کسب موفقیت

کسب موفقیت ، یکی از مهم ترین دلایلی است که ما برای آن زندگی می‌کنیم. اصلاً می‌توان گفت تنها دلیل و انگیزه ما برای زندگی همین رسیدن به موفقیت است. تصور کنید هیچ آرزو و هدفی نداشتید و امیدی هم برای رسیدن به موفقیت در وجود شما موج نمی‌زد. آن وقت چگونه می‌خواستید زندگی خود را سپری کنید و اصلاً زندگی کرن چه لذتی داشت؟ بگذریم… در این مقاله به شما 10 تکنیک فوق العاده ویژه معرفی خواهیم کرد که بتوانید با استفاده از آن ها، به همان هدف اصلی خود در زندگی یعنی کسب موفقیت برسید. پس تا پایان با ما همراه باشید…

کسب موفقیت
کسب موفقیت

راه های کسب موفقیت

 1. تشنه موفقیت باشید
 2. شکرگزاری ، مهم ترین گام موفقیت را فراموش نکنید
 3. به نقاط قوت و استعدادهایتان توجه کنید
 4. هم خوب کار کنید، هم کار خوب کنید!
 5. شخصیت قهرمانی داشته باشید
 6. خودتان را در قامت افراد موفق در نظر بگیرید
 7. تمرکزتان را از دست ندهید
 8. فاصله بین تصمیم تا اقدام را کم کنید
 9. به دانسته های خود عمل کنید
 10. همیشه یک گام جلوتر باشید

در ادامه با این 10 راه به خوبی آشنا خواهید شد و پس از آن به شما خواهیم گفت پس از این که موفقیتی برای خودتان کسب کردید، چگونه آن را حفظ کنید و کاری کنید که این موفقیت برایتان باقی بماند. پس حتماً تا انتها با ما همراه باشید…

برای کسب موفقیت چه باید کرد ؟

قبل از هر چیز بگذارید تکلیف یک نکته را با هم روشن کنیم. آن نکته هم درباره خود موفقیت است. کلمه موفقیت تعریف خاصی ندارد و همان طور که در مقاله تعریف موفقیت هم گفتیم، هر شخصی تعریف خودش را از موفقیت دارد. ممکن است یک نفر موفقیت را در رسیدن به ثروت ببینید و دیگری در قبولی در کنکور، یکی به داشتن جایگاه اجتماعی بالا بگوید موفقیت و دیگری…

حالا با توجه به این نکته، دقت داشته باشید که منظور من از موفقیت، تعریف خودتان از این کلمه است. راهکارهایی که در این مقاله به شما داده می‌‎شود، راه هایی هستند که برای موفقیت در هر کاری می‌توان از آن ها استفاده کرد و با استفاده از آن ها به موفقیت رسید.

خب، حالا زمان آن رسیده که 10 راهکار فوق العاده برای کسب موفقیت بیان کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید بهترین اتفاقات را برای خودتان رقم بزنید. 10 راهکاری که می‌توانند زندگی شما را دگرگون کنند…

کسب موفقیت تعریف خاصی ندارد

1. تشنه موفقیت باشید

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید برای کسب موفقیت انجام دهید، این است که تشنه موفقیت باشید! شاید کمی حرفم برایتان عجیب باشد، حق هم دارید.

منظورم از تشنه موفقیت بودن این است تمام فکر و ذکرتان رسیدن به موفقیت باشد، نه چیز دیگری. دقت داشته باشید که مهم ترین چیزی که شما را به موفقیت خواهد رساند، عطش بی وقفه برای رسیدن به آن است.

تصور کنید هیچ انگیزه ای برای رسیدن به موفقیت نداشته باشید و نخواهید در کاری به موفقیت برسید! در این صورت آیا اصلاً انگیزه ای برای ادامه زندگی باقی می‌ماند؟ مسلماً خیر. هر چه بیشتر برای موفقیت خود عطش داشته باشید و بیشتر تلاش کنید، احتمال رسیدن به آن هم بیشتر خواهد بود.

فردی که عطش موفقیت دارد قطعاً تمام تلاش خود را خواهد کرد تا به آن برسد. یعنی موانع سر راهش را یکی یکی بر خواهد داشت، به هیچ کس اجازه دخالت در کارهایش را نخواهد داد، هیچ چیز دیگر به جز موفقیتش برایش مهم نخواهد بود و…

حالا فکر می‌کنم بهتر اهمیت عطش داشتن برای کسب موفقیت را متوجه شده باشید. اگر این عطش را ندارید، حتماً آن را در خودتان ایجاد کنید. چون همان طور که در مقاله قانون موفقیت هم گفتم، بدون عطش و انگیزه، موفقیت به شدت دور از دسترس خواهد بود.

برای کسب موفقیت ، تمام فکر و ذکرتان را معطوف آن کنید
برای کسب موفقیت ، تمام فکر و ذکرتان را معطوف آن کنید

2. شکرگزاری ، مهم ترین گام موفقیت را فراموش نکنید

شاید فکر کنید شکرگزاری که کاری ندارد! همه ما مدام در حال شکرگزاری هستیم و خداراشکر می‌کنیم.

باید بگویم اگر این تفکر را دارید، سخت در اشتباه هستید! می‌دانید چرا؟ چون شکرگزاری انواع مختلفی دارد و ما فقط شکرگزاری زبانی انجام می‌دهیم.

در مقاله معجزه شکرگزاری، به این مطالب اشاره کرده ایم که چند نوع شکرگزاری وجود دارد و چطور باید به وسیله شکرگزاری به موفقیت برسیم. اما نکته مهمی که باید در اینجا به آن اشاره کنم، این است که شکرگزاری عملی چگونه است؟ 

وقتی خداوند به شما نعماتی عطا می‌کند که از آن ها استفاده کنید، بهترین نوعی که می‌توانید شکر او را در قبال این نعمات به جا آورید، نوع عملی آن است. شکرگزاری عملی یعنی بهترین نوع استفاده از آن نعمت را به جا آورید. مثلاً اگر خداوند به شما موقعیت خوبی برای آموزش دیدن عطا کرده، شکر عملی آن یعنی بهترین آموزش ها را ببینید و بیشترین استفاده ممکن را از آن ها بکنید.

حالا نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در راه کسب موفقیت ، باید هم شکرگزاری عملی داشته باشید و هم زبانی که البته نوع عملی آن می‌تواند ناخودآگاه شما را به موفقیت نزدیک تر از همیشه کند…

کسب موفقیت با شکرگزاری

3. به نقاط قوت و استعدادهایتان توجه کنید

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که اکثر افراد آن را مرتکب می‌شوند، این است که فقط به نقاط ضعف خود توجه می‌کنند و می‌خواهند آن ها را پوشش دهند. خب این کار، مسلماً کار اشتباهی نیست اما اگر فقط روی آن تمرکز کنیم اشتباه است. نظام آموزشی ما هم متأسفانه همین طور است. یعنی فقط روی درس هایی تمرکز می‌کند که دانش آموزان در آن ها ضعف دارند.

در صورتی که برای رسیدن به موفقیت، علاوه بر نقاط ضعف باید به نقاط قوتمان هم توجه کنیم. بهترین کار برای توجه روی نقاط قوت، استعدادیابی است. ما خود را استعدادیابی می‌کنیم تا بتوانیم با کشف استعدادهایمان که همان نقاط قوت ما هستند، آن ها را تقویت کنیم.

شک نکنید اگر در مسیر استعدادهای خود حرکت کنید و آن ها را در وجود خود مدام تقویت کنید، قطعاً نتایج فوق العاده خوبی خواهید گرفت. حالا با همه این تفاسیر، فکر می‌کنم به خوبی متوجه شده باشید که کشف استعداد از نان شب برای همه ما واجب تر است و باید هر طوری شده استعدادهای خود را کشف و شکوفا کنیم. از این رو، به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله تست استعدادیابی هالند را که در آن می‌توانید با تست آنلاین و رایگان استعدادهای خود را کشف کنید را هم مطالعه کنید. شک نکنید اتفاقات بسیار خوبی برایتان خواهد افتاد…

برای کسب موفقیت ، علاوه بر نقاط ضعف به نقاط قوت خود هم توجه کنید

4. هم خوب کار کنید، هم کار خوب کنید!

شاید خیلی از ما برای کسب موفقیت تلاش زیادی کرده باشیم و به قول معروف خوب کار کرده باشیم. درست است ما اصولاً خوب کار می‌کنیم، اما کارِ خوب نمی‌کنیم! می‌دانید یعنی چه؟

یعنی کار درست را در زمان درست انجام نمی‌دهیم و سر خودمان را با کارهای دیگری گرم می‌کنیم. مثل این که فردا امتحان سختی در مدرسه و دانشگاه داریم و مشغول انجام کار خوبی مانند کتاب خواندن هستیم. خب مسلماً کتاب خواندن کار اصلاً بدی نیست و اتفاقاً بسیار هم عالی است! اما قطعاً امتحان فردایمان واجب تر از کتاب خواندن است.

پس دقت داشته باشید که باید برای کسب موفقیت کارهایتان را به خوبی اولویت بندی کنید تا بتوانید بهترین نتایج ممکن را بگیرید…

برای کسب موفقیت باید کارهایتان را به خوبی اولویت بندی کنید

5. شخصیت قهرمانی داشته باشید

اگر فردی فوتبالی باشید احتمالاً این اصطلاح را زیاد شنیده اید که “فلان تیم، شخصیت قهرمانی نداره.” در واقع تیمی که هماهنگی نداشته باشد، با کلی اما و اگر برنده شود و… بالأخره روزی زمین خواهد خورد و قهرمان نخواهد شد. چون شخصیت قهرمانی ندارد.

در مسیر رسیدن به موفقیت هم همین طور است. اگر کارهای خود را به صورت روتین و مداوم انجام دهید، دقیق و منظم باشید، ابهت و کاریزما داشته باشید و در کل ویژگی های افراد موفق را دارا باشید، آن وقت است که موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر خواهد بود و شما دارای شخصیت قهرمانی هستید. شک نکنید تا زمانی که شخصیت قهرمانی پیدا نکنید، قهرمانی هم غیر ممکن خواهد بود.

تا زمانی که شخصیت موفقیت نداشته باشید، کسب موفقیت غیر ممکن خواهد بود

6. خودتان را در قامت افراد موفق در نظر بگیرید

زمانی که خودتان را به عنوان یک فرد موفق باور کنید و مطمئن باشید که به موفقیت خواهید رسید، دیگر کارهایی را که باعث می‌شوند از موفقیت دور شوید را انجام نخواهید داد. یک لحظه تصور کنید، کدام یک از افراد موفق وقت خود را بیهوده هدر می‌دهند؟ کدامشان کارهای غیر مفید انجام می‌دهند؟ کدام فرد موفقی را دیده اید که تا ظهر بخوابد و سحرخیز نباشد؟ کدام…

اگر خود را به عنوان فردی موفق باور کنید، قطعاً شما هم دیگر این کارها را انجام نخواهید داد و به موفقیت نزدیک و نزدیک تر می‌شوید. پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله کلید موفقیت را هم که در آن 10 مورد از مهم ترین و بهترین کلیدهای موفقیت و ویژگی های افراد موفق را برای شما نام برده و توضیح داده ایم که پینهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید.

اگر خود را به عنوان فردی موفق باور کنید، گام بلندی برای کسب موفقیت برداشته اید
اگر خود را به عنوان فردی موفق باور کنید، گام بلندی برای کسب موفقیت برداشته اید

7. تمرکزتان را از دست ندهید

یکی از مهم ترین گام ها برای کسب موفقیت، این است که تمرکز بسیار بالایی داشته باشید. تمرکز بالا می‌تواند برای شما معجزه کند. بگذارید از خودم مثالی درباره تمرکز بزنم.

نوشتن مقاله ای که هم اکنون درحال مطالعه آن هستید، نزدیک به دو روز طول کشید. می‌دانید چرا؟ چون در روز اول به هیچ وجه تمرکز نداشتم و نتوانستم به خوبی برای نوشتن این مقاله خود را متمرکز کنم. همین باعث شد کمتر از نصف آن در یک روز نوشته شود! اما امروز که مجدداً به نوشتن آن مشغول شدم، در یکی دو ساعت آن را به پایان رساندم!

اهمیت تمرکز را می‌بینید؟ 1 روز در برابر 2 ساعت! واقعاً فوق العاده است. اگر تمام کارهای خود را با تمرکز بالا پیش ببریم، آیا قبول ندارید که سرعت رشد و موفقیتمان چندین برابر خواهد شد؟

یکی از مهم ترین گام ها برای کسب موفقیت این است که تمرکز بسیار بالایی داشته باشید

8. فاصله بین تصمیم تا اقدام را کم کنید

افراد موفق معمولاً وقتی تصمیمی می‌گیرند، خیلی سریع برای انجام دادن آن اقدام می‌کنند. یعنی فاصله بین تصمیم تا اقدام آن ها بسیار کوتاه است.

اما متأسفانه خیلی از ما وقتی تصمیمی می‌گیریم آنقدر طول می‌کشد تا به مرحله عمل برسیم که بعضاً کلاً از تصمیم خود منصرف می‌شویم. همین دلیل، یکی از اصلی ترین دلایل عدم موفقیت ما و موفقیت افراد موفق است. اصطلاحاتی مانند از شنبه، از اول ماه، چند روز دیگه و… که احتمالاً زیاد آن ها را شنیده اید و یا به کار برده اید، از مهم ترین عوامل به تاخیر انداختن کارها و در نتیجه احتمالاً انجام ندادن آن هاست.

تا تصمیمی می‌گیرید برای انجام آن اقدام کنید و نگذارید به تأخیر بیفتد. مطمئن باشید با این کار احتمال رسیدن به موفقیتتان بسیار بیشتر خواهد شد.

برای کسب موفقیت ، فاصله بین تصمیم تا اقدام خود را کوتاه کنید

9. به دانسته های خود عمل کنید

دقت کردید خیلی از ما نکاتی را می‌دانیم که اگر به آن ها واقعاً عمل کنیم موفق ترین و ثروتمند ترین فرد دنیا می‌شویم؟

مثلاً همه ما می‌دانیم باید سحرخیز باشیم، تمرکز داشته باشیم، وقت خود را هدر ندهیم و خلاصه حتی ممکن است همه نکاتی که در این مقاله گفته شد را هم بلد باشیم و بدانیم.

اما آن ها را به هر دلیلی انجام نمی‌دهیم. به قول یکی از بزرگان اگر ما حتی به یک درصد دانسته های خود عمل کنیم، بهترین اتفاقات برایمان خواهد افتاد. چه برسد به عمل کردن به همه آنها!

پس سعی کنید فقط مطلب جدید یاد نگیرید، بلکه به آن ها عمل هم بکنید.

برای کسب موفقیت ، به دانسته های خود تا حد زیادی عمل کنید

10. همیشه یک گام جلوتر باشید

من در رقابت با هیچ کس جز خودم نمی‌باشم. هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده ام.

جمله ای که خواندید یکی از معروف ترین جملات بیل گیتس، مالک شرکت مایکروسافت و دومین فرد ثروتمند جهان است. مفهوم اصلی این جمله همین است که همیشه یک گام جلوتر باشید. از خودتان، از دیگران، از کارهایتان و…

اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، شک نکنید یکی از بهترین راه های آن این است که از همه و حتی از خودتان و تعهداتتان جلوتر باشید. شعار ما هم در مجموعه گام برتر دقیقاً همین است. همیشه یک گام جلوتر باشید…

جمله بیل گیتس درباره کسب موفقیت
جمله بیل گیتس درباره کسب موفقیت

امیدوارم با استفاده از راه هایی که به شما در این مقاله گفته شد بتوانید به موفقیت برسید و اتفاقات خوبی برای خودتان رقم بزنید. اگر شما هم راه دیگری برای کسب موفقیت سراغ دارید خوشحال می‌شویم آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

امیدوارم روی قله های موفقیت ببینمتان…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. حمیده فعال

  مقاله خیلی خوبی بود در مورد چگونگی موفق ماندن راهکارهای خوبی بود

  پاسخ دادن
 2. مهدی پاکدامن

  یه مقاله عالی بود
  کلی حال کردم و یاد گرفتم
  MP#

  پاسخ دادن
 3. Masoomeh_ Hoseinnezhad

  سلام
  خداقوت خیلی مقاله ی خوبی بود من قبلا این حس رو تجربه کردم که به هدفم رسیدم اما حس خوبش دائمی نبود
  راه حلی هم برایش پیدا نکرده بودم
  این مقاله واقعا یک راهکار بسیار عالی به من آموخت
  ممنون از مقاله ی خوبتون??

  پاسخ دادن
 4. محمدرضا مختاری

  سلام بر استاد خوش اخلاق،آقای حقگو
  سپاس گزارم از زحمتتون.عید هم تبریک عرض میکنم
  متشکرم بابت این مقاله کوتاه و جامع و کامل که گذاشتید
  مطالبتان عین واقعیت و علمی هست
  ممنونم

  پاسخ دادن
 5. Shahri

  با سلام
  به راستی که حفظ کردن از به دست اوردن خیلی خیلی مهم تر است
  خوش حالم که مطالب در این ایام عزیز یاد اوری می شود و حمایت ها همچنان قوی است
  خدا قوت پهلوانان
  Rabert

  پاسخ دادن
 6. پارسا هموله

  آقای حقگو نمیدونم چی بگم انقدر عالی بود که زبانم قاصره
  ممنون ازتون و ممنون از تیم رویایی گام برتر

  پاسخ دادن
 7. Mahdi_hoseinnejhad

  عالی بود….

  دقیقا همینه خیلی از وقت ها ما سریع لذت رسیدن به موفقیت رو بعد از رسیدن بهش از دست میدیم… اما مهم اینه که بتونیم خودمون رو تو مسیر نگه داریم…

  پاسخ دادن
 8. mahdiyeh faraji

  سپاس از اقای حقگو بابت مقاله ی خوب پراز نکات عالی????

  پاسخ دادن
 9. Pariya_amirpor

  واقعاا عالی بود چیزی ندارم بگم انقد که از کلمه عالی استفاده کردم. عالی تر از عالیییی بوددد❤❤❤

  پاسخ دادن
 10. Sahar aliverdi

  مقاله ی کوتاه و زیبا?

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --با دفتر برنامه ریزی، روزهاتو حرفه ای مدیریت کن!
close-image

در اینستاگرام ما، رایگان آموزش ببین!

close-link