قدرت و تأثیر کلمات

قدرت کلمات ، یکی از مهم ترین چیزهایی است که در دنیا وجود دارد اما متاسفانه اکثر ما آن را جدی نمی‌گیریم و به همین علت هم بارها به خود و دیگران ناراحتی را هدیه داده ایم . تأثیر کلمات به قدری بالا هستند که علاوه بر اینکه عامل کلیدی در بهبود فن بیان ما محسوب می شوند ، می‌توانند مسیر زندگی ما را تغییر دهند و بر خوب یا بد بودن حال ما تأثیر گذار باشند. در این مقاله به شما خواهیم گفت چگونه از این قدرت به سود خود استفاده کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید…

قدرت کلمات

در مقاله قدرت کلمات خواهید خواند

 • تأثیر کلمات بر ذهن انسان
 • برنامه ریزی با کلمات
 • آزمایش جادویی اثر کلمات
 • کلمات پر قدرت
 • کتاب قدرت کلمات
 • تاثیر کلمات بر کائنات
 • لیست کلمات مثبت و پر قدرت

تا پایان با این مقاله همراه باشید تا از قدرت کلمات برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید…

مشاوره تخصصی واتساپ

تأثیر کلمات بر ذهن انسان

کلمات در ذهن شما همانند یک جادو عمل می کنند و به هیچ وجه نمی شود تأثیر کلمات را در آن منکر شد. چه کلماتی که می شنوید و یا چه کلماتی که خودتان به کار می‌برید، همگی احساسات شما را می سازند و سپس طبق همان احساس رفتارهای متفاوتی از شما سر می زند. کلام، افکار، احساسات و رفتار شما به هم متصل هستند. مکالمات پنهانی که با خود دارید، اثرات بسیار زیادی را بر روی افکار شما می گذارند. اگر باور کنید یا نکنید، کلمات مشخص کننده نوع افکار شما هستند.

اگر در مواجهه با مشکلات از کلمه غیر ممکن استفاده می کنید، پس شک نکنید که آن کار غیر ممکن خواهد شد. اما اگر از کلمات برای ساختن استفاده کردید، شک نکنید که نتیجه همان چیزی خواهد بود که در نظر دارید. قدرت ترین کلمات همان هایی هستند که در طول روز مدام با خود تکرار می کنید و مرتب آنها را در ذهن مرور می‌کنید. این کلمات بیشترین تاثیر را در ذهن شما بر جای می گذارند. وقتی کلمه ای را به کار می برید، در واقع باور شما بر اساس آن کلمه شکل می گیرد و سپس همان باورها به  صورت تجربه های زندگی خودشان را به شما نشان می‌دهند. اگر شما باور دارید که همیشه دچار مشکل خواهید بود، پس شک نکنید که تجربه شما در زندگی نیز نشان‌دهنده همین موضوع خواهد بود…

قدرت کلمات به قدری بالاست که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد

برنامه ریزی با کلمات

کلمات مانند کدهای کامپیوتری عمل می کنند. زمانی که شما در حال نوشتن یک برنامه کامپیوتری باشید، با استفاده از کلمات کدهای مختلفی را به برنامه می دهید که تعیین می کند برنامه در مواجهه با موقعیت ها و دستورات مختلف چگونه عمل کند.

کلمات نیز در ذهن شما دقیقا چنین نقشی را ایفا می کنند. آن ها کد های برنامه شما هستند. با استفاده از آنها مغز خود را برنامه ریزی می کنید، درست است که شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد که بتوانیم به جای استفاده از کلمات منفی و ایجاد احساسات منفی در وجود خودمان استفاده از کلمات مثبت عادت کنیم. اما فراموش نکنید سخت است، اما غیرممکن نیست.

مثبت صحبت کنید تا افکار مثبت شکل بگیرند و سپس این افکار مثبت و باورهای مثبت و سازنده زندگی شما را ایجاد کنند. کلمات سالم را به کار ببرید، فراموش نکنید کلمات قدرت سازندگی یا تخریب دارند. هر کلمه ای که به کار می برید مستقیماً فکر شما را می سازد و این افکار ایجاد کننده گفتار درونی شما هستند. این گفتار درونی با خودتان بر ضمیر ناخودآگاه شما اثر می‌گذارد و زندگی شما را درست در جهت همان افکار پیش می برند پس با تأثیر کلمات برای خود برنامه مثبتی بریزید.

قدرت کلمات افکار و باورهای شما را شکل می‌دهد

آزمایش جادویی اثر کلمات

برای اینکه خیلی بهتر و واضح تر متوجه تاثیر جادوی کلمات و قدرت شگفت انگیز آن شوید، می‌توانید از آزمایشات بسیار زیادی استفاده کنید. حتی می‌توانید این آزمایشات را در منزل خودتان انجام دهید. البته بارها قبلاً این آزمایش توسط محققان و پژوهشگران انجام شده است.

ساده ترین آزمایش که در این زمینه می‌توانید انجام دهید، این است که یک سیب را به دو تکه تقسیم کنید. سپس به یکی از نیمه ها مرتب کلمات مثبت را بگویید و به نیمه دیگر مدام کلمات منفی. بعد از گذشته ۲ الی ۳ روز متوجه تغییرات آنها خواهید شد. نیمه ای که مدام با کلمات مثبت در معرض انتقال انرژی قرار می گرفت، سالم و و تازه است. اما نیمه دیگر که مرتب مورد تهاجم کلمات منفی قرار داشت، دچار کپک زدگی و فساد شده است.

نتیجه این آزمایش شگفت انگیز است و به شما یادآوری می‌کند که قدرت کلمات مورد استفاده شما، می تواند برایتان یک تهدید و یا یک فرصت محسوب شود. اگر فردی هستید که مدام از کلمات منفی استفاده می کنید، باید نگران اتفاقاتی باشید که در ذهن شما رخ می‌دهد و تلاش کنید باورهای خود را تغییر دهید و بالعکس اگر مرتب از کلمات مثبت استفاده می کنید، خوشحال باشید که اتفاقات بسیار خوبی در نتیجه استفاده از این کلمات و ساخت باورهایتان در انتظار شما خواهد بود.

قدرت کلمات مسیر زندگی شما را مشخص می‌کنند
قدرت کلمات مسیر زندگی شما را مشخص می‌کنند

کلمات پرقدرت

قدرتمندترین کلمات شما همان هایی هستند که بیشتر از همه تکرار می کنید و مرتب از آن ها استفاده می کنید. افراد فکر می‌کنند چون دچار مشکلات متفاوتی هستند، از کلمات منفی استفاده می کنند. اما حقیقت این است که چون آنها از کلمات منفی بیش از حد استفاده کرده‌اند، دچار مشکل شده‌اند.

هر آن چیزی که مدام تکرار شود اتفاق می افتد. زمانی که شما مدام با خود تکرار می کنید “مشکل دارم، خسته‌ام، وقت ندارم، و هزاران نمونه دیگر” بدون شک نمی توانید توقع داشته باشید که اتفاقات خوبی برای شما بیفتد. زیرا خود شما با کلامتان در حال جذب تمام اتفاقات منفی هستید.

بنابراین سعی کنید به جای واژه های منفی دقیقاً همان چیزی را بر زبان بیاورید که آرزویش را دارید و آن را استفاده کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بعد از اینکه یک کلمه را ۵۰ بار تکرار کنید، احساسات شما با آن کلمه هم جهت خواهد شد و در نتیجه ضمیر ناخودآگاه شما تلاش می کند که برنامه شما را دقیقاً مطابق با همان احساس بچیند و آن را جذب کند.

قدرت کلمات

کتاب قدرت کلمات

برای اینکه بتوانید اهمیت واژه هایی که استفاده می کنید را درک کنید، به قدرت و تأثیر کلمات پی ببرید، کتاب‌هایی در این زمینه وجود دارند که می‌توانید به آنها رجوع کنید و با مطالعه آن ها به عمق این مطالب پی ببرید. ما در ادامه به 2 مورد از بهترین کتاب ها در این زمینه اشاره خواهیم کرد. اما اگر می‌خواهید با کتاب های بیشتری در زمینه قدرت بیان و فن سخنوری آشنا شوید، حتماً مقاله بهترین کتاب های فن بیان و سخنرانی را هم مطالعه کنید.

1. معجزه کلام و قدرت شگفت انگیز واژه ها

یکی از بهترین کتاب ها در این زمینه کتاب “معجزه کلام و قدرت شگفت انگیز واژه ها” نوشته دکتر “میر عمادالدین فریور” می‌باشد.

نویسنده در این کتاب تاکید دارد که کلام اندیشه و احساس هر سه با یکدیگر مرتبط هستند و به شما این نکته را یادآوری می‌کند که با در دست گرفتن کنترل یکی از این سه عامل می‌توانید دو مورد دیگر را نیز تحت کنترل اختیار خود در بیاورید.  در این کتاب به شما آموزش داده می‌شود که آگاهانه از کلمات مثبت استفاده کنید و اجازه دهید که این کلمات به عمق جان و اندیشه شما نفوذ کنند و تاثیرات آنها را بر روی زندگی خود مشاهده کنید.

نویسنده در این کتاب تاکید می کند که برای سلامتی جسمی و چه سلامت روح و روان خود و حتی برای داشتن یک زندگی خوب، باید به کلمات خود دقت کنید. بدون توجه به کلماتتان، قطعاً می توانید به چیزهایی که در ذهن دارید دست پیدا کنید. توصیه می‌کنیم حتماً این کتاب را مطالعه کنید تا با قدرت کلمات به طور کامل آشنا شوید و نحوه استفاده درست از آنها را بیاموزید.

قدرت کلمات، اندیشه و احساس مرتبط هستند

2. کتاب کلمات جادویی

کلمات می‌توانند باعث ایجاد انگیزه در بین افراد شوند، سر آغاز جنبش ها باشند و همین طور می توانند یک جمعیت را به حرکت وا دارند. آنچه که اهمیت دارد این است که شما از قدرت این کلمات آگاهی داشته باشید. کلمات هستند که افکار شما را شکل می‌دهند، موجب به جوش آمدن احساسات شما می شوند و سپس واکنشی را از خود بروز می دهید.

این کلمات هستند که می‌توانند عامل ایجاد نابسامانی ها باشند و یا بالعکس درمان بسیاری از دردها و مشکلات باشند. شما برای جا به جا کردن کوه ها باید بتوانید ابتدا با استفاده از کلمات مردم را به حرکت وا دارید. این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت در حوزه قدرت کلمات و نحوه استفاده از آنها می باشد. بدون شک بعد از مطالعه این کتاب نظر شما راجع به استفاده از کلمات به طور کامل تغییر خواهد کرد و الگوی جدیدی را برای استفاده از کلمات خود اتخاذ می کنید.

تیم دیوید (Tim David)، نویسندۀ این کتاب، از سن نوزده سالگی یک شعبده‌باز و تردست حرفه‌ای بوده و در حدود سیصد نمایش در سال اجرا کرده است. او کار خود را با تمرین و آموزش شعبده و تردستی ادامه داد و در سال 2010 به عنوان “بهترین شعبده‌باز آمریکای شمالی” شناخته شد. شبکه پرطرفدار او در اینترنت بیش از یکصد هزار بازدید در ماه دریافت کرده و شاگردانش از بیش از هفتاد کشور از سراسر جهان دور هم جمع شده‌اند. تیم در حال حاضر تمرکز خود را معطوف به کمک به مردم برای برقراری ارتباطات مفیدتر و مؤثرتر کرده است.

قدرت کلمات

تاثیر کلمات بر کائنات

کلمات بر جهان هستی و کائنات اثرگذار هستند. زمانی که شما کلمات مثبت را استفاده می‌کنید، در واقع در حال انتقال انرژی مثبت به جهان پیرامون خود هستید. فراموش نکنید تمام این جهان بر پایه انرژی بنا شده است. بنابراین هر آنچه را که به دنیای پیرامون خود منتقل کنید، همان را نیز دریافت خواهید کرد.

به عنوان مثال اگر شما مرتب در حال انتقال انرژی منفی به جهان و کائنات باشید، نمی توانید انتظار داشته باشید اتفاقات خوبی در زندگی برای شما رخ دهد. یکی از بارزترین راه‌های انتقال انرژی به جهان هستی، از طریق کلماتی که استفاده می کنید هستند.

بنابراین باید سعی کنید مرتب کلمات مثبت را به کار ببرید. زیرا کائنات انرژی مثبت کلمات شما را دریافت می‌کند و آنها را به صورت اتفاقات خوب در زندگی شما باز می‌گرداند. این شما هستید که برای کائنات پیام ارسال می کنید که آیا خواهان خوشبختی هستید یا خیر و بارزترین راه انتقال این پیام از طریق کلماتی که در صحبت های خود مدام تکرار می کنید.

پس بدون شک یکی از تکنیک های به وجود آمدن حال خوب در خودمان استفاده از کلمات مثبت و مناسب هر زمان و مکانی می باشد .

جهان هستی بر پایه انرژی بنا شده و بهترین راه افزایش انرژی قدرت کلمات است

لیست کلمات مثبت و پر قدرت

برای کاربرد تأثیر کلمات یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که برای خود یک چک لیست تهیه کنید. چک لیستی که شامل کلمات مثبت باشد. متاسفانه اغلب ما عادت کرده ایم که مرتب در جملات خود از کلمات منفی استفاده کنیم و شاید در ابتدا ترک این عادت کمی سخت و غیر ممکن به نظر برسد. اما مطمئن باشید که اگر شما یک چک لیست کلمات مثبت تهیه کنید و مرتب سعی کنید آن را همراه خود داشته باشید،  هر زمان که وارد مکالمه‌ای شدید سعی می‌کنید کلمات آن چک لیست را به خاطر بیاورید و واژگان مثبت آن را با کلمات منفی که قبلاً به کار می‌برد جابجا کنید. بدون شک بعد از مدتی می‌توانید این مشکل را حل کنید.

قطعاً انجام این کار در ابتدا سخت به نظر می رسد و حتی ممکن است برخی اوقات کنترل از دست شما خارج شود و مجدداً کلمات منفی بر کلمات مثبت پیشی بگیرند. اما نگران نباشید! قطعاً با تمرین و تکرار می توانید این مشکلات را حل کنید و بعد از مدتی در اثر استفاده از کلمات مثبت در ذهن و اندیشه شما نیز مثبت شود و شاهد اثرات خوب آن در زندگی خود باشید.

ما برای شما بهترین کلمات مثبت و انگیزشی را در مقاله ای جمع آوری کرده ایم که به شدت می تواند به شما ایده های خوبی از کلمات پر قدرت بزرگان بدهد .

چک لیست قدرت کلمات می‌تواند به بهبود افکار شما کمک کند
چک لیست قدرت کلمات می‌تواند به بهبود افکار شما کمک کند

حتماً بعد از مطالعه این مقاله بیشتر به قدرت کلمات پی بردید و از این پس بهتر برای آن وقت خواهید گذاشت. اگر شما هم نظری در مورد قدرت و تأثیرکلمات دارید خوشحال می شویم آن را در بخش نظرات با سایر مخاطبین به اشتراک بگذارید .


نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

 1. رسول

  یه کلام میگوییم وخطم کلام .
  (((( مرگ و زندگی در کلام توست))))

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله درسته؛ ممنون از نظرتون

   موفق باشید

 2. ع

  سلام اینکه می گویند کلمه ی منفی ۱۷ برابر یه کلمه مثبته حقیقت داره؟تو یکی از سایت ها به اسن جادوی باور خوندم لطفا کمک کنید.مثلا اگه بگی نمی توانم باید ۱۷بار بگویی می توانم تا اثر آن محو شود پس اینطوری کل روز رو مشغول گفتن جملات مثبت باشیم پس چطور مجری های یا خواننده اگر وسط اجرا یک کلمه ی منفی به ذهن او
  خطور کند باید وسط اجرا ۱۷ بار جمله ی مثبت رو تکرار کند؟ لطفا اگر نظر منو حذف کردید حداقل جوابتونو ایمیل کنید.اگر این کلمات رو به زبان بیاوریم ۱۷برابر تاثیر دارن؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله این که کلمات منفی قدرت خیلی بیشتری دارند کاملا درسته. این عدد هم گفته میشه اما متغیره و طبیعتاً وحی منزل نیست که حتماً 17 باز باید گفته بشه.

   اما در رابطه با موضوعی که درباره خواننده ها یا مجریان گفتید باید بگم که همون طور که خودتونم گفتید کلمه ی منفی، نه فکر منفی. فکر منفی با مثبت اندیشی درست میشه و حتماً هم لازم نیست همون لحظه وسط اجرا کلمه ای گفته بشه. بعدا هم میتونید این کار رو انجام بدید.

   اگه باز هم سوالی داشتید بپرسید. موفق باشید

 3. سمیه تیموری

  سلام خانم تیموری عزیز??????

  خیلی عالی بود امیدوارم با تمرین و تهیه چک لیست

  اثرات کلمات مثبت رو در زندگیمون ببینیم.?❤❣

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خوشحالیم براتون مفید بوده
   موفق باشید

 4. معصومه شاهری

  سلام.من این آزمایش کلمات روی سیب ۵ سال پیش انجام دادم.به یک ظرف هروز حرفهای خوب میگفتم وظرف دیگر حرف زشت ناامیدی ناسزا.طی دوهفته ظرفی کلمات منفی استفاده کرده بودم کپک زد وبرای ظرف کلمات مثبت اتفاقی نیفتاد کمی روش تیره شده بود.خیلی جالب بود.سپاس

  پاسخ دادن
  1. سلام
   چقدر جالب
   ممنون از اینکه تجربتون رو با ما به اشتراک گذاشتید خانم شاهری عزیز

 5. صفری

  کلمات سخنان ما را تشکیل می دهند و سخنانی که ما بر زبان می اوریم نشان دهنده ی شخصیت ما هستند.

  پاسخ دادن
  1. سپاس از همراهی شما

 6. رقیه کریمی

  ستم من هم سعی میکنم از کلمات مثبت در زندگی و… بکار ببرم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خیلی عالیه
   ممنون از شما

 7. hadisshjli

  سلام و خداقوت به همگي
  خيلي مفيد بود واقعا گاهي كلماتي رو به زبون مياريم كه تاثير عينيشو تو زندگيمون ميبينيم
  متشكرم

  پاسخ دادن
 8. مرضییه غفاری

  سلام به همه بچه های شاد و سروحال گام برتر
  خانم تیمو ری ممنون و مثل همیشه عالی بود
  همیشه کلمات خوب از فکر مثبت میاد
  پس مرحبا بر فکر مثبت شما خانم تیموری که انرژی خوبی یه همه خوانندگان منتقل می کنید
  موفق و موید باشید

  پاسخ دادن
 9. Pariya_amirpor

  سلام عالی بود مرسی که انقدر زحمت میکشید و اطلاعاتو در اختیارمون میزاریدخانم تیموری.واقعا درسته کلماتمون ایندمونو میسازن باید خیلی دقت کنیم که چه کلمه ایو به کار میبریم

  پاسخ دادن
 10. سعید

  راستش من اصلا فکر نمیکنم کلمات اینقدر قدرت داشته باشند که زندگی مارو تغییر بدن .اما تو این چندروز فقط با کمی تغیر نگرش واقعا دارم تاثیرش رو میبینم تو زندگی.فوق العادست…

  پاسخ دادن
 11. Masoomeh _Hosein nezhad

  سلام
  عالیی بود.
  امیدوارم که همه بتوانیم این کلمات مخرب را از ذهنمان پاک کنیم وکلمات مثبت را جایگزین کنیم

  پاسخ دادن
 12. sahar aliverdi

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  واقعا من به این قضیه پی بردم که کلمات قدرت بالایی روی زندگیمون دارن خیلی ممنون از مقاله ی خوبتون♡

  پاسخ دادن
 13. پارسا هموله

  من توی چند روز اخیرم سعی کردم که واقعا کلماتی که بار منفی دارنو استفاده نکنم و انصافا هم خیییلی حالم بهتر بوده..‌
  کاش زودتر به تاثیر کلمات پی میبردیم و ممنون ازتون که این مقاله درجه یکو نوشتید

  پاسخ دادن
 14. سميه قريشى

  سلام هم تيمى هاى فعال وقت بخير
  باتوجه به مقاله پشتكار و اين مقاله ميتونيم كارهامون رو مثه زنجير به هم وصل كنيم ينى با پشتكار بالا در جهت تمرين خوب حرف زدن گامى دوباره به جلو برداريم اميدوارم سرعت رشدمون بالاتر بره ممنون خانم تيمورى

  پاسخ دادن
 15. Zahra keivandarian

  به نام خدا
  سلام
  ممنون خانم تیموری
  فوق العاده بود??
  کلماتی که ما سخن می‌گوییم قدرت تاثیرگذاری بالا و قدرت خیلی زیاد
  بالایی دارد

  پاسخ دادن
 16. Mahdi_hoseinnejhad

  سلام
  واقعا همینطوره کلمات قدرت خیلی زیادی دارن و تاثیر گذاری بالا

  عالی بود…

  پاسخ دادن
 17. مهدی پاکدامن

  واقعا کلمات و باورهامون قدرت ساخت آینده و زندگیمون رو دارن
  پس با این تفاسیر باید حواسمون به کلمات و جملاتی که استفاده میکنیم باشه چون کاملا این قدرت رو دارن که ما رو با انگیزه یا بی انگیزه کنند

  پاسخ دادن
 18. محمد

  سلام
  ممنون خانم تیموری
  واقعا عالی بود
  بعضا شده همین کارهای ساده رو انجام نمیدیم دریغ از اینکه چقدر میتونه برامون مفید باشه
  آرزوی موفقیت برای تیم رویایی گام برتر

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --با دفتر برنامه ریزی، روزهاتو حرفه ای مدیریت کن!
close-image

در اینستاگرام ما، رایگان آموزش ببین!

close-link