ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا

اعتماد به نفس یکی از اساسی ترین ویژگی ها برای رسیدن به آرامش درونی و همچنین موفقیت در زندگی است و می‌توان گفت پایه ای است برای موفقیت. در این مقاله سعی داریم برخی از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا را نام ببریم تا اولاً متوجه شویم که آیا ما هم اعتماد به نفس حقیقی داریم یا خیر، و همچنین برای داشتن اعتماد به نفس بالای خود تلاش کنیم تا این ویژگی ها را در خود نهادینه کنیم.

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا

 • تحقیر نمی‌کنند
 • مهارت نه گفتن
 • خوب گوش می‌دهند
 • ریسک پذیری
 • با صلابت سخن می‌گویند
 • به دنبال چالش هستند
 • به خود مطمئن هستند
 • تعریف کنندگان خوبی هستند
 • بهانه نمی‌آورند
 • سرسخت هستند
 • حق را می‌داند
 • مقایسه کننده نیستند
 • زبان بدن
 • در حال زندگی می‌کنند
 • با خود خوب صحبت می‌کنند
 • ورزش صبحگاهی دارند
 • خودشان سرنوشتشان را می‌سازند
 • دائماً در حال یادگیری هستند
 • سیاستمدار خوبی هستند

همانطور که در بالا می‌بینید افراد با اعتماد به نفس دارای چنین ویژگی‌هایی هستند که آن‌ها را با اعتماد به نفس کرده است. اگر فکر می‌کنید که دارای این ویژگی‌ها نیستید و کمبود اعتماد به نفس دارید، به مقاله علائم کمبود اعتماد به نفس نگاهی داشته باشید تا بدانید اعتماد به نفس دارید یا نه. خلاصه، خواندن آن مقاله می‌تواند کمک حال بسیار خوبی باشد برای فهم  عمل کردن به این موارد.

1. تحقیر نمی‌کنند

افرادی که اعتماد به نفس دارند هیچ گاه کسی را مسخره یا تحقیر نمی‌کنند. آنها دیگران را با حرف ها و اعمالشان پایین نمی‌کشند تا خوشان رتبه بهتری پیدا کنند. آن ها همان گونه که هستند اعتماد به نفس دارند و اعتماد به نفس خود را از تخریب دیگران نمی‌گیرند. اعتماد به نفسی که از تخریب و به سخره گرفتن دیگران گرفته شود اعتماد به نفس نیست و یک ضعف است… درواقع به سخره گرفتن و تحقیر کردن نشان از ضعف فرد است که فکر می‌کند با تخریب دیگران اعتماد به نفسش را حفظ و افزایش می‌دهد.

2. خوب نه می‌گویند

افراد با اعتماد به نفس به راحتی در مقابل پیشنهاد هایی که موافق نیستند نه می‌گویند. آنها به خود احترام می‌گذارند و هر پیشنهادی را که موافق نیستند، قبول نمی‌کنند. به شما پیشنهاد می کنم حتماً برای تقویت این مهارت مقاله قدرت نه گفتن را مطالع کنید تا بتوانید راحت‌تر و با روش‌ها بهتری بتوانید در برابر خواسته‌های دیگران نه بگویید.

گفتن-نه-به-درخواست‌های-نابه-جا-افراد-را-با-اعتماد-به-نفس-می‌کند

 

3. خوب گوش می‌دهند

افراد با اعتماد به نفس معمولاً خوب گوش می‌دهند و کمتر سخن می‌گویند. چون آنها اعتماد به نفس حقیقی دارند و خود را به خوبی می‌شناسند. پس سعی در اثباتشان با حرف زدن ندارند. این افراد نیازی نمی‌بینند تا خود را با حرف زدن با اعتماد به نفس نشان دهند.

4. ریسک پذیر هستند

آنها بسیار ریسک پذیر هستند. چرا که داشتن اعتماد به نفس یعنی باور به خود و توانایی هایمان و از آنجا که آنها از خودشان مطمئن هستند، به راحتی ریسک می‌کنند و مسیر را ادامه می‌دهند. ریسک پذیری یکی از ویژگی های مهم رسیدن به موفقیت است و همچنین موفقیت های بزرگ زیر سایه ریسک پذیری شکل می‌گیرد. اگر شما آدم ریسک پذیری نیستید و دلیل ریسک پذیری را نمی‌دانید، توصیه می‌کنم مقاله ریسک پذیری چیست؟ را بخوانید.

توانایی‌های-افراد-موفق-را-به--آن‌ها-ثابت-می‌کند

5. با صلابت سخن می‌گویند

یکی دیگر از ویژگی افراد با اعتماد به نفس این است که با صلابت سخن می‌گویند و صدایی رسا دارند. شاید شما هم متوجه این شده باشید که برخی از افراد به خاطر نداشتن اعتماد به نفس صدایشان ضعیف می‌شود و به خوبی متوجه حرف هایشان نمی‌شویم. به عنوان مثال برخی مردم از سوال کردن خجالت می‌کشند و می‌ترسند.

یعنی زمانی که قرار است یک سوالی را از فروشنده بپرسند به سختی این کار را انجام می‌دهند. آن هم با صدایی ضعیف که معمولاً دیگران خوب متوجه حرف زدنشان نمی‌شوند. افراد با اعتماد به نفس به راحتی سوال می‌پرسند زیرا می‌دانند این سوال پرسیدن ها و درخواست کمک از دیگران نشان از ضعف آن ها نیست. اما کسانی که اعتماد به نفسشان پایین است فکر می‌کنند درخواست کمک کردن و یا سوال کردن یک ضعف بزرگ است. بنابر این به سختی آن را انجام می‌دهند یا از انجامش سر باز می‌زنند.

6. به دنبال چالش هستند

افرادی که اعتماد به نفسورزش صبحگاهی دارند به خوبی می‌دانند که برای رسیدن به موفقیت های بزرگ باید ابتدا به موفقیت های کوچک تری دست پیدا کنند و هر موفقیتی در دل یک چالش نهفته است که با پیروزی در آن چالش حاصل می‌شود. از آنجا که افراد با اعتماد به نفس عاشق موفقیت و رسیدن به هدفشان هستند، دنبال ایجاد چالش برای خوشان هستند. چالش ها ما را به صورت پلکانی به موفقیت بزرگ می‌رسانند.

علاوه بر آن، بعد از پیروزی در هر چالشی اعتماد به نفسمان نیز افزایش پیدا می‌کند. چرا که بعد از هر پیروزی شما به توانایی های خودتان بیشتر اعتماد پیدا می‌کنید. در واقع رابطه متقابلی با هم دارند. چالش ها نیاز هستند برای موفقیت های بزرگ که با پیروزی در آنها اعتماد به نفستان نیز به شدت رشد می‌کند.

افراد-با-اعتماد-به-نفس-می‌دانند-که-برای-موفقیت-بزرگ-باید-چالش-های-کوچک-را-باید-پشت-سر-گذاشت
افراد-با-اعتماد-به-نفس-می‌دانند-که-برای-موفقیت-بزرگ-باید-چالش-های-کوچک-را-باید-پشت-سر-گذاشت

7. به خود مطمئن هستند

به خود مطمئن هستند یعنی در مقابل قضاوت ها و حرف های مردم واکنش نشان نمی‌دهند. حرف هایی که بوی تخریب و یا تحقیر را می‌دهند. آنها وقت خود را برای توجه به قضاوت های ناعادلانه دیگران هدر نمی‌کنند، خودشان را به خوبی می‌شناسند و تعریف یا تخریب دیگران در آنها اثر گذار نیست. هرچند شنیدن تعریف برای همه مردم لذت بخش و خوش آیند است. اما افراد با اعتماد به نفس کارهایی را که انجام می‌دهند برای شنیدن تعریف و تحسین دیگران نیست. در واقع اعتماد به نفسشان را در حرف ها و قضاوت های مردم جستجو نمی‌کنند که با یک حرف نابه جای مردم از اعتماد به نفسشان کم شود. اما تعریف مردم باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود. پس تعریف کردن بد نیست. ولی آنها به دنبال شنیدن تعریف نیستند که کارهایی را تنها برای اینکه دیگران تحسینشان کنند انجام دهند.

8. تعریف کنندگان خوبی هستند

افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند دیگران را زیر ذره بین قرار نمی‌دهند تا ایرادی از آنها بگیرند و فخر فروشی بکنند. آنها اعتماد به نفس دارند و تعریف کنندگان خوبی هستند و به این فکر نمی‌کنند که تعریف از دیگران ممکن است آنها را ضعیف نشان دهد و دیگران را برتر. بنابراین در هرموقعیت و فرصتی که دارند از دیگران تعریف و تمجید می‌کنند و از دیگر ویژگی آنها تشکر کردن از افرادی است که برایشان کاری انجام داده اند.

در یک کلام کسانی هستند که با تعریف کردن و تحسین های خوبشان در قلب دیگران نفوذ می‌کنند ومعمولاً افراد دوست داشتنی هستند. مسلماً ای افراد از دیاره واژگان کاملی برخوردار هستند که باعث می‌شود بتواند خیلی خوب دیگران را تحسین کنند و در قلبشان نفوذ کنند. اگر شما هم دوست دارید که دایره واژگان بالایی برخوردار باشید، توصیه می‌شود که مقاله هوش کلامی ما را مطالعه کنید. 

افراد-با-اعتماد-به-نفس-بالا-با-دیگران-خودش-برخورد-هستند-و-به-آن‌ها-ارزش-اضافه-می‌کنند

9. بهانه نمی آورند

افراد با اعتماد به نفس مسئولیت صد در صد زندگی خودشان را می‌پذیرند. به همین علت از آن‌ها نمی‌شنوید که به عنوان علت شکستشان عوامل یا افرادی را مقصر بدانند و یا ترافیک را برای دیر آمدنشان توجیه کنند. چون می‌دانند که مسئولیت صد درصد زندگی خودشان را به عهده داردند.

آنها با اعتماد به نفس هستند و یک کنترل درونی دارند تا هر اتفاقی را که خود باعث آن بوده اند، چه اتفاق مثبت و چه منفی، تعبیر درست داشت باشد و به دنبال مقصر آن جز در خود نمی‌گردند، توجیه نمی‌کنند و مسئولیت زندگی خودشان را می‌پذیرند.

10. سرسخت هستند

آنها با یک شکست یا اشتباه دست از کارکردن و تلاش بر نمی‌دارند و می‌دانند که موفقیت یعنی تلاش و سخت کوشی. سرسخت بودن از آن دسته کدارندارهایی است که برای بسیاری از افراد غیر ممکن است، برای همین منظور ما مقاله‌ای را برای شما ترتیب دیده‌ایم به نام چگونه پشتکار داشته باشیم ؟ که می‌تواند کمک بسیاری به شما کند. آنها شکست یا اشتباه را به پای ناکارآمدی و عدم توانایی نمی‌گذارند و آن را به گونه ای نگاه می‌کنند که از اشتباهات درس بگیرند و پلی برای پیشرفت و موفقیت خودشان قرار می‌دهند.

هر-چقدر-که-تلاش-کردی-و-هر-چقدر-که-شکست-خوردی-مهم-نیست-باز-هم-تلاش-کنم،-باز-هم-بهتر-شکست-بخور

11. حق را می‌دانند

آنها به خوبی از خصوصیات و ضعف هایشان آگاه هستند و زمانی که کسی از ضعف هایشان انتقاد می‌کند پذیرای آن هستند و آن را فرصتی برای بهبود و رشد خود می‌بینند و در زمانی که قضاوت و یا نقد نا به جایی از آنها می‌شود سکوت نمی‌کنند که آن را پذیرفته باشند، بلکه از خودشان با قدرت دفاع می‌کنند.

هیچ کس کامل نیست اما افراد با اعتماد به نفس علاوه بر این که می‌دانند کامل نیستند، تلاش در جهت پوشش ضعف هایشان دارند.

12. مقایسه نمی‌کنند

بسیاری از افراد خودشان را در طول روز با افراد مختلفی مقایسه می‌کنند یا توسط دیگران مورد این مقایسه قرار می‌گیرند. اما مقایسه ای که ابتدای کار خودشان را با انتهای کار دیگران می‌سنجند. بدون اینکه آگاه باشند اعتماد به نفسشان را دچار ضعف می‌کند. مانند پدر و مادری که مقایسه های اشتباه می‌کنند. از جمله این که به فرزندشان گوشزد می‌کنند که از فلان بچه یاد بگیر و ببین چطوری نمره ریاضیش رو خوب گرفته… اما خانواده و والدین توجهی به این ندارند که هر شخصی استعداد خاصی دارد و فقط نتیجه دیگران را مورد مقایسه قرار می‌دهند نه سخت کوشی را که قبل از نتایج کشیده اند را!

مقایسه خودتان با انتهای کار دیگران شما را ناامید از ادامه مسیرتان می‌کند و اعتماد به نفستان را به شدت زیادی کاهش می‌دهد. اما از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس این است که از چنین افکاری دست بردارند، زیرا شروع کار آن‌ها ممکن است بدتر از شروعی باشد که یک فرد با اعتماد به نفس دارد. فراموش نکنید که به هر کاری توانا هستند و باید سخت کوشی کنند تا به آن برسند و خود را در این گودال ناامیدی مقایسه نیندازید.

هیچ-وقت-سعی-نکنید-کتابی-را-از-روی-ظاهر-آن-قضاوت-کنید
هیچ-وقت-سعی-نکنید-کتابی-را-از-روی-ظاهر-آن-قضاوت-کنید

13. زبان بدن خوبی دارند

زبان و حالت بدن می‌تواند بیان گوی بسیاری از مسائل باشد و این در اعتماد به نفس هم صادق است و می‌تواند اعتماد به نفس بالا یا پایین شما را بیان کند.

لحظه ای یک فرد بی اعتماد به نفس را متصور شوید… چطور متصور شدید؟ معمولاً افرادی که سرشان را پایین می‌اندازند و کمرشان را خم کرده اند و خمیده و خسته راه می‌روند را افراد بی اعتماد به نفس تصور می‌کنیم. اما افراد با اعتماد به نفس سرشان را بالا می‌گیرند و سینه هایشان را جلو داده و صاف راه می‌روند.

در واقع حالت و شکل بدن ما ظاهری است اما بر احساسات درونی ما تاثیرگذار است. پس مانند افراد با اعتماد به نفس راه بروید تا در درون شما نیز تاثیر گذار باشد. چرا که گاهاً اعتماد به نفس را به خاطر خود ناباوری است که از دست می‌دهیم. اگر می خواهید درباره زبان بدن بیشتر بدانید، می‌توانید به مقاله چگونه از زبان بدن استفاده کنیم مراجعه کنید.

14. در حال زندگی می‌کنند

افراد با اعتماد به نفس به خطاهایی که در گذشته کرده اند فکر نمی‌کنند که آنها را متوقف کنند و از اعتماد به نفسشان کم کند. بلکه از خطاهای گذشته درس می‌گیرند و برای آینده برنامه ریزی می‌کنند. آنها کاملاً واقف هستند که هیچ فردی کامل نیست و اشتباهاتی در طول زندگی ممکن است داشته باشند. اما دلیل بر این نمی‌شود که در گذشته بمانیم و دائم از کارهای کرده و نکرده خود حسرت و پشیمانی بخوریم.

افراد با اعتماد به نفس گذشته خود را می‌پذیرند و از آن درس می‌گیرند. ولی در همان گذشته نمی‌مانند و با درسی که گرفته اند برای آینده خود اقدام و حرکت می‌کنند…

گذشته‌ها-گذشته-است،-این-حال-است-که-باید-رغم-خورده-شود

15. با خود خوب صحبت می‌کنند

افراد با اعتماد به نفس مثبت اندیش هستند و با خودشان مثبت صحبت می‌کنند و در زمانی که خطا یا اشتباهی انجام می‌دهند، خودزنی نمی‌کنند و خودشان را سرزنش نمی‌کنند و با الفاظی که تأثیر منفی در روحیه دارند با خودشان حرف نمی‌زنند. چرا که همه این ها اعتماد به نفس را کاهش می‌دهد. شما ارزشمند هستید و باید این ارزشمندی را در گفتگوی درونی خودتان حفظ کنید…

در ضمن شما میتوانید علاوه بر این ویژگی ، عزت نفس خودتان را نیز قوی کنید که کمبود آن ریشه ی بنیادی بسیاری از مشکلات است . در همین باره برای شما یک مقاله جامع و کامل تحت عنوان عزت نفس آماده کرده ایم پیشنهاد می‌شود خوانده شود.

16. ورزش صبحگاهی دارند

برای بسیاری از افراد بیدار شدن در گرگ و میش صبح کار واقعاً دشواری است، حالا چه برسد به پر انرژی بودن. مطمئناً رازی در پشت پر انرژی بودن این سری افراد در صبح زود قرار دارد که این راز چیزی نیست به جز ورزش صبحگاهی.

ورزش صبحگاهی باعث تحرک بدن ما در هنگام روز می‌شود که همین کار خیلی ساده، باعث نشاط ما می‌شود. گلوگز عاملی است که نشاط را صبح‌ها برای شما به ارمغان می‌آورد، زیرا بدن ما وقتی که از خواب بیدار می‌شود باید گلیکوژن ذخیره کرده از شب گذشته را به واحدهای کوچک‌تری به نام گلوکز تبدیل کند تا آن‌ها را بسوزاند و تبدیل به انرژی کند. خب ورزش کردن باعث تسریع این فرایند خواهد شد و نشاط و شادی را در صبح زودتر به شما خواهد داد. 

ورزش صبحگاهی دو مرحله دارد، مرحله اول آن نرمش کششی است و بخش دوم آن انجام 15 دقیقه نرمش هوازی است. در ادامه به شما یکی از بهترین نرمش‌های کششی و هوازی را خواهیم گفت که صبح شما را زیر و رو خواهد کرد.

کشش نشسته به جلو: قبل از ایکه این حرکت را انجام دهید، توصیه می‌شود که حرکت کشش بدن را برای 8 ثانیه 5 بار تکرار کنید. برای انجام این حرکت کافی است که بر روی سطحی بخوابید و پاها را به سمت پایین و دست‌ها را به سمت بالا بکشید. بعد از آن سریعاً بروید سراغ کشش نشسته. 

برای انجام این حرکت لازم است که بر روی زمین یا تخت بنشینید و پاهایتان را به سمت جلو دراز کنید، و سعی کنید کف پایتان را لمس کنید.

روزی-15-دقیقه-نرمش-هوازی-و-کششی-اعتماد-به-نفس-شما-را-بالا-می‌برید

17. درست تصمیم می‌گیرد

شخصیت با اعتماد به نفس با استفاده از اصولی که یاد گرفته است، در تلاش است که بهترین تصمیم‌ها را برای زندگی خودش بگیرد، از این رو بر روی قدرت تصمیم‌گیری خودشان وقت و انرژی بسیار زیادی را صرف می‌کنند. البته این کار کاملاً واقع بینانه است، زیرا طبق گفته بزرگان، ما حاصل تصمیماتی هستیم که می‌گیریم. این که آدم با اعتماد به نفسی باشیم یا نباشیم، بستگی به تصمیماتی که می‌گیریم دارد. از این رو، به دلیل اهمیتی که این موضوع دارد، مقاله‌ای را برای شما ترتیب داده‌ایم به نام مهارت تصمیم‌گیری که به شما در گرفتن تصمیمات درست، کمک بسیاری خواهد کرد.  

18. خودشان سرنوشتشان را می‌سازند

افراد با اعتماد به نفس از آن دسته کسانی نیستند که سرنوشت برای آن‌ها تصمیم بگیرد، بلکه آن‌ها هستند که سرنوشت را رغم می‌زنند. خب همانطور که در بخش تصمیم‌گیری دانستید، افراد با اعتماد به نفس علاقمنداند که تصمیمات سازنده‌ای بگیرند تا در آینده دچار مشکل نشوند. از آنجایی که آینده نگری یکی از عوامل مهم در تصمیم گیری سازنده است، از آنجایی که ویژگی افراد با اعتماد به نفس تصمیم گیری درست درباره مسائل است، اصلاً نمی‌توانند ببینند که آینده آن‌ها با همین حرکت غیر اصولی به کلی از بین برود. پس با تصمیمات درستی که می‌گیرند ویژگی‌ های افراد با اعتماد به نفس را بیشتر از قبل در خود تشدید می‌کنند. 

سرنوشت،-افراد-با-اعتماد-به-نفس-را-نمی‌سازد،-بلکه-افراد-با-اهتماد-به-نفس-هستند-که-سرنوش-را-می‌سازند
سرنوشت،-افراد-با-اعتماد-به-نفس-را-نمی‌سازد،-بلکه-افراد-با-اهتماد-به-نفس-هستند-که-سرنوش-را-می‌سازند

19. دائماً در حال یادگیری هستند

افرادی که اینقدر گرم و صمیمی هستند، می‌تواند به راحتی خوب صحبت کنند، شنونده خوبی باشند و … ، غیر ممکن است که همه این ویژگی‌ها را درون خودش داشته باشد. پس چگونه این افراد چنین ویژگی‌هایی را در خودشان ایجاد می‌کنند؟

در حقیقت افراد با اعتماد به نفس برای این که بتوانند سطح اعتماد به نفس خودشان را بالا نگه دارند، لازم دارند که حتماً آموزش ببینند و با استفاده از آموزش‌هایی که دیده‌اند، سطح اعتماد به نفس خودشان را بالا ببرند و بتوانند مثل کسی که الآن هستند به راه خودشان ادامه بدهد. به علاوه،  این افراد هر روز با چالش‌های بزرگ و بزرگ‌تری مواجه هستند که پشت سر گذاشتن این چالش‌ها مستلزم آموزش در مدارج بالاست. برای همین است که بسیاری از این دسته افراد هزینه‌ها کلانی را در زمینه آموزش خود خرج می‌کنند تا ویژگی افراد با اعتماد به نفس را در خودش ارتقاء دهند. در اصل این افراد با آموزشاتی که می‌بینند، روی خودشان سرمایه گذاری می‌کنند. این سرمایه گذاری روی خود هم روزی مثل بازار بورس به اوج سود خودش خواهد رسد و کلی سود برای شما به ارمغان خواهد آورد. 

20. سیاسمتدار خوبی هستند

ویژگی که افراد با اعتماد به نفس را به آن تصوری که ما از آن‌ها داریم تبدیل کرده،سیاست است . سیاست به معنی گرفتن تصمیم تخصصی برای رسیده به منافع شخصی یا جمعی است. همانطور که از تعریف دریافتنید، سیاست‌ها متناسب با شرایط ایجاد می‌شوند تا منافع را به ارمغان بیاورند،

مثلاً وقتی با کسی سر چیزی که خودش با آن مخالف است موافقت می‌کند، در تلاش آرام کردن جمع یا ایجاد صلح میان دو نفر است یا وقتی کسی را دلداری می‌دهد، می‌خواهد خودش را در دل آن شخص جا کند و هزاران کار دیگر که می‌تواند زمینه کلی از اتفاقات خوب باشد.

حتماً شما هم این واکنش‌ها را دیده‌اید. مثلاً وقتی نسبت به کسی سختگیری می‌کنید، آن فرد بیشتر از شما حساب می‌برد  و در کارش دقیق‌تر عمل می‌کند یا وقتی به کسی دلداری می‌دهید، دوستی را به وجود می‌آورید که هیچ وقت رشته آن پاره نخواهد شد و  آن فرد حاضر من هر کاری را برای شما بکند. در حقیقت همین سیاست است که شما را وادار می‌کند اعتماد به نفس داشته باشید، زیرا این تصمیم هم برای شما سودمند است. به عبارتی سیاست هر جا که بتواند سود به دست بیاورد، همانجا دست به کار می‌شود برای به دست آوردن آن. 

هر-عملی-عکس-العملی-دار،-چه-در-گیاهان-،-چه-در-بدن-و-چه-در-کشور-که-بیشترین-عکس-العمل-را-دارد

راستی، یک سری ویژگی‌های دیگری هم در مقاله ویژگی‌ افراد موفق هم برای شما آماده ‌کرده‌ایم به کمک آن می‌توانید سیاست‌های بهتری را برای خود ایجاد کنید و در نظر مردم با اعتماد به نفس‌تر به نظر برسید.


نویسنده:مهدی حسین نژاد
نویسنده:مهدی حسین نژاد مربی رشد و توسعه فردی از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. himawary🌻🐚

  ریشه اعتماد بنفس در خود شناسیه و دونستن نطه ضعف ها و قوت های خودت و مهمتر از اون پذیرفتن اونها و تلاش برای اینکه قوت هارو بیشتر کنی و از ضعف ها کم کنی
  بسیار شاخصه های جامع و مفیدی بودن موفق باشید

  پاسخ دادن
 2. محدثه

  سلام. راه های افزایش اعتماد به نفس رو کجا معرفی کردین؟

  پاسخ دادن
 3. صفری

  سلام مقاله مفیدی بود اعتماد به نفس لازمه موفقیته افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند معمولا در معاشرت و در کار هایشان موفقتر هستند چون به توانایی های خود اشراف دارند و با اعتماد به نفسی که دارند انگیزه لازم برای حرکت در مسیر موفقیت را دارند.

  پاسخ دادن
 4. سمیه تیموری

  مقاله ی خوب و مفیدی است

  پاسخ دادن
 5. معصومه شاهری

  سلام.افراد بااعتماد به نفس با صلابت صحبت میکنند وسرسخت هستند وبا خودشان خوب حرف میزنند ومراقب ظاهرشان هستند وبدنبال بهانه نیستند وخودشان را مقصر کوتاهی در کارشان میدانند نه دیگران رو.خیلی مطالب خوبی بود.استفاده کردم.عالی بود.سپاس

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 6. حمیده فعال فرد

  مقاله خوبی بود اعتماد به نفس یعنی باور داشتن به توانایی های خود و همه مطالبی که ذکر کردید نشانه های قاطعیت هستند یعنی افراد با اعتماد به نفس بالا در ارتباطات و کارهای خود قاطعیت دارند.

  پاسخ دادن
 7. رقیه کریمی

  یک تعداد از ویژگیهای افراد با اعتماد به نفس بالا را دارم .یک تعداد دیگر را هم دارم تلاش میکنم که داشته باشم و تا حدودی موفق بودم

  پاسخ دادن
 8. فیروزه حاجی قنبری

  عالی بود.اعتماد به نفس،یعنی می دونی خودت هرطوری هم که باشی،قدرت تغییر رو داری،توانایی بهتر شدن در تو هستش.پس به دنبال بهانه نیستی بلکه به دنبال راه حل هستی تا بهتر بشی

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image