راه های افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس ، یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که افراد باید برای رسیدن به موفقیت دارا باشند و هر طور که شده، آن را در وجود خود تقویت کنند. ما در این مقاله به چیستی اعتماد به نفس می پردازیم، ملاک هایی برای اندازه گیری اعتماد به نفس به شما ارائه می دهیم، روش هایی به منظور افزایش اعتماد به نفس پیشنهاد می کنیم و در نهایت هم میزان اعتماد به نفس شما را با آزمون آنلاین اندازه گیری می کنیم. پس برای افزایش این ویژگی،حتماً تا پایان با مقاله راه های افزایش اعتماد به نفس همراه باشید

راه های افزایش اعتماد به نفس
راه های افزایش اعتماد به نفس

در مقاله اعتماد به نفس می خوانید

 • اعتماد به نفس چیست؟
 • ریشه اعتماد به نفس چیست؟
 • علائم کمبود اعتماد به نفس
 • ویژگی های افراد با اعتماد به نفس
 • راه های افزایش اعتماد به نفس (15 تکنیک فوق العاده)
 • آزمون اعتماد به نفس

در ادامه با این موارد به خوبی آشنا خواهید شد.

اعتماد به نفس چیست؟

اول از همه و قبل از شمردن راه های افزایش اعتماد به نفس ، لازم است که تعریف درستی از آن داشته باشیم. تعاریف زیادی برای اعتماد به نفس ارائه کرده اند اما تعریف ما این است:

داشتن باورهای ذهنی درست نسبت به توانایی و مهارت های خودمان. یعنی باور کنیم که ما توانایی ها و مهارت های لازم برای انجام کاری را داریم.

ممکن است فردی هنگام رانندگی اعتماد به نفس بالایی داشته باشد، اما همان شخص وقتی می‌خواهد در جمع صحبتی بکند، دچار استرس و اضطراب می‌شود. پس امکان دارد که در زمینه ای دچار اعتماد به نفس بالایی باشیم و در زمینه ای دیگر دقیقاً برعکس آن باشیم.

پس می‌توان گفت به نوعی همه انسان ها قطعاً در زمینه ای نیاز به تقویت اعتماد به نفس دارند. پیشنهاد می کنم کلیپ زیر را را هم مشاهده کرده تا با معنای اعتماد به نفس بهتر آشنا شده و با دانستن معنای درست آن، در ادامه مقاله ذهنیت بازتری داشته باشید. (این کلیپ مربوط به درس اعتماد به نفس در صحبت کردن، در دوره غیر حضوری فن بیان می باشد.)

در حال بارگذاری...

ریشه اعتماد به نفس چیست ؟

ریشه اعتماد به نفس، خیلی از موارد و اتفاقات می‌تواند باشد که در ادامه هم به آن ها خواهیم پرداخت. اما نکته مهمی که در اینجا می‌خواهم به شما بگویم، این است که ریشه اصلی اعتماد به نفس شما، در اشرف مخلوقات بودن شماست! باید این را بدانید که خداوند در این دنیا فقط یک نفر مثل شما خلق کرده و آن، خود شما هستید. کمی دقت کنید؛ یک اثر انگشت فقط مانند شما در این دنیا وجود دارد، یک نفر مانند شما رفتار می‌کند و شما باید از این بابت به خودتان ببالید! خداوند از روح خودش در وجود شما دمیده و این مایه مباهات و افتخار شماست. بزرگی می‌گفت:

اعتماد به نفس، فقط نامش اعتمادبه نفس است! شما باید ابتدا اعتماد به خدا داشته باشید و مطمئن باشید که خود او کمکتان خواهد کرد و بهترین اتفاقات را برایتان رقم خواهد زد.

پس می‌توان ریشه اصلی اعتماد به نفس را، اعتماد به خدا دانست و بس!

از آنجایی که اعتماد به نفس ریشه در اعتماد به خدا دارد، تربیت خانواده می‌تواند در این اعتماد نقش به سزایی داشته باشند و از انجایی که در خانواده این بانوان هستند که نقش اصلی را بازی می‌کنند، توصیه می‌کنم مقاله افزایش اعتماد به نفس در زنان مطالعه تا شیوه رهبری خودتان را به شیوه‌ای بی نقص تبدیل کنید.

علائم کمبود اعتماد به نفس

افرادی که اعتماد به نفس ندارند و یا حداقل اعتماد به نفسشان پایین است، یک سری ویژگی ها و علائم مشترک دارند که باعث می‌شوند به این حال و روز بیفتند. برخی از این نشانه ها عبارتند از:

 • گوشه گیری و دوری کردن از جمع
 • با ترس و آرام حرف زدن
 • ترس از انتقاد کردن از دیگران
 • ترس از انجام دادن کارها
 • مقایسه کردن خود با افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند!

این موارد تنها برخی از علائم کمبود اعتماد به نفس بودند. قطعاً افراد با اعتماد به نفس پایین ویژگی های بسیار زیاد و مهمی دارند، اما در اینجا سعی کردیم 5 مورد از مهم ترین های آنان را نام ببریم. وقتی همه علائم آن را بدانید، می‌توانید به خودشناسی بهتر برسید و همین اتفاق، باعث خواهد شد بیشتر به فکر از بین بردن ضعف خود در اعتماد به نفس باشید. پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله علائم کمبود اعتماد به نفس را هم مطالعه کنید تا ابتدا بدانید کدام یک از این علائم را دارا هستید، سپس با قدرت بیشتری برای رفع آن ها اقدام کنید.

در ادامه به شما راه کارهایی خواهیم گفت که با کمکشان بتوانید تبدیل به فردی با اعتماد به نفس بالا شوید. اما قبل از آن، به نظرم دانستن ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا به به تقویت این مهارت در شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. پس ابتدا آنا را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

افراد بدون اعتماد به نفس از صحبت کردن و انتقاد شدن می ترسند
افراد بدون اعتماد به نفس از صحبت کردن و انتقاد شدن می ترسند

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا

حالا که علائم کمبود اعتماد به نفس را دانستیم، بد نیست نگاهی هم به ویژگی افراد که اعتماد به نفس بالایی دارند بیندازیم و بعد از آن راه های افزایش اعتماد به نفس را بگوییم. افراد با اعتماد به نفس بالا معمولاً:

 • به خود مطمئن هستند.
 • ریسک پذیرند.
 • در زمان حال زندگی می‌کنند.
 • به دنبال یادگیری مطالب جدید هستند.
 • از دیگران به خوبی تعریف می‌کنند.
 • فردی کاریزماتیک هستند.

اصلاً ویژگی های این دسته از افراد به قدری بالاست که اگر بخواهم همه آن ها را برایتان نام ببرم مطمئناً زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید و از حوصله این متن خارج است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم مقاله ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا را که فقط به این موضوع پرداخته مطالعه کنید. چون خود این ویژگی ها را می‌توانید به عنوان راه حل برای افزایش اعتماد به نفس استفاده کنید. مثلاً وقتی یکی از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس این است که محکم صحبت می‌کنند، مسلماً شما هم خواهید دانست که باید برای افزایش اعتماد به نفس خود، محکم و با صلابت صحبت کنید.

در ادامه و در بخش راهکارها خواهید دید که این ویژگی ها با راهکارها تا چه حد مشترک هستند.

با اعتماد به نفس ، پیش از شروع برنده ای

راه های افزایش اعتماد به نفس

احتمالاً اکنون بیشتر از همیشه برای افزایش اعتماد به نفس خودتان انرژی و انگیزه دارید و می‌خواهید هرچه سریع تر این مهارت را در وجود خودتان افزایش دهید. خب، من هم زیاد معطلتان نمی‌گذارم، خیلی سریع برویم به سراغ بیان راه های افزایش اعتماد به نفس.

1. باور داشته باشید که می‌توانید

اولین و مهم ترین مسیر از راه های افزایش اعتماد به نفس این است که خودتان را باور کنید. یعنی قبول کنید که می‌توانید شما هم تبدیل به یک فرد با اعتماد به نفس شوید. در مقاله راه های تقویت خودباوری هم گفتیم که وقتی باور کنید که می‌توانید، حتماً خواهید توانست. آقای هنری فورد هم جمله ای در این رابطه دارد که می‌گوید:

چه فکر کنید می‌توانید و چه فکر کنید نمی‌توانید، در هر دو صورت حق با شماست.

پس ابتدا با خودتان کنار بیایید که می‌توانید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید، سپس خواهید دید که چه قدرت بالایی برای تقویت اعتماد به نفس در وجودتان ایجاد می‌شود.

من میتوانم، دو کلمه کلیدی که اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد

2. مطمئن و با صلابت صحبت کنید

دومین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس مطمئن و با صلابت صحبت کردن است . افراد با اعتماد به نفس، مهم ترین شاخصه ای که دارند، نوع صحبت کردنشان است. تا کنون دیده اید که فردی اعتماد به نفسش بالا باشد و آرام و سر پایین صحبت کند یا این که کم حرف باشد؟ مسلماً خیر.

همه افرادی که اعتماد به نفسشان فوق العاده بالاست، با صدای رسا و محکم صحبت می‌کنند تا حرف هایشان بیشتر به دل مخاطب بنشیند.

علاوه بر این، مطمئن هم صحبت می‌کنند. یعنی وقتی می‌خواهند مطلبی را به دیگران انتقال دهند، طوری با آنها صحبت می‌کنند که خیالشان بابت آن مطلب راحت شود. یعنی کاملاً آنها را از آن مطلب مطمئن می‌کنند.

این ویژگی افراد با اعتماد به نفس، یکی از مهم ترین ویژگی های آنان در مقابله با دیگران است و می‌توان گفت به نوعی، راز موفقیت آنان هم همین است.

افراد با اعتماد به نفس بالا محکم و با صلابت صحبت می کنند
افراد با اعتماد به نفس بالا محکم و با صلابت صحبت می کنند

3. زبان بدن خود را تقویت کنید

سومین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس تقویت زبان بدن می باشد. ظاهر انسان چون همیشه در دید دیگران است، می‌تواند ما را فردی با اعتماد به نفس یا خجالتی نشان دهد. در نتیجه یکی از مهم ترین عواملی که باید در اعتماد به نفس خود به آن دقت کنیم، زبان بدنمان است.

افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، سر و چانه بالایی دارند، راست می‌ایستند، با دیگران ارتباط چشمی خوبی برقرار می‌کنند، از دستان خود به خوبی استفاده می‌کنند و همین کارها، باعث با اعتماد به نفس دیده شدنشان توسط افراد دیگر می‌شود.

بهتان پیشنهاد می‌کنم حتماً روی مقوله زبان بدن مطالعات بیشتری انجام دهید و تمام تلاش خود را بکنید تا به زبان بدن خود مسلط شوید. چون همان طور که بهتان گفتم، می‌تواند کمک بسیار زیاد و شگفت انگیزی بهتان بکند. پیشنهاد می کنم اگر می خواهید در این رابطه بیشتر بدانید، حتماً مقاله زبان بدن افراد با اعتماد به نفس را مطالعه کنید.

زبان بدن صحیح اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد

4. درست لباس بپوشید!

چهارمین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس مربوط به طرز پوشش شما می باشد . دقت کردید اولین نکته ای که بعد از دیدن یک فرد خوش تیپ و خوش لباس می‌بینید چیست؟ مسلماً خصوصیات یک فرد پولدار، موفق و با اعتماد به نفس در ذهنتان پدیدار می‌شود. درست است؟

خوش لباسی هم از دیگر دلایلی است که ما را با اعتماد به نفس نشان می‌دهد. دیدید وقتی لباسی را می‌پوشیم که چندان باب میلمان نیست و آن را دوست نداریم، چقدر حس بدی بهمان دست می‌دهد؟ ولی در مقابل دقیقاً زمان هایی که با لباس های جذاب و شیک در مقابل دیگران ظاهر می‌شویم اعتماد به نفس فوق العاده بالایی داریم!

خب وقتی می‌بینیم نوع لباس پوشیدنمان تا این اندازه در اعتماد به نفسمان تاثیر دارد، به نظرتان بهتر نیست همیشه بهترین نوع ظاهر را داشته باشیم و آراسته باشیم؟

خوش لباسی تاثیر زیادی در اعتماد به نفس شما دارد
خوش لباسی تاثیر زیادی در اعتماد به نفس شما دارد

5. مثبت نگر باشید

پنجمین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس هم مربوط به ورودی های ذهن شما می باشد . افراد با اعتماد به نفس، مثبت نگر هم هستند و نمی گذارند افکار منفی وارد ذهن آنها شود. آنها حتی در بدترین شرایط هم تمام تلاش خود را می‌کنند تا نکته ای مثبت از آن شرایط بیرون بکشند. این ویژگی به آنها کمک می‌کند تا هم حال بهتری نسبت به دیگران داشته باشند، هم با کوچک ترین مسائل ناراحت و عصبانی نشوند و در نتیجه وقتی این اتفاق ها بیفتد، اعتماد به نفس بالاتری هم داشته باشند.

برای انجام اقدامی مثبت باید بینشی مثبت داشته باشید

6. همیشه در حال یادگیری باشید

ششمین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس یادگیری و اهل آموزش بودن می باشد. وقتی وارد جمعی می‌شوید که هرکس دارد درباره یک چیز صحبت می‌کند و شما هیچ اطلاعاتی درباره آن موضوعات ندارید، چه حسی بهتان دست می‌دهد؟ آیا احساس سرخوردگی و بی عرضگی درون شما به وجود نمی‌آید؟

اما زمانی که در زمینه های مختلف اطلاعات دارید و می‌توانید درباره شان اظهار نظر کنید، مسلماً احساس خودباوری عجیبی در ذهنتان ایجاد می‌شود که خود این حس، برای افزایش اعتماد به نفس کافی است.

پس تا می‌توانید در موضوعات مختلف اطلاعات خود را افزایش دهید.

7. خودزنی نکنید!

هفتمین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس مربوط به دست کم نگرفتن خودتان می باشد . افراد بسیار زیادی وجود دارند که درجه و مقام خودشان را بسیار پایین می‌پندارند و فکر می‌کنند اصلاً خوب نیستند! مثلاً زمانی که یک فرد بدون اعتماد به نفس می‌خواهد سخنرانی کند، مدام می‌گوید که ببخشید من کمی استرس دارم، یا این که اصلاً نمی‌توانم خوب صحبت کنم، یا حرف هایی که می‌خواهم بزنم شاید خیلی برایتان مفید نباشد. یا در مواقعی دیگر می‌گوید که لباسم اصلاً خوب نیست، من نوشتن بلد نیستم، عرضه هیچ کاری را ندارم و…

این کار باعث می‌شود که حس اعتماد به نفس در وجود شما مدام کمتر و کمتر شود و نتوانید آن را تقویت کنید. پس به هیچ وجه خودتان را نکوبید و به قول معروف خود زنی نکنید!

اگر خودتان را دست کم بگیرید دیگران هم شما را دست کم خواهند گرفت

8. به موفقیت های قبلی خود فکر کنید

هشتمین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس مربوط به گذشته شما و موفقیت هایتان می باشد. موفقیت های قبلی که به دست آورده اید را برای خودتان یادآوری کنید. حتی اگر این موفقیت ها فوق العاده کوچک باشند. این کار به شما یادآوری می‌کند که می‌توانید بازهم به موفقیت برسید و آن اتفاقات خوبی را که قبلاً برایتان افتاده تکرار کنید. حتی می‌توانید بهتر از آن شوید. اصلاً اگر توانایی نداشتید که قبلاً موفق نمی‌شدید!

پس حتماً موفقیت های قبلیتان را یادآوری کنید تا این حس خودباوری در وجودتان پدیدار شود.

فکر کردن به موفقیت های قبلی اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد
فکر کردن به موفقیت های قبلی اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد

9. ورزش کردن را جدی بگیرید

نهمین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس به ورزش کردن شما مربوط می شود. اگر هر روز ورزش کنید و در آن مداومت داشته باشید، از دو جهت در تقویت اعتماد به نفس به شما کمک خواهد شد. اول این که خود ورزش، نیروی اراده و پشتکار و اعتماد به نفس را خود به خود تقویت می‌کند و این یکی از ویژگی های بسیار عالی ورزش است. و دوم هم این که اگر هر روز مرتباً ورزش کنید، به این باور می‌رسید که من می‌توانم به طور ثابت کاری ر انجام دهم. در نتیجه این حس کمکتان می‌کند تا اعتماد به نفس بالایی پیدا کنید. به همین راحتی!

10. فقط خودتان باشید!

برای دهمین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس لازم نیست کار خاصی نکنید همین که خودتان باشید کافیست و کفایت می کند. گاهی اوقات افراد فکر می‌کنند که باید باید همه را راضی نگه دارند! اصلاً مگر همچین چیزی ممکن است؟ شما هر کاری که بکنید بالأخره یک عده از شما ناراضی خواهند بود. شما سعی کنید کار خودتان را انجام دهید و برای رضایت دیگران کار نکنید. وقتی فقط به دیگران توجه می‌کنید، احساس می‌کنید که از خودتان هیچ قدرتی ندارید و مدام درگیر دیگران هستید و این حس، اعتماد به نفس شما را به شدت می‌کاهد. ولی وقتی کار خود را انجام دهید و تمام قدرت را در اختیار خودتان بگیرید، اعتماد به نفس و خودباوری عجیبی درون شما متولد خواهد شد.

شما نمتوانید همه را راضی نگه دارید

11. از منفی باف ها فرار کنید!

یازدهمین قدم از راه های افزایش اعتماد به نفس را من حاشیه مهم تر از متن می دانم چرا که اطرافیان حاشیه ای ما تاثیر بسیار زیادی روی ما می گذارند و از آنها به هیچ وجه نمی شود غافل شد. یک سری افراد منفی باف هستند که مدام می‌گویند تو نمی‌توانی، موفق نمی‌شوی، بلد نیستی و جملاتی از این نظیر.

حتی اگر خودتان هم متوجه نشوید، حرف های آنان روی شما تأثیر زیادی خواهد گذاشت و در نهایت به نابودی اعتماد به نفس شما ختم خواهد شد. تا می‌توانید از این دسته از افراد فرار کنید و نگذارید با گفتن این جملات، باعث از بین رفتن اعتماد به نفس شما شوند.

12. منطقه امن ذهنی خود را فراموش کنید

برای دوازدهمین قدم از راه های افزایش اعتماد به نفس باید شما کمی هم ریسک کنید البته ریسک مثبت. همه ما یک منطقه امن ذهنی داریم که مغزمان دوست ندارد از آن خارج شویم. می‌دانید این منطقه چیست؟ شما هر کاری که انجام می‌دهید در این منطقه ثبت می‌شود و کم کم به آن عادت می‌کنید تا انجام آن کار برایتان راحت تر شود. تا اینجای کار اتفاقاً این منطقه نه تنها چیز بدی نیست، بلکه به شدت در انجام کارها کمکمان می‌کند! اما مشکل اصلی از جایی شروع می‌شود که می‌خواهیم کار جدیدی را انجام دهیم. در این زمان ذهن ما سریع واکنش نشان می‌دهد و نمی‌گذارد آن کار جدید را انجام دهید. چون برایش سخت و به شما فشار زیادی وارد می‌کند. در نتیجه تمام تلاش خود را می‌کند تا از آن کار منصرفتان کند.

حال اگر شما بتوانید کاری کنید که از این منطقه خارج شوید و کارتان را انجام دهید، می‌توانید به موفقیت برسید. و در نتیجه اعتماد به نفستان هم افزایش پیدا خواهد کرد. اما اگر نتوانید، باید قید موفقیت را بزنید.

اگر می خواهید به موفقیت برسید باید از منطقه امن خود خارج شوید

13. زیاد نه بگویید

سیزدهمین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس یک کلمه دو حرفی است که باید شما گاهی از آن استفاده کنید. در برابر خواسته دیگران نه بگویید. البته خواسته هایی که جلوی موفقیت شما را می‌گیرند. نه گفتن به شما این قدرت را می‌دهد که بتوانید نسبت به خواسته های دیگران با اعتماد به نفس بیشتری ظاهر شوید و خودتان را مهم تر از دیگران بدانید. اصلاً افراد با اعتماد به نفس فقط می‌توانند به خوبی نه بگویند. پس اگر می‌خواهید با اعتماد به نفس شوید، زیاد نه بگویید. همچنین مطالعه مقاله تکنیک های راحت نه گفتن شما را در این امر بسیار کمک خواهد کرد.

نه گفتن به موقع گاهی اوقات از اتفاقات بد زیادی جلوگیری میکند

14. موفقیتی را که می‌خواهید به آن برسید تجسم کنید

تجسم کردن چهاردهمین راه از راه های افزایش اعتماد به نفس می باشد. به نظر می‌رسد اصطلاح ‌”‌تجسم کردن‌”‌ به شکل دادن و مشاهده‌ یک تصویر در ذهن اشاره داشته باشد. بسیاری از آدم‌ها تجربه‌ مشاهده‌ تصویری را دارند که در چشم ذهن‌شان خلق کرده‌اند.

با وجود این، سایر آدم‌ها آن‌چنان “‌تجسم‌گرا‌”‌ نیستند. در عوض، آن‌ها ممکن است هر آن‌چه را تصور می‌کنند، حس کنند. آن‌ها شاید احساسی داشته باشند که از برخی جهات قابل درک باشد؛ با این‌که فقط درباره‌ی تصویر فکر می‌کنند.

نکته‌ مهم درباره‌ي تجسم این است که باید افکاری واضح، مفصل، و روشن درباره‌ اهدافتان داشته باشید. به این ترتیب، مهم نیست آیا تصاویر را به نظر مشاهده کنید یا فقط آن‌ را در ذهنتان به طور روشن تعریف کنید.

اگر خواهان بدست آوردن چیزی در زندگی خود هستید، و یا می‌خواهید به شخصیت به خصوصی تبدیل شوید، قطعاً باید ابتدا آن را در ذهن خود تجسم و تصور کنید. تصویر چیزی که می‌خواید بهش برسید را در ذهنتان بسازید.

تصویرسازی یک موفقیت احتمال رسیدن به آن را افزایش میدهد

15. اعتماد به نفس را به چرخه ای ثابت تبدیل کنید

و راه پانزدهم و آخر ما مربوط به عادت کردن شما می باشد اگر این تکنیک ها را به طور کامل انجام دهید، قطعاً اعتماد به نفس بالایی پیدا خواهید کرد. اما باید حواستان باشد که بعد از این که اعتماد به نفس بالایی پیدا کردید، این تکنیک ها را رها نکنید و باز هم آن ها را انجام دهید. چون ممکن است دوباره به حالت قبلی بازگردید.

حالا زمان افزایش اعتماد به نفس است!

خب، حالا که این 15 تکنیک را یاد گرفتید، بهتان تبریک می‌گویم. چون گام بلندی برای افزایش اعتماد به نفس خودتان برداشته اید. اما باید این تکنیک ها و راهکارها را عملی کنید تا بتوانید به راحتی اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید. همچنین اگر به دنبال بهترین منابع در این حوزه هستید می توانید به مقاله معرفی بهترین کتاب های اعتماد به نفس مراجعه کنید که در آن ۲۱ عنوان از بهترین کتاب های اعتماد به نفس را معرفی کرده ایم.

اکنون هم می توانید آزمون اعتماد به نفس را که از همان ابتدا به شما قول داده بودیم انجام دهید و ببینید که چه میزان اعتماد به نفس دارید و چگونه باید آن ها را انجام دهید. اما قبل از آن، حتماً تست زیر را گوش کنید.

تست آنلاین اعتماد به نفس

با انجام این آزمون از میزان اعتماد به نفس خود در وجودتان آگاه خواهید شد.

نکته مهم 1: در طی پاسخ به سوالات آن چیزی که واقعاً هستید را انتخاب کنید نه آنچه دوست دارید باشید.

نکته مهم 2: با نگاه و تفکر دقیق به سوالات پاسخ بدهید.

آماده اید آزمون رو شروع کنیم؟

اگر شما هم راهی برای تقویت این ویژگی می شناسید و یا نکته و سوالی در این رابطه دارید، کی توانید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موفق باشید…


نویسنده:مهدی حسین نژاد
نویسنده:مهدی حسین نژاد مربی رشد و توسعه فردی از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. ر. نژادشجاعی

  باسلام
  ممنون از مقاله خوب و نکات کاربردیتون ، استفاده کردیم
  واقعا اعتماد به نفس تاثیر بسزایی در رسیدن ما به اهدافمون و موفقیت داره و اولین قدم برای رسیدن به موفقیت بالابردن اعتماد به نفس هستشس چرا که بدون اعتمادبه نفس ساعتها مطالعه و دوره گذراندن هم به ما کمکی نخواهد کرد و روز به روز از رسیدن به هدفمون دلسرد تر میشیم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از شما و خوشحالیم که این مطالب مورد استفادتون قرار گرفته

   موفق باشید

 2. سمیه نوری

  اعتماد به نفس گمشده بسیاری از افراد امروزی ست و شاید هیچ زمانی انسانها به این حد خود را بادیگران مقایسه نکرده اند که ارمغانی جز پایین امدن عزت نفس را برایشان نداشته است.مقایسه ظاهر زندگی دیگران با باطن زندگی خود مقایسه نوع حرف زدن و تعاملات دیگران با نوع حرف زدن و تعاملات خودمان.مقایسه شرایط مالی خود با دیگران و نمیگوییم که دیگران برای رسیدن به ان موقعیت چقدر تلاش کردند تا بدانجا رسیدند و توجه نمیکنیم و با خود نمیگوییم ک چقدر از ان شو و نمایش ها واقعی است. و چقدرش تصنعی است.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله حتما همین طوره…ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 3. محمدجواد زارعی

  متاسفانه نداشتن اعتماد به نفس یاعث شده که بسیاری از افراد از موفقیت هایی که در انتظارشان بود فاصله بگیرند.
  از آنجایی که اعتماد به نفس یعنی داشتن مهارت و باور خودمان در استفاده از آن مهارت . بسیاری از افراد با وجود داشتن مهارت ولی چون به خود باور ندارند موفق نمیشوند
  به نظر من یکی از اصلی ترین بخش اعتماد به نفس که باید روی آن کار شود باور ما نسبت به خودمان است

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله حتما همین طوره

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 4. محدثه صباحی

  خیلی مقاله عالی و مفیدی بود….
  اعتماد به نفس بالا در هر زمینه ای خیلی میتونه بهمون کمک بکنه! خیلی اوقات افراد از سر خجالت و نداشتن جسارت و بی اعتمادی به خودشون از موقعیت های خوبی که براشون پیش میاد صرف نظر میکنند و این واقعا اشتباهه. ممنون که راه افزایش این مهارت مهم رو اموزش دادید …

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر فوق العادتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 5. بیتا محمدیان

  با درود فراوان خدمت شما این مقاله هم معرکه بود من خیلی خوشحالم من در تست اعتماد به نفس نمره ی ۹۷/۵ گرفتم از دیدگاه من رمز موفقیت برای هر شخصی اعتماد به نفس درست و باور واقعی نسبت به تواناییهایش هست و این کلید طلایی قفل موفقیت هست .سپاس فراوان از لطف شما

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بسیار هم عالی خانم محمدیان بزرگوار

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 6. رقیه کریمی

  سلام .اعتماد به نفس مهارتی است اکتسابی است برای رسیدن به موفقیت . من سعی کرده ام که تقریبا ۸۰ درصد راههای افزایش اعتماد به نفس را پیش برم. خدا توفیق بده که بتوانم بقیه راهها را هم برم.

  پاسخ دادن
 7. رقیه کریمی

  سلام . الان که نگاه میکنم میبینم تقریبا ۸۰ درصد راههای افزایش اعتماد به نفس را پیش رفتم. خدا توفیق بده که بتوانم بقیه راهها را هم برم.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 8. pari

  مشاوره تو واتساپ رایگانه؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام. بله دوست عزیز مشاوران ما اونجا به صورت رایگان کمکتون میکنند.

 9. ارمین

  مقاله خوب و مفیدی بود
  بالاخص دغدغه ی ذهنی من و بسیار از افراد هست.
  منتها چیزی ک ناراحتم میکنه از این دست مطالب رو زیاد میشنوم اما تاثیری در من نمیزاره یا به صورت موقت هست.
  راهکاری دارین براش؟!

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنون از نظر لطف شما

   زیگ زیگلار جمله ای داره که میگه: اکثر افراد میگویند مطالب انگیزشی دوام همیشگی ندارند؛ حمام کردن نیز همین طور است! به همین دلیل توصیه میشود روزانه دوش بگیرید!

   همین جمله در رابطه با این مطالب هم صدق میکنه. یعنی شما هم باید دائماً در معرض آن ها قرار بگیرید و هم هر روز آن ها را انجام دهید. طبیعتاً نمیشه با یک یا دو روز انجام دادن هر کاری به موفقیت در اون دست یافت! پس دقت کنید که خودتون رو مدام در معرض مطالب انگیزشی و… قرار بدید.

   پیشنهاد میکنم به شماره پشتیبانی موسسه یعنی 09038942379 در واتساپ پیام دهید تا مشاوران ما به صورت تخصصی و رایگان به شما کمک کنند. موفق باشید../

 10. محمدرضا

  نتیجه آزمون اعتماد به نفس من 67 شد! الان جز دسته افراد با اعتماد به نفس بالا قرار میگیرم یا معمولی؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز. شما حتی اگه نتیجه تستتون 100 هم بشه، باز هم نیاز دارید که دائما حواستون به اعتماد به نفس خودتون باشه و با راه های اون در ارتباط باشید.

   نتیجه تستتون هم خوبه و جز افراد نسبتاً با اعتماد به نفس به حساب میاید.

   موفق باشید…

 11. زهرا علیدادی

  سلام مقله بینظیری بود خیلی متشکریم از لفتون استاد

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام

   خوشحالیم که برای شما مفید بوده

   مچکر از نظرتون

 12. نمایندگی خانه هوشمند

  سلام. خیلی خیلی مرسی. واقعا عالی بود. واقعا به خوندن این مطلب نیاز داشتم

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   ممنون از نظرتون
   خوش حالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم

 13. نازنین سپهری

  بسیار مطلب آموزنده و مفیدی بود . من خودم یک دوره برای افزایش اعتماد به نفس شرکت کردم که خیلی خیلی مفید بود . دوره پرواز استاد محمود جولایی بود و به نظرم مطالب سایت شما برای همه چه افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند چه کسانی که اعتماد به نفسشون پایینه خیلی مفید هست

  پاسخ دادن
  1. خیلی خوشحالیم که از مطالب ما استفاده کردید و براتون مفید بوده
   ممنون از حسِ خوبی که منتقل می کنید
   موفق و سربلند باشید

 14. کیانمهر

  سلام مقاله خوبی بود
  اعتمادبه نفس مشکل اکثر آدمهاست

  پاسخ دادن
 15. رقیه کریمی

  سلام اصلا آدم وقتی اسم اعتماد به نفس را میشنوه لذت میبره

  پاسخ دادن
  1. سلام
   متشکرم

 16. حمیده فعال

  مقاله خوبی بود برای تقویت اعتماد به نفس باید تمرین کنیم

  پاسخ دادن
 17. سهیلا کریمی

  متشکر . مفید بود ?????

  پاسخ دادن
 18. مرضییه غفاری

  سلام به نکات قابل توجهی در مورد اعتماد بنفس اشاره کردید
  موفق باشی اقای حسین نراد

  پاسخ دادن
 19. fatemeh mohseni

  سلام . واقعا ممنونم برای مقاله تون اقای حسین نژاد ….
  به نظرم هر دوتا راهکاری که دادین عالیه مخصوصا اینکه خودمون رو تو اون موقعیت تجسم کنیم . من این کارو انجام دادم واقعا موقعی که تو این شرایط قرار میگیریم استرسمون کم میشه و راحت تر کارمون رو انجام میدیم

  پاسخ دادن
 20. محمدرضا مختاری

  سلام
  به نکات خوب و کلیدی اشاره کردید و راه کارهای مناسب افزایش اعتماد به نفس
  ممنون از زحمتتون

  پاسخ دادن
 21. Sahar aliverdi

  عالی و کاربردی بود مرسی از مقاله و راهکارهای خوبتون اقای حسین نژاد

  پاسخ دادن
 22. مهدی پاکدامن

  سلام سلام سلام?
  آقای حسین‌نژاد دمت گرم بابت این مقالت،عالیییییییی بود و خیییییلی هم کاربردی!!!??
  چون واقعا اعتماد به نفس نقش بسیار مهمی تو زندگی ما داره…??
  خیلی هم عالیییییییی??✌?
  MP#

  پاسخ دادن
 23. Masoomeh_ Hoseinnezhad

  سلام
  مقاله ی خییلیی خوبی بود من همیشه فکر میکردم اعتماد به نفس ذاتی است واگر کسی از اعتماد به نفس پایینی برخوردار بود هیچ راه افزایشی ندارد
  اما الآن نظرم به کلی تغییر کرد
  ممنون از آقای حسین نژاد بابت مقاله خوبتون
  ❤️❤️❤️❤️

  پاسخ دادن
 24. محمدعلی سلطانی

  سلام. قلمت خوب و روان بود و بهتر از این هم می تونه باشه. در هر صورت خوشحالم که با تلاش و کوشش تونستی به جایگاه فعلی ات برسی و امیدوارم در این مسیر روز به روز پیشرفت کنی و جلوتر بری و ما هم درخشش و موفقیت روزافزونت رو ببینیم.
  در ضمن من عادت دارم در جمع با تلفن همراه خودم رو سرگرم کنم و خیلی ارتباط نگیرم و کمتر حرف بزنم اما دلیل بر این نیست که اعتماد به نفس من پایین باشه یا مثلا خجالتی باشم! این ها دلایلی کلی نیستند و فقط می تونن یه نشونه باشن. اگر قرائن دیگری هم به کمک ما بیان و مؤید اون باشن اونوقت می تونیم حکم کنیم که مثلا طرف مقابل دچار ضعف اعتماد به نفس هست.

  پاسخ دادن
 25. Maryam sardari

  سلام منم به نوبه ی خودم تبریک میگم و تشکر از مقاله عالیتون و محتویات کاربردیش چون این موضوع دغدغه ی خیلی هاست و ممنون از راهکارهاتون

  پاسخ دادن
 26. Pariya_amirpor

  سلام تبریک میگم مقاله عالییی بود اعتماد به نفس یکی از مشکل هایی که خیلیا دارند ممنون بابت راهکارهاتون?

  پاسخ دادن
 27. mahdiyeh faraji

  از اقای حسین نژاد تشکرمیکنم بابت این مقاله ی عالی که نکات خیلی خوبی داشت
  با خوندن این مقاله نکات قابل استفاده در زندگی روزمرمون یادگرفتم
  مرسی
  ??

  پاسخ دادن
 28. پارسا هموله

  تبریک به آقای حسین نژاد بابت این مقاله عالی
  واقعا نکات خوبی داشت و خییییلی کارآمد بود.
  ممنون

  پاسخ دادن
  1. Mahdi_hoseinnejhad

   ممنونم پارسا جان❤️❤️

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --