افزایش اعتماد به نفس در زنان

افزایش اعتماد به نفس در زنان یکی از آن موضوعاتی است که همیشه مطرح بوده و مورد توجه بسیاری از بانوان سراسر جهان قرار می‌گیرد زنان بسیاری وجود دارند که مایل هستند از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند. بتوانند به تنهایی از پس امورات زندگی خود بربیایند. زنانی که تمایل دارند در مقابل دیگران کمتر ضعف از خود نشان دهند و بتوانند هر آنچه را که واقعاً در آن توانمند هستند و بدون ترس از تمسخر ابراز کنند. مقاله افزایش اعتماد به نفس در زنان امروز به شما کمک می‌کند تا با ویژگی های رفتاری و ظاهری یک بانوی با اعتماد به نفس آشنا شوید و بتوانید از این نکات برای افزایش اعتماد به نفس در وجود خود به عنوان یک زن استفاده کنید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان
افزایش اعتماد به نفس در زنان

در مقاله افزایش اعتماد به نفس در زنان می‌خوانید:

 • زنان با اعتماد به نفس چگونه رفتار می‌کنند؟
 • زنان با اعتماد به نفس چه زبان بدنی دارند؟
 • کتاب افزایش اعتماد به نفس در زنان
 • افزایش اعتماد به نفس در دختران نوجوان
 • افزایش اعتماد به نفس درباره ظاهر
 • افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران
 • و….

زنان با اعتماد به نفس چگونه رفتار می کنند؟

یکی از تاثیراتی که اعتماد به نفس در وجود زنان به جا می‌گذارد این است که به خوبی می‌توان آن را در رفتار یک زن مشاهده کرد. تشخیص ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا بسیار ساده است که از روی رفتار و شخصیت یک خانم بتوانیم تشخیص دهیم که او تا چه اندازه اعتماد به نفس دارد و به توانایی های خود ایمان دارد. در ادامه چند مورد از بارزترین ویژگی‌های رفتاری یک زن با اعتماد به نفس را برای شما مرور می‌کنیم.

1_چهره آنها گویای همه چیز است

اگر کمی در چهره خانم ها دقیق شوید، متوجه خواهید شد که زنانی که نسبت به دیگران از اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند، معمولاً چهره آرام و بَشّاشی دارند. آنها اغلب نسبت به سایر بانوان خوش برخورد تر و اصطلاحاً توانایی بهتری در برقراری ارتباط دارند. هنگامی که برای اولین بار با آنها مواجه می‌شوید از چهره آنها می‌توانید متوجه تمام آن چیزی که در درون آن هاست بشوید و بالعکس نیز زنانی وجود دارند که به دلیل کمبود اعتماد به نفس و یا فقدان آن چهره های پریشان و مضطرب دارند. به خصوص زمانی که قرار است برای اولین بار با کسی مواجه شوند می‌توانید پریشانی بیشتر آن ها را در چهره شان مشاهده کنید. بنابراین چهره شما یکی از بهترین ملاک ها برای تشخیص اعتماد به نفس شماست.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-آرامش
افزایش اعتماد به نفس در زنان-آرامش

2_ضعف های خود را انکار نمی‌کنند

همه انسان ها ضعف هایی دارند و این موضوع قابل انکار نیست. هیچ ارتباطی به جنسیت ندارد و حتی سن و سال نیز نمی‌شناسد. هر فردی با هر جنسیتی در هر برهه سنی که باشد ممکن است دچار کمبود ها و نقص‌هایی باشد. افرادی که اعتماد به نفس کمتری دارند همیشه تلاش می‌کنند تا این نقص‌ها را انکار کنند و مدام بر این باورند که باید از هر لحاظ کامل به نظر برسد.

اما این موضوع کاملاً اشتباه است فردی که اعتماد به نفس خوبی دارد ضعف‌های خود را می‌پذیرد و می‌داند که این ضعف ها اگر بهبود پیدا نکنند می‌توانند شخصیت و اعتماد به نفس او را تحت الشعاع قرار دهند. به همین علت تلاش می‌کند تا با تکیه بر توانایی ها و نقاط مثبت خود بتواند ضعف‌های خود را پوشش دهد زنانی که اعتماد به نفس بالایی دارند از چنین ویژگی برخوردار هستند آنها ضعف های خود را می‌پذیرند و برای آنها تلاش می‌کنند. زنان با اعتماد به نفس به خوبی واقف هستند که ضعف و کاستی جزء غیر قابل انکار شخصیت هر فردی است.

3_برای اموری که لذت می‌برند، وقت می‌گذارند

افراد با اعتماد به نفس آن‌هایی هستند که نسبت به اموری که به آن علاقه دارند توجه نشان می‌دهند و همیشه در برنامه‌های خود زمانی را برای این امور اختصاص می‌دهند. این ویژگی در وجود زنان با اعتماد به نفس نیز مشاهده می‌شود. آنها خود را فراموش نمی‌کنند و تماماً وجود خود را وقف دیگران نخواهند ساخت. زیرا به خوبی می‌دانند که اگر به عنوان یک زن، همسر یا مادر حال خوبی نداشته باشند بدون شک نمی‌تواند عامل ایجاد حال خوب در اطرافیان خودشان باشند.

به همین علت است که نسبت به امور مورد علاقه شان توجه نشان می‌دهند تا بتوانند بهبود حال خود کمک کنند و در اصل عامل ایجاد احساس خوب در وجود خود باشند. این باور که همیشه یک زن باید منتظر باشد تا کسی از راه برسد و او را سوپرایز کند کاملاً اشتباه است در اصل یک بانوی با اعتماد به نفس خود بهترین مشوق برای خود می‌باشد.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-آرامش
افزایش اعتماد به نفس در زنان-آرامش

4_بعد از شکست عاطفی، زانوی غم بغل نمی‌کنند

متاسفانه برخی از زنان بعد از شکست عاطفی تمام وجود خود را باخته و فکر می‌کنند که در آستانه نابودی هستند. اما در مقابل زنانی که اعتماد به نفس دارند به خوبی می‌دانند که بعد از یک شکست عاطفی زندگی تمام نشده است و همچنان ادامه دارد. انها متوجه هستند که دنیا منتظر آنها نخواهد ماند و بی وقفه در حرکت خواهد بود. به همین علت تلاش می‌کنند تا حال خود را بهبود بخشند و واقعیت را درک کنند. سپس مجدد وارد چرخه زندگی می‌شوند و به سمت جلو گام بر می دارند. این یکی از بارزترین ویژگی های زنان با اعتماد به نفس است و آنها می‌دانند که زندگی آنها تنها در روابط عاطفی خلاصه نمی‌شود، بلکه راه های زیادی وجود دارد برای این که بتواند به بهترین شکل از زندگی خود لذت ببرند و آن را بسازند.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-شکست
افزایش اعتماد به نفس در زنان-شکست

5_شجاعت بروز احساس خود را دارند

بروز احساسات به سادگی، یکی از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس چه در سنین کودکی، چه در نوجوانی و یا حتی در سنین بالاتر محسوب می‌شود. افرادی که از اعتماد به نفس خوبی برخوردار هستند اغلب در مواجهه با مسائل مختلف احساسات خود را به سادگی بروز می‌دهند و آن را پنهان نمی‌کنند.

زنان با اعتماد به نفس نیز دارای این خصیصه هستند. آنها به سادگی احساس خود را در لحظه آشکار می‌کنند و از بروز آن هیچ گونه واهمه ای ندارند. اعتماد به نفس قوی در آن ها موجب می‌شود که بدانند به عنوان یک انسان این حق را دارند که احساسات خاص خود را داشته باشند و همچنین آنها را بروز دهند.

6_آنها “نه” می‌گویند

یک بانوی با اعتماد به نفس به خوبی به این نکته واقف است که شخصیت انسانی او، بسیار ارزشمند تر از آن است که به هر چیزی پاسخ مثبت دهد و خود را در هر موقعیتی قرار دهد. به همین علت است که می‌تواند به راحتی نه بگوید. یک زن با اعتماد به نفس این را به خوبی می‌داند که قرار نیست همیشه همرنگ جماعت باشد تا دیگران او را بپسندند و او را قبول داشته باشند. زیرا اعتماد به نفس او تا حدی است که میداند اولین کسی که باید از شخصیت فعلی او احساس خشنودی کند خود اوست نه افرادی که اطراف او هستند.

بانوان با اعتماد به نفس می‌دانند که ابتدا باید به علایق واقعی خود اهمیت دهند و آنچه را که خودشان دوست دارند در اولویت قرار دهند. می‌دانند که باید صداقت داشته باشند و و با صراحت آنچه را که مورد تایید آنهاست بیان کنند. قرار نیست همیشه در مقابل دیگران پاسخ مثبت دهند تا مورد قبول واقع شوند. برای آنها شخصیت خودشان از هر چیزی مهم تر است.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-نه گفتن
افزایش اعتماد به نفس در زنان-نه گفتن

زنان با اعتماد به نفس چه زبان بدنی دارند؟

یکی از علائم کمبود اعتماد به نفس در زبان بدن هر فردی نمایان است. اهمیت زبان بدن برای همگی ما آشکار است. بارها تاکید کرده ایم که زبان بدن شما می‌تواند از هزاران کلمه گویا تر و واضح تر باشد. زیرا به صورت ناخود آگاه در موقعیت های مختلف واکنش های متفاوتی از خود نشان می‌دهید که می‌تواند بیانگر هر آنچه باشد که در ذهن دارید. به همین علت در افراد با اعتماد به نفس و به خصوص زنان این زبان بدن به شیوه خاصی نشان داده می شود. در ادامه چند مورد از حرکات یک بانوی با اعتماد به نفس را با هم مرور می‌کنیم.

1_ارتباط چشمی مناسب

ارتباط چشمی مناسب یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زبان بدن می‌توان به آن اشاره کرد. اشتباه نکنید منظور از ارتباط چشمی این نیست که مرتب به چشمان فرد مقابل خیره شوید و از او چشم بر ندارید. این کار ممکن است باعث سوء تفاهم شود. به خصوص اگر شما یک خانم باشید و شخص مقابل یک آقا ممکن است باعث سوء برداشت برای فرد مقابل باشد.

در  اصل منظور از ارتباط چشمی این است که شما بتوانید نگاه های به موقع و درستی به مخاطب خود داشته باشید نگاه هایی که در حین صحبت هر از چند گاهی تکرار می‌شوند و کاملاً طبیعی هستند. بنابراین ارتباط چشمی را با زل زدن اشتباه نگیرید به علاوه این نکته را مد نظر داشته باشید که یک بانوی با اعتماد به نفس هرگز به صورت مستقیم به چشمان فرد مقابل خود خیره نخواهد شد زیرا به خوبی می‌داند که این موضوع ممکن است وقار و متانت او را زیر سوال ببرد.

2_لبخند با خنده فرق دارد

لبخند زدن یعنی ایجاد یک خط منحنی بر روی لبان شما، در مقابل خندیدن یعنی اینکه با صدای بلند تری از خود واکنش نشان دهید و حتی ممکن است همراه با حرکات بدن شما باشد. زنان با اعتماد به نفس به خوبی تفاوت این دو را درک می‌کنند و از هرکدام به جا و درست استفاده می‌کنند. آنها می‌دانند که در هر موقعیتی نیاز نیست که صدای خنده آنها بلند باشد و حرکات دیگری از خود نشان دهند بلکه در مواقع درست و صحیح لبخند می‌زنند و از سوی دیگر هر جا که لازم است برای نشان دادن احساسات خود به درستی خنده بر لب جاری می‌کنند.

3_آرام و ملیح هستند

تند صحبت کردن به هیچ عنوان برازنده یک بانوی با اعتماد به نفس نمی‌باشد. به همین علت زنانی که از اعتماد به نفس خوبی برخوردار هستند و اغلب در مواجهه با موقعیت هایی که آنها را آزار می‌دهد و یا موجب تحریک احساسات آنها می‌شود، سعی می‌کنند خود را کنترل کنند و همچنان با لحن آرام و ملیح ای صحبت کنند.

این آرامش لحن موجب می‌شود که اعتماد به نفس شما چندین برابر به نظر برسد. اغلب افرادی که با صدای بلند و یا تند صحبت می‌کنند کسانی هستند که اعتماد به نفس پایینی دارند و نمی‌توانند به درستی مفهوم صحبت خود را بیان کنند و از آنچه که در ذهن دارند دفاع کنند. به همین علت است که سعی می‌کنند با داد زدن و صدای بلند از معرکه فرار کنند. آرام صحبت کردن موجب بالا رفتن اقتدار یک زن می‌شود و بسیار با وقار تر و موجه تر به نظر می‌رسد.

4_حرکات اضافه ندارند

قطعاً همگی شما تجربه مواجه شدن با افرادی را داشته اید که مدام تکان می‌خورند و حرکات اضافی زیادی دارند. این حرکات اضافی موجب می‌شود که شما احساس ناراحتی و یا عدم آرامش را در شخص مقابل داشته باشید. برای اینکه یک زن با اعتماد به نفس باشید لازم است زمانی که در مکانی نشسته اید و یا در حال انجام کاری هستید، از حرکات اضافه خودداری کنید. این حرکات اضافه موجب می‌شود که شما مضطرب به نظر برسید و این پیام را به شخص مقابل ارسال می‌کند که شما اعتماد به نفس کافی ندارید به همین علت در جلسات مهم و یا هر جای دیگری مراقب حرکات بدنی خود باشید هچنین اگر میخواهید در باره زبان بدن بیشتر بدانید میتوانید به مقاله زبان بدن چیست مراجعه کنید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-زبان بدن
افزایش اعتماد به نفس در زنان-زبان بدن

کتاب افزایش اعتماد به نفس در زنان

کتاب های بسیاری در حوزه اعتماد به نفس نوشته شده اند که می‌تواند تا حدی به شما برای بالا بردن این توانایی و مهارت کمک کنند. اما در بین آنها تعدادی از کتابها وجود دارند که نسبت به سایرین از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و می‌توان از آنها بهتر استفاده کرد. چند نمونه از آنها را در ادامه برای شما ذکر می‌کنیم. حتما آنها را تهیه کنید و با مطالعه آنها بهبود اعتماد به نفس خود کمک کنید.

1_کتاب اعتماد بنفس اثر باربارا دی آنجلیس

اگر آرزو دارید که با اعتماد به نفس به نظر برسید و دلتان میخواهد مفهوم عمیق اعتمادبه‌نفس را درک کنید، باید ابتدا به شناخت طبیعت واقعی اعتماد به نفس بروید. این کتاب یکی از بهترین کتابهایی است که می‌تواند شما را با حقایق واقعی اعتماد به نفس آشنا کند و این آرزو را برای شما محقق سازد و به همان آرامش عمیقی که مدنظرتان است دست پیدا کنید از مطالعه این کتاب غافل نشوید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-آرزو
افزایش اعتماد به نفس در زنان-آرزو

2_ کتاب عقده سیندرلا اثر کولت داولینگ

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که همه دختران و زنان آرزوی این را دارند که تبدیل به سیندرلای داستان‌ها شوند به همین علت است که روز به روز شاهد افزایش آمار و ارقام جراحی های زیبایی در بین زنان و تمایل و گرایش هر چه بیشتر آنها به سمت مصنوعی بودن هستیم.

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها در حوزه اعتماد به نفس زنان است که کمک می‌کند یک زن ارزش واقعی شخصیت خود را پیدا کند و بتواند تبدیل به قهرمان زندگی خود شود. کتابی که مطالعه آن برای هر دختر، همسر و مادری که حداقل برای یک بار لازم و ضروری است.

3_ کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس

در داستان های تخیلی و قصه ها و بسیاری از فیلم ها، زنان از هر لحاظ عالی و بی نظیر هستند. زیبایی فوق العاده، اندام بی نقص، توانایی‌های بسیار زیاد و درخشش در زمینه های مختلف بعد از مشاهده این گونه فیلم ها و مطالعه این گونه داستان‌ها بدون شک باید به یک زن حق داد که وقتی نبود هر یک از این ویژگی ها را در وجود خود احساس کرد دچار کمبود اعتماد به نفس شود و به این فکر بیفتد که بدون شک ناقص و غیر قابل تحمل است.

کتاب خودت باش دختر از آن دسته کتاب‌هایی است که به زنان کمک می‌کند این دروغ ها را از ذهن خود خارج کنند و واقعیت های زندگی را بپذیرند. به آنها یادآور می‌شود که به عنوان یک انسان می‌تواند نقص ها و کاستی هایی داشته باشند و هیچ کس حق ندارد آنها را به دلیل این کمبودها را سرزنش کند. حتماً مطالعه این کتاب را جزو برنامه خود قرار دهید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-کتاب خودت باش دختر
افزایش اعتماد به نفس در زنان-کتاب خودت باش دختر

4_کتاب اعتماد به نفس اثر برایان تریسی

زن یا مردی که در زندگی نسبت به دیگران به جایگاه بالاتری رسیده است، همواره نسبت به آنها از اعتماد به نفس بالاتری نیز برخوردار بوده اند. برایان تریسی مدرس موفقیت و مربی بسیاری از افراد سرشناس جهان، در این کتاب به بررسی رمز و رازهای اعتماد به نفس می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا تبدیل به فردی با اعتماد به نفس شوید. فردی که می‌تواند امور زندگی خود را مدیریت کند و نسبت به دیگران به جایگاه بالاتری برسد. حتماً مطالعه این کتاب را جزوه کارهای ضروری خود قرار دهید.

5_کتاب افزایش اعتماد به نفس به زبان آدمیزاد

این کتاب یکی از آن دسته کتاب‌هایی است که الفبای اعتماد به نفس را در اختیار شما قرار می‌دهد و آن را به صورت کاملا جزئی به شما می‌آموزد. بنابر گفته نویسندگان این کتاب، شاید تا امروز فکر می‌کردید که به خوبی می‌دانید اعتماد به نفس چیست ؟ و چه معنایی دارد. اما حقیقت این است که اعتماد به نفس تعریف واضح و مشخصی ندارد چون یک احساس است که در همه جا همراه شماست و ناگهان درست در همان لحظه ای که به آن احتیاج دارید می‌بینید که وجود ندارد و با کمبود آن مواجه می‌شوید.

این کتاب یکی از بهترین کتابهایی است که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. نویسندگان این کتاب(کیت برتون و برینلی پلتز) مشاور اجرایی و مربی بسیاری از افراد و سازمان هاست. برای اینکه به آنها کمک کنند بتوانند اعتماد به نفس خود را بالا ببرند. بنابراین سعی کنید حتماً از این کتاب و توصیه های آن برای گذر از این مشکل و رفع آن کمک بگیرید. اگر به دنبال کتاب های بیشتری در این زمینه هستید می توانید به مقاله معرفی کتاب های اعتماد به نفس مراجعه کنید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-کتاب به زبان آدمیزاد
افزایش اعتماد به نفس در زنان-کتاب به زبان آدمیزاد

افزایش اعتماد به نفس در دختران نوجوان

مهم ترین مشکلاتی که دختران در سنین نوجوانی با آن مواجه می‌شوند و اغلب عواقب نامناسبی برای آنها به همراه دارد این است که آنها از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند. وقت آن رسیده تا با هم به بررسی این موضوع بپردازیم و با راه حل های عملی بتوانیم به خودمان و اگر پدر یا مادر هستیم به فرزندان نوجوان خود کمک کنیم تا از اعتماد به نفس خوبی برخوردار باشند. در ادامه میخواهیم راه های افزایش اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان را بیان کنیم.

1_او طالب احترام است

نوجوانان در سنی قرار دارند که نسبت به تمام اتفاقات اطراف خود دچار حساسیت هستند یکی از بهترین روش هایی که برای افزایش اعتماد به نفس دختران نوجوان خود می‌توانید اتخاذ کنید این است که به او احترام بگذارید و اجازه دهید احساس ارزش کند. از به کارگیری القاب زشت درباره او خودداری کنید و یا هرگز سعی نکنید او را در جمع با نقطه ضعف هایش تحقیق کنید.

تحقیر کردن می تواند عواقب بسیار ناخوشایندی را بر روی نوجوان شما به جا بگذارد ایجاد احساس ارزشمندی در نوجوانان اولین و مهمترین قدم برای تقویت اعتماد به نفس او می‌باشد. دختر نوجوان شما باید بداند که دارای ارزش وجودی است.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-احترام
افزایش اعتماد به نفس در زنان-احترام

2_حمایت شما موجب قوت قلب اوست

منظور ما از حمایت کردن این نیست که مدام سعی کنید مسائل را به جای او حل کنید و یا اینکه به طرفداری های نادرست از آن بپردازید. بلکه هدف اصلی ما این است که شما بدانید فرزند نوجوان شما بیش از هر چیز دیگری به این نیاز دارد که بداند شما در شرایط سخت زندگی می‌توانید او را حمایت کنید و هوادار او باشید. اینکه احساس کند زمانی که با مشکلی مواجه شود کسی را دارد که بتواند به او پناه ببرد و از او کمک بگیرد موجب می‌شود که اعتماد به نفس او تا حد قابل توجهی بالا برود. پس سعی کنید این احساس را در فرزند خود ایجاد کنید که برای یک حامی همیشگی هستید.

3_بانوان موفق را برای او مثال بزنید

نوجوانان معمولاً دوست دارند یک قهرمان را انتخاب کنند و زندگی خود را شبیه او بسازند. بهترین فرصت برای شماست تا زنان موفق را برای دختر نوجوان خود مثال بزنید و آنها را الگوی فرزند خود قرار دهید. در جهان بانوان موفق بسیاری وجود دارند که با تلاش و تکیه بر خود توانسته اند به جایگاه های بسیار با ارزشی دست پیدا کنند. آنها را پیدا کنید و به عنوان الگو به فرزند خود معرفی کنید اجازه دهید در ذهن تلاش کند تا خود را شبیه او سازد.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-قهرمان زن
افزایش اعتماد به نفس در زنان-قهرمان زن

4_جرات دنبال کردن آرزوهایش را به او بدهید

متاسفانه مشکل بسیاری از والدین این است که فکر می‌کنند چون فرزند آنها دختر است نمی‌تواند به دنبال آرزوهای خود برود و به آنچه که دوست دارد دست پیدا کند. به فرزندان خود جرات دنبال کردن رویاهایشان را بدهید. آنها نیاز دارند که برای خود هدف و خواسته هایی داشته باشند که با تمام وجود برای آن تلاش نمایند.

درست است که دختران نمی‌توانند در خیلی مواقع مانند پسران آزادانه عمل کنند اما این که آنها حق ندارند آرزو و رویایی داشته باشند یک باور کاملاً نادرست است و شما به عنوان یک پدر یا مادر وظیفه دارید که این باور را از ذهن او خارج سازید و این واقعیت را برای او مشخص کنید که به عنوان یک انسان می‌تواند هر آنچه را که دوست دارد در زندگی به دست آورد و برای آن تلاش کند.

5_قدرت ابراز وجود را در او ایجاد کنید

از همان سنین پایین به او بیاموزید که باید درباره خواسته‌های خود و احساسات خود به طور محکمی اظهار نظر کند. بسیاری از نوجوانان این مشکل را دارند که در مقابل دیگران توانایی دفاع از عقاید خود را ندارند. این شما هستید که باید جرات ابراز وجود را در او ایجاد کنید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-دختران
افزایش اعتماد به نفس در زنان-دختران

افزایش اعتماد به نفس درباره ظاهر

هرگز نمی‌توان میزان اثر ظاهر را در اعتماد به نفس اشخاص نادیده گرفت. زمانی که شما ظاهر جذاب و خوبی داشته باشید، بدون شک موجب بالا رفتن اعتماد به نفس شما خواهد شد. این که شما به ظاهر خود اهمیت دهید و برای آن وقت بگذارید موجب می‌شود تا دیگران نیز این احساس را نسبت به شما داشته باشند که فرد موجه و با وقاری هستید.

1_خوشبو باشید

خوش بودن یکی از ویژگی های افرادی است که اغلب بسیار باشخصیت و مرتب هستند و یا در اصطلاح عمومی افراد باکلاسی هستد. قطعاً همه ما دوست داریم یک فرد باکلاس به نظر برسیم به همین علت است که باید استفاده از عطر را یکی از برنامه های دائمی خود قرار دهید. بوی خوش موجب می‌شود که دیگران نسبت به شما احساس خوبی پیدا کنند و همین امر موجب بالارفتن میزان اعتماد به نفس شما خواهد شد.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-بوی خوش
افزایش اعتماد به نفس در زنان-بوی خوش

2_لبخند بزنید

این که لبخند بر لب داشته باشید باعث می‌شود تا دیگران برای ارتباط گرفتن با شما مشتاق تر شوند و بیشتر به سمت شما گرایش پیدا کنند. زمانی که افراد برای ارتباط با شما پیش قدم می‌شوند و یا از اینکه با شما هم صحبت شوند استقبال می‌کنند اعتماد به نفس شما افزایش خواهد یافت. لبخند زدن از آن دسته ویژگی هایی است که می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در ذهن دیگران بگذارد و تا حد بسیار زیادی ایده ها و عقاید آنها را درباره شما مثبت کند.

3_ورزش کنید

در فیلم‌های تلویزیونی معمولاً افرادی که موفق هستند اعتماد به نفس خوبی دارند و آدم های درست و حسابی هستند و ورزش می‌کنند. در واقع ورزش کردن موجب ترشح تعدادی از هورمون ها در بدن شما خواهد شد که احساس خوبی نسبت به خودتان میدهد. به علاوه زمانی که ورزش می‌کنید، بدون شک از ظاهر متناسب تری برخوردار خواهید بود و همان طور که گفتیم یک ظاهر مناسب می‌تواند اعتماد به نفس شما را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-ورزش کردن
افزایش اعتماد به نفس در زنان-ورزش کردن

4_شیک باشید

شیک بودن صرفا به معنی این نیست که لباسهای گران قیمت بپوشید و یا برای ظاهر خود هزینه‌های بسیار زیادی را متحمل شوید. در اصل معنای درست شیک بودن این است که شما می‌توانید همیشه مرتب حاضر شوید. مرتب بودن یعنی لباس‌های تمیز و اتو کشیده، کفش های مرتب و نکاتی از این قبیل که موجب می‌شود جذابیت ظاهری شما چندین برابر شود.

شیک پوشی را با گران پوشیدن اشتباه نگیرید قرار نیست همیشه لباس های شما گران قیمت باشد تا شیک و زیبا به نظر برسید بلکه با رعایت نکات شخصی نظافت می‌توانید به حد کافی شیک و جذاب باشید.

افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران

بالا بردن اعتماد به نفس در مقابل دیگران از آن موضوعاتی است که با چند ترفند ساده می‌توانید آن را به واقعیت تبدیل کنید و در مقابل دیگران اعتماد به نفس شما تا حد زیادی بالا تر به نظر برسد. برای این منظور می‌توانید از چند راهکار کوچک و جزئی استفاده کنید.

1_صحبت کردن را تمرین کنید

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما واقعیت دارد که شما باید صحبت کردن را با خودتان تمرین کنید. در منزل هنگامی که بیکار هستید زمانی را به انجام این فعالیت اختصاص دهید و تلاش کنید تا بر روی لحن خود تمرکز داشته باشید.

به نحوه تلفظ واژگان تان دقت کنید. برای هر موقعیتی متناسب با آن تعدادی جمله در ذهن داشته باشید. در این صورت معمولاً در مقابل دیگران راحت‌تر ظاهر می‌شوید و دچار مشکل نخواهید بود. اگر شما بتوانید در ابتدای یک ملاقات صحبت های جزئی را پیش ببرید، ادامه صحبت ها خود به خود جلو خواهند رفت.

2_ایده های خود را با اطمینان مطرح کنید

اینکه خود شما تا چه اندازه به خودتان اطمینان داشته باشید تعیین کننده میزان اعتماد به نفس شما در مقابل دیگران است. زمانی که خودتان نمی‎‌توانید به خودباوری برسید، چطور توقع دارید که دیگران شما را فردی با اعتماد به نفس تصور کنند. اغلب افراد با این مشکل روبه‌رو هستند که از ابراز نظرات و ایده های خود در مقابل دیگران هراس دارند.

زیرا نگران هستند که مورد تمسخر قرار بگیرند اما آنچه که اهمیت دارد این است که نباید نسبت به این موضوعات بیش از حد حساسیت نشان دهید به هر حال شما به عنوان یک انسان حق دارید که ایده ها و نظرات مختص به خودتان را داشته باشید. هرگز از مطرح کردن آن ها در مقابل دیگران واهمه ای نداشته باشید و با سرعت آنها را ابراز کنید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان-عقیده
افزایش اعتماد به نفس در زنان-عقیده

3_پیروزی های کوچک را مورد اهمیت قرار دهید

بسیاری از افراد بر این باورند که باید حتماً موفقیت های بزرگی را کسب کنند تا بتوانند از آنها برای دیگران صحبت نمایند. اشتباه آنها دقیقاً همین جاست که قرار نیست شما چیزی را اختراع کنید یا سنگی به بزرگی یک کوه را جابجا کنید تا بتوانید از آن در مقابل دیگران صحبت کنید. حتی موفقیت‌های کوچک شما هم می‌توانند موضوع جالبی برای صحبت در مقابل دیگران باشد برای اینکه بتوانید توانایی های کوچک خود را به آنها نشان دهید.

پس بعد از این درباره مسائل کوچکی که در آن به پیروزی دست پیدا می‌کنید در جمع دوستان یا آشنایان خود صحبت کنید. البته آنقدر ها هم جلو نروید که شخص مقابل خسته و کلافه شود ولی از سمت دیگر هم اجازه دهید تا ابعاد جذاب شخصیت‌تان برای دیگران قابل لمس باشد.


نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

 

 1. منیر سادات حسینی

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون.اعتماد به نفس باعث میشه آدم احساس خوشبختی ومفید بودن بکنه واز زندگی لذت ببره.

  پاسخ دادن
 2. کیانمهر

  سلام ممنونم واقعا کاش زنهای ما اعتمادبه نفس بالایی داشتند وبه خاطر اینکه موردقبول باشند به هرشکلی درجامعه ظاهر نشوند وخودشان راقبول داشته باشند مهم باطن هست نه ظاهر

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   ممنون از نظر شما خانم کیانمهر عزیز

 3. صفری

  سلام مقاله خوبی بود
  اعتماد به نفس برای همه آدما لازمه و خانمها هم از این امر مستثنا نیستند و داشتن اون برای خانما باعث میشه در نقش های مختلفی که در زندگی دارند موفق تر عمل کنند.

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر
 4. سهیلا کریمی

  شش اصل زندگی :

  1 -قبل از پرستش باور کنید‌
  2 -قبل از صحبت گوش دهید
  3 -قبل از خرج‌کردن بدست آورید
  4 -قبل از نوشتن فکر کنید
  5 -قبل از تسلیم شدن تلاش کنید
  6 -قبل از مردن زندگی کنید!
  اعتماد بنفس عالیه ممنون از مقاله خوبتون

  پاسخ دادن
 5. رقیه کریمی

  سلام زنانی که اعتماد به نفس آنها بالاست نسبت به زنان دیگر موفق تر هستند

  پاسخ دادن
 6. معصومه شاهری

  سلام.صبح بخیر.عالی بود.برای قدم اول در جمع کوچک حرف زدن است .باعث اعتماد به نفس در افراد میشود. استفاده کردم خانم تیموری عزیز.سپاس

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام وقت بخیر
   ممنون از شما خانم شاهری عزیز

 7. حمیده فعال

  سلام مقاله جالبی بود باید تلاش کنیم تا در هر موقعیتی اعتماد به نفس داشته باشیم

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image