پیشرفت تحصیلی

راه های موفقیت تحصیلی چیست؟

پیشرفت تحصیلی ، هدفی است که بسیاری از دانش آموزان مشتاقانه آرزو دارند به آن دست پیدا کنند. اصولاً دانش آموزان به دو گروه تقسیم می‌شوند. گروهی که درس و مدرسه اصلاً برایشان مهم نیست و گروهی که همان طور که گفتم آرزویشان فقط و فقط موفقیت در تحصیل است. اگر جز گروه دوم هستید پیشنهاد می‌کنم به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید.چرا که ابتدا قرار است ببینیم پیشرفت تحصیلی چیست و سپس، به بررسی راه هایی بپردازیم که ما را به آن نزدیک و نزدیک تر می‌کند…

در این مقاله قرار است مطالب بسیار عالی و درجه یکی به شما گفته شود که اگر آن ها را به خوبی رعایت کنید، موفقیت و پیشرفت تحصیلی خوبی در انتظارتان خواهد بود.

پیشرفت تحصیلی چیست ؟

درست است که موفقیت تحصیلی و پیشرفت تحصیلی ، تفاوت های کوچکی با یکدیگر دارند. اما چون میزان شباهت های این دو به هم بسیار زیاد است، ما هم این دو کلمه را مترادف در نظر می‌گیریم و اصطلاحاً دعوای ملا لغتی نمی‌کنیم!

تعریف موفقیت یا همان پیشرفت تحصیلی ، درست مثل تعریف خود کلمه موفقیت است. هرکسی می‌تواند تعریفی از آن داشته باشد. البته به شرایط و سن و سال هر شخصی هم بستگی دارد. طبیعتاً هیچ دانش آموز کلاس دومی نمی‌تواند ادعا کند که موفقیت من، قبول شدن در کنکور است! همان طور که تکالیف زیبا نوشتن برای یک دانش آموز دبیرستانی اهمیتی ندارد!

پس نمی‌توان تعریف واحدی برای موفقیت تحصیلی داشت. اما در اینجا می‌خواهم به چند مورد از رایج ترین و پرتکرارترین تعاریف برای آن اشاره کنم.


در ادامه بخوانید: اهمال کاری تحصیلی


موفقیت تحصیلی - تمرکز
موفقیت تحصیلی – تمرکز

انواع موفقیت تحصیلی

همان طور که گفتم، موفقیت یا پیشرفت تحصیلی از دید هر کس تعریف متفاوتی دارد. در اینجا این تعاریف را از نظر دانش آموزان، کنکوری ها و دانشجویان بررسی خواهیم کرد.

1. موفقیت تحصیلی دانش آموزان

تعریفی که یک دانش آموز از پیشرفت تحصیلی می‌تواند داشته باشد، نهایتاً کسب نمره 20 یا تشویق شدن در میان هم کلاسی هایش است! البته یک دانش آموز ابتدایی!

اوج موفقیت در دوران راهنمایی و دبیرستان هم قبولی در مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان است که باعث رقم خوردن اتفاقات عالی برای خود دانش آموز و خانواده اش می‌شود. موفقیت هایی که در آینده ممکن است خیلی هم به چشم نیایند، اما نمی‌توان آنها را بی اهمیت جلوه داد. چون از همین اتفاقات خوب کوچک است که در آینده موفقیت های بزرگ حاصل می‌شود…

2. موفقیت در کنکور

کنکور، مرحله مهم بعدی زندگی یک دانش آموز است. مرحله ای که شاید برای خانواده هم از اهمیت بالایی برخوردار باشد. چون بالأخره آینده تحصیلی و حتی شغلی فرد را مشخص و تعیین می‌کند.

برای موفقیت در کنکور، روش ها و اختلافات زیادی میان افراد صاحب سبک وجود دارد. البته نه در حیطه روانشناسی، بلکه در حیطه درسی و مهارتی آن! به هر حال هر موضوعی یک بخش مهارتی دارد و یک بخش روانشناسی که در بخش دوم، نظرات معمولاً مشترک است.

اگر روش های روانشناسی شده موفقیت در کنکور را می‌خواهید، منتظر باشید، قرار است در ادامه به آنها اشاره کنم. اما اگر راه های درسی موفقیت در کنکور برایتان مهم است، پیشنهاد می کنم مقاله موفقیت در کنکور ما را هم مطالعه کنید.

اگر می‌گویند نمی‌توانی پیشرفت تحصیلی داشته باشی، ناشنوا باش

3. موفقیت تحصیلی در دانشگاه

بعد از کنکور، به مرحله ای می‌رسیم که دیگر نمی‌توان تعریفی مشخص برای موفقیت در آن اشاره کرد. موفقیت تحصیلی در دانشگاه! دانشجویان در این زمان با دید بازتری به زندگی و درس و تحصیل نگاه می‌کنند و هرکس، تعریف خاص خودش را از موفقیت تحصیلی دارد. یک نفر فقط می‌خواهد که زودتر از شر درس راحت شود و با مدرکش، برود سراغ زندگی خودش! یکی فقط سرش در کتاب هایش است تا بتواند به وسیله درسش، شغلی در آینده برای خودش دست و پا کند و یک نفر هم، هیچ هدف خاصی ندارد!

پس موفقیت دانشجویان را در درس نمی‌توان پیش بینی کرد. چون بسته به هر فرد، تغییر می‌کند.

موفقیت - راه های موفقیت تحصیلی چیست؟
موفقیت – راه های موفقیت تحصیلی چیست؟

اهمیت پیشرفت تحصیلی

مسلماً پیشرفت تحصیلی برای همه دانش آموزان اهمیت چندانی ندارد. قطعاً شما هم آن دسته از دانش آموزانی که درس نمی‌خوانند و همیشه نمراتشان پایین است را دیده اید. خب این افراد به هیچ وجه پیشرفت تحصیلی را جدی نمی‌گیرند و اصلاً علاقه ای هم به آن ندارند!

شاید یکی از دلایلی که باعث شده این افراد برای پیشرفت تحصیلی هیچ تلاشی نکنند، این باشد که اهمیت آن را نمی‌دانند. در اینجا قصد داریم 5 مورد از مهم ترین اهمیت های پیشرفت تحصیلی را برایتان بیان کنیم.

 1. چشیدن طعم شیرین موفقیت
 2. تشویق میان دوستان و خانواده
 3. داشتن حال خوب
 4. بالا رفتن علم و آگاهی
 5. سابقه ای خوب برای آینده

راه های موفقیت تحصیلی

همان طور که گفتم در اینجا بیشتر راه های روانشناسی رسیدن به موفقیت تحصیلی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم. اگر می‌خواهید با تکنیک هایی آشنا شوید که بتوانید با استفاده از آن ها مطالب را بهتر به خاطر سپارید و میزان یادگیریتان به طور حیرت انگیزی چند برابر شود، پیشنهاد می‌کنم حتماً سری هم به مقاله افزایش قدرت یادگیری مغز بزنید. در ادامه به راه های موفقیت و پیشرفت تحصیلی اشاره می‌کنیم…

1. دقیقاً هدفتان را مشخص کنید

وقتی هدف مشخصی در کاری نداشته باشید، مسلماً مسیرتان هم نامشخص خواهد بود. فردی که بدون راهنما و برای اولین بار به سفری می‌رود را تصور کنید. چگونه می‌تواند مقصد خود را مشخص کند؟ یا کس دیگری که بدون قطب نما و در بیابانی ناشناس می‌خواهد قبله را بداند. این دو نفر چگونه می‌توانند به خواسته خود برسند؟ بسیار سخت و تقریباً غیر ممکن.

هدف ها هم برای ما نقش راهنما و قطب نما را مشخص می‌کنند. وقتی بدون هدف در تحصیل (که می‌تواند همان تعریف شما از موفقیت تحصیلی باشد) به دنبال پیروزی و موفقیتی هستید، انتظار این را نداشته باشید که بتوانید به آن برسید! چون قطعاً نمی‌توانید. پس خواسته و هدف خود را از جایی که می‌خواید به آن برسید، دقیقاً مشخص کنید…

نداشتن هدف نمی‌گذارد به پیشرفت تحصیلی برسید
نداشتن هدف نمی‌گذارد به پیشرفت تحصیلی برسید

2. موفقیت تحصیلی با قانون جذب

تا کنون راجع به قانون جذب چیزی شنیدید؟ قانونی که معمولاً باعث رسیدن ما به آرزوها و اهدافمان می‌شود. چگونه؟

دقت کردید وقتی درباره موضوعی زیاد صحبت می‌کنیم، به چیزی فکر می‌کنیم و یا اتفاقی را تجسم می‌کنیم، آن اتفاق بعد از مدتی برای ما می‌اُفتد؟

این همان قانون جذب است. همان طور که قانون جاذبه زمین با وارد کردن نیرویی به طرف جسم، آن را به سمت خودش می‌کشد، قانون جذب هم که همان فکر کردن و گذاشتن تمرکزمان روی موضوعی است، به کائنات این خبر را می‌دهد که من به افتادن این اتفاق نیاز دارم و باید به آن چیزی که می‌خواهم برسم.

پس وقتی به هدف و موفقیتی که می‌خواهیم برسیم زیاد فکر کنیم و آن را تصور کنیم، ناخودآگاه کائنات را وادار می‌کنیم که هدفمان را برایمان دست یافتنی کنند و در نهایت، به آن می‌رسیم.

پس این قانون می‌تواند به ما در موفقیت تحصیلی کمک بسیار زیاد و شایانی بکند.

غیرممکن- راه های موفقیت تحصیلی چیست؟
غیرممکن- راه های موفقیت تحصیلی چیست؟

قانون جذب همیشه در حال عمل کردن است

نکته مهمی که درباره قانون جذب می‌خواهم بهتان بگویم این است که: حواستان باشد، قانون جذب همیشه در حال عمل کردن است. پس هیچ گاه افکار منفی و نمی‌توانم ها را به ذهن خود راه ندهید. چون کائنات همان لحظه ممکن است این افکار را دریافت و جذب کنند و درست، برعکس آن چیزی که ما می‌خواهیم عمل کنند. پس هیچ گاه، تکرار می‌کنم هیچ گاه، افکار منفی را به خودتان راه ندهید.

3. جملات انگیزشی تحصیلی

یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به موفقیت در هرکاری، انگیزه دادن به خود است. و دقیقاً بهترین راه برای انگیزه دادن هم خواندن جملات انگیزشی در رابطه با آن موضوع است. در ادامه چند مورد از بهترین جملات برای موفقیت تحصیلی را برای شما بیان می کنم اما پیشنهاد می کنم با مطالعه مقاله جملات انگیزشی برای دانش آموزان با تعداد بیشتری از این جملات آشنا شوید و از آن ها استفاده کنید.

 • موفقیت، توانایی رفتن از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن شور و انگیزه است. (چرچیل)
 • تلاش نکنید انسان موفقی باشید، بلکه برای با ارزش شدن تلاش کنید. (آلبرت انیشتین)
 • شانس، نام دیگر پایداری در هدف است. (رالف والدو امرسون)
 • می‌توانم شکست را بپذیرم، اما تلاش نکردن را هرگز! (مایکل جردن)
 • پشتکار یعنی مواجه شدن با ترس ها بدون اینکه تسلیم شوید.

این جملات را به اضافه سایر جملات انگیزشی فوق العاده می‌توانید مدام با خودتان تکرار کنید و در همه جا به آن ها فکر کنید، چون مسلماً انگیزه شما را چند برابر خواهند کرد. همچنین اگر کنکوری هستید، می توانید از مقاله جملات انگیزشی کنکور هم کمک بگیرید.

با با ارزش شدن پیشرفت تحصیلی خواهید کرد

4. به خودتان باور پیدا کنید

وقتی به خودت باور داشته باشی و قبول کنی که می‌توانی هر کاری را که بخواهی انجام دهی، پس قطعاً می‌توانی. دور من نمی‌توانم ها را هم خط بکش. چون مانع موفقیت تو می‌شوند.

چه جالب! دقیقاً مثل قانون جذب! بله قانون جذب و قدرت باور به خود، دو موضوع مربوط به هم هستند. با این تفاوت که با قانون جذب، به کائنات اعلام می‌کنی که می‌خواهی به موفقیت برسی، و در قدرت باور به خود، به خودت موفقیت را دیکته می‌کنی. شک نکن هیچ موفقیتی در انتظارت نخواهد بود اگر بگویی: من نمی‌توانم…

باورهای درست باعث پیشرفت تحصیلی شما می‌شوند

5. صبر کنید، ساده ترین راه این است!

دیدید افرادی را که بسیار عجول هستند و می‌خواهند تا دست به کاری زدند، طعم شیرین موفقیت را درآن بچشند؟ مگر اصلاً همچین چیزی وجود دارد؟

از قدیم به ما گفته اند که: گر صبر کنی ز غوره حلوا سازند! بدون صبر و تحمل شک نکنید که به موفقیتی نخواهید رسید. چون صبر، یکی از ویژگی های اصلی افراد موفق است. اگر این خصوصیت را در وجود خود ندارید، که پیشنهاد می‌کنم همین الآن به دنبال راهی باشید تا آن را به وجود بیاورید وگرنه ممکن است در آینده نتوانید اتفاقات خوبی را برای خودتان رقم بزنید.

وقتی شما تلاشتان را با تمام قوا انجام می‌دهید، دیگر کاری نمی‌توانید بکنید. باید منتظر باشید و با همان توان ادامه دهید تا به موفقیت شیرینتان دست پیدا کنید.

صبر و بردباری پیشرفت تحصیلی شما را افزایش خواهد داد

6. پشتکار و اراده، نکته ای کاملاً تکراری!

دقت کردید هرجا که می‌خواهیم مهارتی را یاد بگیریم، و یا به هدفی برسیم، بهمان می‌گویند تلاش کن و پشتکار داشته باش تا به هدفت برسی.

بهتان حق می‌دهم که از جمله کلیشه ای بالا خسته شده باشید. چون خود من هم بارها این جمله را شنیده ام و دیگر از شنیدن آن خیلی خوشم نمی‌آید.

اما باور کنید اولین قدم برای رقم خوردن اتفاقی، پشتکار و اراده و تلاش است. تا تصمیم نگیرید و روی آن مصمم نباشید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. این را من با بند بند وجودم درک کرده ام که حالا دارم برایتان می‌نویسم. درست است این نکته تکراری بود، اما مهم ترین راه را که نمی‌توان از مطلب حذف کرد! می‌توان؟؟؟

با پشتکار می‌توان به پیشرفت تحصیلی رسید
موفقیت تحصیلی چیست؟ | پشتکار و اراده

7. استرستان را کنترل کنید

یکی از بزرگترین اشتباهات دانش آموزان، این است که معمولاً شب امتحان یا حتی در خود زمان امتحان استرس زیادی می‌گیرند. همین استرس زیاد، اصولاً باعث خراب شدن امتحاناتشان می‌شود و یکی از عوامل اصلی پیشرفت نکردن در درس و مدرسه است.

البته این استرس تا حدی طبیعی است. اما فقط تا حدی! بعضی از افراد بیش از حد استرس و اضطراب بر آن ها چیره می‌شود و نمی‌گذارد در درسشان پیشرفتی داشته باشند. تا زمانی که شما مدیریت استرس را یاد نگیرید، پیشرفت تحصیلی هم در انتظارتان نخواهد بود…

8. برنامه ریزی درسی مناسبی داشته باشید

قطعاً یکی از اصلی ترین راه های رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای، داشتن برنامه ریزی اصولی و مناسب است. البته ممکن است برنامه هر کس با فرد دیگر متفاوت باشد و نتوان یک نوع برنامه ریزی را برای همه پیشنهاد داد.

اما بهترین نوع برنامه ریزی، روزانه است. البته به شرطی که یک سری اصول در آن رعایت شود.

مثلاً یک برنامه ریزی روزانه اصولی باید:

 • نوشته شود
 • تمام کارها در آن مورد بررسی قرار بگیرد
 • دارای زمان استراحت کافی باشد
 • خیلی سخت نباشد
 • انعطاف پذیر باشد
 • و کلی شرایط دیگر داشته باشد تا بتوان با استفاده از آن به موفقیت رسید.

پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله برنامه ریزی درسی را هم که برایتان نوشته ایم و در آن به این نکات مهم اشاره کردیم، مطالعه کنید تا بتوانید با رعایت همین تکنیک، موفقیت و پیشرفت تحصیلی را از همیشه به خودتان نزدیک تر ببینید…

شکست خوردن در برنامه ریزی مانع پیشرفت تحصیلی شما است

9. مقایسه ممنوع!

دیدید افرادی را که مدام خودشان را با دیگران مقایسه می‌کنند؟ این افراد نمی‌دانند که دارند بزرگترین ظلم را در حق خودشان می‌کنند!

چرا که معمولاً با افراد هم رده و شبیه به خودشان مقایسه نمی‌کنند. بلکه با افرادی این کار را انجام می‌دهند که مدت هاست تلاش کرده و به موفقیت رسیده اند!

مثلاً یک دانش آموزی که از ایتدای سال تحصیلی هیچ درسی نخوانده و تلاشی نکرده، مسلماً بعد یک روز، یک هفته یا یک ماه درس خواندن، نباید خودش را با شاگرد اول مدرسه که از قضا روزی چندین ساعت درس می‌خواند مقایسه کند! چرا که هم انرژی او پایین می‌آید و هم این مقایسه از بیخ و بن اشتباه است.

پس هیچ گاه، ابتدای کار خودتان را با انتهای کار دیگران مقایسه نکنید.

برای پیشرفت تحصیلی ، ابتدای کار خود را با دیگران مقایسه نکنید
برای پیشرفت تحصیلی ، ابتدای کار خود را با دیگران مقایسه نکنید

10. خواب کافی داشته باشید

یکی از اصلی ترین دلایل عدم پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، نداشتن استراحت و خواب کافی است. خود من هم اوقاتی که درست استراحت نمی‌‎کنم، میزان یادگیری ام بسیار کاهش پیدا می‌کند. این اتفاق کاملاً هم طبیعی است و اصلاً ذهن انسان این طور ساخته شده. پیشنهاد می‌کنم خواب کافی را حتماً در اولویت قرار دهید وگرنه ممکن است تبعات جبران ناپذیری در انتظارتان باشد.

حواستان به این نکته باشد که هر چه ذهن شما سرحال تر باشد، میزان یادگیریتان هم بیشتر خواهد بود.

ذهن سرحال تر، پیشرفت تحصیلی شما را افزایش خواهد داد

دانش آموزان موفق چگونه درس می خوانند؟

دانش آموزان موفق ازهمان ابتدا موفق نبودند! بلکه دانش آموزی بودند شبیه دیگران! اما تفاوت از زمانی شروع شد که آن ها این نکات مهم را رعایت کردند و موفق شدند؛ فرمول موفقیت درسی یکسان است و هر دانش آموزی می تواند با رعایت نکاتی که نام بردیم به آن برسد.

اما گروهی از دانش آموزان سال تحصیلی خود را خوب شروع نمی کنند و در میانه راه تصمیم به تغییر گرفته و برای آینده درسی خود هدفگذاری می کنند. اگر شما هم جز این گروه از دانش آموزان هستید به شما تبریک می گوییم! باید بدانید که این مسیر، مسیری پر فراز و نشیب است و باید کفش آهنی به پا کنید تا بتوانید موفق شوید!

درس خواندن سخت است و ما انکارش نمی کنیم. در دوره زمانی که گوشی های موبایل و شبکه های اجتماعی مختلف و بازی های رایانه ای به شدت فراگیر شده اند، قطعاً درس خواندن و تمرکز کردن بر آن، کاری دشوار است و باید بدانید که هر که طاووس خواهد، جور هندوستان کشد!

اگر قصد دارید در رشته های خوب مثل پزشکی و دندانپزشکی و دارو سازی و انواع مهندسی ها و حقوق و…در دانشگاه های دولتی برند پذیرفته شوید، سختی های مسیر راهم باید تحمل کنید و اصولی مطالعه کنید و تمام انرژی تان را برای رسیدن به اهدافتان خرج کنید. با وجود همه این سختی ها، باید بدانید که اگر در ابتدای کار فقط یک نکته مهم را مانند همه دانش آموزان موفق رعایت کنید، قطعاً شما هم موفق خواهید شد و پیشرفت تحصیلی خواهید داشت. آن نکته مهم، داشتن ساعت مطالعه بالاست. اگر ساعت مطالعه شما بالا باشد حتی اگر سطح یادگیری پایینی هم داشته باشید باز موفق خواهید شد.

ساعت مطالعه بالا، موفقیت تحصیلی را برای شما تضمین می کند
ساعت مطالعه بالا، موفقیت تحصیلی را برای شما تضمین می کند

به موفقیت تحصیلی رسیدید؟

10 راه مهم برای موفق شدن در تحصیل را در این مقاله برایتان بیان کردم. 10 راهی که اگر گام به گام با آنها پیش بروید، قطعاً می‌‎توانید گام برتر زندگیتان را بردارید و به آن هدف و موفقیتی که در ذهنتان درباره درس و تحصیل هست برسید.

شک نکنید که می‌توانید. اگر قرار بود نتوانید، اصلاً به این دنیا نمی‌آمدید! بدون ترس به سمت جلو پیش بروید و حواستان باشد که حالا دیگر می‌دانید راه های پیشرفت تحصیلی چیست و اگر به آن دست پیدا نکنید، ظلم بزرگی در حق خود کرده اید.

بهترین راه موفقیت در تحصیل

طبیعتاً همه افراد می توانند بدون هیچ راهنمایی به موفقیت تحصیلی برسند! اما بعد از چند سال؟ چقدر دیدید افرادی را که چندین سال است پشت کنکور مانده اند و نمی توانند رتبه قبولی بیاورند؟ چقدر دیدید افرادی را که بارها با نمرات پایین خود سرکوفت های خانواده و دوستان را به جان خریده اند؟ چقدر دیدید دانش آموزانی که را که بعد از چند سال هنوز نمره قبولی درسی را به دست نیاورده اند؟ چقدر دیدید…

می توانم به اندازه یک کتاب از این دست مثال ها برایتان بزنم؛ اما باز هم می گویم که همه این افراد می توانند بدون راهنما و مشاور به موفقیت برسند! فقط همان طور که گفتم ممکن است چند سال از زندگی آن ها نابود شود و روزهای مهمی را از دست بدهند. به همین دلیل مهم ترین و اصلی ترین توصیه ما برای موفقیت در درس و تحصیل، کمک گرفتن از یک فرد خبره و متخصص در این حوزه است.

ما هم دقیقاً به همین دلیل بسته جامع امپراطور تحصیلی را برای شما تولید کردیم که بتوانید با استفاده از نکات ریز و تخصصی مشاور تحصیلی گام برتر، وحید ایمنی، هم شیوه های صحیح مطالعه دروس را یاد بگیرید و هم انگیزه خود را به طور قابل توجهی برای درس خواندن افزایش دهید. شک ندارم اگر با خود این بسته دقیق تر آشنا شوید و توضیحات آن را کامل مطالعه نمایید، حتماً خواهید دانست که چقدر شما هم به آن احتیاج دارید. پس برای این کار، به صفحه بسته جامع امپراطور تحصیلی مراجعه کنید. موفق باشید…

دوره امپراطور تحصیلی

 

پاسخ به سوالات

پارسا هموله

پارسا هموله

17 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام مقاله بسیار عالی و خوبی بود
  من یه مقاله دیگه هم خوندم ک خیلی بدردم خورد

 • بله همسو شدن با هدف و باور داشتن آن یقینا رسیدن ما به آن هدف را تضمین خواهد کرد اگر صبور باشیم .
  تشکر از شما

  • ممنون از شما کاربر گرامی

 • به نکات خوب و کلیدی اشاره شده بود به ۶ راه اشاره کرده بودند و در موردش توضیح داده شد که با سپری کردن هر مرحله گام برتر زندگی را کسب می کنند.

  • ممنون از توجه شما

 • مسلما هدف و پشتکار مارو به اون قله اوج خواهند رسوند. خدارو شکر تازه اینستاگرام منم ازاد شد . تاالان مسدود بودم.

  • ممنون از شما

 • موفقیت تحصیلی برای هر کسی متناسب با هدفی ک در آن سال تحصیلی برای خودش در نظر گرفته فرق میکنه،ممکنه دانش اموزی فقط دنبال قبولی در اخ ترم باشه و برای نمره ی قبولی درس بخونه و دانش آموز دیگه هدف بزرگتری رو در نظر داشته باشه و متناسب با علاقه ای که به دروس خاصی داره علاوه بر مطالب کتاب درسی مطالبی رو از طریق تحقیق به دانسته هاش اضافه کنه و از هیچ کوششی برای یادگیری بیشتر دریغ نکنه و به موفقیتی که طی سال تحصیلی دنبالشه بهش برسه.

  • به نکته خیلی خوبی اشاره کردید
   ممنون از شما خانم صفری عزیز

 • سلام.موفقیت یعنی برای رسیدن به هدفت با سلاح توامندی جنگید.من توانمندم.خیلی خوب بود.انشاالله ماهم شمارو در اوج موفقبت ببینیم.سپاس

  • سلام
   براتون بهترین آرزوهارو داریم
   موفق و سربلند باشید خانم شاهری عزیز

 • مقاله جالبی بود صبر و پشتکار در هر کاری لازمه موفقیت در ان است البته من مدارس تیزهوشان موافق نیستم چون بچه ها را وادار می کند که فقط درس بخوانند و هیچ کار دیگری انجام ندهند اگر بشود مهارتهای زندگی و همین طور مهارتهای ارتباطی را به طور عملی به بچه ها اموزش داد خیلی مهم تر و لازم ر از درسهایی است که بچه ها در مدارس می خوانند البته باید تعداد و قطر کتابهای درسی کم شود دلیل قطور بودن کتابهای درسی از نظر من این است که مولفان کتابها کسانی هستند که معلم نیستند و شرایط بچه ها را درست درک نمی کنند ورزش هنر و خلاقیت در برنامه اموزشی زیادتر شود

  • ممنون از نظر شما

 • سلام اگر هدف نباشد و پشتکار و صبوری کردن نباشه و خودم را هم باور نداشته باشم در هیچ کاری نمیتوانم موفق شوم

  • سلام
   موفق باشید

 • عالی بود.موفقیت تحصیلی یعنی من بفهمم نسبت به سال پیش اندوخته ها و توانایی هام زیاد شده.از بچه ها بخواهیم خودشون رو محک بزنندبا سال گذشته و ببینند جقدر در زندگی کارامدتر شدند چقدر توانستند بیشتر به اسرار دروسشان پی ببرند.به بچه ها بیاموزیم دروسشان را در دنیای واقعی شان شبیه سازی کنند و به خودشان نمره دهند

دیدگاهتان را بنویسید

Captcha Plus loading...