.

سومین جلسه دوره مادر برتر

مادر برتر
مادر برتر
⇓گزارش ویدئویی این جلسه⇓

 

http://

سرچشمه رفتارهای فرزندان

ممکن است بارها  پیش آمده باشد که وقتی از سوی فرزندتان با رفتار های نامناسبی مواجه میشوید و حال خوب خانواده تحت الشعاع این رفتارها و کشمکش ها قرار میگیرد، از خود سوال کنید من در کدام بخش از اصول تربیتی خود سهل انگاری کرده ام و این عدم موفقیّت از کجا سرچشمه میگیرد؟

پاسخ این سوال شما بسیار واضح و روشن است .فرزند شما در مراحل اولیه شکل گیری شخصیت خود، بیش از هرشخص دیگری با خود شما در ارتباط است . بنابر این اگر مشکلی در شیوه رفتاری او مشاهده میکنید بهتر است ابتدا در اصول رفتاری خودتان بازنگری داشته باشید.

جلوگیری از بروز این گونه مشکلات بسیار ساده است و تنها نیاز به فراگیری آموزش های خاصی دارد .باید از باورهای غلطی که درباره تربیت فرزند به صورت فراگیر در بین همه رواج پیدا کرده و از زمان های گذشته تا به امروز از آنها استفاده میشود، فاصله بگیرید . بسیاری از این روش ها منسوخ شده اند و هیچ گونه پایه و اساس علمی ندارند و تنها به صورت تجربی آزموده شده اند و جالب تر اینکه اغلب با نتایج منفی و شکست رو به رو شده اند.


هرگز این مطلب را از دست ندهید: مشکلات مسیر موفقیت


عواقب عدم آگاهی از اصول تربیتی صحیح

نتایج حاصل از این اصول تربیتی نادرست را امروزه به وضوح میتوانیم در اطراف خود مشاهده کنیم.بالا رفتن میزان خشونت، افزایش چشمگیر آمار طلاق، مشکلات متعدد در محیط خانواده و موضوعاتی از این قبیل همگی ریشه در روش های غلط تربیتی دارند .

زندگی فرزند شما تنها به سنین کودکی و نوجوانی محدود نمیشود. باید او را برای یک زندگی مستقل در آینده آماده کنید و این ممکن نخواهد شد، مگر اینکه از سنین اولیه رشد و شکل گیری شخصیت او، بهترین شیوه ها را برای تربیت وی به کار ببندید.

مادر برتر
مادر برتر

لزوم به کارگیری قوانین صحیح

قوانین کلی در این زمینه وجود دارد که میتوانید آنها را به کار بگیرید و جنبه های مختلف شخصیت فرزند خود را شکل دهید و در هر زمینه ای استعداد های او را به بهترین شکل به مرحله ظهور برسانید.

برای اعمال این قوانین نیاز به سخت گیری های بیش از حد نیست، انعطاف پذیر باشید و با صبر وعطوفت این قوانین را به فرزندتان بیاموزید.

هدف استفاده از این قوانین تربیت افرادی مسئولیت پذیر میباشد. اما فراموش نکنید برای اینکه بتوانید چنین فرزندی تربیت کنید، ابتدا باید خودتان فرد مسئولیت پذیری باشید.

* آیا زمانی که اشتباهی از شما سر میزند، ان را میپذیرید یا همچنان اصرار میکنید که شما مقصر نبوده اید؟

* آیا هنگامی که باعث بروز مشکلی در فضای خانواده میشود، بدنبال راهی برای رفع آن میگردید و مسئولیت جبران آن را بر عهده میگیرید؟


هرگز این مطلب را از دست ندهید: چگونه انعطاف پذیر باشیم؟


تاثیر رفتارهای والدین بر فرزندان

رفتارهای شما در موقعیت های مختلف باعث شکل گیری ذهنیت فرزند شما خواهد شد. زیرا باور میکند اگر مرتکب اشتباهی شد، باید از پذیرش آن سرباز زند.

باور میکند که هر زمان مشکلی ایجاد کند، به جای پذیرش آن باید از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند .

و عامل بروز همه این مشکلات کسی نیست جز خود شما.

بهترین راه این است که قبل از وقوع فاجعه از آن جلوگیری کنیم و این ممکن نخواهد شد،مگر اینکه با آغوش باز به استقبال فراگیری آموزش های نوین و علمی برویم .

در جلسه ای که گذشت، به بررسی موضوعاتی که در بالا مطرح شد، پرداختیم و با آموزش روش های ساده و قابل اجرا به والدین تا حد زیادی از بروز مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری به عمل آوردیم.

خانواده و پدر و مادر دلسوزترین فرد برای فرزندان خود هستند و بی شک جز سعادت و موفقیت آنها هدف دیگری در سر ندارند اما برخی مواقع به علت عدم فراگیری آموزش های صحیح، فرزندان خود را به ورطه ناکامی میکشانند.

پیش از  بروز مشکلات از آنها جلوگیری کنیم .

مادر برتر
مادر برتر

به امید موفقیت روزافزون برای همگی والدین عزیز…

 


گزارش از:معصومه تيموري
گزارش از:معصومه تيموري از تيم گام برتر

 

یک دیدگاه
  1. Mahdi_hoseinnejhad

    عالیه❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*close-link
فیلم های آموزشی رایگان + ارتباط مستقیم با استاد مصطفایی در کانال تلگرامی گام برتر
با VPN روشن وارد شوید
close-image