موفقیت در کنکور

موفقیت در کنکور ، آرزویی است که بسیاری از جوانان و حتی نوجوانان ما شب و روز در فکر آن هستند و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن می‌کنند. شاید خود شما هم همین حالا در این شب و روزهای پر استرس هستید و هر کاری که از دستتان بر می‌آید برای قبولی در کنکور انجام می‌دهید. اما نکته مهم اینجاست که تا زمانی که شما راه صحیح و درست موفقیت را ندانید و در مسیر اشتباه حرکت کنید، هرگز به هدفی که در ذهنتان هست نخواهید رسید و فقط در آرزوی آن خواهید ماند. پس تا انتها با من و این مقاله همراه باشید تا بتوانید با یاد گرفتن بهترین راه های رسیدن به موفقیت در کنکور ، بهترین اتفاقات را برای خودتان رقم بزنید…

روش صحیح مطالعه برای کنکور

برای موفقیت در کنکور، آگاه بودن از روش صحیح مطالعه مبحثی بسیار حیاتی است؛ از این جهت که بسیاری ازدانش آموزان به دلیل عدم آگاهی از این موضوع دچار مشکلات زیادی می شوند. برای مثال یکی از مشکلات اصلی اکثر دانش آموزان نداشتن حس و حال و انگیزه درس خواندن است که معمولاً از مطالعه غیر اصولی نشأت می گیرد. به این ترتیب که دانش آموز درسی را با روشی غیراصولی مطالعه می کند و چون روش، غیراصولی است یا مطالب و نکات درسی را کامل متوجه نمی شود و یا نمی تواند مطالب را به خاطر بسپارد و یا اینکه سرعت پیشروی در مطالعه اش بسیار کاهش می یابد.

به این صورت که برای مثال دو ساعت تمام پای درس می نشیند ولی در این دو ساعت فقط سه صفحه مطالعه می کند! که رقم وحجم درسی بسیار کمی است و به این ترتیب زنجیروار باعث می شود که بعد این مطالعه ناموفق تصور کند که این درس، درس سختی است یا خودش کند ذهن است که نمی تواند حجم زیادی را مطالعه کند؛ درمرحله بعدی تصور می کند که به درد درس خواندن نمی خورد! در آخر هم با وجود همه این اتفاقات و خاطرات منفی که از مطالعه آن درس در ذهنش ثبت می شود، در آینده هروقت بخواهد آن را مطالعه کند ناخودآگاه به دلیل شرطی سازی ذهنی منفی که قبلاً اتفاق افتاده بود، حس و حال مطالعه ی آن درس را نخواهد داشت و قطعاً تنبلی خواهد کرد!

برای موفقیت در کنکور ، آگاهی از روش های اصلی مطالعه بسیار مهم است

موفقیت در کنکور در زمان کم

بهترین و مطمئن ترین راه برای موفقیت در کنکور ، این است که دانش آموز ازهمان ابتدای متوسطه دوم یعنی سال دهم شروع به مطالعه کنکوری وار کند؛ در غیر این صورت کار برای او بسیار دشوار خواهد شد. پس اگر می خواهید به صورت تضمینی در کنکور موفق شوید از همان سال دهم شروع به مطالعه کنید؛ چرا که در سال دوازدهم نهایتاً یک سال برای مطالعه کنکور فرصت دارید درصورتی که بودجه بندی آن شامل سه سال دهم و یازدهم و دوازدهم می باشد. یعنی باید درس سه سال را در یک سال مطالعه کنید و این کار شما را دشوارتر می کند!

نکته مهم این است که در برخی رشته ها مثل تجربی، به شدت رقابت سنگین است و اگر از راه درست و اصولی پیشروی نشود به احتمال قوی مگر در موارد استثنایی دانش آموز نمی تواند نتیجه خوبی بگیرد. پس به نفع شماست که هرچه زودتر شروع به مطالعه کنکور کنید.

اگر شما که در حال مطالعه این مقاله هستید در پایه دهم و یازدهم قرار دارید، باید بگویم که از فرصت استفاده کنید و برای هدفتان بجنگید؛ اما اگر در سال دوازدهم هستید، باید زمانتان را مدیریت کنید و از یک سری اصول مهم برای حذف کردن هوشمند برخی مطالب درسی استفاده کنید تا تمام انرژی تان را در تایم باقی مانده بر یک گروه از مباحث سرمایه گذاری کنید که ارزش بیشتری برای کنکورتان داشته باشد. برای مثال وقتتان را بیشتر صرف مطالعه دروس با ضریب ارزشی بالاتر کنید تا بتوانید از تایم باقی مانده به بهترین نحو استفاده کنید. در ادامه برخی از بهترین و مهم ترین نکات برای درس خواندن کنکوری به خصوص برای پایه دوازدهمی ها بیان می کنیم.

بهترین راه موفقیت در کنکور
بهترین راه موفقیت در کنکور

نکات طلایی برای موفقیت در کنکور

 1. هدف خود را دقیقاً مشخص کنید
 2. نگذارید کار به دقیقه نود بکشد
 3. برای خودتان برنامه ریزی دقیق داشته باشید
 4. درس هایتان را زمان بندی کنید
 5. برنامه ریزی با برنامه ای داشته باشید!
 6. باور مثبت و ذهن آرام داشته باشید
 7. دغدغه های ذهنی تان را تا می‌توانید کم کنید
 8. استرس داشته باشید! اما به میزان کافی
 9. کتاب های درسی تان را ریز به ریز بخوانید و مرور کنید
 10. فقط به کتاب های درسی اکتفا نکنید
 11. روش های مطالعه موثر را یاد بگیرید
 12. هر تستی روش خودش را دارد
 13. آزمون را برای خود چندین بار شبیه سازی کنید
 14. یکنواخت درس نخوانید
 15. شرایط آزمون را دقیق بررسی کنید

در ادامه این گام های موفقیت در کنکور را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت چگونه با رعایت این نکات به هدفتان که همان موفقیت در جلسه کنکور است برسید. پس حتماً تا انتها با ما همراه باشید…

1. هدف خود را دقیقاً مشخص کنید

اولین گامی که برای موفقیت در کنکور بردارید، این است که دقیقاً بدانید به دنبال چه هستید و می‌خواهید به چه هدفی برسید.

منظورم از انتخاب دقیق این است که علاوه بر رشته ای که می‌خواهید بخوانید، حتی دانشگاهی که دوست دارید در آن قبول شوید را هم انتخاب کنید. این که هدف مشخصی داشته باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید، هم انرژی زیاد و انگیزه فوق العاده خوبی به شما خواهد داد و هم احتمال رسیدن به آن هدف افزایش پیدا خواهد کرد. چرا که همان طور که در مقاله پیشرفت تحصیلی هم گفتیم با این کار به کائنات پیام می‌فرستید که باید به هدف هایتان برسید و آن ها هم تا حدودی به شما در این مسیر کمک خواهند کرد.

برایان تریسی ، نویسنده و سخنران بزرگ کانادایی در این رابطه می‌گوید: فقط 3 درصد مردم هدفی دارند و دارند برای آن هدف تلاش می‌کنند.

پس اگر می‌خواهید جز 3 درصد برتر مردم دنیا باشید و مانند آن ها به موفقیت برسید، هدف خود را به طور کامل و دقیق مشخص کنید.

برای موفقیت در کنکور باید هدف داشته باشید

2. نگذارید کار به دقیقه نود بکشد

بعضی از افراد هستند که در اصطلاح به آن ها دقیقه نودی می‌گویند! یعنی انقدر صبر می‌کنند تا مهلت انجام کاری به انتها برسد و در لحظات پایانی آن را انجام دهند. بارها و بارها هم از این کارشان ضربه های زیادی خورده اند اما بازهم این عادت دقیقه نودی خود را دارند!

خب چه کاری است؟ وقتی زمان برای انجام کاری هست و می‌توانیم به راحتی و به خوبی آن را انجام بدهیم، چرا آن را آنقدر به تاخیر بیندازیم تا زمان به اتمام برسد؟ مخصوصاً در موضوع مهمی مثل کنکور که می‌تواند به کلی مسیر زندگی و آینده ما را تغییر دهد.

برای این که در بهترین دانشگاه ها و رسته ها قبول شوید، باید از همان سال های قبل کنکور برای درس خواندن استفاده کنید. یعنی همان سال هایی که برای کنکور مهم هستند. در بدترین حالت ممکن از همان ابتدای سالی که کنکور دارید درس خواندن را شروع کنید و برای آن برنامه ریزی داشته باشید. درس هایتان را نگذارید برای روزهای نزدیک به کنکور. چرا که هم به احتمال خیلی زیاد زمان کم می‌آورید و هم نمی‌توانید مانند رقبایتان برای آن آماده شوید. پس بهترین پیشنهادی که می‌توانم به شما بکنم این است که دقیقه نودی نباشید! می توانید در این رابطه مقاله چگونه برنامه ریزی کنیم را هم مطالعه کنید.

برای موفقیت در کنکور از مدت ها قبل تلاش خود را شروع کنید

3. برای خودتان برنامه ریزی دقیق داشته باشید

برنامه ریزی، یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت افراد موفق است. زمانی که شما بتوانید به بهترین شکل ممکن برنامه ریزی کنید و البته بتوانید آن را عملی کنید، امکان ندارد نتوانید به موفقیت و هدفتان نرسید! در واقع با برنامه ریزی کردن خودتان و هدفتان را بیمه می‌کنید. البته به شرطی که اصول برنامه ریزی موفق را بلد باشید و همان طور که گفتم آن را عملی کنید.

وقتی می‌گویم برنامه ریزی دقیق منظورم این است که بدانید دقیقاً هر روز می‌خواهید به چه میزان درس بخوانید، اصلاً چه درس هایی می‌خواهید مطالعه کنید، به چه شیوه ای و چندین نکته و سوال مهم دیگر.

شما می‌توانید دو نوع برنامه را برای خود پیاده سازی کنید. اولی برنامه ریزی روزانه است که باید از شب قبل مشخص کنید چه درس هایی می‌‎خواهید بخوانید و دقیقاً چند ساعت و در چه زمانی؟ و دومی هم برنامه ریزی بلند مدت است که در ادامه به آن هم اشاره خواهیم کرد. اما به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً علاوه بر مطالعه این مقاله، مقاله برنامه ریزی درسی را هم که در آن به بهترین روش ها و تکنیک ها برای برنامه ریزی مناسب درس اشاره کرده ایم مطالعه کنید.

داشتن هدف و برنامه ریزی برای آن برای موفقیت در کنکور ضروری است
داشتن هدف و برنامه ریزی برای آن برای موفقیت در کنکور ضروری است

4. درس هایتان را زمان بندی کنید

یکی دیگر از قوانین موفقیت در کنکور این است که به خوبی درس های خود را زمان بندی کنید. قطعاً شما از مدت ها قبل بودجه بندی و زمان برگزاری آزمون را می‌دانید. پس نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هر درس را با توجه به اولویت و میزان مطالبش تقسیم بندی کنید و برای خواندنش اقدام کنید.

شک نکنید با برنامه درس خواندن بسیار بازدهی شما را بالاتر و احتمال قبولی شما در کنکور را بسیار افزایش خواهد داد. منظورم از این برنامه، برنامه ریزی بلند مدت است. یعنی از ماه ها قبل از کنکور مشخص کنید در چه بازه زمانی می‌خواهید چه درس هایی بخوانید و دقیقاً به آن عمل کنید.

این دو برنامه ریزی که خدمتتان عرض کردم ، یعنی برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت، می‌توانند برای شما معجزه کنند و اصلاً مهم ترین کاری که شما باید برای قبولی در کنکور از آن استفاده کنید همین داشتن برنامه دقیق است. شک نکنید موفقیت برنامه می‌خواهد…

برای موفقیت در کنکور دقیقا زمان درس خواندنتان را مشخص کنید
برای موفقیت در کنکور دقیقا زمان درس خواندنتان را مشخص کنید

5. برنامه ریزی با برنامه ای داشته باشید!

نکته مهم دیگری که می‌خواهم در رابطه با برنامه ریزی خدمتتان عرض کنم، این است که دقیقاً طبق برنامه تان پیش بروید! برای خودتان برنامه را عوض نکنید و یا روزها را جا به جا نکنید.

اگر بخواهم به زبان ساده تر بهتان بگویم؛ برنامه تان را بی نظم نکنید.

بی نظم شدن موجب می‌شود هم انگیزه شما تا حد زیادی از بین برود، و هم به خوبی نتوانید از پس انجام دادن برنامه بر بیایید.

پس حوایتان باشد به جز در مواقع ضروری، از تغییر دادن برنامه تان پرهیز کنید…

اگر موفقیت در کنکور می‌خواهید، در برنامه ریزی خود اختلال ایجاد نکنید
اگر موفقیت در کنکور می‌خواهید، در برنامه ریزی خود اختلال ایجاد نکنید

6. باور مثبت و ذهن آرام داشته باشید

داشتن ذهنی آرام می‌تواند به شدت در حفظ تمرکز شما برای درس خواندن موثر باشد و کمکتان کنید بتوانید به بهترین شکل ممکن درس بخوانید.

سعی کنید تا می‌توانید استرس کنکور را نداشته باشید و خودتان را آرام کنید. می‌دانم گفتن این حرف کار بسیار ساده ای است اما عمل کردن به آن قطعاً دشوار است. در مقاله راهکارهای کنترل استرس به شما چندین راه مناسب و فوق العاده پیشنهاد داده ایم که پیشنهاد می‌کنم حتماً برای از بین بردن استرس کنکور آن را هم مطالعه کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که باورهای مثبت را در خودتان ایجاد کنید. اصلاً فکر نکنید که نمی‌توانید و قبولی در کنکور برایتان غیر ممکن است. شما وقتی تمام تلاش خود را بکنید و برای موفقیت در کنکور زحمتتان را بکشید، دیگر باید خیالتان راحت باشد. چون دیگر کاری از دستتان ساخته نیست و تمام کارهایی را که می‌توانستید کرد. پس به جای این باورهای غلط، باورهای مثبت و خوبی برای خودتان ایجاد کنید.

باور موفقیت در کنکور داشته باشید

7. دغدغه های ذهنی تان را تا می‌توانید کم کنید

در مقاله چگونه نمره 20 بگیریم هم خدمتتان گفتیم یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت در کنکور ، این است که ذهن خود را خالی از هر گونه دغدغه کنید. در ایامی که می‌خواهید برای قبولی در کنکور درس بخوانید، سعی کنید کارهای خود را تا می‌توانید کم کنید، سر خود را خلوت کرده و آن دغدغه های ذهنی که گفتم را از بین ببرید.

شما باید تمام تمرکز خود را بگذارید روی موفقیت در کنکور و تمرکز روی مسائل دیگر بزرگ ترین اشتباه ممکن است. موفقیت در کنکور می‌تواند مسیر زندگی شما را به طور کلی تغییر دهد و موفقیت در زندگی را هم برایتان به همراه بیاورد. پس به هیچ وجه فکر خود را درگیر هیچ چیز به جز کنکور نکنید.

برای موفقیت در کنکور ، فقط روی کنکور تمرکز کنید
برای موفقیت در کنکور ، فقط روی کنکور تمرکز کنید

8. استرس داشته باشید! اما به میزان کافی

شاید باورتان نشود اما تا حدی داشتن استرس برای کنکور لازم است! همان طور که گفتم باید بتوانید استرس خود را تا حد زیادی کنترل کنید، اما به نظر شما اگر برای آزمون کنکور یا هر آزمون و اتفاق مهم دیگری در زندگی استرس وجود نداشت، ما چقدر برای موفقیت در آن آزمون تلاش می‌کردیم؟

تصور کنید هیچ استرسی برای شب های امتحانتان و کنکور نداشتید. آن موقع قطعاً دیگر درس نمی‌خواندید و به قول معروف آن را “دایورت!” می‌کردید. اصلاً این یکی از خصلت های اکثر انسان هاست که تا زمانی که استرس نداشته باشند و زور بالای سرشان نباشد، کاری انجام نخواهند داد. به این استرسی که موجب می‌شود شما به انجام کاری ترغیب شوید، استرس مثبت هم می‌گویند. پس استرس داشته باشید، اما به اندازه مثبت آن…

استرس مثبت ترغیب کننده خوبی برای موفقیت در کنکور است

9. کتاب های درسی تان را ریز به ریز بخوانید و مرور کنید

اصولاً کتاب های درسی شما، مهم ترین اما در عین حال ساده ترین منابع تان برای درس خواندن و قبولی در کنکور هستند. اگر بخواهید برای کنکور به بهترین شکل ممکن آماده شوید، باید کتاب های درسی تان را مو به مو و خط به خط حفظ باشید. چرا که آن ها واقعاً در برابر آزمون اصلی ساده هستند و باید فراتر از آن ها را بلد باشید.

پس تا زمانی که به کتاب های درسی خود مسلط نشده و آن ها را چندین بار مرور و تمرین نکرده اید، به سراغ مطالب فراتر از آن ها نروید. در ادامه به شما درباره مطالب فراتر از کتاب توضیح خواهم داد.

مرور چند باره کتاب های درسی احتمال موفقیت در کنکور را برای شما افزایش خواهد داد

10. فقط به کتاب های درسی اکتفا نکنید

همان طور که گفتم، بعد از این که به مطالب کتاب هایتان به طور کامل مسلط شدید، باید به سراغ مطالبی فراتر و سطح بالاتر از آن ها بروید. زمانی که به آن ها هم کاملاً مسلط شدید، آن موقع است که می‌توانید ادعا کنید برای موفقیت حتمی در کنکور آماده هستید.

مطالب فراتر از کتاب های درسی را هم می‌توانید به راحتی در اینترنت و انتشاراتی های معروف پیدا کنید. انتشاراتی هایی که فکر می‌کنم خودتان بهتر از من آن ها را بشناسید و حداقل چند مورد از مهم ترین کتاب های آن ها را داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم حتماً از آن ها هم استفاده کنید چون مطالبشان واقعاً حرفه ای و مناسب برای سوالات آزمون کنکور هستند.

برای موفقیت در کنکور به مطالب فراتر از کتاب هم مسلط باشید

11. هر تستی روش خودش را دارد

هر سوال راه حل خودش را دارد اما راه میانبری هم برای رسیدن به پاسخ آن وجود دارد! یاد گرفتن این روش ها و آموزش تست زنی در کنکور می‌تواند سرعت شما را چند برابر کرده و هم درخود آزمون و هم در تمرینات شما و درس خواندن هایتان به شدت به شما کمک کند.

زمانی که نکات تستی را به خوبی یاد بگیرید، علاوه بر مزایایی که خدمتتان عرض کردم، احتمال موفقیتتان در کنکور بالاتر می‌رود. چرا که برخی سوالات هستند که پاسخ دادن به آن ها واقعاً دشوار است و نمی‌توان به راحتی از پس آن ها و به روش اصلی برآمد. پس باید ازروش های تستی و آسان تر به پاسخ آن برسیم.

پیشنهاد می‌کنم حتماً این نکات تستی را که فوق العاده مزایای دیگری هم دارند تا می‌توانید یاد بگیرید تا موفقیت در روز کنکور را از همیشه به خودتان نزدیک تر کنید.

نکات تستی سرعت و احتمال موفقیت در کنکور شما را افزایش خواهد داد

12. روش های مطالعه موثر را یاد بگیرید

نوع مطالعه کردن خیلی از ما طوری است که نه تنها برایمان مفید نیست، بلکه ممکن است گاهی هر چه که بلد هستیم را هم از ذهنمان پاک کند!

مطالعه روش ها و تکنیک های درست و اصولی دارد که اگر آن ها را به خوبی بلد باشیم و بتوانیم آن ها را به کار بگیریم، قطعاً مطالب بسیار بهتر در حافظه ما باقی خواهند ماند و درست تر آن ها را یاد خواهیم گرفت. تکنیک هایی نظیر:

 • استفاده از راهنما
 • خط کشیدن زیر مطالب مهم
 • تندخوانی
 • یادداشت برداری
 • عبارت خوانی 
 • و…

مطالعه موثر منجر به تقویت حافظه شما شده و احتمل موفقیت در کنکور را افزایش خواهد داد

13. یکنواخت درس نخوانید

سیزدهمین راه حل موفقت در کنکور این است که یکنواخت درس نخوانید. دقت داشته باشید که یکنواخت درس خواندن ذهن شما را خسته خواهد کرد و نمی‌توانید مطالب را آن طور که باید یاد بگیرید. منظورم از یک نواخت درس خواندن این است که چندین ساعت پشت سر هم درس نخوانید.

طبق تحقیقات ثابت شده که بهتر است هر 45 دقیقه یک بار به ذهن خود استراحت دهید و 15 دقیقه درس نخوانید. در این مدت می‌توانید چیزی بخورید، بخوابید و یا کارهایی انجام دهید که به تقویت حافظه شما کمک کنند.

در مقاله شب امتحان به طور کامل به این قضیه پرداخته ایم که مطالعه آن برای شما می‌تواند بسیار موثر باشد و روش های اصولی درس خواندن به خصوص در شب امتحان را یاد خواهید گرفت. پس حواستان باشد که بهترین روش برای استراحت دادن به ذهن این است که هر 45 دقیقه، 15 دقیقه به ذهن خود استراحت دهید.

برای موفقیت در کنکور ، بعد از هر 45 دقیقه به ذهن خود استراحت دهید

14. آزمون را برای خود چندین بار شبیه سازی کنید

هر چقدر که به کنکور نزدیک تر شوید، مسلماً حساسیت و استرس شما بالاتر خواهد رفت و بیشتر خطر کنکور را احساس خواهید کرد. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً قبل از آزمون اصلی، در آزمون های شبیه سازی شده کنکور شرکت کنید تا هم با شرایط آن آشنا شوید، و هم خودتان را محکی بزنید و به قول معروف ببینید چند مرده حلاجید!

هر چه بیشتر ازاین دست آزمون ها شرکت کنید، نقاط ضعف و قوت خود را بیشتر خواهید شناخت و با شرایط آزمون هم بیشتر آشنا خواهید شد و در نتیجه استرستان برای آزمون اصلی کنکور کمتر شده و آماده تر از همیشه خواهید شد…

شرکت در آزمون های شبیه سازی شده احتمال موفقیت در کنکور را برای شما افزایش خواهد داد
شرکت در آزمون های شبیه سازی شده احتمال موفقیت در کنکور را برای شما افزایش خواهد داد

15. شرایط آزمون را دقیق بررسی کنید

آخرین شرطموفقیت در کنکور ، این است که چندین روز قبل آزمون، شرایط آن را حتماً بررسی کنید. یعنی مکان دقیق آن را بشناسید، حتی اگر می‌توانید سری هم به آن جا بزنید، وسایل خود را برای آزمون کاملاً آماده کرده و تا حد امکان چند روزی قبل آزمون دست از درس خواندن بکشید! چون دراین شرایط هر چه بیشتر درس بخوانید، ممکن است به خاطر استرستان و یا آشنا شدن با مطالب جدید به ضررتان باشد و اتفاقات خوبی برایتان نیفتد.

حواستان باشد که آزمون کنکور می‌تواند تا حد زیادی در مسیر زندگی شما تاثیرگذار باشد. پس تمامی نکات را جدی بگیرید.

برای موفقیت در کنکور چند روز قبل از آن شرایطش را به طور کامل بررسی کنید
برای موفقیت در کنکور چند روز قبل از آن شرایطش را به طور کامل بررسی کنید

جملات موفقیت در کنکور ، طلایی ترین نکته

یکی از مهم ترین راه های رسیدن به موفقیت در هر کاری، داشتن انگیزه بالا و اشتیاق فراوان است. تا جایی که خیلی از روانشناسان و صاحب نظران می‌گویند: انگیزه برای انسان مانند سوخت برای خودرو است. چرا که زمانی که پای انگیزه در میان باشد و انسان بیشترین انگیزه و اشتیاق ممکن را برای رسیدن به هدف خود داشته باشد، قطعاً سرعت رشد و پیشرفتش چند برابر خواهد شد.

یکی از بزرگان دنیا در این رابطه می‌گفت: سعی کنید برای استخدام کارمندان خود، افرادی را انتخاب کنید که اشتیاق و انگیزه بیشتری دارند نه افرادی با مهارت و بی انگیزه را.

چرا که قدرت انگیزه و اشتیاق به قدری بالاست که هر فردی که این ویژگی را در وجود خود داشته باشد و با قدرت به سمت اهدافش پیش برود، قطعاً بعد از مدتی از آن فردی که مهارت بالایی دارد بهتر خواهد شد و پیشی خواهد گرفت.

قطعاً اصلی ترین فرمول موفقیت در کنکور هم همین است. باید آنقدر انگیزه خود را افزایش دهید و با اشتیاق به سمت هدف خود پیش بروید تا در نهایت به آن برسید. اما یکی از بهترین راه های افزایش انگیزه، خواندن جملاتی هستند که در اصطلاح به آن ها جملات انگیزشی می‌گویند. به همین دلیل ما مقاله تحت عنوان جملات انگیزشی کنکور آماده کرده ایم که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید. در ادامه به برخی از بهترین جملات اشاره خواهیم کرد.

ذهن انسان به هر چیزی اعتقاد داشته باشد و آن را باور کند، به آن خواهد رسید. ناپلئون هیل

یا به اندازه بزرگی آرزوهایت تلاش کن، یا به اندازه بزرگی تلاشت آرزو کن.

کسی که در آفتاب زحمت کشیده، حق دارد در سایه استراحت کند.

هرگز تسلیم نشو. سرباز پیاده در شطرنج اگر تا آخر ادامه بدهد، وزیر می‌شود.

تاثیر انگیزه بر موفقیت در کنکور
تاثیر انگیزه بر موفقیت در کنکور

موفقیت در کنکور را به شما تبریک می‌گویم

زمانی که تمامی تکنیک های بالا را انجام دادید و برای کنکور آماده شدید، دیگر نگران نباشید. شما تمام تلاش خود را کرده اید و به موفقیت در آزمون کنکور نزدیک تر از همیشه هستید. پس دیگر هیچ استرسی به خود راه ندهید و شک نکنید که موفق خواهید شد و می‌توانید.

اگر شما هم راه و تکنیک دیگری برای موفقیت کنکوری ها سراغ دارید، پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

در کلیپ زیر می‌توانید نکات طلایی این مقاله را در یک دقیقه مشاهده کنید.

در حال بارگذاری...

بهترین راه موفقیت در تحصیل

طبیعتاً همه افراد می توانند بدون هیچ راهنمایی به موفقیت تحصیلی برسند! اما بعد از چند سال؟ چقدر دیدید افرادی را که چندین سال است پشت کنکور مانده اند و نمی توانند رتبه قبولی بیاورند؟ چقدر دیدید افرادی را که بارها با نمرات پایین خود سرکوفت های خانواده و دوستان را به جان خریده اند؟ چقدر دیدید دانش آموزانی که را که بعد از چند سال هنوز نمره قبولی درسی را به دست نیاورده اند؟ چقدر دیدید…

می توانم به اندازه یک کتاب از این دست مثال ها برایتان بزنم؛ اما باز هم می گویم که همه این افراد می توانند بدون راهنما و مشاور به موفقیت برسند! فقط همان طور که گفتم ممکن است چند سال از زندگی آن ها نابود شود و روزهای مهمی را از دست بدهند. به همین دلیل مهم ترین و اصلی ترین توصیه ما برای موفقیت در درس و تحصیل، کمک گرفتن از یک فرد خبره و متخصص در این حوزه است.

ما هم دقیقاً به همین دلیل بسته جامع امپراطور تحصیلی را برای شما تولید کردیم که بتوانید با استفاده از نکات ریز و تخصصی مشاور تحصیلی گام برتر، وحید ایمنی، هم شیوه های صحیح مطالعه دروس را یاد بگیرید و هم انگیزه خود را به طور قابل توجهی برای درس خواندن افزایش دهید. شک ندارم اگر با خود این بسته دقیق تر آشنا شوید و توضیحات آن را کامل مطالعه نمایید، حتماً خواهید دانست که چقدر شما هم به آن احتیاج دارید. پس برای این کار، به صفحه بسته جامع امپراطور تحصیلی مراجعه کنید. موفق باشید…

دوره امپراطور تحصیلی


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. نازنین زهرا لاله کار

  عالی بود مچکر‌از مقاله مفیدتون

  پاسخ دادن
 2. سحر حمیدیان پور

  بسیار مفید و عالی بود… خیلی ممنونم .

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image