فیلم های انگیزشی برتر دنیا

فیلم انگیزشی مانند خواندن جملات انگیزشی یکی از بهترین راه های افزایش فوق العاده و باورنکردنی انگیزه شماست. با تماشای هر کدام از این فیلم هایی که در این مقاله خدمت شما معرفی کردم، می‌توانید تا مدت ها بمب انرژی باشید و راه موفقیت را برای خودتان هموار کنید. خب، ترجیح می‌دهم زیاد به حاشیه ها توجه نکنم و هر چه سریع تر به سراغ معرفی این فیلم های انگیزشی درجه یک بروم تا بتوانید با مشاهده آن ها، موفقیت را از همیشه به خودتان نزدیک تر ببینید. اما اگر وقت ندارید توضیحات این فیلم ها را تک تک مطالعه کنید، پیشنهاد می‌کنم لیست زیر را که نام تمامی این 10 فیلم انگیزشی ، برای راحتی هر چه بیشتر شما نوشته شده بخوانید.

 • شبکه اجتماعی ( The Social Network )
 • یک ذهن زیبا ( A Beautiful Mind )
 • فارست گامپ ( Forrest Gump )
 • ما مارشال هستیم ( We Are Marshall )
 • شهر حیوانات ( Zootopia )
 • در جستجوی خوشبختی ( The Pursuit of Happiness )
 • باشگاه مشت زنی (Fight Club )
 • گرگ وال استریت (The Wolf Of Wall Street )
 • سوخته ( Burnt )
 • دست نیافتنی ها ( The Intouchables )
 • رستگاری در شاوشنک ( The Shawshank Redemption )
 • سخنرانی پادشاه ( The Kings Soeech )
 • سکسکه ( Hichki )
 • شرلوک ( Sherlock )
 • 12 سال بردگی ( 12 Years A Slave )
 • نظریه همه چیز (The Theory of Everything)
 • بازی تقلید (The Imitation Game)
 • مردی که همه چیز را می دانست (The man who knows infinity)

1. شبکه اجتماعی ( The Social Network )

فیلم انگیزشی شبکه اجتماعی محصول سال 2010 آمریکا و به کارگردانی دیوید فینچر است.

احتمالاً درباره مارک زاکربرگ ، مالک شبکه اجتماعی فیسبوک و یکی از ثروتمندترین افراد جهان نکات زیادی شنیده باشید.

زاکربرگ از کودکی فوق العاده باهوش بود و در سن 12 سالگی اولین برنامه خودش را نوشت. او در دانشگاه هاروارد درس خواند و در آنجا برنامه ای به نام CourseMatch نوشت که دانشجویان با استفاده از آن می‌توانستند برای انتخاب واحد از دیگران مشورت بگیرند و با آن ها ارتباط برقرار کنند.

اوایل سال 2004 بود که زاکربرگ شبکه اجتماعی با نام فیسبوک راه اندازی کرد. نکته باور نکردنی درباره این شبکه این است که در همان سال اول به وجود آمدنش، بیش از 4000 کاربر در اختیار گرفت! البته مدیریت فیسبوک فقط در دستان زاکربرگ نبود و یک تیم، رهبری این شبکه اجتماعی را بر عهده داشتند. بعد از مدتی مارک بیش از 60 درصد سهام فیسبوک را خرید و خودش به تنهایی مدیریت این شبکه را بر عهده گرفت و توانست به این درجه از موفقیت برساند.

او حالا علاوه بر فیسبوک، شبکه های اجتماعی مطرحی همچون واتس آپ و اینستاگرام را نیز در اختیار دارد. در مقاله مارک زاکربرگ ، زندگینامه این فرد فوق العاده باهوش و البته موفق را مورد بررسی قرار دادیم که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید. چون هم فوق العاده برای شما جذاب خواهد بود و هم به فهم بیشتر فیلم “شبکه اجتماعی” بهتان کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

این فیلم داستان زندگی مارک از دوران دانشگاه هاروارد تا پروژه فیسبوک و موفقیت آن را نشان می‌دهد و چون خود زاکربرگ فرد بسیار موفقی است و ویژگی های افراد موفق را دارد، قطعاً در مسیر رسیدن به موفقیت و البته گرفتن انگیزه زیاد و باورنکردنی به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد…

فیلم انگیزشی شبکه اجتماعی
فیلم انگیزشی شبکه اجتماعی

2. یک ذهن زیبا ( A Beautiful Mind )

سیلویا ناسار کتابی به اسم یک ذهن زیبا نوشته که در سال 2001 توسط ران هاوارد به یک فیلم انگیزشی تبدیل شد. در واقع موضوع اصلی این فیلم از همین کتاب گرفته شده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این فیلم نزدیک به 313 میلیون دلار فروش داشته و در بخش های زیادی از جمله بهترین بازیگر و بهترین کارگردان کاندید دریافت جایزه اسکار شده.

استفان هانتر ، منتقدر واشنگتن پست ، نظرش درباره فیلم یک ذهن زیبا این است که اراده و میل به خواستن، می‌تواند بر همه تجربه ها و اتفاقات سخت غلبه کند. همان طور که فردی به نام جان نش توانست این کار را انجام دهد.

ماجرای این فیلم درباره زندگی نامه “جان نش” است. ریاضی دان فوق العاده ای که به شدت در مسائل ریاضی و رابطه اعداد و اشکال موفق بود و زندگی درجه یکی را تجربه می‌کرد. تا جایی که در سال 1994 جایزه نوبل را دریافت کرد. تا این که در جریان جنگ جهانی، فردی به سراغش می‌آید و از او درخواست کمک برای فعالیت های رمز شکنی می‌کند و از آنجا به بعد، تمام خوشی های جان نش به پایان می‌رشد و…

پیشنهاد می‌کنم حتماً این فیلم را مشاهده کنید تا بتوانید با افزایش نیروی اراده خودتان، هم انگیزه فوق العاده بالایی بگیرید و هم به موفقیت از همیشه نزدیک تر شوید…

فیلم انگیزشی یک ذهن زیبا

3. فارست گامپ ( Forrest Gump )

فارست گامپ ، فرد نسبتاً ساده ای است که در تمام فیلم در یک ایستگاه اتوبوس نشسته و داستان زندگی خودش را از بچگی تا کنون تعریف می‌کند.

او در بچگی به خاطر قوزی که در کمر داشت مجبور بود با تسمه های آهنی زندگی را ادامه دهد و همین موجب تمسخر او از طرف هم سن و سالانش بود. علاوه بر این او ضریب هوشی پایین تری هم نسبت به دیگران داشت و در کل در دنیای خودش بود.

تا این که ماجرایی اتفاق می‌افتد که فارست مجبور را مجبور به دویدن می‌کند و همین دویدن او در نهایت منجر به رفتن به دانشگاه او و بعدتر دعوت به تیم ملی راگبی می‌شود.

کارگردان این فیلم انگیزشی رابرت زمیکس است و می‌شود بارها و بارها آن را تماشا کرد و از دیدن آن هم لذت برد و هم نکات تازه ای یاد گرفت…

فیلم انگیزشی فارست گامپ
فیلم انگیزشی فارست گامپ

4. ما مارشال هستیم ( We Are Marshall )

شاید داستان این فیلم انگیزشی را شنیده باشید. خود من وقتی اولین بار متوجه شدم این فیلم چه داستان زیبایی دارد، به شدت مشتاق دیدن آن شدم. البته شاید فیلم هایی مشابه آن ساخته شده باشند اما مسلماً هیچ کدام به اندازه “ما مارشال هستیم” جذاب و انگیزشی نیستند.

داستان از این قرار است که تمام اعضای یک تیم فوتبال به همراه مربیان دانشگاه مارشال در سال 1970 در یک سانحه هوایی جان خود را از دست می‌دهند و بازیکنی به نام نیت رافن که به دلیل مریضی از آن پرواز جان سالم به در برده بود، مربیگری این تیم از بین رفته را بر عهده می‌گیرد و درخواست جذب بازیکن می‌دهد. او این تیم را سر پا می‌کند و بقیه داستان را که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را مشاهده کنید تا بمب انگیزه شوید و به موفقیت عظیمی برسید…

فیم انگیزشی ما مارشال هستیم

5. شهر حیوانات ( Zootopia )

زوتوپیا شهری است که در آن حیوانات در کنار هم زندگی می‌کنند و اوضاع بسیار خوب است. حیواناتی که به نوعی به انسان ها تشبیه شده اند و می‌توان گفت هر حیوانی نشانه یک انسان است.

در این میان خرگوش کوچکی به نام جودی هپس که به تازگی در اداره پلیس مشغول به کار شده، به دنبال فرد گمشده ای می‌گردد که در این بین و در راه پیدا کردن آن فرد گمشده، اتفاقات فوق العاده جالب و جذابی برایش می‌افتد که همین اتفاقات، علاوه بر این که کودکان و نوجوانان را به خود جذب می‌کند، حتی افراد بزرگسال را هم به پای تلویزیون میخکوب می‌کند.

تماشای این انیمیشن و اراده و تلاش جودی می‌تواند الگوی خوبی برای افزایش پشتکار شما باشد…

فیلم انگیزشی زوتوپیا

6. در جستجوی خوشبختی ( The Pursuit of Happiness )

کریس گاردنر ، اکنون یکی از ثروتمندترین افراد آمریکاست. او هم مثل اکثر ثروتمندان بزرگ دنیا روزهای سختی را پشت سر گذاشته و تلاش های بسیاری کرده تا توانسته به به این ثروت عظیم برسد.

در این فیلم انگیزشی ، ویل اسمیت ، بازیگر مشهور آمریکایی، بازیگر نقش اصلی این فیلم یعنی بازیگر نقش کریس گاردنر است. او به قدری در این فیلم خوب به ایفای نقش خود پرداخت که حتی برای این نقش نامزد دریافت جایزه اسکار هم شد.

این فیلم داستان سختی هایی که کریس گاردنر کشیده تا توانسته به موفقیت فعلی اش برسد را به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده و به مخاطب این پیام را منتقل می‌کند که با تلاش و پشتکار زیاد می‌توان هر سختی را پشت سر گذاشت و به یکی از ثروتمندترین افراد جهان هم تبدیل شد…

فیلم انگیزشی در جستجوی خوشبختی

7. باشگاه مشت زنی (Fight Club )

جالب است بدانید این فوق جذاب و درجه یک را هم دیوید فینچر ، همان کارگردان فیلم شبکه اجتماعی که پیش تر نام بردم است. داستان این فیلم انگیزشی واقعاً عجیب و متأثر کننده است و پر است از اتفاقات جذاب و درجه یک. یعنی یکی از مهیج ترین فیلم هایی که تا کنون دیده اید!

ماجرا از این قرار است که شخصی به نام “ادوارد نورتون” که بی خوابی شدید و احساس پوچی کردن در زندگی باعث شده به نوعی بیماری روانی مبتلا شود، کارمند یک شرکت اتومبیل سازی مشهور است. او مجبور است به خاطر شغلش دائماً در سفر باشد. در یکی از این سفرها با فردی به نام تایلر دردن آشنا می‌شود (که برد پیت نقش آن را بازی می‌کند) و در هواپیما با یکدیگر کلی صحبت می‌کنند و در پایان هنگام جدا شدن از یکدیگر شماره هم را می‌گیرند.

ادوراد هنگام رسیدن به خانه اش متوجه می‌شود تمام خانه و وسایلش در آتش سوخته است و مجبور می‌شود دست به دامن تایلر شود. آنها چند ساعتی را با یکدیگر می‌گذرانند و در پایان تایلر از او خواهش می‌کند که در قسمت شلوغی از شهر به او مشت بزند و همین آغاز یک باشگاه دیوانه وار مشت زنی است. باشگاهی که در ادامه تمام شهر را به هم می‌ریزد و باعث مشکلات فراوانی می‌شود.

ادوارد که به خودش آمده بود می‌خواست با تایلر درباره این موضوع صحبت کند و جلوی این اتفاق را بگیرد، اما متوجه شد اصلاً تایلری وجود ندارد! او به دلیل بیماری روانی اش تایلر را فقط در ذهن خودش تصور می‌کرده و اصلاً تایلر وجود خارجی نداشت!

ماجرای جذاب این فیلم به همراه نوع ساخت خوبش سبب شده تا این فیلم در دسته فیلم انگیزشی قرار بگیرد. چرا که واقعاً شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و با تماشای آن بمب انرژی می‌شوید…

فیلم انگیزشی باشگاه مشت زنی

8. گرگ وال استریت (The Wolf Of Wall Street )

سال 2013 مارتین اسکوسیزی یکی از شاهکارهای تاریخ سینما را ساخت تا برای همیشه در ذهن ها باقی بماند.

جردن بلفورت که یکی از بزرگترین دلال های سهام در آمریکا بوده و ثروت زیادی از این طریق به دست آورده، در کتابی با همین نام داستان زندگی خودش را بازگو کرده و اسکورسیزی آن را به این فیلم با هنرنمایی لئوناردو دی کاپریو تبدیل کرده.

دی کاپریو که نقش همان بلفورت را بازی می‌کند، در ابتدا در وال استریت کار می‌کرد و کلی مهارت بازاریابی و فروش را در آنجا یاد گرفت. در این هنگام سهام وال استریت به شدت کاهش پیدا می‌کند و او مجبور به ترک آنجا می‌شود.

او که این مهارت ها را به خوبی یاد گرفته بود، وارد یک شرکت دیگر شده که سهام های ارزان می‌فروختند. او در آنجا به اصطلاح خدایی می‌کرد! بعد از مدتی آنقدر پول به دست آورد که توانست برای خودش یک شرکت راه اندازی کند. شرکتش به قدری بزرگ شد که هزاران نفر برای او کار می‌کردند. بلفورت چون درآمدش اصولاً از راه درستی نبود، پلیس دنبالش افتاد و ماجراهای جذابی در ادامه رقم خورد. او در پایان توبه کرد و حالا یکی از نویسندگان و سخنرانان انگیزشی مطرح جهان است.

پیشنهاد می‌کنم گرگ وال استریت را به هیچ وجه از دست ندهید و با تماشای آن، هم انگیزه را درون خود افزایش دهید و هم نکات کلیدی بازاریابی را یاد بگیرید…

فیلم انگیزشی گرگ وال استریت

9. سوخته ( Burnt )

فیلم انگیزشی این بار با ژانر کمدی! دو فیلمی که در پایان می‌خواهم به شما معرفی کنم هر دو ژانر کمدی هستند و می‌توانند با صحنه های مهیج، خنده دار و آموزنده، به افزایش انگیزه و انرژی شما فوق العاده کمک کنند.

آدام جونز ، سرآشپزی موفق در فرانسه است که همه چیز بر وفق مرادش پیش می‌رود و رو به موفقیت است. اما به خاطر مشکلات سختی که در کودکی داشته، در این میان مواد مخدر هم مصرف می‌کند و همین موضوع همه چیز را به هم می‌ریزد. او همه چیز را از دست می‌دهد و در همین حال، رقیبش “ریس” رستورانش 3 ستاره می‌شود و کلی اتفاقات خوب برایش می‌افتد.

آدام بعد از 3 سال تصمیم می‌گیرد همه چیز را از نو بسازد و از بدبختی فعلی اش رهایی پیدا کند. او به سراغ دوستان قدیمی اش می‌رود و همه را دور هم جمع می‌کند تا این بار در لندن یک رستوران فوق العاده برپا کند…

جان ولز با فیلمی که ساخته نشان داده یک نفر می‌تواند بعد از حتی مدتی طولانی دوباره روی پای خودش بایستد و همه چیز را درست کند. فقط باید بخواهد. یاد جملهای از بزرگی افتادم که می‌گفت راه موفقیت ساده است. اگر موفقیت می‌خواهی، حرکت کن و به آن برس!

فیلم انگیزشی سوخته

10. دست نیافتنی ها ( The Intouchables )

فیلمی بر اساس یک داستان واقعی عجیب و غریب اما جالب!

الیور ناکاشه و اریک تولدانو به صورت مشترک در سال 2011 توانستند این فیلم جالب را فرانسه تولید کنند.

دست نیافتنی ها ماجرای فردی به نام فیلیپ را روایت می‌کند که نویسنده فوق العاده ثروتمندی است اما در اثر سقوط با چتر معلول می‌شود. او یک مراقب، پرستار، منشی و… برای خود استخدام می‌کند و به خوبی می‌تواند با شرایط جدیدش کنار بیاید. اما بدخلقی هایی در او به وجود می‌آید.

او بنا به دلایلی مجبور می‌شود مراقب خود را عوض کند و آگهی استخدام می‌دهد. در این میان فردی به نام دریس که یک جیب بر خیابانی است به دلیل فریب دولت برای استخدام نزد فیلیپ می‌رود. در عین ناباوری فیلیپ از او خوشش می‌آید و استخدامش می‌کند.

دریس که فردی شوخ و خوش خنده است خیلی زود با فیلیپ بد خلق، ارتباط نزدیکی پیدا می‌کند و رابطه دوستانه عجیبی بین آن ها برقرا می‌شود و ماجراهای جالبی را رقم می‌زنند.

فیلم دست نیافتنی ها ثابت می‌کند هر انسانی، بد اخلاق یا شوخ، پولدار یا فقیر، آدم حسابی یا جیب بر و… می‌تواند تغییر کند و اتفاقات بسیار خوبی را برای خودش و دیگران رقم بزند. شک نکنید که شما هم می‌توانید…

فیلم انگیزشی دست نیافتنی ها

11. رستگاری در شاوشنک ( The Shawshank Redemption )

وقتی اکثر افراد به یک فیلم لقب بهترین فیلم دنیا را می دهند، دیگر من چه می توانم درباره آن بگویم؟!

تیم رابینز در کنار مورگان فریمن دو نقش اصلی فیلمی را بر عهده دارند که در سال 1994 توسط فرانک دارابونت ساخته شد. داستان از جایی شروع می شود که فردی به نام اندی دوفرین به جرم قتل همسر خود بازداشت شده و به زندانی در شاوشنک منتقل می شود. در این زندان توسط رئیس آن اتفاقات عجیب و غریبی نظیر پولشویی رقم می خورد؛ پولشویی هایی که رئیس زندان اندی را وادار به انجام آن ها می کرد.

این زندان به قدری منفی و عجیب است که افرادی که از آن جا آزاد می شوند به شدت افسرده شده و به دلیل نداشتن هیچ مهارتی و ندانستن آداب زندگی خارج از زندان خودکشی می کنند!

در نهایت این فیلم اندی با دوست خود به سختی و به دشوار ترین حالت ممکن از این زندان فرار می کنند و بعد می توانند بی گناهی خود را پس از سال ها ثابت کرده و رئیس آن زندان را به دام بیندازند.

شک نکنید از دیدن این فیلم تحت هیچ شرایطی پشیمان نخواهید شد.

فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنک

12. سخنرانی پادشاه ( The Kings Speech )

این فیلم داستان پادشاه جرج ششم که پدر ملکه الیزابت است را به تصویر می کشد که بعد از نشستن بر تاج و تخت سلطنت، به دلیل لکنت زبان مشکلات عجیب و غریب اما جذابی برایش رخ می دهند و او سعی می کند با این مشکلات کنار بیاید.

این فیلم انگیزشی که توسط تام هوپر در سال 2010 ساخته شده، 118 دقیقه می باشد و ژانری تاریخی-درام دارد. شک نکنید این فیلم می تواند به شدت هم شما را سرگرم کند و هم انگیزه تان را به طور حیرت انگیزی افزایش دهد.

فیلم انگیزشی سخنرانی پادشاه

13. سکسکه ( Hichki )

این فیلم ماجرای معلمی را روایت می کند که سال ها درگیر یک بیماری است که باعث می شود هنگام صحبت کردن به سکسکه بیفتد. او به شدت عاشق استادی و معلمی است و به دلیل این مشکل کمتر مدیری حاضر می شود او را در مدرسه خود استخدام کند.

در نهایت ماجرا به طور پیش می رود که او خودش را در یک کلاس فوق العاده پر سر و صدا با دانش آموزان فوق العاده منفی و شیطان می بیند که باید با این وضع مدیریتشان کند. در این بین داستان‌هایی پیش می آید که فوق العاده هیجان انگیز است و نهایتاً این معلم را می تواند به هدف خود برساند و بیماری او را از بین ببرد.

فیلم انگیزشی سکسکه
فیلم انگیزشی سکسکه

14. شرلوک ( Sherlock )

مجموعه شرلوک، یک سریال 4 فصلی است که آنقدر هیجان انگیز و انگیزشی است که نتوانستم آن را در این مقاله که درباره فیلم هاست جای ندهم. احتمالاً همه شما با شرلوک هولمز آشنانیی دارید؛ یک کارگاه فوق العاده باهوش که می تواند همه مسائل جنایی را به خوبی حل کند. در این سریال هم بندیکت کمبربچ در نقش شرلوک در کنار دوست و یار همیشگی خودش جان واتسون که مارتین فریمن نقش او را بازی می کند حضور دارد که خرابکاران و خلاف کاران بزرگ دنیا را به جذاب ترین شکل ممکن به دام انداخته و مهم ترین مسائل سیاسی و جنایی ممکن را حل می کند.

خود من این سریال انگیزشی را بارها تماشا کرده ام و به شما قول می دهم که اگر به دنبال یک فیلم فوق العاده که ضربان قلب شما را بالا و پایین کند و انگیزه تان را به بالاترین حد برساند هستید، دیدن این سریال می تواند بهترین پیشنهاد به شما باشد.

فیلم انگیزشی شرلوک

15. 12 سال بردگی ( 12 Years A Slave )

استیو مک کوئین، کارگردانی است که تنها با 3 اثر توانسته به یکی از بهترین و مهم ترین کارگردانان جهان تبدیل شود. 12 سال بردگی سومین اثر او به حساب می آید که به بهترین شکل ممکن زندگی تلخ بردگان و سال های برده داری آمریکا را نشان می دهد.

رفتار بردگان و تلاش هایی که می کنند و ماجراهایی که برایشان پیش می آید، می تواند فوق العاده برای شما انگیزه بخش باشد و انرژی شما را افزایش دهد.

فیلم انگیزشی 12 سال بردگی
فیلم انگیزشی 12 سال بردگی

فیلم‌های انگیزشی برای درس خواندن

در این بخش از مقاله، قصد دارم  فیلم‌هایی را به شما معرفی کنم که باعث می‌شود که باعث تقویت انگیزه شما برای درس خواندند می‌شود. فیلم‌هایی که حتماً بعد از دیدن آن‌ها نگرش شما نسبت به دنیای آموزش و مدرسه تغییر خواهد کرد. این فیلم‌ها آنقدر تأثیرگذار هستند که بعد از دیدن آن‌ها حتما! علاقمند هستید که دوباره کتاب در دست بگیرید و شروع به خواندن کنید. پس آن‌ها را مشاهده کنید تا دوباره به دروان اوج خود در درست خواندن برسید.

1.نظریه همه چیز (The Theory of Everything)

فیلم نظریه همه چیز درباره زندگی نامه دانشمند بزرگ فیزیک، استیون هاوکینک به کارگردانی جیمز مارش است. کسی که نظریه‌های بیگ بنگ (Big Bang)را مطرح کرد و دستاوردهای بزرگی در فیزیک داشت. داستان جین و استیون از جایی شروع شد که آن‌ها یکدیگر را در دانشگاه کمبریج دیدند. جین وایلد (همسر استیون هاوکینگ) دانشجوی رشته ادبیاب بود و دوست او استیون هم در رشته فیزیک درس می‌خواند.

ماجرا از این قرار است که آقای هاوکینگ هنگامی که در حال انجام تحقیقات بر روی سیاهچاله‌ها بود، یک دفعه عضلات بدنش شل می‌شوند و او را به زمین می‌زنند. زمانی که به دکتر مراجعه می‌کند، متوجه می‌شود که مبتلا به نوع خاصی از بیماری MS است. بیماری که کم کم قدرت کنترل همه چیز او را از دستش می‌گیرد.

با وضعیتی که استیون هاوکینگ داشت، دکترها می‌گفتند که بیش‌تر از دو سال دوام نمی‌آورد و استیون از زندگی کردن ناامید شد. اما با جانفشانی جین، هاوکینگ دوباره روحیه‌اش را به دست می‌آورد و علم فیزیک را به طور کامل متحول می‌کند. امیدوارم حتماً مشاهده کنید، اما اگر این فرصت برای شما امکان پذیر نبود، می‌توانید در مقاله زندگی نامه استیون هاوکینگ، تمامی رازهای زندگی او را ببینید. اصلاً حتی بهتر از این فیلم واقعیت‌های زندگی او را توضیح داده‌ایم.

تئوری همه چیز
فیلم انگیزشی تئوری همه چیز

2.بازی تقلید (The Imitation Game)

حتماً از دیدن این یکی سیر نمی‌شوید. چرا داستان بازی تقلید آنقدر جالب است که اصلاً نمی‌فهمید وقت چگونه می‌گذرد. داستانی که در رابطه با ریاضیدان نابغه و پدر هوش مصنوعی، آلن تورینگ است. بهتر است که شما را منتظر نگذارم و داستان را برایتان تعریف کنم.

ماجرا از این قرار است که در دوران جنگ جهانی دوم، ارتش نازی از ماشین رمزگذاری به نام  انیگما استفاده می‌کردند تا پیام‌های خودشان را رمزگذاری و رمزگشایی کنند. هر کسی می‌توانست به این کدها درسی داشته باشد، اما هیچ به جز خود آلمان‌ها نتوانسته بودند که کدهای این رمزها را بشکانند. برای همین دولت انگلستان گروهی از ریاضیدانان نابغه را دور هم جمع می‌کند تا بتوانند دستگاهی را بسازند که کدهای انیگما را بتواند بخواند. آلن تورینگ و گروه پنچ نفره‌اش تمام تلاش خودشان را می‌کنند و …

بالاخره فیلمی که می‌بینید باید جذابیتی داشته باشد. پس خیلی سریع‌تر آن را تهیه کنید و ببینید. اطمینان می‌دهم که بهترین فیلمی خواهد بود که تا به حال دیده‌اید.

فیلم انگیزشی بازی تقلید
فیلم انگیزشی بازی تقلید

3.مردی که بی نهایت را می‌دانست (The man who knows infinity)

مردی که بی نهایت را می‌دانست هم مثل بقیه فیلم‌هایی که به شما معرفی کردم در رابطه با یکی از دانشمندان ریاضی است. سرینیوازا رامانوجان فردی بود که در یکی از مناطق فقیرنشین هنددوستان زندگی می‌کرد. او در علم ریاضی استعداد بی‌نظیری داشت، اما در محرومیت مطلق به سر می‌برد. وقتی که ایده‌هایش را برای دیکران ارائه می‌کرد، معمولاً او را مسخره می‌کردند و یا اصلاً او را جدی نمی‌گرفتند تا این که یک روزسرینیوازا رامانوجان تصمیم می‌گیرد که یکی از ایده‌های خودش را برای دانشگاه سلطنتی لندن بفرستند. وقتی که اساتید لندن ایده‌های او را می‌بینند، سریعاً او را از آن شرایط بیرون می‌آورند و استعدادهای رامانوجان را به همه نشان می‌دهند.

فیلم انگیزشی مردی که بی‌نهایت را می‌دانست
فیلم انگیزشی مردی که بی‌نهایت را می‌دانست

بهترین راه افزایش انگیزه

در این مقاله تماماً درباره انگیزه صحبت کردیم و جوانب مهمی از آن را مورد بررسی قرار دادیم. اما شما باید این نکته را بدانید که انگیزه، بحثی نیست که به این راحتی ها بتوان از آن رد شد و با چند نکته مختصر، آن را به طور کامل مدیریت کرد. در واقع شما تنها زمانی می توانید آن را در وجود خود مدیریت کرده و به بالاترین حد ممکن برسانید که به طور کامل آموزش آن را دیده باشید و بدانید که نسبت به خودتان باید چگونه آن را افزایش دهید. ما در اپلیکیشن گام برتر آموزش های رایگان فوق العاده ای در این رابطه برای شما قرار داده ایم که مشاهده آن ها حتماً می تواند تأثیر بسزایی در افزایش انگیزه شما داشته باشد. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کلیک روی تصویر زیر، از این آموزش های رایگان استفاده کنید.


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. Zahra

  بقرآن خیلی مزخرفید که فایت کلاب رو اسپویل کردید 👎

  پاسخ دادن
 2. مرتض

  سلام فیلمهای انگیزشی برای کودکان ونوجوانان معرفی کنید

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   دوست عزیز فیلم هایی که توی همین مقاله هست میتونه بهتون کمک کنه

 3. بلابلالل

  فایت کلاب رو اسپویلش کردین گند زدین ب داستانش

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از این که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید؛ ببینید طبیعتاً وقتی یک فیلم برای خواننده مقاله جذاب می شود که بداند چه اتفاقاتی در آن رخ می دهد. اما نظر شما هم قابل احترامه و درست میگید. ممنون از شما

 4. رقیه کریمی

  سلام . قطعا دیدن فیلمهای انگیزشی باعث ایجاد انگیزه در انسان میشود.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از شما

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 5. بیتا محمدیان

  بسیار مقاله ی جذاب و تاثیر گذار بود به نظر من انسان برای حرکت در مسیر موفقیت و رسیدن به قله ی موفقیت حتما احتیاج به یکسری محرکهایی دارد که مثل سوخت دوباره به انسان انرژی می دهد چه بسا می تواند کتابهای انگیزشی باشد و یا از فیلمها یا کلیپها استفاده کند تا سرعتش را در مسیر از دست ندهد و هم چنان با قدرت به جلو حرکت تا به نتیجه ی مطلوب برسد . پاینده باشید.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله حتما همین طوره

   ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 6. محدثه صباحی

  واقعا خیلی عالی میشه که حتی فیلم هایی که تماشا میکنیم هم با هدف این باشند که مارو به هدف بزرگ زندگیمون نزدیک کنند…
  ممنوم ازتون. خیلی عااالی…

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله حتما…ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 7. بانو مليحه كاوياني

  واقعا مرسي از مقاله خوبتون
  من چون خيلي اهل فيلم ديدن نيستم اصلا نميدونستم كه اين فيلماي انگيزشي هم وجود دارن به غير از سكسكه كه واقعا فوق العاده بود ايناي ديگه رو نميدونستم.
  مطمئنا به زودي بقيه رو ميبينم👍👍
  ممنون از تيم موفق گام برتر

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بسیار هم عالی

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید و از این مقاله لذت بردید…موفق باشید

 8. حسن

  خودتون فیلم باشتگاه مشت زنی(فایت کلوب) رو گذاشتین بعد خودتون میگید ندیدم.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   این فیلم رو خودم ندیدم ولی شما که میگید حتماً فیلم خوبیه. ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون

 9. حنا

  خیلی خوب بود ولی حس نمیکنین جای مرد سیندرلایی بشدت خالیه؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنونم از نظر لطف شما

   خب مسلماً خیلی از فیلم های جذاب دیگری هم وجود دارند که میتونستند تو این لیست قرار بگیرند. اما فعلا این ده فیلم معرفی شدند و مسلماً فیلم هایی نظیر همین مرد سیندرلایی که شما گفتید جز فیلم های انگیزشی فوق العاده هستند.

   در بروزرسانی های آینده این مقاله حتماً فیلم های دیگری هم اضافه خواهند شد تا بتونند به افزایش انگیزه شما کمک کنند.

   موفق باشید…

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image