کنترل ذهن

قطعا شما هم بارها درباره قدرت ذهن، تاثیر اون در مسیر رسیدن به موفقیت و نقش مهمی که درحس و حال ما داره، مطالعه کردید و مطالب زیادی شنیدید. قدرت ذهن یا همان قدرت درونی ، غیر قابل انکارهست و هرگز نمیشه تاثیر اون بر زندگی رو نادیده گرفت.شما در مسیری پیش خواهید رفت که ذهن شما انتخاب کرده و اعمال و رفتار شما رو مطابق با همان مسیر برنامه ریزی خواهد کرد. در واقع کنترل زندگی شما به طور کامل در دست ذهن شماست. برای اینکه از قدرت ذهن آگاهی پیدا کنید، با ادامه مقاله کنترل ذهن همراه باشید.

موفقیت-کنترل ذهن
ذهن

عوامل مهم در کنترل ذهن

 • بودا:ذهن همه چیز است. به هر چه فکر کنی، همان خواهد شد
 • اصلاً کنترل ذهن یعنی چی؟
 • راه‌های کنترل ذهن

کنترل ذهن، همان عاملی است که شما می‌توانید بر روی افکارتان سوار شوید و بعد شما خودتان تصمیم بگیرید که افکارتان چطور باشد، اگر این طور هستید کنترل ذهن خیلی به درد شما می‌خورد و همچنین خوندن این مقاله را به شما پیشنهاد میکنم.

بودا: ذهن همه چیز است. به هر چه فکر کنی، همان خواهی شد.

ما توانایی این رو نداریم که این قدرت رو از ذهن خودمان سلب کنیم و یا در مقابل اون ایستادگی کنیم ، بلکه تنها و بهترین کاری که میتوانیم انجام بدیم این هست که ورودی های ذهن خود رو کنترل کنیم تا بتونیم از این قدرت نامحدود برای رسیدن به اهداف و خواسته هایی که دوست داریم ، استفاده کنیم.

جایی برای نگرانی وجود نداره. شما میتونید ذهنتون رو طوری تعلیم بدید که با تمام توان برای رسیدن به رویاهاتون به شما کمک کنه.

اصلاً کنترل ذهن یعنی چی؟

مفهوم کنترل ذهن بسیار واضح هست . یعنی شما توانایی کنترل افکار آزاردهنده رو به دست میارید و با این روش تمرکز شما بر روی موضوعات مهم زندگی بیشتر خواهد شد ، بازدهی بهتری از انجام فعالیت های مختلف دریافت خواهید کرد و در نهایت به هدف مورد نظرتون دست پیدا میکنید.

افکار-کنترل ذهن
توانایی

راه های کنترل ذهن

۱- مهم ترین گام برای کنترل ذهن

تا به حال دقت کردید وقتی میخواهید به شخصی نزدیک بشید و بتونید ارتباط خوبی با اون برقرار کنید، ابتدا سعی می کنید نسبت به ویژگی های شخصیتی اون فرد آگاهی کسب کنید ؟

برای اینکه بتونید ذهن رو تحت تعلیم خود قرار بدید و به شادی که مدنظرتون هست ، دست پیدا کنید ، ابتدا باید شناخت کافی از ذهن و ساختار آن داشته باشید.

ذهن ماهیت مادی نداره . در واقع افکار، احساسات، تخیلات ، ادراک و آرزوهای شما همان ذهن شما هستند که از دو بخش تشکیل شده: بخش خودآگاه و بخش ناخودآگاه .

۱- بخش خودآگاه: اعمال ارادی شما تحت کنترل این قسمت هستند. مثل مطالعه کردن،غذا خوردن، تماشای فیلم و ….

۲- بخش ناخودآگاه : کارهای غیرارادی شما از این قسمت منشأ می گیرند. مثل زمانهایی که فکر میکنید ، دچار احساس غم یا شادی میشید و …

بخش ناخودآگاه ذهن شما دارای قدرت هست و شما برای اینکه بتونید در مسیر رسیدن به اهدافتون گام بردارید، باید بر این قدرت تسلط پیدا کنید. باید بتونید افکارتون رو کنترل کنید ،چون زندگی شما همانطور جلو خواهد رفت که افکار شما پیش میروند.

حتماً بخوانید: اشتباه هدفگذاری

۲- شناخت افکار آزاردهنده، اولین قدم برای کنترل ذهن

چه چیزی باعث میشه ذهن شما مدام به سمت افکار منفی حرکت کنه؟

برای از بین بردن احساسات ناخوشایند ، باید منشأ اونها رو پیدا کنید. لازمه آگاهی داشته باشید که این افکار از کجا و چطور به ذهن شما راه پیدا میکنند .

ممکن هست عواملی مثل : تجربه های تلخ گذشته ، تاثیر اطرافیان ، عدم موفقیت در موضوعات مشابه و خیلی عوامل دیگر، ایجاد کننده این حس و حال بد باشند و اعتماد به نفس شما رو تا حد زیادی پایین بیاورند.

سرچشمه این موضوع رو پیدا کنید و به قول معروف : یکبار برای همیشه سنگ هاتون رو با خودتون وا بکنید .

مطمئن باشید دلیلی وجود نداره که چون گذشته باب میل شما نبوده ، آینده هم همونقدر تلخ و آزار دهنده باشه .

موفقیت-کنترل ذهن
کنترل ذهن

۳- به ذهنت بگو ” همینه که هست”

شرایط فعلی شما تغییر نخواهد کرد . در حال حاضر باید اون رو بپذیرید . شما نمیتونید در برابر واقعیت های فعلی زندگیتون ایستادگی کنید اما میتونید با پذیرش آنها ، تمرکز کنید و راه حل های زیادی برای رفع مشکلات و تبدیل سختی ها به خوشی ها پیدا کنید .

فرار کردن از واقعیت های موجود هرگز به شما کمکی نخواهند کرد و در واقع باعث خواهند شد، ذهن شما درگیر ترس ها و استرس های زیادی بشه و شما رو به سمت تباهی سوق بده . شجاع باشید و برای تغییر شرایط شجاعانه تصمیم بگیرید . با ذهنی آرام و آماده به سمت تغییرات مثبت گام بردارید.

حتماً ببینید: فرمول خوشبختی

۴- تخیل+ قدرت ذهنی

شاید باور نکنید اما تخیلات شما یکی از مهم ترین ابزارها برای رسیدن به موفقیت هستند. این تخیلات به  ذهن ناخوآگاه شما برای به کار افتادن قدرت جادویی که درباره اون صحبت کردیم ، کمک میکنند و بر اعمال شما تاثیر مستقیم خواهند گذاشت. زمانی که شما درباره یک موضوع شروع به تخیل و رویا پردازی میکنید، موضوعات دیگر به طور خودکار از ذهن شما حذف میشوند.

فراموش نکنید به هر چیزی عشق بورزید در واقع به اون قدرت دادید و به زودی در زندگیتون پدیدار خواهد شد . پس به رویاهاتون عشق و محبت داشته باشید تا به اونها قدرت لازم برای پدیدار شدن در زندگیتون رو بدید. تخیل شاید کمی کودکانه به نظر برسه اما فراموش نکنید این موضوع به شدت جدی هست . به سادگی از کنار اون عبور نکنید.

موفقیت-کنترل ذهن
ذهن

۵- اکنون زمان اقدام کردن، فرا رسیده

خب حالا که سرچشمه افکار منفی رو پیدا کردید و با اونها رو به رو شدید ، شرایط فعلی رو پذیرفتید و تصمیم های خوبی اتخاذ کردید، نوبت به اجرای این تصمیم ها میرسه.

دست به کار بشید و برای شروع کارهای جدید گام بردارید . مطمئن باشید قدرت اعجاب انگیز تخیل و مثبت اندیشی به کمک شما خواهد آمد و مسیر درست رو بهتون نشان خواهد داد . نگران نباشید، شما قدرت جادویی ذهنتون رو به کار انداختید پس بدون شک به مقصد خواهید رسید . مثبت اندیش باشید و اجازه ندید افکار منفی ، شیرینی رسیدن به رویاهاتون رو از شما دریغ کنند . ذهن شما هیچ محدودیتی نداره و میتونه شما رو تا بی نهایت بالا ببره.

 

موفقیت
موفقیت

نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر


 1. رقیه کریمی

  سلام انسان با قدرت ذهن میتواند در کل جهان اثر بگدارد

  پاسخ دادن
 2. سهیلا کریمی

  افکار ما سلطان مغزمونن و ممنون بابت مقاله خوبتون👏👏👏👏🌹

  پاسخ دادن
 3. مرضییه غفاری

  سلام خانم تیموری مثل همیشه عالی بود
  انشالله همیشه بدرخشید .
  موفق و شاد باشید .

  پاسخ دادن
 4. Pariya_amirpor

  مگه میشه خانم تیموری مقاله بنویسه اون مقاله بد باشه 🌸

  پاسخ دادن
 5. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام
  عالیی بود…. خداقوت
  امید وارم همه بتوانیم ذهنمان را کنترل کنیم و از افکار منفی دور کنیم

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   امیدواریم در مسیر رشد فردیتون به این مهارت برسین
   ممنون از همراهی شما

   پاسخ دادن
 6. علی احمدزاده

  سلام مثل همیشه عالی و بسیار کاربردی بود ممنون از مقاله ی مفیدتون

  پاسخ دادن
 7. mahdiyeh faraji

  سلام واقعا عالی بود مرسی🌹🌹

  پاسخ دادن
 8. مهدی پاکدامن

  Saalaam🌹
  Tebq mamool binazir🌹😍
  Mamnoon
  MP#

  پاسخ دادن
 9. لیلا رفیعی

  سلام به دوستانم و خانم تیموری عزیز
  خیلی
  خوشحال شدم که مقاله شمارا خواندم و موفق باشید وعالی بود ممنون رفیعی هستم

  پاسخ دادن
 10. Mahdi_hoseinnejhad

  عالیییی بود….
  تصورات و تخیلات ما خیییلییی خوب میتونه کمکمون کنه به رسیدن به اهدافمون

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   کاملا حرفتونو تایید میکنم ، تصویر سازی ذهنی به شکل درست از اهداف باعث میشه از مسیر رسیدن به آرزوهامون منحرف نشیم.

   پاسخ دادن
 11. پارسا هموله

  سلام
  مثل همیشه عالی و با راهکار های فوق العاده…

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*Call Now Buttonتماس با گام برتر