کلید موفقیت

کلید موفقیت ، چیزی است که خیلی از ما به دنبال آن می‌گردیم تا بتوانیم با استفاده از آن به موفقیت و اهدافمان برسیم. شاید برایتان جالب باشد بدانید که افراد موفق هم از کلیدهایی برای موفقیت استفاده کرده اند که توانسته اند به کامیابی فعلیشان برسند. اما نه کلیدهایی که شما فکرشان را می‌کنید. بلکه کلیدهایی که واقعاً می‌توانند در راه موفقیت تاثیرگذار باشند و سرعتشان را بیشتر کنند. در این مقاله به 10 کلید موفقیت اشاره می‌کنیم که رعایت کردن و استفاده از آن ها در زندگی قطعاً مسیر شما را هموارتر از گذشته خواهد کرد. پس تا پایان همراه ما باشید…

کلید موفقیت
کلید موفقیت

10 کلید موفقیت

 1. سخت کوشی
 2. ثابت قدمی
 3. داشتن هدف مشخص
 4. در پی استعداد حرکت کردن
 5. ایجاد عادت های مثبت
 6. بزرگ فکر کردن
 7. خروج از منطقه امن ذهنی
 8. فقط به فکر خود نبودن
 9. رهبری کردن
 10. حرکت کن بهش برس!

در ادامه به این 10 کلید فوق العاده موفقیت اشاره خواهیم کرد و شک نکنید بعد از دانستن و عمل کردن به آن ها، اتفاقات فوق العاده خوبی برایتان خواهد افتاد…

1. سخت کوشی

یکی از اصلی ترین کلیدها و لازمه های رسیدن به موفقیت، سخت کوشی است. تا کنون فرد تنبلی را دیده اید که بدون سخت کوشی و تلاش به موفقیت رسیده باشد؟ مسلماً خیر. چون اصلاً موفقیت بدون تلاش امکان پذیر نیست!

به قول معروف: نابرده رنج، گنج، میسر نمی‌شود | مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

جالب است بدانید شما زمانی که در کاری با استمرار و سخت کوشی بالا تلاش می‌کنید، به مرور زمان از افرادی که در آن کار استعداد دارند پیشی می‌گیرید و موفق تر از آن ها خواهید شد.

شک نکنید اگر می‌خواهید به موفقیت و اهدافتان برسید، تنها راه رسیدن به آن، همین سخت کوشی است.

سخت کوشی مهم ترین کلید موفقیت است
سخت کوشی مهم ترین کلید موفقیت است

2. ثابت قدمی

سخت کوشی یک بحث است، و ثابت قدمی در آن بحثی دیگر. احتمالاً شما هم خیلی از افراد را دیده اید که یک روز، یک هفته، یک ماه و یا حتی یک سال برای هدفی تلاش کرده اند اما روی آن هدف باقی نمی‌مانند و خسته می‌شوند. اصلاً موفقیت ازآن کسانی است که سخت کوشی و ثابت قدمی را با هم دارند و تا به هدف اصلی شان نرسند دست بردار نیستند.

اگر موفقیت به همین آسانی ها بود که همه به آن می‌رسیدند! پس ثابت قدمی و تلاش بر روی یک موضوع تا حصول نتیجه معنایی پیدا نمی کرد، پس ثابت قدمی یکی دیگر از کلیدهای اصلی موفقیت است که باید به آن توجه داشته باشید. در کلیپ زیر، خانم آنجلا داک ورث، نویسنده کتاب سرسختی که یکی از معروف ترین کتاب ها در زمینه روانشناسی و موفقیت است، درباره اهمیت ثابت قدمی و سرسختی صحبت می‌کند که پیشنهاد می‌کنم برای درک بیشتر اهمیت این موضوع، حتماً آن را هم مشاهده کنید.

http://

3. داشتن هدف مشخص

سومین کلید موفقیت این است که هدف مشخصی داشته باشید. تا زمانی که بدون هدف رو به جلو حرکت کنید، شک نکنید اتفاقات خوبی برایتان نخواهد افتاد. فردی را تصور کنید که برای اولین بار به شهری مسافرت کرده و می‌خواهد مکانی را در آنجا پیدا کند. به نظر شما این فرد می‌تواند با این شرایط و بدون نقشه به مسیر و مقصد خودش برسد؟ مسلماً خیر.

اهداف هم برای ما مانند نقشه عمل می‌کنند. زمانی که هدف داشته باشید و در راستای آن پیش بروید، مسلماً به مقصد درست هم خواهید رسید. پس اهداف خوب و مشخصی برای خودتان تعیین کنید و در راه رسیدن به آن ها حرکت کنید. برایان تریسی می‌گوید: فقط 3 درصد مردم هدفی دارند و مدام برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند.

نکته قابل توجه همین جاست که همان طور که در مقاله تفکر موفقیت هم گفتم، همیشه هم همین 3 درصد هستند که به موفقیت می‌رسند و می‌توانند اتفاقات خوبی را برای خود و زندگی شان رقم بزنند. پس اگر می‌خواهید شما هم جز این 3 درصد باشید، حتماً اهداف مشخصی را برای خود انتخاب کنید و در راستای آن ها حرکت کنید.

داشتن هدف یک کلید موفقیت است

4. در پی استعداد حرکت کردن

زمانی که شما در کاری استعداد داشته باشید، احتمال موفقیت در آن بسیار بیشتر خواهد بود تا این که بخواهید کاری را از صفر شروع کنید. استعداد سرعت موفقیت شما را افزایش خواهد داد و به شما تا حد زیادی در کسب مهارت بیشتر در کارها کمک خواهد کرد. پس تا می‌توانید در مسیر استعدادهایتان قدم بردارید. استعدادی که به معنی یاد گرفتن یک مهارت، با صرف انرژی کمتر و زمان کمتر است.

البته نگران نباشید. اگر در کاری استعداد نداشته باشید هم می‌توانید آن موفق شوید، فقط لازم است همان طور که در ابتدا هم گفتم، در آن کار کمی سخت کوشی به خرج دهید. از این رو مقاله سخت کوشی مهم تر است یا استعداد هم می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند.

یک کلید موفقیت استعداد است

5. ایجاد عادت های مثبت

عادت ها قدرت بالایی در زندگی ما دارند و طبق تحقیقات حدود نیمی از کارهای ما از روی عادت می باشد . همه انسان های موفق، عاداتی دارند که با استفاده از آن ها توانسته اند به موفقیت برسند. عاداتی نظیر:

 • سحرخیزی
 • شکرگزاری
 • مطالعه
 • ارزیابی کردن خود
 • داشتن اهداف مناسب
 • نترسیدن از انجام کارهای جدید
 • قاطع بودن در تصمیمات
 • پیش بینی کردن آینده
 • و…

که اگر شما هم آن ها را داشته باشید، مسلماً موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر خواهد بود. دقت کنید روی عادت های مثبت باید کار کنید تا آن ها برای شما ملکه شوند.

کلید پنجم موفقیت، همین داشتن عادات مثبت و دوری از عادت های بدی مانند استرس بیش از حد، بدقولی، کمال گرایی و… است. مقاله ویژگی های افراد موفق 10 مورد از بهترین ویژگی ها و عادات افراد موفق را بررسی می‌کند که مطالعه آن را هم به شما توصیه می‌کنم ، چرا که برای رسیدن به موفقیت کاملاً ضروری است.

یک کلید موفقیت این است که عادت های مثبت داشته باشید

6. بزرگ فکر کردن

برای رسیدن به موفقیت باید بزرگ فکر کنید. فکر بزرگ به قدری اهمیت دارد که کتابی با این موضوع به نام جادوی فکر بزرگ توسط دیوید شوارتز نوشته شده و بیش از 3.5 میلیون نسخه فروش داشته است! اگر می‌خواهید انسان بزرگی شوید و کسب و کاری بزرگ راه بیندازید باید تفکرات و ذهنیت های کوچک را از ذهن خود دور کنید و به دنبال اهداف و آرزوهای بزرگ باشید. این جمله را به یا داشته باشید که انسان های موفق بزرگ فکر می کنند و کوچک گام بر می دارند.

برای این که بتوانید تفکرات خود را بزرگ کنید و مانند افراد موفق و بزرگ دنیا فکر کنید، راه حل های زیادی وجود دارد که در ادامه برخی از آن ها را برای شما بیان می‌کنم:

 1. مطالعه زندگی افراد موفق
 2. تقویت قوه تخیل
 3. مثبت اندیشی
 4. ارتباط با افراد مثبت اندیش
 5. داشتن عادت های موفقیت
 6. خروج از منطقه امن ذهنی

دیگر کلید موفقیت است که فکرهای بزرگ داشته باشید

7. خروج از منطقه امن ذهنی

منطقه امن ذهنی، منطقه ای است که خودمان برای خودمان در ذهن خود ساخته ایم و در آن احساس امنیت و راحتی می‌کنیم. مثلاً اگر شغلمان نویسندگی است و در حال تولید محتوا برای مجله ای هستیم، با اینکه رشد کردن را دوست داریم ولی اصلاً دوست نداریم پایمان را فراتر بگذاریم و مثلاً کتابی بنویسیم. چون ذهن به ما می‌گوید کتاب نویسی سخت است و تو نمی‌توانی از پس آن بر بیایی. خب چه کاری است که به سراغ کارهای فراتر از شغلت بروی؟

به این تفکرات می‌گویند منطقه امن ذهنی. ما زمانی به موفقیت می‌رسیم که از این منطقه خارج شده و حد و مرزهایمان را رد کنیم. در واقع باید شجاع باشیم ، خود را به چالش بکشیم و جرئت انجام کارهای بزرگ را هم داشته باشیم تا راه موفقیت را برای خودمان هموار کنیم.

کلید دیگر موفقیت این سات که از منطقه امن ذهنی خود خارج شوید

8. فقط به فکر خود نبودن

خیلی از ما فکر می‌کنیم افراد موفق از یک فرمول موفقیت جادویی استفاده کرده اند تا توانستند به درجه ای که اکنون دارند برسند. اما این طور نیست! آن ها علاوه بر انجام کارهایی که تاکنون گفته ام، هیچ کدامشان فقط به فکر خودشان نبوده و نیستند. آن ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا دیگران را هم مانند خود به قله موفقیت رسانده و اتفاقات خوبی را برای آن ها رقم بزنند.

این گونه افراد معمولاٌ با کارمندان خود هم به بهترین شکل ممکن رفتار می‌کنند و از تمام نیروی خود برای بالا کشیدن آن ها استفاده می‌کنند. اصلاً خیلی از این افراد مانند استیو جابز، بیل گیتس و… هم دلیل اصلی موفقیت خود را دست به خیر بودن می‌دانند و همان طور که دین ما هم اشاره کرده، باید به دیگران هم کمک کنیم و به فکرشان باشیم تا خودمان بهترین اتفاقات برایمان رقم بخورد.

به قول ماهاتما گاندی: افراد ضعیف هرگز نمی‌توانند ببخشند، بخشش شیوه افراد قوی است. اما متاسفانه یکی از مهم ترین دلیل عدم موفقیت اکثر افراد، همین است که نه تنها به دیگران کمکی نمی‌کنند و خبری از بخشش در وجود آن ها نیست، بلکه حتی اکثر تقصیرات را گردن دیگران می‌اندازند و حاضر نیستند مسئولیت کامل نتایج خود را بر عهده بگیرند. به این نکته در مقاله باور موفقیت هم که باورهای اشتباه در راه موفقیت را در آن بررسی کردیم اشاره کردم. پیشنهاد می‌کنم برای از بین بردن این تفکر در وجود خود، حتماً این مقاله را هم مطالعه کنید.

یک کلید موفقیت این است که به فکر دیگران هم باشید
یک کلید موفقیت این است که به فکر دیگران هم باشید

9. رهبری کردن

یک جمله معروفی وجود دارد که می‌گوید: آدمای موفق ، از کوچیکیشون بزرگی کردن!

این یعنی خیلی از افراد موفق، از همان سن کم خصوصیت رهبری را در وجود خود داشته و به خوبی توانسته اند کارهای زندگی خود و حتی هم سن و سال های خود را مدیریت کنند.

یک رهبر و مدیر فوق العاده می‌تواند به راحتی برای خود و دیگران موفقیت را به همراه بیاورد و به اوج درجه موفقیت برساند. در واقع به قول وارن بنیس، رهبری توانایی ترجمه چشم انداز به واقعیت است. اما اگر شما این خصوصیت را ندارید، نگران نباشید. درست است کمی کارتان سخت است اما می‌توانید با آموزش دیدن و کمی صبر و تلاش و البته تمرین، یک رهبر تمام عیار باشید. فقط باید کمی سخت کوشی به خرج دهید. همان نکته ای که در ابتدا هم به آن اشاره کردم.

کلید موفقیت بزرگی کردن از سن کم است

10. حرکت کن بهش برس!

آخرین کلید موفقیت که در این مقاله می‌خواهم به آن اشاره کنم، حرکت کردن و شروع کردن است. یک بزرگی می‌گفت: موفقیت می‌خوای؟ حرکت کن و بهش برس! در واقع همان طور که توماس ادیسون هم می‌گوید: بزرگ ترین ضعف ما در تسلیم شدن است. مطمئن ترین راه برای موفق شدن این است که همیشه فقط یک بار دیگر هم تلاش کنی.

گاهی اوقات موفقیت فقط با برداشتن یک گام ساده دیگر اتفاق می‌افتد. پس همیشه برای رسیدن و برداشتن آن گام تمام تلاش خود را بکنید. این جمله را همیشه به یاد داشته باشید که اگر می خواهید متفاوت باشید و در همه جا بدرخشید فاصله بین تصمیم تا اقدامتان را کوتاه کنید.

در ضمن در مقاله موفقیت ، نقشه راه موفقان بزرگ دنیا به همراه تست آنلاین موفقیت که به شما می گوید چه قدر شانس رسیدن به موفقیت دارید را برایتان آماده کرده ام خواندن آن را هم به شدت به شما توصیه می‌کنم.

در کلیپ زیر میتوانید به صورت خلاصه در یک دقیقه مهمترین کلید های موفقیت را مشاهده کنید.

در حال بارگذاری...

اگر نکته و کلید دیگری برای موفقیت می‌شناسید حتماً در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا دیگران هم از تجارب شما استفاده کنند و در راه موفقیت از آن ها کمک بگیرند.

امیدوارم روی قله های موفقیت ببینمتان…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

 1. بیتا محمدیان

  با سلام خدمت شما به نظر من برای رسیدن به موفقیت اولین قدم باور داشتن به تواناییهای شخصی برای خودش و دوم اعتماد به خود داشتن و اینکه هر شخصی لیاقت رسیدن به بهترینها را دارد و در واقع چون ما انسانها احسن الخالقین هستیم می توانیم به آنچه می خواهیم برسیم خداوند هم گفته از تو حرکت ، از من برکت .

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 2. صغری تیموری

  سلام به نظر من هم ثابت قدمی مهمترین عامل موفقیت است.ممنونم

  پاسخ دادن
 3. ریحانه رنجبر

  سلام. دقیقا علت نرسیدن به اهدافمون نداشتن ثابت قدمی و پشتکار می باشد که باعث دلسرد شدن می شود.به نظرم محتوای این کلیپ رو میتونیم روی خودمان امتحان کنیم که از گذشته تا به امروز چقدر در رسیدن به اهدافمون ثابت قدم بودیم و سعی کنیم گام های جدی تری در تحقق اهدافمون برداریم .

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   موفق و سربلند باشید

 4. ناشناس

  سلام
  ان شاالله بتونیم تولحظه لحظه زندگیمون ثابت قدم باشیم

  پاسخ دادن
 5. مهدوی

  سلام‌.ممنون.ثابت قدم بودن خیلی خوبه ولی کاش دراین مقاله راه های مقابله با عواملی که باعث تضعیف اداره و ثابت قدم میشد می گفتید با سپاس.

  پاسخ دادن
 6. ام لیلا احمدی

  با تشکر
  ان شاءلله که بتونم این پشتکار رو در عمل به صورت لزوم زندگی هر فردی در نگاه کودکان جامعه ام به تثبیت برسانم .

  پاسخ دادن
 7. عربگری

  سلام
  برای ثابت قدم بودن باید طرز تفکر هم رشد پیدا کنه وبا اطمینانِ توانستن قدم ها رو برداریم وتلاش کنیم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   کاملا درسته ، مهمه که دقیقا تو چی می خواهید ثابت قدم باشید
   ممنون از شما

 8. الهه ابراهیمی

  سلام ممنون از کلیپ خوبی ک گذاشتيد برامون.واقعا ثابت قدم بودن مهم ترين گزینه ی موفقيه✔

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما
   موفق و سربلند باشید

 9. منیر سادات حسینی

  انشالله در دوره استاد برتر ثابت قدم باشیم تا کلید موفقیت را بدست آوریم.

  پاسخ دادن
  1. خوشحالیم که در این مسیر همراهتون هستیم
   موفق باشید

 10. معصومه شاهری

  سلام.انشا..در راه مطالعه ثابت قدم باشیم وعامل به علم.سلامت باشید.

  پاسخ دادن
  1. بزرگوارید
   موفق و سربلند باشید

 11. فاطمه محسنی

  سلام ممنونم از این گذاشتن این کلیپ البته که ثابت قدمی و سماجت میتونه ادمو به هدف برسونه …. فوق العاده است

  پاسخ دادن
 12. کیانمهر

  سلام خیلی حس خوبیه اینکه ثابت قدم باشی توکارهات وقتی نتیجه شو میبینی من دریک کاری خیلی ثابت قدم بودم وبه نتیجه رسیدم
  ممنونم

  پاسخ دادن
 13. فرهان

  سلام، کلیپ بسیار عالی بود.
  مطمعنا یکی از راه های کلیدی که بتونه مارو به اهداف مون برسونه، ثابت قدم بودن و تمرکز بر روی اهداف مونه.
  امیدوارم در کنار تیم گام برتر به موفقیت برسیم.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   کاملا درسته
   خوشحالیم که در این مسیر همراهیتون میکنیم
   ممنون از شما

 14. صفری

  سلام ممنون از این که مطالب گفته شده در ویدیو رو در قالب مقاله مینوسید هیچ کدوم از ویدیو های داخل سایت برام باز نمیشن

  پاسخ دادن
  1. سلام
   چون از روی لینک تلگرامی وارد سایت میشید نمیتونید ویدیو رو ببینید
   سعی کنید حتما از گوگل وارد سایت بشید
   یا اسم ویدیو رو همراه کلمه گام برتر تو گوگل سرچ کنید
   برای مثال ” کلید موفقیت گام برتر ”
   ممنون از همراهی شما

 15. Pariya_amirpor

  سلام عالی بود یکی از بهترینا بود ?

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما دوست عزیز

 16. نسرین اجودانی

  عالی بود ممنون

  پاسخ دادن
  1. ممنون از توجه شما

 17. پریزاد

  سلام کلیپ عالی بود .ثابت قدم بودن یعنی هر مشکلی در مسیر موفقیت باشه انگیزه ی مارو قوی تر میکنه برای رسیدن به هدف.

  پاسخ دادن
 18. حمیده

  سلام مطالب مفیدی بود در ضمن سخنرانی TED به زبان اصلی در گوشی من باز شد ولی ویدیوی همراه ترجمه باز نشد این موضوع در مورد ویدیوهای قبلی هم صدق می کند

  پاسخ دادن
 19. سمیه تیموری

  عالی ،هر روز دیدمون به زندگی عوض می شه ان شاءالله به یاری خداوند و با پشتکار بتونیم اجرایی کنیم
  ممنون از تیم استاد برتر

  پاسخ دادن
 20. سمیه قریشی

  سلام خیلی عالی بود واقعاً لذت بردم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 21. سهیلا کریمی

  این کتابم خوشبختانه تازه تموم کردم و خوندمش جالب بود ??????
  تمام مطالبشم دونه دونه عکس گرفتم گزاشتم کانال کتابهام . اگه کسی خواست بگید در اختیارش بزاریم

  پاسخ دادن
  1. خیلی هم عالی بهتون تبریک میگم
   ممنون از همراهی شما کاربر گرامی

 22. رقیه کریمی

  خوب بود

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

 23. حمیده

  مطالب مفید و جالبی بود خودم هنوز نیاز دارم بیشتر ثابت قدم باشم

  پاسخ دادن
  1. ثابت قدم بودن در مسیر اهداف نیاز به تمرکز بالایی داره
   موفق باشید

 24. رقیه کریمی

  سلام مطالعه کردم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 25. سهیلا کریمی

  بله دقیقا ثابت قدمی مهمترین عامله تو موفقیت . اما سوال اینجاست که چگونه ثابت قدمی رو تو فرزندانمونم بوجود بیاریم؟ ایا اصلا میشه براشون بوجود اورد ؟
  ?????

  پاسخ دادن
 26. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام خداقوت….
  خییلیی عالیی بود
  تحقیقاتی که راجب ثابت قدمی صورت گرفته بود خییلیی برام جالب بود
  ممنون

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام
   ممنونم ازتون، خداروشکر که نظرتون جلب شد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --