چگونه پر انرژی باشیم ؟

افزایش انرژی ، یکی از مهم ترین مهارت هایی است که باید برای رسیدن به موفقیت، آن را کسب کنیم. همین الآن به گوشی موبایلتان نگاه کنید. چند درصد شارژ دارده؟ حتماً تجربه کردید وقتی که شارژ تلفن همراهتان کم می‌شود، نور صفحه کم، بعضی از برنامه ها از دسترس خارج، و گوشی به زودی خاموش می‌شود. در این مواقع ما معمولاً گوشیمان را به شارژ می‌زنیم. دقت کردید خیلی وقت ها انگار شارژ ما هم در حال تمام شدن است! خب، چطور باید خودمان را بزنیم به شارژ؟ در این مقاله درباره همین سوال بحث خواهیم کرد و تکنیک هایی برای افزایش انرژی را بررسی می‌کنیم…

افزایش انرژی
افزایش انرژی

راه های افزایش انرژی

همه ما زمان هایی را داشته ایم که انرژی مان فوق العاده کم شده و منجر به بی حالی و تنبلی ما شده. به همین دلیل اجازه دهید بحث را زیاد طولانی نکنم و سریع بروم سراغ اصل مطلب. پس بدون هیچ اتلاف زمانی به شما خواهم گفت که وقتی دچار کسالت و بی حالی شدید و یا به اصطالح خودمان شارژتان خالی شد، باید چه کارهایی انجام دهید تا افزایش انرژی داشته باشید…

1. شناخت دلایل بی حالی

قدم اول این است که دلیل بی حالی، کسالت، ناامیدی و… را تشخیص دهید و سپس راه های مقابله با آن ها را فرا بگیرید و عملی کنید تا افزایش انرژی داشته باشید.

بسیاری از مواقع ما چون علت بروز مشکلی را نمی‌دانیم فقط به فکر چاره کردن مشکل پس از بروز آن می‌افتیم. اما غافل از اینکه همیشه پیشگیری بهتر، کم خرج تر و راحت تر از درمان بوده است. بسیاری از کسالت ها و کمبود انرژی ها برای به سرانجام رساندن کارها منبع مشترک و معلوم دارند؛ فقط ما باید آنها را بیابیم و از بروز مجدد آن ها جلوگیری کنیم.

یقیناً به تعداد انسان ها می‌توانیم دلیل برای کسالت و بی حالی افراد داشته باشیم ولی موارد زیر می‌توانند شروع کننده بسیاری از کسالت ها و بی حالی های روزمره ما باشند:

 • بی خوابی و منظم نبودن ساعت خواب
 • خورد و خوراک نامناسب
 • شیوه نفس کشیدن اشتباه
 • برنامه های تلویزیونی
 • شبکه های اجتماعی
 • کمبود آب در بدن
 • تاریک بودن اطراف
 • کم تحرکی
برای افزایش انرژی باید ابتدا دلیل بی حالی خود را تشخیص دهید
برای افزایش انرژی باید ابتدا دلیل بی حالی خود را تشخیص دهید

2. چک لیست حال خوب

سعی کنید به چیزهایی فکر کنید و کارهایی انجام دهید که حالتان را بهتر می‌کند. وقتی انرژی و شارژ ما برای به سرانجام رساندن امور و یا شروع کردن کارها رو به کاهش است، فکر کردن به مسائل خوشایند زندگی و انجام دادن کارهایی که دوستشان داریم و به ما حس خوب منتقل می‌کند، هرچند آن کار کوچک باشد، می‌تواند نقش مؤثری در افزایش انرژی ما داشته باشد.

مواردی از قبیل:

 • یادآوری خاطرات خوب زندگی از جمله موفقیت ها، جشن ها، روزهای خوش و…
 • رفتن به دیدن دوستان و آشنایان و کسانی که از اعماق وجودمان دوستشان داریم.
 • تحرک داشتن
 • پیاده روی و ورزش کردن
 • گاهی لذت خوردن خوراکی دلخواهمان
 • دیدن فیلم موردعلاقه مان

پیشنهاد من این است که یک چک لیست حال خوب ، یعنی لیستی از کارهای مورد علاقه، غذاهای دوست داشتنی ، مکان های آرامش دهنده، افراد انرژی دهنده و کارهای مورد علاقه از نگاه خودتان را درست کنید و سعی کنید آن را همیشه همراه داشته باشید؛ حال چه در دفترچه کوچک جیبی باشد و یا فایلی در تلفن همراهتان.

شما با این کار می‌توانید به محض این که انرژی خود را در سطح پایینی دیدید به آن لیست مراجعه کرده و از راه حل های آن برای خود استفاده کنید. دقت کنید این لیست می‌تواند با مرور زمان کامل و کامل تر شود.

چک لیست افزایش انرژی همیشه انرژی شما را در بالاترین حد ممکن نگه می‌دارد

3. شکرگزاری کنید

شکرگزاری از دیرباز بسیار مورد توجه دانشمندان، اندیشمندان غربی، شعرا و متون دینی بوده است. این را می‌توانیم از اشعاری که سروده شده، کتبی که نوشته شده و مباحثی که در مورد شکرگزاری به دست ما رسیده به وضوح دریابیم.

 • قرآن مجید در سوره ابراهیم، آیه 7 می‌فرماید: اگر شکرگزاری کنید، خدا قطعاً نعمت های شما را زیاد می‌کند.
 • ناصر خسرو: شکر نعمت، تعمتت افزون کند | کفر نعمت، از کفت بیرون کنید
 • آلفونس کار، نویسنده و روزنامه نگار فرانسوی قرن 19 : عده ای دائم غرغر می‌کنند که گل سرخ خار دارد، من شکر می‌کنم که خارها گل دارند.
 • مایستر اکهارت، فیلسوف و شاعر آلمانی: اگر تنها دعایی که در تمام عمر بر زبان می‌آورید “خدایا شکر” باشد، همین کافی است.
 • ولتر، نویسنده فرانسوی: شکرگزاری چیزی شگفت انگیز است. باعث می‌شود هر آنچه برای دیگران عالی است، نصیب ما هم شود.

پیشنهاد من این است که لیستی از نعمات امروزتان را تهیه کنید. هر روز صبح قبل از انجام هر کاری به آن یک مورد دیگر اضافه کنید. شک ندارم با همین کار به ظاهر کوچک، اتفاقات بسیار خوشایندی برایتان رقم خواهد خورد. حال می‌تواند این شکرگزاری در مورد موارد زیر باشد:
• نعمت های الهی
• اطرافیان اعم از خانواده، دوستان و …
• سلامتی
• شغل
• پول
• سطح علم
• جایگاه اجتماعی
• قدرت تغییر شرایط کنونی
• و هزاران موارد دیگر
وقتی ما به طور مداوم شکرگزاری می‌کنیم و آن را جزء برنامه های ثابت زندگی خود قرار می‌دهیم، مغز را عادت می‌دهیم که روی خوبی ها تمرکز کند. همین کار به ظاهر ساده اثر بسیار بزرگی را در زندگی شما قرار می‌دهد.

همین حالا کاغذ و قلمی بردارید و لیستی از داشته ها و موهبت های خود تهیه کنید. بعد از این روز حاضر نیستید حتی یک روز را بدون شکرگزاری سپری کنید…

جمله ای از آلفونس کار برای افزایش انرژی

4. تصویرسازی کنید

راه دیگر برای این که افزایش انرژی داشته باشید، این است که موفقیت را برای خود تصویرسازی کنید. بسیار اتفاق افتاده است که افراد به علت این که هدف خود را فراموش کرده اند و یا تصویر مناسبی از آن در ذهن خود ندارند، بعد از مدتی از رسیدن به آن ناامید شده و دیگر هیچ تلاشی را برای رسیدن به آن نمی‌کنند.

آزمایشات و تحقیقات مختلفی در مورد تصویرسازی ذهنی انجام شده و نتیجه آنها این است:
افرادی که موفقیت را برای خود به طور منظم تصویرسازی کرده اند، به موفقیت های بزرگ تری دست پیدا کرده اند. جالب است بدانید وقتی ذهن بتواند چیزی را تصور کند امکان رسیدن به آن بسیار نزدیک تر می‌باشد.

برایان تریسی در کتاب قانون جذب خود می‌نویسد که با آگاهی از این 4 عنصر اساسی تصویرسازی ذهنی و اجرای آنها، سریع تر و آسان تر از آنچه فکر می‌کنید، می‌توانید اهدافتان را محقق شده ببینید.

 1. تکرار و تناوب (هر چه تصویری را بیشتر در ذهن خود تکرار کنید، بیشتر در ذهن نیمه هوشیار شما ثبت می‌شود و به آسانی می‌تواند به عنوان بخشی از واقعیت شما محسوب شود.)
 2. مدت (وقتی در حالت آرمیدگی قرار بگیرید، می‌توانید با چندین ثانیه و حتی چند دقیقه تصویر مورد نظر را در ذهن خود مجسم کنید. هر چه بیشتر بتوانید این کار را بکنید، بهتر می‌توانید تصویر را به عمق ذهن نیمه هوشیار خودتان بفرستید.)
 3. روشنی و شفافیت (هر چه بیشتر هدفتان را بنویسید، مرور کنید و در ذهن خود تصویرسازی کنید، برایتان روشن تر و شفاف تر می‌شود و سرانجام در شرایطی قرار می‌گیرید که هدف از شفافیت کامل برخوردار می‌شود.)
 4. شدت (شدت تصویرسازی یعنی این که احساسات خودمان را با تصورات ذهنیمان همراه کنیم. این مهم ترین بخش تصویرسازی ذهنی است.)
عناصر اصلی تصویرسازی ذهنی برای افزایش انرژی
عناصر اصلی تصویرسازی ذهنی برای افزایش انرژی

5. هدف بزرگ

هدفتان را آنقدر بزرگ انتخاب کنید که فکر و حرکت در مسیر رسیدن به آن منجر به افزایش انرژی دوچندان شما شود.
هدف مناسب به زندگی ما معنا و جهت می‌دهد. تحقیقات نشان داده است بسیاری از مردم هدف مشخصی در زندگی ندارند و دچار روزمرگی شده اند و به همین علت است که غالباً دچار خستگی های زودرس و کسالت می‌شوند. یادمان نرود وقتی هدف و آرزویی در ذهن ما خانه کرده است، حتماً  بدون حکمت نیست و خداوند قدرت رسیدن به آن هدف را هم به صاحب آن فکر عنایت کرده است.

شاید برای شما هم باور کردنش کمی سخت باشد؛ طبق تحقیقاتی که انجام شده است، به این نتیجه رسیده اند که 97 درصد مردم بدون هدف مشخصی زندگی می‌کنند و فقط 3 درصد آنها هستند که دارای هدف مشخص شده هستند.
شما خود نیز امتحان کنید و از اطرافیانتان در مورد اهدافشان بپرسید و از آنها بخواهید نام 10 هدف زندگی خود را برای شما بشمارند. من به شما قول می‌دهم خیلی از افراد وقتی برای بار اول شما این سؤال را از آنها می‌پرسید، نمی‌توانند اهداف خود را تا شماره 10 پشت سر هم برای شما بشمارند!

هدفتان را آنقدر بزرگ انتخاب کنید که منجر به افزایش انرژی شما شود

6. معجزه کلمات

از واژگان درست و البته مثبت برای دیگران و البته شرح حال خود استفاده کنید. اجازه بدهید ابتدای این بحث را با مثالی آغاز کنم؛ دقت داشته باشید در اولین مرحله شما باید دیدتان را عوض کنید. به عنوان مثال ما چیزی به عنوان شکست نداریم؛ توماس ادیسون جمله زیبایی دارد که می‌گوید من شکست نخوردم، فقط 10000 روش پیدا کردم که درست عمل نمی‌کند و به نتیجه نمی‌رسد.

نکته بسیار مهم این است که واژگان قدرت بسیار بالایی دارند و حتی می‌توانند شما را به ادامه مسیر امیدوار یا به طور کامل ناامید کنند. چرا که زبان، یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین ابزار برای کنترل حالت های روحی در برابر خود و دیگران است. این مکالمات و تفکرات ما هستند که هر روز ما را می‌سازند.

وقتی ما مسائل را مثبت می‌بینیم و از واژگان منفی استفاده نمی‌کنیم، ذهن خود را عادت به دیدن زیبایی ها می‌دهیم و این یعنی ورود خوبی ها و آرامش به زندگی خود. مثال های زیر به شما یاد می‌دهد چطور از بیان کلمات منفی به هیچ وجه در کلامتان استفاده نکنید و آن ها را با واژگان مثبت تغییر دهید.

 • نگویید ببخشید مزاحمتان شدم ← بگویید از این که وقتتان را در اختیار بنده گذاشتید متشکرم.
 • نگویید خدا بد نده (چون خداوند منشأ خوبی هاست و به کسی بد نمی‌دهد.) ← بگویید خدا سالمتی بدهد.
 • نگویید شکست خوردم ← بگویید تجربه کردم و یاد گرفتم.
 • نگویید بد نیستم ← بگویید خوبم خداروشکر.

واژگان با قدرت بالای خودشان می‌توانند منجر به کاهش یا افزایش انرژی شما شوند

7. حاشیه مهم تر از متن

خودتان را در معرض انسان های مثبت و اهل تلاش قرار دهید. اطراف خود را نگاه بیندازید و ببینید با چه کسانی همنشین هستید؟ وقت خودتان را با چه کسانی بیشتر سپری می‌کنید؟ آیا اطرافیانتان انسان های پرانرژی و اهل تلاش و فعالیت هستند؟

واقعیتی وجود دارد با این مضمون که شما با هر فردی که به مدت زیادی همنشین شوید، مثل او می‌شوید، مثل او فکر می‌کنید و مثل او عمل می‌کنید. یک فرمول کلی وجود دارد که می‌گوید: “افکار هر انسان میانگین افکار پنج نفری است که بیشتر وقت خود را با آنها می گذراند.” پس خود را در محاصره افراد موفق قرار دهید تا افزایش انرژی داشته باشید.
میانگین درآمدهر انسان میانگین درآمد پنج نفری است که بیشتر وقت خود را با آنها می‌گذراند. خود را در محاصره افراد ثروتمند قرار دهید. میانگین ارتعاش وجودی شما، دقیقاً میانگین ارتعاش وجودی افرادی هست که هر روز با آنان همنشینی و رفت و آمد دارید.
می‌بینید؟ گاهی حاشیه مهم تر از متن می‌شود. درست مثل همین جا. گویا اطرافیان تأثیرگذارتر از خود شما می‌شوند…

برای افزایش انرژی ، افراد اطرافتان را درست انتخاب کنید

8. شادی را انتخاب کنید

بدون شک در معرض انسان های مثبت بودن شما را به طرز شگفت انگیزی شارژ خواهد کرد. باید دقت کنیم که شادی یک انتخاب است. اما نیاز داریم تا افراد دیگری مدام این انتخاب را به ما یادآوری کنند. مخصوصاً وقتی که زندگی ما را به مبارزه می‌طلبد.

در مورد افرادی که می‌شناسیم و می‌توانند تأثیر مثبت روی ما بگذارند، فکر کنیم و زمان بیشتری را با کسانی که کمکمان می‌کنند زندگی شاد داشته باشیم و ما را به سمت موفقیت های بزرگتر سوق خواهند داد، سپری نماییم.

آزمایش های مختلفی در رابطه با انرژی مثبت روی افراد و حتی اجسام انجام شده است که گواه این ادعا است که افراد از خود انرژی تولید می‌کنند و هرچه که در مسیر خود بیابند را تحت تأثیر قرار می‌دهند. آزمایش دکتر ایموتو، یک آزمایش بسیار واضح است که تأثیر محیط مثبت یا منفی را روی آب نشان می‌دهد. بدین شکل محیط و انرژی مثبت ساختار مولکولی منظم و زیباتری را رقم زده و محیط های منفی ساختار بسیار وحشتناکی را رقم زده است. این آزمایش آنقدر معروف است که احتمالاً آن را بارها شنیده اید.

انسان های مثبت و پرانرژی می‌توانند در زندگی شما تأثیرات شگرفی را ایجاد کنند. آن ها شما را مرتباً شارژ می‌کنند بی آن که خود شما متوجه این امر شوید. در ناامیدی ها عطر امیدواری را به شما هدیه می‌دهند. دستگیر شما به هنگام سختی ها می‌شوند و همراه بسیار عالی جهت طی کردن مسیر موفقیت برای شما خواهند بود.

در معرض انسان های مثبت بودن منجر به افزایش انرژی شما خواهد شد

9. داستان افراد موفق را مطالعه کنید

همواره مطالعه سرگذشت افراد موفق برای انسان ثمرات بسیار زیادی داشته است. وقتی ما زندگی آنها را مطالعه می‌کنیم، درمی‌یابیم که آنها هم انسان های معمولی و مثل همه افراد دیگر جامعه هستند و فقط نوع نگاه آنها و طرز رفتارشان در زندگی و نحوه مواجه شدنشان با مشکلات آنها را از دیگران متمایز کرده و به موفقیت های بزرگ رسانده است.

درست است گرچه مطالعه کردن به تنهایی نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت باشد، اما افراد موفق بی شک خوانندگان مشتاقی هستند. تمامی آنها در خصوصیات زیر با هم مشترک اند:

 • دارای تمرکز بالایی هستند.
 • وقت های خود را عاقلانه سپری می‌کنند.
 • مهارت کم نظیری در نوشتن و سخن گفتن دارند.
 • پر از انرژی از موفقیت های خوانده شده افراد برتر دنیا هستند.
 • کارها را بهتر انجام داده و حافظه قوی تری دارند.

در سایت خود ما هم مقالاتی با موضوع زندگینامه افراد موفقی مثل آنتونی رابینز ، دارن هاردی ، بیل گیتس ، برایان تریسی و… که می‌توانید آن ها را هم مطالعه کنید…

مطالعه زندگینامه افراد موفق منجر به افزایش انرژی شما خواهد شد

10. خودتان شارژر شوید

باعث افزایش انرژی دیگران و ایجاد حس خوب در آن ها شوید.

وقتی شما به دیگران کمکی می‌کنید و احساس مثبتی در آنها ایجاد می‌شود، بدون شک آن حس خوب در ابعاد بزرگتر و چندین برابر به شما برمی‌گردد و حس خوب کمک به دیگران و احساس عزت نفس خود شما را هم شارژ می‌کند.
پژوهش ها نشان می‌دهد، وقتی افراد اعمال خیری انجام می‌دهند، سیستم مزولیمبیک (سیستم پاداش مغز) آنها فعال می‌شود. این سیستم به طور مستقیم احساس لذت را ایجاد نمی‌کند. بلکه شخص را به تکرار رویدادی که باعث افزایش چنین احساسی شده تحریک می‌کند.

البته در قرآن هم، آیه های زیادی برای انفاق و بخشش آمده که همین مفهوم را دارد. خداوند در آیه 261 سوره بقره می‌فرمایند:

«کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‌کنند، همانند بذری است که هفت خوشه برویاند، که در هر خوشه یکصد دانه باشد و خداوند آن را برای هر کس که بخواهد دو یا چند برابر می‌کند.»

می‌بینید؟ خداوند قول داده است وقتی حال کسی را خوب می‌کنی، حال خودت چندین برابر خوب می‌شود.

آیه ای از قرآن برای افزایش انرژی

شارژر، نیاز همیشگی ما

همان طور که بدیهی است، شما هر چند وقت یک بار باید تلفن همراه خودتان را به شارژ بزنید و تا وقتی که بخواهید از آن استفاده کنید، باید این کار را مستمر انجام دهید.

ما در زندگی روزمره خودمان هم باید از این الگو استفاده کنیم و هر وقت احساس کردیم انرژیمان در حال خالی شدن است، با مهارت هایی که یاد گرفتیم (موارد بالا) خودمان را مستمراً شارژ کنیم.

فکرتان را عوض کنید

یکی از اتفاقی که زیاد رخ می‌دهد، این است که بعضی اوقات بسیار پرانرژی هستیم، ولی بعد از چند روز خسته می‌شویم و شارژ خالی می‌کنیم.

اشتباه ما در این مواقع درست همینجاست که فکر می‌کنیم اگر یک بار کلاسی رفتیم، کتابی خواندیم و یا تحت تأثیر چیزی قرار گرفتیم و بمب انرژی شدیم، قرار است این سطح انرژی را تا هفته ها و بلکه ماه ها نگه داریم! همان طور که گفته شد شارژر (مهارت های شارژ کردن خود) نیاز همیشگی ماست و باید به طور مداوم هر روز و یا هر چند روز یک بار از آن استفاده کنیم.

یاد جمله قشنگ زیگ زیگلار افتادم که می‌گفت: “مردم اغلب می‌گویند انگیزه ها دوام ندارند. خب اثر حمام نیز ماندگار نیست! به همین دلیل توصیه می‌شود روزانه دوش بگیرید…”

خودتو شارژ کن

استفاده از شارژرهای متفرقه!

وقتی ما از شارژر اصل تلفن همراهمان استفاده نکنیم و با شارژری متفرقه کار شارژ را انجام دهیم چه اتفاقی می‌افتد؟

تلفن همراهمان آسیب می‌بیند، آن طور که باید شارژ نمی‌شود و بسیار زود هم شارژش به اتمام می‌رسد. چرا؟

چون از شارژری که مخصوص آن بود و برای آن ساخته شده بود استفاده نکردیم. این اشتباه بزرگ را خیلی از افراد در زندگی مرتکب می‌شوند و خودشان را با چیزهای بی ارزش ومسائلی که برای آن ساخته نشدند شارژ می‌کنند. خب در این شرایط چه اتفاقی می‌افتد؟

مسلماً همان اتفاق همیشگی. حداکثر بعد از چند روز دوباره بی انرژی می‌شوند و نیاز به افزایش انرژی دارند. نکته مهم این است که که بزرگترین عامل رسیدن به همچین جایی، نشناختن خود و رسالت ما در زندگی است. اگر ما خودمان را بشناسیم و رسالت و هدفمان را در زندگی پیدا کنیم که همان هدف ما از خلقت بوده، حتماً در وقت کسالت و بی حالی وقتی به آن فکر می‌کنیم مثل تکه گمشده وجودمان، ما را دوباره شارژ و پر انگیزه می‌کند.

خودتو شارژ کن

امیدوارم با استفاده از این 10 تکنیک فوق العاده که بهتان گفته شد بتوانید انرژیتان را به بالاترین حد ممکن برسانید و به قول معروف بمب انرژی شوید. شک نکنید که می‌توانید…


نویسنده:مجتبی مصطفایی
نویسنده:مجتبی مصطفایی مدیر و مؤسس مجموعه گام برتر مربی رشد فردی و مهارت های موفقیت

 1. محمد رضا فکری

  سلام
  ممنون از مقاله مفیدتون
  فکر کردن به شیرینی هدف خیلی خیلی آدمو با انگیزه میکنه

  پاسخ دادن
 2. سمیه تیموری

  مطالب خیلی مفیدیه ، ممنون بابت راهکارهای خوبتون

  پاسخ دادن
 3. معصومه شاهری

  سلام.از اسم وواژههای جمله خودتون رو شارژ کن معلومه که نوسنده ان خیلی خلاق وبا استعداد است.انشا..شارژرهای خودمون رو بشناسیم وهمیشه حالمون خوب باشه.سپاس.عالی بود.

  پاسخ دادن
 4. hajiali

  سلام خدا قوت
  نکته مهمیه که باید رعایت بشه
  متشکرم

  پاسخ دادن
 5. الهه ابراهیمی

  این حمله عالی بود:
  مردم اغلب می گویند انگیزه ها دوام ندارند. خب اثر حمام نیز ماندگار نیست! به همین دلیل توصیه میشود روزانه دوش بگیرید”

  پاسخ دادن
 6. رقیه کریمی

  سلام خوب بود

  پاسخ دادن
 7. Pariya_amirpor

  عالی بود مرسی که انقدر جذاب برامون مسائلو توضیح میدید ادم قشنگ جذب مطلب میشه

  پاسخ دادن
 8. صغری تیموری

  سلام ممنون ازمطالب مفیدتون

  پاسخ دادن
 9. جانعلی نژاد

  سلام
  درسته که باید در زندگی خودمونو شارژ کنم ولی بستگی به شرایط شارژ شدن داره البته داشتن یک شارژرمناسب و پر قدرت نه شارژ های فرسوده و خراب مثل خیلی از……

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   کاربر گرامی سلام
   کاملا بانظر شما موافقم
   ممنون از شما

 10. فرهان

  سلام، مطالب بسیار مفید و آموزنده ای بود. فک میکنم ارتباط با ادم هایی که فقط موج منفی وارد میکنن بیش از دلایل دیگه، انرژی(شارژ) رو به صفر میرسونن، مرسی از اطلاعات خوبتون.

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   همراه کرامی سلام
   کاملا درسته
   سپاس گزارم

 11. نسرین اجودانی

  ممنون از مقاله عالی تون امیدوارم همگی بتونیم منبع اصلی شارژر خودمون پیدا کنیم و موفق باشیم

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   پرانرژی به راهتون ادامه بدید
   موفق باشـید

 12. منیرسادات حسینی

  به نظر من خانمها بایدشارژرهای قوی باشند چون هم باید خانوادشونو شارژکنن هم خودشونو..درسته؟

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   کاملا درسته
   به دلیل جایگاه ویژه و تاثیر فوق العاده ای که در خانه و خانواده دارند

 13. حمیده

  مطالب خوبی بود اما من در تجسم هدف مشکل دارم در اطرافم ادمهای کامل گرا و منفی نگر زیادند 5 نفر موفق را از کجا پیدا کنم؟

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   برای راهنمایی بیشتر به شماره تلگرامی 09038942379 پیام بدید
   ممنون از شما

 14. ناشناس

  سلام
  ممنون ازمقاله های قشنگتون
  تشکر

  پاسخ دادن
 15. سعید

  به نظرم یکی از بهترین راه ها برای داشتن حال خوب همیشگی,همین پیدا کردن شارژر خوبه…

  پاسخ دادن
 16. پریزاد

  سلام ظهرتون به خیر امیدوارم بتونیم راههای شارژ کردن درست خودمون روپیدا کنیم تا زودتر یه استاد برتر بشیم .ممنون از انرژی مثبت همگی تون ?

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   براتون آرزوی موفقیت دارم
   ممنون از حسِ خوب شما

 17. صفری

  همواره ب یاد داشتن رسالتمون و با نگاه ب گذشته و کسب تجربیاتی ک در گذشته داشتم یادگرفتم ک برای زنده موندن و زندگی کردن حتما باید همیشه شارژ باشم در غیر اینصورت فرصتها بسرعت از دست میرن و حسرت تنها دستاورد پایان راهم خواهد بود

  پاسخ دادن
 18. کیانمهر

  سلام ممنونم سعی میکنم ازشارژ خالی کن های زندگیم دوری کنم تاشارژم خالی نشه

  پاسخ دادن
 19. لیلا نوری

  “مردم اغلب می گویند انگیزه ها دوام ندارند. خب اثر حمام نیز ماندگار نیست! به همین دلیل توصیه میشود روزانه دوش بگیرید”
  امروزم رو هم با این مثال قشنگ شروع کردم و خیلی جالب بود وپر استفاده در اینده …ممنونم ازتون بخاطر انرژی های مثبت و انگیزه هایی ک ب ما میدین…

  پاسخ دادن
 20. مهدی پاکدامن

  بهتر از این مقاله نداریمئ واقعا
  مچکر از گام برتر

  پاسخ دادن
 21. عربگری

  سلام
  مقاله جالبی بود مخصوصا اسم مقاله بعضی از کلاس هاواساتید نگاه بنده روبه زندگی عوض کردند
  میشه بگیم هرچی کلاس و استاد قدرتمندتر باشه ماندگاری بیشتره ؟
  نیازبه شارژر کمتر؟

  پاسخ دادن
 22. سهیلا کریمی

  ممنون مقاله خوبی بود ????

  پاسخ دادن
 23. مهدوی

  سلام.مقاله خوب بود . بعضی اوقات درست خوب حال خوب میکنم ولی بعضی اوقات نمیتونم.

  پاسخ دادن
 24. Mahdi_hoseinnejhad

  خییلیی تو زندگی مهمه ما بادی این نکات رو رعایت کنیم و حواسمون جمع باشه تا اگشارژ شارژ باشیم تو زندگی

  پاسخ دادن
 25. masoomeh_hosein nejhad

  سلام
  مقاله خییلیی عالی و مفید بود
  باعمل بهش تونستم خودم را شارژ کنم
  ودر آخر ممنونم ازاستاد عزیز……..

  پاسخ دادن
 26. masoomeh _hosein nejhad

  سلام
  واقعا بااین ترفند ها میتونیم همیشه هم خودمونو شارژکنیم هم شارژر دیگران باشیم
  ممنونم از استاد مصطفایی که این مطالب مفید را دراختیارمان می گذارد

  پاسخ دادن
 27. محمدرضا مختاری

  احساس شرمندگی کردم
  به دو دلیل
  1-نتونستم جوابی پیدا کنم
  2-که چقدر شما بفکر نمایید و ما چقدر به فکر خودمون نیستیم

  پاسخ دادن
 28. پارسا هموله

  یه مقاله فوق العاده برای هممون که بالاخره شارژمون خالی میشه و کمک میکنه سریع به حالت‌قبل برگردیم. خیییییییییلی ممنون

  پاسخ دادن
 29. زهرا کیوانداریان

  سلام خسته نباشی به استادعزیزمصطفایی که تواین چند جلسه باانرژی مثبت همه شاگرداشونو به سوی اهدافشون کشونده

  پاسخ دادن
 30. mahdiyeh

  متن جالب و پرباری بود…واقعا من وقتی به هدفم فکرمیکنم و تصور اینکه تو اینده کجاهستم به من انرژی میده و تو این چندوقت از کسایی که انرژی منفی میدن دوری کردم انرژی بیشتری گرفتم و حس بهتری دارم

  پاسخ دادن
 31. Pariya_amirpor

  عالی خیلی پرانرژی بود مرسی از شما

  پاسخ دادن
 32. Daniel Daneshmand

  خیلی مقاله پربار و غنی بود،فقط یه سوال داشتم،اگه کسی یه شارژر برای خودش پیدا کرد دیگه همیشه میتونه از اون استفاده کنه یا ممکنه بعد یه مدتی شارژرمون تکراری یا بی اثر بشه?
  ممنون

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   از هر شارژر تا اون موقعی که شارژمون کنه می تونیم استفاده کنیم…وقتی که دیگه با اون شارژ نشدیم شارژرمون رو تغییر می دیم

 33. محمد

  خیلی ممنون از این همه انرژی
  تمام راه حل های ذکر شده میتواند باع شارژ شدن ما شود
  اما از نظر من داشتن هدف میتونه مهم ترین ها و با دوامترین آنها باشد
  واقعا ممنون از اینهمه

  پاسخ دادن
 34. somaye

  سلام خدمت همه ى دوستان عزيز
  مقالات بسيار شيرين وبا زبان ساده بودند به نظر من گام اول هر كارى
  (باور ) ماست كه محكم و پر قدرت به سمت انرژى هاى مثبت بريم اميدوارم پر پرواز همتون تبديل به بالهاى قدرتمندى بشه وشما رو به اوج برسونه
  ممنون از جناب آقاى مصطفايى عزيز كه چراغ اين راه رو براى ما روشن كردن

  پاسخ دادن
 35. Hadisshjli

  سلام به دوستاي خوبم
  خيلي نكته مهميه كه بايد رعايتش كنيم تا انرژيمون نيوفته …
  با تشكر ??

  پاسخ دادن
 36. Pariya

  مرسی از این همه انرژی ممنون واقعا?

  پاسخ دادن
 37. Pariya amirpor

  بسیار عالی و پر انگیزه
  مرسی که انقدر انرژی میدید

  پاسخ دادن
 38. محمد

  خیلی خوشحالم از اینکه استادی دارم که چنین مقالات پربار و مفیدی می نویسد.

  پاسخ دادن
 39. فاطمه میرزایی

  متن خوب و پر بار در عین حال ساده

  پاسخ دادن
 40. Maryam

  خیلی ممنون از مطالب زیباتون و انرژی مثبتی که به ما منتقل میکنین

  پاسخ دادن
 41. Alireza naseri

  چقد خوب و کاربردی بود
  هرجوری که به گذشته های بی شارژی خودم فکر میکنم و با خودم این راه های شارژ کردن رو به حس می انجامم میبینم ک اگه واقعا توی اون لحظه این کارارو میکردم حتما شارژ میشدم
  خیلی بدرد بخور بود مخصوصا قسمت شارژ گوشی که مثالی فوق العاده نسبت به ما بود
  در اخر اینکه از قسمت (( با این راه کار ها خودتو شارژ کن )) اسکیرین گرفتم
  چقدر خوشحالم چنین استادی دارم
  با تشکر❤

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام

   چه قدر خوشحالیم که مطالب مورد رضایت دوستان قرار می گیره

   ممنون از لطفتون

   موفق باشید

 42. فاطمه

  با سلام و وقت به خیر ،
  خیلی هم عالی ،
  چه طوری میتونیم به پاسخ صحیحی از سوالا نسبت به خودمون برسیم ؟ شاید واقعا جوابی که به سوالا میدیم اشتباه باشه! کاش یه مثال میزدین مثلا در رابطه با سوال اینکه برای چه هدفی به دنیا آمدیم؟ به نظرم سوال سختیه

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام

   ممنون از نظرتون

   موضوع مقاله در مورد چیز دیگه ای بود به خاطر همین اشاه نشد

   ولی حتماً تو روزهای بعد یه مقاله در مورد رسالت که سوال مورد نظر شماست گذاشته میشه

 43. S

  سلام ممنونم بابت مطالبتون و آرزوی موفقیت دارم براتون ❤️

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام

   خیلی خوشحالبم از رضایتتون

   ما هم برای شما همین طور

 44. Maryam

  با سلام و خسته نباشيد و تشکر فراوان از اطلاعات عالی تون ، قسمت شارژر اشتباه خیلی برای من اتفاق افتاده و متاسفانه انرژی آدم تحلیل میره بیشتر، من گاهی با فکر کردن ناخودآگاه به چیزای ازار دهنده ب صورت وسواس گونه و ناخودآگاه بیشتر دچار کسالت میشم،تو قسمت سوالایی ک باید از خودمون بپرسیم من به شخصه دوس دارم علاوه بر سوالات کاربردی و قشنگ شمااین سوال رو هم برای خودم اضافه کنم ک چ چیزهای ازار دهنده ای راجب پیامد های احتمالی هدفت وجود داره ک بایستی از ذهنت بیرونش کنی و بهش اجازه ندی کخ ذهنتو از هدفت دور کنه، من تا حد امکان سعی در کنترلش دارم منتها متاسفانه مقابله بااین حس اضطراب خیلی زیادی بهم وارد میکنه وگاها جلو پیشروی من ب سمت هدف هامو ميگيره… ممنونم از زحماتتون

  پاسخ دادن
 45. رویا

  با سلام و تشکر فراوان .
  به نظر من یکبار هزینه کردن برای شارژ اصلی بهتر است بارها هزینه کردن برای شارژهای متفرقه که همان کارهای بیهوده است واین نیاز به بینش و آموزش بیشتر دارد

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام
   ممنون

   نظر و دیدگاه بسیار خوبی دارید حتماً همین ظوره

   موفق باشید

 46. جبار علیاری

  سلام خیلی عالی وارامش بخش بود ولی اون کسی که این می خونه اول باید اعتماد کامل داشته باشه دوم از اینکه عمل کنه وزود خسته نشه ممنون از مطالب زیبای شما

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام
   ممنون از حسن توجهتون

   بله همین طوره…و شما حتماً دارید که الان اینجا هستید

 47. مهدی پاکدامن

  مثل همیشه یک مقاله خوب و مفید خوندم،
  واقعا عالی بود و کاملا راجب من صدق میکرد.

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   ممنون از این همه انرژی خوب دوستان

   براتون بهترین ها آرزو می کنیم

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image