد بود…

یکی از مهم ترین دلایلی که نمی‌گذارد به موفقیت در کار برسیم این است که می‌ترسیم

3. ارزیابی عملکرد را فراموش نکنید

تصور کنید مدیر یک شرکت هستید و برای افزایش فروش خود و بهبود شرکت خود، تبلیغات زیادی انجام می‌دهید. بعد از تبلیغاتتان، مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که از آن ها بازخورد بگیرید و ارزیابی شان کنید. در واقع باید ببینید آیا این تبلیغتی که انجام داده اید برایتان سودمند بوده و می‌توانید باز هم از آن ها استفاده کنید یا نه؟ چون اگر کارتان اشتباه بوده باشد، مسلماً ضرر زیادی کردید و اگر از آن بازخورد نگیرید، بازهم این اشتباه را تکرار خواهید کرد.

این اتفاق در شغل شما هم بارها رخ می‌دهد. ممکن است شما در شغلتان هم کارها و اتفاقات جدیدی را رقم زده باشید و برای این که ببینید آیا کار درستی بوده یا نه، باید از آن بازخورد بگیرید. بازخورد گرفتن یا همان ارزیابی عملکرد، یکی از مهم ترین تکنیکهای موفقیت در کار و زندگی است که به هیچ وجه نباید آن را دست کم بگیرید و فراموش کنید.

برای موفقیت در کار خود را ارزیابی کنید
برای موفقیت در کار خود را ارزیابی کنید

4. اهداف دقیقی برای کارتان در نظر بگیرید

تعیین هدف برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار ، زندگی، درس و هر چیز دیگری لازم است. هدفگذاری به قدری مهم است که می‌توان درباره آن ساعت ها صحبت کرد و درباره آن توضیح داد. همچنین اهمیت این موضوع به قدری بالاست که مقالات بسیار زیادی از جمله اهمیت هدف گذاری برایتان نوشته ایم که پیشنهاد می‌کنم آن ها را هم مطالعه کنید تا راه های دقیق هدف گذاری را یاد بگیرید.

اما برگردیم به بحث خودمان، یعنی موفقیت در بازار کار . شما چه کارمند باشید و چه مدیر، باید برای آینده شغلی خود برنامه ریزی کنید و بدانید که می‌خواهید در چند مدت آینده، به چه درجات و چه موفقیت هایی برسید. آن وقت است که می‌توانید میزان تلاش و پیگیری خود را مشخص کنید و برنامه دقیقی برای خودتان بریزید…

برای موفقیت در کار هدف داشته باشید

5. همیشه آینده را پیش بینی کنید

یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق ، این است که آینده را پیش بینی می‌کنند. یعنی همه حوادث، فراز و فرودها، اتفاقات و… آینده را بررسی می‌کنند و در نهایت برنامه دقیقی برای مقابله با مشکلات احتمالی طراحی می‌کنند. شما هم اگر می‌خواهید به موفقیت شغلی برسید، باید توانایی پیش بینی آینده و راه های مقابله با مشکلات را داشته باشید.

برای موفقیت در کار باید مشکلات احتمالی آینده را پیش بینی کنید

6. خوش بین باشید و مدام بگویید “می‌توانم”

بهترین لازمه موفقیت در کار و شغل ، خوش بینی است. اگر شما هیچ انگیزه و انرژی نداشته باشید و نسبت به آینده شغلی خود هیچ حس خوبی نیز نداشته باشید، قطعاً شغل تان به زودی نابود خواهد شد و نمی‌توانید به هیچ کدام از آرزوها و اهداف خودتان در آن برسید.

یکی از کارهایی که می‌تواند به شدت در به وجود آمدن خوش بینی شما موثر باشد، خودباوری است و برای افزایش آن نیز باید مدام با خودتان تکرار کنید: من می‌توانم…

این کار شما در نهایت به خودباوری و بعد از آن به خوش بینی ختم می‌شود و آن وقت است که می‌توانید در کارتان به موفقیت برسید.

برای موفقیت در کار مدام بگویید من می‌توانم

7. رقبای خود را آنالیز کنید

اگر مدیر یک کسب و کار باشید، حتماً باید رقبای خودتان را بشناسید و برای شکست دادن آن ها برنامه ریزی کنید. اما حتی اگر مدیر هم نیستید و فقط به عنوان کارمندی ساده فعالیت می‌کنید، باید رقبای خود را تشخیص دهید. رقبای شما می‌توانند همکاران تان و یا کسانی باشند که از شما مقام و مرتبه بالاتری دارند. پس باید به خوبی آن ها را آنالیز کرده و طوری کار کنید که بسیار بهتر از آن ها باشید.

فراموش نکنید تنها زمانی می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید که از آن ها بهتر کار کنید.

برای موفقیت در کار از رقبای خود پیشی بگیرید

8. به شغلتان علاقه داشته باشید یا علاقه را بسازید

احتمالاً شما هم دیده اید افرادی را که نه تنها به شغل خود علاقه ای ندارند، بلکه به نوعی از آن متنفر هم هستند! می‌توان گفت در این روزها و با وضعیت فعلی جامعه ما، اکثر افراد دچار این حس هستند و نسبت به شغل خود هیچ احساس مثبتی ندارند.

اگر قصدتان این است که در کار خود به موفقیت برسید، باید به آن علاقه داشته باشید. حالا یا از همان اول به سراغ شغلی بروید که به آن علاقه دارید و یا اگر نمی‌توانید به سراغ شغل مورد علاقه خود بروید، سعی کنید تا حد امکان این علاقه را در خود به وجود آورید. در مقاله اهمیت رضایت شغلی ، به شما راه کارهایی را گفته ایم که بتوانید با استفاده از آن ها عاشق کار خود شوید. پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید. در نهایت اگر دیدید نمی‌توانید به شغلتان علاقه مند شوید، قید ان را بزنید و عوضش کنید.

شک نکنید تا علاقه ای نسبت به کارتان در میان نباشد، موفقیتی هم در کار نخواهد بود…

برای موفقیت در کار عاشق کارتان باشید
برای موفقیت در کار عاشق کارتان باشید

9. در کارتان متمرکز باشید

در مقاله کسب موفقیت به این نکته اشاره کردیم که اگر می‌خواهید در هر کاری به موفقیت برسید، باید تمرکز بالایی داشته باشید و تمام حواس خود را معطوف به کار خود کنید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که اگر مشغول انجام کاری باشید و در میان انجام آن به سراغ کار دیگری بروید، 80 درصد تمرکز شما از بین خواهد رفت و دیگر نمی‌توانید بازدهی بالایی داشته باشید. چرا که تمرکز بالا، موجب بازدهی بالا نیز خواهد شد.

برای موفقیت در کار تمرکز کنید

10. فقط خودتان می‌توانید به خودتان کمک کنید

به عنوان آخرین نکته باید به شما بگویم که فقط خودتان هستید که می‌توانید به موفقیت خود کمک کنید، نه هیچ کس دیگر. پس به هیچ وجه در راه رسیدن به موفقیت درجا نزنید و خسته نشوید. چرا که درجا زدنتان همانا و از دست رفتن موفقیت هم همانا…

موفقیت در کار تیمی

یکی از مهم ترین نقطه ضعف هایی که اکثر افراد و حتی شرکت های بزرگ در همه جای دنیا مخصوصاً ایران دارند، بلد نبودن اصوال کار تیمی است. می‌توان گفت از مهم ترین دلایل عدم موفقیت در کار ، همین مورد است.

اگر بتوانید اصول کار تیمی را به خوبی در شغل خود پیاده سازی کنید، هم بازدهی کاری تان افزایش پیدا خواهد کرد، هم باعث به وجود آمدن حس اعتماد و محبت میان همکاران می‌شود، هم تمرکز و تعهد نسبت به کار را بالا می‌برد، و هم کلی اتفاقات عالی و درجه یک دیگر برایتان می‌افتد که به همگی آن ها به همراه رازهای موفقیت شغلی و عوامل موفقیت در کار تیمی در مقاله اصول کار تیمی اشاره کرده ایم که می‌توانید آن را هم مطالعه کنید…

امیدوارم با استفاده از این 10 تکنیک بتوانید بهترین اتفاقات را برای زندگی شغلی خود رقم بزنید. اگر می‌خواهید موفقیت را از همیشه به خودتان نزدیک تر ببینید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله بهترین نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا را هم مطالعه کنید. چرا که در آن مقاله همه جوانب موفقیت را به طور کامل بررسی کرده ایم و می‌تواند به شدت به شما هم کمک کند.

راستی اگر شما هم بازهم راه حل موفقیت در کار سراغ دارید، خوشحال می‌شویم آن ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا اتفاقات خوبی برای همه ما هم رقم بخورد.

امیدوار روی قله های موفقیت ببینمتان…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image