استعداد برتر خود را کشف کنید

استعداد برتر … شاید شما هم تا کنون با خود فکر کرده باشید که بی استعداد هستید یا اگر هم استعدادی دارید در حوزه ای است که اصلاً نمی‌تواند به شما کمک کند! درست می‌گویم؟ در واقع به دنبال یک استعداد برتر می‌گردید تا بتوانید با استفاده از آن به موفقیت برسید. چرا که همان طور که گفتم به خودتان و استعدادهایتان ایمان ندارید و فکر می‌کنید استعدادهای دیگران از شما برتر هستند. در این مقاله به شما خواهیم گفت که اصلاً استعداد برتر چیست و چگونه می‌توانید استعدادهای خود را به استعدادی برتر تبدیل کنید. پس تا پایان همراه ما باشید…

در مقاله استعداد برتر می‌خوانید

 • شما بی استعداد نیستید، فقط…
 • چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟
 • شما هم استعداد برتر دارید!
 • به استعدادهای خود علاقه ای ندارید؟
 • استعداد برتر خود را شناسایی کنید
 • بعد از کشف استعداد برتر خود باید چه کار کنیم؟

در این مقاله به شما خواهیم گفت اصلاً استعداد برتر چیست و چگونه باید آن را شناسایی کنید. پس حتماً تا انتها همراه ما باشید…

شما بی استعداد نیستید، فقط…

شاید اصلی ترین دلیلی که باعث شده این مقاله را مطالعه کنید، این باشد که خود را فردی بی استعداد تصور کردید و فکر می‌کنید هیچ استعدادی در وجود خودتان ندارید!

بگذارید ابتدا تکلیف این قضیه را مشخص کنیم و سپس به سراغ بررسی موضوع استعداد برتر برویم. اگر همچین فکری در ذهن شما باشد، باید بدانید که با این تفکرات در حال توهین کردن به خود، جهان هستی و حتی پروردگارتان هستید! می‌دانید چرا؟

به نظر شما می‌شود خداوند دانا و حکیم، آرزویی به شما بدهد و توانایی رسیدن به آن را به شما عطا نکند؟ همان خدایی که شما را آفرید و آرزوها و رویاهای شیرینی بهتان داد، مسلماً توانایی و قدرت رسیدن به آن ها را هم بهتان عطا کرده. پس به هیچ وجه تصور نکنید فردی بی استعداد هستید که به درد هیچ کاری نمی‌خورید و خداوند شما را بی حکمت و هدف خلق کرده. چون همان طور که گفتم هم با این فکرتان به خود و خداوند توهین می‌کنید، و هم شور و اشتیاقتان را در راه رسیدن به موفقیت از بین می‌برید. تا زمانی که خود را فردی بی استعداد تصور کنید، هرگز به موفقیت نخواهید رسید.

این را بدانید که شما بی استعداد نیستید، فقط یا هنوز استعداد خود را کشف نکرده اید، و یا انگیزه ای برای حرکت در راه آن را پیدا نکرده اید…

شما بی استعداد نیستید، فقط استعداد برتر خود را شناسایی نکردید

چگونه استعداد خود را کشف کنیم ؟

حالا سوال مهمی که پیش می‌آید این است که اصلاً استعدادهای خود را چطور باید شناسایی کنیم؟ افراد بزرگ و موفق در زمینه استعدادیابی در طی سالیان مختلف، تست های زیادی ابداع کرده اند و انواع مختلفی از استعداد را بیان کرده اند. مثلاً آقای جانسون اوکانر تستی اختراع کرد که افراد بتوانند به راحتی به وسیله آن مهم ترین استعدادهای خود را کشف کنند که به تست استعدادیابی اوکانر معروف است.

یا هوارد گاردنر 8 نوع هوش شناسایی کرد که بیشتر برای استعدادیابی کودکان از آن ها استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید استعدادهای کودکتان را شناسایی کنید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله استعدادیابی کودکان را مطالعه کنید تا بتوانید به صورت آنلاین و رایگان آن ها را شناسایی کنید.

اما اگر به دنبال کشف استعداد خود هستید، توصیه می‌کنم حتماً مقاله چگونه استعداد خود را کشف کنیم را مطالعه کنید و یا تست آنلاین و رایگان استعدادیابی هالند را انجام دهید.

بحث استعدادیابی و راه های کشف استعداد آن قدر گسترده است که نمی‌توان با یک مقاله آن ها را شناسایی کرد و باید مطالعات زیادی داشته باشید و تست های مختلفی انجام دهید تا بتوانید استعدادهای واقعی خود را کشف کنید. از این رو ما در مقالات مختلفی به بررسی این موضوع پرداخته ایم و همان طور که پیش تر هم گفتم، مطالعه آن ها به شدت می‌تواند در کشف استعدادهایتان به شما کمک کند. پس حتماً سری به آن ها هم بزنید…

استعداد برتر خود را پنهان نکنید

شما هم استعداد برتر دارید!

وقتی از استعداد برتر صحبت می‌کنیم، منظورمان این نیست که باید حتماً یک نوع استعداد عجیب و غریبی داشته باشید تا بتوان به آن استعداد برتر گفت! نه اصلاً این طور نیست.

هر فردی در وجود خودش استعدادهایی دارد. استعدادهایی که فقط مختص به خودش هستند و افراد دیگر از آن برخوردار نیستند. همان طور که گفتم شما هم در وجود خود از این استعدادها بی بهره نیستید.

زمانی که بتوانید این استعدادها را در وجود خودتان تقویت کنید، قطعاً به موفقیت خواهید رسید و می‌توانید بگویید که من هم استعداد برتر دارم!

معنی استعداد، یعنی یاد گرفتن یک مهارت با صرف زمان کمتر و انرژی کمتر. خب، حالا به نظر خودتان، شما در چه مواردی استعداد دارید؟ ببینید چه مهارت هایی هستند که وقتی زمان و انرژی کمتری روی آن ها می‌گذارید آن ها را از سایر کارها و سایر افراد بهتر یاد می‌گیرید. این کارها همان استعدادهای برتر شما هستند…

استعداد یعنی چه؟ استعداد برتر یعنی چه؟
استعداد یعنی چه؟ استعداد برتر یعنی چه؟

به استعدادهای خود علاقه ای ندارید؟

زمانی که شما در مسیر استعدادهایتان حرکت کنید، احتمال رسیدن به موفقیت هم برایتان به شدت افزایش خواهد یافت. نکته مثبت و جالب توجه هم این است که علایق و استعدادهای ما معمولاً در یک راستا هستند! یعنی اصولاً در هر کاری که استعدادی داریم، به آن علاقه هم داریم و این نکته به شدت به موفقیت ما کمک خواهد کرد.

اما گاهی اوقات کارها و مهارت هایی وجود دارند که به آن ها علاقه داریم، اما نمی‌توانیم آن ها را به خوبی انجام دهیم و در واقع در آن ها بی استعداد هستیم. این جور مواقع ما باید یک استعداد را برای خود بسازیم! شاید باورتان نشود اما می‌توان یک استعداد را برای خود ساخت!

چون موضوع ساخت استعداد بسیار گسترده است و می‌توان درباره ساعت ها صحبت کرد، در این مقاله به راه های ساخت استعداد اشاره نمی‌کنیم تا بتوانیم بیشتر به استعداد برتر بپردازیم. اما نگران نباشید! در مقاله استعداد چیست به این موضوع به طور مفصل پرداخته ایم و خواندن آن را به شدت به شما توصیه می‌کنم! چون اگر بدانید چگونه باید استعدادی را برای خودتان بسازید، سرعت موفقیت تان بی شک چندین برابر خواهد شد و می‌توانید استعدادها را در کنار علایقتان داشته باشید.

علاقه و استعداد برتر معمولاً در یک راستا هستند
علاقه و استعداد برتر معمولاً در یک راستا هستند

استعداد برتر خود را شناسایی کنید

همان طور که گفتم شما خودتان صاحب استعداد برتر هستید و می‌توانید با آن استعداد به بهترین درجات موفقیت برسید. همان طور که افراد موفق و بزرگ دنیا توانسته اند با تکیه بر استعدادهای خودشان به وضعیت کنونی شان برسند.

در واقع شما فقط باید جای درست خود را در این دنیا پیدا کنید و مانند تکه ای از پازل درون آن قرار بگیرید تا آن قسمت کامل شود. اگر مکان درست خودتان را کشف نکنید، همان طور که تکه های پازل نمی‌توانند در جای دیگری قرار بگیند، شما هم نمی‌توانید.

تصور کنید آنتونی رابینز ، یکی از بزرگ ترین سخنرانان تاریخ جهان که هوش کلامی بسیار بالایی دارد، قرار بود به جای این که راه سخنران شدن را در پیش بگیرد، به سراغ کاری مانند فوتبال می‌رفت! طبیعی است که نمی‌توانست در شغل بازکنی فوتبال به موفقیت کنکونی خودش برسد. چرا که فوتبال نیاز به هوش جسمی و حرکتی بالایی دارد نه هوش کلامی و زبانی! پس او جای درست خود را در این دنیا پیدا کرد و به دنبال آن رفت و بی نهایت هم در آن موفق شد.

یا مثلاً لیونل مسی ، بهترین فوتبالیست دنیا که هوش جسمی و حرکتی بسیار قدرتمندی دارد، اگر می‌خواست به سراغ سخنران شدن برود مسلماً اکنون کسی او را نمی‌شناخت و به عنوان سخنران به هیچ وجه مشهور نبود.

می‌بینید؟ هر دوی این افراد بسیار با هوش و موفق هستند. اما اگر قرار بود به جای یک دیگر باشند، هیچ اتفاق خوبی برای آن ها نمی‌افتاد.

شما هم تا جای درست خود را در این دنیا که همان استعداد های برتر شما هستند پیدا نکنید، موفقیتی در انتظارتان نخواهد بود پس میتوانید با استفاده از تست رایگان استعدادیابی شغلی به استعداد های خود پی ببرید.

موفق ترین افراد دنیا هم استعداد برتر خود را شناخته اند
موفق ترین افراد دنیا هم استعداد برتر خود را شناخته اند

بعد از کشف استعداد برتر خود باید چه کار کنیم؟

حالا که متوجه شدید باید استعداد برتر خود را شناسایی کنید تا بتوانید با استفاده از آن ها مثل افراد بزرگ و موفق دنیا به موفقیت برسید، زمان آن رسیده که در راستای آن ها حرکت کنید. اگر جای درست خود را در این دنیا بشناسید و برای محکم کردن جای خود تلاش کنید، قطعاً موفقیت در انتظارتان خواهد بود.

اگر شما هم راهی برای کشف استعداد برتر و یا نکته ای در این رابطه دارید، حتماً در بخش نظرات با ما در میان بگذارید و اگر به مشاوره رایگان در حیطه استعدادیابی و… نیاز دارید، به صفحه مشاوره رایگان مراجعه کنید.

مثل همیشه امیدوارم روی قله های موفقیت ببینمتان…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

 1. زهرا رمضانی

  مطالب درمورد کشف استعداد یابی بسیار اموزنده بود ممنون

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image

چطور از راه تدریس به درآمد
چند میلیونی برسیم؟

ورود
close-link