موفقیت سریع

موفقیت سریع … احتمالاً شما هم آن دسته از افرادی را دیده اید که برای رسیدن به موفقیت دست به هرکاری می‌زنند و سودای یک شبه موفق شدن یا پولدار شدن را در سر دارند. این افراد که تعدادشان هم معمولاً کم نیست، حاضرند برای رسیدن به هدف خود هر نوع کاری انجام دهند و گویا می‌خواهند ضرب المثل “نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود” را نقض کنند. بسیاری از بزرگان و صاحب نظران هم می‌گویند نمی‌شود بدون تلاش و سختی و گذراندن مدت زمان زیاد به موفقیت رسید. اما می‌شود سرعت خود را در راه موفقیت افزایش داد! نمی‌شود؟ ما قرار است در این مقاله میان بر های صحیحی به شما معرفی کنیم که بتوانید با استفاده از آن ها، موفقیت را خیلی سریع تر از حد ممکن برای خود قابل دست یابی کنید. پس تا پایان با ما همراه باشید…

راههای موفقیت سریع

 1. از تکنیک چابکی (agile) استفاده کنید
 2. قانون 80/20 بسیار به شما کمک خواهد کرد
 3. برنامه ریزی مناسب داشته باشید
 4. فاصله بین تصمیم تا اقدام خود را کوتاه کنید
 5. مدیریت زمان داشته باشید
 6. آموزش ببینید
 7. در تصمیمات خود قاطع باشید
 8. تا می‌توانید خودتان را درگیر کنید
 9. از شکست های خود درس بگیرید
 10. حواستان به اطرافیان تان باشد

در این مقاله به خوبی با این 10 تکنیک آشنا خواهید شد و با استفاده از آن ها قطعاً اتفاقات فوق العاده خوبی را برای خوتان رقم خواهید زد. اما قبل از آن، بهتر است که نقشه موفقیت خودتان را ترسیم کنید. درست مثل افراد موفق. آن‌ها اول نقشه از آن چیزی که می‌خواستند کشیدند و بعد در آن مسیر قدم برداشتند. برای این که شما هم بتوانید نقشه و استراتژی خیلی بهتری برای موفقیتان بکشید، توصیه می‌کنم که حتماً مقاله نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا را بخوانید. حتماً می‌تواند اتفاقات خیلی خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

چگونه خیلی سریع به موفقیت دست پیدا کنیم؟

ترجیح می‌دهم بیش از این منتظرتان نگذارم و خیلی سریع به بیان 10 تکنیک فوق العاده برای این که بتوانید با استفاده از آن ها، خیلی سریع به موفقیت برسید بپردازم. حتماً تا پایان با ما همراه باشید…

1. از تکنیک چابکی (agile) استفاده کنید

این تکنیک همان طور که از نامش مشخص است، برای افزایش سرعت به وجود آمده. فکر می‌کنم حتی با شنیدن نام آن هم یاد سرعت و عجله بیفتیم. پس می‌توان آن را یکی از مهم ترین تکنیک ها برای رسیدن سریع و تند به موفقیت در نظر گرفت.

تکنیک چابکی با همان agile یعنی کاری را زودتر از موعد آن انجام دهید و به مرور زمان آن را تکمیل و تکمیل تر کنید. مثلاً تصور کنید 6 روز دیگر یک امتحان سخت در مدرسه دارید. اگر بخواهید از این تکنیک برای موفقیت در امتحانتان استفاده کنید، باید این 6 روز را به زمان های کمتری تبدیل کنید. مثلاً به 3 زمان 2 روزه.

در 2 روز اول باید درستان را طوری خوانده باشید که آمادگی کامل برای امتحان خود داشته باشید. 2 روز دوم را اختصاص دهید به مرور مجدد و رفع اشکال ها و 2 روز آخر را هم بگذارید برای مرور و جمع بندی پایانی. این گونه شک نکنید آن قدر برای امتحان خود آماده شده اید که بتوانید به راحتی در آن موفق شوید.

اما اگر از این تکنیک استفاده نکنید، هم به احتمال زیاد تمام درس تان می‌ماند برای روز آخر و شما هیچ چیزی بلد نیستید، و هم این که احتمال موفقیت تان در آن درس بسیار پایین خواهد بود.

این تکنیک را می‌توانید در قسمت های مختلف زندگی استفاده کنید و اتفاقات فوق العاده خوبی را برای خود رقم بزنید.

تکنیک چابکی بسیار به رسیدن به موفقیت سریع شما کمک خواهد کرد

2. قانون 80/20 بسیار به شما کمک خواهد کرد

دومین تکنیک مهم برای افزایش سرعت خود در راه موفقیت، قانون 80/20 است که ما از آن با نام فرمول موفقیت یاد می‌کنیم. این تکنیک را که آقای ویلفردو پارتو، اقتصاددان معروف ایتالیایی ابداع کرده، می‌گوید که 20 درصد کارهای ما، 80 درصد نتایج را برایمان به همراه خواهد آورد.

مثل اکثر فروشنده ها که فقط 20 درصد اجناسشان، بیشتر فروش آن ها، یعنی همان 80 درصد را برایشان به همراه می‌آورد. خب، چگونه باید از این قانون برای کسب موفقیت سریع استفاده کنیم؟

باید بیاییم و آن 20 درصد کارهای مهم خود را جدا کنیم تا با استفاده بیشتر از آن ها، سرعت موفقیت خود را چند برابر کنیم. به همین راحتی! شک نکنید این کار بسیار به شما کمک خواهد کرد. در مقاله فرمول موفقیت ، به این موضوع به طور کامل و دقیق پرداخته ایم که بهتان پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید.

برای رسیدن به موفقیت سریع ، از قانون 20.80 استفاده کنید
برای رسیدن به موفقیت سریع ، از قانون 20.80 استفاده کنید

3. برنامه ریزی مناسب داشته باشید

فکر نمی‌کنم هیچ انسان عاقلی وجود داشته باشد که اهمیت برنامه ریزی را در راه رسیدن به موفقیت نادیده بگیرد. به قول “آنتوان دوسنت اگزوپری” نویسنده کتاب شازده کوچولو، “یک هدف بدون برنامه ریزی، تنها یک آرزوست…”

شک نکنید بدون داشتن برنامه مناسب و دقیق، موفقیت برایتان غیرممکن خواهد بود. برنامه ریزی به شما در مدیریت زمان، افزایش قدرت اراده و سرسختی، منظم شدن و از همه مهم تر رسیدن به موفقیت سریع کمک خواهد کرد. شک نکنید اگر برنامه خوب و مناسبی داشته باشید، موفقیت به سرعت به سمت شما خواهد آمد.

4. فاصله بین تصمیم تا اقدام خود را کوتاه کنید

همان طور که در مقاله کسب موفقیت هم گفتم، یکی از مهم ترین کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند، کوتاه کردن فاصله بین تصمیم تا اقدام است. یعنی بلافاصله بعد از این که تصمیمی می‌گیرند نسبت به انجام آن اقدام کنید.

مثل بعضی از افراد نباشید که مدام می‌گویند از شنبه، از اول ماه، از اول سال و… همان زمانی که تصمیمی گرفتید برای انجام آن اقدام کنید و نگذارید به تأخیر بیفتد. چون ممکن است اگر زمانی از آن بگذرد، دیگر هیچ وقت آن را انجام ندهید. شک نکنید این سریع ترین راه رسیدن به موفقیت است.

برای رسیدن به موفقیت سریع ، فاصله بین تصمیم تا اقدام خود را کوتاه کنید

5. مدیریت زمان داشته باشید

مگر می‌شود حرف از سرعت باشد اما نام مدیریت زمان به میان نیاید؟ داشتن مهارت مدیریت زمان، به شما کمک می‌کند که:

 • بهره وری و کارایی بیشتری داشته باشید.
 • احساس رضایت نسبت به خود داشته باشید.
 • به انجام کارهایتان به خوبی برسید.
 • و از همه مهم تر این که زمان بیشتری برای انجام کارهایتان داشته باشید.

در نهایت نتیجه این که بتوانید کارهایی بیشتری انجام دهید، این است که سرعت تان در راه موفقیت بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.


در ادامه بخوانید: بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت


تاثیر مدیریت زمان برای رسیدن به موفقیت سریع
تاثیر مدیریت زمان برای رسیدن به موفقیت سریع

6. آموزش ببینید

آموزش دیدن می‌تواند به راحتی سرعت شما را چندین برابر کند. تصور کنید شما با قدرت و تلاش بسیار مشغول به انجام کاری هستید و اتفاقاً سرعت تان هم بسیار بالاست. اما بعد از مدتی متوجه می‌شوید کلاً راه را اشتباه رفته اید و باید از اول شروع کنید! خب می‌دانید چقدر وقت تان گرفته خواهد شد و شما را از موفقیت دور خواهد کرد؟

اگر از همان ابتدا آموزش ببینید و بدانید راه درست کدام است و آن وقت در آن قدم بردارید، شک نکنید هم احتمال رسیدن به موفقیت تان چندین برابر خواهد شد هم سرعت تان. پس نقش آموزش را به هیچ وجه دست کم نگیرید.

موفقیت سریع با آموزش دیدن ممکن می‌شود

7. در تصمیمات خود قاطع باشید

همه افراد موفق به شدت در تصمیمات خود قاطع هستند و اگر بخواهند کاری را انجام دهند، هیچ چیز جلودار آن ها نیست. اگر شما هم بتوانید تصمیمات قاطعی بگیرید و روی آن ها باقی بمانید، مطمئن باشید گام بلندی در راستای موفقیت خودتان برداشته اید.

چرا که اگر تصمیمی بگیرید و در آستانه انجام دادن آن باشید (و البته آن تصمیم هم درست باشد) ولی دوباره از آن منصرف شوید، مسلماً به شدت سرعت شما گرفته خواهد شد و نمی‌توانید آن طور که باید پیشرفت کنید. پس مانند افراد موفق قاطع باشید و روی تصمیم خود باقی بمانید.

برای موفقیت سریع در تصمیمات خود قاطع باشید

8. تا می‌توانید خودتان را درگیر کنید

هر چقدر بیشتر درگیر کار باشید و مستقیماً آن را پیگیری کنید و به قول معروف وسط کار باشید، احتمال رسیدن به موفقیت برایتان بیشتر خواهد بود. اگر بتوانید تمام فکر و ذکر خودتان را موفقیت قرار دهید، انگیزه تان را مدام تقویت کنید، تشنه موفقیت باشید و برای آن هر کاری بکنید، قطعاً موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر خواهد شد…

اگر می‌خواهید به موفقیت سریع برسید، تمام فکر و ذکر خود را موفقیت قرار دهید

9. از شکست های خود درس بگیرید

شما هیچ وقت حق ندارید اشتباهاتی که قبلاً مرتکب شدید را دوباره مرتکب شوید. چون هم به شدت سرعت موفقیت تان را پایین خواهد آورد، و هم ممکن است کاملاً احتمال موفقیت برایتان از بین برود.

سعی کنید تا می‌توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و کاری کنید که هرگز دوباره آن ها را انجام ندهید. در ادامه چند مورد از بهترین راه ها برای درس گرفتن از اشتباهات را برایتان نام می‌برم:

 • ریشه آن اشتباه را پیدا کنیم
 • برای تکرار نکردن آن برنامه داشته باشیم
 • خوش بین باشیم
 • آن اشتباه را مرور کنیم

10. حواستان به اطرافیان خود باشد

در مقاله راه موفقیت هم گفتیم که: شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آن ها می‌گذرانید.

اطرافیان شما تاثیر بسیار زیادی در زندگی شما دارند. اگر دورتان را از افراد موفق پر کنید، قطعاً موفقیت به شما هم بسیار نزدیک خواهد بود و اگر افراد دور و برتان درست و حسابی نباشند هم…

شاید باورتان نشود اما اطرافیان شما از خودتان در تفکراتتان تاثیرگذارتر هستند؛ یعنی می‌توانند کاری کنند که شما فوق العاده پر انرژی و قوی باشید و یا آنقدر ترسو و ضعیف باشید که قید موفقیت را بزنید. پس کاملاً مواظب این باشید که اطرافیان خود را چگونه انتخاب می‌کنید و چه کسانی هستند.

تاثیر اطرافیان در موفقیت سریع شما
تاثیر اطرافیان در موفقیت سریع شما

سریع ترین راه موفقیت

شاید برایتان سوال باشد که از بین این 10 راهی که به شما گفتیم، کدام یک اصلی ترین راز موفقیت سریع است؟ باید در جواب به شما بگویم که هیچ کدام به اندازه داشتن انگیزه و اشتیاق فراوان نمی‌تواند انسان را به موفقیت نزدیک کند و سرعتش را در این مسیر زیاد کند. در واقع می‌توان گفت انگیزه برای انسان، مانند سوخت برای خودرو است.

اصلاً برای اثبات این موضوع کمی به خودتان دقت کنید؛ ببینید بین زمانی که برای انجام کاری انگیزه دارید و زمانی که ندارید چه تفاوتی وجود دارد؟

به عنوان مثال، ممکن است شما هرروز ساعت 11 ظهر از خواب بیدار شوید و احتمال این که یک روز زودتر بیدار شوید خیلی کم است. اما اگر قرار باشد ساعت 9 فیلم مورد علاقه تان پخش شود، آیا باز هم شما تا 11 می‌خوابید؟ مسلماً خیر؛ شور و شوق تماشای آن فیلم شما را ناخودآگاه رأس ساعت از خواب بیدار خواهد کرد.

حالا تصور کنید شما برای انجام همه کارهای خود این انگیزه بالا را داشته باشید؛ آیا می‌توانید با این شرایط موفق نشوید!؟

پس سعی کنید این انگیزه بالا را در همه کارهای خود به وجود آورید. شک نکنید در این صورت موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر خواهد شد. پیشنهاد می‌کنم برای این کار حتماً مقاله راه های افزایش انگیزه را هم مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی این سرعت دهنده موفقیت را در وجود خودتان به طرز عجیبی تقویت کنید.

تاثیر انگیزه در موفقیت سریع
تاثیر انگیزه در موفقیت سریع

نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا

امیدوارم با استفاده از این 10 تکنیکی که خدمتتان گفته شد، بتوانید خیلی سریع تر از تصور ممکن به موفقیت برسید و اتفاقات خوبی را برای خودتان رقم بزنید.

اگر شما هم راه دیگری برای رسیدن به موفقیت سریع سراغ دارید حتماً آن را در بخظ نظرات با ما در میان بگذارید تا ما هم بتوانیم از آن ها استفاده کنیم.

مثل همیشه، امیدوارم روی قله های موفقیت ببینمتان…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --