جملات تاکیدی

جملات-تاکیدی

وقتی ما هدفی را برای خودمان در نظر می گیریم، مهم تر از آن هدف نحوه رسیدن به هدفمان است. جملات تاکیدی یکی از روش های جذاب و آسان برای زودتر رسیدن به اهداف و شفاف تر شدن مسیرمان خواهد شد . در این مقاله قصد داریم لیستی از جملات تاکیدی مثبت و نحوه ساخت آن ها را برایتان شرح دهیم . پس اگر می خواهید قدم آسان ولی بزرگی برای رسیدن به اهداف خود بردارید حتما این مقاله را دنبال کنید و جملات تاکیدی خودتان را بسازید تا با هدایت ذهنتان به سمت رویاهایتان، آن ها را از همیشه به خود نزدیک تر ببینید. شما در این مقاله با موارد زیر به خوبی آشنا خواهید شد:

جملات-تاکیدی
جملات-تاکیدی

جملات تاکیدی چیست؟

به جملات و عباراتی که ما را در راستای رسیدن به اهداف قرار میدهند که با تکرار آنها ذهنمان را برای پذیرش اهداف آماده میکنیم. همانطور که در جریان هستید ذهن ما از دو بخش خودآگاه و ناخودآگاه تشکیل شده است.بخش خودآگاه ذهن ما تنها چیزهای منطقی را میپذیرد و در واقع فقط چیزهایی را قبول میکند که برای آنها شواهد و مدارک موجود باشد.اما قسمت ناخودآگاه ذهن، دقیقا برخلاف این بخش عمل میکند و هر چیزی که توسط ما به طور مداوم برای آن تکرار شود را می پذیرد و مسیر زندگی ما را هم در همان جهت جلو خواهد برد. جملات تاکیدی نیز برای این قسمت از ذهن ما به کار برده میشوند.

این عبارات تاکیدی یکی از تمارین رشد فردی هم هست. در واقع به نوعی ما برای هدایت ذهنمان به سمت موفقیت از این جملات استفاده میکنیم زیرا با تکرار مرتب این عبارات ذهن ما موفقیت را باور میکند و با قدرت باور، ذهنمان به سمت مسیر مورد نظرمان حرکت خواهد کرد و ما را هم با خود همراه میکند پس به موفقیت نزدیک خواهیم شد.

عبارات-تاکیدی-یکی-از-بهترین-راه-های-هدایت-ذهن-به-مثبت-اندیشی-میباشد
عبارات تاکیدی یکی از بهترین راه های هدایت ذهن به مثبت اندیشی میباشد

اهمیت جملات تاکیدی

همانطور که گفتیم با تکرار این عبارات تاکیدی ذهنمان ناخودآگاه آنها را باور میکند پس با باور پذیری ذهنی میتوانیم از منطقه امن ذهن خود رهایی پیدا کنیم و با خروج از منطقه امن ذهنی و  با تکرار جملات تاکیدی میتوانیم کنترل ذهن خودمان را در دسترس بگیریم تا از موانع منفی ذهنی جلوگیری کنیم که نحوه کنترل ذهن را به طور کامل برایتان در مقاله کنترل ذهن آماده کرده ایم . پس هدایت ذهنمان به سمت اهداف با تکرار جملات تاکیدی به دست خواهد آمد که نتیجه آن نزدیک تر شدن به خواسته هایمان خواهد بود.با ما همراه باشید تا بهترین و کاربردی ترین روش استفاده از این عبارات را یاد بگیرید و بالاترین بازدهی ازاستفاده این جملات را دریافت کنید.

چگونه جملات تاکیدی بسازیم؟

ما جملات تاکیدی را میسازیم تا قدرت اثرگذاری آنها بیشتر شود و با انرژی بیشتری ما را به سمت اهدافمان سوق دهد. ساختن جملاتی که فقط مختص ماست و در هر حالتی حالمان را خوب میکند قطعا برای ادامه مسیر نیاز است .برای افزایش قدرت این عبارات که به طور موثر واقع شوند ، رعایت چند شرط لازم است که در ادامه مقاله با 6  قاعده آنها را مطرح میکنیم :

 1.  جمله تاکیدی باید در زمان وقوع باشد
 2. جمله تاکیدی ما فقط مخصوص ماست
 3. جملات ساده  کوتاه باشند
 4. از تغییر جملات پرهیز کنیم
 5. از کلمات قدرتمند استفاده کنیم
 6. در شرایط آرام از این جملات استفاده کنیم

جملات تاکیدی قدرت ما را بیشتر می کنند

1. جمله تأکیدی باید در زمان وقوع باشد

بسیاری از مواقع گفته میشود:”جملات تاکیدی رو به زمان حال بیان کنید.”

این باور کاملا نادرست هست. میپرسید به چه علت؟ اجازه دهد با دلایل علمی برای  توضیح دهیم. همانطور که گفته شد ذهن ما از دو بخش ساخته شده است و بخش خودآگاه فقط چیزهای منطقی را میپذیرد. حالا فکر کنیم که ما در مشکل سختی گیر افتاده ایم و هنوز هم رفع نشده است . در این شرایط وقتی ما به طور مداوم با خود تکرار کنیم “مشکل من حل شده است.” بنظرتان ذهن خودآگاه ما این موضوع را قبول میکند؟ قطعاً،خیر. این مسئله باعث خواهد شد که بین ذهن خودآگاه و ناخودآگاه ما چالش ایجاد شود و تا حد زیادی میزان کسب نتیجه مورد نظرمان رو کاهش خواهد داد.  پس به جای جمله بالا اینطور تکرار کنیم:”مشکل من در حال حل شدن هست. ” به این ترتیب از بروز هرگونه چالش جلوگیری خواهد شد.

نکته: لطفا جملاتی را استفاده کنید که باور آنها برایمان ممکن باشد. بدون باور داشتن، فایده ای نخواهد داشت.

2. جمله تاکیدی ما فقط مخصوص ماست

بهتر است هر شخص جمله مخصوص به خودش را داشته باشد. اینطور نیست که یک سری جملات تاکیدی را کپی کنیم و همان ها را مورد استفاده قرار دهیم . شخصی سازی جملات قدرت آنها را به مراتب بیشتر میکنند در این صورت تاثیر بیشتری نیز بر ما خواهند داشت. این شخصی سازی میتواند با ساختن عبارات خودمان باشد یا استفاده از جملات دیگران که برای خودمان بومی سازی شده اند و تغیراتی مبتنی بر نیازهای خودمان روی آن ها اعمال کنیم. عبارتی را برای خودمان بسازیم که در ما حس لذت ایجاد کند و برایمان دلنشین و دلچسب باشد تا در بهترین زمان ممکن مؤثر واقع شود. جمله ای را بسازیم که بیشترین لذت را در وجود ما ایجاد کند، با عشق و علاقه آن را تکرار کنیم. توجه داشته باشیم حتی الامکان این جملات رو با صدای بلند برای خودمان تکرار کنیم.

3. جملات ساده و کوتاه باشند

از به کارگیری جمله های پیچیده و سخت دوری کنیم. بهتر است که جملات تاکیدی به ساده ترین و کوتاه ترین حالت ممکن باشند تا فهم و درک آنها برای ذهنمان راحت تر و ساده تر باشد. عبارات کلیدی پیچیده ذهن مارا درگیر میکنند و در نتیجه انرژی هایمان را  تلف خواهند کرد. برای مثال جمله ی کلیدی ” هر روز بهتر از دیروز باش ” خیلی ساده و کوتاه تر ولی موثر تر از جمله ی ” هر روز که آفتاب میزند پله های ترقی بالاتری را نسبت به دیروز بردار ” میباشد .

سعی-کنید-در-استفاده-از-جملات-تاکیدی-از-عبارات-پیچیده-استفاده-نکنید-که-ذهن-شما-را-بی-دلیل-خسته-میکنند
سعی کنید در استفاده از جملات تاکیدی از عبارات پیچیده استفاده نکنید که انها ذهن شما را بی دلیل خسته میکنند

4. از تغییر جملات پرهیز کنیم

توجه داشته باشیم قرار نیست هر روز یک جمله جدید را انتخاب و تکرار کنیم . جمله ای که استفاده میکنیم بهتر است که ثابت باشد و تغییری نکند زیرا بهتر در ضمیر ناخودآگاهمان ذخیره میشود پس تا زمان گرفتن نتیجه یک جمله را به صورت ثابت تکرار کنیم تا برایمان کارساز واقع بشود.قطعا تکرار یک جمله ای که با جان و دل آن را باور کرده ایم شیرین تر از تکرار لیستی از جملاتی است که از قبل روی کاغذ نوشته ایم باشد.

5.  از کلمات قدرتمند استفاده کنیم

گفتیم که واژگان قدرت زیادی دارند پس بهتر است از کلماتی قدرتمند برای جملات تاکیدی خودمان استفاده کنیم . کلماتی که قدرت نفوذبیشتری بر ما دارند و احساساتی بهتر و هیجانی تر را به ما منتقل میکنند کلماتی مانند ( به راحتی ) ( به آسانی ) (فوق العاده ) (قوی) (جادویی) (سحرآمیز ) و… به مثال های زیر دقت کنید :

 • من به راحتی میتوانم مشکلاتم را پشت سر بگذارم
 • من به آسانی خواهم توانست با دیگران ارتباط برقرار کنم
 • من انرژی فوق العاده ای در خودم میبینم
 • و…

به شما پیشنهاد میدهم که مقاله ی تاثیر و قدرت کلمات را که به طور کامل به این موضوع پرداخته ایم ،مطالعه کنید.

چندنمونه-جملات-تاکیدی

6. در شرایط آرام از این جملات استفاده کنیم

برای تکرار این جملات برنامه روزانه داشته باشیم و سعی کنیم زمان هایی را برای تکرار این جملات استفاده کنیم که آرامش بیشتری داریم و فضای اطرافمان آرام تر و حس بهتری را به ما منتقل کند . منظور از آرامش این نیست که فضا کاملاً ساکت باشد این اندازه که در فضای اطرافمان اتفاقاتی رخ ندهد که احساس بدی در ما ایجاد کند که تمرکزمان را از بین ببرد، کافی هست.

قطعا با رعایت این 6 قاعده تاثیر جملات تاکیدی را به شدت افزایش خواهیم داد در اخر برای راحت تر شدن کارتان این جملات را برایتان در زمان بندی های مناسب اماده کرده ایم. شاید برخی از عبارات زیر دقیقا مختص خودتان باشد و برخی دیگر را میتوانید با تغییرات جزئی مختص خودتان کنید به مثال های زیر توجه کنید

معرفی کتاب برای عبارات تاکیدی

در ادامه چند کتاب خوب و جذاب برای تقویت ساخت عبارات تاکیدی معرفی و جنبه های مختلف آن را بررسی می کنیم . خوشبختانه تعداد مطلوبی کتاب چاپ شده درباره ی جملات تاکیدی موجود است که ما به شما کتاب چشم دل بگشا از کاترین پاندر را معرفی میکنیم  در این کتاب جملات تاکیدی بسیاری به کار برده شده که تاثیرگذاری بالایی دارند . کتاب معجزات تغیرات مثبت از جک کنفیلد که به ارزش و قدرت تغییرات مثبت در زندگی میپردازد ، تغییراتی که هرچند کوچک باشند ولی تاثیرات بزرگی در زندگیتان به وجود می آوردند و در اخر حتما پیشنهاد می کنیم که کتاب شفای زندگی از لوییز هی را مطالعه کنید که جملات تاکییدی زیاد و جذابی را نویسنده در کتاب نگاشته است .

کتاب معجزات تغییرات مثبت اثر جک کنفیلد
کتاب معجزات تغییرات مثبت اثر جک کنفیلد

جملات تاکیدی مثبت

لازم به ذکر است که بگویم اگر 6 قاعده ای را که در بالا مطرح شد را رعایت کنیم و در بهترین زمان خودش به طور پیوسته از آن استفاده کنیم قطعا تاثیرات زیادی را مشاهده خواهیم کرد توجه داشته باشیم که صرفا استفاده از این جملات تاکیدی نمیتواند ما را به موفقیت برساند. اقدامات عملی در کنار اقدامات ذهنی سرعت رسیدن ما به مقصد مورد نظر را چنیدن برابر خواهند کرد .پس هر دو نیرو را در کنار هم به کار بگیریم تا بهترین نتیجه را به دست بیاوریم . در این بخش از جملاتی که میتوانیم برای کسب ثروت و موفقیت بیشتر استفاده کنیم ، جملاتی که با آن میتوانیم روزمان را شروع کنیم و در ابتدای صبح تکرار کنیم ، جملاتی را برای قبل از خواب و پایان روز برایتان آماده کرده ایم :

جملات تاکیدی مثبت برای ثروت

 • من، ذهنی میلیاردر دارم.
 • آنقدر بدرخشید که نتوانند نبیننتان
 • من لایق بینهایت ثروت هستم
 • هرچه بیشتر تلاش میکنم بیشتر ثروتمند تر خواهم شد
 • من یک قطعه بزرگ از پازل جهان را  تکمیل خواهم کرد .
 • نگو نمیشود ، بگو چگونه خواهد شد؟
 • با تک تک سلول هایم شغلم را دوست دارم
 • من به راحتی با افزایش تلاشم میتوانم ارتقای شغلی پیدا کنم
 • من شاهکار خلقت خدا هستم ، پس لیاقت ثروت را دارم
 • مثل آهنربا پول را به سمت خودم خواهم کشید
عبارات تاکیدی مثبت
عبارات تاکیدی مثبت

جملات تاکیدی مثبت برای شروع روز

 • امروز ، همان فردای دیروز است .
 • من فوق العاده پرانرژی هستم و هر روز پر انرژی تر خواهم شد
 • من بی قید و شرط خودم را باور دارم.
 • هر روز صبح فرصتی دوباره برای شروع قدرتمند است
 • هر روز بهتر از دیروز خواهم بود
 • هر روز یک عادت جدید میسازم ، این قدرت من است
 • امروز همانگونه است که باید باشد .
 • امسال ، سال من است
 • من ویژگی هایی را دارم که هیچکس در این جهان نخواهد داشت
 • امروز عادت های کهنه را کنار میگذارم تا عادت های بهتر جایگزین آن شود.

جمله-تاکیدی-من-فوق-العاده-پر-انرژی-هستم-هرروز-پرانرژی-تر-میشوم

جملات تاکیدی قبل از خواب

 • من عاشق خودم هستم و به خودم افتخار میکنم
 • من نور در تاریکی خواهم بود
 • زندگی من یک بوم خالی ست و من نقاش زندگی خودم هستم پس بهترین شکل آنرا میکشم .
 • چیزی به نام باخت برایم معنی ندارد ، من تجربه ای جدید داشتم
 • خدایا شکرت که تن سالم و مهم تر ذهن سالم خواهم داشت
 • خداشکرت که میتوانم شکرت را بگویم
 • خدایاشکرت که درحال قدم برداشتن گام های بزرگ زندگی هستم
 • خدایا شکرت که بهانه ها را کنار میگذارم
 • من زیر سایه خداوند بزرگ شدم پس دیگران را میبخشم .
 • انرژی من نامحدود است و هنوز بسیاری از آن را کشف نکرده ام.

جملات تاکیدی موفقیت آمیز

با توضیحات بالا شما دیگر توانایی ساختن عبارات تاکیدی مختص خودتان را خواهید داشت و میدانید که در چه زمان و مکانی ، با چه روحیه و حالتی از آن ها استفاده کنید تا بهترین و تاثیرگذارترین نتیجه را ببینید اما اگر علاقه ی بیشتری به دانستن این دسته از جملات دارید موارد زیر را با عنوان موفقیت برایتان آماده کرده ام  . البته اگر کنکوری یا مشغول تحصیل در مدرسه و دانشگاه هستید در یک مقاله برایتان جملات انگیزشی تحصیلی را جمع آوری کرده ام .

 • چرا من نه ؟ 
 • آهسته و پیوسته کارهایم را ادامه میدهم تا موفقیت دائمی کسب کنم 
 • هر روز یک کار بهتر از دیروز انجام میدهم 
 • من ، مهم ترین فرد زندگیم هستم 
 • من به موفقیت خودم اطمینان دارم 
 • با هر بار شکست یک قدم به پیروزی نزدیک میشوم 
 • جملات تاکیدی معجزه نمی کند ، بلکه من معجزه هستم 
 • من توانایی انجام هر کاری را دارم 
 • موفقیت من بدون وقفه حاصل خواهد شد 
 • موفق میشوم نه فورا ولی حتما 

همچنین شما می توانید در مقاله جملات انگیزشی به بیش از 100 جمله انرژی دهنده از بزرگان موفقیت جهان به همراه پوستر اختصاصی هر جمله دسترسی داشته باشید.

راستی، شما از چه جملات تاکیدی برای خودتان استفاده میکنید؟ در بخش نظرات آن ها را با ما در میان بگذارید. موفق باشید…


پاسخ به سوالات

نویسنده: معصومه تیموری

نویسنده: معصومه تیموری

34 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • درود
  مطالب بسیار مفید و آموزنده بود
  یک مطلب در مورد زمان جمله تاکیدی این که بنده خیلی روی این موضوع کار کردم و نتایج باورنکردنی پشت سر هم برام اتفاق افتاد، چون فوکوسم روی مسائل مالی بود تونستم توی این شرایط جامعه با جیب خالی خونمو بفروشم و خونه ای با عرضش 2 برابر بخرم، همچنین در مورد ماشینم، و در ضمینه کاری به رده خیلی بالاتری رسیدم،
  فقط یک روش خیلی ساده است
  جمله های تاکیدی رو در زمان حال تکرار میکنم و بعد از تکرار باور میکنم که این اتفاق افتاده و تموم شده و من صاحب اون هستم، تمام

  • وقت بخیر
   سپاس از نکات عالی که در مورد جملات تاکیدی بیان کردید

 • وقتی فیزیک کوانتوم رو درک کنید،قانون جهان هستی رو بشناسید،وقتی رو باور هاتون کار کنید،رو ضمیر آگاه و ناخودآگاهتون کار کنید،زندگیتون زیر و رو میشه،این قانون جهان هستی است.موفق باشید

 • ولی بنظرم لزوما نمیتونه جمله باشه و میتونه خلاصه و کوتاه تر باشه و مثلا بصورت یک عبارت یا یک ترکیب چند کلمه ای یا حتی یک کلمه باشه و همچنین بنظرم همین که اونو توی ذهنمون بیاریم کافیه و نیازی به گفتن و نوشتن اون نیست.
  گاهی اوقات با استفاده از یک جرقه ذهنی،به موفقیت در اون موقعیت میرسیم و همون جرقه ی ذهنی رو تبدیل به یک ترکیب یا جمله تاکیدی مثبت می کنیم و وقتی اون رو توی ذهنمون میاریم،بهمون انرژی میده و این،قدرت کمتر شناخته شده مغز هس. بخوام مثال بزنم مثلا زمانی حرکتی رو در مسابقه ی فوتبال بطور اتفاقی انجام میدیم و باعث دریبل و گلزنیمون میشه و همون حرکت رو بصورت ترکیب و جمله تاکیدی مثبت در ذهنمون میسازیم و از این به بعد اونو هنگام فوتبال در ذهنمون میاریم و بهمون انگیزه میده و همین باعث خلاقیت ذهنی هنگام فوتبال میشه و باعث موفقیتها میشه

  اینم تجربه ی من که باهاش به موفقیت های خاصی رسیدم🤩🤩

 • سپاس فراوان
  من سالها از این روش و با به یاد آوردن جملات در هر زمینه ای که نیاز داشتم،باعث پیشرفت خودم می شدم اما تابحال نمی‌دانستم که این اتفاق آنقدر هم عجیب نبوده و روش درست و علمی ای است.این مطلب بسیار الهام بخش برای من بود تشکر ❤❤

 • سپاس زیاد
  خیلی تشکر
  خیلی ساده و راحت و کامل و جامع بود 🌹🌹

  • ممنون از نظرتون…خوشحالیم که این مطلب مورد استفادتون قرار گرفته.موفق باشید

  • وقت بخیر

   خوشحالیم که این مطالب تونست کمکتونکنه. موفق باشید

 • در یک کلام عالی بود. جملات تاکیدی معجزه آسایی داشت. قشنگ توضیح داده بودید که چطور برای خودمون جملات تاکیدی بسازیم.

  • سلام
   خیلی ممنون از انرژی مثبتی که به ما منتقل کردید. خوشحالیم که این مقاله مورد رضایت شما واقع شده است.

 • بعد از خوندن این مقاله موتورم گرم شده کتاب خوندن. انگیزه رو به اوج می رسونه و قدرت انجام هر کاری رو میده. این جملات باعث اتفاقات خوبی برایم شده. امیدوارم برای شما هم اینطوری کار کرده باشد

  • سلام
   ممنون از نظر لطف شما. خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده است.

 • عالی و حرفه ای. نکاتتون برای شارژ کردن انگیزه حرف نداشت. هرچی بگم کمه!

  • سلام
   خیلی ممنون، خوشحالیم که این مقاله مورد استقبال شما قرار گرفته است.

 • ممنون بابت مقاله خوبی که نوشتید. خیلی برای پر کردن سوخت انگیزه خوب بود. واقعا این جملات تاکیدی جادویی، زندگی را از این رو به آن رو می‌کنند. جملاتی که نوشتید عالی هستند.

  • سلام
   خیلی ممنون بابت انرژی مثبتی که به ما منتقل کردید. خوشحالیم که این جملات زندگی شما را بهتر کرده است.

 • مقاله خیلی خوبی بود و جملات تأکیدی جادویی زیادی داشت. از آن روزی که این مقاله را خواندم، روزهای خودم را پر انرژی‌تر شروع می‌کنم و هر وقت که انگیزه‌ام پایین می‌آید با یادآوری کردن یکی از این جملات به خودم دوباره پر انرژی می‌شوم.

  • سلام
   خیلی خوشحالیم که مقاله جملات تأکیدی برای شما مفید واقع شده است و کاری کرده است که چندین قدم به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

 • “تو با کارهایی که انجام می دهی قضاوت می شوی”
  این جمله ای بود که بعد از خواندن این مقاله برای خودم ساختم. امیدوارم که درست باشه.
  به نظر من جملات تأکیدی سوخت انگیزه ما را چند برابر می کند و به ما کمک می کند تا بهترین ها را برای خودمان بیافرینیم. به جز مطالب، نگارش این مقاله هم حرف نداشت و از نویسنده این مقاله بابت خوب نوشتنشان بسیار ممنون هستم.

  • سلام.
   جمله خیلی خوبی است، همانطور که در این مقاله گفتیم، جملات باید برای خودتان تأثیر گذار باشد. خیلی ممنون از انرژی مثبتی که به ما دادید.

 • انسان فرزند خداوند است و توانگری میراث الهی او
  اگر نخواهیم و نطلبیم به بیراهه می رویم
  برای تمام عبارات و قدرت دادن به اون زیر ساخت باوری نیاز داریم تا بتونیم با شدت فراوان بطلبیم

  • وقت بخیر

   خیلی هم عالی….ممنون از نظر شما

   موفق باشید

  • سلام
   ممنون از شما

 • ثابت قدم باش فقط همین
  به هدفت فکر کن نه به مسیرت
  برو جلو برو جلو.هر قدم تو رو به هدفت نزدیک تر می کنه

  • ممنون از انرژی خوبِ شما خانم قنبری عزیز

 • اااا چه جالب منم اشتباه دوستمون رو مرتکب شدم و تا الان از جملات تاکیدی اشتباهی استفاده کردم!
  مرسی از مقاله خوبتون

 • مرسی من فکر میکردم که در زمان حال بگم درست میشه یعنی تا الان اشتباه میکردم?مرسی خانم تیموری واقعا مرسی?

دیدگاهتان را بنویسید

Captcha Plus loading...