رفع خستگی

خستگی، بی حالی، بی حوصلگی و… چند بار شما این موارد را تجربه کرده اید و از دست آن ها خسته شدید؟ چند بار جلوی موفقیت شما را گرفته اند؟ چند بار اتفاقات ناگواری را برایتان رقم زده اند؟ چند بار… شمایی که در این مقاله قرار دارید، احتمالاً پاسختان به این سوالات مثبت است و هر طور که شده دنبال راهی هستید که بتوانید به خوبی از آن ها فرار کنید. ما هم در این مقاله قرار است دقیقاً همین کار را انجام دهیم و به شما تکنیک های فوق العاده ای برای رفع خستگی بگوییم. همچنین شما علاوه بر این تکنیک ها، چند خوراکی فوق العاده هم به شما معرفی خواهیم کرد که به رفع خستگی مغز و جسم شما کمک بسیار زیادی می کند. پس حتماً تا پایان همراه ما باشید.

راهکار برای رفع خستگی

تکنیک ها و راهکارهایی که قرار است در این مقاله برای از بین بردن خستگی به شما گفته شود، عبارتند از:

 1. با تنبلی و اهمال کاری خداحافظی کنید
 2. درست تنفس کنید
 3. خنده بر هر درد بی درمان دواست!
 4. خمیازه بکشید!
 5. اطراف خود را روشن کنید
 6. نوع نشستن خود را تنظیم کنید
 7. آب زیاد بخورید
 8. حمام کنید
 9. خواب کوتاه داشته باشید
 10. نقش استعداد را جدی بگیرید

1. با تنبلی و اهمال کاری خداحافظی کنید

شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید، قطعاً دوست دارید با خستگی و بی حوصلگی برای همیشه خداحافظی کنید و خودتان را پرتلاش تر از همیشه ببینید. خب، من برای شما یک پیشنهاد فوق العاده دارم!

با توجه به این که علاوه بر شما تعداد بسیار زیادی از افراد هر روزه به دنبال ترک خستگی خود هستند و درخواست های بیشماری از ما داشتند، تصمیم گرفتیم بسته ای کامل و جامع درباره تنبلی که یکی از دلایل اصلی به وجو آمدن خستگی است به نام “خداحافظی با تنبلی و اهمال کاری” برایتان تهیه کنیم که بتوانید با استفاده از تکنیک ها و راهکارهایی که در آن بیان می شود، به راحت ترین شکل ممکن این ویژگی را از درون خود پاک کنید و مثل افراد موفق دنیا بدرخشید! راستی، حتی می توانید یکی از درس های این محصول را هم به طور رایگان دریافت کنید!

پس همین الآن اولین گام برای درمان تنبلی خود را بردارید؛ نگذارید همین اهمال کاری و به تعویق انداختن کارهای شما مانع تهیه این دوره شود و برای همیشه تنبل بمانید! چرا که همان طور که گفتم می توانید یکی از دروس آن را رایگان هم دریافت کنید و دیگر بهانه ای هم برایتان وجود ندارد؛ اگر این کار را انجام ندهید، مطمئن باشید که شما هرگز با تنبلی و اهمال کاری خود خداحافظی نخواهید کرد! برای تهیه این محصول، روی دوره درمان اهمال کاری و تنبلی کلیک کنید.

دوره درمان تنبلی و اهمال کاری

2. درست تنفس کنید

شاید باورتان نشود اما خیلی از ما می توانیم فقط با تنظیم تنفس خودمان انرژی از دسته خود را برگردانیم و از خستگی دور شویم!

اگر دقت کرده باشید خیلی اوقات ما نصفه و نیمه تنفس می کنیم و همین عامل یکی از اصلی ترین دلایل خستگی ما می شود. یعنی نه کامل اکسیژن را وارد ریه خود می کنیم و نه کامل آن را پس می دهیم!

اما اگر به درستی شش ها و ریه های خود را پر کنیم و کامل نفس بکشیم و بازدم را هم کامل انجام دهیم، حتماً انرژی ما چندین برابر خواهد شد و از خستگی خود راحت می شویم.

حتی می توانید هر ساعت چند دقیقه نفس عمیق بکشید تا مغز و جسمتان بهتر کار کنند.

تنفس صحیح در رفع خستگی و بی حالی افراد بسیار موثر است
تنفس صحیح در رفع خستگی و بی حالی افراد بسیار موثر است

3. خنده بر هر درد بی درمان دواست!

خندیدن هم یکی دیگر از کارهایی است که انرژی افراد را به شدت افزایش می دهد و خستگی را از آن ها دور می کند. احتمالاً شنیده اید که می گویند خنده بر هر درد بی درمان دواست؛ پس این کار می تواند خستگی را هم خیلی خوب درمان کند و دوای خوبی برای آن باشد.

سعی کنید اطرافتان را پر از اتفاقات و ویژگی های مثبت کنید و زیاد بخندید و سعی کنید مثبت اندیشی زیادی داشته باشید. حتی اگر شما خنده مصنوعی هم داشته باشید، مغزتان تفاوت آن را با خنده واقعی متوجه نمی شود و دوپامینی که هنگام خنده ترشح می کند را از خود بروز می دهد و باعث ایجاد حس خوب می شود. پس حتماً زیاد بخندید و مثل افراد افسرده زندگی نکنید. یادتان باشد که شما هر کاری کنید، اثر آن به شما بازخواهد گشت.

 

4. خمیازه بکشید!

خمیازه کشیدن یک هنر است که خیلی از افراد فکر می کنند کار بدی است! در صورتی که اصلاً این طور نیست و اگر بتوانید در زمان درست و به موقع خمیازه بکشید، خستگی تان به صورت کامل دفع خواهد شد! مخصوصاً اگر این خمیازه با کش و قوس های فراوان همراه باشد و بدنتان هم در وضعیت خوبی قرار بگیرد.

البته حواستان باشد که هر جایی مناسب خمیازه کشیدن نیست و باید دقت کنید که چه زمانی این کار را انجام می دهید.

خمیازه کشیدن یک هنر است و می تواند در مواقع لازم انرژی ما را چند برابر کند
خمیازه کشیدن یک هنر است و می تواند در مواقع لازم انرژی ما را چند برابر کند

5. اطراف خود را روشن کنید

گاهی اوقات هم ما دور و اطراف خودمان را تاریک می کنیم و می گوییم که چرا خسته و بی حالیم؟! این کا دقیقاً مثل این است که یک ظرف چینی را روی زمین بیندازیم و بگوییم چرا شکست! همین قدر واضح و مشخص.

طبیعی است که وقتی شما در مکان تاریکی قرار می گیرید و هیچ نوری به شما نمی تابد، مثل گیاه پژمرده و بی حال می شوید و بی انگیزگی در کنار بی حالی و خستگی به سراغ شما می آید. سعی کنید قبل از این که بی حال شوید اطرافتان را روشن نگه دارید و اگر هم حتی دیدید انرژی ندارید، باز هم این کار را انجام دهید و یا چند چراغ روشن کنید و یا اگر روز است در یک مکان روشن قرار بگیرید تا انرژی تان به حالت طبیعی برگردد.

6. نوع نشستن خود را تنظیم کنید

شاید باورتان نشود اما زبان بدن شما بسیار روی میزان انرژی شما تأثیر گذار است! یعنی اگر خمیده، قوز کرده، بی حال و… بنشینید یا راه بروید، مغزتان از این زبان بدن متوجه می شود که شما بی حال و خسته هستید حتی اگر واقعاً این طور نباشد! پس سعی کنید همیشه چه هنگام راه رفتن، چه زمان نشستن و یا حتی در زمان راه رفنم، صاف و مقتدر باشید تا ذهنتان هم شما را پر انرژی کند و از بی حالی و خستگی دور باشید.

نوع نشستن شما با میزان انرژی که دارید رابطه مستقیم دارد
نوع نشستن شما با میزان انرژی که دارید رابطه مستقیم دارد

7. آب زیاد بخورید

زمانی هم که آب بدن شما کم باشد احساس خستگی خواهید کرد. دقت کنید که گاهی اوقات ممکن است شما حتی تشنه هم نباشید اما بدنتان نیاز به آب داشته باشد! طبق گفته پزشکان و محققان، 75 درصد بدن انسان از آب تشکیل شده؛ پس طبیعی است که دائماً نیاز به آب داشته باشد.

در واقع بهتر است روزانه حداقل 8 لیوان آب بخورید تا بدنتان در حالت طبیعی قرار بگیرد. می توانید زمان هایی که نشسته اید، تلویزیون می بینید، کتاب می خوانید، با فرد دیگری صحبت می کنید یا… یک لیوان آب در کنار شما باشد تا هر چند دقیقه یک بار کمی از آن بنوشید تا انرژی تان تحلیل نرود.

خیلی از اوقات دلیل بی حالی و خستگی ما کمبود آب در بدنمان است
خیلی از اوقات دلیل بی حالی و خستگی ما کمبود آب در بدنمان است

8. حمام کنید

گاهی اوقات هم حمام آب گرم می تواند به شدت خستگی را از شما دور کند و به طرز حیرت انگیزی انرژی تان را افزایش دهد. سعی کنید زمان هایی که بی حال هستید و حس و حال انجام هیچ کاری را ندارید، یک دوش کوتاه آب گرم بگیرید تا انرژی تان مجدداً بازگشته و در حالت طبیعی قرار بگیرید.

شک نکنید که این کار برای رفع خستگی شما به شدت موثر خواهد بود و اتفاقات خیلی خوبی را برایتان رقم خواهد زد.

9. خواب کوتاه داشته باشید

دقت کرده اید زمان هایی که ظهرها زمان زیادی می خوابید چقدر انرژی تان تحلیل رفته و به جای این که سرحال شوید بی انرژی تر و خسته تر می شوید؟!

نه ما منظورمان این زمان ها نیست! شما اگر فقط چند دقیقه هنگام خستگی بخوابید، بیشتر از چند ساعت برای شما بازدهی خواهد داشت و اتفاقات بهتری را برایتان رقم خواهد زد. چرا که شب زمان مناسب برای خواب است و وقتی شما در روز این کار را انجام می دهید، سیستم بدنتان به هم ریخته و در نتیجه شما را خسته تر می کند. پس سعی کنید هنگام خستی خود بین یک ربع تا بیست دقیقه بخوابید تا علاوه بر بازیابی انرژی از دست رفته خود، حس و حال اضافه تری هم پیدا کنید و خستگی را به طور کامل از خودتان دور کنید.

یک خواب کوتاه چند دقیقه ای در طول روز خستگی شما را به طور کامل از بین خواهد برد
یک خواب کوتاه چند دقیقه ای در طول روز خستگی شما را به طور کامل از بین خواهد برد

10. نقش استعداد را جدی بگیرید

شاید برایتان سوال باشد که استعداد چه ارتباطی با خستگی و بی حالی دارد؟! بگذارید این طور بگویم:

شما وقتی استعداد خود را کشف نکنید، حتماً در مسیری گام خواهید برداشت که اشتباه است و شما برای آن ساخته نشده اید؛ پس طبیعی است که بعد از مدتی از این مسیر اشتباه خسته شوید و دیگر برای انجام آن انرژی نداشته باشید. این خستگی حتی می تواند در سایر جنبه های زندگی شما نیز تأثیرگذار باشد و جلوی اتفاقات خوب بسیاری را از شما بگیرد.

دقیقاً مانند پازل! فرض کنید یک تکه از پازل را در جای دیگری قرار دهید؛ آیا به خوبی جا خاهد رفت؟ طبیعتاً خیر. حتی اگر زیاد آن را فشار دهید و بخواهید با زور آن را وارد کنید ممکن است خراب شود و از بین برود. شما هم همین طور هستید و وقتی در جای درست خود قرار نگیرید بعد از مدتی شکسته خواهید شد و خستگی تان کاملاً طبیعی خواهد بود.

استعدادیابی هم کار بسیار تخصصی است و طبیعتاً خود شما نمی توانید به خوبی آن را انجام دهید. اما نگران نباشید! تیم متخصص گام برتر بعد از مدت ها بررسی میان تمام تست ها و شیوه های استعدادیابی نوین جهان، کامل ترین و جامع ترین بسته استعدادیابی موجود را تهیه کرده و به افراد به راحت ترین شکل ممکن امکان استعدادیابی آن ها را می دهد. پیشنهاد می کنم حتماً سری به این پکیج جامع استعدادیابی تخصصی و کشف رسالت بزنید و بین کشف استعدادها و پله های ترقی با زندگی عادی یکی را انتخاب کنید.

پکیج کامل استعدادیابی

داروهای رفع خستگی

احتمالاً برای خیلی از شما هم این سوال پیش آمده باشد که برای رفع خستگی چه بخوریم؟ خب، اکنون می خواهیم به همین سوال پاسخ دهیم. خوراکی هایی که می توانند به رفع خستگی شما بسیار کمک کنند عبارتند از:

 • بادام
 • کدو تنبل
 • بادام زمینی
 • ماست
 • پاستا
 • اسفناج
 • جعفری
 • ماهی آزاد
 • شکلات
 • ویتامین c
 • گوشت قرمز

و خیلی موارد دیگر که اگر بخواهم آن ها را نام ببرم خودش یک مقاله دیگر لازم دارد. همچنین بو کردن چوب دارچین و دمنوش هایی مانند گل گاو زبان هم می تواند بسیار به رفع خستگی شما کمک کند.

تنبلی را جدی تر بگیرید

همان طور که در ابتدا هم گفتم، یکی از اصلی ترین دلایل خستگی و بی حالی ما، تنبلی و اهمال کاری می باشد که به قدری مهم است که من یک بار دیگر هم در اینجا به آن اشاره می کنم. تکنیک هرای زیر که برایتان آورده ام، برخی از راه های از بین بردن تنبلی هستند که در مقاله تکنیک های درمان تنبلی هم به طور کامل و مفصل به آن ها پرداخته ایم. پیشنهاد می کنم اگر به خوبی آن ها را متوجه نشدید، به آن مقاله هم مراجعه کنید تا بتوانید به خبی با تنبلی و اهمال کاری خداحافظی کرده و خستگی را هم از بدن خودتان دور کنید. اما همان طور که گفتم قطعاً بسته جامع خداحافظی با تنبلی پیشنهاد بهتری است که می توانید از آن هم بهره ببرید.

 1. سریع عمل کنید با agile
 2. با کارهای کوچک شروع کنید
 3. اهدافتان را مرور کنید
 4. مراقب اطرافیانتان باشید
 5. آینده نگر باشید

اگر سوال یا نکته دیگری در رابطه با رفع خستگی و بی حالی دارید، می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهیم و یا از آن ها استفاده کنیم. موفق باشید…

Treatment of fatigueپاسخ به سوالات

 1. محدثه صباحی

  بسیار عالی و کاربردی بود
  به نظرم خستگی در راه هدفی که دنبالش هستیم قشنگترین خستگی دنیاست.
  واقعا وقتی که ما هدف خاصی داریم و براش تلاش میکنیم حتی خستگی اون هم برامون شیرین هستش
  و این خیلی مهم هستش که ما یاد بگیریم موقع خستگی استراحت کنیم نه اینکه جابزنیم و انگیزه از دست بدیم
  خیلی ممنون که در این مقاله این موضوع رو به ما یاددادید.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 2. رقیه کریمی

  سلام . اگر انسان بدون در نظر گرفتن استعدادهایش کاری را انجام دهد قطعا آن کار برای او خسته کننده خواهد بود‌.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر شما

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 3. بیتا محمدیان

  با درود فراوان خدمت شما مقاله ی بسیار جذاب و زیبا بود به نظر منهم خستگی باعث از بین رفتن انگیزه می شود و مثل این می ماند که مرتب برای ما استارت بزنند که یادمان بیفتد باید حرکت کنیم و یکی از دلایل مهم خستگی و اهمال کاری و تنبلی در راه حرکتمان به سوی مقصد نبود علاقه ی ما به طی کردن آن مسیر هست ولی اگر برای خودمان پایان مسیرمان را یک جا و مکان بسیار شگفت انگیز تعریف کنیم همه ی این تنبلی و خستگی و هر مشکل دیگر از بین می رود پس دوست من پایان مسیر شگفت انگیز شما برای رسیدن به یک هدف شگفت انگیز کجاست ؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image