اهمیت سحرخیزی

اهمیت سحرخیزی چیزی است که اگر آن را به خوبی ندانیم، حتماً دچار مشکلاتی نظیر: مشکل داشتن با سحرخیزی، عاجز بودن از صبح زود از خواب بیدار شدن، حس تنفر از سحرخیزی خواهیم شد. اگر شما این حس ها را دارید، راه حل از بین بردن آنها چیزی نیست جز شناخت فواید و اهمیت سحرخیزی. چون وقتی با این فواید بی‌نظیر و عجیب و غریب سحرخیزی آشنا شوید، مسلماً خودتان دوست دارید همیشه صبح زود از خواب بیدار شوید و نمی‌توانید از خیر این همه فایده بگذرید. پس پیشنهاد می‌کنم حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا این اتفاق خوب و درجه یک برایتان بیفتد…

اهمیت سحرخیزی
اهمیت سحرخیزی

عوامل مهم اهمیت سحرخیزی

 • چرا سحرخیز باشیم؟
 • برکات سحرخیزی
 • احادیث سحرخیزی
 • چگونه سحرخیز باشیم؟
 • تکنیک های سحرخیزی

این مواردی که نام بردم، در این مقاله به صورت کامل بهشان پرداخته شده و هرکدام از آنها، کلی راه کار و زیر مجموعه دارد که قرار است به آنها بپردازیم. پس تا انتهای مقاله همراه من باشید…

در این مقاله کلی راه برایتان آورده شده که می‌توانسید با آنها اهمیت سحرخیزی را به خوبی درک کنید. پس برای درک کامل اهمیت سحرخیزی، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اولین پیشنهاد من به شما، این است که فایل صوتی زیر که مقدمه ای کامل و جامع از مقاله است را گوش دهید تا با ذهنیت بازتر و بهتری نسبت به اهمیت سحرخیزی، خواندن آن را شروع کنید.

چرا سحرخیز باشیم؟

اگر شما جزء افراد سحرخیز هستید و همیشه صبح زود از خواب بیدار می‌شوید، شک نکنید نسبت به سایر افراد خیلی به موفقیت نزدیک تر هستید و خواندن این مقاله، به شما کمک می‌کند که بدانید تا چه حد کار باارزش و فوق العاده ای در حق خودتان انجام می‌دهید و البته با اهمیت بسیار بالای سحرخیزی آشنا می‌شوید.

اما اگر هیچ وقت سحرخیزی نبوده اید و نمی‌توانید این عادت را در خودتان به وجود بیاورید، این مقاله درست برای شما نوشته شده است. چون همان طور که گفتم آشنایی با اهمیت سحرخیزی، می‌تواند شما را برای ایجاد این عادت خوب و مثبت در خودتان ترغیب کند.

حالا موافق هستید که دلایل اهمیت سحرخیزی را بیان کنیم؟

اهمیت سحرخیزی برای نزدیک شدن به موفقیت
اهمیت سحرخیزی

فواید سحرخیزی

1. صبح زود تعیین می‌کند ما روز خوبی داشته باشیم یا نه!

نمی‌دانم تا کنون به این نکته دقت کرده اید یا نه. اما اگر حتی یک بار صبح زود از خواب بیدار شده باشید، متوجه شده اید که آن روزتان اصلاً با سایر روزهایتان متفاوت بوده و فوق العاده انرژی بالایی در طول آن روز داشته اید.

دلیل این نکته هم چیزی نیست جز اهمیت صبح در شکل گیری روز شما.

تصور کنید اگر دیر از خواب بلند شویم، یا با یک کابوس از خواب بپریم، و یا حتی اتفاق بدی در صبح برای ما بیفتد، چه حالی در ادامه روز خواهیم داشت؟

آیا می‌توانیم با انرژی به روز خود ادامه دهیم و بهترین ها را برای خودمان رقم بزنیم؟ مسلماً رخ دادن این اتفاق ها کار بسیار سختی است، اگر صبحمان را خوب شروع نکرده باشیم.

حالا اتفاقاتی درست برعکس بالا را تصور کنید.

صبح زود و با حس خوب از خواب بیدار شدن، خوردن صبحانه کامل، حتی ورزش کردن و… می‌تواند یک روز رویایی را برایمان رقم بزند. از همان روزهایی که می‌توانیم رشد و پیشرفت بسیار زیادی داشته باشیم.

چقدر این دو حالت با یکدیگر تفاوت داشت!؟

حالا با همه این تفاسیر، بازهم توقع داریم با عدم سحرخیزی و خوابیدن تا ظهر، اتفاقات خوب برایمان رقم بخورد؟؟؟

درست به خاطر همین موضوع است که می‌گویند “سحرخیز باش تا کامروا باشی”.

تحقیقات برای سحرخیزی درباره پر انرژی بودن

2. صبح زود انگیزشی ترین زمان ممکن است!

طبق آخرین تحقیقات روانشناسان، ساعت 5 تا 8 صبح، زمانی است که ما بیشترین انگیزه ممکن را برای شروع یک روز عالی و حتی یک زندگی دوباره داریم.

نمی‌دانم شما هم مثل من تا کنون این گونه شده اید یا نه، اما این را خوب می‌دانم که اگر بین ساعات گفته شده بیدار شوید، شک نکنید که می‌توانید کارهای مفید و بسیار زیادی در این زمان انجام دهید.

چون می‌توان از خود صبح هم به عنوان مهم ترین زمان یادگیری نام برد. چرا که هم تازه از خواب بیدار شده ایم و هم بیشترین انرژی ممکن را داریم تا روزی رویایی را رقم بزنیم. پس می‌توانیم با استفاده از همین انگیزه بالا، کلی کار مفید و عالی انجام دهیم…

اهمیت سحرخیزی برای مدیریت زمان
اهمیت سحرخیزی

3. سحرخیزی اعصابتان را راحت می‌کند!

وقتی صبح ها برای رفتن به محل کار، مدرسه، قرار و… دیر از خواب بلند می‌شوید، چقدر دچار استرس می‌شوید و با عجله به سمت انجام دادن کارتان پیش می‌روید؟

این عجله و استرس می‌تواند باعث شود هم به کار خود نرسید، و هم کل روزتان به هم بریزد.

خب چه کاری است که دیر بیدار شویم و این همه استرس برای خودمان درست کنیم؟

اگر زودتر از خواب بیدار شویم، می‌توانیم اعصاب راحت تری داشته باشیم، با آرامش بیشتری رفتار کنیم و حتی زودتر به کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، برسیم!

4. اعتماد به نفس خودت را بالا ببر با سحرخیزی

وقتی همه در خواب هستند و ما مشغول انجام کارمان، تا زمانی که دیگران از خواب بیدار شوند، ما صبحانه‌مان را خورده ایم و کلی از کارهای مهم و اصلی‌مان را انجام داده ایم. پس همین حس باعث می‌شود حس مفید بودن و افزایش اعتماد به نفس به ما دست دهد.

اهمیت سحرخیزی برای افزایش اعتماد به نفس
اهمیت سحرخیزی

5. افزایش یادگیری و بازدهی با سحرخیزی

وقتی تمام اتفاقات خوبی که به آنها اشاره شد برایمان بیفتد، افزایش قدرت یادگیری مغز و بازدهی‌مان در طول روز امری طبیعی به حساب می‌آید.

چون حال خوب صبحمان، روی تمام روز اثر می‌گذارد و باعث می‌شود که با ذهن بازتر و بهتری در طول روز رفتار کنیم و یاد بگیریم.

پس اگر دنبال راهی برای افزایش قدرت یادگیری خود می‌گردید، توصیه اول من به شما سحرخیزی و صبح زود از خواب بیدار شدن است…

6. سحرخیزی و موفقیت

نمی‌دانم مقاله ویژگی های افراد موفق را خوانده اید یا نه؟ در آن مقاله از سحرخیزی به عنوان یکی از ویژگی های اصلی افراد موفق نام برده شد و گفته شد که اگر سحرخیز نباشید، رسیدن به موفقیت برایتان خیلی سخت خواهد بود. در واقع سحرخیزی و موفقیت با هم در ارتباط مستقیم هستند.

چون افراد موفق اکثراً اهمیت سحرخیزی را می‌دانستند و سحرخیز بودند و خودشان هم عامل اصلی موفقیتشان را اهمیت سحرخیزی  و صبح زود از خواب بیدار شدن عنوان می‌کنند.

برای نمونه، ساعت بیداری چند نفر از موفق ترین افراد جهان را با هم بررسی می‌کنیم:

 1. تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل: 4:30 صبح
 2. ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا موتورز: 7صبح
 3. جک دورسی، موسس توییتر: 5:30 صبح
 4. بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان: 7 صبح
 5. ریچارد برانسون، بنیان گذار گروه ویرجین: 5:30 صبح
 6. هاوارد شولتز، مدیرعامل سابق استارباکس: 4:30 صبح
 7. جف وینر، مدیرعامل لینکدین: 5:30 صبح
 8. 8. گری وینرچاک، مدیرعامل وینر مدیا: 6 صبح
 9. تیم آرمسترانگ، مدیر اجرایی سابق گوگل: 5 صبح

و بسیاری از افراد بسیار موفق دیگر که همگی صبح زود از خواب بیدار می‌شوند…

اهمیت سحرخیزی برای افراد موفق دنیا
اهمیت سحرخیزی

اگر صبح زود از خواب بیدار نشویم، موفق نمی‌شویم؟

جواب قطعاً خیر است. چون در همه چیز استثنا هم وجود دارد. بودند کسانی که تبدیل به فرد موفقی شدند ولی هیچ وقت اهمیت سحرخیزی را نمی‌دانستند و سحرخیز نبودند.

مانند جف بزوس، مدیر عامل سایت آمازون، بزرگ ترین سایت فروش کالا در جهان.

او معمولاً رخت خوابی در محل کار خود داشت که شب ها را آنجا بخوابد. چون معمولاً تا صبح کار می‌کرد و حدود صبح می‌خوابید. طبیعی است که وقتی او تا این موقع کار می‌کرد، مجبور بود که تا حدود ظهر بخوابد.

البته او الآن که ثروتمندترین فرد جهان است و از بیل گیتس پیشی گرفته، این عادت را ترک کرده و مانند سایر افراد موفق ساعت 5 صبح از خواب بیدار می‌شود.

دیدید؟ وقتی ما به موفقیت برسیم، خود به خود ساعت خوابمان هم تنظیم می‌شود. البته حواسمان به این نکته هم باشد که صبر نکنیم تا مثل بزوس به موفقیت برسیم و بعد سحرخیز شویم! او تا صبح کار و تلاش می‌کرد که نمی‌توانست زود بیدار شود. شک نکنید اگر از الان سحرخیز باشیم، رسیدن به موفقیت برایمان خیلی راحت تر می‌شود.

علاوه بر این، باید آن دسته افراد موفقی که عادت سحرخیزی را از ابتدا داشته اند و همین، عامل اصلی موفقیتشان بوده را درنظر بگیریم و از این ویژگی خوب و مثبت آنها الگو بگیریم…

7. احادیث سحرخیزی درباره برکات سحرخیزی

اگر نگاهی گذرا به احادیث و روایات دینی‌مان بیندازیم، متوجه خواهیم شد که چقدر در آنها به برکات سحرخیزی اشاره شده. چون مسلماً امامان و پیامبرانمان خیر و صلاح ما را می‌خواهند و می‌دانند که سحرخیزی و صبح زود از خواب بیدار شدن، چه تأثیر مهمی در زندگی ما دارد.

برای پی بردن بیشتر به اهمیت سحرخیزی، قصد دارم به برخی از احادیث معصومین اشاره کنم.

حضرت محمد‌ (صلوات الله علیه) درباره برکات سحرخیزی می‌فرمایند:

سحرخیزی مبارک است و همه نعمت ها به ویژه روز را می‌افزاید.

همچنین حضرت علی (علیه السلام) نیز درباره اهمیت سحرخیزی فرموده اند:

صبح زود در پی روزی رفتن، روزی را افزون می‌کند.

دیدید؟ سحرخیزی حتی در مقدار رزق و روزی ما هم تأثیر به سزایی دارد!

اهمیت سحرخیزی در رابطه با روزی
اهمیت سحرخیزی

8. با سحرخیزی روزت را بیشتر از 24 ساعت کن!

وقتی شما هم صبح زود از خواب بیدار می‌شوید، حس می‌کنید روزتان طولانی تر شده؟

خود من که این احساس را دارم. چون وقتی زودتر از خواب بیدار می‌شوم، می‌توانم بسیاری از کارهای عقب افتاده و حتی مهم روزم را انجام دهم و قبل از به اتمام رسیدن روز، به اندازه دوبرابر همیشه کار کنم. کاری که نه تنها اذیتم نمی‌کند، بلکه باعث سرحالی من نیز می‌شود!

افراد موفق هم دقیقاً همین طور هستند! آنها چون معمولاً صبح ها زودتر از بقیه از خواب بیدار می‌شوند، می‌توانند کارهای مهم تر و بیشتری هم انجام دهند.

پس افراد موفق، زمان بیشتری در طول روز ندارند! آنها هم مثل ما فقط و فقط 24 ساعت وقت دارند اما با صبح زود بیدار شدنشان، می‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند. همین!

یک پیشنهاد عالی! حتماً کلیپ پایین را مشاهده کنید، چون برایتان خیلی مفید خواهد بود و توضیحاتی که زیر ارائه شده برایتان جذاب تر خواهد شد…

 

نکته فوق العاده تأمل برانگیزی که در کلیپ بالا گفته شد، درباره تعداد ثانیه های ما در طول روز است.

ما روزی 86400 ثانیه وقت داریم که از آن بهترین بهره را ببریم.

حالا انتخاب با خودمان است. می‌خواهیم تا ظهر بخوابیم و این زمان را به 40000 ثانیه کاهش دهیم، و یا با داشتن زمان بیشتر، کارهای بهتر و مفیدتری انجام دهیم…

9. قورباغه را قورت می‌دهیم!

برایان تریسی در کتاب قورباغه را قورت بده می‌گوید:

وقتی صبح ها زود از خواب بیدار می‌شوید، سعی کنید کارهایی که سخت هستند را اول انجام دهید تا بتوانید با خیال راحت در طول روز به بقیه کارهایتان برسید.

این کار باعث می‎شود ما با ذهن و خیالی آسوده به سراغ سایر کارهایمان برویم و بتوانیم آنها را بهتر انجام بدهیم.

درثانی، وقتی کارهای سختتان اول انجام شوند، دیگر احتمال آن نیست که از انجام دادن آنها سر باز بزنید. چون وقتی کارهای سختتان را برای آخر وقت می‌گذارید، به احتمال زیاد آنها را به روز دیگری موکول می‌کنید و یا کلاً انجام نمی‌دهید.

پس سحرخیزی می‌تواند حتی به انجام شدن کارهای مهم‌تان نیز کمک کند…

اهمیت سحرخیزی از نظر برایان تریسی
اهمیت سحرخیزی

چگونه سحرخیز باشیم؟

در مقاله ای که با عنوان چگونه سحرخیز باشیم؟ برایتان نوشتم، به طور مفصل به بیان تکنیک هایی برای سحرخیز شدن پرداختم که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید. چون همان طور که گفتم برای سحرخیز شدن، دو عامل نیاز است.

 1. دانستن اهمیت سحرخیزی
 2. انجام تکنیک های سحرخیزی

یعنی با دانستن و درک کردن این فوایدی که از سحرخیزی در مقاله گفتم، شما نیمی از راه را طی کردید. فقط مانده تکنیک هایی را بدانید تا بتوانید به راحتی هرچه تمام تر، صبح های زود از خواب بیدار شوید. در اینجا قصد دارم چند مورد از این تکنیک ها را برای شما بازگو کنم تا آن نیم دیگر راه را هم به راحتی طی کنید. پس اگر آماده اید برویم سراغ تکنیک های سحرخیزی…

دو عامل مهم برای سحرخیزی
دو عامل مهم برای سحرخیزی

تکنیک های سحرخیزی

1. برای سحرخیزی ابتدا خوابتان را تنظیم کنید

مسلماً هر کاری که بخواهیم انجام دهیم، قبل از آن باید مقدمه ای برایش فراهم کنیم. مقدمه سحرخیزی و صبح زود از خواب بیدار شدن هم داشتن خواب کافی و مناسب است. وقتی شب قبل به اندازه کافی نخوابیده باشید، چطور توقع دارید که روز پرنشاط و خوبی را تجربه کنید؟ البته اگر بتوانید صبح زود بیدار شوید. چون خیلی بعید است که در صورت دیر خوابیدن و نداشتن خواب کافی، بتوانید صبح زود را ببینید…

حتماً بخوانید: چگونه سحرخیز باشیم؟

2. انگیزه داشته باشید

بهترین راه برای سحرخیز شدن این است که از شب قبل و یا قبل تر از آن، انگیزه ای در خود ایجاد کنید. یعنی کاری را که به آن علاقه مندید و خیلی از انجام دادن آن لذت می‌برید را در اول صبح انجام دهید. مثلاً به خودتان بگویید که من اول صبح حتماً صبحانه مورد علاقه خود را خواهم خورد و یا اگر بی‌کار هستید بگویید که برنامه تلویزیونی جذابی خواهم دید. شک نکنید که این تکنیک برای شما معجزه خواهد کرد. اصلاً در هر کاری اگر بتوانید انگیزه ای برای خود ایجاد کنید شک نکنید در آن به موفقیت خواهید رسید…

انگیزه برای انسان و برای سحرخیز بودن مهم است

3. استفاده از قانون پنج ثانیه برای سحرخیزی

قانون پنج ثانیه یکی از بهترین روش هایی است که مطمئنم می‌تواند برای هر کسی معجزه کند. این قانون انقدر موثر و مفید است، که می‌توان آن را در هر کاری به کار گرفت. به همین دلیل این قانون را بارها در مقاله های مختلف هم توضیح داده ایم…

خانم مل رابینز که این قانون را ابداع کرده، درباره اش می‌گوید: شما فقط پنج ثانیه برای انجام کارهایتان مهلت دارید. یعنی همان زمانی که فکر یا تصمیمی در ذهن شما خطور می‌کند، باید آن را حداکثر تا پنج ثانیه انجام دهید وگرنه ذهن شما هرگز به سراغ انجام دادن آن نخواهد رفت. حالا متوجه شدید که به وسیله این تکنیک چگونه می‌توانید سحرخیزی را برای خود به ارمغان بیاورید؟

پس هر موقع که چشمانتان را در رخت خواب باز کردید، به هیچ وجه فکر نکنید. سریعاً تا قبل از این که پنج ثانیه تمام شود از جایتان بلند شوید. شک نکنید بعد از مدتی زود بیدار شدن برایتان مثل آب خوردن خواهد شد…

4. گوشی خود را دور از دسترستان بگذارید

یکی از اشتباهات بزرگی که اکثر افراد آن را مرتکب می‌شوند و توقع دارند که بتوانند صبح زود از خواب بیدار شوند، این است که گوشی موبایل و یا ساعتی که برای خود کوک می‌کنند را نزدیک به خودشان قرار می‌دهند. انصافاً تا کنون چند بار شده که صدای زنگ را شنیدید ولی آن را بلافاصله خاموش کرده و به خواب خود ادامه داده اید؟ شک ندارم که برای اکثر ما این اتفاق افتاده و بارها به خاطر این اتفاق مشکلات بزرگی برایمان به وجود آمده. اما نمی‌دانیم برای رفع این مشکل باید چه کار کنیم؟

راه حلش ساده است. فقط کافی است گوشی یا ساعتتان را از محل خوابتان کمی دورتر بگذارید! به همین راحتی! با این کار شما مجبور می‌شوید از جایتان بلند شوید تا آن را خاموش کنید همین کار، ناخودآگاه شما را از خواب دور می‌کند…

در اهمیت سحرخیزی باید ساعت خود را دورتر قرار دهید

5. به اهمیت سحرخیزی هم فکر کنید

در این مقاله کلی از فواید و اهمیت سحرخیزی گفتیم. همچنین گفتیم که برای سحرخیزی باید هم اهمیت آن را بدانید و هم تکنیک هایش را. خب دقیقاً یکی از مهم ترین تکنیک های سحرخیزی هم همین است. یعنی اگر شما به اهمیت و اتفاقات خوبی که در صورت سحرخیز بودن برایتان خواهد افتاد فکر کنید، سحرخیزی نه تنها برایتان سخت و منفور نخواهد بود، بلکه از آن لذت هم خواهید برد. پیشنهاد می‌کنم حتماً این نکته را جدی بگیرید چون به شدت می‌تواند در راه سحرخیزی کمکتان کند…

6. کم کم شروع کنید

حواستان باشد که به هیچ وجه ساعت خواب خود را به یک باره عوض نکنید! شما مدت ها دیر از خواب بیدار شده اید و نباید توقع داشته باشید که یک دفعه بتوانید آن را تغییر دهید. مثلاً اگر تا کنون ساعت 10 بیدار می‌شدید، در همان روز اولی که می‌خواهید سحرخیز باشید نباید ساعت خود را روی 5 صبح تنظیم کنید! چون مسلماً هم از عهده این کار برنمی‌آیید و هم دیدتان به سحرخیزی دیدی کاملاً منفی خواهد شد و دیگر به سراغ آن نمی‌روید…

در اهمیت سحرخیزی باید ساعت خود را هرروز کمی عقب بکشید

7. نگذارید روزهای تعطیل زحمات شما را نابود کنند!

نکته آخری که درباره سحرخیزی می‌خواهم بهتان بگویم، این است که به هیچ وجه استثنا قائل نشوید، حتی در روزهای تعطیل. اکثر افراد روزهای تعطیل را به استراحت می‌پردازند و همین باعث می‌شود به سحرخیزی عادت نکنند. حتی اگر سایر روزها را در زودترین حالت ممکن بیدار شوند. پس حتماً دقت کنید که هرروز سحرخیز باشید، نه هر وقت که دلتان می‌خواهد…

نکته پایانی درباره سحرخیزی

فکر می‌کنم تمامی نکات لازم برای سحرخیزی را به شما در این مقاله گفتم. امیدوارم که بتوانید با رعایت این نکات، خود را سحرخیزتر از همیشه و در بهترین حالت ممکن ببینید. البته شک ندارم که اگر این راه ها را به خوبی انجام دهید، امکان ندارد نتوانید سحرخیز شوید.

و همچنین مثل همیشه امیدوارم روی قله های موفقیت ببینمتان…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

 1. حامد

  عالی بود ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   ممنون از شما

 2. ناشناس

  سلام
  من از مقاله سحرخیزی ب این نکته رسیدم هرکس سحرندارد از خود خبر ندارد
  سحرخیزباش تا کامروا شوی

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   بله، موفق باشید…

 3. مهدوی

  سلام .مقاله جالبی بود.موافق هستم روزی هایی صبح زود بیدار میشم حالم خیلی بهتر از روزهایی دیر بیدار میشم.ممنون.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   بله دقیقا روزهایی که تا ظهر خوابیم خیییلی حالمون بده…

 4. سهیلا کریمی

  من مواقعی که مدرسه شروع شه یا اونروز هدفی داشته باشم خیلی زود بیدار میشم . مثلا 5 یا 6 . اما اکثرا چون خیلی خسته میشم , و فعلا صبحها کاری ندارم برا انجامش , تا 8 میخوابم .

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   بله متاسفانه وقتی ما هدف خاصی تو اون روز نداشته باشیم، مسلما زود بیدار شدن برامون سخت میشه…

 5. کیانمهر

  سلام اگرشبها به موقع بخوابیم حتما سحرخیز میشیم ولی متاسفانه اکثرکارها رو درآخرشب انجام میدیم وباعث میشه صبح خواب بمونیم مخصوصا تماشای تلوزیون

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   بله دقیقا
   ما باید این عادت بد را ترک کنیم که تا آخر شب بیداریم.
   موفق باشید…

 6. nemati

  درود بر شماااا☺

  منم لذت سحرخیزی رو چشیدم خیلی دلنشینه☺???

  منتظر مقاله ی بعدی شماا هستممم☺????☘???☘⚘???

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنونم از شما…
   امیدوارم که رضایتتون جلب شده باشه…

 7. سمیه تیموری

  سلام من هم تجربه اش کردم وقتی زود از خواب بیدار میشم به خیلی از کارها می رسم و اون روز خیلی حال خوبی دارم.
  ممنون از مقاله خوب و مفیدتون ?????

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   بله همین طوره. سحرخیزی باعث میشه ما به کارهای بیشتری هم برسیم.
   ممنون از شما…

 8. معصومه شاهری

  سلام.ممنون .صبح زود شادابی به انسان میدهد وکارسخت به سرعت به پایان میرسد.سپاس

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام، دقیقا
   ممنون از شما…

 9. پریزاد

  مقاله عالی بود فکر کنم باید هر روز بخونمش تا روی من هم اثر کنه و سحرخیز بشم ممنون از شما ??

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنون از شما
   شک نکنید در مقاله بعدی به راه هایی اشاره خواهد شد که با انجام دادن فقط یکی از اونها سحرخیزی رو تجربه خواهید کرد…

 10. حمیده فعال

  مطالب خوبی بود البته سحرخیزی نیاز به تمرین دارد و این که شب قبل به اندازه کافی خوابیده باشیم در ضمن می خواستم نکته ای بگویم بسیاری از افراد موفق سحرخیز هستند ولی نمی دانم چند ساعت در شبانه روز می خوابند تحقیقات نشان داده که خواب کمتر از ۶ ساعت اثرات منفی روی مغز می گذارد اما ۷ الی ۸ ساعت خواب خطر ابتلا به الزایمر را کاهش می دهد یعنی خواب کمتر از ۶ ساعت احتمال دچار شدن به الزایمر را افزایش می دهد

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   در مقاله بعدی به تمام این نکات اشاره خواهد شد…

 11. فیروزه حاجی قنبری

  من با دوستان معلمم ساعت ۵ونیم صبح پیاده روی می کنیم و من در مورد مطالبی که در دوره یاد می گیرم براشون سخنرانی می کنم براشون??

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   احسنت به شما
   موفق باشید…

 12. Pariya_amirpor

  سلام واقعا عالی بود سحرخیزی باعث میشه خیلی سرحال باشیم فقط اولش سخته یذره که بگذره عادت میکنیم برامون خیلی راحت میسه به همه کارهامونم در طول روز میرسیم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام بله اول هر چیزی سخته
   اما به مرور درست میشه…

 13. سمیه قریشی

  سپاس آقای هموله عالی بود
  سحرخیزی خوبیش اینه که وقتی بچه ها خوابند وقت آزاد و بی دغدغه داریم وباخیال راحت میشه خیلی از کارها رو انجام داد

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام بله دقیقا
   به همین خاطره که میگیم انگار وقتو زیاد میکنه!

 14. منیر سادات حسینی

  ممنون از مقاله خوبتون. منو یاد ضرب المثل سحر خیز باش تا کامروا شوی انداخت.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام ممنون از شما
   بله دقیقاً سحرخیزی باعث خوشبختی و موفقیت ما خواهد شد…

 15. رقیه کریمی

  سلام هر دو حالت را امتحان کرده ام و با نظر شما موافق هستم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   امیدوارم که این حالت ها بتونن کمکتون کنن…

 16. الهه ابراهیمی

  خیلی مطالب خوبی بود…مخصوصا کلیپ.موفق باشید 🙂

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنون از نظر لطف شما…

 17. صغری تیموری

  سلام خیلی عالی بود
  فقط لطفا ساعات بیداری افراد موفق ایرانی واسلامی را هم بگویید.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام
   ممنون از شما
   بله حتما سعی می‌کنیم در مقاله بعدی از آنها هم نام ببریم…

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*چطور با 2000 تومان دوره های آموزشی گرون قیمت رو تهیه کنیم؟
کلیک کنید
close-image