راه هایی برای داشتن حال خوب

حس و حال خوب ، یکی از چیزهایی است که انگار امروزه تبدیل به یک طلسم و جادو شده و همه افراد می خواهند هر طور که شده به آن دست پیدا کنند؛ چون خیلی از افراد دیگر آن را ندارند و می گویند حال خوب کم پیدا شده! به همین دلیل ما در مقاله حال خوب قرار است دقیقاً راههایی برای داشتن حال خوب به شما بیان کنیم که بتوانید با استفاده از آن ها، بهترین لحظات را برای خودتان رقم بزنید. علاوه بر این، شما در این مقاله با موارد زیر به خوبی آشنا می شوید:

 • مهم ترین دلیل داشتن حال خوب
 • تعریف حال خوب
 • لیست صفات خوب
 • حال خوب قلابی!
 • چگونه حال دلمان را خوب کنیم؟
 • حال خوب زندگی
 • چه کسی می تواند حال ما را خوب کند؟

حال خوب

اگر وقت مطالعه کامل این مقاله را هم ندارید در کلیپ زیر هم می توانید این مقاله را به صورت ویدئویی نگاه کنید و به طور کامل متوجه نکات آن شوید.

در حال بارگذاری...

مهم ترین دلیل داشتن حال خوب

 قبل از پاسخ دادن به این سوالات باید بگویم که حال خوب را شاید بتوانیم دلیل بسیاری از تلاش های روزمره خودمان بدانیم. حال یا ما از این موضوع آگاه هستیم و از همان ابتدا هدف اصلی زندگی مان قرار داده ایم و یا دنبال چیزهایی هستیم که آن ها حال ما را خوب کنند.

وقتی شما هم کمی به این مطلب دقت نظر داشته باشید با من هم عقیده خواهید بود که هدف اول و آخر تمام تلاش ها و دست و پا زدن های ما تو این دنیا خوب شدن و خوب بودن حال دلمان است. اگر به دنبال افزایش ثروت هستیم یعنی می‌خواهیم با داشتن پول، زندگی شادی داشته باشیم تا در نتیجه به آرامش برسیم و حال خوب داشته باشیم.

اگر دغدغه این را داریم که فرزندمان را به درستی تربیت کنیم یعنی از عواقب بد تربیت نشدن فرزندانمان هراس داریم. بنابر این سعی می‌کنیم که در تربیت آن اهتمام بورزیم تا حس و حال بدی را تجربه نکنیم.

در حقیقت همه کارهایی را که ما انجام می‌دهیم و هر آرزو و هدفی را که دنبال می‌کنیم، می‌خواهیم به نتیجه ای برسیم که حال مان را خوب کند. کسی را پیدا نمی‌کنید که بگوید من می‌خواهم این کار‌ها را شروع کنم و یا این اهداف را دنبال کنم تا حال خودم را بد و بد تر کنم. همه در تلاشیم تا حس و حال بهتری را داشته باشیم.

همه کارهایی که انجام می‌دهیم برای این است که حال خوب داشته باشیم

حال خوب یعنی

به نظر شما تعریف حال خوب چیست؟ شاید به همین راحتی نتوانیم تعریف دقیقی از حال خوب بیان کنیم چرا که ما به تعداد تک تک انسان ها می‌توانیم تعاریف جداگانه ای از آن بیان کنیم. زمانی که بپرسیم حال خوب چیست برخی ممکن است حال خوب زندگی را رسیدن به موفقیت تحصیلی تعریف و بیان کنند. برخی دیگر حس و حال خوب را در رشد و پرورش فردی خودش تعریف کند. فردی ممکن است بگوید حال خوب داشتن من یعنی رفع مشکل دیگران فرد دیگری در مطالعه و شاید هم کسانی باشند که قرار گرفتن در مکانی و یا زمان خاصی حال آن ها را خوب می‌کند و دیدشان به حال خوب این چنین است.

اما زمانی که بیشتر تامل می‌کنیم متوجه می‌شویم همه این تعاریف از دیدگاه های مختلف افراد یک ویژگی مشترک با هم دارند آن هم این است که این افراد به خاطر داشتن همان صفات است که حالشان خوب است.

وقتی برای داشتن حال خوبت برنامه نداری، یعنی برای بد کردن حالت برنامه داری
وقتی برای داشتن حال خوبت برنامه نداری، یعنی برای بد کردن حالت برنامه داری

لیست صفات خوب

افرادی که بیشتر اوقات حال خوبی دارند معمولاً چند صفت و ویژگی را در خودشان نهادینه کرده اند به همین سبب به طور خودکار این صفات موجب خوب شدن حال آن ها می شود. حس خوب داشتن بستگی به صفاتی دارد که در ادامه به برخی از آن ها را اشاره می کنیم و شما هم میتوانید با افزایش و ملکه کردن این صفات حس خوب بودن را در خودتان افزایش دهید.

افرادی که حال دلشان خوب است معمولا افرادی:

 • خوش بین
 • با اعتماد به نفس
 • خیر خواه
 • صداقت و درستکاری
 • تاثیر گذار
 • انعطاف پذیر 
 • شوخ طبع
 • و همچنین دیگران را دوست دارند.

اگر برای کسب این صفات و ویژگی های عالی در وجودمان تلاش کنیم قطعا داشتن حس خوب را در وجود خود به نحوی تضمین میکنیم پس زمان آن رسیده تا برای خودمان ارزش قائل شویم و تلاش کنیم تا با رسید به حال خوب بتوانیم حس خوب موفقیت را در نتیجه آن کسب کنیم.

افرادی که همیشه حال خوبی دارند خوش بین هستند و انعطاف پذیری بیشتری دارند

حال خوب قلّابی!

می‌خواهم به نکته خیلی مهمی اشاره کنم. هر زمانی که شما شیء با ارزشی را دیدید مطمئن باشید که نمونه تقلبی آن را هم می‌بینید. این مسئله بسیار طبیعی است. چیزهای با ارزش خواهان بسیاری دارند و همین امر باعث به وجود آمدن نوع تقلبی آن ها می‌شود.

به عنوان مثال طلا و جواهرات ارزش ریالی بالایی دارند؛ پس تقلبی آن ها نیز ساخته می‌شود، یا تراول چک های 50 یا 100 هزار تومانی نیز ارزشمند هستند که تقلبی آنها ساخته می‌شود. اما کسی را پیدا نمی‌کنید که به دنبال ساخت 50 ریالی تقلبی باشد؛ چرا که هیچ ارزشی برای او ندارد. یا برند معتبری محصولی را وارد بازار می‌کند و چون برند محبوبی است و تقاضا برای این برند بالا است؛ فیک آن محصول نیز تولید می‌شود.

این ها مثال هایی از چیزهای با ارزشی بود که تقلبی آن ها نیز ساخته شده و وجود دارند اما این تقلبی ها هیچ گاه مانند شیء اصلی نمی‌توانند باشند نه از لحاظ ارزش مالی و نه از لحاظ کارکرد.

پول تقلبی را فرض کنید؛ شاید کسانی باشند که از آن استفاده کنند و چند روزی امورات خودشان را بگذرانند ولی باید همیشه در استرس، اضطراب و نگرانی باشند. داشتن آن پول هیچ گاه به آن ها آرامش هدیه نمی‌دهد.

پس باید درس بگیریم و دنبال نسخه های اصل حال خوب برویم و فریب نسخه های تقلبی آن را نخوریم. لذت های زودگذر ناشی از دوری خدای مهربان، شکستن دل دیگران، تمسخر، رسیدن به ثروت و شهرت از هر راه نامشروعی؛ حتماً می‌تواند نمونه خوبی برای حال خوب تقلبی و نشانه بارزی برای زودگذر بودن اینها باشد.

تمام تلاش خود را بکنید تا حال خوب داشته باشید اما نه به هر قیمتی
تمام تلاش خود را بکنید تا حال خوب داشته باشید اما نه به هر قیمتی

چگونه حال دلمان را خوب کنیم؟

همانطور که می دانید حال بد نتیجه یک سری از تغییر ها و اتفاقاتی است که در زندگی ما رخ می دهد حال ما باید برای غلبه بر آن نیز کارهایی را انجام دهیم و در واقع برای رسیدن به حس خوب باید برنامه داشته باشیم. تکنیک حال خوب زیادی وجود دارد که ما در اکثر اوقات بتوانیم حال درجه یک را به خودمان و دیگران هدیه دهیم. که از مهمترین آن ها می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

1. دوری از برخی افراد

حال خوب ما را فقط افرادی می‌توانند خراب کنند که ما در ذهن خودمان به آن ها درجه و قدرت داده ایم و اهمیت بالایی برایمان پیدا کرده اند یعنی فرد ارزشمندی برای ما هستند. که با کارها ی اشتباه و دور از انتظار آنها، حس خوب از ما گرفته می‌شود. پس تا می‌توانید به کسی آن قدر قدرت ندهیم که بتواند حالمان را خراب کند.

در واقع اگر حال خوب ما به خاطر رفتار و کارهایی که دیگران انجام می‌دهند گرفته می‌شود؛ یعنی ما خودمان باعث این شده ایم که حال مان را بدزدند. زیرا آنقدر از اطرافیان انتظارمان را بالا برده ایم که با کوچک ترین کاری که در انتظار ما نیست؛ حالمان دگرگون می‌شود. بنابر این باید بیشتر توجه ما به دزدان حال خوب باشد. انتظار زیادی از هر فردی موجب ناراحتی و بد شدن حالمان می‌شود.

یکی از راه هایی برای داشتن حال خوب نداشتن انتظار بیش از حد است

2. تاثیر اطرافیان در حال خوب

همان طور که در مقاله تکنیک های مثبت اندیشی هم گفتیم، علاوه بر کسانی که در اطراف ما وجود دارند و ممکن است حال مارا خوب یا بد کنند، محیط ها و پیرامون ما نیز از همین ویژگی برخوردار هستند. تا می‌توانید اطرافتان را از چیزها و افرادی پر کنید که حال خودشان خوب است و می‌توانند حال شما را خوب کنند. می‌توانند دوستان شما باشند و یا کتاب ها و نوشته هایی که شما دوستشان دارید و از آن ها لذت می‌برید.

ممکن است فردی بگوید: من زمانی که به گل های خانه خودم رسیدگی می‌کنم حالم خوب می‌شود و انرژی می‌گیرم. فرد دیگری از اینکه با دوستان خود به گردشی می‌رود این احساس خوب را پیدا می‌کند. فردی ممکن است علاقه زیادی به ماشین و خودرو داشته باشد و بگوید زمانی که ماشین های روز دنیا را بررسی می‌کنم و تصاویر آن ها را می‌بینم حالم عالی می‌شود.

همانطور که قبلاً گفته شد به تعداد افراد روی کره زمین حال خوب را می‌توان تعریف کرد به این دلیل که هر فردی برای خوب شدن حالش از موضوع خاصی لذت می‌برد که ممکن است فرد دیگری از همان موضوع هیچ لذت خاصی نبرد و انرژی از آن دریافت نکند.

یکی از راه هایی برای داشتن حال خوب اطرافیان هستند

3. حال دیگران را خوب کنید

قانونی در جهان هستی وجود دارد که هر عملی که در این طبیعت انجام می‌دهید به نوعی بازتاب آن به خودتان بر خواهد گشت. در همین زمینه کتابی نگاشته شده است به نام ” سطل شما چقدر پر است ” . اگر بخواهم به صورت بسیار خلاصه بیان کنم که این کتاب چه می‌گوید؟ می‌توانم اینگونه بیان کنم که: با خوب کردن حال دیگران به همان اندازه حال شما نیز خوب می‌شود.

همچنین بالعکس این نیز صادق است یعنی زمانی که با کسی شما مشاجره و بحث می‌کنید بعد از آن قطعا حس و حالتان خوب نیست چرا که حال فردی را گرفته اید و حال شما نیز گرفته شده است.

شاید تجربه کرده باشید زمانی که با دادن هدیه ای، دل نزدیکانتان را شاد می‌کنید شما نیز حس و حال خوبی را پیدا می‌کنید. با قدرت به شما می‌گویم که این مورد معجزه می‌کند. تا می‌توانید حال خوب رو به دیگران بدون منّت هدیه کنید.

از دادن هدیه گرفته تا سلام و علیک گرم و ابراز دوست داشتن دیگران. می‌توانید با کمک کردن به مردم یا برداشتن قدمی برای کسی و بسیاری از کارهایی که تاثیر مثبت در یک جمله لبخند رو به دیگران هدیه کنید تا خودتان از ته دل بخندید. به شما پیشنهاد می کنم تکنیک های خوب کردن حال دیگران در همان برخورد اولیه را که در مقاله فن بیان در احوالپرسی آمده است را مطالعه کنید تا در همان دقایق ابتدایی بتوانید حال خود و طرف مقابلتان را خوب کنید.

راه هایی برای داشتن حال خوب مثل خوب کردن حال دیگران

4. نه گفتن را بیاموزید

در بسیاری از اوقات ما به این دلیل که نمی‌توانیم به خواسته های غیر معقول و غیر ضروری دیگران نه بگوییم، شروع به خود خوری می‌کنیم. زمانی که ما بتوانیم به این درخواست های غیر معقول به راحتی نه بگوییم؛ عزت نفسمان بالا می‌رود و این بالا رفتن عزت نفس حس ارزشمندی و حال خوب را تقویت می‌کند.

برای افزایش این مهارت می‌توانید مقاله قدرت نه گفتن را در سایت مطالعه کنید و با استفاده از راه کار های آن به نتایج خوب و عالی دست پیدا کنید.

راه هایی برای داشتن حال خوب یعنی داشتن مهارت نه گفتن

5. ورزش کنید

دیگر ورزش کردن و تاثیرات مثبتی که دارد تقریباً برای همه افراد واضح است. علاوه بر افزایش طول عمر و سلامتی، ورزش کردن حس نشاط و سرزندگی را ایجاد می‌کند. قرار نیست حتماً عضو مجموعه ورزشی بشوید و به صورت حرفه ای تمرین کنید نیازی به این کار نیست. شما می‌توانید با پیاده روی این حس را ایجاد کنید.

به عنوان مثال زمانی که می‌خواهید از محل کار به خانه تان بیایید مسیری را انتخاب کنید، و این مسیر را پیاده روی کنید.  حتماً نیاز نیست ورزش های پر هزینه انجام داد و حتی لباس ورزشی داشت همین که شروع کنید به ورزش کردن و تحرک داشته باشید نشاط و سر زندگی برایتان ایجاد می‌شود.

راه هایی برای داشتن حال خوب مثل ورزش کردن

6. چک لیست حال خوب داشته باشید

باید به این نکته توجه کنیم که حال خوب به دست آوردنی است و باید برای آن برنامه داشته باشیم. اگر حال خوب را پیگیری نکنیم و برای آن هیچ تلاشی نداشته باشیم؛ نباید اصلاً امیدوار باشیم که حال خوب در دل ما لانه سازی کند و از آن خارج نشود. یکجا نشستن و هیچ برنامه ای برای حال خوب نداشتن معجزه ای در ما ایجاد نمی‌کند.

پر واضح است که برای هر هدفی که در زندگی برای خودمان داریم یا هر آرزویی را که متصوّر می‌شویم؛ قطعاً نیاز به تلاش و حرکت کردن به سمت آن ها داریم . پس باید برای حال خوب نیز برنامه داشته باشیم.

یکی از راهکار های عالی برای رسیدن به حال خوب تهیه چک لیست است. برای این کار سعی کنید تمام چیزها، افراد، مکان و زمان هایی که حال شما را خوب می‌کند را بنویسید. این چک لیست کمک می‌کند تا به محض اینکه ذره ای از حال شما کاسته می‌شود؛ به آن مراجعه کرده و دوباره خودتان را شارژ کنید.

برای مثال می‌توانیم لیست را به این شکل بنویسیم:

 1. مطالعه کتاب
 2. ورزش صبحگاهی
 3. مشاهده کلیپ انگیزشی
 4. دیدن یکی از دوستان
 5. مطالعه مقالاتی مانند راه های افزایش انگیزه
 6. و…

فقط به این نکته توجه کنید که شما برای شروع این کار (به علّت ساخته نشدن مسیر عصبی آن) شاید کمی برایتان سخت باشد. اما به شما این اطمینان را می‌دهم که با انجام مداوم این مهارت، حال خوب را بیشتر در زندگیتان لمس خواهید کرد.

ر
داشتن چک لیست حال خوب همیشه شما را پرانرژی نگه می دارد

7 .انتظارات به جا داشته باشید

گاهاً حال ما بد می‌شود تنها به این دلیل که نتوانسته ایم آن گونه که می‌خواستیم باشیم. استاندارد هایی را برای خودمان وضع کرده ایم که از حد توان ما خارج است. برای این که نمی‌توانیم به آن استاندارد ها برسیم حالمان خراب می‌شود. در این حالت اعتماد به نفس هم کاهش می‌یابد. پس باید به این نکته توجه داشته باشیم که انتظارات را از خودمان به طور درست و صحیح داشته باشیم.

انتظارات بیش از حد این باور را در ما ایجاد می‌کند که ضعیف هستیم و توانایی انجام کارها را به شکل درست و صحیح نداریم. این باور باعث می‌شود که در میانه مسیر خیلی از کارهایی را که شروع کرده ایم را رها کنیم. ما شک نداریم که با تلاش به هر موقعیتی می‌توان رسید. هر کاری را می‌توان انجام داد اما در ابتدای راه نباید انتظارات را خیلی بالا گرفت.

انتظارات بیش از حد از خودمان حال خوب ما را از بین می‌برد

8. مجبور نباشید!

اجبار کردن و مجبور بودن دو کلمه ای است که انسان ذاتاً نسبت به آن ها حس خوبی را ندارد. باید ها و نباید های زندگی و محدود بودن انرژی را از شما می‌گیرد. یعنی به عنوان مثال: یا دیگران شما را مجبور به انجام کاری می‌کنند یا خودتان مجبور می‌شوید آن را انجام دهید. این در حالی است که شما از انجام آن کار لذت نمی‌برید و برای شما سخت و عذاب آور است.

این مسائل حال خوب را به راحتی از شما می‌گیرند. باید توجه داشت که ما انسانیم و حق انتخاب داریم و در اکثر موارد تصمیم گیرنده خود ما هستیم. پس در موقعیت هایی که خودتان تصمیم گیرنده هستید و تاثیر مستقیم دارید کارهایی را که شارژ شما را کاهش می‌دهند و از انجام آن ها هیچ لذتی به شما دست نمی‌دهد دوری کنید.

لبخند را به دیگران هدیه دهید تا خودتان از ته دل بخندید
لبخند را به دیگران هدیه دهید تا خودتان از ته دل بخندید

9. مقایسه نکنید

یکی از کارهایی ک حال ما را بد می کند مقایسه دائمی و اشتباه خودمان با دیگران است. به هیچ عنوان نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید چرا که هیچ کسی شرایط زندگی یکسانی با شما ندارد که مقایسه شما درست باشد. زمانی مقایسه کردن صحیح است که هر دو فرد در شرایط کاملا یکسان بوده اند چه از لحاظ استعداد چه از لحاظ امکانات و…

از مقایسه کردن به این شکل بپرهیزید که عزت نفس شما را کاهش میدهد چراکه مقایسه نا صحیحی است و تنها انتظارات را از خودتان افزایش می دهد و موجب مایوس شدن شما از خودتان می شود.

10. به اتفاقات خوب گذشته فکر کنید

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چقدر تعریف کردن اتفاقات خوش گذشته حالتان را بهتر کرده است؟ در واقع صحبت کردن یا فکر کردن درباره لذت های گذشته حس و حال الان هر فردی را بهبود میبخشد بنابر این از این تکنیک فوق العاده غافل نشوید و زمانی که احساس کردید حالتان خوب نیست میتوانید به خاطرات خوب گذشته سفر کنید و حال امروزتان را خوب کنید.

حال خوب زندگی

همیشه به این نکته توجه کنید که ما انسان هستیم و تحت تاثیر عوامل مختلف محیطی و انسانی قرار می‌گیریم. یعنی اینکه هر چند تمام تلاشمان را بگذاریم که حال خوب مان گرفته نشود. ولی شاید در موقعیتی، دیگر دست خودمان نباشد (البته با انجام راهکارهای بالا به کمترین حد خود می‌رسد) و عاملی، چیزی یا کسی آن را از بین ببرد.

در این صورت است که نقش شما تعیین کننده می‌شود. باید کنترل اوضاع را به دست بگیرید. در این شرایط به خودتان یادآوری کنید که ما انسانیم و تحت تاثیر مسائل مختلف قرار می‌گیریم به خودتان این باور را بدهید که به زودی می‌توانید دوباره به اوج خوب بودنتان برسید. فقط کافی است تسلیم شرایط نشوید و با استفاده از چک لیست خودتان را شارژ کنید. در ادامه این مقاله ویدئویی را آماده کرده ایم که در کمتر از یک دقیقه تمام تکنیک های حال خوب را برای شما بیان می کند.

در حال بارگذاری...

چه کسی می تواند حال ما را خوب کند؟

فکر می کنم دیگر این سوال برایتان ابهامی ندارد و کاملا واضح شده است که برای بهتر شدن حالمان تنها باید قدمی برداریم و کمی تلاش کنیم و تکنیک های حال خوب را که در بالا ذکر شد را انجام دهیم قطعا حال بهتری خواهیم داشت.

همچنین اگر شما نیز با انجام کارهایی متفاوت توانسته اید حال خودتان را خوب کنید خوشحال میشویم در بخش نظرات پایین همین مقاله آن را با ما به اشتراک بگذارید.

good mood


نویسنده:مجتبی مصطفایی
نویسنده:مجتبی مصطفایی مدیر و مؤسس مجموعه گام برتر مربی رشد فردی و مهارت های موفقیت

مطالبی که مناسب شماست:

تکنیک های مثبت اندیشی
چگونه زندگی شادی داشته باشیم؟
راه های افزایش انگیزه

پاسخ به سوالات

 1. نازی

  خیلی عالی بود

  پاسخ دادن
 2. بتول عباسی

  مقاله ی حال خوب کن خوبی بود.دقیقا هم همینطور هست وقتی ما فکر می کنیم دیگرانی ته خوبی هستن انتظار ما از اون ها بالا میره و کوچکترین ناراحتی ما رو به هم میریزه. البته عکسش هم صادق هست ممکنه خدای ناکرده کسی رو کم ببینیم اتفاقا اون آدم حال ما رو خوب کنه، اینجا خیلی مصداق پیدا میکنه که صفر و یک فکر نکنیم ، قضاوت نکنیم و خوشبین باشیم تا حال خودمون خوب باشه.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظرتون… خوشحالیم که این مقاله براتون مفید بوده…موفق باشید

 3. امیرمهدی ولدی

  سلام
  واقعا مقاله خیلی خوبی بود خیلی عالی بود
  مثل همیشه درجه یک

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   ممنون از نظرتون…خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید

 4. محمدجواد زارعی

  واقعا در این شرایط اینگونه مقاله ها برای ما نیازه . خیلی ممنون که اینقد وقت میزارید
  اینقد شرایط جامعه بد شده که واقعا همه ی ما نیاز داریم این تکنیک ها رو پیاده سازی کنیم تا حال دلمون خوب بشه . از اونجایی که ما بدنیال موفقیت هستیم اگر حال دلمون خوب نباشه توان حرکت کردن هم نخواهیم داشت.
  درسته که موفقیت خودش باعث حال خوبه ما میشه اما ما برای حرکت به سمت موفقیت هم نیاز به حال خوب داریم
  برای این که حالمون رو در مسیر موفقیت خوب کنیم . به موفقیت برسیم باید لیستی از مکان ها ، اشخاص ، کار های کوچک و … رو تهیه کنیم و با توجه به شرایطی که داریم با این ها حالمون رو خوب کنیم . البته در کنار این اه باید حواسمون باشه که از مواردی که حال دل ما رو خراب میکنن به شدت دوری کنیم

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   ممنون از نظر مفیدتون
   حتما همینطوره،از نیاز های مهم انسان که تقریبا میشه گفت تنها نیاز انسان هست همین حال خوب هست که حتما باید براش برنامه داشته باشیم

 5. بیتا محمدیان

  با سلام خدمت استاد عزیزم آقای مصطفایی و کادر بی نظیرشان بسیار سپاسگزارم از اینکه به حال خوب داشتنمان کمک می کنید من شخصا هر چه توی این مسیر استادی جلو میرم متوجه میشم که خدایا چقدر منو دوست داشته که با شما و کادر بی نظیرتان آشنا کرده من شخصا خیلی تعییر کردم و مطمینم باید بازم تعییرات خوب داشته باشم از اینکه در این مسیر تغییر مرا همراهی می کنید سپاسگزارم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   سپس گذاریم بابت این همه نظر لطف شما که کلی انرژی به تیم ما تزریق میکنه.

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید.

 6. حسین بیات

  حال دیگران راخوب کردن که انرژی مثبتش به سمت ماوجهان هستی برمیگرده همانطور که درکتاب خودتو شارژکن توضیح داده شده بود _چک لیست حال خوب _ تکنیک هایی که معرفی کردین واینم بگم مطالعه حال منو خوب میکنه حدیث از حضرت علی علیه السلام داریم که می‌فرمایند هرکس مطالعه کند هیچ آرامشی از دست نداده سپاسگزارم که واسه خوب کردن حال دل دانش پذیر هاتون هم برنامه ریزی کردین که جای تشکر داره خیلی ممنونم 🙏👌👌❤️

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله دقیقاً همین طوره که می فرمایید. ممنون از نظر جامع و کاملتون

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید.

 7. صباحی

  سلام. قبل از خوندن این مقاله مشکلی برام پیش اومد که حالمو خیلی بد کرد اما حالا که به پایان این مقاله رسیدم و موقع خوندن به عوامل حال بدم فکر کردم دیدم که واقعا مطالب گفته شده کاملا درست هستند و با تغییر طرز تفکرم الان حال خیلی خوبی دارم و انرژیم دوچندان شده. سسپاس از زحماتتون …. خیلی عالی و مفید بود

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   خوشحالیم که این مقاله به موقع بود و تونست بهتون کمک کنه و همچنین خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید.

 8. ر. نژادشجاعی

  باسلام خدمت شما استاد عزیز
  این مقاله هممثل مقاله هایدیگه واقعا عالی بود و خیلی چیزا ازش یادگرفتم. به نظر من اصلی ترین مسئله ای که مارو به موفقیت نزدیک میکنه همین حال خوب هستش چراکه اگر حالمون خوب نباشه اصلا نمیتونیم حتی به موفقیت فکرکنیم ، پس باید همین الان دست بکار بشیمو چک لیست چیزهایی که حال دلمون رو خوب میکنه بنویسیم تا هروقت بهش نیاز پیدا کردیم فوری بریم سراغش و به قول استاد مصطفایی خودمونو شارژ کنیم ….!
  باتشکر از شما

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله حتماً همین طوره…ممنون از نظر لطف شما

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید.

 9. بانو مليحه كاوياني

  سلام
  ممنونم از مقاله خوبتون
  چك ليست حال خوب خيلي عالي بود و مطمئنم كه خيلي خوب جواب ميده و فكر ميكنم كه يه جورايي ميتونه حال و هواي شگرگذاري و در ما بوجود بياره

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   سپاس از نظر لطف شما

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید.

 10. رقیه کریمی

  سلام. چی بهتر از این که انسان بتونه صفات خوب را در خودش تقویت کنه تا حال خوبی داشته باشه و هم بتونه حال دیگران را هم خوب کنه

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله دقیقاً همین طور که گفتید. ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون…موفق باشید

 11. سمیه نوری

  حال خوب ساختنی است مثل زندگی خوب ک ساختنی و خلق کردنی است.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله دقیقاً همین طوره. ما باید حال خوب رو خودمون بسازیم نه این که منتظرش باشیم.

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید… موفق باشید

 12. ناشناس

  سلام خیلی خوب بود ولی من مجبورم درس بخونم و این اجبار حالمو بد میکنه پس نمیشه همیشه آدم حالش خوب باشه

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز
   بله نظر شما درسته و بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ما متاسفانه این مشکل رو دارند. مهم ترین دلیلش هم اینه که درست درس خوندن رو بلد نیستند. همین الان دانش آموزان بسیار زیادی وجود دارند که چون راه های اصولی و صحیح درس خوندن رو می دونند، اتفاقا خیلی از این اتفاق لذت هم می برند. پیشنهاد می کنم شما هم با این روش های اصولی خیلی بیشتر آشنا بشید تا حالتون به مرور زمان بهتر هم بشه.
   میتونید به شماره 09038942379 تو یکی از شبکه های اجتماعی پیام بدید تا مشاوران درسی ما خیلی بهتر راهنماییتون کنند.

 13. ghazal.ansari

  عالی بود✨

  پاسخ دادن
 14. مصطفی پورجواد

  با سلام و عرض ادب ممنون از اظلاعات مفیدتان

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام

   ممنون از نظرتون

   خوشحالیم براتون مفید بوده

 15. الیک موزیک

  واقعا لذت بردم از مطلبتون. امیدوارم همه به حال خوبی که میخوان برسن. سایت خوبی دارین. دمتون گرم.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام

   خوشحالیم از اینکه مقاله براتون مفید و قابل استفاده بوده

 16. عمّار چاه بندی

  با سلام

  بسیار عالی بود از مقاله تون لذت بردم

  ممنونم

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   ممنون از شما
   خوش حالیم که رضایتتون رو جلب کردیم

 17. فیروزه حاجی قنبری

  عالی بود.مسیر عصبی خیلی مهمه.نوشتن هم خیلی خوبه و چک لیست.

  پاسخ دادن
  1. بله همینطوره
   ممنون از شما

 18. رقیه کریمی

  اول باید بدانی هدفت چیست بعد برای رسیدن به آن تلاش کنی وقتی موفق شدی حالت خوبه

  پاسخ دادن
  1. خیلی عالیه
   متشکرم

 19. سمیه تیموری

  سلام
  ان شاءالله همیشه حال دل همه خوب باشه و با راهکارهایی که شما دادید بتونیم روز به روز بهتر از دیروز باشیم.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بهترین هارو براتون آرزو داریم
   موفق باشید

 20. معصومه شاهری

  سلام.من با خواندن دوباره مقاله.برداشت دوم گرفتم.جمله اخر که در برابر مشکلات راه حل مناسب پیدا کنیم به فرموده استاد عامیانه بگم روانی نباشیم.در حال خوب ماندن تلاش کنیم.سپاس.عالی بود

  پاسخ دادن
 21. hajiali

  سلام وقت بخیر
  ممنون از مقاله مفیدتون 🙂

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   ممنون از شما بابت نظرتون…

 22. ام لیلا احمدی

  امیدوارم این حال خوب رو با برنامه صحیح و بودن در جمع اونها که واقعا حالشون خوبه تجربه کنیم. با تشکر از شما استاد حقیقت گو ، شاد و مصمم

  پاسخ دادن
  1. الهی تو اوج ببینیمتون
   سپاس گزارم

 23. رقیه کریمی

  سلام مطالعه کردم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 24. Pariya_amirpor

  وای که خیلی عالیه چک لیست حال خوب معجزه میکنه حتما بهتون پیشنهاد میکنم مرسی بابت این مقاله عالی و انرژی زا

  پاسخ دادن
  1. سپاس از همراهی شما

 25. الهه ابراهیمی

  ایشالله ک حال هممون همیشه خوب باشه??…
  لبخند زدن خیلی مهمه فراموش نکنید…?

  پاسخ دادن
  1. الهی آمین 🙂

 26. معصومه شاهری

  سلام استاد بزرگواد.خودشناسی وارزش دادن به خود وشارژ کردن وهدیه دادن در حال خوب موثر است.پاینده باشید.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   زنده باشید

 27. منیرسادات حسینی

  با ارزوی اینکه تمام مردم دنیا حال دلشون خوب باشه البته از نوع اصلش نه تقلبیش و با ارزوی اینکه نام من همیشه در چک لیست شارژ دوستان و اطرافیانم باشه

  پاسخ دادن
  1. الهی آمین
   ممنون از آرزوی قشنگتون
   موفق باشین

 28. ناشناس

  سلا
  عالی بود وآموزنده
  ان شاالله حاله همه همیشه خوب باشه

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 29. مینا اصل اسکندر

  آدمی با سخت نگرفتن مشکلات می تواند به خود انرژی بدهد که بر دیگران نیز تاثیر گذار باشد سپاس از تلاش شما

  پاسخ دادن
  1. سپاس از همراهی شما

 30. سمیه قریشی

  راهکارهای ساختن حال خوب خیلی ساده تر از اون هست که ما فکرشم نمیکنیم من شخصاً حالم با کتاب خوندن خوب میشه ممنون از مقاله خوبتون

  پاسخ دادن
  1. کاملا درسته
   متشکرم

 31. صغری تیموری

  سلام ممنونم ازمقاله زیباتون
  نوشتن چک لیست خیلی عالی بود.

  پاسخ دادن
  1. بدون شک نوشتن چک لیست سرعت انجام کارها رو چند برابر میکنه
   ممنون از شما

 32. نسرین اجودانی

  عالی بودو ممنون از مقاله خوبتون

  پاسخ دادن
  1. سپاس از همراهی شما

 33. ساقی ذوقی

  سلام
  چقدر خوبه که سعی کنیم همیشه حال دلمون خوب باشه و سرشار از انرژی مثبت باشیم و بتونیم این انرژی مثبت رو به دیگران هم هدیه کنیم
  با تشکر از مقاله بسیار زیباتون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   حس فوق العاده ایه
   موفق باشید

 34. ساقی ذوقی

  سلام
  مقاله خیلی تاثیر گذاری بود
  و چقدر خوبه که حال دلمون رو خوب کنیم و همیشه سعی کنیم پر از انرژی مثبت باشیم و این انرژی مثبت رو به دیگران هم منتقل کنیم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از همراهی شما

 35. ساقی ذوقی

  سلام
  بسیار مقاله خوبی بود
  و چقدر خوبه که حال دلمون رو خوب کنیم و همیشه سعی کنیم پر از انرژی مثبت باشیم و این انرژی مثبت رو به دیگران هم منتقل کنیم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاسگزارم

 36. پریزاد

  سلام استاد کاملا درسته لبخند زدن موقع مشکلات میتونه خیلی زود حال آدم و خوب کنه.من چند روز پیش در جریان دعوایی قرار گرفتم وسعی کردم با لبخند زدن حالم و خوب نگهدارم.کاملا هم موفق شدم و اصلا حالم بدنشد.اما متاسفانه افراد ی که دعوامیکردن فکر کردن دارم مسخره شون میکنم و ازم ناراحت شدن?

  پاسخ دادن
  1. سلام
   عملکرتون خوب بود که سعی کردید بر عصبانیتتون غلبه کنید
   ممنون از شما 🙂

 37. عربگری

  چک لیست حال خوب
  عالیه

  پاسخ دادن
  1. اثری که میزاره بی نظیره
   سپاس از شما

 38. عربگری

  چک لیست حال خوب
  …..
  پیشنهاد خوبیه

  موافقم

  پاسخ دادن
  1. فوق العاده تاثیر خوبی داره
   ممنون از همراهی شما

 39. کیانمهر

  باعرض سلام خدمت شما
  بله اگر واقعا یاد نعمتهایی که خداوند به ماداده بکنیم وشکرگزارباشیم همیشه شاد خواهیم بود
  ونوشتن چک لیست خیلی عالی هست وباعث یادآوری حال خوب میشه

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   به جرئت میتونم بگم شکرگزاری روزانه و نوشتن چک لیست حالتون رو 180 درجه بهتر میکنه
   سپاس از همراهی شما

 40. مهدی حسین نژاد

  عالی بود….
  تا زمانی که حال خودمون خوب نباشه نمیتونیم انتظار رسیدن به اهداف و موفقیت رو داشته باشیمم… ممنونم از مقاله خوبتون استاد

  پاسخ دادن
  1. ممنون از همراهی شما

 41. لیلا نوری

  واقعا درسته من خودم به شخص تجربه کردم ک حال تقلبی فقط مدت کوتاهی میتونه ادمو سرحال نگه داره’
  ممنونم از انرژی بسیااار بالا و مثبت شما ک همیشه کمک کننده و تاثیر گذار بوده

  پاسخ دادن
  1. متشکرم کاربر گرامی

 42. مهدی پاکدامن

  یه سلام گرم و پر انرژی
  بسیار مقاله عالی و در عین حال حرفه ای بود
  ممنونم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از انرژی خوب شما

 43. Shahri

  سلام خدمت شما دوستان گام برتری.ممنوک از شما با این مقاله ی بسیار عالی که حال مرا به دنیایی برد.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   امیدواریم حال دلتون همیشه خوب باشه
   سپاس گزارم

 44. سهیلا کریمی

  فکر کنم اینو جای دیگم خونده بودم . اما بازم مرور کردم ممنون ?????

  پاسخ دادن
  1. ممنون از توجه شما

 45. صفری

  سلام ممنون بابت مقاله زیبا تون من با یاد نعمتهای زیادی ک خدا بهم داده حالم خوب میشه

  پاسخ دادن
  1. سلام
   الهی شکر از این حال خوب شما
   سلامت باشید

 46. حمیده

  سلام مطالب خوبی بود فعلا افرادی که حالم را خوب کنند در اطرافم بسیار کم است و هنگام خستگی باید بیشتر برای این کار تلاش کنم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بهتون پیشنهاد میکنم به دنبال افرادی باشید که حال شما رو بهتر میکنند
   سپاس از همراهی شما

 47. ابوسعیدی

  احسنت و احسنت

  پاسخ دادن
  1. سپاس از شما

 48. Sahar aliverdi

  در حقیقت خیلی خوبه که ما تسلیم شرایط نشیم و با شرایط سخت بجنگیم عالی بود?

  پاسخ دادن
  1. کاملا درسته
   ممنون از شما

 49. محمد حسرتی

  سلام نکات آموزنده و مفیدی ارائه شده. به نظر من هم حال خوب یعنی رسیدن به آرامش درونی٬ رضایت قلبی و جلب رضایت خداوند. با تشکر از زحمات استاد بابت این مقاله زیبا.

  پاسخ دادن
  1. ممنون از نظر شما

 50. حسرتی

  سلام نکات آموزنده و مفیدی ارائه شده. به نظر من هم حال خوب یعنی رسیدن به آرامش درونی٬ رضایت قلبی و جلب رضایت خداوند. با تشکر از زحمات استاد بابت این مقاله زیبا.

  پاسخ دادن
  1. ممنون از نظر شما

 51. مرضییه غفاری

  سلام وقت همگی بخیر
  مثل همیشه قابل فهم و عالی بود .

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس از همراهی همیشگی شما

 52. Masoomeh _Hosein nezhad

  سلام
  خییلیی عالی بود حالم خییلیی خوب شد

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خیلی هم عالی
   ممنون از شما

 53. صادقی نیا

  بسیار مفید و عالی بود⚘⚘⚘⚘

  پاسخ دادن
 54. Shahri

  با سلام خدمت دوستان گام برتری
  مقاله ها از لحاظ نکتوی واقعا محشر است،اما در داخل این چند وقته که مطالب را می خواندم تقریبا نویسنده یک مقدار مطلب را محرف کره وسپس به موضوع اصلی پرداخته .البته قصد جسارت ندارم ولی به این موضوع لطفا رسیدگی شود
  “قلم مستحکم شنونده را جذب خود می کند”
  (Rabert)

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از دقت نظر شما

 55. Sadeghiniya

  خیلی عالی بود و البته مفید⚘⚘

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

 56. Daniel Daneshmand

  مقاله مفیدی بود
  خوشبحال هرکی که تونسته حالشو خوب کنه چون که خیله جلو میفته

  پاسخ دادن
  1. خوشحالیم براتون مفید بوده
   ممنون از همراهی شما

 57. محدثه تیموری

  سلام. ممنونم از مقاله ی عالیتون.واقعا به یه نکته خیلی عالی اشاره کردید اونم اینکه تسلیم شرایط نشیم و برای حال خوبمون تلاش کنیم.بازم ممنون.?

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس از شما

 58. sahar aliverdi

  واقعااا ما باید خودمون بخوایم تا حال دلمون خوب شه و باید این حالمونو به دیگران هم انتقال بدیم تا حال خودمون بیشتر خوب شه مرسی عالی و درجه 1 بود♡

  پاسخ دادن
  1. کاملا درسته
   ممنون از توجه شما

 59. mahdiyeh faraji

  سلام واقعا عالی و بی نظیر بود
  و من به این نتیجه رسیدم که افرادی که حالشون خوبه بهمون حال خوب رو تزریق میکنه

  پاسخ دادن
  1. سپاس از همراهی شما

 60. مینا شاه نشین

  سلام خوب و عالی بود

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 61. Maryam sardari

  سلام خیلیم عالییی. تا وقتی خودمون نخوایم و برای حال خوبمون برنامه ای نداشته باشیم اتفاقات خوبی نمیفته
  تشکر از حس خوبی که منتقل میکنید?

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما دوست عزیز

 62. Pariya_amirpor

  عاللللیی بود. حتما توی چک لیست حاله خوبم مینویسم که خوندن این مفاله حالمو خوب میکنه درجه 1 بود??

  پاسخ دادن
  1. سپاس از نظر لطف شما

 63. Ali

  سلاااام
  خیلی عالی بود مثل همیشه
  البته نکته من بردم اونجایی بود که فهمیدم اگه برای خوب بودن حالم برنامه نچینم حالم بد میشه.
  ممنون از استاد مصطفایی

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از توجه شما
   موفق باشید

 64. ناشناس

  واقعا که مطالبتون بسیار عالی بود به طوری که چند بار خوندم وتامل کردم بهترینید ووبا آرزوی موفقیت های روز افزون شما

  پاسخ دادن
  1. خوشحالیم که براتون مفید بوده
   سپاس گزارم

 65. محمد

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد عزیزم
  واقعا نکات جالبی در خصوص حال خوب گفتید مخصوصا اونجا که عرض کردید در ذهنمون به بعضی ها خیلی قدرت دادیمو برای همین به راحتی میتونند حال مارو بد کنند
  باتشکر از استاد که برای این مقاله وقت گذاشتند تا حال مارو هم خوب کنند و البته تیم رویایی گام برتر

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   ممنون از شما

 66. مهدی پاکدامن

  سلام سلام و سلااااام

  انقدر کلمه عالی رو به کار بردم خودم خسته شدم ولی چاره‌ای ندارم که بازم بگم عالی و بینظیررررررر بود.
  چقدر اون جملتون که می گفت لبخند و ب دیگران هدیه بده تا خودت از ته دل بخندی دقیق و حساب شده بود چون نه تنها برای خنده بلکه تو هر زمینه‌ای صدق میکنه…
  ممنونم از تیم گام برتر ❤️
  MP#

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از همراهی و انرژی خوب شما
   موفق باشید

  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام.متاسفیم که نتونستیم توجهتون رو جلب کنیم
   ان شاالله بتونیم تو مقالات بعدی نظرتون رو جلب کنیم

   با تشکر از نظرتون

 67. پارسا هموله

  سلام
  من چند روز حواسم بود که هیچ چیزی نتونه ناراحتم کنه و واقعا موثر بود.
  ممنون بابت مقاله عالییییییییییییییییییی و پر انرژی و امیدوارم همه این کارو انجام بدن.
  شبتون بخیر

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از توجه شما
   موفق باشید

 68. Mahdi_hoseinnejhad

  ایول…… عالییی بود
  یکی از بهترین مقاله هایی که خوندم…

  واقعا همینه???
  خیلی لذت بردم از خوندنش

  پاسخ دادن
  1. ناشناس

   عالی مفید اموزنده

  2. خوشحالیم براتون مفید بوده
   ممنون از شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --