زندگی شاد

زندگی شاد و بی دغدغه، برای بسیاری از افراد آرزوست. آرزویی که نه تنها دست نیافتنی نیست، بلکه حق هر انسانی به حساب می‌آید. این افراد معمولاً به دنبال راه کارهای عجیب و غریب می‌گردند تا بتوانند زندگی شاد را تجربه کنند و به موفقیت برسند. غافل از اینکه داشتن حال خوب و آرامش، نه تنها نیاز به تکنیک های عجیب ندارد، بلکه با راه کارهایی کاملاً ساده به دست می‌آید. در مقاله چگونه زندگی شاد کنیم 11 مورد از ساده ترین و البته موثرترین راه ها را برایتان بیان کرده ایم که بتوانید با استفاده از آن ها، از همیشه زدگی شاد تری را تجربه کنید

موفقیت-زندگی شاد
زندگی شاد

در مقاله زندگی شاد می‌خوانید

 • نکات کلیدی زندگی شاد (11 تکنیک فوق العاده برای اینکه همیشه شاد باشید!)
 • جملات زندگی شاد
 • تاثیر حرف مردم در شاد زیستن ما
 • کتاب راز شاد زیستن
 • جملات کتاب راز شاد زیستن

شک نکنید بعد از خواندن این مقاله اتفاقات بسیار خوبی برای خودتان و زندگیتان خواهد افتاد. پس حتماً تا انتها همراه ما باشید…

نکات کلیدی زندگی شاد

همان طور که در ابتدای مقاله هم گفتم، شما هم به دنبال راه کارهایی می‌گردید که بتوانید با استفاده از آن ها زندگیتان را از همیشه شادتر و حال خودتان را از همیشه بهتر کنید. خب من هم زیاد منتظرتان نمی‌گذارم، همین ابتدا 11 تکنیک فوق العاده به شما خواهم گفت که بهترین اتفاقات برای شما رقم بخورد. اگر موافق هستید پس شروع به گفتن راه های زندگی شادتر.

۱. در حال زندگی کنید

می‌دانید دلیل اصلی بسیاری از شاد نبودن ها و افسردگی های غالب افراد چیست؟ این است که در زمان حال نیستند! یعنی یا دائماً در حال افسوس خوردن برای کارهایی که در گذشته انجام داده یا نداده اند هستند، یا دائماً خودشان را از آینده می‌ترسانند! به نظر شما، آیا فردی با این خصوصیات، اصلاً می‌تواند زندگی شاد را تجربه کند؟

مسلماً جواب منفی است. برای این که زندگی شاد داشته باشید، یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که در زمان حال زندگی کنید. یعنی همان طور که گفتم مدام به فکر دیروز و فردایتان نباشید. فقط سعی کنید بهترین ها را در لحظه برای خودتان رقم بزنید و از زمان حال لذت ببرید.

البته منظور من این نیست که آینده تان را فراموش کنید و اصلاً برای آن برنامه ای نداشته باشید! بلکه منظورم این است که مثل افرادی که همیشه می‌گویند “وای فردا قراره چی بشه؟ با این وضعیت مگه میشه زندگی کرد؟ اگه فلان اتفاق نیفته باید چی کار کنم؟” نباشید! به همین سادگی!

فکر کردن به گذشته زندگی شاد شما را خواهد گرفت
فکر کردن به گذشته زندگی شاد شما را خواهد گرفت

۲. با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنید

انسان موجودی اجتماعی است و نمی‌تواند بدون برقراری ارتباط با دیگران زندگی کند. برقراری ارتباط هم با چیزی ممکن نیست جز دانستن تکنیک های ارتباط موثر! اگر این تکنیک ها را به خوبی بلد باشیم، مسلماً زندگی شاد تری را هم تجربه خواهیم کرد. چرا که ارتباط گرفتن با دیگران ما را سرحال تر، شادتر، اجتماعی تر و .. می‌کند و لبخند را بر لب های ما جاری می‌کند. پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله تکنیک های ارتباط موثر را هم که برایتان نوشته ایم مطالعه کنید تا با یادگیری این تکنیک ها، فردی موفق در حیطه ارتباط گیری با دیگران شوید و همچنین بتوانید اوضاع زندگی خودتان را بهبود ببخشید…

برای داشتن زندگی شاد با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کنید

۳. به خدا نزدیک تر باشید

أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبُ ( آگاه باشید که دل ها تنها با یاد خدا آرام می‌گیرد.) سوره رعد- آیه ۲۸

این آیه را احتمالاً زیاد شنیده باشید. خود من کاملاً به آن باور دارم چون تأثیر آن را بارها و بارها دیده ام. دقت کرده اید اکثر ما زمان های گرفتاری و مشکلات، بیشتر به سمت خدا می‌رویم تا آرامش بیشتری کسب کنیم؟ انگار در ذهنمان حک شده که حتی در بدترین شرایط هم، خدا بهترین یار و یاری کننده ماست. تازه همانطور که در مقاله شکرگزاری گفتیم، با تشکر از خدای خودمان حال روزمان بهتر می‌شود

حال من سؤالی از شما دارم. وقتی می‌بینیم تا این حد یاد و ذکر خدا می‌تواند آراممان کند، چرا همیشه از خدا را یاد نمی‌کنیم؟ چرا باید حتماً مشکلی برایمان پیش بیاید تا یاد خدا بیفتیم؟

سومین راز زندگش شاد هم همین است. تا می‌توانید یاد خدا را در زندگیتان پررنگ کنید. به همین راحتی! 

آرامش یافتن و داشتن زندگی شاد تنها با یاد خدا امکان پذیر است
آرامش یافتن و داشتن زندگی شاد تنها با یاد خدا امکان پذیر است

4. جملات زندگی شاد

یکی دیگر از راه ها و تکنیک های داشتن زندگی شاد ، این است که از جملات انگیزشی استفاده کنیم. این جملات باعث می‌شوند ما همیشه انرژی بالایی داشته باشیم و در شادترین حالت ممکن باشیم. در اینجا به چند مورد از شادی بخش ترین جملات اشاره خواهیم کرد…

 • با چیزی که داری خوشحال باش و برای چیزی که می خواهی هیجان زده شو!

راز شادمانی، تحسین کردن بدون توقع داشتن است.

 • برای هر یک دقیقه ای که عصبانی هستی، شصت ثانیه شادی را از دست می دهی. (رالف والدو امرسون)

هر عصبانیتی زندگی شاد شما را از بین خواهد برد

 • نمی خندیم به خاطر این که شاد هستیم بلکه شاد هستیم به خاطر این که می خندیم.

مهم ترین چیز این است که از زندگی خود لذت ببری و شاد باشی! این همه چیزی است که اهمیت دارد...

 • شاد باش، این واقعا افراد منفی باف را عذاب می‌دهد!

برای داشتن زندگی شاد فقط باید شاد باشید!

 • وقتی که صبح از خواب بیدار می‌شوی، دو انتخاب داری. یا خوشحال باشی یا ناراحت. فقط انتخاب کن که خوشحال باشی.

دو راه برای شاد بودن هست: واقعیت زندگی ات را بهبود ببخشی یا انتظاراتت را کم کنی.

 • زندگی مانند یک آینه است، هنگامی که در آن لبخند بزنیم، بهترین نتایج را به دست خواهیم آورد.

برای داشتن زندگی شاد باید لبخند بزنید

 • به تمام زیبایی هایی که در اطرافت باقی مانده فکر کن و خوشحال باش.

5. سحرخیز باشید

در مقاله اهمیت سحرخیزی برایتان ۹ مورد از مهم ترین فواید سحرخیزی را بیان کردم که دو مورد از آن ها به همین زندگی شاد و داشتن انرژی مربوط می‌شد.

۱. صبح زود مشخص می‌کند ما روز خوب و شادی داشته باشیم یا نه! یعنی اگر بتوانیم سحرخیز باشیم و همچنین کارهایی را مثل ورزش کردن، خوردن صبحانه کامل، انجام کارهای مورد علاقه و… انجام دهیم، مسلماً روز بسیار خوبی را تجربه خواهیم کرد.

۲. صبح زود انگیزشی ترین زمان ممکن است. دقت کرده اید که وقتی صبح های زود از خواب بیدار می‌شوید، چقدر انرژی دارید؟ خب طبیعی است که وقتی صبح ها بمب انگیزه و انرژی باشید، روز شادی هم در ادامه داشته باشید!

شک نکنید که با سحرخیزی، زندگی فوق العاده شادی را هم برای خودتان رقم خواهید زد. پیشنهاد می‌کنم حتماً این روش را امتحان کنید…

سحرخیزی در داشتن زندگی شاد به شدت به شما کمک خواهد کرد

6. علایقتان را مشخص کنید

تا کنون کسی را دیده اید که کاری را که مورد علاقه اش است انجام دهد و ناراضی باشد؟ مسلماً خیر! علایق ما به من و شما کمک می‌کنند تا هم در کاری که انجام می‌دهیم مفیدتر و بهتر عمل کنیم و هم شادتر باشیم و حال بهتری هم داشته باشیم. وقتی در مسیر علایقت حرکت کنی، دیگر خبری از بی انرژی بودن و بی حالی نخواهد بود. پیشنهاد می‌کنم اولین کاری که بعد از خواندن این مقاله انجام می‌دهید این باشد که لیستی از علایقتان تهیه کنید و تمام تلاش خود را بکنید که در جهت آن ها حرکت کنید. شک نکنید که برایتان معجزه خواهد کرد.

التبه باید این علایق از ته دل باشند و بعد از گذشت دو یا سه روز آتش آن‌ها فروکش نکند. برای این که علایق درست خودتان را انتخاب کنید، توصیه می‌کنم از محصول استعدادیابی و کشف علایق ما دیدن کنید؛ نتها با استفاده از آن می‌توانید علایق خودتان را کشف کنید، بلکه استعداد و علایق واقعی دیگران هم می‌توانید کشف کنید.

وقتی در مسیر علایقت حرکت کنی زندگی شادی خواهی داشت

7. در معرض نکات منفی قرار نگیرید

فکرهای منفی و افراد منفی باف، یکی از اصلی ترین عوامل شاد نبودن ما در زندگی هستند. تصور کنید که مدام فکرهایی در مغز شما باشند که “تو نمی‌توانی، به موفقیت نمی‌رسی، عرضه نداری و…” و همچنین افرادی باشند که مدام این حرف ها را برای شما تکرار کنند، آیا نیرویی برای شما باقی می‌ماند که بتوانید زندگی شاد داشته باشید؟

اما همان طور که در مقاله مثبت اندیشی گفتیم، افراد مثبت اندیش آرامش و شادی در چهره شان نمایان است، زندگی را با تمام سختی هایش دوست دارند، به وقوع اتفاقات خوب یقین دارند، بعد از هر شکستی دوباره برای موفقیت تلاش می‌کنند و کلی اتفاق خوب دیگر برایشان می‌افتد. خب به نظر شما، منطقی تر نیست که خودمان را به فردی مثبت اندیش تبدیل کنیم و از همه افراد و افکار منفی فاصله بگیریم؟

افراد منفی باف زندگی شاد شما را خواهند گرفت

8. هدف مشخص داشته باشید

هشتمین قانون زندگی شاد، داشتن اهداف مشخص است. افرادی که هدف مشخصی دارند، همیشه انگیزه و انرژی بالاتری هم نسبت به سایر افراد برای رسیدن به موفقیت دارند. زمانی که هدف داشته باشیم، ناخودآگاه ترغیب می‌شویم که برای رسیدن به آن تلاش کنیم و همین تلاش کردن و شوق رسیدن به هدف، حال بسیار خوبی را برای ما ایجاد می‌کند و زندگی شادتری را تجربه خواهیم کرد. همانطور که در مقاله هدف گذاری در زندگی در چگونگی مشخص کردن هدف صحبت کردیم. اهداف ما باید شفاف و روشن باشند تا بتوانیم تصور مناسبی را از آن‌ها داشته باشیم.

داشتن هدف های بزرگ باعث داشتن زندگی شاد می‌شود

9. چیزهایی که نمی‌توانید تغییر دهید را رها کنید

بسیاری از چیزها در زندگی هستند که ما هیچ تاثیری در به وجود آمدن یا از بین رفتن آن ها نداریم! اما متاسفانه بخش زیادی از ذهن ما را اشغال می‌کنند و نمی‌گذارند زندگی شاد داشته باشیم. مثلاً ما به هیچ عنوان در گرانی قیمت ها، آلودگی هوا، مدیریت کشور و… تاثیری نداریم ولی مدام در زندگی روزمره از آن ها صحبت می‌کنیم و حال خود را بد می‌کنیم!

پس بهتر نیست به جای فکر کردن و صحبت کردن درباره این موارد، بیشتر به فکر اهداف و آرزوها و البته زندگی خودمان باشیم؟!

کنترل-بعضی-از-کارها-در-دستان-ما-نیست،-ولی-بد-کردن-حال-خودمان-در-دستان-خودمان-است
کنترل-بعضی-از-کارها-در-دستان-ما-نیست،-ولی-بد-کردن-حال-خودمان-در-دستان-خودمان-است

10. شما میانگین پنج نفر هستید

شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آن ها می‌گذرانید.

آقای جیمم ران که خودش یکی از بزرگ ترین و موفق تری روانشناسان دنیاست جمله بالا را گفته و انگار دقیقاً هم این جمله را به بهترین شکل ممکن بیان کرده.

چون واقعاً هم همین طور است. اگر اطرافیان ما انسان های مذهبی زیادی باشند، تفکرات ما هم ناخودآگاه رو به دین و مذهب خواهد رفت. اگر با افرادی باشیم که اهل خوش گذرانی و تفریح هستند، ما هم به فردی تبدیل خواهیم شد که مدام به فکر عیاشی و تفریح هستیم و همین طور با هر دسته از افراد نشست و برخواست داشته باشیم، شبیه به آنان خواهیم شد.

طبیعی است که اگر با افرادی باشیم که همیشه شاد هستند، زندگی ما هم پر از شادی خواهد شد. پس سعی کنید دور و برتان را از افراد شاد پر کنید تا حال خوبتان را دائمی کنید…

اگر می‌خواهید زندگی شادی داشته باشید، اطرافیان خوبی داشته باشید

11. به حرف دیگران توجهی نکنید

وقتی فکر حرف مردم را می‌کنیم، ممکن است از کاری که ممکن بود به شدت در آن پیشرفت داشته باشیم دست برداریم. یا بعضاً وقتی هدفمان را به دیگران می‌گوییم یا خودشان متوجه هدف و کار ما می‌شوند، حرف هایی را می‌زنند که باعث ناامیدی ما می‌شود.

حرف مردم اگر خیلی بیش از حد مورد توجه ما قرار بگیرد، خسارات جبران ناپذیری را بهمان وارد می‌کند.

شخصی را در نظر بگیرید که بهترین ایده ها را در ذهن خودش پرورش می‌دهد و ممکن است با محقق شدن حتی یکی از آن ایده ها زندگی خودش و حتی جهان را متحول کند. اما چون ایده ها بزرگ تر از فکر بقیه هستند، مردم شروع به تمسخر و اظهار نظرهای بیهوده می‌کنند.

به نظرتان با وجود این حرف ها آن شخص جرئت به انجام کار را پیدا می‌کند؟

همان طوری که دقت می‌کنید حرف مردم اکثر اوقات باعث می‌شود ما به آن چیزهایی که دوست داریم نرسیم. گاهاً هم مردم حرفی نمی‌زنند اما ما به خاطر ترس از اینکه ممکن است حرفی بزنند هم از اهدافمان و هم از نوع لباس پوشیدنمان دست می‌کشیم.

وقتی کسی همه دغدغه اش در روز حرف مردم و ترس از حرف مردم باشد، آیا زمانی را برای شاد زندگی کردن پیدا می‌کند؟ پس برای حال خوب خودمان هم شده باید سعی کنیم کمتر توجه به حرف مردم داشته باشیم. می‌شود گفت یکی از مهم ترین چیزهایی که شادی زندگی را می‌گیرد همین حرف مردم است. همچنین اگر میخواهید بدانید که برای داشتن حال خوب چه باید کرد میتوانید به مقاله حال خوب مراجعه کنید و آن را مطالعه کنید.

شیرینی-زندگی-را-با-گوش-داد-به-حرف-مردم-تلخ-نکنیم
شیرینی-زندگی-را-با-گوش-داد-به-حرف-مردم-تلخ-نکنیم

چطور در زندگی به حرف مردم اهمیت ندهیم؟

این نکته چون در زندگی ما تأثیر بسیار زیادی دارد و یکی از دلایل اصلی شاد نبودن ما در زندگی است، ۴ راه کار مهم برایش در نظر گرفته ایم که بتوانید با استفاده از آن ها هم از شر حرف مردم راحت شوید و هم زندگی شاد تری را تجربه کنید…

۱. اعتماد به نفستان را افزایش دهید

خیلی از اوقات توجه بیش از حد ما به حرف مردم و قضاوت هایشان به خاطر نداشتن اعتماد به نفس بالاست. وقتی ما اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم، دیگر حرف دیگران نه تنها آزار دهنده نخواهد بود، بلکه باعث می‌شود ما به خواسته دل خودمان عمل کنیم، نه خواسته دل دیگران.

وقتی ما اعتماد به نفس بالا نداشته باشیم، همیشه به دنبال تقلید از دیگران هستیم. یعنی سعی می‌کنیم مثل دیگران باشیم و خودمان را نشان دهیم تا مورد قضاوت مردم قرار نگیریم.

پس آن قدری اعتماد به نفستان را افزایش دهید که خودتان الگو شوید. که ما در مقاله راه های افزایش اعتماد به نفس راهکارهای خوبی را برای شما اراده کرده‌ایم. حتماً مطالعه کنید، چون عدم اعتماد به نفس یا کمبود اعتماد به نفس موقعیت های زیادی را از افراد می‌گیرد.

افزایش-اعتماد-به-نفس-توجه-شما-به-نکات-منفی-را-کاهش-می‌دهد
افزایش-اعتماد-به-نفس-توجه-شما-به-نکات-منفی-را-کاهش-می‌دهد

۲. خودتان را بشناسید و بدانید از زندگی چه می‌خواهید

خیلی از وقت ها ما حتی خودمان را به سختی و بزهکاری می اندازیم تا از حرف مردم فرار کنیم.

فردی که ترس از حرف مردم دارد، با وجود این که مبلمان خوبی دارد و کاملاً قابل استفاده هم هست، برای اینکه یک موقع مردم نگویند “چقدر دکوراسیون خانه تان بد است، مبلمانتان را نمی‌خواهید عوض کنید؟” امکان دارد مبلمانش را عوض کند و خودش را به سختی بیندازد.

پس دقت کنید و حتماً روی این موضوع فکر کنید که از زندگی چه می خواهید؟ به دنبال این هستید که مردم درباره شما چه حرفی می‌زنند، یا این که می‌خواهید زندگی شاد و پر از موفقیت برای خودتان داشته باشید؟

وقتی کاملاً متوجه شوید که چه کسی هستید و چه چیزی از زندگی می‌خواهید، دیگر حرف های مردم شما را اذیت نمی‌کند و جلوی مسیر شادی زندگی شما را نمی‌تواند بگیرد. و آن وقت است که می‌توانید به نقشه راه موفقیت را رسم کنید.

زندگی شاد

۳. تقلید ممنوع

در زندگی برخی از افراد دیده می‌شود که می‌گویند: “کبری خانوم فلان چیز رو خریده پس منم باید بخرم، پسر حسن بقال ماشین خریده پس من باید بهترشو بخرم، دختر اکبر آقا گوشی فلان مدلی خریده منم باید داشته باشم!” در اصطلاح به این کار می‌گویند چشم و هم چشمی.

تقلید یا همان چشم و هم چشمی باعث می‌شود شادی مان را از دست دهیم. پس به خاطر حرف مردم تقلید نکنید و سعی کنید خودتان باشید.

حسادت،-چشمانتان-را-نابینا-و-ذهنتان-را-ناتوان-می‌سازد
حسادت،-چشمانتان-را-نابینا-و-ذهنتان-را-ناتوان-می‌سازد

۴. منشأ حرف مردم و قضاوت هایشان را پیدا کنید

برای این که بدانید دقیقاً کدام یکی از حرف ها روی شما تاثیر بدی دارد، باید بعد از شنیدن حرف مردم به این فکر کنید که منشأ این حرف کجاست؟ یعنی ببینید طرفی که آن حرف را زده به خاطر عدم علاقه خودش به آن موضوع بوده یا به خاطر حسادت؟ یا شاید به خاطر این که دوست ندارد تو را موفق ببیند می‌گوید؟ یا نه واقعاً به خاطر شخص شما و مصلحت شماست که چنین حرف هایی را می‌زند، مثل اکثر پدر و مادرها که جز خیر و صلاح فرزندشان چیز دیگری نمی‌خواهند؟

حتماً در زندگی باید به حرف مردم اهمیت داد اما نه هر کسی. به حرف کسی باید اهمیت داد و توجه کرد که می‌تواند با راهنمایی هایش شما را پیشرفت دهد.

در واقع آن ها همان افرادی هستند که می‌توانیم بیشترین توجه را به حرف هایشان داشته باشیم. چون از روی میل شخصی و خواسته خودشان صحبت نمی‌کنند و به فکر منافع ما هستند. عاقلانه نیست که زندگی واقعی خودمان را بر اساس نظرات و فکر اشتباه دیگران بسازیم. البته به جز کسانی که اطلاعات دسته اول و خوبی دارند…

برای داشتن زندگی شاد به نظرات دیگران توجهی نکنیم

کتاب راز شاد زیستن

بهترین کتابی که برای داشتن یک زندگی شاد وجود دارد، کتاب راز شاد زیستن اثر اندرو متیوس است. این کتاب به ما می‌گوید که چطور زندگی شادی داشته باشیم؟ چگونه با افسردگی مقابله کنیم؟ کدام الگوهای رفتاری درست هستند؟ چرا باید برای داشتن زندگی شاد برنامه ریزی داشته باشیم؟ و کلی مورد دیگر در مورد زندگی شاد که حتماً کمکتان خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنم حتماً این اب را مطالعه نید تا زندگیتان را از همیشه شادتر کنید…

کتاب راز شاد زیستن برای داشتن زندگی شاد
کتاب راز شاد زیستن برای داشتن زندگی شاد

جملات کتاب راز شاد زیستن

آقای اندرو متیوس همچنین در کتاب راز شاد زیستن، جملات بسیاری درباره شاد زندگی کردن نقل کرده است که در ادامه به برخی از آنها اشار می‌کنم:

 • شما هرگز بدون مشکلات شادی را پیدا نمی‌کنید، بلکه با وجود مشکلات شادی را می یابید!

مشکلات بدون در زندگی شاد هم حضور دارند

 • افراد شاد در مورد اینکه آیا زندگی عادلانه است یا نه، فکر نمی‌کنند، آن ها فقط روی آنچه که دارند تمرکز می‌کنند.

افرادی که زندگی شادی دارند روی آن چه دارند تمرکز می‌کنند

 • سپاس گزار باشید، مردم را ببخشید، بیشتر عشق بورزید، کمتر دیگران را سرزنش کنید و در نهایت باور داشته باشید که این ها نتیجه خواهند داد.

برای داشتن زندگی شاد شکرگزار باشید

 • زندگی خیلی جدی نیست! بهتر است آن را مانند یک شوخی ببینید.

برای داشتن زندگی شاد زندگی را شوخی بگیرید

 • فرض کنید هر مشکلی در زندگی، یک درس برای تقویت شماست. آن وقت دیگراحساس قربانی بودن نمی‌کنید.
در زندگی شاد مشکلات برای تقویت شما هستند
در زندگی شاد مشکلات برای تقویت شما هستند

حتماً کلیپ پایین را مشاهده کنید تا در 1 دقیقه کل مقاله برای شما مرور شود

در حال بارگذاری...


نویسنده:مهدی حسین نژاد
نویسنده:مهدی حسین نژاد مربی رشد و توسعه فردی از تیم گام برتر

 

پاسخ به سوالات

 1. بانو مليحه كاوياني

  با عرض سلام و وقت بخير
  مطالب مقاله مثل هميشه عالي و فوق العاده بود و من نهايت لذت را ميبرم از اينكه الان ذره اي به حرف مردم اهميتي نمي دهم و اين حال خوب من را دوچندان ميكند. البته من قبلا اينطور نبودم و هميشه حرف مردم برايم اهميت داشت ولي از زماني كه به اهداف و برنامه هاي خودم خيلي فكر ميكنم هم اعتماد به نفسم خيلي بالاتر رفته و هم اين اتفاق باعث آرامش ذهني ام ميشه و من خدارو شكر از اين بابت خيلي راضيم. گويا الان طوري شده كه اصلا وقتي براي فكر كردن به حرفاي مردم ندارم اصلا 😊

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر لطفتون خانم کاویانی بزرگوار…خیلی خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید

   موفق باشید

 2. mohammadamin

  استاد، مقاله خوبی بود. ولی می‌شود بهتر توضیح بدهید که چگونه یک زندگی شاد و سالم داشته باشیم ؟
  و همچنین اگر بخواهیم جمع بندی کلی از این قضیه داشته باشیم، نکات کلیدی زندگی شاد را می‌شود به ما ارائه دهید؟

  پاسخ دادن
  1. محمدرضا شهری | پشتیبانی گام برتر

   سلام خدمت شما دوست عزیز، بله برای این که زندگی شادی را داشته باشید همانطور که در مقاله توضیح دادیم، 10 راهکارهای است که باید آن را رعایت کنید، تحولی اساسی را می‌توانید در زندگی خودتان ایجاد کنید. و اما در رابطه با نکات کلی، نمی‌شود قاعده‌ای اساسی ارائه داد. سبک زندگی، اخلاقیات، همه این موارد در تعیین این ویژگی‌ها مؤثر هستند. اگر نمی‌توانید با خواندن مقاله آن را پیدا کنید، توصیه می‌کنم برای مشاوره به شماره 09038942379 در واتساپ پیام بدهید.

 3. زهرا جهانشیری

  سلام ممنون از مقاله ی خوبتون من خیلی لذت بردم از مقاله تون ??

  پاسخ دادن
 4. سمیه تیموری

  سلام
  کاملاً با نظر شما موافق هستم. ما نمی تونیم زندگیمون رو با حرف مردم پیش ببریم چون هر کاری کنیم مردم هیچ موقع راضی نمی شن و حرفی برای گفتن دارن.

  پاسخ دادن
 5. سهیلا کریمی

  بله . دقیقا
  ??????

  پاسخ دادن
 6. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام
  خداقوت…. مقاله خییلیی خوبی بود..
  این جمله خییلیی قشنگ بود که مردم تورا آنگونه میبینندکه میخواهند پس بیش از حد درگیر نظرات آنان مشو
  ممنون داداش گلم بابت مقاله خوبت ❤️❤️❤️

  پاسخ دادن
 7. mahdiyeh faraji

  مقاله ی فوق العاده ای بود مرسی از مقاله ی خوبتون?

  پاسخ دادن
 8. مهسا

  مرسی داداش گلم واقعا عالی بود استفاده بردم و سعی میکنم تو زندگیم این دیدگاهو تاثیر بدم تا ارامش بیشتری داشته باشم

  پاسخ دادن
 9. مهسا

  خیلی عالی بود داداش گلم
  کاملا تاثیر حرف مردمو تو زندگیم احساس میکردم و از این به بعد سعی میکنم فقط حرف کسانی رو تو سر نوشتم تاثیر بدم که باعث پیشرفتم میشن نه سختیم

  پاسخ دادن
 10. مهدی پاکدامن

  یه تبریک به رفیق گلم ، جناب آقای حسین نژاد چون واقعا مقالهٔ بینظیری بود و متن مقاله مثل عنوانش جذاب و قشنگ بود
  ممنونم
  MP#

  پاسخ دادن
 11. پارسا هموله

  ممنونم آقای حسین نژاد
  فوق العاده بود و راهکارهای عالی ای نام بردید…
  بازم ممنون

  پاسخ دادن
 12. محمدرضا مختاری

  سلام حاج مهدی
  سال نو مبارک
  مقاله بالا عالی بود و متناسب به آموزه های دینی ما.اما با یک دید قشنگ و امروزی تر
  دمت گرم.
  آفرین

  پاسخ دادن
 13. Pariya_amirpor

  سلام واقعا مقاله خوبی بود من میخواستم پوششمو تغیر بدم ولی همیشه از اینکه دیگران مسخرم کنن میترسیدم ولی الان پوششمو تغیر میدم و هیچ کاریم به حرف مردم ندارم ممنون ازشما:)

  پاسخ دادن
 14. Sahar aliverdi

  ممنونم از مقاله ی درجه ۱ شما
  متاسفانه ما به حرف مردم بیشتر اهمیت میدیم و این فرهنگ باید تغییر پیدا کنه

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --با دفتر برنامه ریزی، روزهاتو حرفه ای مدیریت کن!
close-image

در اینستاگرام ما، رایگان آموزش ببین!

close-link