بهترین نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا

موفقیت ، اصلی ترین و مهم ترین انگیزه ای است که ما برای رسیدن به آن زندگی می‌کنیم. وقتی با کمی دقت به تاریخ نگاه می‌کنیم، می‌بینیم اکثر افراد موفق در زندگیشان با مشکلات زیادی از جمله از دست دادن پدر و مادر در کودکی، بی پولی، ورشکستگی و مشکلات بزرگی از این قبیل دست و پنجه نرم کرده اند ولی توانستند با تفکر موفقیت خودشان آن ها را شکست دهند و به پیروزی فعلی خود برسند. خوشبختانه ما در مقاله نقشه راه موفقیت تکنیک‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به موفقیت‌های بزرگی برسید. در واقع شما در این مقاله با موارد زیر به خوبی آشنا می شوید:

 • تعریف موفقیت
 • راز موفقیت چیست؟
 • 5 ویژگی مهم افراد موفق
 • فرمول موفقیت
 • راه های موفقیت در کسب و کار
 • سرعت دهنده های موفقیت
 • موانع مسیر موفقیت
 • بزرگ ترین اشتباه در مسیر موفقیت
 • کتاب های موفقیت
 • جملات موفقیت
نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا
نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا

پیشنهاد می کنم اگر زمان کافی برای مطالعه این مقاله را هم ندارید، کلیپ زیر را که به طور کامل و جامع همین مقاله را به شما توضیح داده مشاهده کنید.

در حال بارگذاری...

تعریف موفقیت

موفقیت از آن دسته کلماتی است که هر کس تعریف خاص خودش را از آن دارد.

یکی موفقیت را در پول و ثروت می بیند و دیگری در شهرت، یکی در رشد فردی می‌بیند و کسی هم در رضایت از زندگی، یک نفر هم در ترک تنبلی می‌بیند و دیگری در داشتن حال خوب زندگی.

شک نکنید اگر کمی با جزئیات به کلمه موفقیت و تعریف آن توجه کنیم، خواهیم دید که به ازای هر نفر در دنیا تعریفی برای آن وجود دارد. پس این نکته مهم را هیچ گاه فراموش نکنید که اگر قرار است روزی کسی برای شما موفقیت را تعریف کند، آن کس شخصی نیست جز خودتان.

دلیلش هم مشخص است، چون هر کس بهتر از بقیه هدف خودش را می‌شناسد و می‌داند که چه چیزی و با چه درجه و شدتی حالش را خوب می‌کند و رضایت از زندگی برای او ایجاد می‌کند.

همین الآن دست به کار شوید و بنویسد که موفقیت از دید شما چیست؟ به چه جایگاهی برسید خود را موفق می‌بینید؟ با چه درآمد ماهیانه ای؟ دوست دارید چه تأثیراتی از خودتان به جا بگذارید؟ سطح سلامتی روحی و جسمیتان در چه حدی باشد؟ و…

دقت کنید ده ها سوال دیگر از این موضوعات باید از خود بپرسید تا پازل تعریف موفقیت شما تکمیل شود. پیشنهاد می کنم مقاله تعریف موفقیت را هم که خیلی دقیق تر به این موضوع پرداخته و چندین تعریف از زبان بزرگان دنیا به همراه توضیحات اختصاصی برای شما بیان کرده را هم مطالعه کنید.

موفقیت-چیست
موفقیت-چیست

راز موفقیت چیست؟

طی تمام این سال هایی که در حوزه موفقیت و مهارت های وابسته به آن کار کردم، خیلی از افراد را دیدم که دنبال رازهای عجیب و غریب برای موفق شدن و رسیدن به اهدافشان هستند تا یک شبه به آن برسند! اجازه دهید خیال این افراد را یک بار برای همیشه راحت کنم. در این دنیا اصلاً پیروزی که یک شبه به دست بیاید نداریم.

پس کاملاً از این فکر اشتباه خارج شوید؛ چون درصدی به شما کمک نخواهد کرد و فقط وقت شما را تلف می‌کند. شما برای رسیدن به کامیابی راهی ندارید جز کار کردن روی خودتان! یعنی شما باید:

 • آموزش های لازم را در موضوع تخصصی خود ببینید.
 • مطالعه باید از برنامه های ثابت روزانه تان باشد.
 • تنبلی و اهمال کاری را که از سدهای محکم رسیدن به هدف شماست از بین ببرید.
 • خودتان را بارها شارژ کنید و پر انرژی باشید.
 • و…
بهترین-راه-برای-موفقیت-این-است-که-همیشه-فقط-یک-بار-دیگر-هم-تلاش-کنید
بهترین-راه-برای-موفقیت-این-است-که-همیشه-فقط-یک-بار-دیگر-هم-تلاش-کنید

عوامل موفقیت افراد موفق چیست؟

اکثر افراد موفق، یک سری ویژگی های مشترکی با یکدیگر دارند که همین ویژگی ها، جز عوامل اصلی موفقیت آنها به حساب می‌آید. اگر زندگی نامه افراد موفق مثل بیل گیتس را خوانده باشید و کمی در زندگی آنها کنکاش کرده باشید، احتمالاً متوجه این اشتراکات شده اید. در ادامه به چند ویژگی مهم و مشترک در افراد موفق، اشاره خواهیم کرد.

1. دائماً انگیزه خود را افزایش می‌دهند

در حال بارگذاری...

شما باید بدانید فقط و فقط خود شما هستید که می‌توانید زندگیتان را بسازید و به خوبی آن را مدیریت کنید. در واقع همه چیز زندگی شما دست خودتان است و نه هیچ کس دیگر. پذیرفتن این نکته به شدت در افزایش انگیزه شما برای رسیدن به موفقیت کمک خواهد کرد. در فیلم بالا خیلی بیشتر و مفصل تر در این باره صحبت کرده ام که توصیه می‌کنم حتماً آن را هم مشاهده کنید. پس اولین ویژگی مهم افراد موفق، این است که مدام با راه های مختلف انگیزه خود را بالا نگه می‌دارند.

دقت کردید وقتی برای انجام دادن کاری، انگیزه بسیار زیادی داریم و با ذوق و شوق به سراغ انجام آنها می‌رویم، چقدر بازدهی مان بالاتر است و احتمال موفقیتمان در آن کار بیشتر است؟ مثلاً زمان هایی که قرار است صبح زود اتفاق خوبی برایمان رخ دهد، زودتر از خواب بلند می‌شویم و پرانرژی روزمان را آغاز می‌کنیم. پس ما باید برای افزایش شانس خود در راه موفقیت، مدام انگیزه خود را تقویت کنیم.

یک پیشنهاد فوق العاده برای افزایش انگیزه، این است که جملاتی در اصطلاح به آنها جملات انگیزشی یا جملات موفقیت می‌گویند را مدام بخوانید و با خودتان تکرار کنید. جملاتی که با هر بار خواندن آن ها، انرژی شما چند برابر می‌شود. پیشنهاد می‌کنم برای این که با این جملات بیشتر آشنا شوید و 100 مورد از بهترین و جذاب ترین این جملات را به همراه پوسترهای اختصاصی داشته باشید، حتماً سری هم به مقاله جملات انگیزشی بزنید.

انگیزه،-سوخت-مصرفی-شما-برای-رسیدن-به-موفقیت-است
انگیزه،-سوخت-مصرفی-شما-برای-رسیدن-به-موفقیت-است

2. صبح ها قورباغه را قورت می‌دهند!

یکی از مهم ترین و بارزترین ویژگی های مشترک افراد موفق، این است که مهم ترین و سخت ترین کارهای خود را به عنوان اولین کار خود قرار می‌دهند. برایان تریسی در کتاب “قورباغه را قورت بده” می‌گوید: سعی کنید روزتان را با انجام کارهایی شروع کنید که فکر می‌کنید برایتان سخت تر است و احتمال دارد انجام آنها را فراموش و یا به تعویق بندازید. این کار هم باعث می‌شود ادامه روزتان را با خیالی آسوده تر پیش ببرید، هم به انجام سایر کارهایتان برسید، و هم این که دیگر نگران انجام نشدن یا نصفه انجام شدن کار سخت آن روز خود نباشید.

پس افراد موفق هم این الگو را در پیش گرفته و این کار را هر روز انجام می‌دهند.

بزرگان دنیا به موفقیت رسیدند چون هر روز خودشان را با سخت‌ترین کار شروع می‌کردند
بزرگان دنیا به موفقیت رسیدند چون هر روز خودشان را با سخت‌ترین کار شروع می‌کردند

3. سحرخیز هستند

ترجیح می‌دهم خیلی در این رابطه صحبت نکنم و بیشتر توضیح مفصل این مبحث را به گردن مقاله چگونه سحر خیز باشیم؟ بیندازم. اما فقط برخی از مهم ترین ویژگی های افراد سحرخیز را اکنون برایتان نام می برم تا خودتان قضاوت کنید و ببینید که واقعاً می ارزد مثل آن ها رفتار کنید یا خیر؟

 • آرامش اعصاب
 • داشتن انرژی بالا
 • افزایش بازدهی کاری
 • افزایش اعتماد به نفس
 • افزایش قدرت یادگیری مغز
 • داشـتن خـواب راحـت شبانه
 • توصیه شدید روایات دینی به سحرخیزی
 • داشتن زمان بیشتر برای انجام دادن کارها
 • قورت دادن قورباغه! (که پیش تر هم به آن اشاره کردم.)

فواید-سحرخیزی،-یکی-از-مهم-ترین-عوامل-موفقیت

4. خودشان را قبول دارند

چهارمین ویژگی افراد موفق که اکنون می‌خواهم درباره آن صحبت کنم، قدرت باور به خود است. در اینجا قصد داریم برخی مزایای خودباوری را با یکدیگر بررسی کنیم:

فردی را تصور کنید که فوق العاده انرژی بالایی دارد، از انجام دادن کارهای جدید هیچ ترسی ندارد و مدام تلاش می‌کند تا کارهای جدید را تجربه کند و البته مدام با خودش می‌گوید که “من می‌توانم”. به نظر شما این فرد چه مدل زندگی خواهد داشت؟

مسلماً با این خودباوری عجیب و غریبی که دارد می‌تواند پله های کامیابی را برای رسیدن به قله های موفقیت یک به یک طی کند و به اهداف مورد نظر خود برسد.

موفقیت-حاصل-من-می-توانم-هاست
موفقیت-حاصل-من-می-توانم-هاست

5. عادت های مثبتی برای خود ساخته اند

درباره پنجمین ویژگی افراد موفق، باید بگویم که عادت یکی از کارهایی است که می‌تواند فرق بین موفقیت و شکست را مشخص کند. چرا که به قول بزرگان، انسان‌های خوب کارهای خوب انجام نمی‌دهند، آن‌ها عادت خوب ایجاد می‌کنند. به طور مثال آن ها یک بار نماز صبح نمی خوانند! بلکه عادت بیدار شدن هنگام اذان را در خودشان به وجود می آورند تا بتوانند هر روز این کار را انجام دهند.

در واقع همه شگفتی‌هایی که افراد موفق به وجود آورده‌اند، نتیجه عادت‌های خوب بوده است. عادت‌هایی که همیشه و در همه حال همراه ما هستند.

همانطور که در اول این بخش به شما گفتم، این ویژگی‌ها تنها مهم‌ترین مواردی بوده که طی بررسی‌های دقیق و تلاش‌های شبانه روزی ما توانستیم به صورت خیلی خلاصه و مفید برای شما بنویسیم. اما دقت کنید که این توضیحات کوتاه، حتماً برای شما کافی نخواهند بود و باید خودتان به دنبال آن ها بروید تا بتوانید اتفاقات خیلی بهتری را برای خودتان رقم بزنید.

برخی دیگر از ویژگی های افراد موفق عبارتند از:

 • نظم و انضباط
 • برنامه ریزی مناسب
 • پیگیری مداوم کارها
 • اعتماد به نفس بالا
 • صبور بودن
 • پیش بینی آینده
 • داشتن تفکرات بزرگ
 • داشتن هدف مشخص
 • کوتاه بودن فاصله تصمیم تا اقدام
 • داشتن تمرکز بالا
 • و …
افرادی به موفقیت می‌رسند که عادت موفق داشته باشند
افرادی به موفقیت می‌رسند که عادت موفق داشته باشند

در کلیپ زیر هم می توانید این ویژگی های افراد موفق را در کمتر از 1 دقیقه مرور کنید.

در حال بارگذاری...

موفقیت در زندگی

موفقیت تصادفی نیست که به صورت اتفاقی برای شما یا فرد دیگری اتفاق بیفتد. بسیاری از بزرگان عوامل مختلفی را برای رسیدن به موفقیت در زندگی را مؤثر می‌دانند و ما هم تا کنون 5 مورد از مهم ترین های آن ها را به شما معرفی کرده ایم. اما تجربه چندین و چند ساله من، ثابت کرده که 3 عاملی که در ادامه خواهید خواند مهم ترین روش موفقیت در زندگی هستند. اگر به دنبال فرمولی برای رسیدن به موفقیت هستید، این موارد را با هم جمع بزنید، به نتیجه می‌رسید.

موفقیت تصادفی نیست که به صورت اتفاقی برای شما یا فرد دیگری اتفاق بیفتد
موفقیت تصادفی نیست که به صورت اتفاقی برای شما یا فرد دیگری اتفاق بیفتد

1. مثبت اندیش باشید

دقت کردید افرادی که معمولاً اخمو، عبوس و ناراحت هستند، اکثر اوقات تک و تنها هستند و اصولاً مردم از این جور آدم ها خوششان نمی‌آید؟ فکر می‌کنم از نظر شما هم همین طور باشد. اما افرادی که دائماً از موفقیت و اتفاقات خوب و البته انرژی های مثبت صحبت می‌کنند، محبوب ترین افراد هستند.

در واقع مثبت اندیشی به ما کمک می‌کند که همیشه حتی در بدترین شرایط هم از زندگی خود راضی باشیم، انرژی و انگیزه از وجودمان فوران کند، بعد از هر شکستی دوباره برای رسیدن به موفقیت برخیزیم و کلی اتفاقات خوب و مثبت دیگر برایمان رخ دهد.

پس وقتی این همه اتفاق خوب و درجه یک با مثبت اندیشی برای ما می‌افتد، مسلماً می‌تواند جز یکی از عوامل مهم سبقت گرفتن از دیگران قرار بگیرد.

مثبت-اندیشی-چیست-و-چه-تاثیری-در-موفقیت-دارد

2. شکرگزاری را فراموش نکنید

نعمت های پروردگار یکتا به قدری فراوان هستند که بسیاری از افراد آن ها را به اقیانوسی بی کران تشبیه می‌کنند. بله واقعاً هم همین طور است. اقیانوس بی انتهایی است که ما تصمیم می‌گیریم از آن چگونه استفاده کنیم؛ می‌توانیم دقیقاً مثل ضرب المثل “شکر نعمت، نعمتت افزون کند” عمل کنیم و با شکرگزاری های خود به نوعی هم انرژی خودمان را به شکل بی‌نظیری افزایش دهیم، و هم در حد کوچکی از الطاف بسیار زیاد پروردگارمون تشکر کنیم. یا می‌توانیم مصداق بارز “کفر، نعمت از کفت بیرون کند” عمل کنیم تا تمام لحظات خوب و اتفاقات خوبی را که داریم از بین ببریم. 

حالا، می‌خواهید با شکرگزاری کلی حس و حال خوب به دست بیاورید یا همان طور اخمو و عبوس باقی بمانید؟ پیشنهاد می کنم اگر واقعاً می خواهید تکنیک های شکرگزاری واقعی را یاد بگیرید، مقاله معجزه شکرگزاری را هم مطالعه کنید.

حدیث-امام-حسین-درباره-شکرگزاری،-یکی-از-عوامل-موفقیت-در-زندگی-انسان-ها

3. به دیگران ارزش اضافی کنید

سومین عامل مهم موفقیت در زندگی، ارزش اضافی کردن به دیگران است. یعنی تا می‌توانید در هر جایی که هستید و هر کاری که انجام می‌دهید دیگران را با کارهای کوچک خوشحال کنید. حالا این کارهای کوچک می‌تواند یاد دادن یک نکته به دیگران باشد،کمک کردن در انجام کارها باشد و یا حتی در حد خوشحال کردن یک بچه با یک شکلات باشد!

به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً این نکته را جدی بگیرید و به دیگران ارزش اضافی کنید، چون مطمئناً می‌تواند اتفاقات بسیار خوبی را برای شما در آینده رقم بزند.

برای-موفقیت-به-دیگران-ارزش-اضافه-کنید

راه های موفقیت در کسب و کار

اشتباه مهمی که ممکن است شما هم آن را در این قسمت مرتکب شوید، این است که شاید فکر کنید عواملی که در ادامه می‌خواهم برای شما نام ببرم، فقط برای پیشرفت در کار هستند و نمی‌شود برای به بهبود زندگی از آن ها استفاده کرد و یا برعکس. به شما توصیه می‌کنم به هیچ وجه این فکر را نکنید، چون عوامل موفقیت اصولاً مشترک هستند.

پس اگر نکات زیر را رعایت کنید، حتماً در زندگی هم به موفقیت خواهید رسید، اما شاید در کار، تأثیر بیشتری برایتان داشته باشند. راستی می‌توانید مقاله موفقیت در کار را هم مطالعه کنید چون خیلی کامل تر و دقیق تر به این موضوع پرداخته است.

1. در مسیر استعدادتان قدم بردارید

همیشه افرادی که به دنبال استعدادشان می‌روند موفق تر هستند. می‌دانید چرا؟ قبل از پاسخ، به این سوال هم دقت کنید: دقت کردید چرا بیشتر افراد الآن از شغل خودشان راضی نیستند؟ جواب هر دو ساده این است، چون به دنبال استعداد خود نرفتند!

اصلاً استعداد یعنی میزان پیشرفت هر فرد نسبت به زمان و کیفیت آن. خب وقتی کاری داشته باشیم که در زمان کم و با کیفیت بالا آن را انجام دهیم، مسلماً پیشرفت بسیار زیادی در آن هم خواهیم کرد. به همین دلیل است که اکثر افراد موفق می‌گویند مطابق با استعدادهایتان پیش بروید.

تیم متخصص گام برتر بعد از مدت ها بررسی میان تمام تست ها و شیوه های استعدادیابی نوین جهان، کامل ترین و جامع ترین بسته استعدادیابی موجود را تهیه کرده و به افراد به راحت ترین شکل ممکن امکان استعدادیابی آن ها را می دهد. پیشنهاد می کنم حتماً سری به این پکیج جامع استعدادیابی تخصصی و کشف علایق بزنید و بین کشف استعدادها و پله های ترقی با زندگی عادی یکی را انتخاب کنید.

پکیج کامل استعدادیابی

2. به سراغ کارهایی بروید که به آنها علاقه دارید

دومین عامل اصلی رسیدن به موفقیت در کار، رفتن به دنبال علاقه است. فکر نمی‌کنم این بخش نیاز به توضیح خاصی داشته باشد چون کاملاً طبیعی است که وقتی به دنبال علاقه خود برویم، شور و شوق بیشتری هم برای انجام آن کار و رسیدن به هدف مورد نظرمان داشته باشیم. پس کارتان را با توجه به علایق خود تنظیم کنید.

3. از شکست خوردن استقبال کنید!

احتمالاً شما هم شنیدید که می‌گویند از شکست های خود درس بگیرید، برای کارهای بعدی خود از تجربیات شکست های قبلی استفاده کنید و جملاتی از این قبیل. بله این جملات کاملاً درست هستند. به این جمله توماس ادیسون با دقت توجه کنید:

من شکست نخوردم، فقط 1000 روش پیدا کردم که به هدف مورد نظر من نمی‌رسیدند.

دیدگاه تمامی افراد موفق هم بلا استثنا مانند توماس ادیسون است. تا زمانی که به شکست به دید یک اتفاق بد نگاه کنید، مسلماً نمی‌توانید به نتایج خوبی برسید. اصلاً اگر قرار بود راه رسیدن به موفقیت آنقدر راحت باشد که در آن شکستی نخوریم که همه به موفقیت می‌رسیدند و دیگر اسمش موفقیت نبود! در حقیقت موفقیت آسان نیست و اگر رسیدن به اهدافتان را می‌خواهید، به شکست های خود به دید عامل موفقیت نگاه کنید، نه سدی برای آن…

جمله توماس ادیسون درباره شکست

4. نقش مشاور را دست کم نگیرید

مشاورین کسب و کار همیشه بهترین راه ها را برای پیشرفت و موفقیت در کار پیشنهاد می‌دهند. هیچ وقت از مشاور دوری نکنید و فکر نکنید که مشاوره فقط برای افراد شکست خوردست. اتفاقاً افرادی که می‌خواهند به پیروز های بزرگ برسند بیشتر به مشاوره نیاز دارند. چون راه کارهای یک مشاور خبره، یک کسب و کار را بیشتر از همیشه به موفقیت نزدیک خواهد کرد.

کسانی-که-به-موفقیت-می_رسند،-همان-کسانی-هستند-که-از-مشورت-دوستان-بهره-بردند
کسانی-که-به-موفقیت-می_رسند،-همان-کسانی-هستند-که-از-مشورت-دوستان-بهره-بردند

سرعت دهنده های موفقیت

یک سری از کارها، زمان ها، مکان ها و افراد وجود دارند که شما به محض تماس با آن ها انرژی و شارژتان به بالاترین حد خود می‌رسد.

اگر انسان تیزحسی باشید، حتماً همین الآن لیستی از سرعت دهنده های موفقیت خود درست می کنید تا گام بلندی برای رسیدن به رویاهایتان برداشته باشید. موارد زیر از مهم ترین سرعت دهنده های شما می‌تواند باشد.

 • کلاس های رشد فردی و… که کلی به انرژی و مهارت های شما اضافه کند.
 • دوستان و اطرافیانی که اهل رشد و پیشرفت هستند.
 • تو رویاهای خود زندگی کنید و خودتان را هرلحظه به آن نزدیک ببینید.
 • تصویر سازی درستی از هدف و جایی که قرار است به آنجا برسید به طور مرتب داشته باشید.

با اطمینان به شما می‌گویم که همین چند مورد که در نگاه اول شاید ساده به نظر بیایند، سرعت رشد شما را چند برابر خواهند کرد و لبخند رضایت را به لب های شما خواهند نشاند.

موفقیت-فقط-رسیدن-به-هدف-اصلی-نیست،-همین-که-از-دیروز-بهتری-تو-موفقی
موفقیت-فقط-رسیدن-به-هدف-اصلی-نیست،-همین-که-از-دیروز-بهتری-تو-موفقی

سنگریزه های موفقیت

در مقابل سرعت دهنده ها مواردی هم هستند که سرعت رشد شما را کاهش خواهند داد؛ این بخش سنگریزه نام گرفت چون خیلی از اوقات به خاطر کوچک بودن آن دیده نمی‌شود و از آن غفلت می‌شود. موارد زیر سنگریزه هایی هستند که شاید در نگاه اول بزرگ به چشم نیایند اما حتماً اجازه نخواهند داد که شما اوج بگیرید و بدرخشید. در واقع موفقیت من و شما بستگی به شناخت سنگریزه های موفقیت دارد:

 • پیگیری کردن و مجاورت داشتن با اخبار منفی
 • مشاهده زیاد تلویزیون و فیلم های تلوزیونی
 • حضور بدون دلیل در شبکه های اجتماعی
 • معاشرت با افراد بی هدف و کم انرژی

این بخش را به شدت جدی بگیرید و لیست بالا را خودتان تکمیل کنید. فاصله نگرفتن از این کارها همیشه شما را با یک تهدید جدی برای نرسیدن به موفقیت تهدید خواهد کرد.

مواظب باشید مشکلات کوچک مسیر موفقیت، شما را از رسیدن به آن محروم نکنند
مواظب باشید مشکلات کوچک مسیر موفقیت، شما را از رسیدن به آن محروم نکنند

بزرگ ترین اشتباه در راه موفقیت

بدون شک یکی از خطرناک ترین اشتباهات انسان ها در مسیر موفقیت این است که فقط به شیرینی آن فکر می‌کنند و بر این باورند که مسیر رسیدن به اهداف، فقط پُر است از لبخند ها و رضایت از زندگی. چرا که ما فقط لبخندها و پیروزی های افراد رو وقتی که به اهدافشان می‌رسند می‌بینیم و خبری از رنج ها و سختی هایی که در این مسیر کشیدند نداریم.

ما اکثر اوقات نمی‌دانیم که این پیروزی حاصل روزها، ماه ها و بلکه سال ها تلاش و کوشش هایی است که در پشت صحنه اتفاق می‌اُفتد و کسی از آنها خبر ندارد؛ به همین علت هم تمام مسیر موفقیت را شیرین و بدون دردسر تصور می‌کنیم.

بدون شک کسی که به هدفش می‌رسد بارها از شکست ها اذیت شده و شاید تصمیم به رها کردن ادامه مسیر گرفته است، امّا دوباره بلند شده و ادامه داده تا به هدف دلخواه رسیده است.

وقتی کسی با این طرز تفکر پیش می‌رود و مدام به شیرینی های مسیر فکر می‌کند، با برخورد به اولین سختی مسیر، تفکر ناتوانی در او پیش می‌آید. چون آن سختی، با تصور موفقیت او در تضاد است و به همین علت هم شاید خیلی زودتر از دیگران دست از مسیر بکشد و فایل آن کار را برای همیشه در ذهن خود ببنده.

پس خطرناکترین اشتباه شما در مسیر، می‌تواند این باشد که اوایل کار خودتان را با انتهای کار افراد موفق مقایسه کنید.

برای-رسیدن-به-موفقیت-ابتدای-کار-خود-را-با-انتها-کار-دیگران-مقایسه-نکنید

کتاب های موفقیت

نمی‌دانم تا الآن چقدر کتاب در حوزه موفقیت و رشد فردی مطالعه کردید. اما حتی اگر یک کتاب در این رابطه مطالعه کرده باشید، متوجه شدید که چقدر خواندن این کتاب ها به شما انگیزه و انرژی می‌دهد و تا چه حدی شما را به موفقیت نزدیک می‌کند.

پیشنهاد می‌کنم حتماً کتاب در این رابطه زیاد بخوانید. چون خود من هم با این تجربه ای که الآن دارم، باز هم روزانه وقت زیادی برای مطالعه می‌گذارم. چون می‌دانم چه تأثیر به سزایی در سرعت رشد و بهتر شدن شما دارد.

اما یک خبر خوب! من ۲۰ مورد از بهترین کتاب های دنیا را که با موضوع موفقیت و روانشناسی نوشته شده اند و تا کنون فروش بسیار زیادی داشته اند، برایتان آماده کردم که می‌توانید نام آن ها را در دو عکس زیر مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید اطلاعات کامل تر و بهتری درباره این کتاب ها داشته باشید، حتماً مقاله کتاب های موفقیت و روانشناسی را که خیلی جامع تر به این موضوع پرداخته، مطالعه کنید.

کتاب-های-موفقیت-و-روانشناسی

کتاب-های-روانشناسی-و-موفقیت

جملات موفقیت

در ادامه برخی از بهترین و انگیزشی ترین جملات موفقیت را برای شما بیان خواهیم کرد.

تصور ما از خودمان مرزهای موفقیتمان را تعیین می‌کند.

هرچقدر قدرت باور به خودمان بیشتر باشد و کلمه “من می‌توانم” را بیشتر تکرار کنیم، مسلماً احتمال رسیدن به موفقیت در وجودمان بیشتر خواهد شد. قدرت باور به خود یکی از مهم ترین مهارت هایی است که باید برای رسیدن به هدف و جایگاهی که می‌خواهیم به آن دست پیدا کنیم داشته باشیم و در خود تقویت کنیم. چون داشتن یا نداشتن باور به خود است که مشخص می‌کند ما قرار است به کامروایی اهدافمان برسیم یا نه…

تصور-ما-از-خودمان،-مرزهای-موفقیت-ما-را-تعیین-می-کنند

این موقعیت نیست که انسان را می سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.

منظور برایان تریسی از گفتن این جمله، این است که ما خودمان هستیم که آینده و جایگاهمان در زندگی را تعیین می‌کنیم و نه هیچ کس و یا هیچ عامل دیگر. موقعیت ها در رسیدن ما به ثروت یا اهدافمان مهم هستند. اما می‌شود هرچقدر هم که در موقعیت بدی گرفتار شده باشیم، از آن بیرون بیاییم و به آن هدفی که می‌خواهیم برسیم. حتی برعکس این قضیه هم ممکن است. چرا که افراد زیادی بودند و حتی هستند که با داشتن شرایط عالی، بازهم نمی‌توانند موفقیتی را برای خود به وجود بیاورند. پس باز هم تکرار می‌کنم که فقط خودتان هستید که آینده تان را می‌سازید و نه هیچ چیز دیگر…

این-موقعیت-نیست-که-انسان-را-می-سازد،-این-انسان-است-که-موفقیت-و-ثروت-را-خلق-می-کند

بدترین نوع اتلاف وقت انجام عالی کاریست که اصلاً نیازی به انجام آن نیست.

خیلی از اوقات ما کارهایی را انجام می‌دهیم که واقعاً در صورت انجام ندادنشان هم اتفاق خاصی نمی‌افتد! یعنی اصلاً نیازی به انجام دادن آنها نیست. به این دسته از کارها می‌گویند کارهای غیرمهم و غیر فوری. مثل بیرون رفتن با دوستی که هیچ ارزشی به ما اضافه نمی‌کند! یکی از بزرگترین عواملی که باعث می‌شود ما به موفقیت نرسیم هم همین موضوع است. اگر اولویت بندی کارها را به خوبی بدانیم، قطعاً هم از اتلاف وفت های بیهوده جلوگیری می‌کنیم و هم به موفقیتی که دلخواهمان است خواهیم رسید.

جملات-موفقیت-درباره-اتلاف-وقت
جملات-موفقیت-درباره-اتلاف-وقت

موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می‌شود، همان هایی هستند که توسط افراد عجول رها شده اند!

صبر، یکی از اصلی ترین ویژگی های یک فرد موفق است. چرا که همه افراد موفق برای رسیدن به جایگاهی که اکنون دارند، بارها شکست خورده اند تا توانسته اند به آن برسند. اصلاً اگر قرار بود موفقیت به همین سادگی ها باشد که همه می‌توانستند به آن برسند و اسمش دیگر موفقیت نبود! معمولاً افراد عجول و غالباً ناموفق ویژگی صبر را در وجود خود ندارند و همین، عامل اصلی تمایزشان به افراد موفق است.

موفقیت-هایی-که-نصیب-افراد-صبور-می-شود،-همان-هایی-هستند-که-توسط-افراد-عجول-رها-شده-اند-جمله-انیشتین-درباره-موفقیت

موفقیت این نیست که هرگز اشتباه نکنیم، بلکه یعنی یک اشتباه را دوباره تکرار نکنیم.

“یک انسان عاقل از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه!” احتمالاً این ضرب المثل را زیاد شنیده اید. مضمون این جمله هم دقیقاً همین است. اشتباه کردن امری طبیعی است و اصلاً اگر کسی قرار باشد کار مهمی انجام دهد حتماً در آن اشتباه می‌کند! اما نکته مهم اینجاست که تکرار کردن آن اشتباه باعث عدم موفقیت ما می‌شود! پس به یاد داشته باشید که یک فرد موفق، هیچ گاه یک اشتباه را دوبار تکرار نمی‌کند.

موفقیت-این-نیست-که-هرگز-اشتباه-نکنیم،-بلکه-یعنی-یک-اشتباه-را-دو-بار-تکرار-نکنیم
موفقیت-این-نیست-که-هرگز-اشتباه-نکنیم،-بلکه-یعنی-یک-اشتباه-را-دو-بار-تکرار-نکنیم

تنها راه رسیدن به موفقیت در کاری، علاقه به آن کار است.

استیو جابز، در این جمله به نکته خیلی خوبی اشاره کرده است. تا زمانی که به کاری علاقه نداشته باشیم، نمی‌توانیم در آن موفق شویم. علاقه رابطه مسقیم با انگیزه انجام دادن کارها دارد. وقتی که انگیزه برای یاد گرفتن کاری وجود نداشته باشد، زود از کاری که می‌کنیم خسته می‌شویم و فوراً از انجام دادن آن دست می‌کشیم. مثلاً من به عنوان شخصی که نواختن آلات موسیقی را دوست ندارم، نمی‌توانم برای مدت‌ طولانی پشت ساز بنشینم و آن را بنوازم. روزهای اول شاید ممکن باشد، ولی بعد از یک هفته یا یک ماه کلاً قید این کار را می‌زنم.

بدبین‌ها همیشه کارها را دشوارتر می‌کند و خوش بین‌ها در هر دشواری فرصت می‌بینند.

وینستون چرچیل، نخست وزیر کشور انگلستان در دوره جهان جهانی دوم، تصمیمات خیلی مهمی را گرفت تا توانست به موفقیت‌های بزرگ برسد. او با کلی تلاش و پشتکار توانست به جایگاه نخست وزیری برسد. در جمله بالا، وینستون چرچیل به یکی از مهم‌ترین نکاتی اشاره کرد که در مسیر موفقیت به آن نیاز پیدا خواهید کرد. هر کسی باور کند که می‌تواند کاری را انجام دهد، حتی در سخت‌ترین شرایط هم کار خودش را می‌کند و به آن چیزی که در رویاهایش دارد می‌رسد.

بدبین‌ها همیشه کارها را دشوارتر می‌کنند و خوش بین‌ها در هر دشواری فرصت می‌بینند
بدبین‌ها همیشه کارها را دشوارتر می‌کنند و خوش بین‌ها در هر دشواری فرصت می‌بینند

ما وقتی که می‌نشینیم ترس‌هایمان را می‌سازیم؛ ولی وقتی شروع به کاری می‌کنیم با آن‌ها مقابله می‌کنیم.

این جمله زیبا از دکتر هنری لینک روانشناس، به نکته خیلی خوبی درباره کارکرد ذهن ما دارد. دکتر هنری می‌گوید که با دست روی دست گذاشتن، نمی‌توانید کاری را درست انجام دهید. وقتی که وارد عمل می‌شود و کاری برای رسیدن به اهدافتان می‌کنید، تازه موفقیت رخ خودش را نشان می‌شود. همانطور که در مقاله ترس چیست گفته شد، موفقیت‌های ما پشت دیوارهای ترس است. دیوارهایی که اگر خراب شوند، رخ زیبیا موفقیت خودش را نشان می‌دهد.

از اشتباه کردن خجالت نکشید. از آن‌ها یاد بگیرید و دوباره شروع کنید!

باز هم یک جمله دیگر از استیو جابز. استیو جابزی که در سال 2007 محصولی شگفت انگیز به نام آیفون را به جهان معرفی کرد که صنعت تلفن‌های همراه را به طور کامل تغییر داد. چیزی که کمپانی اپل بارها به خاطر آن شکست خورد و مجبور شد که از نو اپل را بازسازی کند. اما در تمامی این شکست‌ها، استیو جابز از اشتباهاتش خجالت نکشید و ناامید نشد. ناامید نشد چرا که می‌دانست شکست تنها کسی است که می‌تواند راه رسم موفقیت را به شما آموزش دهد.

از اشتباه کردن خجالت نکشید. از آن‌ها یاد بگیرید و دوباره شروع کنید
از اشتباه کردن خجالت نکشید. از آن‌ها یاد بگیرید و دوباره شروع کنید

موفقیت یعنی حرکت از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق!

قاعده‌ای که بسیاری از افراد را به موفقیت رسانده است. کاری که اگر آن را در زندگی رعایت کنید، حتماً به موفقیت می‌رسید.  این جمله کسی است که سال‌ها در برای انگلستان تصمیم گرفته است. وینستون چرچیل، هزاران تصمیم گرفته است که در بسیاری از آن‌ها شکست خورده.

اما تصمیم گیری درست، مهارتی بود که چرچیل بزرگ را به یکی از بزرگ‌ترین سیاستمداران تاریخ تبدیل کرد.

موفقیت یعنی حرکت از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق
موفقیت یعنی حرکت از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق

سختی راه موفقیت

حالا که این نکات مهم را یاد گرفتید، حتماً می‌دانید که برای رسیدن به موفقیت چه گام‌هایی را باید طی کنید، وقت هم که می‌دانید وقت آن است که در مسیر موفقیت قدم بردارید. پس زمان آن رسیده که آن ها را مو به مو در زندگی خود اجرایی کنید تا رسیدن به اهداف و آرزوهایتان برایتان دست یافتنی تر از همیشه شود. اصولی که رعایت کردنشان به شدت آسان است، فقط نیاز به کمی مداومت در آن ها دارد. شک نکنید که تا موفقیت راهی نیست و بیشتر سختی آن را طی کرده اید. بنابراین زمانی که بپرسند موفقیت حاصل چیست می‌توان گفت:

“موفقیت، تکرار لجوجانه کارهای ساده است…”

در این مقاله سعی شد به هر آنچه که برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارید اشاره شود، حالا شما بگویید از نظر شما موفق کیست؟ و موفقیت چگونه بدست می آید؟ نظرات خودتان را در پایین همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

برای دانلود pdf موفقیت چیست کلیک کنید.


تست آنلاین موفقیت

این آزمون بر اساس طرز فکر رشد و ایستا طراحی شده،با انجام این آزمون متوجه خواهید شد که چه میزان طرز فکر افراد موفق دنیا را دارید و شانس رسیدن به موفقیتتان چقدر است.

نکته مهم 1:در طی پاسخ به سوالات آن چیزی که واقعاً هستید را انتخاب کنید نه آنچه دوست دارید باشید.

نکته مهم 2:طبیعی است که این آزمون مثل دیگر آزمون های آنلاین دیگر احتمال دارا بودن درصدی خطا را دارد پس تنها اکتفا به این آزمون نکنید چراکه این آزمون تنها میتواند تلنگری برای نوع نگرش و طرز فکر شما باشد.

آماده اید آزمون رو شروع کنیم؟


 How to be successful person

 1. حسین احمدی

  سلام. من تعریف موفقیت رو درست نفهمیدم! یعنی چی که با توجه به هر فرد مشخص میشه؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   برای این که به پاسخ این سوالتون به صورت خیلی تخصصی تر برسید، پیشنهاد میکنم مقاله تعریف موفقیت رو مطالعه کنید.

   موفق باشید

 2. بیتا محمدیان

  با سلام و سپاس بیکران از لطف شما به نظر من موفقیت کلید بهشت این دنیا است

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   خوشحالیم که این مقاله براتون مفید بوده. ممنون از نظر لطف شما

   موفق باشید

 3. محمدجواد زارعی

  بسیار عالی بود و کامل ترین مقاله در زمینه موفقیت هست
  من از این مقاله یاد گرفتم که موفقیت هرگز آسان نیست . اگر آسان بود قطعا همه موفق بودند و دیگر موفقیت معنایی نداشت. اما این که موفقیت سخت است دلیل بر این نیست که ما نمیتوانیم موفق شویم بلکه باید این گونه برداشت کنیم که قرار است وارد مسیری شویم که نیاز به تلاش زیاد و تحمل سختی های مختلف دارد و اگر به این ها توجه کنیم ، قطعا موفق خواهیم شد . البته موفقیت را نباید یه غول ببینیم که قرار است آن را شکست دهیم همین که ما تلاش کنیم که نسبت به دیروزمان بهتر باشیم موفق شده ایم.
  اما موفقیت گام هایی دارد که ما باید این گام ها را کنار هم بگذاریم و با توجه به این گام ها و انجام صحیح آن ها به سمت موفقیت حرکت کنیم. اما اگر بخواهیم یک نکته ی مهم از موفقیت را بگوییم این است که افراد موفق وارد مسیری شدند که به آن علاقه داشتند چون به آن ها شور و انگیزه ی فراوان میداد تا با سختی ها و مشکلات راه کنار بیایند پس ما نیز باید از همین ابتدا وارد مسیری شویم که به آن علاقه داریم.
  حواسمان باشد هرگز هرگز و هرگز ابتدای مسیر خودمان را با انتهای مسیر دیگران مقایسه نکنیم چون از مسیر دست خواهیم کشید . ما باید ابتدای مسیر خودمان را با ابتدای خودمان و با توجه به تجربه و امکانات خودمان مقایسه کنیم و به سمت جلو حرکت کنیم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   واقعا ممنون از این نظر کامل و جامعتون. ماشالله اندازه یه مقاله کامل مطلب درجه یک و عالی نوشته بودین.

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 4. ر. نژادشجاعی

  سلام استاد عزیز
  باتشکر از مقاله بسیارعالی و کاربردیتون
  کمتر مقاله ای پیدا میشه که موضوع مهمی مثل موفقیت رو بادرنظر گرفتن تمام جوانب انقد جامع و کامل و در عین حال ساده وروان توضیح داده باشه….
  همونطور که درکتاب خودترو شارژ کن فرمودید کتاب را فقط نخوانید بنظر من باید گفت این مقاله راهم فقط نخوانید!!!!!!
  چراکه خواندن این مقاله اگه نتونه حتی یک قدم مارا به سمت جلو پیش ببره خواندن آن فقط وقت تلف کردن است!!
  وبه نظر من اگه این جمله یکم اذیتتون کرد و شما رو به فکر فرو برد وقتشه دوباره برگردیدمقاله را یک بار دیگر بخوانید و نکات مهم آن را یادداشت کرده و آنها را عملی کنید ….
  به امید موفقیت تک تک شما عزیزان…

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   ممنون از نظر لطف و البته کاربردیتون. بله واقعاً ما با دونسته هامون نمیتونیم به موفقیت برسیم، باید دونسته ها رو تبدیل به تونسته ها کنیم.

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 5. sabahi

  سلام. به نظر من موفقیت یعنی به دانایی خودمون هر چند زیاد، قانع نشیم و همواره درحال یادگیری از دنیای گسترده اطرافمون باشیم ودر اونها خودمون رو پرورش بدیم. مطالب سایتتون جامع و تاثیر گذار بودند. سپاس بی کران

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله نظرتون درسته اما باید دقت داشته باشیم که عالم بی عمل هیچ وقت به موفقیت نمیرسه… باید به این دانایی هامون جامه عمل بپوشونیم تا واقعا موفقیت رو به خودمون نزدیک ببینیم.

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید… موفق باشید

 6. حسین بیات

  بسیارجامع وکاربری

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنون از نظر لطف شما

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید… موفق باشید

 7. بانو ملیحه کاویانی

  سلام وقت بخیر
  نتیجه تست برای من 100 درصد بود و از این بابت خیلی خوشحالم و خداوند را سپاس میگویم که با مجموعه شما آشنا شدم.
  ممنون از بابت این مقاله های فوق العاده عالی و انگیزه بخش و به امید اینکه بتوانیم تک تک این موارد را در زندگی خود به کار گیریم و پیشرفت شگرفی در زمینه رشد فردی و کاری داشته باشیم.
  ممنون که به قدرت باورها اشاره کردید و بدون شک بدون خودباوری و اعتماد به نفس و عزت نفس بالا، پیشرفت غیرممکن می باشد.
  به امید هرچه بهتر شدن تیم گام برتر
  با آرزوی بهترین ها برای شما و تشکر ویژه دارم ار مجموعه گام برتر به امید اینکه بتوانم تک تک زحمات شما را جبران کنم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   خیلی خوشحالیم که خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید و این همه اتفاقات خوب براتون رخ داده.

   امیدوارم همین طور با قدرت پیش برید و اتفاقات خوب پشت سر هم براتون بیفته. موفق باشید…

 8. sajjad

  مطلب مفیدی بود

  پاسخ دادن
 9. محمد مصطفایی

  سلام مشکلات ما را شکلات کردی اقای مصطفایی

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز

   ممنون از توجه و همراهی شما

   موفق باشید

 10. shahbabaee.com

  بسیار عالی بود. میر موفقیتتان هموار!

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنونیم از نظر لطف شما دوست عزیز

   امیدوارم روی قله های موفقیت ببینمتان…

 11. مینا کریمی

  موفقیت روند مداوم تلاش برای پیشرفت است.
  عالی بود یه بار دیگه امروز هم خوندم.

  پاسخ دادن
  1. ممنون از همراهی شما
   موفق باشید

 12. کیانمهر

  سلام عالی بود خیلی نکات خوبی بود واقعا دوستی باآدمهای موفق به ارزش ما اضافه میکنه

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 13. فیروزه حاجی قنبری

  عالی بود مثل همیشه.شکرگذاری مثل مهر می مونه.وقتی شکرگذاری می کنیم،خدا به اون نعمت ،مهر تایید میزنه که دیگه مال خود خودمون بشه.یعنی تو با تشکر به خدا میگی من این نعمت رو پذیرفتم ازم پس نگیرش.این یعنی یه قدم به جلو برای زیاد شدن دارایی هات.هم مادی هم معنوی

  پاسخ دادن
 14. حمیده فعال

  سلام مقاله بسیار خوبی بود پر از نکات کاربردی . یاداوری همیشه لازم است این نکته که اگر از روز قبل کمی بهتر باشی یعنی موفقی خیلی خوب بود من قبلا که به مسافرت می رفتم در طول سفر گاهی خیلی حوصله م سر می رفت اما این دفعه که به سفر رفتم و برگشتم در طول سفر احساس خوبی داشتم و احساس می کردم نکات منفی ای که اطرافیان می گویند برایم اهمیت چندانی نداشت

  پاسخ دادن
  1. سلام
   باعث افتخار ماست که براتون مفید بوده
   خیلی عالیه بهتون تبریک میگم
   موفق باشید

 15. معصومه شاهری

  سلام.مثبت اندیش وشکرگزار بودن وارزش اضافه کردن مسیر را هموار میکند ودر ارزش اضافه کردن به ارزشهای خودتان اضافه میشود.عالی بود استاد.ممنون که مارا در مسیر موفقیت فرار داده اید .سلامت وپایدار باشید وشما وگروه فعال وپرانرژی وشاد رو خدا حفظ کنه.سپاس

  پاسخ دادن
  1. سلام
   مرسی از حسِ خوبی که به ما منتقل می کنید
   مرسی از انرژیِ خوبتون
   موفق باشید خانم شاهری عزیز

 16. shahri

  بهتر از این مقاله نداریم!!!
  عالی بود.من که خیلی دوست دارم.امیدوارم مقاله‌های دیگری مثل این را ببینم

  پاسخ دادن
  1. ممنون از انرژی خوبتون دوست عزیز

 17. رقیه کریمی

  سلام برای رسیدن به موفقیت اول باید هدفت را مشخص کنی و بعد برای رسیدن به آن تلاش کنی

  پاسخ دادن
  1. سلام
   موفق باشید خانم کریمی عزیز

 18. فیروزه حاجی قنبری

  فکر کنیم با ماشبن تو مسیری رفتیم و به سربالایی رسیدیم و باهیجان اندکی از مسیر را طی کردیم.اینجا کم کم سربالایی روی سرعت اثر میذاره و دنده رو باید کم کنی.ما نمیاییم نسیر رو برگردیم بلکه دنده را کم می کنیم و سعی می کنیم گاز بدیم.یه جاهایی عوامل دیگه ای که باعث موفقیتند خوبه با ما باشند .ولی یه جایی از زندگی می رسیم که دیگه باید به خودمون متکی باشیم.خلاقیت به خرج بدیم،سختی را تحمل کنیم و خودمون عامل اصلی موفقیتمون باشیم

  پاسخ دادن
  1. خیلی عالیه
   متشکرم

 19. محمد رضا فکری

  سلام
  خیلی خیلی عالی بود

  قید قابل تاملی داشت این جمله : “باید” بارها شکست بخورید و تجربه کسب کنید

  امیدوارم همه دوستان با لذت تمام شکست هاشون رو بپذیرن تا به اوج موفقیت برسن

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   بهتون تبریک میگیم که در مسیر رشد و موفقیت قرار گرفتید
   براتون بهترین آرزوهارو داریم
   ممنون از همراهی شما

 20. معصومه شاهری

  سلام.برداشت دوم.خداروشکر درراه موفقیت هستم.چون مقاله گفت کسی از دیروز بهتر است موفق است.به لطف این کارگاه مطالعه بنده بیشتر شده.سپاس از مقاله عالی

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خوشحالیم که از مطالب به خوبی استفاده می کنید
   سپاس از همراهی شما

  1. ممنون از شما

 21. رقیه کریمی

  سلام مطالعه کردم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 22. ام لیلا احمدی

  مطالب تماما القا کننده انگیزه و نشاط بودند ان شاءلله بتونم با اعتماد به نفس و ایمان این حال خوب درک کنم .
  تشکر از استاد حقیقت گو ، شاد و مصمم

  پاسخ دادن
  1. ممنون از انرژی خوب شما کاربر عزیز
   موفق باشید

 23. Pariya_amirpor

  عالی بود خیلی خوب بود ممنون از شما??
  بهترین مقاله بود

  پاسخ دادن
  1. ممنون از توجه شما دوست عزیز

 24. الهه ابراهیمی

  سلام استاد عزیز وقتتون بخیر.
  من تا حالا با شما برخوردی نداشتم ولی
  تو همین دو سه روز با شنيدن وويس ها و مقاله هاي پر انرژی تون کلی اميدوار شدم…
  ممنون از شما و انرژی مثبتی که به همه انتقال ميديد…?

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   ممنون از حس خوب شما
   بهتون تبریک میگم که به دنبال رشد و موفقیت هستید
   موفق و سربلند باشید

 25. مینا اصل اسکندر

  زندگی کوتاه است و اهداف ادمی وسیع و گسترده برای رسیدن به آن تلاش و سرزندگی و ایستادگی شرط اول مقابله با ناهنجاریهای به امید بهترینها

  پاسخ دادن
  1. با آرزوی موفقیت روز افزون شما
   موفق باشید

  2. naser

   باسلام
   انسانهایی که کارمهمی برای انجام دارند دربرابر خیلی چیزها مصون میمانند

 26. ناشناس

  سلام
  موفقیت یعنی هربار زمین خوردی بلندشی
  باتشکر

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس گزارم

 27. مهدی حسین نژاد

  سلام
  بسیار مطالب ناب و درجه یکی بود
  واقعا درسته نباید منتظر موفقیت یک شبه باشیمو باید برای هدفمون از همین الان شروع کنیم و قدمی برداریم

  پاسخ دادن
  1. دوست گرامی سلام
   متشکرم

 28. حمیده

  سلام مطالب مفیدی بود من بسته پیش نیاز دوره را چند روز قبل از شروع دوره طبق برنامه تمام کردم تا شروع دوره احساس می کردم شارژم کم شده البته فیلم سکسکه را بیش تر از یک بار دیدم

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   سپاسگزارم که با یک اشاره همه کارها رو انجام دادید
   عملکرد خوبی داشتید
   متشکرم

 29. hajiali

  سلام استاد وقتتون بخیر
  مقاله خیلی خوبی بود ,تو مقاله ذکر شد اهمال کاری سد محکم موفقیت می تونه باشه, من با خوندن کتاب خودتو شارژ کن تونستم اهمال کاری خودم رو با تکنیک 5 دقیقه کمرنگ کنم 🙂 …
  ممنون از شما موفق باشید

  پاسخ دادن
 30. صفری

  با سلام مقاله ی مفیدی بود امیدوارم بتونیم راهکار ها رو درست اجرایی کنیم و از شکست ها نا امید نشیم

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   بله ما هم همین طور امیدواریم و هدف ما هم همین هست…

 31. صفری

  مطالب بسیار اموزنده بود ب امید عملی کردن توصیه ها و نا امید نشدن از شکست ها و رسیدن ب موفقیت

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   بله ما هم امیدواریم که همه دوستان به موفقیت برسند و هدف ما هم همین هست…

 32. معصومه تیموری

  همینقدر که توی مسیر حرکت میکنیم یعنی داریم قدم به قدم به سمت موفقیت و پیشرفت گام برمیداریم. همین حرکت توی مسیر میتونه روز به روز مارو پیشرفت بده و یک قدم به هدفمون نزدیکتر کنه.

  پاسخ دادن
 33. مهدی پاکدامن

  چه تعریف زیبایی بود از موفقیت
  خیلی ممنونم از نوشتن این مقاله…

  پاسخ دادن
 34. Shahri

  با سلام خدمت شما بسیا بسیار عالی است.تابه حال از این مقاله ها نخوانده بودم و همین الان برای اولین بار فهمیدم که راه موفقیت چیست
  با تشکر از شما

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   خداروشکر که راه موفقیتتون رو پیدا کردید
   امیدوارم که با قدرت به سمت اهدافتون پیش برید…

 35. کیانمهر

  باعرض سلام خیلی ممنون ازمطالب قشنگتون
  من دوست دارم که به هدفم برسم با برنامه ریزی وموفق بشم امیدوارم بت کمک شما به هدفم برسم

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام. ممنونم از شما . امیدوارم تو بهترین حالت ممکن گام بردارید و به اون هدفی که میخواید برسید…

 36. ناشناس

  باعرض سلام
  خیلی ممنون از مطالب زیباتون کاش بتونیم به صورت عملی در زندگی انجام میدادیم ونتیجه رو یاد داشت می کریدم

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام.
   امیدوارم که به صورت عملی و خییییلی زود موفقیت رو به چشمان خودتون ببینید…
   راستی کاش اسمتون رو هم مینوشتید تا ما بدونیم این پیام رو چه کسی داده

 37. سمیه تیموری

  سمیه تیموری
  موفقیت از دید من رسیدن به رشد فردی است که اگر اتفاق بیفتد موارد دیگر خود به خود درست می شود.

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   بله نظر شما هم کاملا درست است چون همون طور که تو مقاله رشد فردی هم آورده شده، بزرگ ترین عامل موفقیته…

 38. صغری تیموری

  سلام مطالب بسیار مفید بود.

  پاسخ دادن
 39. حسین غفاری

  سلام
  ممنون

  پاسخ دادن
 40. معصومه شاهری

  سلام.استاد بزرگوار.با توجه به صحبتهای روز دوشنبه و مقاله امروز بنده متوجه این مطلب شدم که انسان به دنیا آمده برای حرکت کردن نه نشستن.و در راه رسیدن به موفقیت شکستها و سنگریزه های زیادی وجود دارد که نباید مانع حرکت شود همان طور که شما فرمودید حتی یک درصد موفقیت بر۹۹درصد شکست برتری دارد.سلامت و پاینده باشید.

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام. بله کاملا درسته.
   اما متاسفانه خیلی ها بدون هیچ حرکتی انتظار موفقیت دارند و این افراد همان کسانی هستند که سعی در یک شبه ره صد ساله رفتن رو دارن. اما خب نابرده رنج گنج میسر نمیشود…

 41. منیر سادات حسینی

  با عرض سلام خدمت استاد گرامی
  ممنون از مقاله خوبتون.تمام مطالبی که درمورد موفقیت در ذهنم پراکنده بود و تصویر وتعریف خاصی ازین کلمه را نداشتم بسیار زیبا و روان بیان کردید و انگیزه ام را برای رسیدن به موفقیت بالا بردید
  سپاس فراوان

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام. بسیار هم عالی
   امیدوارم انگیزتون همیشه در بالاترین مقدار ممکن باشه…

 42. معصومه قلی زاده

  مطالبی خوب و مفید
  مغرور نشویم
  تغییر
  هدف
  ممنون از شما،به امید موفقیت تلاشگران شجاع?

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   خیلی ممنون از شما
   امیدوارم شما هم هدفتون مشخص باشه، هم مغرور نشید و هم تغییر کنید در جهت مثبت تا به موفقیت برسید…

 43. معصومه قلی زاده

  زیبا بود و کاش همه ی آنهایی که به موفقیت دست پیدا می کنند این نکته که: درخت هر چه بارش بیش، سر به زیر تر رو فراموش نکنند و غرور نگیرند.
  مطالب مفید و خوب… ?
  به امید موفقیت همه ی تلاشگران شجاع?

  پاسخ دادن
 44. نسرین اجودانی

  عااالیییییی ممنون از توضیحاتتون دریچه ای جدید برومون باز شد ?

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   مچکر از شما

   شک نداریم روزی شما رو تو اوج خواهیم دید

 45. سهیلا کریمی

  عالی بود ممنون

  پاسخ دادن
 46. معصومه حسین نژاد

  سلام
  عالیی بود
  نکات مهمی که در زندگیم کار بردی بود در این مقاله گرفتم
  باتشکر از آقای مصطفایی وتیم گام برتر برای مقالات خوبشون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاسگزارم

 47. sahar aliverdi

  واقعا تعریف عالی واسه موفقیت پیدا کردم ممنون و مچکر♡

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

 48. مرضییه غفاری

  سلام خدمت استاد مصطفایی از اینکه موضوع موفق بودن ا ز تمام جهات مطرح کردید جای تقدیر و تشکر دارد .

  پاسخ دادن
  1. ممنون از توجه شما

 49. پارسا هموله

  واقعاااااااا بهترین مقاله ای بود که توی عمرم خوندم
  مطمعنم که این مقاله به درد همه میخوره چون به مسائل ساده هیچ کدوممون توجه نمیکنیم
  خییییییلی ممنون ازتون

  پاسخ دادن
  1. ممنون از همراهی گرم شما

 50. محمد

  سلام و عرض خسته نباشید
  یه نکته ای خیلی بران جالب بود و این بود که بعضی وقتا ما فکر میکنیم یه موضوع خیلی ساده است اما نمیدونیم چقدر باعث پیشرفتمون میشه
  با تشکر از تیم رویایی گام برتر

  پاسخ دادن
  1. سلام خدا قوت
   کاملا درسته
   ممنون از توجه شما

 51. مهدی پاکدامن

  سلام
  امروز با خوندن این مقاله به تعریف قشنگ‌تری از موفقیت رسیدم اونم اینه که اگه با دیروزت فرق داشته باشی تو موفقی
  خیلی عالی بود
  ممنونم از شما و تیمتون❤️

  پاسخ دادن
  1. محمد

   مهدی جان آرمتو یادت نره
   البته تا وقتی که من هستم انشاء الله نمیذازم یادت بره
   چون باید جهانی بشه
   #MP

  2. مهدی پاکدامن

   ❤️MP❤️

  3. سلام
   متشکرم

 52. Maryam sardari

  سلام خیلی عالی بود و این جملشو خیلی دوست داشتم که موفقیت فقط رسیدن به هدف نیست و همین که بهتر از دیروزی یعنی موفقی.بیشتر ما فکر میکنیم تا به هدف نرسیدیم پس موفق هم نشدیم و این طرز فکرو باید عوض کنیم.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس گزارم

 53. محمد حسرتی

  سلام مثل همیشه عالی و مفید بود ممنون از زحمتی که کشیدید.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 54. محمدرضا مختاری

  سلام
  دو بار خوندم
  عالی بود
  سپاس از این همه زحمت و هوش و نبوغ

  پاسخ دادن
  1. سلام
   شما واقعاً در گروه خوب عمل می‌کنید
   ممنون از شما

 55. سعید

  بسیار عالی
  تشکر از زحماتتون

  پاسخ دادن
  1. متشکرم از شما

 56. علیرضا وطن پور

  سلام
  مقالتون رو خوندم خیلی عالی بود.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس گزارم

 57. علی احمدزاده

  سلام به دوستان و همچنین استاد مصطفایی
  استاد مقاله ای بسیار زیبا داشتید و واقا با این نکات ما میتونیم در زندگیمون موفق بشیم من خودم از همین الان سعی میکنم که کمتر سراغ تلفن همراهم و تماشا کردن فیلم برم واقا با این مطالب شما انرژی خاصی به ما میدهید متشکرم ?

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از انرژ ی خوب شما
   شک نداریم روزی شما رو تو اوج خواهیم دید

 58. Pariya_amirpor

  سلام مثله همیشه عالی بود واقعاادم توی شب این مقاله هارو میخونه انرژی خاصی میگیره ای کاش یکی بود که موقعی که خوابیم این مطالبو میاورد توی خوابمون واقعا حتی یک لحظه از دست دادن وقت ضرره.
  تشکر فرااااواااان

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما
   موفق باشید

 59. Mahdi_hoseinnejhad

  سلام

  خیلی عالی توی این مقاله به همه ی سوالاتی که تو ذهنم بود پاسخ دادید

  اصلا موفقیت توی دید هر شخصی فرق میکنه…

  تشکر از استاد عزیز

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از همراهی شما

 60. Zahra keivandarian

  به نام خدا

  باسلام وخسته نباشید به اعضای گروه رشد فردی من موفقیت رارسیدن به تمام آرزو هایم می دانم ومیدانم باتلاش روزیبه تمام آرزوهایم خواهم‌ رسید.

  متن خیلی زیبا وپر انرژی بودو من لذت بردم ??

  پاسخ دادن
  1. سلام خداقوت
   شک نداریم روزی شما رو تو اوج خواهیم دید
   ممنون از انرژی خوب شما

 61. hajiali

  سلام
  خيلي عالي و مفيد بود يجوري كه الان ساعت ١١:٣٠ شبه من دارم اين مقاله رو قبل خوابم ميخونم دلم ميخواد بلند شم تا صبح فكر كنم و بنويسم ??
  ممنوم استاد

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما دوست عزیز
   موفق باشید

 62. لیلارفیعی

  رفیعی
  سلام به استاد ودوستان پر انرژی و خوب
  واقعا مطالب اونقدر خوب پر محتوا و عالی نمیدونم
  چه کلمه ای بکار ببرم مفید وآموزنده تشکر وخدارا شکر

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خوشحالیم براتون مفید بوده
   متشکرم

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --