اصول متقاعد سازی

اصول متقاعد سازی ، یکی از فنون و مهارت هایی است که با یاد گرفتن و اجرایی کردن آن در زندگی، اتفاقات بسیار خوبی در زندگیمان خواهد افتاد. ما می توانیم با قانع کردن دیگران هم مطلب خود را به راحتی با آن ها در میان گذاشه و هم در بعضی موراد می‌توانیم از این راه هم درآمد بسیار زیاد و خوبی کسب کنیم. حتماً می دانید امروزه بسیاری از مشاغل به علت مرتبط بودن با انسان ها نیاز به تسلط در این مهارت را دارند . با مقاله اصول متقاعد سازی و قانع کردن افراد تا انتها همراه باشید تا بسیاری از این اتفاقات خوب که نام بردم برایتان رقم بخورد.

اصول متقاعد سازی
اصول متقاعد سازی

مهمترین نکات اصول متقاعدسازی

 • عدم مهارت متقاعد سازی
 • متقاعد سازی در روانشناسی اجتماعی
 • تعریف متقاعد سازی
 • مزایای متقاعد کردن
 • مهندسی متقاد سازی
 • اصول متقاعد سازی ارسطو
 • نکات کلیدی متقاعد سازی
 • اصول متقاعد سازی
 • بهترین کتاب های متقاعد سازی

پیشنهاد می‌کنم حتماً تا انتهای این مقاله همراه باشید و شک نکنید با یادگیری اصول صحیح متقاعد سازی ، می‌توانید روزهای خوشی را برای خودتان رقم بزنید. در ضمن برای این که بتوانید تکنیک های متقاعد سازی را به خوبی اجرا کنید لازم است روی مهارت های فن بیان خود نیز حتماً کار کنید.

 

عدم مهارت متقاعد سازی

حتماً برای همه ما پیش آمده که بخواهیم کاری را انجام دهیم یا اینکه حرفی بزنیم، ولی طرف مقابلمان که می‌تواند هر کسی باشد مقاومت کرده و مانع انجام کار دلخواه ما شده و یا حرف ما رو قبول نکرده و خب طبیعتاً ما هم به خواسته خودمان نرسیدیم. مثلاً:

 • درخواست افزایش حقوق داریم ولی قانع کردن مدیرمان به راحتی لنجلم نمی گیرید
 • فروشنده ایم و می‌خواهیم مشتری هایمان را متقاعد کنیم که از ما خرید کنند و با ما قرارداد امضاء کنند.
 • یا اینکه ما مشتری هستیم و می‌خواهیم فروشنده را متقاعد کنیم که به ما تخفیف بیشتری بدهد.
 • خواسته ای از هر کس دیگر داریم و نیاز به همراهی او در کار مورد نظرمان داریم و باید او را متقاعد کنیم.
 • فرزندمان به حرف هایمان در خونه گوش نمی‌دهد و ما به مشکل بزرگی در تربیت او برخوردیم و باید او را متقاعد کنیم.

در متقاعد سازی خواسته خود را به درسی انتقال می دهی

 هنر متقاعد سازی مسئله این است

معمولاً در مواجه شدن با این شرایط ما دو راه پیش رو داریم:

یا اصرار بر حرف و کار مورد نظر خودمان کنیم که احتمال کشیده شدن بحث به مشاجره و شاید هم فضاهای بدتر وجود دارد و یا اینکه به طور کل دست از خواسته و مطلب مورد نظرمان بکشیم و بی خیال قانع کردن طرف مقابلمان شویم.

با کمی دقت می‌بینیم اکثر اطرافیانمان یکی از این دو راه رو انتخاب می کنند؛ اما ما راه سومی رو می‌خواهیم به شما معرفی کنیم که با یادگیری و به کار بردن آن، بسیاری از مشکلات و مشاجرات و دست کشیدن از خواسته ها از ما دور خواهد شد و ما را به هدفمان نزدیک تر خواهد کرد و آن هم، هنر و مهارت متقاعد کردن است.


در ادامه بخوانید: چگونه با سیاست حرف بزنیم؟


رشد فردی

متقاعد سازی در روانشناسی اجتماعی

متقاعد سازی و قانع کردن دیگران در اصل نقطه اوج یک ارتباط است زمانی که شما بتوانید شخص مقابل را توجیه کنید که کار مدنظر شما را با آگاهی کامل به تمام جنبه های آن و تمایل شخصی خود انجام دهد، در واقع توانسته‌اید فرآیند متقاعد سازی را به خوبی انجام دهید.

در اصل، مفهوم ارتباط موثر و موفق می‌تواند در متقاعد سازی به خوبی تجلی پیدا کند ، زیرا گفتیم در ارتباط موثر شما می توانید شخص مقابل خود را به طور کامل متوجه منظور خود کنید و هر آنچه در ذهن دارید به او انتقال دهید.

در متقاعد سازی نیز شما دقیقاً همین کار را انجام می دهید. یعنی آنچه که در ذهن و تصمیم شما قرار دارد به شخص مقابل انتقال می‌دهید و او با رضایت خود همان کاری را انجام می دهد که شما می خواهید. البته نباید متقاعد سازی را با کلاهبرداری و یا اجبار کردن اشتباه گرفت، بلکه در امر متقاعد سازی شما به طور کامل موظف هستید که تمام جنبه ها را صادقانه مطرح کنید و فرد مقابل با اطلاع کامل تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

در متقاعد سازی آنچه در ذهنتان است به شخص انتقال می‌دهید
در متقاعد سازی آنچه در ذهنتان است به شخص انتقال می‌دهید

پس تعریف متقاعد سازی چی شد؟

ویکی پدیا چه می‌گوید؟ می‌گوید قانع کردن و متقاعد کردن نقطه اوج مبحث ارتباطات است.
مصدر آن قناعت است و قناعت یعنی بسندگی، سیری، اشباع، بی‌نیازی و به ثمر نشستن و کامل شدن؛ و این ها همه نشانه‌هایی از پیروزی و رضایت مندی است.
به طور کلی اقناع هدف اساسی و غایی همه نوع رفتارهای ارتباطی است.
ارتباط موفق و مؤثر آن گونه ارتباطی است که نتیجه دلخواه یعنی اقناع را به دنبال داشته باشد. در این صورت می‌توانیم به آن ارتباط متعالی نیز بگوییم.

ولی ساده و بدون تکلّفش می‌شود: تفهیم مطلب و کار مورد نظر، به طرف مقابل و پذیرش آن کار توسط فرد مورد نظر ما!

متقاعدسازی
متقاعدسازی

مزایای متقاعد کردن

1 . صرفه جویی در هزینه

گاهی اوقات وقتی ما نمی‌توانیم در قانع کردن دیگران توفیقی پیدا کنیم شاید شانس به دست آوردن پولی را نیز از دست بدهیم و یا حتی مجبور می‌شویم هزینه سنگینی را بپردازیم و موفق نمی‌شویم.

مثلاً ما می‌دانیم که اگه رئیسمان را متقاعد کنیم، احتمالاً حقوقمان بیشتر خواهد شد و زندگی بهتری را تجربه خواهیم کرد. اما از انجام دادن این کار ناتوان هستیم!

2 . همدلی اطرافیان

قانع کردن دیگران می‌تواند حس همدلی اطرافیانمان را برایمان به همراه داشته باشد. وقتی تو هنر متقاعد کردن را بلد باشی، می‌توانی خیلی راحت محبت دیگران را به خودت جلب کنی و همه در همه جا به فکر تو هستند. این هم دلی بیشتر از همه جا در کانون گرم خانواده می تواند بیشتر متجلی شود که بدون شک باعث لذت بردن بیشتر شما از زندگی خواهد شد .پس هنر متقاعد کردن، هم همدلی دیگران رو برایمان به همراه دارد و هم محبوب شدن را…

متقاعد سازی می‌تواند حس همدلی ایجاد کند
متقاعد سازی می‌تواند حس همدلی ایجاد کند

3 . داشتن حس خوب

این یک اتفاق طبیعی است که در صورت بلد بودن متقاعدسازی برایمان می‌افتد. وقتی هم محبوب باشیم و هم درآمدمان همیشه بالا و خوب باشد و در کل زندگی شادی داشته باشیم، حس و حال خوب هم به سراغمان می‌آید و رضایت از زندگیمان به اوج خودش می‌رسد و می‌دانید که داشتن حال خوب در زندگی = موفق شدن…

4 . صرفه جویی در وقت

از آنجا که بحث مدیریت زمان همیشه یک امر تعیین کننده در زندگی و رسیدن ما به اهدافمان می باشد استفاده از فنون متقاعد سازی برای ما می تواند کارساز باشد . وقتی دیگر سر موضوعات بی اهمیت با دیگران بحث و جدل نداشته باشیم، طبیعی است که آن زمانی که برای این کار می‌گذاشتیم آزاد می‌شود و می‌توانیم از آن زمان برای کارهای دیگر استفاده کنیم.

مهندسی متقاعد سازی

مهندس به کسی گفته می شود که در انجام کاری مهارت کامل دارد و در واقع اصطلاحی است برای نشان دادن میزان تسلط افراد به یک کار مشخص. وقتی می‌گوییم مهندسی متقاعدسازی دقیقاً منظور ما هم این است که این که شما بتوانید تمام زیر و بم اصول متقاعد سازی را به خوبی بدانید و با اجرای آنها بتوانید افراد را تحت تاثیر خود قرار دهید و خواسته های تان مورد اجابت قرار گیرند.

مهندسی متقاعدسازی شامل سه بخش اصلی می شود: قبل از متقاعد سازی ، هنگام متقاعد سازی و بعد از متقاعد سازی . در هر یک از این مراحل شما باید فعالیتی را انجام دهید که متناسب با موقعیت بتواند شما را به هدف مورد نظر تان نزدیک کند.

بهترین شیوه در مهندسی متقاعد سازی ، اصول متقاعد سازی ارسطو، فیلسوف معروف یونانی نام دارد. او به حدی در این امر قوی بوده است که همیشه در سخنرانی های خود، روش ویژه اش را اجرا می کرده و اغلب نتایج بسیار خوبی را دریافت می کرده است. در ادامه با این اصول آشنا خواهیم شد.

مهندسی متقاعد سازی برای اصول متقاعد سازی ضروری است

اصول متقاعد سازی ارسطو

اصول متقاعد سازی و قانع کردن ارسطو از سه بخش تشکیل شده است که در هر کدام از این بخش ها به شما یکی از کلیدهای نفوذ در در قلب دیگران را آموزش می دهد و مسیر رسیدن به هدف را به شما نشان خواهد داد.

1. جنبه احساس

احساسات یکی از جنبه های وجودی هر فردی است که می‌تواند به شما در امر قانع کردن بسیار کمک کند و رسیدن با هدف را برای شما تا حد قابل توجهی آسان سازد. همه افراد دارای عواطف و احساسات هستند یکی از کلیدهای اصلی متقاعد سازی این است که شما بتوانید احساسات فرد را تحت تاثیر قرار دهید. البته منظور ما این نیست که از احساس او سو استفاده کنید تا بتوانید به هدف خود برسید و شخص را متقاعد کنید.

بلکه منظور ما این است که می توانید با توضیحات درست کاری کنید که شخص مقابل نسبت به صحبت های شما احساس مثبتی پیدا کند و تمایل داشته باشد که کار مورد نظر شما را انجام دهد. ارسطو تأکید بسیار زیادی بر جنبه احساسات دارد. البته فراموش نکنید که صرفاً تمرکز بر روی این یک جنبه کافی نیست و یا حداقل شاید بتوان گفت که منصفانه نیست.

تحت تاثیر قرار دادن احساسات یکی از کلید های متقاعد سازی است

2. جنبه منطق

بدون شک اگر قرار است فردی کاری را که شما دوست دارید انجام دهد، باید آن کار با منطق سازگاری داشته باشد و یا حداقل با منطق شخصی فرد مورد نظر همخوانی داشته باشد. درست است که احساسات بخش بسیار زیادی از وجود یک فرد را تشکیل می‌دهد و تأثیر قابل توجهی نیز بر تصمیمات او دارد. اما فراموش نکنید که منطق نیز در این موضوع و تصمیم گیری های افراد شریک است.

به همین دلیل است که شما باید اینجانب را نیز مدنظر قرار دهید. تا زمانی که سعی می کنید فردی را متقاعد کنید کاری را که شما می‌خواهید انجام دهد، باید دقت کنید که این موضوع از لحاظ منطقی هم صحیح است یا خیر؟ خواسته شما باید معقولانه باشد.

در اصول متقاعد سازی خواسته معقول داشته باشید

3. جنبه عرف

منظور از عرف یعنی رایج و پذیرفته بودن. یعنی چیزی که از نظر افراد عجیب به نظر نرسد و یا اثبات شده باشد. به این ترتیب می‌توان گفت که آن موضوع متناسب با عرف است. به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که همیشه دیر به محل قرار خود می رسد و معمولاً افراد دیگر را معطل می کند و هیچ ارزشی برای وقت آنها قائل نیست.

چه طور توقع دارید چنین فردی زمانی که از وقت شناسی صحبت می‌کند، افراد دیگر متقاعد شوند و حرف‌های او را بپذیرند در حالی که ثابت شده است خود به این موضوع پایبند نیست. بنابراین منظور از جنبه عرف این است که شما بتوانید به شخص مقابل اثبات کنید که این اتفاق و ادعا درست است و قبلاً هم شبیه آن مشاهده شده در واقع باید بتوانید او را آسوده خاطر کنید.

اصول متقاعد سازی ارسطو
اصول متقاعد سازی ارسطو

نمونه متقاعد سازی بر اساس اصول ارسطو

به عنوان مثال فرض کنید شما یک معلم هستید و قرار است والدین دانش آموز خود را متقاعد کنید که فرزند آنها نیاز به کلاس های تقویتی دارد تا بتوانند به نتایج خوبی دست پیدا کند. می توانید از روش زیر عمل کنید.

ابتدا با مادر کودک درباره اینکه دوست دارید شاگرد شما نمرات بالایی دریافت کند و به هیچ عنوان دلتان نمی خواهد او در بین سایر همشاگردی های خود دچار سرخوردگی و شرمندگی شود صحبت کنید. سپس برای آنها بیان کنید که بدون شک اگر دانش آموز نتواند نمرات خوبی را دریافت کند در محیط خانواده تشنج ایجاد خواهد شد و پدر و مادر او استرس بسیاری را تحمل نخواهند کرد و مرتب باید نگران این موضوع باشند که آیا او می‌تواند امتحانات را با موفقیت پشت سر بگذارد یا خیر. (جنبه احساسی)

سپس با او صحبت کنید که از لحاظ منطقی بهتر است که دانش آموز برای کلاس‌های تقویتی ثبت نام کند و مدت زمان بیشتری برای آموزش و اختصاص داده شود. حتی برای والدین او بیان کنید که ممکن است این هزینه‌ها برای آنها زیاد باشد اما بدون شک نتایج آن باعث خوشحالی آنها خواهد شد و نگرانی آنها را بابت فرزندشان کم خواهد کرد. (جنبه منطق)

و در انتها نمونه‌های قبلی این مورد را که با شرکت در کلاس های اضافه توانسته اند مشکلات خود را برطرف کنند و اکنون به موفقیت رسیده اند را برای او مثال بزنید. حتی می توانید از او بخواهید با تعدادی از والدین دانش آموزان دیگر که به این مشکل دچار بوده اند صحبت کند و از آنها بپرسد که بعد از شرکت در کلاس های تقویتی وضعیت تحصیلی فرزندان‌شان چه تغییری کرده است. در این صورت شما برای او فردی مورد اعتماد به نظر خواهید رسید و بهتر می‌تواند صحبت‌های شما را بپذیرد. (جنبه عرف)

اصول متقاعد سازی ارسطو

اصول متقاعد سازی

متقاعد سازی و توانایی قانع کردن دیگران یکی از ویژگی هایی است که همه افراد دوست دارند که از آن برخوردار باشند. فکر نمی‌کنم کسی در جهان وجود داشته باشد که دلش نخواهد دیگران تحت تاثیر حرف‌های او قرار بگیرند و به آنها عمل کنند.

متقاعد سازی هرچند در نگاه اول کمی پیچیده به نظر می‌رسد اما بدون شک شما می‌توانید با کمی تحقیق و کمی مطالعه و تمرین برخی نکات این ویژگی را در وجود خود تقویت کنید و تبدیل به فردی شوید که تا حد بسیار زیادی می تواند بر روی دیگران اثرگذار باشد. نکته های کلیدی که در این زمینه می توانید از آنها استفاده کنید در ادامه برای شما بیان خواهند شد ، ما به آن ها روش های متقاعد سازی می گوییم .

اصول متقاعد سازی پیچیده نیست، تمرین می‌خواهد

1. آنها دوست دارند متعهد بنظر برسند

هیچ فردی وجود ندارد که دلش بخواهد انسانی دو رو به نظر برسد و یا در نظر دیگران فردی باشد که مرتب تغییر عقیده می‌دهد. اغلب اشخاص دوست دارند در نگاه دیگران افرادی متعهد محکم و استوار بر روی عقاید خود و تصمیماتشان به نظر برسند.

به همین دلیل زمانی که قصد دارید فردی را متقاعد کنید،  زیاد می توانید از یک خواسته کوچک و یا یک سوال بپرسید و سپس بر طبق همان جوابی که به شما می دهد، می‌توانید درخواست بزرگتر خود را با او مطرح کنید و به نتیجه مطلوب تان دست پیدا کنید. البته فراموش نکنید که درخواست کوچک شما باید با خواسته اصلی تان در یک راستا باشد تا شخص در یک جبهه حرکت کند و بر اصل متعهد بودن باقی بماند.

در متقاعد سازی اکثر افراد دوست دارد بر عقاید خود باقی بمانند

2. مورد تایید باشید

یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند میزان نفوذ شما را برای افراد بالا ببرد این است که از نظر آنها فردی مورد تایید و قابل اعتماد به نظر برسید. بدون شک خود شما هم هرگز به افراد و یا حتی شرکت‌هایی که اعتبار زیادی ندارند و شناخته شده نیستند و یا شاید مورد تایید نمی باشند اعتماد نخواهد کرد.

بنابراین اگر دوست دارید به جایی برسید که بتوانید دیگران را متقاعد کنید از محصولات شما استفاده کنند، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که تمام تلاش خود را کنید تا مورد تایید واقع شوید و راه حل این موضوع چیزی نیست جز ارائه خدمات صادقانه و درست همان چیزی باشید که ادعا می کنید. در این صورت است که افراد به سمت شما خواهند آمد و هر آنچه که شما به آنها پیشنهاد بدهید قبول خواهند کرد. این هنر متقاعد سازی در فروش را همیشه به یاد داشته باشید .

یکی از اصول متقاعد سازی این است که مورد تایید دیگران باشید

3. عمل متقابل داشته باشید

یکی از مهمترین مسائلی که معمولاً باعث می شود دیگران حرف های شما را بپذیرند و خواسته های شما را قبول کنند، این است که شما قبلاً برای آنها کاری انجام داده باشید و آنها مایل باشند که متقابلاً لطف شما را جبران کند.

وقتی که شما برای کسی فعالیتی را انجام می دهید (از هر نوعی که می تواند باشد) به عنوان مثال برای او هدیه ای تهیه می کنید و یا در جایی موجب می‌شوید که مشکل او حل شود و یا حتی بدون چشم داشت به او کمک می کنید، برای خود یک شانس می خرید. شما توانسته اید این فرد را تحت تأثیر خود قرار دهید و در اصل به نحوی اطمینان او را جلب کنید.

بنابراین اگر در مکان دیگری شما از او خواسته ای داشته باشید به احتمال بسیار زیاد این خواسته را می پذیرد. زیرا تمایل دارد که بتواند متقابلاً لطف شما را جبران کند و از خجالت شما در بیاید.

ارتباط قبلی با افراد در متقاعد سازی تاثیر گذار است

4. ایجاد علاقه کنید

یکی از بهترین دلایل برای انجام هر کاری علاقه به آن است. بنابراین شما باید ایجاد علاقه کنید. مفهوم ایجاد علاقه به این معناست که شما باید پیشنهادی را بدهید که احساس فرد را تحت تاثیر قرار دهد و او دوست داشته باشد که این کار را انجام دهد. این هنر شماست که چگونه بتوانید پیشنهاد خود را تبدیل به یک پیشنهاد جذاب کنید که افراد تمایل به انجام آن دارند.

این افراد معمولاً در کارهای موفق عمل می‌کنند و پایدارتر هستند که به آنها علاقه دارند. به همین علت علاقه شرط مهمی در متقاعدسازی محسوب می‌شود.

یکی دیگر از بهترین تکنیک های متقاعد سازی، تکنیک برف پاک کن است که می‌توانید آن را در کلیپ زیر که بخشی از دوره غیر حضوری فن بیان است مشاهده کنید.

در حال بارگذاری...

ایجاد علاقه در متقاعد سازی

نکات کلیدی متقاعد سازی

 • نکته اول و مهم، شنیدن مطالب طرف مقابلمون و دلیل مخالفت با نظر ماست. بسیاری از مواقع دلیل مخالفت با ما، درک نامناسب از مسائل و اطلاعات نا کافی افراد از مسائل مختلف می باشد.
 • لبخند به لب داشته باشیم و از چهره عبوس و حق به جانب جداً خودداری کنیم.
 • در ابتدای صحبت خواسته خود را مطرح نکنیم، و سعی کنیم صحبت های ابتدایی خودمان را با حسن جویی از طرف مقابلمان شروع کنیم.
 • به صحبت های طرف مقابلمون با دقت گوش دهیم، بگذاریم این حس مهم بودن در او متجلی شود.
 • اگر می توانیم طوری خواسته خود را مطرح کنیم که طرف مقابلمان حس سود دو طرفه در او ایجاد شود.
 • شفاف و بدون کنایه صحبت کنیم تا طرف مقابلمان کامل متوجه درخواست ما بشود.
 • حرف های تازه و جدید بزنیم، افراد دوست دارند همیشه حرف های نو بشنوند.
 • مقایسه کنیم. گاهی مقایسه بین دو چیز به وضوح مشخص می کند که خواسته ما کاملاً منطقی و دور از انتظار نیست.

نکته مهم این است که دقت کنیم ما توان متقاعد کردن همه مردم را نخواهیم داشت و انتظار اینکه بتوانیم همه را متقاعد کنیم انتظاری دور از واقعیت است. فقط هم با این تفکر خودمان را اذیت خواهیم کرد.

چون امکان ندارد که همه بتوانند هم شکل و هم جهت ما فکر کنند و آن طوری که ما می‌خواهیم باشند.

متقاعد سازی همه افراد امکان پذیر نیست
متقاعد سازی همه افراد امکان پذیر نیست

بهترین کتاب های متقاعد سازی

در زمینه متقاعد سازی و قانع کردن دیگران ، کتاب‌های بسیار زیادی نوشته شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید و با عمل کردن به راه کارهای آنها تبدیل به فردی موفق در حوزه متقاعدسازی شوید، همان کسی که می تواند دیگران را تحت تاثیر قرار دهد و آنها را متقاعد کند که خواسته های او را اجرا کنند. تعدادی از بهترین های این کتاب‌ها در ادامه برای شما ذکر خواهند شد. همچنن در مقاله کتاب های فن بیان هم بهترین کتاب ها را برای تقویت این مهارت برای شما معرفی کردیم که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن مقاله را هم مطالعه کنید.

1. کتاب هنر متقاعد سازی جیم رندل

آیا کسی وجود دارد که دلش نخواهد در هر زمینه‌ای در صحبت کردن برنده باشد و خواسته او باشد که نهایتاً اجابت می‌شود؟ قطعاً خیر! کتاب هنر متقاعد سازی کتابی بسیار کاربردی در زمینه اصول متقاعد سازی می باشد که به شما یاد می دهد چگونه بدون هرگونه بحث و جدل بتوانید خواسته خود را توسط دیگران اجرا کنید.

در واقع این کتاب راه کارهای موثر و ارزشمندی را برای برقراری ارتباط با دیگران به شما آموزش می دهد و با استفاده از اصول آن می توانید همیشه و در همه جا برنده صحبت باشید و در نهایت همان چیزی اتفاق بیفتد که شما خواهان آن هستید. کتاب هنر متقاعد سازی یکی از بهترین کتاب های روانشناسی در حوزه متقاعد سازی می باشد که می توانید از آن استفاده کنید تا تبدیل به فردی قوی در این حوزه شوید.

کتاب هنر متقاعد سازی برای یاد گرفتن اصول متقاعد سازی

2. کتاب روانشناسی نفوذ اثر رابرت چالدینی

چالدینی یکی از برترین ها در زمینه بازاریابی و فروش، که مدتهاست در حوزه متقاعدسازی تحقیق می‌کند و مطالب بسیار ارزشمندی را به رشته تحریر در می آورد. این کتاب به شما آموزش می دهد چگونه با بیان شیوا و رسای خود بتوانید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید. این کتاب تنها بهترنی کتاب در زمینه روانشناسی نیست، ما در مقاله‌ کتاب‌های روانشناسی، کتاب‌های بسایر را مورد بررسی قرار داده‌ایم. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری پیدا کنید، حتماً آن را بخوانید.

در اصل یکی از ویژگی‌های خود کتاب نیز همین است که مفهوم پیچیده متقاعد سازی و قانع کردن افراد را به صورتی داستان گونه با استفاده از بیان ساده و دلنشینی برای شما مطرح می‌کند و سپس به بررسی زیربناهای رفتاری می‌پردازد و به شما نشان می دهد که افراد در جامعه تحت تاثیر چهارچوب هایی هستند که برای آنها ایجاد شده است و اغلب بر اساس همین چهارچوب ها تصمیمات خود را اتخاذ می نمایند. بدون شک مطالعه این کتاب می‌تواند تا حد بسیار زیادی برای شما کارآمد باشد.

کتاب روانشاسی نفوذ برای اصول متقاعد سازی فوق العاده موثر است

3. کتاب بله گرفتن اثر نوآج گلدستاین

در این کتاب از متقاعد سازی با عنوان یک چالش یاد شده و شما را دعوت می کند که با این چالش روبرو شوید. متقاعد سازی در این کتاب هنری است که می‌تواند ریشه علمی داشته باشد و شما می توانید با استفاده از تغییرات کوچک در جملاتی که به کار می‌برید به موفقیت بزرگی به آن به نام متقاعدسازی دست پیدا کنید. بدون شک مطالعه این کتاب برای شما بسیار جذاب خواهد بود.

نویسنده این کتاب مدت‌ها در مدرسه بازاریابی تحصیل کرده و دارنده مدرک دکترا می باشد. بنابراین می توانید از توصیه‌های او استفاده کنید تا به نتایج مطلوب خود دست پیدا کنید. اگر فروشنده هستید یا می‌خواهید فن بیان در بازاریابی خود را تقویت کنید و یا به هر دلیلی می‌خواهید تحت هر شرایطی حرف خود را به کرسی بنشانید، این کتاب را حتماً به شما توصیه می‌کنم.

کتاب بله گرفتن اثر چالدیی برای اصول متقاعد سازی نفید است

بهترین راه تقویت مهارت متقاعد سازی

امیدوارم راه کارها و کتاب هایی که در این مقاله برای شما معرفی شد بهتان در متقاعد کردن دیگران کمک بسیار زیادی بکند و بتوانید به راحتی آب خوردن از پس متقاعد کردن دیگران بربیایید.

اما یکی دیگر از راه های فوق العاده خوبی که برای تقویت فن بیان و در کل مهارت های وابسته به آن مانند همین ترس از سخنرانی معمولاً پیشنهاد می‌شود، شرکت در کلاس های مرتبط با فن بیان است. اگر در این کلاس ها به صورت حضوری شرکت کنید که چه بهتر! اما اگر وقت یا حوصله این کلاس ها را ندارید، پیشنهادی که برایتان دارم این است که در کلاس های غیرحضوری فن بیان شرکت کنید. در این کلاس ها علاوه بر این که مطالب فوق العاده درجه یکی یاد می‌گیرید، تمرین های عملی نیز به شما داده می‌شود که با انجام دادن آن ها، شک نکنید بهترین اتفاقات برایتان رقم خواهد خورد.

موسسه گام برتر سال هاست به صورت تخصصی روی موضوع فن بیان در حال فعالیت است و اکنون، دوره ای غیر حضوری برای تثویت فن بیان شما تدارک دیده که با استفاده از آن، می‌توانید به بهترین شکل ممکن فن بیان و مهارت های کلامی خود را تقویت کنید. برای مشاهده توضیحات این دوره که بخشی از آن را در همین مقاله مشاهده کردید و تهیه آن، روی دوره فن بیان کلیک کنید.

دوره غیر حضوری فن بیان

راستی اگر شما هم تجربه ای در متقاعد کردن دیگران دارید خوشحال می شویم آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

موفق باشید…


نویسنده:مجتبی مصطفایی
نویسنده:مجتبی مصطفایی مدیر و مؤسس مجموعه گام برتر مربی رشد فردی و مهارت های موفقیت

پاسخ به سوالات

 1. مجيدترابي

  سلام وقتتون بخير. من درمورد متقاعدسازي ازتون راهنمايي ميخواهم به چه صورت ميتونم باشما صحبت كنم. ممنوونم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر
   دوست عزیز برای ارتباط با مشاورین ما میتونید به دایرکت پیج اینستاگرام ما یعنی mostafaee_com پیام بدید.
   موفق باشید

 2. بتول عباسی

  سلام تشکر از مقاله خوبتون.همونطور که در مقاله هم اومده بود ارزش متقاعد سازی بر کسی پوشیده نیست.منتها سخت به نظر میاد و حتما نیاز به یه سری پیش زمبنه هایی هست که باید از قبل در خودمون بوجود بیاریم.

  راستی یه نکته ایی،تا الان چندتا از مقاله ها تون رو خوندم نیاز به ویرایش دارن. (درتایپ کردن پیش میاد)

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر و تذکرتون (بله یکی دوتا در هر مقاله تقریبا طبیعیه ولی تموم تلاشمون رو میکنیم که از بین بره)

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 3. سمیه نوری

  بنظر من هر کجا ک انسانی هست یعنی روابطی هست و هر کجا روابطی هست هنرمتقاعدسازی برای تعامل بهتر افراد مورد نیاز هست.من فکر میکنم برای این کار صادقانه و شفاف سخن گفتن و با صدای رسا و قاطع صحبت کردن بسیار میتونه مفید فایده باشه.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله حتما همین طوره…ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 4. محمدجواد زارعی

  بعد از خوندن این مقاله اهمیت اون در زندگی برام روشن شد
  اگر ما در متقاعد سازی حرفه ای بشیم قطعا جند مرحله در زندگی جلو افتادیم
  چون ما چه در خانواده ، چه در محل کار ، چه در خرید ها و … قطعا شرایطی ایجاد میشه که نیاز باشه
  ما شخص مقابل خودمون رو متقاعد کنیم
  با این کار حتی زمانی که مردم از ما خواسته های نامعقول دارن میتونیم با اصول متقاعد سازی هم پاسخ نه
  بدیم و هم اون شخص رو متقاعد کنیم که کار اون اشتباه هست
  در کل متقاعد کردن هر روز برای ما کارایی خواهد داشت و سرعت رشد ما رو افزایش خواهد داد

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله دقیقا همین طوره…ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 5. حسین بیات

  سلام دوباره استاد بابت مقاله ناب تون تشکر 👌

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر شما…موفق باشید

 6. حسین بیات

  اصول متقاعد سازی ارسطو جالبه ولی با اون اصولی که خودتون نوشتین مکمل همدیگه هستند به نظر من این اصول متقاعد سازی واسه هر فردی لازمه 🌹

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله دقیقا همین طور…ممنون از نظر شما

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 7. بیتا محمدیان

  با سلام خدمت شما به نظر من اصول متقاعد سازی مثل یک تعاملی می ماند که در آن یک بازی برد برد باید انجام گیرد که هر کدام از بازی کننده ها باید اصول و قواعد بازی را برای برنده شدن باید رعایت کنند .

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله حتماً همین طوره…ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 8. رقیه کریمی

  سلام اگر هر کس در هر جایگاهی که هست مهارتی متقاید کردن را بلد باشد در زندگی موفق است

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله دقیقا همین طوره….ممنون از نظرتون

 9. ر. نژادشجاعی

  باسلام خدمت شما
  مقاله بسیار کاربردی و تاثیرگذاری بود ،
  واقعا اگر ما اصول متقاعد سازی را بلد باشیم و آنها را به کاربگیریم بسیاری از مشکلات ما در زندگی به وجود نخواهد آمد ، به قول استاد مصطفایی ما از صبح که بیدارمیشویم تا شب که میخوابیم درحال صحبت کردن و ارتباط داشتن با دیگران هستیم و اگر اصول فن بیان و متقاعدسازی را بلد نباشیم به مشکلات زیادی برمیخوریم ،
  اگر توجه کنیم اکثر مشاجرات زوجین ، والدین و فرزندان، کارمندان وبه طورکلی همه افراد در کوچه و خیابان براثر عدم آموزش و یادگیری این اصول است.
  شنیدید میگن فلانی با زبونش مار رو از لونه ش بیرون میکشه ؟! وقتی ما بادیگران دوستانه و مهربانانه صحبت کنیم آنها نیز باما همینطور حرف می زنند و تلاش می کنند کارهای ما را بهتر و سریعتر انجام دهند …

  باتشکر از شما بابت مقاله خوبتون

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله دقیقاً همین طوره…نظر فوق العاده و مناسبی بود

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 10. صباحی

  مطالب فوقدالعاده بودند

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر لطف شما

   موفق باشید

 11. محمد رضا فکری

  سلام
  عالی و مفید
  ممنون از شما

  پاسخ دادن
  1. سلام
   متشکرم

 12. hajiali

  سلام وقتتون بخیر
  مثل همیشه عالی بود
  ممنون

  پاسخ دادن
 13. الهه ابراهیمی

  سلام .بسیار عالی بود مطلبتون…این خیلی موضوع مهميه.کاش داخل کلاس بیشتر توضیح بديد در موردش.✔

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   اصول متقاعد سازی قسمتی از سرفصل های دوره رشد فردی است
   ممنون از شما موفق باشید

  1. سلام
   ممنون از شما

 14. سحر طوقیان

  سلام گام برتری ها
  خیلی عالی و کاربردی بود به نکاتی اشاره شد که بااین روش میشه اول روخودمون کارکنیم وبعدبایادگیری توانایی متقاعدسازی رو داریم تا بتونیم همیشه برگ برنده روتودستمون داشته باشیم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خوشحالیم براتون مفید بوده
   موفق باشید

 15. Pariya_amirpor

  سلام این دهمین کامنتیه که برای این مقاله میزارم واقعا عالیه حتما این مقاله رو چند بار بخونید چون خیلی خوب و پراز نکته است

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   ممنون از حس خوبی که منتقل می کنید

 16. سمیه قریشی

  سلام ممنون از مقاله ی خوبتون
  امیدوارم یه روزی برسه که همه کتاب ایین دوست یابی رو بخونن و بتونن همدیگه رو با همه ی نقص ها بپذیرن و دوست بدارن

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از پیشنهاد خوبتون ، کتاب آیین دوست یابی در این امر عالیه
   سپاس گزارم

 17. معصومه شاهری

  با عرض سلام وادب.مهارت خوب گوش کردن وزبان بدن همان لبخند زدن بیشتر اشنا شویم.تا در متقاعد ساختن گامی به سوی موفقیت داشته باشیم.زنده باشید.

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   ممنون از توجه شما

 18. منیرسادات حسینی

  خیلی دوست دارم این هنرو یاد بگیرم با یادگیری این هنردنیای بهتری خواهیم داشت

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بهتون پیشنهاد می کنم کتاب ” 7 روش بله گرفتن اثر راسل اچ گرانگر ” رو مطالعه کنید
   متشکرم

 19. نسرین اجودانی

  عالی بود ممنون اما روی خیلی ادما تاثیر نداره

  پاسخ دادن
  1. سلام
   اگر هوشمندانه عمل کنید پاسخ بهتری خواهید گرفت
   ممنون از شما

 20. جانعلی نژاد

  مطالب زیبا بود
  با تشکر

  پاسخ دادن
  1. سپاس گزارم

 21. جانعلی نژاد

  سلام
  مطالب زیبا بود
  با تشکر

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 22. صغری تیموری

  سلام ممنونم ازمطالب کاربردیتون
  لطفا درکلاس با مثال های مختلف برامون بیشتر توضیح دهید

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما کاربر گرامی

 23. قلی زاده

  خوب و کار بردی
  البته میشه مطلب رو گسترده ترش کرد اما با توجه به اینکه مقاله هست خوب و کلیدی است
  ممنون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   با توجه به اینکه مقاله جا نداره بیشتر از این گسترده بشه می تونید برای اطلاعات بیشتر کتابی راجب این موضوع مطالعه کنید
   من بهتون کتاب ” ۷ روش بله گرفتن اثر راسل اچ گرانگر ” پیشنهاد می کنم
   ممنون از شما

 24. مریم

  ممنون وخوب وکاربردی

  پاسخ دادن
 25. پریزاد

  سلام روزتون به خیر
  مطلب خیلی خوب و کاربردی رو مطرح کردین ولی جا داره که خیلی بیشتر روش کار کنیم و تمرین های بیشتری درباره ش بهمون بدید استاد عزیز با تشکر

  پاسخ دادن
  1. سلام
   در کارگاه عملی میشه تمرین های بیشتری انجام داد
   ممنون از شما

 26. لیلا نوری

  سلام وعرض ادب کاملا با این ترفندها موافقممممم ولی گاهی خدایی بعضی از افراد ب هیچ صراطی مستقیم نیستن و قانع کردنشان محال شدنی س??

  پاسخ دادن
  1. سلام
   اگر هوشمندانه عمل کنید بیشتر وقت ها جواب میده اما استثنا هم وجود داره
   متشکرم

 27. مهران

  سلام و وقت بخیر‌.

  من به شدت با این دیدگاه که یکسری آدم ها دانش ندارن و ما نمی تونیم با اون ها ارتباط بگیریم مخالفم چون نمیتونیم انتظار داشته باشیم همه جامعه دانش فن بیان و مهارت های ارتباط رو داشته باشن به شخصه معتقدم که ما توانایی ارتباط با اون هارو نداریم وگرنه هرانسانی یک راهی برای ورود به زندگی و عقایدش داره که ما اگه هنرمند باشیم باید اون راهو پیدا کنیم.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خیلی خوب دیدگاهتونو بیان کردید کاملا با نظرتون موافقم

   ممنون از همراهی شما

 28. حمیده

  سلام مطالب خوبی بود مطالبی هم قبل خوانده بودم و یک کتاب صوتی. اما من در این زمینه مشکل دارم یعنی باید عملی تمرین کنیم مثلا چطوری بگیم طرف احساس کنه به سودشه؟

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بهتون پیشنهاد می کنم کتاب ” ۷ روش بله گرفتن اثر راسل اچ گرانگر ” رو مطالعه کنید
   متشکرم

 29. کیانمهر

  سلام ممنون ازمقاله زیباتون
  ولی کاش چندمثال هم میزدید درکنارش

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   بهتون پیشنهاد می کنم کتاب ” ۷ روش بله گرفتن اثر راسل اچ گرانگر ” رو مطالعه کنید
   سپاس از همراهی شما

 30. Shahri

  سلام به شما.یکی از مشکلات خود من همین بود که دیگران و خودم را نمی توانستم متقاعد کنم.به نظرم که یکی از سخت ترین کارهای روی زمین است

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   بله درسته این کار خیلی سخته. ولی با تمرین و ممارست میشه خودمون رو تو این زمینه قوی کنیم…

 31. مهدی پاکدامن

  سلام و درود
  خیلی مقاله تاثیر گذاری بود
  بابتش ازتون ممنونم…

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 32. صفری

  سلام مقاله مفیدی بود

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خوشحالیم براتون مفید بوده
   متشکرم

 33. مهدوی

  سلام خوب بود کاش کاربردی به ما تو کلاس یاد بدید باسپاس فراوان.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   تو کارگاه عملی بررسی میشه
   ممنون از توجه شما

 34. سهیلا کریمی

  بسیار زیبا
  یه راه هم من خوندم تو مقالات که میگه وقتی میخواییم یکیو متقاعد کنیم , بهش نگیم اجازه میدید؟ بهش بهش بگیم ایا میتونین ….؟ بعد درخواستمونو بگیم ادامشم دلیلشو بگیم . بازم ممنون?????

  پاسخ دادن
  1. ممنون از نظر خوب شما همراه گرامی

 35. محمد

  سلام و عرض خسته نباشید
  ما انسان ها مخصوصا در ایران به دنبال مهارت هایی هستیم که برای ما فقط درآمدی دارند و بس مثل: نجاری مکانیک و … اما این مهارت ها لزوما برای ما آرامش و حس خوب نمیارند
  ولی با یاد گرفت این مقاله چیزی بدست میاوریم که هم آرامش و حس خوب دارد و هم میتواند برای ما درآمدی داشته باشد
  بی هیچ برو برگشتی باید بگم که مهارت اصلی همین است
  خیلی ممنون که این مهارت مهم را به ما یاد دادید

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   بله درسته کاملا با نظر شما موافقم
   ممنون از همراهی شما
   موفق باشید

 36. معصومه حسین نژاد

  سلام
  اگه این اصول رو یاد بگیریم و ازشون استفاده کنیم بدون دعوا میتونیم طرف مقابلمون رو متقاعد کنیم
  با تشکر از استاد عزیز

  پاسخ دادن
  1. سلام
   متشکرم دوست عزیز

 37. ناشناس

  سلام
  ممنون از مطلب جدید اون
  مثل قبلی ها عالی
  واقعا این اصول اصلی هست
  مثلا دو روز پیش من به خریدی انجام دادم که اصلا قصد خرید نداشتم.چندین مغازه رفتم فقط برای دیدن اما آخرین مغازه با رعایت کامل اصول مذکور باعث شد متقاعد شم خرید کنم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از مثال خوبتون

 38. مهدی پاکدامن

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما

  این مقاله رو من بری بار ‌‌دومه که میخونم و واقعا هر دفعه که میخونم چیزای زیادی ازش گیرم میاد.
  اون چیزی که این دفعه نظر من رو بیشتر به خودش جلب کرد مزایای متقاعد سازی.
  اصلا چه کاری الکی خودمون رو اذیت کنیم وقتی میشه با اصول متقاعد سازی انقدر خوب و منطقی به جواب رسید…

  ممنونم از زحمات گرانقدرتون???

  پاسخ دادن
  1. سلام خدا قوت
   خوشحالیم براتون مفید بوده
   ممنون از شما همراه همیشگی

 39. Hoseinnejhad_mahdi

  خیلی عالی بود….

  به نظر من همه باید این اصول رو یاد بگیرن و بعد کاربردی کنن

  ممنونم از استاد عزیز?

  پاسخ دادن
 40. Ali

  سلااام خدمت دوستان

  به نظرم یکی از مهارت های کاربردی که میتونه خیلی در پیش برد اهداف به ما کمک کنه همین اصل متقاعدسازیه و چه حیف که نظام آموزش و پرورش سیاست گذاری خودش رو از تئوری به سمت مهارت های عملی نمیبره که عمده مشکلات افراد که از عدم آشناییشون با مهارت های ارتباطی نشات میگیره حل بشه.

  متشکر از استاد مصطفایی?

  پاسخ دادن
  1. سلام
   کاملا درسته امیدواریم همه به این آگاهی برسند
   متشکرم

 41. Pariya_amirpor

  ععالللللی ممنون که انقد مطالب مفید جدید و جالب دراختیارمون میزارید ت زندگیم مطمئنن به کارمیاد تشکر فراوان??

  پاسخ دادن
  1. سپاس گزارم دوست و همراه همیشگی

 42. haj ali

  سلام به همه گام برتري ها
  اين اصول روي همه جواب نميده چون گاهي طرف مقابل علم كافي رو نداشته و دليل مخالفت خودش رو حتي نميدونه !

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بله گاهی استثنا هم وجود داره اما باید هوشمندانه عمل کنید تا پاسخ بهتری بگیرید
   متشکرم

 43. Pariya_amirpor

  بسیار بسیار عالی تشکر فراوان از شما که انقد خوبید

  پاسخ دادن
  1. سپاس گزارم از حسِ خوب شما

 44. Pariya_amirpor

  خیلی عالی ممنون از شما که انقد مطالب خوب دراختیارمون میزارید حتما به کار میاد تو زندگیمون تشکر فرااوان

  پاسخ دادن
 45. Pariya_amirpor

  ععالللللی ممنون که انقد مطالب مفید جدید و جالب دراختیارمون میزارید ت زندگیم مطمئنن به کارمیاد تشکر فراوان

  پاسخ دادن
 46. Pariya_amirpor

  عالیی مرسیی از شما بیشتریا ت زندگیشون این مشکلو دارن مرسی که اطلاعت جدید در اختیارمون میزارید

  پاسخ دادن
 47. Pariya_amirpor

  عالی مرسی ازشما
  خیلی به دردمون میخوره مطمئنم بیشتریا ت زندگیشون این مشکلو دارن تشکررر فرراااوان

  پاسخ دادن
 48. Pariya_amirpor

  عالللیی مثله همیشه ممنون که انقدر به فکرید و خسته نباشید
  تششککررفراوان

  پاسخ دادن
 49. Pariya_amirpor

  مثله همیشه عالی مرسی که انقدر مطالب خوب ،جدید،جالب دراختیارمون میزارید
  من خودم خیلی این مشکله تو زندگیم داشتم مرسی که انقدر به فکر مایید تشکرر فراوان

  پاسخ دادن
 50. Pariya_amirpor

  عالی مثله همیشه مرسی که اینقدر مطالب خوب دراختیارمون میزارید
  من خودم خیلی توی این موقعیت قرار گرفتم واقعا ممنون. تشکرررفرااوان

  پاسخ دادن
 51. Pariya_amirpor

  سلام عالی مرسی که انقدر مطالب خوب وعالی دراختیارمون میزارید
  واقعا خیلی به دردمون میخوره بیشترزندگیه من که همش به متقاعد کردن دیگران میره
  تشکر فراواان

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 52. خلیل ستاری بیمه پاسارگاد

  عالی بود
  ممنون

  پاسخ دادن
  1. سپاس از شما

 53. محد

  چیزی جز عالی بودن در خور این مقاله مفید نیست

  پاسخ دادن
  1. ممنون از انرژی خوبی که منتقل می کنید
   موفق باشید

 54. معصومه تیموری

  سلام .من خیلی توی این شرایط قرار گرفتم .گاهی طرف مقابل راه خودش رو رفته و ضررش رو دیده و بعدش اومده گفته کاش ب حرفی ک زدی گوش میکردم گاهی هم حس کردم طرف واقعا دلش نمیخواد ک حرفمو قبول کنه و بیخیالش شدم .ولی بعد این سعی میکنم با این روشها بهتر و بیشتر بتونم دیگرانو با خودم همراه کنم .

  پاسخ دادن
  1. سلام
   موفق باشید
   ممنون از همراهی شما

 55. فاطمه میرزایی

  با سلام خسته نباشید
  گاهی ما چند گزینه رعایت میکنیم ولی به خواستمون نمیرسیم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سعی کنید هوشمندانه عمل کنید

   ممنون از شما

 56. محمد حسرتی

  با سلام مشخص میشود متقاعد کردن دیگران نیاز به مهارتهایی دارد که با استفاده از آنها رسیدن به هدف چندان هم سخت نیست و فقط باید یاد بگیریم از چه راهی وارد شویم. متشکرم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   دقیقا همینطوره فقط نیاز به کمی هوش و زکاوت داره
   متشکرم

 57. مهدی

  سلاااام
  اول تشکر میکنم بابت وقتی که برای این مطالب میزارید تا ما استفاده کنیم واقعا مرسی ممنونم

  مطالب تازه ای یاد گرفتم که کاربردیش بکنم میتونم خیلی از مشکلات الکی که بر سر مخالفت اشتباه پیش میاد رو رفع کنم

  تشکر عااالی بود

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   خوشحالیم تونستیم نظرتون رو جلب کنیم
   ممنون از شما
   موفق و سربلند باشید

 58. Miss.aliakbarnezhad

  سلام دوستان خوب و قدرتمندم
  بازهم باهم دیگه یک مقاله خوب و کوتاه و کاربردی رو خوندیم منکه حس میکنم واقعا مفید بود و نکات خوبی داخلش داشت،
  ی تشکر ویژه از تیم گام برتر و استاد عزیزمون???

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خوشحالیم براتون مفید بوده
   تشکر ویژه از شما کاربر عزیز

 59. Maryam

  باسلام و خسته نباشيد، عالی بود،من البته بعضی از این اصول رو رعایت میکنم همیشه ولی همیشه موفق نمیشم طرف مقابل و شخصیتش مهمه اما سعی میکنم تو مسائل خانوادگی ک بایستی رضایت والدینم باشه بااین روشا راضیشون کنم?باتشکر

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما 🙂

 60. فاطمه

  سلام …وقت بخیر
  ممنون از مقاله زیباتون
  نکات جدید یاد گرفتم
  ممنون از زحماتتون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس گزارم

 61. فاطمه

  سلاام خسته نباشید
  ممنون از مقاله زیباتون
  نکات جدید یاد گرفتم

  پاسخ دادن
  1. سلام خدا قوت
   ممنون از شما

 62. Maryam

  خیلیی مقاله ی قشنگیی بود و خیلی آموزنده بود و امیدوارم بتونیم تو زندگی پیادش کنیم و همه استفاده کنیم.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   موفق و سربلند باشید
   متشکرم

 63. Maryam

  با سلام و عرض خسته نباشید،مطالب جالبی بود ولی کاش بشه ب صورت عملی تمرین کنیم چون من این مدلی خیلی بهتر یاد ميگيرم،و ی نکته اینکه متاسفانه ب دلیل فرهنگ منفی گرایانه ما قانع کردن ادما یکم مشکله چون خیلیا اصن تمایل ندارن گوش بدن چون همه رو دشمن خودشون ميدونن و تا حرفی زده بشه یا در ظاهر قبول میکنند و اوکی هستن یا خیلی شیک از همون اول جبهه ميگيرن امیدوارم حداقل ما بتونیم این مطالب رو ب عزیزان خودمون یاد بدیم… با کمال تشکر

  پاسخ دادن
  1. سلام
   امیدواریم همه به این آگاهـی برسند
   متشکرم

 64. رویا

  باسلام .
  طبق معمول عالی و بی نقص …
  تشکر فراوان

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image