فرمول موفقیت

فرمول موفقیت ، چیزی که بسیاری از افراد به دنبال آن می‌گردند و می‌خواهند با فرمولی جادویی به موفقیت برسند! بسیار خب، اگر شما هم مثل این دسته از افراد فکر می‌کنید و دنبال این فرمول هستید، حتماً تا انتها با ما همراه باشید. چرا که قرار است ابتدا نکته مهمی درباره این طرز تفکر به شما بگوییم و سپس همان فرمولی را به شما معرفی کنیم که دنبالش هستید. پس این شما و این فرمول موفقیت

معادله موفقیت
معادله موفقیت

در مقاله فرمول موفقیت می‌خوانید

 • کلیپ اختصاصی فرمول موفقیت
 • فرمول موفقیت چیست؟
 • نقش فرمول موفقیت در زندگی ما
 • فرمول موفقیت چگونه عمل می‌کند؟
 • آزمایش برای اثبات فرمول موفقیت

در ششمین قسمت مجموعه کلیپ های آموزشی و اختصاصی شارژ پلاس ، مجتبی مصطفایی درباره فرمول موفقیت برایتان صحبت می‌کند. فرمولی که عمل کردن به آن می‌تواند زندگیتان را از این رو به آن رو کند و بهترین اتفاقات را برایتان رقم بزند. پیشنهاد می‌کنم حتماً قبل از مطالعه این مقاله، این قسمت از شارژ پلاس را مشاهده کنید.

 

دریافت کلیپ فرمول موفقیت

فرمول موفقیت ، بحث اصلی امروز

همان طور که در مقاله راز موفقیت گفتم، موفقیت هیچ رمز، راز، فرمول و یا هیچ چیز جادویی دیگری ندارد که ما بتوانیم با استفاده از آن ها بهترین اتفاقات را برای خودمان رقم بزنیم و به موفقیت برسیم. بلکه فقط یک سری تکنیک ها و قواعد و اصولی دارد که باید با پشتکار بالا آن ها را انجام دهیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم. برای این که با این تکنیک ها و ویژگی ها آشنا شوید، حتماً سری به مقاله ویژگی های افراد موفق بزنید و به خوبی با آن ها آشنا شوید.

اما در ادامه این مقاله می‌خواهم از قانونی صحبت کنم که به قدری فوق العاده است که می‌توانیم واقعاً به آن فرمول موفقیت هم بگوییم. شک نکنید اگر از این قانون و فرمول در زندگیتان استفاده کنید و آن را به خوبی اجرا کنید، موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر خواهد شد. پس تا پایان حتماً همراه ما باشید…

فرمول موفقیت و ویژگی های افراد موفق شما را به اهدافتان می‌رسانند

فرمول موفقیت چیست؟

امروز قرار است با قانونی آشنا شویم که اگر آن را در همه جای زندگیمان بتوانیم اجرایش کنیم، قطعاً اتفاقات بسیار خوبی برایمان خواهد افتاد. البته تعداد بیشضتری از این قوانین و تکنیک ها در مقاله موفقیت اشاره کرده ایم که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید. این قانون چیزی نیست جز قانون بیست هشتاد یا فرمول موفقیت !

آقای ویلفردو پارتو، اقتصاددان معروف ایتالیایی، بعد از کلی آزمایش و تحقیقات به این نتیجه رسید که بین کارهایی که ما در طول روز انجام می دهیم، بیست درصدش از بقیه مهم تر است!

او این قانون را این طور تعریف کرد که: بیست درصد کارهای ما، هشتاد درصد نتایج روزانه مان را به همراه می‌آورد…

معادله موفقیت

نقش فرمول موفقیت در زندگی ما

کارهایی را که همین امروز از ابتدای صبح انجام دادید، لیست کنید. وقتی به آن ها با دقت نگاه می‌کنید، می‌بینید خیلی از آن ها اصلاً مفید نیستند یا بهتر است بگویم، خیلی هایشان مضر هم هستند و ما را از مسیر موفقیت دور می‌کنند!

قانون بیست هشتاد به ما می‌گوید که تمرکزت را بگذار روی آن بیست درصد کاری که اوج نتایج تو را به همراه خواهد داشت. آن ها قرار است تو را در مسیر موفقیت بیشتر یاری کنند.

نکته قابل توجه در مورد این قانون این است که نه فقط در مسائل روزمره زندگیمان، بلکه در خیلی از کارهای دیگر هم نمود دارد. به مثال پایین خوب توجه کنید:

بیست درصد محصولات یا خدمات یک مؤسسه یا شرکت، اوج سود آن شرکت را به همراه دارد، یعنی هشتاد درصد. همان قانون پارتو که بیست درصد از کارهای ما هشتاد درصد از نتایج ما را به همراه خواهد داشت. چون آن بیست درصد محصولات و خدمات بیشترین بازدهی و بیشترین مشتری را دارند.

اگر شما هم یک فروشنده باشید، حتماً می دانید که بعضی از محصولاتتان بیشترین مشتری را دارند که آن ها جزو آن بیست درصد سود زیاد مغازه یا خدمات شما هستند. این قانون در جاهای مختلف زندگی ما هم نمود دارد…

معادله موفقیت

باز هم فرمول موفقیت …

در یک خانواده، اگر یک سری از کارها که جزء بیست درصد کارهای آن خانه است خوب انجام شود، معمولاً مشکل خاصی در آن خانه اتفاق نمی اُفتد. چون آن ها کارهای مهم و کلیدی هستند. مثلاً احترام گذاشتن به یکدیگر یا هدیه دادن سر موقع و یا اینکه خدایی نکرده کسی در آن خانواده تحقیر نشود. وقتی این بیست درصد کارها درست انجام شود، بقیه کار ها خودش به صورت روال انجام می‌شود و مشکل خاصی در آن خانواده ایجاد نمی‌شود.

وقتی مثال های مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهیم، می‌بینیم در خیلی از جاهای زندگی ما هم بیست درصد کارها، اوج نتایج ما را به همراه می‌آورد و اینجاست که تعجب می کنید که این قانون چقدر کاربردی است و چقدر می‌تواند کار ما را جلو ببرد و نتیجه را زودتر و ملموس تر برای ما به همراه داشته باشد.

فرمول موفقیت در همه جای زندگی ما تاثیرگذار است
فرمول موفقیت در همه جای زندگی ما تاثیرگذار است

فرمول موفقیت چگونه عمل می‌کند؟

شما اگر یک دانش آموز، دانشجو، کارگر، مدیر یا یک زن خانه دار هستید، فرق نمی کند در هر شغل، منسب و هر جایگاهی که هستید، باید بنشینید و همین الآن یک قلم و کاغذ آماده کنید و تمام کارهایی را که در موضوعات مختلف زندگی دارید انجام می‌دهید را به تفکیک جایگاهتان بنویسید.

یعنی این که شما مثلاً به عنوان یک مدیر چه وظایفی دارید؟ و یا اینکه به عنوان یک مادر چه وظیفه ای به گردنتان هست؟ بعد از اینکه این کار را انجام دادید، ببینید کدام یک از این کارها جز اولویت دار ترین کارهای شماست؟ یعنی جز کارهایی که اوج نتایج شما را به همراه دارد و اگر آن کارها خوب انجام نشود، اساس جایگاه شما را زیر سوال می‌برد و کلی مشکلات به همراه شما خواهد آمد.

وقتی ما کارها را روی کاغذ آوردیم و بیست درصدی و هشتاد درصدی بودن آن ها را مشخص کردیم، دیگر کارمان ساده تر می‌شود و کارها را طبق اولویت بندی که انجام دادیم به جلو می بریم و کلی اتفاق خوب برایمان خواهد افتاد. چون دیگر ما می‌دانیم کدام کارها را باید اول انجام دهیم تا بقیه کارها طبق روال جلو برود و به بهترین نتیجه ممکن برسد.

نوشتن وظایفی که به فرمول موفقیت مربوط هستند، سرعت موفقیت شما را بیشتر می‌کنند

آزمایش برای اثبات فرمول موفقیت

یک آزمایش و تحقیقی انجام شد و بین کلی از مدیران ارشد و پزشکان فرم ارزشیابی پخش شد و از آن ها خواسته شد تا بگویند چند درصد از وقت روزشان را به اولویت های مهم زندگیشان یعنی کارهای بیست درصدی اختصاص می‌دهند؟

نتیجه خیلی جالب بود! حتی آن هایی که به موفقیت خوبی دست پیدا کرده بودند، فقط تو طول روز حدوداً بیست درصد وقتشان را صرف تمرکز و کارهای اولویت دار زندگی شان کرده بودند!

می‌بینید؟ حتی برخی از این انسان های موفق هم استفاده نمی‌کنند و مطمئنا! اگر از آن استفاده می‌کردند، الآن وضعیت بسیار بهتری داشتند و به موفقیت های بالاتری رسیده بودند.

با این تحقیق دیگر خیلی مشخص است که معمولاً آن هایی موفقیت نمی رسند که بهانه می آورند و دیگران را باعث و بانی تمامی مشکلات و بدبختی خود و دیگران می‌بینند و می‌دانند معمولاً وقتشان را در کارهای با اولویت دار زندگیشان قرار نمی‌دهند.

راستی، شما چقدر وقتتان را در طول روز برای کارهای بیست درصدی خودتان صرف می‌کنید؟

یادتان نرود که ساده ترین کارها، پر اهمیت ترین کارهای ما را تشکیل می‌دهد. پس همین الآن شروع کنید با قانون بیست هشتاد، اولویت کارهای خودتان را لیست کنید و تمام تمرکز روزانه تان را بگذارید بر روی آن بیست درصد کارهایی که هشتاد درصد نتایج شما را به دنبال دارد.

برایتان بهترین ها را آرزو می‌کنم و خوشحالم که دوباره با شما گام برتر زندگیتان را برداشتم… عالمِ عاملِ عاشق باشید.

 1. سمیه تیموری

  سلام خیلی قانون خوبیه .
  ان شاءالله بتونیم تو زندگیمون پیاده کنیم.
  ممنون از تیم گام برتر.

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   بهترین آرزوها رو براتون داریم
   ممنون از شما
   موفق باشید

 2. منیر سادات حسینی

  ممنون از مقاله خوبتون باعث شد بگردم دنبال بیست درصدیهای زندگیم .البته پیداکردن بیست درصد هم هنر میخواد تا دقیق روی اونها تمرکز کنیم.

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   بله تشخیص 20 درصد از کارها نیاز به تمرکز بالایی داره
   موفق باشید
   متشکرم

 3. nemati

  درود بر شماااااا☺?☘???

  ممنوووون از ارایه ی راهکارهاااای موفقیت و بهتر زیستن هاای شمااااا???☘???????‍??‍?

  پاسخ دادن
 4. پریزاد

  سلام اگر به این قانون عمل کنیم نتایج عالی میشن ولی تغییر یکم سخته و باید اولش خیلی رو این موضوع تمرکز کنیم و قبل هرکاری خوب بهش فکر کنیم

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   کاربر گرامی سلام
   بهترین ها رو براتون آرزو داریم
   موفق باشید

 5. حمیده فعال

  سلام قانون خیلی خوب و مفیدی است ولی بعضی اوقات پیدا کردن اولویت سخته البته اگر طبق ماتریس کارها که در پیش نیاز ذکر شد کارهایم را انجام دهم بیشتر کارهای مربوط به رشد فردی ورزش و سلامتی و اولویت های رشته ام را انجام می دهم که از زمان شروع این دوره سعی کرده ام این اتفاق بیفتد

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   روی کارهاتون تمرکز کنید
   موفق و سربلند باشید
   ممنون از همراهی خوب شما

 6. Pariya_amirpor

  سلااام واقعاا قانون20 80فوق العاده است غوغا میکنه من علاوه بر اینکه این قانون رو اجرا میکنم به هرکسیم که میرسم یاد میدم واقعا درجه یکههه ???

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   خیلی هم عالی
   ممنون از انرژی خوب شما
   موفق باشید

 7. کیانمهر

  سلام قانون خیلی خوبی هست مخصوصا مثالی که اعضای خانواده با اجراش مشکلاتشون حل میشه وازوقتشون بهتر استفاده میکنن

  پاسخ دادن
 8. رقیه کریمی

  سلام چند سالی هست که توی کارهام برنامه ریزی و اولویت بندی دارم و این باعث شده از فرشته ام بهتر استفاده کنم

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   خیلی خوبه که انقد عملکرد خوبی دارین
   موفق باشید

 9. فرهان

  سلام، میشه گفت با استفاده از قانون 20/80، میشه در کمترین زمان و با کمترین انرژی بهترین نتیجه رو گرفت.
  امیدوارم در کنار تیم گام برتر بهترین نتیجه رو بگیریم. مرسی.

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   کاربر گرامی سلام
   بهترین هارو براتون آرزو داریم
   ممنون از شما

 10. معصومه شاهری

  سلام.تشخیص ۲۰ درصد اولویت کار خیلی مهمه.قبل از تولد پسرم مطالعه در مورد برخورد با کودک داشتم احساس میکنم ۲۰ درصد تربیت کودکم را قبل از تولد انجام دادم وگاهی دوباره سراغ کتاب میرفتم.خیلی کمکم کرد.سپاس

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   کاربر گرامی سلام
   تبریک ویژه عملکرد هوشمندانه ای داشتید
   متشکرم

 11. الهه ابراهیمی

  مرسیی استاد عالی بود

  پاسخ دادن
 12. ام لیلا احمدی

  ۲۰ درصد تمرکز، کارایی و بازخورد بالاتری خواهد داشت اگر درست تشخیص داده شود و به نظر من رشد فردی منجر به تشخیص صحیح خواهد شد .
  ممنونم از شما استاد بزرگوار

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر
 13. مهدوی

  سلام خوب بود. میشه درباه این قانون توضیح بیشتری بدید .با تشکر.

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   طی بروز رسانی مقاله ها این اتفاق میوفته
   ممنون از نظر شما

 14. hajali

  سلام وقت بخیر
  عمل به قانون پارتو خیلی نتیجه خوبی داره
  متشکرم

  پاسخ دادن
 15. رقیه کریمی

  سلام خوب بود

  پاسخ دادن
 16. Shahri

  یکی از بهترین قانون ها برای چک لیست خود شما است.منی که ازش استفاده کردم راضی هستم.

  پاسخ دادن
 17. صغری تیموری

  خیلی عالی بود

  پاسخ دادن
 18. سهیلا کریمی

  قانون پارتو عالی ?????
  20 درصدی باشیم

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image