با این ویژگی های افراد موفق به موفقیت برسید

ویژگی های افراد موفق از آن دسته مواردی است که دانستن آن ها می‌تواند برای ما معجزه کند. به عبارت دیگر دانستن این ویژگی ها و الگو برداری از آن ها، می‌تواند سرعت رشد ما را چند برابر کرده و ما را از همیشه به موفقیت نزدیک و نزدیک تر کند. شک نکنید افراد موفق قطعاً عاداتی را برای خودشان ساخته اند تا توانسته اند به کمکشان به موفقیت برسند. عادات و ویژگی هایی که در زندگی اکثر افراد موفق مشترک هستند و به چشم می‌خورند. در این مقاله قصد داریم 10 مورد از مهم ترین ویژگی های افراد موفق را با یکدیگر بررسی کنیم و راه هایی برای به وجود آوردن آن ها در زندگی خودتان به شما پیشنهاد دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید

ویژگی های افراد موفق
موفقیت

مهم ترین ویژگی های افراد موفق

زمانی که زندگی افراد موفق را مورد بررسی و تفحص قرار می‌دهیم، به چندین عادت مثبت بر می‌خوریم که تقریباً بین همه افراد موفق یکسان هستند.

در این مقاله سعی کرده ایم 10 مورد از مهم ترین ویژگی های افراد موفق را بیان کنیم که در لیست پایین می‌توانید آن ها را مشاهده کنید.

 1. داشتن مشاور
 2. درگیر حاشیه ها نیستند
 3. خود را ارزیابی می‌کنند
 4. به روابط خود توجه دارند
 5. باور دارند که موفق می‌شوند
 6. سحرخیز هستند
 7. نظم بسیاری دارند
 8. پشتکار و سرسختی
 9. عملگرا بودن
 10. هدف محور هستند

در ادامه این ویژگی ها را به صورت تک به تک مورد بررسی قرار خواهیم داد…

1. داشتن مشاور موفقیت

یکی از ویژگی های افراد موفق دنیا این است که آنها همیشه در مسیر حرکت خود یک راهنما و پشتیبان دارند تا در مواقع سختی راه درست را به آنها نشان دهد. بدون شک شما نیز با افرادی مواجه شده‌اید که همیشه به دلیل عدم توجه به راهنمایی ها و نصیحت دیگران دچار مشکلات بسیار زیادی شده اند.

البته قطعاً منظور ما این نیست که هر مطلبی که دیگران بازگو می‌کنند صحیح می‌باشد و شما باید به آن عمل کنید. اما خود شما هم به خوبی می دانید افرادی وجود دارند که عمل به توصیه های آنها مساوی است با دستیابی به موفقیت های بسیار بزرگ.

اگر قرار باشد انسان همه چیز را خودش تجربه کند، بدون شک وقت کم می‌آورد و حتی شاید موجب شود از مسیر موفقیت دور شده و به طور کلی موقعیت رسیدن به اهدافش را از دست بدهد.

افراد موفق برای تصمیماتی که قصد دارند اتخاذ کنند و یا برای کارهایی که می‌خواهند انجام دهند، با مشاورین خود مشورت کرده و راهنمایی‌های آنها را در روند کاری خود لحاظ می‌کنند.

یکی از ویژگی های افراد موفق مشورت کردن است
یکی از ویژگی های افراد موفق مشورت کردن است

2. درگیر حاشیه ها نیستند

شاید یکی از ویژگی‌های بسیار خوبی که بتوانید در شخصیت افراد موفق پیدا کنید، این است که هرگز درگیر حواشی نمی شوند.

تا به حال به زندگی ستاره های معروف ورزشی و یا تلویزیون و سینما توجه کرده اید؟ آنهایی که کمتر از سایرین دارای حاشیه و مسائل جزئی هستند، موفقیت های بزرگ تری را نیز کسب می‌کنند و مسیر خود را بهتر از دیگران به سمت جلو پیش می‌برند.

زمانی که شما بیش از حد به مسائل حاشیه‌ای و انحرافی توجه کنید، خواه ناخواه تمرکز شما نسبت به مسائل اصلی کمتر شده و موجب می‌شود از اهداف خود دور شوید. حتی برخی مواقع ممکن است این مسائل جزئی و حاشیه ها برای شما دردسر های جبران ناپذیری ایجاد کنند و به طور کلی مسیر حرکت شما را مختل نمایند.

بنابراین اگر خواهان این هستید که به موفقیت دست پیدا کنید، باید تمام تمرکز و توان خود را بر روی این موضوع بگذارید تا تنها توجه شما به هدف اصلی تان باشد و برای دستیابی به آن تلاش کنید. بدون شک در مسیر حرکت، مسائل بسیار زیادی ممکن است توجه شما را جلب کند. اما این شما هستید که نباید درگیر این موضوعات شوید.

در بیراهه قدم برداشتن جز ویژگی های افراد موفق نیست

3. خود را ارزیابی می‌کنند

سومین مورد از ویژگی های افراد موفق ، این است که مدام خود را ارزیابی می‌کنند. یکی از بهترین کارهایی که شما هم برای پیش بینی روند پیشرفت خود می‌توانید انجام دهید، این است که هر روز و یا در هفته یکبار زمانی را به ارزیابی عملکرد خود اختصاص دهید.

این ارزیابی عملکرد به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید با تمرکز بیشتری برنامه های آینده خود را تنظیم کنید و همچنین نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید. همچنین بدون شک تاثیر بسیار زیادی در روند پیشرفت شما خواهد گذاشت. زیرا زمانی که فعالیت های خود را بررسی کنید متوجه می شوید که:

 • چه عواملی سرعت شما را کم کرده است؟
 • چه عواملی موجب شده انرژی و انگیزه شما بیشتر شود؟
 • در کدام نقطه ها نسبت به سایر نقاط بهتر عمل کرده اید؟
 • و موارد و نکات بسیار زیاد دیگر.

توجه به همگی این عوامل و در کنار هم قرار دادن آنها و همچنین رفع اشکالات موجود، قطعاً تاثیر بسیار زیادی در میزان پیشرفت شما خواهد گذاشت. فراموش نکنید تا زمانی که نقاط ضعف و قوت خود را به خوبی نشناسید، نمی‌توانید طبق برنامه منظم حرکت کنید و به سمت جلو پیش بروید. بنابراین حتماً حداقل هفته ای یک بار زمانی را به بازبینی عملکرد خود اختصاص دهید.

دیگر ویژگی افراد موفق این است که بر اعمال خود نظارت دارند
دیگر ویژگی افراد موفق این است که بر اعمال خود نظارت دارند

4. به روابط خود توجه دارند

روابط شما به دو دلیل، بسیار مهم و حائز اهمیت فراوانی هستند و برای رسیدن به موفقیت باید به آنها توجه کنید. افراد موفق دنیا همگی به این دو نکته مهم به خوبی واقف هستند.

1. شما خلاصه پنج نفری هستید که بیشترین ارتباط را با آنها دارید.

این موضوع یک واقعیت غیر قابل انکار است. شما هر چقدر هم که تلاش کنید، نمی‌توانید از ۵ نفری که مرتب با آنها در ارتباط هستید و نقش پررنگی در زندگی شما دارند بالاتر بروید. وقتی شما با افرادی در ارتباط هستید که هدف دارند، بدون شک شما نیز تبدیل به یک فرد هدفمند خواهید شد.

زمانی که دوستان شما انسان هایی هستند که به امور غیر مهم می‌پردازند و موقعیت ها را به آسانی از دست می‌دهند، شما نیز شبیه آنها خواهید شد.

بنابراین اطرافیان شما هر طور که باشند و هر ویژگی هایی که داشته باشند، شما نیز کم کم رنگ و بوی آنها را به خود خواهید گرفت. با وجود این نکته مهم قطعاً می‌دانید که اگر خواهان رسیدن به موفقیت هستید باید نسبت به روابط خود توجه ویژه‌ای لحاظ کنید. اکثر افراد موفق هم دور و بر خود را پر از افرادی کردند که به موفقیت رسیده اند و هین، یکی از اصلی ترین دلایل موفقیتشان بوده است.

افراد پیرامون ما هم باید ویژگی های افراد موفق را داشته باشند

2. 85% موفقیت شما وابسته به روابطتان است.

بعضی افراد در برقراری ارتباط با دیگران بسیار قوی و موفق عمل می‌کنند. اما در مقابل افراد دیگری نیز وجود دارند که متاسفانه در برقراری ارتباط بسیار ضعیف هستند. عمل کردن به این نکته از مسائل بسیار مهم رسیدن به موفقیت می‌باشد.

اگر قرار است شما جزو افراد موفق جهان باشید، قطعاً این موفقیت باید در نوع روابط شما نیز به چشم بخورد. اگر نتوانید به خوبی با دیگران تعامل و تبادل داشته باشید، قطعاً در نشان دادن توانایی های خود ناکام خواهید ماند. زیرا کسی وجود ندارد که بتوانید استعدادها و نقاط قوت خود را به او نشان دهید. فراموش نکنید گاهی اوقات در همین روابط است که اتفاقات خوبی برای افراد رقم می‌خورد و مسیرهای جدیدی پیش روی آنها باز می‌شود.

از ویژگی های افراد موقف این است که کسب اعتبار می‌کنند

5. باور دارند که موفق می‌شوند

زندگی قانون باور و انتظار است. یعنی هر آنچه که به آن باور داشته باشید و منتظر ورود آن به زندگی خود باشید، بدون شک برای شما اتفاق خواهد افتاد. افرادی که به این موضوع واقف هستند، تمام تلاش خود را به کار می‌بندند تا نهایتاً بتوانند باورهای مثبتی در ذهن خود ایجاد کنند.

باورهای شما مسیر حرکت شما را تعیین خواهد کرد. وقتی موضوعی برای شما تبدیل به یک امر قابل باور شود، ذهنتان به شیوه‌ ای برنامه‌ریزی خواهد کرد که به هر طریقی شده به آن هدف دست پیدا کنید و به مقصدی که مد نظرتان است برسید. بنابراین باید به باورهای ذهنی خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. شک نکنید اگر به موفقیت ایمان دارید و با تمام وجود باور کرده‌اید که لایق موفقیت می‌باشید حتماً به آن دست پیدا خواهید کرد.

در مقاله قدرت باور ، به راه های درجه یکی برای تقویت باورها اشاره کرده ام که شک نکنید اگر آن ها را رعایت کنید، ناخودآگاه باور موفقیت در ذهنتان ایجاد خواهد شد و به موفقیت خواهید رسید. پس پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید.

از ویژگی های افراد موفق این است که باور دارند می‌توانند
از ویژگی های افراد موفق این است که باور دارند می‌توانند

6. سحر خیز هستند

یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق، سحر خیر بودن آن ها است. در واقع بسیاری از این افراد صبح زود از خواب بیدار می‌شوند و روز خودشان را شروع می‌کنند. تقریباً، همۀ افراد موفقی که سحرخیز هستند، یکی از بزرگترین عوامل موفقیت خودشان را سحرخیزی می‌دانند.

این افراد به خوبی می‌دانند که سحرخیزی انرژی بی نظیری در طول روز به آن ها خواهد داد، کارایی و بهره وری آن ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد، موجب پر انرژی بودن آن ها می‌شود، زمان بیشتری برای انجام کارها دارند و کلی فایده دیگر… به نظر شما، آیا فردی که بداند سحرخیزی این همه فایده دارد، بازهم به قول معروف تا لنگ ظهر می‌خوابد و از صبح زود بیدار شدن غافل می‌شود؟

مسلماً خیر! اگر شما فواید فوق العاده بالای سحرخیزی را نمی‌دانید، مسلماً هرگز به یک فرد سحرخیز و در نتیجه موفق تبدیل نخواهید شد! پس منطقی است همین طور به راه خود ادامه دهید و هیچ تکنیکی برای سحرخیز شدن یاد نگیرید؟ باز هم مسلماً جواب منفی است. پس بهتان پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله سحرخیزی را که برایتان در این باره نوشته ایم مطالعه کنید و آن وقت با رعایت نکات آنها، اگر توانستید باز هم تا ظهر بخوابید و سحرخیز نباشید!

ویژگی های افراد موفق
موفقیت

نمونه هایی از افراد موفق که سحرخیز هستند

1. اسپید رینموند، مدیر عامل سابق شرکت پپسی

او میگوید: ساعت پنج و نیم، خارج از تخت خوابش است، بیدار شده و درحال مطالعه روزنامه و بررسی اخبار روز است.

ویژگی های افراد موفق
موفقیت

2. تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل.

او هر روز صبح ساعت 3:45 دقیقه از خواب بیدار می‌شد، بله هرروز صبح…

3. ریچارد برانسون، بنیان گذار و مدیر شرکت ویرجین

ریچارد برانسون ساعت 5:45 دقیقه از خواب بیدار می‌شود. نکته جالب و قابل تأملی که وجود دارد، این است که حتی زمانی که در جزیره خصوصی اش است باز در این تایم از خواب بیدار می‌شود. یعنی روزی نیست که این ساعت برای این افراد ساعت خواب باشد.

4. ایندرا نوی، مدیر عامل شرکت پپسی

ایندرا هم میگوید ساعت بیداری او 4 صبح است و در سخنرانی اش گفته که “خواب نعمتی است از سوی خداوند…که من از این نعمت بی بهره ام” همچنین اظهار داشته که دیر تر از ساعت 7 صبح به محل کارش نیامده است.

ویژگی و عادت سحرخیزی تقریباً در همه افراد موفق وجود دارد و آن ها از این ویژگی در مسیر زندگی و هدف شان به خوبی استفاده می‌کنند.

ویژگی های افراد موفق
موفقیت

7. نظم بسیاری دارند

قبل از این که بخواهیم درمورد نظم صحبتی داشته باشیم، بهتر است سوالاتی را از خودمان بپرسیم.

 • آیا شما تا به حال فرد موفقی دیده اید که نامنظم باشد؟
 • به نظر شما کشوری که منظم است پیشرفت می‌کند یا کشوری که گرفتار هرج و مرج است ؟
 • آیا زمانی که کارهای شما طبق برنامه و با نظم پیش می‌رود، بازدهی مطلوب تری دارید، یا زمانی که تصادفی و بدون برنامه به کارهایتان می‌پردازید؟

همه ما کمابیش به اهمیت این مطلب که نظم یکی از مهم ترین عوامل در رسیدن به موفقیت است، پی برده ایم. پس قطعاً سادگی این مطلب دلیل بر مهم نبودن و بی تأثیر بودن آن نخواهد بود. یکی از بزرگترین و مهم ترین ویژگی های افراد موفق همین نظم است که ممکن است ساده از کنار آن بگذریم.

بسیار خب، اگر فرد منظمی نیستید اصلاً نگران نباشید. از همین حالا تصمیم بگیرید که نظم را در زندگی خودتان به جریان بیاندازید. ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است! اگر خود و هدفتان را دوست دارید و مشتاق رسیدن به اهداف و آرزوهایتان هستید، نیاز به این عادت دارید. بدون این عادت، شکست های زیادی خواهید خورد و از آرزوها و اهداف خود دور خواهید شد.

ویژگی های افراد موفق
موفقیت

8. پشتکار و سرسختی

بسیاری از اوقات ممکن است تصور کنید که ویژگی های افراد موفق نبوغ، استعداد، موقعیت زمانی و مکانی، ژنتیک، فیزیک بدنی و یا شانس آنها بوده است.

اما از این موضوع بی خبریم که هیچ کدام از موارد بالا به اندازه پشتکار و سرسختی در موفقیت آنها تأثیر نداشته است.

در واقع افراد موفق کسانی هستند که از شکست نمی‌ترسند و با سماجت تمام، بعد هر شکست دوباره شروع و اقدام می‌کنند تا به هدفی که دارند برسند.

این سماجت و پشتکار آنها است که در نهایت موجب موفقیتشان می‌شود. شاید کائنات مزد هر کسی را به اندازه تلاش و پشتکار آن شخص می‌دهند و آن را ماندگار در ذهن ها می‌کنند. همانطور که توماس ادیسون  معتقد بود که : “موفقیت حاصل یک درصد نبوغ شخص و 99 درصد عرق ریختن همان شخص است.”

این جمله را کسی می‌گوید که از نبوغ زیادی برخوردار نبود امّا کاری انجام داد که خیلی از افرادی که از نبوغ بالا برخوردار بودند، انجام ندادند. او 10000 بار شکست خورد تا در نهایت توانست به هدف خودش برسد. شما چند بار شکست را در مسیر اهدافتان تجربه کرده اید؟

 • یک بار؟
 • دو بار؟
 • سه بار؟
 • واقعاً چند بار؟

برای رسیدن به موفقیت، خودتان را برای 10000 هزار بار شکست آماده کرده اید؟ آماده شده اید که با پشتکار و سر سختی هدفتان را از کائنات بگیرید و به آن برسید؟ برای روشن تر شدن اهمیت سرسختی در رسیدن به اهداف و موفقیتتان یک مثال دیگری از مایکل جردن خواهیم زد.

ویژگی های افراد موفق

تلاش و پشتکار به سبک مایکل جردن

مایکل جردن، بازیکن شاخص و شناخته شده دنیای بسکتبال است. او می‌گوید: “در طول زندگی ورزشی ام، 9000 شوت را گل نکردم، 300 بازی را باختم، 26 بار هم می‌توانستم شوت پیروزی تیمم را به ثمر برسانم، اما آن را از دست دادم. من بارها و بارها شکست خوردم، به همین دلیل است که به موفقیت رسیده ام”

از این جمله چه برداشتی می‌کنید؟

واقعاً این ویژگی در بین ویژگی های افراد موفق اساسی ترین ویژگی آنها است. بر اساس قانون پارتو که می‌گوید 20 درصد کارها هستند که 80 درصد نتایج را به دنبال دارند، می‌توانیم بگوییم این ویژگی جزو همان 20 درصدی هایی است که با داشتن آن به 80 درصد نتیجه می‌سیم.

پس نکته مهم این است که افراد موفق کارها را مستمر و با سماجت خیلی بالا انجام می‌دهند که همین ویژگی آن ها را به اهدافشان نزدیک می‌کند و به موفقیت می‌رسند. چرا که کارهای کوچک و مستمر تأثیرش از کارهای بزرگ و غیر مستمر بیشتر است.

ویژگی های افراد موفق

9. عملگرا بودن

بسیاری از اوقات ما اصلاً نیازی به یادگیری و کسب علم نداریم! در حقیقت ما خیلی خوب می‌دانیم که برای رسیدن به موفقیت باید چه کارهایی را انجام داد. اما با این حال آن کارها را انجام نمی‌دهیم. یعنی مشکل نرسیدن ما به موفقیت، نداشتن علم نیست، بلکه عمل نکردن به آن است.

ما باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که با یادگیری و دانستن به موفقیت نخواهیم رسید، بلکه با عمل کردن به این دانسته ها است که به موفقیت می‌رسیم.

یعنی باید برای رسیدن به موفقیت مسیر زیر را طی کنیم:

 • دانستن و کسب آگاهی
 • عمل
 • عمل
 • عمل
 • تکرار عمل
 • و در نهایت موفقیت

این مسیر افراد موفق است که با عملگرا بودنشان آن را طی می‌کنند و به نتیجه دلخواهشان می‌رسند. در حقیقت “تکرار و تمرین کردن” همان حلقه مفقوده راه رسیدن به موفقیت است که افراد موفق به خوبی این را می‌دانند و به آن عمل می‌کنند و همین عامل اصلی موفقیتشان است.

ویژگی های افراد موفق
موفقیت

10. هدف محور هستند

تصور کنید  می‌خواهید به جای مهمی بروید و تنها یک ساعت زمان نیاز دارید. در طی مسیر دوستتان را میبینید که شما را دعوت به یک مهمانی می‌کند و شما هم می‌پذیرید. بعد مهمانی دوباره راه خود را از سر می‌گیرید و به راه خود ادامه می‌دهید. کمی که جلوتر می‌روید، دوست قدیمی خود را که مدت ها بود ندیده بودید، می‌بینید و ادامه مسیر را با او می‌روید.

بعد از مدتی به خود می‌آیید و متوجه می‌شوید که از مسیر اصلی خود دور شده اید و راه را اشتباه طی کرده اید. دوست شما بدون اینکه شما بدانید و توجه داشته باشید باعث شده شما مسیرتان را با او یکی کنید. اما مسیر شما بر خلاف مسیر دوست شما است ولی زمانی متوجه این می‌شوید که ساعت ها گذشته و هنوز به هدفتان نه تنها نرسیده اید، بلکه دور هم شده اید. دقیقاً این رفتار ها نشان دهنده کارهایی است که مطابق با هدف نیست.

افراد موفق هر کاری را ابتدا با هدفشان می‌سنجند و اگر مطابق با هدف بود و آسیبی به آن نمی‌رساند، انجامش می‌دهند تا مانند داستان بالا از هدف دور نشوند و زمان خود را بیهوده از دست ندهند.

شما تصور کنید یک فردی همه رفتارها و کارهای خودش را طبق هدفش انجام می‌دهد. به نظر شما سرعت رسیدن به هدف و موفقیت این فرد چقدر افزایش پیدا خواهد کرد؟ چقدر شانس او برای رسیدن به موفقیت افزایش پیدا می‌کند؟ توجه کنید که شما چقدر توجه به مسیر دارید تا کارها و رفتار های مخالف با هدفتان را  انجام ندهید؟

بهترین نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا

10 مورد از مهم ترین ویژگی های افراد موفق که باعث شده به این درجه از موفقیت برسند را با یکدیگر بررسی کردیم. حالا زمان آن رسیده که شروع کنید و این ویژگی ها را در وجود خودتان هم به وجود آورید. شک نکنید برای رسیدن به موفقیت به همه این مهارت ها و ویژگی ها نیاز دارید.

در پایان یک خبر خوش برایتان دارم و آن خبر هم این است که یک پکیج کامل درباره موفقیت و نکاتی درباره آن برای شما آماده کرده ایم که قطعاً بعد از خواندن آن به خودتان خواهید گفت که ای کاش زودتر آن ها را می‌دانستیم و به همین راحتی به موفقیت می‌رسیدیم! شک نکنید که از خواندن مقاله موفقیت پشیمان نخواهید شد. (برای خواندن این مقاله روی نام آن کلیک کنید.)

امیدوارم با رعایت نکات این دو مقاله، روی قله های موفقیت ببینمتان…

راستی! اگر شما هم ویژگی های افراد موفق را می‌شناسید که در این مقاله به آن ها اشاره نکرده ایم و فکر می‌کنید می‌توانند به موفقیت ما بسیار کمک کنند و سرعت رشد ما را به شدت افزایش دهند، خوشحال می‌شویم در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا همه از آن ها استفاده کنند.

حتماً کلیپ پایین را مشاهده کنید تا در 1 دقیقه کل مقاله برای شما مرور شود

در حال بارگذاری...


نویسنده:مهدی حسین نژاد
نویسنده:مهدی حسین نژاد مربی رشد و توسعه فردی از تیم گام برتر

 1. فریبا یوسفی

  من کتاب چالش‌ رهبری رو که در اون از ویژگی‌های افراد و مدیران لایق و موفق صحبت میکنه رو از اپلیکیشن خوانا خرید و خیلی خیلی عالی بود. این آدرس وب‌سایت: http://www.khanabooks.com

  پاسخ دادن
 2. منیر سادات حسینی

  انشاالله با کمک شما همراهان عزیز و راهنمایی خوبتون جزء افراد موفق باشیم

  پاسخ دادن
 3. رقیه کریمی

  سلام من افراد موفق با این ویژگیها را برخورد کرده ام و واقعا انرژی گرفته ام

  پاسخ دادن
 4. موسوی

  سلام این مقاله نسبت به تمام مقالات قبلی کاربردی تر و عالی تر بود به امید روزی که همه ما بتونیم به موفقیت برسیم

  پاسخ دادن
 5. مهدوی

  سلام.مقاله جالبی بود.با رعایت نکات گفته شده میتوان انسان موفق بود ولی بعضی اوقات تنبلی وبی نظمی انسان را بیچاره میکنه .ممنون‌.

  پاسخ دادن
 6. معصومه شاهری

  سلام.عمل عنل تکرارعمل پشت کار داشتن راهی برای موفقیت است.یاداوری همیشه خوب است.مطالب خیلی خوب ومفید بود.سپاس

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   کاملا درسته
   براتون بهترین هارو آرزو داریم

 7. nemati

  درود بر شمااااا☺

  مث همیشه مقااله ایی حااوی نکاات بسیاار ارزنده ??☺☺????☘??☘⚘????

  پاسخ دادن
 8. فیروزه حاجی قنبری

  عالی بود.نظم بسیار بسیار تاثیر داره.و اینکه حتما حتما باید اولویت بندی بشه

  پاسخ دادن
 9. صفری

  سلام
  بنظر من رعایت همه موارد ذکر شده در مقاله برای رسیدن به موفقیت لازمه ولی با توجه به ویژگی های ذاتی و رفتاری و پناسیل هر فرد میتونه میزان اهمیتش متفاوت باشه مثلا ممکنه شخصی خیلی سحرخیز یا با نظم نباشه ولی فاکتورای دیگه رو ب شدت عمل کنه و به موفقیت برسه.

  پاسخ دادن
 10. حمیده فعال

  سلام سحرخیزی نظم و عمل به دانسته ها واقعا برای موفقیت لازمند امیدوارم بتوانیم به انها عمل کنیم

  پاسخ دادن
 11. کیانمهر

  سلام متاسفانه طبق عادت های غلط همه شبها بیدار ن صبح کسل هستند اگه شب زود بخوابیم حتما سحرخیز میشیم

  پاسخ دادن
 12. Pariya_amirpor

  سلام فوق العاده بود مخصوصا بخش عملگرا بودن خیلی خیلی عالب بود ممنون

  پاسخ دادن
 13. سمیه تیموری

  به امید روزی که با نظم و سحر خیزی به موفقیت برسیم و ما هم یکی از انسان های موفق باشیم ?????

  پاسخ دادن
 14. سهیلا کریمی

  البته یه تبصره وجود داره . من قبلا سحرخیزتر. بودم بخاطر اینکه زمان ما امتحان کنکور واقعا امتحان و رقابت بود . ولی الان چون روزها زیاد مطالعه میکنم, صبحها بیشتر استحراحت میکنم اما همچنان ازهدفم دور نموندم . فکر کنم یه سری تبصره هایی هم باید وجود داشته باشه . درمورد نظم هم , وقتی من خودم هدفی رو دنبال کنم فقط در مورد هدفم نظم دارم و یه وقتهایی میبینم فراموش کردم مثلا جای دیگه نظمو بکار بگیرم .که اینجام فکر کنم ارادی نیست و مغز در حال انجام.هدفگذاریه . بازم تشکر ??????

  پاسخ دادن
 15. صغری تیموری

  سلام خیلی عالی بود.لذت بردم

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image