معرفی کتاب اعتماد به نفس

کتاب اعتماد به نفس بسیاری نگاشته شده است. چرا که به راحتی و به صورت دقیق نمی‌توان اعتماد به نفس را تعریف کرد بنابر این نویسندگان بسیاری تلاش کرده اند تا با آثار خودشان این خلاء را پر کنند. در این مقاله سعی دارم به معرفی کتاب اعتماد به نفس بپردازم و بهترین منابع اعتماد به نفس را به شما معرفی کنم. شما می‌توانید با تهیه هر یک از ان ها در زندگی خودتان تغییر محسوسی تجربه کنید.

معرفی کتاب اعتماد به نفس

 1. کتاب اعتماد به نفس به زبان آدمیزاد
 2. کتاب اعتماد به نفس باربارا دی آنجلس
 3. کتاب نیروی اعتماد به نفس
 4. کتاب صوتی قدرت خود باوری
 5. کتاب اعتماد به نفس یا اعتماد به سقف
 6. کتاب جرأت داشته باش
 7. کتاب اعتماد به نفس ، کلید موفقیت
 8. کتاب بر کمرویی خود غلبه کنید
 9. کتاب برو تا هرچه بیشتر اعتماد به نفس بدست آوری
 10. کتاب تو کله خر هستی
 11. کتاب موهبت کامل نبودن
 12. کتاب رمز اعتماد به نفس
 13. کتاب صورتت را بشور دختر جان
 14. کتاب خودت را به فنا نده
 15. کتاب اعتماد به نفس سریع
 16. کتاب اعتماد به نفس برتر
 17. کتاب برای زندگی خود بپا خیزید
 18. کتاب 60 روش کاربردی برای اتکا به خود
 19. کتاب به خود اعتماد کنید
 20. کتاب 365 گام به سوی اعتماد به نفس
 21. کتاب چگونه اعتماد به نفس را افزایش دهیم

  اینفوگرافیک کتاب های اعتماد به نفس
  اینفوگرافیک کتاب های اعتماد به نفس

1_ کتاب اعتماد به نفس به زبان آدمیزاد

کتاب اعتماد به نفس کیت برتون و برینلی پلیتز از جمله کتاب های کاربردی در زمینه اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس فقط یک حس درونی نیست، بلکه جزء جدایی ناپذیر موفقیت در تمام زندگی است. کتاب اعتماد به نفس for Dummies که به قلم دو تن از برجسته ترین آموزگاران دنیا نوشته شده است.

ابزار ها و روش های آزمایش شده ای را برای غلبه بر نا امنی و هراس اجتماعی در اختیارتان می‌گذارد و کمک می‌کند تا در محیط کار، اجتماع و حتی روابط شخصی با اعتماد به نفس بیشتری فکر و رفتار کنید. پیشنهاد می کنم اگر واقعاً می خواهید در محل کار خودتان این ویژگی را افزایش دهید، حتماً مقاله افزایش اعتماد به نفس در محیط کار را هم مطالعه کنید.

کتاب اعتماد به نفس ایجاد اعتماد به نفس به زبان آدمیزاد

2_ کتاب اعتماد به نفس باربارا دی آنجلس

کتاب اعتماد به نفس باربارا دی آنجلس کمک خوبی است تا به منبع اعتماد به نفس درونی خودتان دست پیدا کنید و هر آن چیزی یا هر آن کسی که می‌خواهید باشید.

در این کتاب دکتر باربارا دی آنجلس (ph.d) تعریف دقیقی از اعتماد به نفس و خودباوری حقیقی رابیان می‌کند و ابزار های لازم برای خلق اقتدار شخصی، اعتماد به نفس و عشق و شور و حرارت را چه در شغل و کار و چه در روابط در اختیار شما قرار می‌دهد.

در این کتاب می‌آموزید که:

 • چگونه ممکن است موفقیت و خوشبختی خو را با دستان خودتان خراب کنید؟
 • چگونه «به تاخیر انداختن» را به تاخیر بیندازید و زندگی کردن را از همین الان آغاز کنید؟
 • چگونه با منابع عظیم اقتدار شخصی و نیروی بیکران درونی ارتباط بر قرار کنید؟
 • چگونه خودباوری روحی و معنوی خود را بیازماییم؟
 • چگونه بر ترس های مان غلبه کرده و عشق و شور و حرارت را به زندگی خود برگردانیم؟

  اگر تصمیم به افزایش اعتماد به نفستان گرفته اید این کتاب میتواند گزینه خوبی برای شما باشد.
کتاب اعتماد به نفس باربارا دی آنجلس
کتاب اعتماد به نفس باربارا دی آنجلس

3_ کتاب نیروی اعتماد به نفس

کتاب نیروی اعتماد به نفس برایان تریسی توسط «مهدی قراچه داغی» به فارسی ترجمه شده است. این کتاب شامل 7 فصل به نام‌های:

 1. پایه و اساس اعتماد به نفس
 2. هدف و قدرت شخصی
 3. رسیدن به صلاحیت و توانمندی
 4. بازی درونی اعتماد به نفس
 5. روی نقاط قوت خود سرمایه گذاری کنید
 6. غلبه بر مشکلات
 7. اعتماد به نفس در عمل

در یادداشتی که پشت جلد این کتاب آمده، نوشته شده است: «نیروی اعتماد به نفس به شما می‌آموزد که به خودتان اطمینان کنید، به توانایی‌هایتان پی ببرید، شجاع باشید و هر روز زندگیتان را با عزمی راسخ آغاز کنید. خواهید دید که منبعی عظیم از انرژی و استعداد هستید و تنها ترس است که میان شما و کشف آنچه که واقعا هستید سد ایجاد کرده است.

بی‌واهمه به استقبال بزرگ‌ترین چالش‌های زندگی بروید و با استفاده از فرصت‌های مناسب به موفقیتی که در انتظارتان است، دست یابید. برایان تریسی یکی از حرفه‌ای‌ترین و محبوب‌ترین مشاوران، مربیان و سخنرانان دنیاست. سخنرانی‌های او بیشتر در زمینه‌ی انگیزه بخشی و روانشناسی مثبت است. او بیش از پنجاه عنوان کتاب نوشته و بیش از پانصد برنامه‌ی آموزشی صوتی و تصویری تولید کرده است.

کتاب اعتماد به نفس_نیروی اعتماد به نفس

4_ کتاب صوتی قدرت خودباوری

کتاب اعتماد به نفس ناتانیل براندن که با نام قدرت خودباوری به صورت صوتی منتشر شده است. ناتانیل براندن روان‌درمانگر و نویسنده‌ای کانادایی-آمریکایی بود که شهرت زیادی به دلیل کار بر روی روانشناسی حرمت نفس داشت. او در گذشته با همکاری با آین رند نقش برجستهٔ در پیشبرد مکتب فلسفی آین رند یعنی عینی گرایی داشت.

کتاب قدرت خودباوری به بیان نکاتی در زمینه‌ی خودباوری اعم از “موارد موثر در خودباوری” و “چرا ما به خودباوری نیاز داریم؟” می‌پردازد. در واقع این کتاب تنها به توضیح خودباوری می‌پردازد و ما را با آن آشنا می‌کند، چون اکثریت ما در درک و مفهوم خودباوری سالم دچار تناقص و بدفهمی هستیم. این کتاب با اهمیت به نقش توانایی های وجودی افراد، اعتماد به نفس و خودباوری را در آن ها افزایش ‌می‌دهد.

مسائل و اصولی که در این کتاب شرح داده شده اند، سه دهه به طور کامل مورد بررسی های روانشناسان قرار گرفته که چگونه برای دستیابی به مراحل بالای شخصیت انسانی، پیگیر عملی نمودن این مسائل تئوری در زندگی روزانه باشد. باید بدانید که قدرت و ضعف خودباوری، به میزان انجام تمرینات و اجرای پیشنهادات موجود در این کتاب بستگی دارد. با خواندن این کتاب اعتماد به نفس می‌توانید زندگی تان را متحول کنید.

کتاب اعتماد به نفس قدرت خودباوری
کتاب اعتماد به نفس قدرت خودباوری

5_ کتاب اعتماد به نفس یا اعتماد به سقف

کتاب اعتماد به نفس یا اعتماد به سقف اثر دکتر محمد قهرمانی و زهره قادری است. اگر شما توانایی های خود را باور ندارید و خود را کمتر از دیگران می‌دانید و در مواجهه با آن ها نظرتان را بیان نمی‌کنید، به دلیل آن است که از طرد شدن توسط دیگران ناراحت و غمگین می‌شوید و احساس بی ارزش بودن می‌کنید.

یا مغرور و خود شیفته هستید و خود را بالا تر از دیگران می‌دانید و به خانواده، مدرک تحصیلی، پول، لباس، ماشین و… خود می‌بالید. با این که می‌دانید اعتماد به ننفس ندارید اما تظاهر می‌کنید که آن را دارید، خواندن و عمل کردن به راه کار های این کتاب را به شما توصیه می‌کنم.

کتاب اعتماد به نفس یا اعتماد به سقف
کتاب اعتماد به نفس یا اعتماد به سقف

6_ کتاب جرأت داشته باش

کتاب اعتماد به نفس جرات داشته باش، اثر فردریک فانژه است که نخستین بار در سال 2003 به چاپ رسید. فردریک فانژه، روانپزشک و مختصص درمان های رفتاری و شناختی است. او در این اثر کاربردی و پرفروش، راه دگرگون کردن زندگی را به مخاطبین نشان می دهد. اعتماد به نفس یعنی: باور داشتن به خود، احساس توانایی در رسیدن به موفقیت، و نترسیدن از نگاه های دیگران.

فردریک فانژه کتاب جرات داشته باش را در سه بخش نوشته است. او در بخش اول این کتاب درباره‌ی مکانیسم‌های اعتماد به نفس توضیح می‌دهد و خواندن این بخش را برای همه‌ی خوانندگان الزامی می‌داند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که فانژه در نخستین بخش کتاب جرات داشته باش توضیح می‌دهد، دورِ باطل شکست است.

این چرخه‌ی معیوب از چند مرحله تشکیل شده است:

 1.  به خودتان می‌گویید که موفق نمی‌شوید
 2. شکست را پیش‌بینی می‌کنید
 3. فکر شکست شما را می‌ترساند
 4. ترجیح می‌دهید تلاش نکنید
 5. عقب نشینی می‌کنید و کاری انجام نمی‌دهید
 6. نمی‌توانید به آن‌چه می‌خواهید برسید
 7. دیگر نه می‌توانید برای خودتان ارزش قائل شوید و نه می‌توانید به عملکردتان افتخار کنید
 8. برعکس، بیش‌تر از این‌که کاری نکرده‌اید، شرمنده‌اید
 9. از درون خودتان را سرزنش می‌کنید: «می‌بینی که قادر به انجام آن نیستی.»
 10. این مسئله، فرضیه‌ی ابتدایی شما را تقویت می‌کند: «هرگز موفق نمی‌شوم!»

و باز چرخه از مرحله‌ی اول آغاز می‌شود. فردريك فانژه توضیح می‌دهد این چرخه‌ی معیوب پرتکرارترین اتفاقی است که درون افراد با اعتماد به نفس پایین رخ می‌دهد. فانژه معتقد است برای شکاندن این چرخه‌ی معیوب کافیست تنها یکی از این مراحل را برعکس عمل کنیم، آن‌گاه مانند ساعتی دقیق، چرخ‌دنده‌های اعتماد به نفس ما تنظیم می‌شود.

کتاب اعتماد به نفس جرأت داشته باش

7_ کتاب اعتماد به نفس ، کلید موفقیت

کتاب اعتماد به نفس، نوشته آقای سید مجید حورایی است که در آن 40 نکته برای پرورش اعتماد به نفس را بیان کرده است. اگر می‌خواهید تاثیر مثبتی در زندگی تان ایجاد کنید؛ اگر دوست دارید در جمع با آرامش و تسلط صحبت کنید؛

اگر می‌خواهید اهداف خود را مصمم و با گام های راسخ دنبال کنید؛ اگر تمایل دارید جرأت «نه گفتن تان » را بیشتر کنید و اگر می‌خواهید در مقابل تحقیر، تمسخر یا انتقاد های بی جای دیگران خود را نبازید، بهتر است بدانید که به خودباوری و پرورش اعتماد به نفس نیاز دارید. این کتاب می‌تواند پاسخ گوی خوبی به این موارد ذکر شده باشد.

کتاب اعتماد به نفس کلید موفقیت
کتاب اعتماد به نفس کلید موفقیت

8_ کتاب بر کمرویی خود غلبه کنید

کتاب اعتماد به نفسِ غلبه بر کمرویی نوشته‌ی پل ژاگو نویسنده‌ی فرانسوی با هدف اعتماد به نفس دادن و جرئت دادن به افراد کمرو، این فرصت را به آن‌ها می‌دهد تا مطمئن، استوار و پرجرئت باشند. این کتاب در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی است که راه و رسم زندگی را به مخاطبان خود می‌آموزد.

نویسنده در ده فصل، تمام نکات از جمله علت‌های کمرویی، راه‌های تقویت اعتماد به نفس و غلبه بر کمرویی را بیان می‌کند. یکی از نکات قابل توجه در کتاب غلبه بر کمرویی مختصر بودن آن است.

هدف‌ از تألیف‌ کتاب‌ غلبه‌ بر کمرویی‌ این‌ است‌ که‌ به‌ کمروها نشان‌ دهد چه‌ باید بکنند تا علل‌ متعدد این‌ نارسایی‌ را از میان‌ بردارند و بتوانند در برابر هرکس‌ و در هر شرایطی‌ صاحب‌ خصوصیاتی‌ شوند که‌ نشانه اعتماد به‌ نفس‌، خونسردی‌ و خویشتنداریشان‌ باشد. پس‌ از خواندن‌ این‌ کتاب‌ می‌توانید مطمئن‌، استوار و پرجرئت‌ شوید و اعتماد به‌ نفس‌ پیدا کنید.

کتاب اعتماد به نفس غلبه بر کم رویی
کتاب اعتماد به نفس غلبه بر کم رویی

9_ کتاب برو تا هر چه بیشتر اعتماد به نفس بدست آوری

کتاب اعتماد به نفس برو تا هر چه بیشتر آن را به دست آوری اثر دکتر اوا وِلُدارک است. این کتاب را برای افزایش اعتماد به نفس زنان نوشته شده است. اما به این معنا نیست که این کتاب کمکی به اعتماد به نفس آقایان نمی‌کند.

اعتماد به نفس بزرگترین دغدغه زنان است. دکتر اوا ولدارک نشان می‌دهد که چگونه در تفکر، رفتار، زبان و ظاهر شدن در مجامع، اجتماع، خانواده و امورشخصی، اصلاحات و تغییرات زیر بنایی ایجاد کنیم تا زنان بتوانند در برابر حملات و انتقادهای مردان از خود دفاع کنند و این گونه با اعتماد به نفس، قوی، محکم و استوار در مجامع ظاهر و شناخته شوند.

کتاب اعتماد به نفس برو تا هرچه بیشتر اعتماد به نفس بدست آوری

 10_ کتاب تو کله‌خر هستی!

کتاب اعتماد به نفسِ تو کله خر هستی اثر جین سینسرو سخنران انگیزشی آمریکایی است. این کتاب در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز رتبه نخست را کسب کرده است.

 این کتاب اراده‌ و انگیزه‌ی هر کسی را که به راستی خواهان بهبود و پیشرفت در زندگی است به حرکت وامی‌دارد. جین سینسرو مربی موفقیت و سخنرانی که به مکان‌های مختلفی از جهان سفر کرده است و به افراد بسیاری کمک کرده است تا زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را تغییر دهند، در این کتاب داستان‌هایی الهام‌بخش و خنده‌دار، پندهایی حکیمانه و تمرینات ساده‌ای ارائه کرده است تا شما را یاری کند به زندگی‌ رؤیاییتان برسید.

در حقیقت این افکار، باورها و عادت‌های شما هستند که سد راه پیشرفت و موفقیت‌تان شده‌اند. این کتاب به شما کمک می‌کند رفتارها و باورهای مخرب خود را بشناسید و در راستای تغییر آن‌ها گام بردارید. با راهنمایی‌های جین سینسرو در این کتاب خواهید آموخت که چگونه پول در بیاورید، خودتان و دیگران را دوست بدارید، اهداف بزرگی برای خود تعیین کنید و به آن‌ها برسید و چگونه زندگی‌ای که می‌خواهید را برای خود بسازید.

کتاب اعتماد به نفس تو کله خر هستی
کتاب اعتماد به نفس تو کله خر هستی

11_ کتاب موهبت کامل نبودن

کتاب اعتماد به نفسِ موهبت کامل‌ نبودن: رها کردن خودِآرمانی و پذیرش خود واقعی نوشته برنه براون است. این کتاب ۱۰ راهکار پیشنهاد می‌دهد تا به کمک آن، افراد خود را به همانگونه که هستند بپذیرند و دوست داشته باشند. این کتاب نتیجه‌ی سال‌ها تحقیق و آموزش برنی براون است که در آگوست 2010 به چاپ رسید.

این کتاب با نام اصلی The Gifts of Imperfection یکی از پرفروش‌‌ترین کتاب‌‌های نیویورک تایمز شد و حدود دو میلیون نسخه از آن فروخته شد. هدف نویسنده در این کتاب معرفی و شفاف‌سازی گزینه‌هایی است که زندگی کردن باتمام‌ وجود را ممکن می‌سازند. همچنین در میان گذاشتن آموخته های خود به افرادی که این سبک زندگی را دنبال می‌کنند است.

کتاب اعتماد به نفس موهبت کامل نبودن

12_ کتاب رمز اعتماد به نفس

کتاب رمز اعتماد به نفس اثر کتی کِی و کلیر شیپ‌مَن، روزنامه‌نگاران موفق میباشد. در این کتاب به دنبال یافتن ژن اعتماد به نفس و پرده برداشتن از تحقیقات جالب و جدید درباره ریشه‌یابی آن در مغز، به مرزهای علم عصب‌شناسی سفر کردند.

آنها پای صحبت‌های بهترین روانشناسان جهان نشستند که توضیح می‌دادند ما چگونه می‌توانیم با اقدام و عمل و مواجهه با خطر، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم و اینکه این اقدامات چگونه مسیر ما را تغییر می‌دهند. آنها با رهبران زن در عرصه سیاست، ورزش، ارتش و هنر مصاحبه کردند تا دریابند که چگونه به این عنصر کلیدی دست یافته‌اند. آنها آزمودند که چگونه کمبود اعتماد به نفس می‌تواند بر رهبری، موفقیت و پیشرفت ما تاثیر بگذارد.

در این کتاب به شکل و گونه‌ای خاص، الهام‌بخش، متقاعدکننده و ریزبینانه‌ای نشان داده‌ شده است که زنان و خانم‌های دنیا اگر بتوانند روی فکر، غرایز، احساساتشان کار کنند و جرأت و شجاعت کافی را داشته باشند که به‌درستی رفتار و عمل کنند؛ می‌توانند با چشمان خود تغییرات و دگرگونی بسیاری را در زندگی‌شان ببیند و آن را احساس کنند. دگرگونی، تغییر و تحولی که پایه و اساس آن اعتمادبه‌نفس است.

نویسندگان این کتاب بسیار با دقت، ریزبینانه و هوشمندانه نقش مهم، اساسی و حیاتی اعتمادبه‌نفس در توانمند کردن زنان برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت در کارهایشان را آشکار کرده‌اند.

کتاب اعتماد به نفس رمز اعتماد به نفس

 13_ کتاب صورتت را بشور دختر جان

کتاب صورتت را بشور دختر جان اثر ریچل هالیس است. ریچل هالیس ۳۵ ساله، یکی از وبلاگ‌نویس‌های مشهور در آمریکا و بنیانگذار وبسایت Thechicsite.com است. هالیس به‌صورت تخصصی در مورد سبک زندگی می‌نویسد و اینستاگرام او یکی از پرطرفدارترین اکانت‌های اینستاگرام در حوزه سبک زندگی است.

نوشته‌های او چه در کتاب‌هایش چه وب‌سایت و اینستاگرامش نوشته‌هایی نیست که فقط قشنگی‌های زندگی را نشان بدهند، اتفاقا او همیشه سعی می‌کند بدون سانسور از تجربه‌هایی که در پشت سر گذاشتن مشکلاتش در زندگی داشته و به او کمک کرده تا به اینجا برسد و موفق باشد صحبت کند. از ترس‌ها، تلخی‌ها، ناملایمات زندگیش و از راز موفقیتش می‌نویسد.

ریچل هالیس درکتاب صورتت را بشور دختر جان راهکارها و توصیه‌هایش را با سبکی طنزگونه و خودمانی همراه با مثال‌هایی واقعی از زندگی روزمره و شخصی خودش بیان می‌کند. این سبک نوشتار و ترکیب آن با خاطرات نویسنده که در خیلی از موارد برای خواننده آشنا و قابل لمس هست این کتاب را به یکی از جذاب‌ترین کتاب‌های روز دنیا بدل کرده و در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون و نیویورک تایمز قرار داده است.

کتاب اعتماد به نفس صورتت را بشور دختر

14_ کتاب خودت را به فنا نده

در معرفی کتاب اعتماد به نفس می‌توان کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ را نام برد. گری جان بیشاپ نویسنده و پژوهشگر حوزه هستی شناسی و پدیده شناسی است . او بر اساس تفکرات فلاسفه ای همچون مارتین هایدگر هانس گئورگ گادامر و ادموند هوسرل بنیان نوعی از فلسفه را به نام فلسفه شهری برپا کرد .

نوع مطالب گری جان بیشاپ در کتاب های انگیزشی اش در نظر گرفته می شود. روش کار او بسیار ساده و بدون پیچیدگی است به همین دلیل طرفداران زیادی را در دنیا به دست آورده. برخلاف بسیاری از نویسندگان حوزه کتاب های انگیزشی او معتقد است که صرف انرژی و کنترل ذهن نمی تواند موفقیت را در زندگی شخصی ایجاد نماید بلکه اولین مرحله برای رسیدن به موفقیت اقدام و عمل است.

کاری که بیشتر نویسندگان کتابهای انگیزشی تنها از طریق ذهن و قدرت تمرکز انجام می دهند. کتاب حاضر با وجود کم حجمی راهکارهای عملی زیادی برای خواننده دارد . گری جان بیشاپ در 9فصل جداگانه به شما یاد می دهد ، برای چه مواردی غمگین باشید و برای چه مواردی اقدام کنید. این کتاب می‌تواند مسیر زندگی بهتر و با اعتماد به نفس بیشتری را برایتان رقم بزند.

کتاب اعتماد به نفس خودت را به فنا نده

15_ کتاب اعتماد به نفس فوری

در معرفی کتاب اعتماد به نفس، می‌توان به کتاب اعتماد به نفس فوری اثر پاول مک کنا اشاره کرد. هر یک از چهار بخش اصلی این کتاب، شما را قدم به قدم از جایی که هستید به جایی که می‌خواهید باشید، خواهد برد. اعتماد به نفس فوری فقط یک کتاب نیست، بلکه سیستمی می باشد که برای تغییر ذهن شما در تمام حالات زندگی طراحی شده است.

با اجرای تمرین ها و رعایت دستورالعمل ها و پیشنهادهای کتاب اعتماد به نفس فوری، توانایی شما به طور قابل توجهی افزایش می یابد. در نتیجه شما متوجه خواهید شد که از زندگی بیش از گذشته لذت می برید و مشکلاتی که قبلا به نظر شما بزرگ به نظر می آید دگر ناچیز خواهند بود.

کتاب اعتماد به نفس فوری
کتاب اعتماد به نفس فوری

16_ کتاب اعتماد به نفس برتر

کتاب اعتماد به نفس برتر اثر گیل لیندن فیلد است. ما به افراد دارای اعتماد به نفس غبطه می‌خوریم زیرا آن‌ها موفق، آرام و آزاد هستند. اما، آیا می‌دانید که اعتماد به نفس چیست؟ و واقعا می‌توانید اعتماد به نفس را تعریف کنید؟ اگر احساس می‌کنید برای کسب اعتماد به نفس بیشتر نیاز به کمک دارید این کتاب برای شما نوشته شده است.

مطالب این کتاب به عنوان یک راهنمای عملی شما را قادر می‌سازد که در مسائل شخصی، ارتباطات اجتماعی، شغل و زمینه‌های دیگر با اعتماد به نفس فوق‌العاده عمل کنید.

گیل لیندن فیلد در این کتاب نشان می‌دهد:

 • چگونه بهترین شخصیت را داشته باشیم؟
 • در مقابله با مشکلات از چه مهارت‌هایی استفاده کنیم؟
 • چگونه دیگران را تشویق کنیم که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند؟

کتاب اعتماد به نفس برتر

17_ کتاب برای زندگی خود به پا خیزید

کتاب اعتماد به نفس برای زندگی خود به پا خیزید اثر خانم شریل ریچاردسون است. او از نویسنده‌های ممتاز نیویورك تایمز، در این كتاب می‌كوشد با ارائه راه‌های عملی و تجربه شده، اصول و روش‌های سودمندی را برای تحول و بهبود كیفیت زندگی به زبانی ساده و همراه با ذكر مثال و انجام تمرین به شما آموزش دهد.

شناخت عمیق خود، توانایی‌ها و ارزش‌ها، تحكیم عزت نفس و تقویت اعتماد به نفس و نیز هماهنگ كردن پندار و گفتار و كردار با جوهره وجودی و استاندارهای معنوی، از اركانی اساسی است كه در این فرایند به آن پرداخته شده است.

کتاب اعتماد به نفس برای زندگی خود بپا خیزید
کتاب اعتماد به نفس برای زندگی خود بپا خیزید

18_ 60 روش کاربردی برای اتکا به خود

کتاب اعتماد به نفس 60 روش کاربردی برای اتکا به خود، اثر لیندا فیلد است که در حوزه روانشناسی به رشته تحریر درآمده و برای کسانی که از کمبود اعتماد به نفس رنج می برند مفید می باشد. در مقدمه این کتاب می خوانیم:

اعتماد به نفس لازمه هر زندگی شاد و موفقی است. این ویژگی سبب می شود که احساس خوبی نسبت به خود داشته باشیم، آرامش و اطمینان را تجربه کنیم و احساس کنیم اوضاع بر وفق مراد و همه چیز ممکن است. با از دست رفتن اعتماد به نفس، خود باوری ما نیز از دست می رود و همه چیز به هم می ریزد.

این کتاب دربرگیرنده‌ی 60 نکته کاربردی برای بالا بردن اعتماد به نفس است. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • ویژگی‌های مثبت خود را به زبان آورید
 • بهترین دوست خود باشید
 • با طبیعت آشتی کنید
 • منتظر بهترین‌ها باشید
 • از دیگران به خوبی یاد کنید
 • قاطع باشید
 • فهرستی از جمله‌های مثبت تهیه کنید
 • به خود تبریک بگویید

کتاب اعتماد به نفس 60 روش کاربردی برای اتکا به خود

19_ کتاب به خود اعتماد کنید

کتاب اعتماد به نفس به خود اعتماد کنید اثر پتر لستر است. در این کتاب نشان داده شده است که چگونه می توان اعتماد به نفس بسیار ضعیفی را بدون آنکه کسی متوجه شود بهبود بخشید. مثال های مختلفی که در اختیار خواننده گذاشته می شود این امکان را فراهم می کنند که هر کسی بتواند خود را بشناسد.

این آیینه تمام نمایی که در پیش روی خواننده قرار داده می شود باید او را تشویق کند که دیگر در برابر مسائل و مشکلات ارزیابی شخصی و احساس حقارتی که ممکن است از آن ناشی شود، تسلیم نشود.

کتاب اعتماد به نفس به خود اعتماد کنید

20_ کتاب 365 گام به سوی اعتماد به نفس

از دیگر کتاب های اعتماد به نفس می‌توان به کتاب 365 گام به سوی اعتماد به نفس اثر دیوید لارنس پرستون است. این کتاب از 57 بخش مختلف تشکیل شده است که هر قشری با هر سنی می‌تواند از آن بهره بگیرد. در پشت جلد این کتاب نوشته شده است:

اعتماد به نفس برای زندگی شاد و ارضاکننده ضروری است و موفقیت شما را در کارنامه زندگی خانوادگی، ارتباطات و فعالیت های تفریحی، تحت تاثیر قرار می دهد و بر عملکردتان در هر کاری که انجام می دهید، تاثیرگذار است. باور به خود، عالی ترین دارایی است. حتی رفاه زیاد و شهرت نمی تواند خود کم بینی را جبران کند.

راهکارهای دست یابی به اعتماد به نفس موضوعاتی چون داشتن انگیزه، مصمم بودن، ساکت کردن منتقد درونی، خودآگاهی، دوران کودکی، رها شدن از گذشته، پذیرش تصویر بدنی، اصلاح هدف، نگرش های مطمئن، غلبه بر نقاط ضعف، تمرکز بر روی عملکردهای خوب، تعریف ها و انتقادها، علاقه نشان دادن به دیگران و هوش هیجانی را در برمی گیرد.

کتاب اعتماد به نفس 365 گام به سوی اعتماد به نفس

21_ کتاب چگونه اعتماد به نفس را افزایش دهیم؟

کتاب چگونه اعتماد به نفس را افزایش دهیم اثر دل کارنگی است. دل کارنگی از نویسندگان بزرگ در عصر خودش بود که با وجود گذشت سالیان بسیار هنوز کتاب های او در سطح جهان خواهان بسیاری دارد. به خصوص کتاب آیین دوسیابی او که جزو بهترین کتاب های مهارت های ارتباطی و زندگی است. 

دل کارنگی این کتاب را نیز برای افرادی که از کم بود اعتماد به نفس رنج می‌برند نگاشته است. برای افرادی که موقعیت های خوب و مناسب زندگی را به دلیل نبود آن از دست می‌دهد. در معرفی کتاب اعتماد به نفس این اثر نیز از مناع کاربردی و مفید برای هر شخصی می‌تواند باشد. بنابر این کتاب چگونه اعتماد به نفس را افزایش دهیم را به شما پیشنهاد می‌کنم.
اگر به این کتاب دسترسی ندارید میتوانید با مراجعه به مقاله راه های افزایش اعتماد به نفس،اعتماد به نفس خودتان را تقویت کنید.

کتاب چگونه اعتماد به نفس را افزایش دهیم

چند کلامی با شما

اگر با خواندن این کتاب ها هنوز نمی دانید با اعتماد به نفس هستید یا نه، میتوانید به مقاله ویژگی افراد با اعتماد به نفس مراجعه کنید. این منابعی که معرفی شد قطعاً می‌توانند زندگی هر فردی را متحول کنند به شرطی که با خواندن آن ها اقدام به عمل کنیم و نکات کتاب ها را تمرین و رعایت کنیم مهم چنین اگر میخواهید بهترین کتاب های روانشناسی دنیا را بشناسید و زندگیتان را متحول کنید روی کلمه مرتبط کلیک کنید. اگر شما با خواندن هر کدام از این کتاب ها تجربه جالب و پیشرفت خوبی را داشته اید خوشحال میشوم زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

کلیپ زیر در کمتر از یک دقیقه 10 مورد از بهترین کتاب های اعتماد به نفس را معرفی می کند

در حال بارگذاری...

 

 1. فریبا

  شما آزمون اعتماد به نفس ندارید که بتونم با استفاده از اون میران اعتماد به نفس خودمو اندازه گیری کنم؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز

   چرا میتونید به مقاله راه های افزایش اعتماد به نفس مراجعه کرده و آزمون آنلاین و رایگان رو انجام بدید.

   موفق باشید…

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --