کتاب های روانشناسی و موفقیت

کتاب های روانشناسی و موفقیت که شاید خیلی از کسانی که به مطالعه علاقه ای ندارند با آن ها انس نداشته باشند و تمایل چندانی برای مطالعه هم طبیعتاً ندارند. اما شمایی که اهل مطالعه هستید می دانید که خواندن کتاب هایی با موضوع رشد فردی و موفقیت می تواند زندگی انسان را بهبود ببخشد و  به آدم انگیزه و انرژی می‌دهد تا با قدرت هر چه بیشتر به سمت اهدافش حرکت کند. خواندن این کتاب های روانشناسی و موفقیت حتی برای کسانی که با کتاب رابطه خوبی ندارند می تواند شروع خوبی باشد تا با این یار مهربان انس بیشتر یبرقرار کنند. به شما قول میدهم اگر لذت مطالعه یکی از این کتاب ها را لمس کنید دیگر جدا شذن از مطالعه برایتان کار آسانی نخواهد بود. در این مقاله قصد داریم 20 مورد از بهترین کتاب های روانشناسی جهان که حتماً باید خواند را به شما معرفی کنم تا با خواندنشان، زندگیتان را رنگ و بوی تازه ای ببخشید.

کتاب های روانشناسی
کتاب های روانشناسی

اگر وقت ندارید که توضیحات این کتاب های روانشناسی پر طرفدار را تک به تک بخوانید، می‌توانید نام آن ها را در لیست زیر مشاهده کنید و یا ویدئوی معرفی بهترین کتاب های روانشناسی دنیا در زیر مشاهده کنید.

در حال بارگذاری...

لیست بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت

 • آیین دوست یابی
 • اثر مرکب
 • قدرت عادت
 • جادوی فکر بزرگ
 • هفت عادت مردمان مؤثر
 • برتری خفیف
 • بیندیشید و ثروتمند شوید
 • ثروتمند ترین مرد بابل
 • از خوب به عالی
 • بنویس تا اتفاق بیفتد
 • زندگی بی حد و مرز
 • زن پولدار
 • اسرار ذهن ثروتمند
 • پدر پولدار، پدر بی پول
 • تغییری کوچک، تحولی شگرف
 • شیوه گرگ
 • بخواهید تا به شما داده شود
 • موضوع راجع به پول نیست
 • عقده سیندرلا
 • خودتو شارژ کن
کتاب های موفقیت و روانشناسی
کتاب های موفقیت و روانشناسی 1
کتاب های روانشناسی و موفقیت
کتاب های روانشناسی و موفقیت 2

1. کتاب آیین دوست یابی

به جرأت می‌توانم بگویم کتاب آیین دوست یابی یکی از تأثیرگذارترین و بهترین کتاب های موفقیت و روانشناسی است. کتابی که بعد از 15 سال تحقیق، در سال 1937 توسط دیل کارنگی نوشته شده است و اگر کسی از من بخواهد تا کتاب های مفیدی برای مطالعه را به او معرفی کنم حتما از این کتاب نام خواهم برد.

این کتاب درست است که مدت هاست نوشته و چاپ شده است اما هنوز که هنوزه جزء پر فروش ترین کتاب های موفقیت است و باید حواستان به این نکته باشد که قدیمی بودن این کتاب، ذهن شما را به سمت این مسیر منحرف نکند که مطالبش خوب نیست و نمی‌شود با آن به موفقیت رسید! این کتاب بر خلاف اسمی که دارد، اصلاً در مورد دوست یابی نیست و به مهارت هایی اشاره می‌کند که باید برای داشتن یه زندگی شاد و البته ارتباط موثر، آن ها را بلد باشیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید 85 درصد موفقیت افراد، به روابط آن ها با دیگران بستگی دارد.

مهارت هایی نظیر: اصول انتقاد کردن، چگونگی برقرای ارتباط با دیگران، راه های نفوذ در دل اطرافیان و کلی مطلب فوق العاده دیگر که با دانستن هر کدوم از آنها، می‌توانیم یک زندگی رویایی را برای خودمان بسازیم.

این نکته را به یاد داشته باشیم که نباید برای خواندن این کتاب تنبلی کنیم و توصیه می‌کنم اولویت اولتان را مطالعه این کتاب قرار دهید چرا که این کتاب از بهترین کتاب های موفقیت فردی می باشد.. چون خواندن کتاب آیین دوست یابی برای هر کسی واجب تر از نان شب است و اگر همه افراد، به نکاتی که در این کتاب گفته می‌شود توجه کنند، شک نکنید که دنیا جای بهتری برای زندگی کردن خواهد شد.

آیین دوست یابی-کتاب های موفقیت
آیین دوست یابی

2. کتاب اثر مرکب

دارن هاردی، نویسنده این کتاب و سردبیر مجله موفقیت در آمریکا است که یکی از میلیاردرهای معروف جهان هم به شمار می‌آید. کتاب اثر مرکب، از معروف ترین کتاب های روانشناسی اوست که در جدول پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار دارد و از کتاب های مفید در کسب موفقیت شناخته می شود.

این کتاب، به شما یادآوری می‌کند که کوچکترین کاری که انجام می‌دهید، روی نتایجی که در زندگی به دست می‌آورید اثرگذار خواهد بود. وقتی این کتاب را می خوانید دیگر متوجه تأثیر تمامی کارهایتان حتی کوچکترین آن ها در مسیر رسیدن موفقیت خود می شوید و با دید دیگری به انجام کارهای روزمره خود می پردازید.

فردی را در نظر بگیرید که اضافه وزن دارد. قطعاً اضافه وزن او حاصل کارهای زیادی در دراز مدت، مثل پرخوری، خوردن غذاهای مضر، ورزش نکردن و… هست که به مرور باعث اضافه وزن و چاقی او شده است.

دارن هاردی در این کتاب به ما می‌گوید که چطور از اثر مرکب کارهایمان به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم و کاری کنیم که همین قدرت مرکب کارها، به سود ما شروع به کار کند. بدون شک این کتاب هم یکی از بهترین و معروفترین کتاب های روانشناسی فردی می باشد که می تواند روح تازه ای به زندگی شما بدمد.

اثر مرکب-کتاب های موفقیت
اثر مرکب

3. کتاب قدرت عادت

یکی از بهترین کتاب های دنیا برای موفقیت کتاب قدرت عادت است . عادت های ما، قدرت عجیبی دارند و نوع زندگی ما را تعیین می‌کنند. شگفت زده می شوید اگر بدانید که تقریباً نیمی از کارهای ما از روی عادت انجام می شود. اگر شما عادت های خوبی در زندگیتان داشته باشید، با کمترین تلاش بیشترین بازدهی را نسبت به بقیه خواهید داشت و در نهایت به موفقیت شما ختم می‌شود و اگر نه مسیر پیشرفت شما به شدت سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

شکل گرفتن یک عادت سه مرحله دارد که چارلز داهیگ، نویسنده این کتاب، به این سه مرحله اشاره می‌کند. طبق تحقیقات چارلز داهیگ، مراحل شکل گرفتن یک عادت به ترتیب عبارتند از:

 1. نشانه یا انگیزه برای شکل دادن به یک عادت
 2. انجام دادن یک رفتار به صورت یک کار معمولی و مداوم
 3. گرفتن پاداش که همان شکل گرفتن عادت است.

کتاب قدرت عادت، تا 60 روز پر فروش ترین کتاب نیویورک تایمز بود و سال ها جزء پرفروش ترین های آمازون هم قرار دارد. همچنین در لیست کتاب های روانشناسی تاثیرگذار مدیران دانشگاه هاروارد هم قرار گرفت.

با همه این تفاسیر، حتماً سعی کنید کتاب قدرت عادت که از کتاب های موفقیت فردی است را مطالعه کنید تا به قدرت عادت هایتان پی ببرید و راه های ترک و یا به وجود آوردن یک عادت را بهتر متوجه شوید.

قدرت عادت-کتاب های موفقیت
قدرت عادت

4. کتاب جادوی فکر بزرگ

این کتاب به قدری مطلب درجه یک و مفید دارد که در ابتدای آن، حدود 5 صفحه نکته ریز و مهم از خلاصه کتاب بیان شده و شما می‌توانید فقط با خواندن آن ها، کلی اتفاق خوب برای خودتان رقم بزنید. چه برسد به این که بخواهید کل کتاب را مطالعه کنید. بعد از خواندن این کتاب، اتفاقات شگفت انگیز و درجه یکی برای شما خواهد افتاد. از جمله:

 • رهبر خوبی خواهید شد.
 • کاری می‌کنید که ذهنتان آنطور که شما می‌خواهید کار کند.
 • به موفقیتتان باور خواهید داشت.
 • چرا شکست می خوریم ؟
 • خلاقانه فکر و آرزو کنید.
 • و کلی اتفاق درجه یک دیگر که می‌تواند اتفاقات عالی را برای شما رقم بزند.

نویسنده این کتاب دکتر دیوید جوزف شوارتز است. کتابی که او نوشته بیش از 3.5 میلیون نسخه فروش داشته و در ایران هم از فروش بالایی برخوردار بوده است و از کتاب های مفید روانشناسی شناخته می شود.

اگر می‌خواهید یک کسب و کار بزرگ راه بیندازید و یا حتی می‌خواهید به آرزوهای خود برسید و فکر بزرگ داشته باشید، من خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنم چون بدون شک جادوی فکر بزگ از جمله کتابهای مفید برای مطالعه است.

جادوی فکر بزرگ-کتاب های موفقیت
جادوی فکر بزرگ

5. کتاب هفت عادت مردمان موثر

از بهترین کتاب های روانشناسی عمومی برای خواندن میتوان کتاب هفت عادت مردمان موثر را نام برد. دکتر استفان کاوی در این کتاب بسیاری از مقالات و کتاب های روانشناسی را بررسی می‌کند و در نهایت به این نتیجه مهم می‌رسد که اگر شما فقط و فقط 7 عادت را در رفتار خودتان به وجود آورید، می‌توانید به موفقیت دلخواهی که می‌‎خواهید برسید.

این 7 عادت عبارتند از:

 1. عمل گرا بودن
 2. پیش بینی کردن
 3. پرداختن به اولین ها
 4. برنده اندیشیدن
 5. اول فهمیدن و سپس فهماندن
 6. جمع کردن چند مهارت برای به وجود آوردن مهارتی دیگر (سینرژی)
 7. پیشرفت مستمر

شک نکنید که دانستن این 7 عادت برای شما به تنهایی کارآمد نخواهد بود و باید اطلاعات بیشتر و جامع تری درباره این عادات داشته باشید و بدانید که چگونه باید از آن ها استفاده کنید. اگر برای خواندن این کتاب بر سر دوراهی قرار دارید، فقط همین نکته را به شما بگویم که 16 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده و جزء محبوب ترین کتاب های نوشته شده تاریخ به شمار می آید! نه فقط کتاب های روانشناسی ، بلکه بین همه کتاب های دنیا!

پس اگر می‌خواهید فرد موفقی شوید، حتماً این کتاب را مطالعه کنید تا ویژگی های افراد موفق را یاد بگیرید و برای خودتان ایجاد کنید.

7 عادت مردمان موثر-کتاب های موفقیت
7 عادت مردمان موثر

6. کتاب برتری خفیف

وقتی سال 2005 اولین نسخه این کتاب به چاپ رسید، هیچ کس، حتی خود جف اولسون که نویسنده این کتاب است، فکر نمی‌کرد چنین استقبال فوق العاده ای از این کتاب شود. منتقدان، خوانندگان این کتاب را به دو دسته تقسیم میکنند: کسانی که تازه شروع کردند به خواندن کتاب های روانشناسی و کسانی که کتاب موفقیت زیاد می‌خوانند.

اگر جزء دسته اول باشید، مطالب بسیار بسیار عالی و فوق العاده ای در این کتاب برای شما وجود دارد. می‌توانید با خواندن آن راحت تر و بهتر به سمت موفقیت حرکت کنید.

اما اگر در دسته دوم حضور دارید و زیاد با کتاب های روانشناسی و موفقیت سر و کار دارید، ممکن است بعضی از مطالب آن برای شما تکراری باشد. ولی این نکته را در نظر داشته باشید که یادآوری، مهم تر از یادگیری است و اگر به مطالبی که می‌دانید عمل نمی‌کنید، گویا هیچ علمی ندارید و حتماً نیاز است که دوباره این مطالب برای شما تکرار شود.

جف اولسون در این کتاب می‌گوید که فرق افراد موفق با غیر موفق این است که انسان های موفق، کارهایی که باعث می‌شوند یک زندگی خوب را داشته باشیم، به صورت مستمر انجام می‌دهند . افراد موفق به کارهای کوچک خود نیز اهمیت می دهند و همین امر باعث ایجاد اختلاف آنها با سایرین می شود ولی سایر افراد این نکات را جدی نمی‌گیرند و همین باعث عدم موفقیتشان می‌شود.

با خواندن این کتاب بارها این جمله در ذهنم مرور می شود که موفقیت، تکرار لجوجانه کارهای ساده است .

برتری خفیف-کتاب های موفقیت
برتری خفیف

7. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید از جمله کتاب های موفقیت در زندگی است و اصولی که برای ثروتمند شدن باید رعایت کرد را به مخاب می آموزد . شما برای موفقیت و همچنین ثروتمند شدن، اول باید ذهن ثروتمندی داشته باشید تا بتوانید به آن ها برسید و تا وقتی ذهنتان ثروتمند نباشد نمیتوانید موفق بشوید و تولید ثروت کنید.

ذهن ثروتمند یعنی ذهنی که علاوه بر خودش، به فکر دیگران هم باشد. چه از لحاظ مالی، چه از لحاظ داشتن حال خوب و حتی از لحاظ اینکه دوست داشته باشد دیگران هم موفق شوند. شک نکنید کسی که دوست نداشته باشد موفقیت اطرافیانش را ببیند، خودش هم به موفقیت و ثروتمند شدن نخواهد رسید.

ناپلئون هیل برای نوشتن این کتاب 20 سال زحمت کشید و به مطالعه زندگی افراد موفق پرداخت. همچنین او با بیش از 500 نفر از افراد موفق و ثروتمند مصاحبه کرد تا راز موفقیت و ثروتمند شدن آن ها را پیدا کند. رازی که شد کتاب (بیندیشید و ثروتمند شوید!).

این کتاب هم یکی از پر فروش ترین و معروف ترین کتاب های موفقیت دنیا به حساب می آید.

بیندیشید و ثروتمند شوید-کتاب های موفقیت
بیندیشید و ثروتمند شوید

8. کتاب ثروتمندترین مرد بابل

در این مقاله سعی شد به معرفی بهترین کتاب های دنیا برای مطالعه بپردازیم که کتاب ثروتمند ترین مرد بابل یک از بهترین کتاب های دنیا است . به جرأت می‌توانم بگویم که اگر کسی به نکاتی که در این کتاب گفته می‌شود عمل کند، مشکلات مالی او کاملاً حل می‌شوند و حتی می‌تواند به یک فرد ثروتمند تبدیل شود.

چرا که این کتاب، همه نکات مربوط به ثروتمند شدن را به صورت کامل از دیدی متفاوت جمع آوری کرده و مجموعه ای کامل از آنهاست. اگر مباحث مالی برایتان در اولیوت است پس این کتاب را در صدر لیست مطالعه خود قرار دهید .

جورج کلاسون، نویسنده این کتاب 167 صفحه ای، برای شما داستان هایی بیان می‌کند درباره اینکه خیلی از افراد ثروتمند، چگونه به ثروت فعلیشان رسیدند و شما چگونه می‌توانید از روش های آن ها استفاده کنید برای رسیدن به موفقیت، ثروت و  همچنین رسیدن به اهدافتان…

کتاب ثروتمند ترین مرد بابِل فوق العاده پرفروش و معروف را می‌توانید حتی در یک روز تمام کنید و اصول اصلی موفقیت و ثروتمند شدن را یاد بگیرید اما اگر من جای شما بودم بعد از مطالعه ، آن را بارها برای خود مرور و مطالبش را اجرایی می کردم.

ثروتمند ترین مرد بابل-کتاب های موفقیت
ثروتمند ترین مرد بابل

9. کتاب از خوب به عالی

مشکل اصلی خیلی از افراد، این می باشد که وقتی به یک حدی از موفقیت می‌رسیم، متوقف می‌شویم و می‌گوییم: تا همین جا هم که رسیدیم خوب است و در همان جا متوقف می شویم! حرف اصلی این کتاب دقیقاً همین است! اینکه خوب نباشیم! خوب دشمنِ عالی است و نمی‌گذارد ما به سمت عالی شدن حرکت کنیم.

کمی به سوالاتی که در ادامه می‌پرسم فکر کنید:

چرا شما باید خوب باشید؟ چرا نباید جزء ده نفر برتر کشور و یا حتی دنیا در حیطه تخصصی خودتان باشید؟ چرا همیشه باید کسانی باشند که از شما بهتر باشند؟ چرا…؟

ما این توانایی را داریم که مثل همه افراد موفق دنیا ظاهر شویم و اگر بخواهیم، حتماً می‌توانیم. همان طور که آن ها توانستند…

جیم کالینز و تیم 21 نفره اش، 5 سال روی شرکت های بزرگ دنیا تمرکز کردند و تمام تلاششان این بود که راز عالی بودنشان را کشف کنند و بالأخره این راز را کشف کردند.

این نکته را به خاطر داشته باشید: شما هم می‌توانید جزء ده نفر برتر دنیا باشید پس این کتاب تأثیرگذار روانشناسی را هم از دست ندهید.

از خوب به عالی-کتاب های موفقیت
از خوب به عالی

10. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد اثر “هنریت کلاوسر”، کتابی که می خواهد زندگی را با نوشتن اهداف و برنامه های زندگی تغییر دهد . نویسنده این کتاب در دانشگاه های مطرح جهان همچون واشنگتن و سیاتل مدرس بوده است و سمینارهای روانکاوی و روانشناسی بسیار زیادی را برگزار کرده است .

در واقع این کتاب قصد دارد که به شما بگوید نوشتن یعنی خلق کردن چیزی و زمانی که شما چیزی را می نویسید در جهان ماندگار می شود. وقتی شما شروع به نوشتن می کنید یعنی شما اثری از خود بر روی این جهان حک کرده اید و با این کار آن اثر زودتر به خود شما باز می گردد .

 تحقیقی که در دانشگاه هاروارد بر روی دانشجویان انجام شد، نشان داد که تنها سه درصد از آنها اهداف خود را نوشته اند. اما این سه درصد در آینده همان کسانی بودند که زندگی بهتری نسبت به سایرین داشتند. اگر اهداف شما کتبی باشد بسیار بهتر خواهند بود. توصیه می کنیم حتما این کتاب را مطالعه کنید تا به جادوی نوشتن ایمان پیدا کنید و بدانید که نوشتن می‌تواند برای شما زمینه‌های بسیار مختلفی را خلق کند.

کتاب های روانشناسی بنویس تا اتفاق بیفتد

11. کتاب زندگی بی حد و مرز

“نیک وویچیچ” نامی که قطعاً بارها شنیده اید و حتی در نظر برخی افراد این فرد یک اسطوره به معنای واقعی است. شخصی که با وجود معلولیت مادرزادی و ابتلا به نوعی سندروم که موجب شده بدون دست و پا به این جهان قدم بگذارد، اکنون توانسته برای بسیاری از انسانهای سالم جهان یک الگوی موفق باشد. او به همه دنیا ثابت کرده است که برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی هیچ چیز نمی تواند مانع شما باشد و این شانس را از شما بگیرد.

تنها فردی که می تواند زندگی شما را تغییر دهد خود شما هستید. او موفق شده در سال‌های اخیر سخنرانی های بسیاری را در جهان ارائه دهد و درباره زندگی خودش، سفرها و سختی هایش برای دیگران صحبت کند. کتاب “زندگی بی حد و مرز” در واقع مروری بر زندگی شخصی او و تمام سختی هایی که از آنها عبور کرده تا به موفقیت برسد می باشد.

همچنین این کتاب از بهترین کتاب های انگیزشی دنیا است و کسانی که فکر می‌کنند برای رسیدن به موفقیت موانع بسیار زیادی وجود دارد و یا مرتب در حال بهانه گرفتن هستند، حتماً باید این کتاب را مطالعه کنند. بدون شک می‌توانید انگیزه بسیار زیادی بعد از مطالعه این کتاب دریافت کنید.

کتاب های روانشناسی زندگی بی حد و مرز

12. کتاب زن پولدار

اگر از آن دسته خانم هایی هستید که فکر می‌کنید امور مالی تنها باید تحت کنترل آقایان باشد، توصیه می کنم حتما این کتاب را مطالعه کنید. شاید در باور برخی از زنان امور مالی و پول بحثی کاملاً مردانه باشد. به همین علت بسیاری از خانم ها هیچ مهارتی در حوزه سرمایه‌گذاری ندارند و متاسفانه شاید اغلب آنها هوش مالی ضعیفی نیز داشته باشند.

کتاب “زن پولدار” نوشته “کیم کیوساکی” همسر “رابرت کیوساکی” می‌باشد. در این کتاب سعی شده است تا اصول سرمایه گذاری درست به خانم ها آموزش داده شود. کیم کیوساکی یکی از افراد ثروتمند می‌باشد که به همراه همسرش در سرمایه گذاری های بسیار بزرگ شرکت می‌کند و حتی مالک موسسات و شرکت های مختلفی می باشد. مطالعه این کتاب برای تمام خانم هایی که می خواهند ثروت آفرینی کنند توصیه می شود.

کتاب های روانشناسی زن پولدار

13. کتاب اسرار ذهن ثروتمند

زمانی که این کتاب را مطالعه کنید، تازه متوجه خواهید شد که باورهایتان درباره پول تا چه اندازه غلط بوده است. کتاب اسرار ذهن ثروتمند نوشته “تی هار واکر” می‌باشد. نویسنده در این کتاب سعی کرده ذهنیت ها و باورهای نادرست درباره پول را به شما نشان دهد. تفاوت فکری بین افراد فقیر و ثروتمند را مشخص کند.

در واقع شما زمانی که این کتاب روانشناسی را مطالعه کنید، ممکن است دچار چالش شوید و به فکر فرو روید. یکی از نکات مثبت این کتاب این است که خود نویسنده تمام این مسیر را طی کرده است و در واقع تجربیات خود را بیان کرده. بنابراین بدون شک با مطالعه این کتاب و رعایت کردن نکات آن می توانید اتفاقات بسیار خوبی را برای ثروت خود رقم بزنید.

کتاب های روانشناسی اسرار ذهن ثروتمند
کتاب های روانشناسی اسرار ذهن ثروتمند

14. کتاب پدر پولدار پدر بی پول

رابرت کیوساکی” یکی از چهره های شناخته شده جهان که به محض اینکه اسم او را می شنویم، به یاد پول و سرمایه گذاری افتاده و کتاب های او در ذهنمان متبادر می شود. کتاب “پدر پولدار پدر بی پول” یکی از آثار فوق العاده این نویسنده و مربی هوش مالی می باشد. در این کتاب شما یاد خواهید گرفت که در هر زمینه ای اعم از سرمایه گذاری و حتی قرض گرفتن چگونه موفق عمل کنید.

رابرت کیوساکی زمانی به موفقیت دست یافت که اوضاع جامعه رو به بحران بود و هیچ امیدی به پیشرفت وجود نداشت. اما این فرد با استفاده از توصیه ها و راهنمایی های یک فرد آگاه توانست برای خود زندگی فوق‌العاده‌ای را رقم بزند. اگر خواهان بالا بردن هوش مالی خود و کسب اطلاعات بسیار قوی در حوزه سرمایه‌گذاری هستید، به شما توصیه می کنم حتما این کتاب را مطالعه کنید.

کتاب های روانشناسی پدر پولدار پدر بی پول
کتاب های روانشناسی پدر پولدار پدر بی پول

15. کتاب تغییری کوچک، تحولی شگرف

ایجاد تغییرات برای ما در زندگی گاهی بسیار سخت است. شاید فکر می کنیم برای اینکه بتوانیم زندگی خود را رو به بهتر شدن پیش ببریم، باید کارهای بسیار بزرگی انجام دهیم. اما واقعیت این است که همه چیز از یک تغییر کوچک آغاز خواهد شد. تغییری که ممکن است موجب شود در زندگی شما یک تحول شگرف اتفاق بیفتد.

“سو هادفیلد‌” نویسنده این کتاب روانشناسی فوق العاده کاربردی، مدت هاست که در حوزه مهارت‌های موفقیت برای دیگران کلاس برگزار می‌کند. در این کتاب با ارائه تمرین های بسیار ساده راه رسیدن به آرزوها را به شما نشان می دهد و از جمله کتاب هایی است که زندگی را متحول می کند. یکی از مزیت های بسیار خوب این کتاب این است که با زبان ساده نوشته شده و برای هر فردی در هر جایگاهی مناسب است. می‌توانید با عمل به توصیه های این کتاب دلیل ناکامی های خود را پیدا کنید و تغییرات بسیار فوق‌العاده‌ای در زندگی تان ایجاد نمایید.

کتاب های روانشناسی تغییری کوچک تحولی شگرف

16. کتاب شیوه گرگ

“جردن بلفورت” معروف به گرگ وال استریت. قطعاً شما هم می‌دانید وال استریت در آمریکا خیابان هایی است که ساختمان های بورس در آن قرار دارند. افراد بسیار زیادی مایل هستند به رمز و راز این ساختمان‌ها پی ببرند. جردن بلفورت نویسنده کتاب شیوه گرگ بعد از مدتها فعالیت موفق و دارا بودن یک تیم بسیار قوی تصمیم گرفته، تمام تجربیات خود را که او را تبدیل به یک ستاره در حوزه بازاریابی و فروش کرده است، اختیار مخاطبان قرار دهد.

پیش از این دوره های آموزشی او معمولاً با مبلغ 2000 دلار برگزار می‌شد. اما حال این کتاب در دست شماست تا بتوانید به یک ستاره در دنیای فروش و بازاریابی تبدیل شوید. او در ۲۶ سالگی به درآمدی بیش از ۴۹ میلیون دلار در سال دست پیدا کرد. قطعاً باید این کتاب را مطالعه کنید تا بتوانید از شیوه و روش او برای رسیدن به موفقیت های بسیار بزرگ استفاده نمایید. همه آن چیزی که برای نفوذ گام به گام لازم دارید را در چهارچوب قوانین انسانی و با اصول کاملاً دقیق در اختیار شما قرار دارند.

کتاب های روانشناسی شیوه گرگ

17. کتاب بخواهید تا به شما داده شود

“استر هیکس” و “وین دایر” در این کتاب روانشناسی قصد دارند به شما آموزش دهند که چطور احساسات خود را با خواسته هایتان هماهنگ کنید تا نهایتاً به آرزوهای خود دست پیدا کنید. آنچه که در این کتاب یاد می‌گیرید، تغییرات بنیادین برای رسیدن به همه چیزهایی است که مایل هستید آنها را کسب کنید. همه خواسته های شما در این جهان از قوانین خاصی پیروی می‌کنند و این شما هستید که با درک درست این قوانین و به کارگیری آنها، می توانید تمام خواسته هایتان را محقق کنید.

کتاب بخواهید تا به شما داده شود (بخواهید تا برسید) از جمله کتاب های روانشناسی معروف است و در واقع نشان می‌دهد رسیدن به هیچ یک از چیزهایی که واقعاً مایل هستید، سخت و دشوار و یا غیر ممکن نیست. تنها شما هستید که باید روش دستیابی به آن را به درستی یاد بگیرید. برای علاقه مندان به قانون جذب این کتاب می‌تواند یک کتاب فوق العاده جذاب باشد.

کتاب های روانشناسی بخواهید تا برسید
کتاب های روانشناسی بخواهید تا برسید

18. کتاب موضوع راجع به پول نیست

“باب پراکتور” فردی که برای اغلب مردم اسم او مترادف موفقیت است. این کتاب که یکی از بهترین کتاب های روانشناسی است، قصد دارد که به شما اثر تصویر ذهنی را در رسیدن به موفقیت و ثروتمند شدن آموزش دهد. در واقع نه فقط پول، بلکه در این کتاب نحوه دستیابی به هر چیزی را به شما یاد خواهد داد.

صحبت‌های او به حدی کامل و کاربردی هستند و از منابع کاملاً دقیق ذکر می شوند که نمی توانید به هیچ عنوان آنها را رد کنید و با تمام وجود مایل هستید، به آنها عمل کنید تا به موفقیت دست پیدا کنید. حتماً مطالعه این کتاب را در برنامه خود قرار دهید. بدون شک بعد از مطالعه آن، تاثیرات بسیار خوبی خواهید گرفت و از سوی دیگر اتفاقات بسیار جالبی را در زندگیتان رقم خواهید زد.

کتاب های روانشناسی موضوع راجع به پول نیست

19. کتاب عقده سیندرلا

کتاب عقده سیندرلا اثر “کولت داولینگ”، کتابی که قصد دارد به تمام دختران و بانوان دنیا آموزش دهد، باید مستقل باشند و مسئولیت زندگی خود را بپذیرند. در این کتاب تلاش شده که زنان را از قید وابستگی رها کند و به آنها یک شخصیت کاملاً مستقل بدهد.

مطالعه کتاب عقده سیندرلا بدون شک برای تمام خانم‌ها و دختران جوان و نوجوان ضروری است. زیرا آنها باید بدانند که قرار است خودشان به تنهایی موفق به ایجاد چه تغییراتی در زندگیشان باشند. قطعاً تا زمانی که یک زن وابستگی دارد، نمی تواند به موفقیت چندانی دست پیدا کند. حتماً این کتاب را برای یکبار هم که شده مطالعه کنید.

کتاب های روانشناسی عقده سیندرلا

20. کتاب خودتو شارژ کن

وقتی گوشی های موبایلمان شارژش تمام می‌شود، چه اتفاقی میفتد؟ نورش کم می‌شود، بعضی برنامه ها از کار می اُفتند و در نهایت خاموش می‌شود. ما آدم ها هم خیلی از اوقات شارژ خالی می‌کنیم و نیاز داریم دوباره شارژ شویم تا پر انرژی به سوی اهدافمان پیش رویم. اما به نظر شما شارژرها ما انسان ها چه چیزهایی هستند؟

مجتبی مصطفایی، نویسنده خودتو شارژ کن، در این کتاب به ما می‌گوید که به وسیله چه چیزهایی می‌توانیم انرژی خودمان را دوباره به دست آوریم و به قول خود کتاب، چگونه خودمونو شارژ کنیم؟ در واقع این کتاب از جمله کتاب هایی برای رشد شخصیت است.

شک نکنید با خواندن این کتاب خلاصه و مفید از راهکارهای موفقیت و مهارت های بازگرداندن انرژی، می‌توانید بمب انرژی شوید و موفقیت را از همیشه به خودتان نزدیک تر ببینید…

خودتو شارژ کن-کتاب های موفقیت
خودتو شارژ کن

نکته پایانی

20 مورد از بهترین کتاب های روانشناسی جهان را به شما معرفی کردم تا پاسخی به این سوال باشد که ( بهترین کتاب روانشناسی و موفقیت دنیا کدام اند؟ ) حالا انتخاب با خودتان است. می‌توانید با خواندن آن ها روزهای رویایی را برای خودتان بسازید و کاری کنید که بهترین سال های عمرتان رقم بخورد. یا می‌توانید همین طور بدون آموزش به راهتان ادامه دهید و با حدس و آزمایش، کلی خودتان را از مسیر موفقیت عقب بیدازید.

راستی، اگر شما هم با خرید کتاب های روانشناسی و خواندن آن ها زندگیتان تغییر کرده و فکر می‌کنید می‌تواند به بقیه هم کمک کنید، حتماً نام آن کتاب ها را در بخش نظرات در پایین همین صفحه با ما درمیان بگذارید تا دیگران هم از آن استفاده کنند.

موفق باشید…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر


 1. مهدی

  درود بر شما
  جای چند کتاب دیگر هم خالی بود مثه…
  معجزه شکرگزاری
  چهار اثر از فلورانس
  دانش ثروتمند شدن
  نیمه تاریک وجود
  و…

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   بله
   ممنون از نقطه نظری که داشتید
   اینها هم کتابهای خوبی هستند

 2. صفری

  بسیار بسیار عالی بود

  پاسخ دادن
 3. مهدوی

  سلام مقاله خیلی خوب بود.به خاطره معرفی کتاب ها ممنون .

  پاسخ دادن
 4. سحر طوقیان

  سلام گام برتری ها
  خداقوت
  واقعا کتاب های خوبی بود من چکیده ی کتاب هاروخوندم متوجه عالی بودن مطالب شدم
  ممنون که این کتاب هاروبرات بهترشدن ما معرفی میکنید.

  پاسخ دادن
 5. الهه ابراهیمی

  ممنونم از کتابای خوبی که معرفی کردید..:)

  پاسخ دادن
 6. ام لیلا احمدی

  سپاسگزارم
  معرفی این کتابها موجب بالا رفتن انرژی من شد .
  امیدوارم با رعایت قوانین برای شروع و ادامه مسیر بتونم
  دلیل موفقیت خودم باشم

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   براتون بهترین آرزو ها‌رو داریم
   موفق و سربلند باشید

 7. صغری تیموری

  سلام من هم خیلی دوست دارم همه این کتابها رو بخونم.ممنون ازراهنماییتون

  پاسخ دادن
 8. منیر سادات حسینی

  خیلی دوست دارم تمام کتابها رو مطالعه کنم. ممنون از شما بابت معرفی کتابها

  پاسخ دادن
 9. فیروزه حاجی قنبری

  با سلام
  بنده چهارتا از این کتابها رو مطالعه کرده ام.توصیه می کنم حتما مطالعه کنید بخصوص اثر نرکب برای داشتن یه برنامه با ثبات قدم واقعا عالیه

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   احسنت به شما
   ممنون بابت نظر خوبتون…

 10. nemati

  درود بر شماااا☺

  مچکررررررم از جنااب اقاای پارساا هموله، باابت معررفی کتابهاا و شرح اجمالی و موثرشووون از مطاالب کتابهاااا ???

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنونم از نظر لطف شما
   امیدوارم با خوندن اونها به موفقیت برسید…

 11. عربگری

  سلام علیکم
  کتاب برتری تخفیف رو خوندم
  ممنون ازکتابهای خوبی که معرفی میکنید

  پاسخ دادن
 12. پریزاد

  سلام روز خوش ?ممنون بابت معرفی بهترین کتابها . من کتاب اثر مرکب و بیندیشید و ثروتمند شدید و خودتو شارژ کن و بنویسید تا اتفاق بیفتد رو خوندم .ان شاءالله کتابهای دیگه رو هم بتونم خیلی زود بخونم و بهشون عمل کنم?

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   روز شما هم خوش
   احسنت به شما
   امیدوارم بتونید سایر کتاب ها رو هم مطالعه کنید…

 13. صفری

  سلام ممنون از کتابهایی ک معرفی میکنید من هم کتاب اثر مرکب و خودتو شارژ کن استاد رو مطالعه کردم کتابای خیلی خوبو مفیدی بودن

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   ممنون از شما
   قطعا سایر کتاب ها هم همین طور خوب و مفید هستند…

 14. رقیه کریمی

  سلام خیلی دوست دارم همه این کتابها را بخونم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   مطمئن باشید اگه با همین اشتیاق و پشتکار ادامه بدید، موفقیت در انتظار شما خواهد بود…

 15. کیانمهر

  سلام من کتاب آیین دوست یابی رومطالعه کردم بسیار عالی بود
  کتاب جادوی فکربزرگ روهم میخوام بخونم امیدوارم باتاثیرازاین کتابها زندگی بهتری داشته باشیم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   بله آیین دوست یابی واقعا بعترین و انرژی دهنده ترین کتابیه که من هم تا به حال خوندم. جادوی فکر بزرگ هم عالی و درجه یکه
   موفق باشید…

 16. ناشنای

  سلام ممنون از معرفی کتاب ها
  ان شاالله بتونیم ک کتابهارو بخونیم
  و ب رشد فردی خوبی برسیم

  پاسخ دادن
 17. Pariya_amirpor

  سلام واقعا این کتاب ها عالین مخصوصا کتاب اثر مرکب که خیلی درجه1بود مرسی از اقای هموله که بهترین کتاب هارو معرفی میکنند به دوستان

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   ممنونم از شما
   بله کتاب ها همه عالی هستند و هرکسی اونهارو مطالعه کنه فوق العاده به زندگی شخصی و کاریش کمک خواهد کرد…

 18. سمیه تیموری

  سلام ، ممنون بابت معرفی کتاب های خوب و مفیدتون ?????

  پاسخ دادن
 19. معصومه شاهری

  سلام.از اسم وسرفصل ها معلومه کتاب های مفید وتاثیر گذاری هستند همانطور که دوستان گفتند.من هیچ کدوم رو نخوندم تصمیم دارم انشا..بخوندم.دوستان برای پیشرفت همدیگر دعا کنیم تا رشد فردی عالی برسیم.سپاس از این همه توجه وهمراهی

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام بله دقیقا کتاب ها کتاب های فوق العاده ای هستند
   امیدوارم همه اونها رو بخونید چون خیلی به دردتون میخوره…

 20. سمیه قریشی

  سلام ممنون از معرفی این کتابهای ناب
  من ایین دوست یابی و اثر مرکب و خودتو شارژ کن رو خوندم میتونم به جرات بگم که ایین دوست یابی بهترین و موثرترین کتاب برای زندگیه واقعا حس خوب فکر کردن و خوب زندگی کردن رو بهمون یاد میده حتما حتما کتابهای پیشنهادیتون رو تهیه میکنم و تشکر میکنم که اونها رو معرفی کردید?

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   تبریک میگم به شما بابت این همه انرژی و البته کتابخوانیتون
   شک نکنید که موفقیت در انتظار شماست…

 21. حمیده

  سلام ممنون از یاداوریتون. من در حال مطالعه ۷ عادت مردمان موثر و ثروتمندترین مرد بابل هستم بخشهای زیادی از ایین دوستیابی را هم مطالعه کرده ام و کمی از بیندیشید و ثروتمند شوید البته به توصیه شما خودتو شارژ کن را قبلا خواندم گاهی نکاتش را مرور می کنم باید نکات این کتابها را تمرین کنیم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   احسنت به شما
   شک نکنید که با خوندن این کتاب ها موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر خواهد بود…

 22. سهیلا کریمی

  ممنون
  کتاب سرسختی انجلا رو خوندم
  میرم اثر مرکب رو هم دانلود میکنم.
  ????

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   موفق باشید
   شک نکنید که خوندن این کتاب ها بهتون خیییلی کمک میکنه…

 23. رقیه کریمی

  سلام خوب بود

  پاسخ دادن
 24. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام
  ممنون بابت کتاب های خوبی که معرفی کردین

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلامت باشید.
   امیدوارم این کتاب های درجه یک رو بخونید تا موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر باشه…

 25. سهیلا کریمی

  بسیار عالی?????

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image