چرا شکست میخوریم ؟

چرا شکست میخوریم ؟ این سوال شاید مهم ترین سوالی باشد که در مسیر موفقیت از خودمان می‌پرسیم. یکی از بدترین اتفاقاتی که برای هرکسی ممکن است رخ دهد، این است که درست در لحظه ای که فکر می‌کند در قله ایستاده و به انتهای مسیر موفقیت رسیده، ناگهان متوجه می‌شود که سخت در اشتباه بوده و در واقع به نقطه شکست دست پیدا کرده. زندگی همه ما پر از فراز و نشیب هایی است که ممکن است بتوانیم از آنها با موفقیت عبور کنیم و یا برعکس، در عبور از آنها زمین بخوریم. چیزی که در این موقعیت ها اهمیت دارد این هست که بدانیم چرا شکست میخوریم و بازهم نقطه امید خودمان را پیدا کنیم و مجدد سرپا شویم و با قدرت به سمت جلو گام برداریم. فکر می‌کنم مطالعه داستان زیر تا حد زیادی بتواند ذهنیت شما را نسبت به شکست تغییر دهد.

رشد فردی - چرا شکست میخوریم

چرا شکست میخوریم ؟

 • شکست چیست؟
 • تعریف شکست
 • چرا همش شکست می خورم؟
 • شکست انسانهای موفق
 • شکست، مانع موفقیت نیست!
 • وقتی شکست می خوریم چی کار کنیم؟
 • جملات شکست و موفقیت

می‌دانید یکی از ویژگی هایی که درباره انسان های موفق می‌گویند چیست؟ این که :انسان های موفق پرروهایی هستند که روی شکست را هم کم کرده اند! در مقاله چرا شکست میخوریم به شما خواهیم گفت که چگونه فردی پررو باشیم تا بتوانیم روی شکست را هم کم کنیم! البته قبل از مطالعه آن، پیشنهاد می‌کنم حتماً کلیپ زیر که بخشی از کارگاه کشف رسالت و هدفگذاری است را مشاهده کنید تا بهتر متوجه این شوید که چگونه باید روی شکست را هم کم کنید…

در حال بارگذاری...

شکست چیست؟

شکست، واژه ای که بارها شنیدیم و بارها از آن استفاده کردیم. اما آیا واقعاً چیزی به نام شکست وجود دارد؟

بارها در مقابل مشکلات زندگیمان زانو زدیم و به قول خودمان اعتراف کردیم که “من شکست خوردم.”

حتی گاهی برای ناکامی هایمان اشک ریخیتم و از زمین و زمان شکایت کردیم.

 • چند بار به خاطر غرورتان دچار شکست های بدی شدید؟
 • چند بار به خاطر تنبلیتان شکست خوردید؟
 • چند بار در مسیر زندگیتان به این حال دچار شدید؟

اما هیچ وقت با خودتون فکر کردید چرا به این نقطه می‌رسیم و چرا شکست میخوریم ؟

جواب واضح است: چون ذهنمان آمادگی مواجه شدن با سختی ها را ندارد و هرگز در مسیرمان به موانع و مشکلات فکر نمی‌کنیم. به همین خاطر گاهی حتی با کوچک ترین موانع حس سرخوردگی و به قول خودمان “شکست” وجودمان را می‌گیرد و حال خوبمان را تبدیل به بدترین حس و حال دنیا می‌کند.

چرا شکست میخوریم؟ - شکست چیست

تعریف شکست

افراد بزرگ و موفق دنیا، تعاریف مختلفی را از شکست ارائه داده اند. مثلاً خیلی ها گفتند: شکست عامل اصلی موفقیت است! در اینجا کاری با این تعاریف نداریم، چرا که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. تعریفی که ما می‌خواهیم از شکست داشته باشیم، خیلی راحت تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید!

همین که وقتی شما هدفی داشتید ولی نتوانسته اید به آن برسید، شما شکست خوردید! یا به بیان دیگر یعنی عدم موفقیت!

به همین راحتی! پس دنبال تعاریف عجیب و غریب برای این واژه نباشید. فقط ذهن خود را به این موضوع معطوف کنید که “چگونه شکست را به موفقیت تبدیل کنیم؟”

در انتهای این مقاله نظرات بزرگان درباره شکست را در غالب جملات شکست و موفقیت بهتان خواهیم گفت تا بتوانید با استفاده از نظرات بزرگان، شکست های خود را کم کم به موفقیت تبدیل کنید…

چرا شکست میخوریم؟ - چگونه شکست را به موفقیت تبدیل کنیم
چرا شکست میخوریم ؟ – چگونه شکست را به موفقیت تبدیل کنیم

چرا همش شکست می خورم؟

فکر می‌کنم اکثر مواقع دلیل شکست ها و ناکامی های ما می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد. مواردی از قبیل:

1. پیش نرفتن کارها طبق سلیقه ما

وقتی کاری به شکلی که در ذهنمان هست پیش نمی‌رود و نتیجه باب میل ما نمی‌شود، حس ناامیدی وجودمان را می‌گیرد. در حالی که شاید نتیجه ای که به دست آوردیم آنقدرها هم بد نیست. امّا چون ذهنمان را برای رسیدن به این نقطه آماده نکردیم، احساس “شکست” می‌کنیم. دانش آموزی را تصوّر کنید که از لحاظ درسی سطح ضعیفی داشته و بعد از چند جلسه تمرین و کلاس رفتن و رشد کردن ، موفق شده نسبت به  نمرات قبلی چندین نمره پیشرفت داشته باشد، امّا هنوز موفق به دریافت نمره 20 نشده است. به نظر شما آیا این دانش آموز شکست خورده؟ قطعا “خیر”. چون توانسته شرایط را تغییر دهد و چند قدم به هدفش نزدیکتر شود.

بهتر نیست کمی دیدگاهمان را تغییر دهیم؟ موفقیت رسیدن به هدف نیست! بلکه همین حرکت کردن در مسیر است. این که هر روز یا هر هفته بتوانید نسبت به روزهای گذشته حتی تغییرخیلی کوچکی کرده باشید و رشدتان افزایش پیدا کرده باشد.

چرا شکست میخوریم؟ - هدف

2. عدم توانایی تغییر با شرایط

دومین دلیل این که چرا شکست میخوریم ، این است که نمی‌توانیم با شرایط تغییر کنیم. تا به حال به علت انقراض دایناسورها فکرکردید؟

جالب است بدانید دایناسورها منقرض شدند چون نتوانستند خودشان را با شرایط جدید جوی سازگار کنند و انعطاف پذیر نبودند، پس به همین سادگی منقرض شدند.

لطفاً از همین لحظه شروع کنید و یاد بگیرید قرار نیست همیشه همه چیز آرام باشد و ما هم خیلی خوشبخت! گاهی شرایط به صورت کاملاً غیر منتظره تغییر می‌کند و مطمئن باشید اگر برای چنین روزی آماده نباشید، خیلی راحت از بازی حذف خواهید شد.

موفقیت - چرا شکست میخوریم
شکست

3. بدون تلاش منتظر غیر از شکست نباش!

داستان شکست بعض افراد واقعا شنیدنی است. وقتی پای درد دل هایشان می‌نشینیم، متوجه می‌شویم این دوستان ره صد ساله را به قصد یک شبه طی کردن شروع می‌کنند و همان شب اول هم توقع دارند با کمترین تلاش و کمترین کار، به نتایج درخشان برسند و اسمشان در دفتر تاریخ ثبت شود. موفق باشی دوست عزیز! با همین روش بری جلو حتماً از “آخر” نفر “اول” می‌شوی!

تا وقتی تلاش و پشتکار نداری و تنبل هستی، منتظر نتایج درخشان نباش. اگر موفقیت راحت بود و به دست آوردنش آسان، حتماً تا الآن همه دنبالش رفته بودند و به آن دست پیدا کرده بودند.

چرا شکست میخوریم؟ - موفقیت راحت

4. انتظار شکست را نداریم!

بعضی اوقات هم هست که کارها اتفاقاً هم دارد باب میل ما پیش می‌رود، هم با شرایط تغییر می‌کنیم و هم تلاش زیادی هم می‌کنیم. اما بازهم شکست های سنگینی را متحمل می‌شویم! می‌دانید دلیل این شکست چیست؟

دقیقاً دلیلش در همین موارد است! ما انتظار شکست را نداریم و فکر می‌کنیم حتماً موفق می‌شویم. اما ناگهان همه چیز به هم می‌ریزد. می‌دانید این اتفاق دقیقاً شبیه چیست؟

مثل یک تیم فوتبال قدرتمند است که در برابر تیم کوچکی بازی می‌کند و فکر می‌کند کار راحتی در پیش دارد. در نتیجه آن تیم را دست کم می‌گیرد و در نهایت هم مسابقه را واگذار می‌کند!

پس همیشه، تکرار می‌کنم همیشه منتظر شکست باشید، چون ممکن است ناخودآگاه سر برسد…

چرا شکست میخوریم؟ - دلایل شکست خوردن
چرا شکست میخوریم ؟ – دلایل شکست خوردن

شکست کشنده نیست، قوی ترتان می‌کند!

اولین حادثه تلخ زندگی از دست دادن مادر در حساس ترین دوران زندگیش بود. مادری که مشوّق اصلی و حامی واقعی او محسوب می‌شد. دومین شکست را زمانی تجربه کرد که ازدواجش تنها 13 ماه دوام داشت و بعد از جدایی، با دختر نوزادش تنها و بی سرپناه رها شد. تنها، بدون هیچ شغل و درآمدی و بدون داشتن کسی که مورد حمایتش قرار گیرد، با دخترش در آپارتمان کوچکی و فقط از طریق کمک های مالی دولت امرار معاش می‌کرد.

تصمیم گرفت ایده ای که به تازگی در ذهنش شکل گرفته بود را به صورت مجموعه داستانی بنویسد و به چاپ برساند. امّا هیچ ناشری بعد از خواندن داستانش حاضر به چاپ آن نبود. تسلیم نشد و به خودش این طور قول داد : “تا زمانی که تمام ناشران به من جواب منفی ندادند، دست از تلاش برنمی‌دارم.”

او حالا تبدیل به یکی از قدرتمندترین سلبریتی ها و یکی از ثروتمندترین نویسندگان جهان شده. او کسی نیست جز:

“جی.کی.رولینگ” خالق مجموعه داستانی “هری پاتر”

شکست - چرا شکست میخوریم

شکست انسانهای موفق

وقتی زندگی نامه افراد بزرگ دنیا را مطالعه می‌کنیم، معمولاً همگی قبل از رسیدن به موفقیت های بزرگشان، شکست های بزرگی را هم تجربه کردند. برای یک لحظه خودتان را به جای شخصیت داستان تصور کنید. اگر در شرایطی مشابه، با این همه موانع و ناکامی ها قرار می‌گرفتید، چه واکنشی از خود نشان می‌دادید؟ آیا با قدرت رو به جلو حرکت می‌کردید تا تمام مشکلات را شکست دهید یا به سادگی کنار می‌رفتید و قید موفقیت و خوشبختی را می‌زدید؟

اگر جواب شما به قسمت ابتدایی سوال مثبت هست، بهتان تبریک می‌گویم، شما به خوبی مفهوم شکست را درک کردید و قطعاً موفق خواهید شد. ولی اگر فکر شما درگیر دومین قسمت سوال شده، بهتان توصیه می‌کنم حتماً مقاله چرا شکست میخوریم را تا انتها مطالعه کنید تا به برداشت درستی از مفهوم شکست برسید و زندگیتان، دستخوش تغییرات اساسی باشد. اما قبل از آن، بیایید چند شکست سنگین دیگر را که افراد موفق دنیا متحمل شده اند با یکدیگر بررسی کنیم…

رشد فردی - چرا شکست میخوریم

آلبرت انیشتین، ملقب به کند ذهن!

دوران کودکی آلبرت انیشتین پر است از شکست! می‌دانید چرا؟ چون او تا 4 سالگی نمی‌توانست هیچ حرفی بزند و همچنین در دوران ابتدایی، درصد یادگیری بسیار پایین تری نسبت به هم سن و سالان خود داشت. او آنقدر دیر مطالب را یاد می‌گرفت که همه معلمانش می‌گفتند که او کند ذهن است و نمی‌تواند در آینده به موفقیتی برسد.

خب، حالا شما آلبرت انیشتین را به عنوان یک انسان کودن می‌دانید یا از او به عنوان یک نابغه جهانی یاد می‌کنید؟

هنری فوردی که همه چیز را از دست داد!

قطعاً اسم برند فورد را در صنعت خودروسازی شنیده اید. جالب است بدانید این شرکت یک بار به طور کل نابود شده و همه چیزی در آتش سوخته. به نظرتان چه شکستی می‌تواند از این برای یک صاحب کسب و کار سنگین تر باشد؟

هنری فورد که صاحب شرکت فورد بود، نه تنها ناامید نشد، بلکه دوباره از نو شروع کرد و شرکتی را ساخت که اکنون از پیشتازان خودروسازی است. پس می‌توان حتی با وجود نابودی همه چیز، دوباره به عرصه موفقیت بازگشت…

چرا شکست میخوریم - موفقیت

وقتی از شرکت خودت اخراج می‌شوی!

استیو جابز وقتی شرکت اپل را تأسیس کرد، بعد از مدتی برای این که اتفاقات بهتری برای آن بیفتد، سکان هدایت را به دست جان اسکالی، مدیرعامل سابق و موفق پپسی سپرد. اما او بعد از مدتی خود استیو جابز را از اپل اخراج کرد! چرا که فکر می‌کرد او عامل اصلی شکست های شرکت اپل است.

اما بعد از مدتی استیو جابز با تأسیس شرکت نکست، ثابت کرد که اسکالی اشتباه می‌کرده و آنقدر خوب کار کرد که اپل مجبور شد برای ادامه بقای خود جابز را برگرداند…

پیشنهاد می‌کنم حتماً ماجرای کامل تبدیل شکست به موفقیت استیو جابز را در مقاله راز موفقیت استیو جابز مطالعه کنید. چون قطعاً در شکست هایتان خیلی بهتان کمک می‌کند.

شکست، مانع موفقیت نیست!

با کمی بررسی در زندگی افراد موفق، متوجه شدیم که زندگی آنها از اول به اصطلاح “گل و بلبل” نبوده و آنها هم شکست های بسیار زیادی در طول زندگی خود خورده اند که در نهایت توانسته اند به موقیت فعلیشان برسند. به نظر شما اگر رولینگ، انیشتین، هنری فورد، استیو جابز و سایر افراد موفق بعد از شکست هایشان متوقف می‌شدند و برای ادامه مسیر تلاش می‌کردند، آیا اکنون نامی از آنها باقی مانده بود و آیا اصلاً زندگی خوبی در پیش رویشان بود؟

پس مهم ترین نکته ای که می‌توانیم از انسانهای موفق بیاموزیم، همین خصلت ادامه دادن و بی‌خیال نشدن بعد از شکست خوردن است. آن ها دلیل سوال چرا شکست میخوریم را می‌دانستند و به همین دلیل بعد از هر شکستی، برای موفق شدن مصمم تر می‌شدند. برای این که ما هم بتوانیم این ویژگی را در وجود خودمان به وجود بیاوریم، باید این جمله توماس ادیسون را مدنظر خود قرار دهیم که می‌گوید:

من شکست نخوردم، فقط 1000 روش پیدا کردم که به موفقیت ختم نمی‌شود…

چرا شکست میخوریم؟ - ادیسون

وقتی شکست می خوریم چی کار کنیم؟

خب، حالا بعد از این که دانستیم چرا شکست میخوریم و داستان شکست های افراد موفق را هم دانستیم، وقت آن رسیده که با هم بررسی کنیم چگونه باید پس از شکست خوردن آن را مدیریت کنیم و اتفاقات خوبی را برای خودمان رقم بزنیم؟ آماده اید که برویم سراغ راه های مقابله با شکست؟ پس برویم…

مقابله با شکست ممنوع!

نکته فوق العاده مهمی که بارها در این مقاله به آن اشاره کردم و قصد دارم باز هم آن را به دلیل اهمیت بالایش تکرار کنم، این است که به هیچ وجه شکست را سدی برای رسیدن به موفقیت ندانید! چرا که می‌شود با وجود شکست خوردن های فراوان، نه تنها تسلیم نشویم، بلکه با درس گرفتن از آنها به موفقیت های بزرگی هم برسیم. این نکته را هم بارها ثابت کردیم. پس حواستان باشد که شکست ها مانع موفقیت میستند، بلکه باعث موفقیت هستند…

چرا شکست میخوریم؟ - قانون موفقیت

شکست را به موفقیت تبدیل کنید

تبدیل شکست به موفقیت مراحل بسیار زیادی دارد که در اینجا فقط آنها را نام می‌برم، چرا که توضیحشان به صورت تک به تک زمان زیادی خواهد برد. البته خیالتان از این بابت راحت باشد، چرا که به توضح تک به تک آنها در مقاله ای به نام چگونه شکست را به موفقیت تبدیل کنیم پرداختم و پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید.

 1. قبول کنیم شکست خوردیم
 2. دیدمان را نسبت به شکست عوض کنیم
 3. صبر و امیدواری، دو عنصر مهم در تبدیل شکست به موفقیت
 4. منتظر فرشته نجات نباشیم
 5. از بین بردن باورهای منجر به شکست
 6. موفقیت را تجسم کنیم
 7. در مسیر اهدافمان قرار بگیریم…

گاهی صبر همه چیز را حل می‌کند!

صبوری، همیشه یکی از بزرگترین ویژگی های افراد موفق بوده و هست. سعی کنید در مواقع پراسترس و حساس، مخصوصاً آنجاهایی که شدچار شکستی سنگین شدید، آرامش خود را حفظ کنید و صبر پیشه کنید. این کلید موفقیت شماست. البته منظورم این نیست که دست روی دست بگذارید و همین طور بنشینید. ابتدا کمی صبر کنید، فکر کنید، بررسی کنید، و در نهایت بهترین راه دوباره بلند شدن را انتخاب کنید…

رشد فردی - چرا شکست میخوریم

جملات شکست و موفقیت

یکی از راه های عالی برای تبدیل شکست به موفقیت، خواندن جملات انگیزشی و بالا بردن انگیزه است. در ادامه جملاتی را برای شما آماده کرده ایم که می‌تواند انرژی و انگیزه شما را فوق العاده افزایش دهد. جملاتی که از بزرگ ترین و موفق ترین افراد دنیا بیان شده اند و همان طور که گفتیم، به موفق شدن ما به شدت کمک خواهند کرد…

از شکست‌های خودت نترس و از آن‌ها دوباره یاد بگیر!

خب، در حقیقت شکست‌ها عامل موفقیت ما هستند، اصلاً بسیاری از آدم‌های موفق شکست خوردند تا به این درجه رسیدند، از توماس ادیسون گرفته تا وارن بافتی که سومین میلیاردر جهان است. همان طور که گفتم توماس ادیسون در طی آزمایشات خودش حدود 1000 بار شکست خورد. جالب است بدانید که بعد از هر شکست خودش می‌گفت “من راه جدیدی را پیدا کرده‌ام که به نتیجه نمی‌رسد” و بعد دوباره کار خود را از سر می‌گرفت. پس، از شکست نترسید چرا که لازمه موفقیت من و شما است.

چرا شکست میخوریم؟ - ترس از شکست
چرا شکست میخوریم ؟ – ترس از شکست

تنها چیزی که در دنیا نمی‌گذارد ما به آرزوهایمان برسیم، ترس از شکست است.

مدتی است که وقت خودم را بر روی مطالعه زندگی افراد موفق می‌گذارم، جالب است بدانید همه آن‌ها شکست را کلید موفقیت خودشان می‌دانند. اگر باور ندارید بیایید به زندگی یکی از آن‌ها نگاه کنیم، مثلاً بیل گیتس. او زمانی که می‌خواست سیستم‌عامل شخصی خودش را توسعه بدهد از سوی دیگران سرکوب شد، همه دوستانش به او می‌گفتند که این کاری که تو می‌خواهی انجام دهی آینده‌ای ندارد و تو اصلاً با اینکارها به جایی نمی‌رسی. درست هم می‌گفتند، بیل گیتس بارها در راه درست کردن این سیستم عامل شکست خورد، اما او این کار را با تمام مشکلاتی که در پیش رو داشت انجام داد و پیروز شد…

چرا شکست میخوریم؟ - ترس از شکست

 

با موفقیت هایم مرا قضاوت نکن، ببین که چند بار شکست خوردم و دوباره شروع کردم.

درست حق با نلسون ماندلا است. اگر می‌خواهید رازی را از موفقان دنیا بدانید، خیلی به این بخش دقت کنید، چون از آن دسته از نکته‌ها است که می‌تواند اتفاقات خوبی را برای شما رقم بزند. ببییند، آدم‌های موفق درباره تعداد موفقیت‌هایی که کسب کردند صحبت نمی‌کنند، بلکه از شکست‌هایی که در طول زندگی خود خورده‌اند صحبت می‌کنند. چون در میدان موفقیت، معمولاً تعداد شکست ها است که مشخص می‌کند چه کسی از همه موفق‌تر است. پس هر کس بیشتر شکست خورده باشد، تجربه بیشتری دارد و موفقیت‌های بیشتری را کسب خواهد کرد.

چرا شکست میخوریم؟ - نلسون ماندلا

 

شکست‌هایمان، نوری برای بیدار شدن هستند.

همان طور که گفتیم، شکست هایمان به ما درس هایی را می‌آموزند و تجربیاتی را به ما می‌دهند که برای رسیدن به موفقیت های پیش رو خیلی موثر هستند. دقیقاً مانند نوری که ما را در تاریکی راهنمایی می‌کند…

چرا شکست میخوریم؟ - نور بیداری
چرا شکست میخوریم ؟ – نور بیداری

موفقیت یعنی بدون از دست دادن انگیزه از شکستی به شکست دیگر حرکت کنید.

انگیزه نقش مهمی را در مسیر رسیدن به موفقیت ما بازی می‌کند. دقیقاً همان عاملی است که باعث استقامت و پایداری ما در کارها می‌شود. اصلاً ما بدون انگیزه در مسیر موفقیت نمی‌توانیم حرکت کنیم! در این جمله منظور جناب وینستون چرچیل این است که ما باید از شکست‌هایی که می‌خوریم تجربه بگیریم. چون همین تجربیاتی که ما از شکست‌هایمان به دست می‌آوریم است که در نهایت ما را به موفقیت می‌رساند.

چرا شکست میخوریم؟ - حرکت

 

موفقیت، بر روی ستون‌های شکست شکل می‌گیرد.

شکست، همان راه موفقیت ما است. موفقیت، همان راهی است که ما را به پیروزی می‌رساند و پیروزی آن چیزی است که ما می‌خواهیم در زندگی خودمان داشته باشیم. برای رسیدن به هر چیزی باید از کارهای کوچک و پایه شروع کنید. خب، پایه موفقیت هم شکست است. پارسال در جمعی از دوستان موفقم بودم. منظورم از موفق این است که به آن درجه‌ای که در زندگی خودشان می‌خواستند رسیدند. آن روز من صحبت از شکست کردم و به آن‌ها گفتم که شما برای شکست خوردن چه کارهایی می‌کنید؟ آن‌ها به من گفتند که برای خودشان قانونی را وضع کرده‌اند که حداقل روزی باید یک شکست بخورند. باورم نمی‌شد برای شکست خوردن، این کارها لازم باشد. واقعاً این شکست چیست که راز همه موفقیت ها است؟

چرا شکست میخوریم؟ - ستون های شکست

 

99 درصد موفقیت، شکست است.

شکست، عامل موفقیت است. همان طور که در جملات بالا گفتیم باید از پایه شروع کنیم تا به موفقیت برسیم. خب، پایه‌ترین چیز برای رسیدن به موفقیت همین شکست خوردن‌ها است که می‌تواند ما را به موفقیت برساند. قانون یک روز، یک شکست را هم هیچ وقت فراموش نکنید چرا که به شما بسیار کمک خواهد کرد.

چرا شکست میخوریم؟ - موفقیت

شکست از موفقیت آموزنده‌تر است، کسی که هیچ وقت شکست نمی‌خورد، به جایی نمی‌رسد.

معمولاً پایه‌ترین چیزها آموزنده‌تر هستند. به عبارتی هر کس شکست نخورده به جایی نرسیده است. چون همان طور که پیش تر هم گفتم همه انسانهای موفق در زندگیشان شکست هایی خورده اند. اصلاً اگر بخواهید کار بزرگی انجام دهید امکان ندارد شکستی نخورید! تکرا می‌کنم که امکان ندارد! پس از شکست‌هایتان نترسید که شکست کلید موفقیت شما هستند.

چرا شکست میخوریم؟ - آموزنده

بعضی وقت‌ها با شکست خوردن، راهی را برای بردن پیدا می‌کنید.

فرض کنید که در میدان جنگ هستید، میدانی پر از صحنه‌های غم بار. میدانی که به هیچ کس رحم نمی‌کند و زبان کسی را نمی‌فهمد. پس شما باید زبان آن را یاد بگیرید، اگر می‌خواهید در آن برنده بشوید. حالا چطور می‌شود زبان آن را یاد بگیریم؟

معلوم است با شکست خوردن. شکست به شما مسائل جدید را یاد می‌دهد و با استفاده از آن اطلاعات، می‌تواند بفهمید که با این میدان چگونه رفتار کنید تا بتوانید سوار بر مرکبش شوید و به آن حکومت کنید. البته شکستی که در اثر انجام کار جدید و بزرگی حاصل شود. نه این که دائماً در کارهای خودمان شکست بخوریم. حواستان باشد که آدم از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه!

چرا شکست میخوریم؟ - بردن

حالا که می‌دانیم چرا شکست میخوریم و با توجه به مطالبی که گفته شد و رعایت همین نکات ساده و معمولی، می‌توانیم به موفقیت خیلی نزدیک شویم و از تهدیدهای زندگیمان بهترین فرصت ها را بسازیم. البته حواسمان باید به این نکته باشد که باید برای موفق شدن، خلاق باشیم و به این نکاتی که گفته شد، اکتفا نکنیم و دنبال مطالب جدید باشیم.

فراموش نکنید، هیچ موفقیتی یک شبه و به سادگی به دست نمی‌آید. ثابت قدم باشید و در مواجهه با تغییرات غیرمنتظره، خودتان را نبازید.

شعار همیشگی ما “موفقیت تکرار لجوجانه کارهای ساده است.”


نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

 1. سهیلاکریمی

  مهم‌ترین دلیلی که افراد در زندگی شکست می‌خورند این است که به حرف‌های دوستان، خانواده و همسایگان‌شان گوش می‌کنند.

  ? ناپلئون هیل

  پاسخ دادن
  1. سپاس از همراهی شما

 2. صفری

  بسیار مقاله خوب و آموزنده ای بود زندگی ما هم با همین فراز و نشیبها شکل میگره تا شکست نخوریم راه پیروز شدن رو یاد نمیگیریم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما خانم صفری عزیز

 3. رقیه کریمی

  سلام اگر سه عامل امید و تلاش و انعطاف پذیری را داشته باشیم خیلی راحت از موانع شکست عبور میکنیم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   موفق باشید
   ممنون از شما

 4. ramezani

  بنظر من هر موقع از شکست خوردن دست برداریم و خسته شیم… یعنی شکست خوردیم.. و شکست واقعی خوردیم…و دست از تلاش کردن برمیداریم…

  پاسخ دادن
 5. سهیلا کریمی

  ما اگه شکست نخوریم, یعنی شکست خوردیم.
  چون نتونستیم یک راهیو پیدا کنیم که مارو به پیروزی میرسونه.
  این واقعا یه شعار نیست. من خودم بارها تو زندگیم از موضوعات مختلف شکستهای زیادی خوردم که الان موفقیتامو در گرو اون شکستام میدونم . ما اگه شکست نخوریم, یعنی قدمی برنداشتیم. و الان چقدر روحیه شکست پذیریم عالی شده و تا شکست میخورم , قوی تر ازقبل بلند میشم و به دو روز نشده, راهشو پیدا میکنم و ازخود شکست نردبان میسازم.????

  پاسخ دادن
 6. نسرین اجودانی

  میشه گفت شکست پله های نردبان موفقیت هستن که تمامشون همت والا میخاد و نگرش مثبت

  پاسخ دادن
  1. کاملاً درسته
   متشکرم

 7. معصومه شاهری

  سلام. تکرار لجوجانه کارهای سادهراز موفقیت است.خیلی مفهومش قشنگه.حرکت کن حرکت کن ودرجا نزن.انشا..بتونیم در برابر موانع داه حل مناسب پیدا کنیم.سپاس

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از انرژی خوبِ شما خانم شاهری عزیز

 8. حمیده فعال

  واقعا خوب بود من چند روزی بود وقتی می دیدم دیگر دوستان این دوره تصاویر برگزاری کلاسشان را گذاشتند و من هنوز موفق نشده بودم کلاس بگذارم داشتم دلسرد می شدم که به دلیل مقایسه با افراد دیگر پیش امده بود بعد نزد خودم دلایل این اتفاق را بررسی کردم و بعد از چند روز این حالت کم شد

  پاسخ دادن
  1. موفق و سربلند باشید
   ممنون از شما

 9. هادی

  خلاصه مطلب اینکه : دایناسور نباشیم :))

  پاسخ دادن
 10. Zahra keivandarian

  سلام ایول آموزنده بود و خیلی عالی چقدر خوب شد که همه این مطالب رو از شما دریافت کردند دمتون گرم واقعا ازتون ممنون نخستین گام برتر

  پاسخ دادن
 11. hadisshjli

  سلام خسته نباشيد
  مثل هميشه عالي و مفيد

  پاسخ دادن
 12. Shahri

  ممنون از سرکار خانم تیموری که تلاش زیادی برای بچه های گام برتری داشته اند

  Rabert

  پاسخ دادن
 13. sahar aliverdi

  سلاااام روز جمعتون بخیر واقعا خیلی امیدوار شدم به خودم عالی بود ممنون

  پاسخ دادن
 14. مرضییه غفاری

  سلام خانم تیموری مثل همیشه مقاله خوب تاثیر گذار
  خیلی ممنون از همه بچه های پر انرژی رشد فردی .

  پاسخ دادن
 15. محمد

  سلام
  خیلی ممنون از وقتی که برای نوشتن این مقاله گذاشتید تا ما از لحظات سختمون که هممون حتما دچارش میشیم عبور کنیم و نا امید نشیم
  با تشکر از تیم رویایی گام برتر

  پاسخ دادن
 16. Masoomeh _Hosein nezhd

  سلام
  خسته نباشید. عالی بود

  پاسخ دادن
 17. علی احمدزاده

  سلام
  مثل همیشه مقاله ی زیبایی بود و ممنون از تیم گام برتر اگه ما مطمئنا تلاش و پشتکار قوی داشته باشیم به هر چیزی بخوایم میرسیم

  پاسخ دادن
 18. Maryam sardari

  سلام و خسته نباشید به دوستان گام برتر مثل همیشه مقالتون بی نظیر بود و چقدر عالی که با این مطالب و به کار بردن اونها میتونیم بیشتر رشد و پیشرفت داشته باشیم

  پاسخ دادن
 19. سميه قريشى

  سلام
  بسياااااااار عالى بود به خودم خيلى اميدوار شدم ممنون از زحمتكشان گروه استثنايى گام برتر

  پاسخ دادن
 20. محدثه تیموری

  مثل همیشه عالییی و پرقدرت و کوبنده ?سعی میکنم از این به بعد کلمه شکست رو از زندگیم حذف کنم مرسی بابت مقاله هاتون که باعث افزایش اعتماد به نفس میشه.?

  پاسخ دادن
 21. پارسا هموله

  بی نظیر مثل همه مقاله های تیم گام برتر
  مخصوصا جایی که گفتین موفقیت رسیدن به هدف نیست.اینه که هرروز تغییری نسبت به قبل بکنید..‌
  ممنون

  پاسخ دادن
 22. مهدی پاکدامن

  مثل همیشه عالی و بینظیر

  ممنونم از تیم گام برتر
  #MP

  پاسخ دادن
 23. Pariya amirpori

  عالی و بینظیر بود هم سطح اگاهیم بالا رفت هم فهمیدم که اگه شکست خوردم ناامید نشم واقعا راسته که میگن شکست مقدمه پیروزیه.
  بسیار مچکر و ممنون

  پاسخ دادن
 24. Mahdi_hoseinnejhad

  ایولا…. عالی بود…
  چقدر خوب میشه اگ همه این مطالب رو بدونند….

  دمتون گرم بچه های تیم گام برتر?

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --با دفتر برنامه ریزی، روزهاتو حرفه ای مدیریت کن!
close-image

در اینستاگرام ما، رایگان آموزش ببین!

close-link