استعداد برتر خود را کشف کنید

شاید شما هم تا کنون با خود فکر کرده باشید که بی استعداد هستید یا اگر هم استعدادی دارید در حوزه ای است که اصلاً نمی‌تواند به شما کمک کند! درست می‌گویم؟ در واقع به دنبال یک استعداد برتر می‌گردید تا بتوانید با استفاده از آن به موفقیت برسید. چرا که همان طور که گفتم به خودتان و استعدادهایتان ایمان ندارید و فکر می‌کنید استعدادهای دیگران از شما برتر هستند. در این مقاله به شما خواهیم گفت که اصلاً استعداد برتر چیست و چگونه می‌توانید استعدادهای خود را به استعدادی برتر تبدیل کنید. در واقع شما به طور دقیق با موارد زیر آشنا می شوید:

 • شما هم استعداد برتر دارید!
 • استعداد برتر چیست؟
 • رابطه علایق و استعداد برتر
 • چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟
 • آیا بزرگان دنیا استعداد بترتر دارند؟
 • بعد از کشف استعداد برتر خود باید چه کار کنیم؟

شما هم استعداد برتر دارید!

شاید اصلی ترین دلیلی که باعث شده این مقاله را مطالعه کنید، این باشد که خود را فردی بی استعداد تصور کردید و فکر می‌کنید هیچ استعدادی در وجود خودتان ندارید!

بگذارید ابتدا تکلیف این قضیه را مشخص کنیم و سپس به سراغ بررسی موضوع استعداد برتر برویم. اگر همچین فکری در ذهن شما باشد، باید بدانید که با این تفکرات در حال توهین کردن به خود، جهان هستی و حتی پروردگارتان هستید! می‌دانید چرا؟

به نظر شما می‌شود خداوند دانا و حکیم، آرزویی به شما بدهد و توانایی رسیدن به آن را به شما عطا نکند؟ همان خدایی که شما را آفرید و آرزوها و رویاهای شیرینی بهتان داد، مسلماً توانایی و قدرت رسیدن به آن ها را هم بهتان عطا کرده. پس به هیچ وجه تصور نکنید فردی بی استعداد هستید که به درد هیچ کاری نمی‌خورید و خداوند شما را بی حکمت و هدف خلق کرده. چون همان طور که گفتم هم با این فکرتان به خود و خداوند توهین می‌کنید، و هم شور و اشتیاقتان را در راه رسیدن به موفقیت از بین می‌برید. تا زمانی که خود را فردی بی استعداد تصور کنید، هرگز به موفقیت نخواهید رسید.

این را بدانید که شما بی استعداد نیستید، فقط یا هنوز استعداد خود را کشف نکرده اید، یا انگیزه ای برای حرکت در راه آن را پیدا نکرده اید. پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله چگونه استعداد خود را کشف کنیم را هم که به طور دقیق تر به این موضوع و راه های کشف استعداد پرداخته مطالعه کنید.

شما بی استعداد نیستید، فقط استعداد برتر خود را شناسایی نکردید

استعداد برتر چیست ؟

وقتی از استعداد برتر صحبت می‌کنیم، منظورمان این نیست که باید حتماً یک نوع استعداد عجیب و غریبی داشته باشید تا بتوان به آن استعداد برتر گفت! نه اصلاً این طور نیست.

هر فردی در وجود خودش استعدادهایی دارد. استعدادهایی که فقط مختص به خودش هستند و افراد دیگر از آن برخوردار نیستند. همان طور که گفتم شما هم در وجود خود از این استعدادها بی بهره نیستید.

زمانی که بتوانید این استعدادها را در وجود خودتان تقویت کنید، قطعاً به موفقیت خواهید رسید و می‌توانید بگویید که من هم استعداد برتر دارم!

معنی استعداد، یعنی یاد گرفتن یک مهارت با صرف زمان کمتر و انرژی کمتر. خب، حالا به نظر خودتان، شما در چه مواردی استعداد دارید؟ ببینید چه مهارت هایی هستند که وقتی زمان و انرژی کمتری روی آن ها می‌گذارید آن ها را از سایر کارها و سایر افراد بهتر یاد می‌گیرید. این کارها همان استعدادهای برتر شما هستند. پیشنهاد می‌کنم در این رابطه حتماً مقاله استعداد چیست را هم که به طور خیلی دقیق تر و کامل تر به این موضوع پرداخته ایم را هم مطالعه کنید.

استعداد یعنی چه؟ استعداد برتر یعنی چه؟
استعداد یعنی چه؟ استعداد برتر یعنی چه؟

رابطه علاقه و استعداد برتر

زمانی که شما در مسیر استعدادهایتان حرکت کنید، احتمال رسیدن به موفقیت هم برایتان به شدت افزایش خواهد یافت. نکته مثبت و جالب توجه هم این است که علایق و استعدادهای ما معمولاً در یک راستا هستند! یعنی اصولاً در هر کاری که استعدادی داریم، به آن علاقه هم داریم و این نکته به شدت به موفقیت ما کمک خواهد کرد.

اما گاهی اوقات کارها و مهارت هایی وجود دارند که به آن ها علاقه داریم، اما نمی‌توانیم آن ها را به خوبی انجام دهیم و در واقع در آن ها بی استعداد هستیم. این جور مواقع ما باید یک استعداد را برای خود بسازیم! شاید باورتان نشود اما می‌توان یک استعداد را برای خود ساخت!

کشف علایق آن قدر مهم است که بسیاری از افراد آن را پایه و مبنای استعدادیابی می‌دانند و آن را راهی برای رسیدن به استعدادها توصیف می‌کنند. به همین دلیل ما هم مقاله مجزا با عنوان چگونه علایق واقعی خود را کشف کنیم برایتان نوشتیم که بتوانیم بهترین کمک را در این راستا به شما بکنیم. پیشنهاد می‌کنم حتماً آن مقاله را هم مطالعه کنید.

علاقه و استعداد برتر معمولاً در یک راستا هستند
علاقه و استعداد برتر معمولاً در یک راستا هستند

چگونه استعداد خود را کشف کنیم ؟

حالا سوال مهمی که پیش می‌آید این است که اصلاً استعدادهای خود را چطور باید شناسایی کنیم؟ افراد بزرگ و موفق در زمینه استعدادیابی در طی سالیان مختلف، تست های زیادی ابداع کرده اند و انواع مختلفی از استعداد را بیان کرده اند. مثلاً آقای جانسون اوکانر تستی اختراع کرد که افراد بتوانند به راحتی به وسیله آن مهم ترین استعدادهای خود را کشف کنند که به تست استعدادیابی اوکانر معروف است.

یا آقای هوارد گاردنر 10 هوش و استعداد معرفی کرد که تقریباً در همه انسان ها مشترک است و می‌توان آن را به عنوان کامل ترین تست استعدادیابی در نظر گرفت. پیشنهاد می‌کنم حتماً تست هوش رایگان گاردنر را که در مقاله معرفی هوش های گاردنر به صورت آنلاین برای شما قرار داده ایم را انجام دهید تا به بهترین شکل ممکن استعداد و هوش خود را کشف کنید.

بحث استعدادیابی و راه های کشف استعداد آن قدر گسترده است که نمی‌توان با یک مقاله آن ها را شناسایی کرد و باید مطالعات زیادی داشته باشید و تست های مختلفی انجام دهید تا بتوانید استعدادهای واقعی خود را کشف کنید. از این رو ما در مقالات مختلفی به بررسی این موضوع پرداخته ایم و همان طور که پیش تر هم گفتم، مطالعه آن ها به شدت می‌تواند در کشف استعدادهایتان به شما کمک کند. پیشنهاد می‌کنم حتماً علاوه بر تست هوشی که به شما معرفی کردم، سایر تست های استعدادیابی را هم حتماً انجام دهید.

استعداد برتر خود را پنهان نکنید

آیا بزرگان دنیا استعداد برتر دارند؟

همان طور که گفتم شما خودتان صاحب استعداد برتر هستید و می‌توانید با آن استعداد به بهترین درجات موفقیت برسید. همان طور که افراد موفق و بزرگ دنیا توانسته اند با تکیه بر استعدادهای خودشان به وضعیت کنونی شان برسند.

در واقع شما فقط باید جای درست خود را در این دنیا پیدا کنید و مانند تکه ای از پازل درون آن قرار بگیرید تا آن قسمت کامل شود. اگر مکان درست خودتان را کشف نکنید، همان طور که تکه های پازل نمی‌توانند در جای دیگری قرار بگیند، شما هم نمی‌توانید.

تصور کنید آنتونی رابینز ، یکی از بزرگ ترین سخنرانان تاریخ جهان که هوش کلامی بسیار بالایی دارد، قرار بود به جای این که راه سخنران شدن را در پیش بگیرد، به سراغ کاری مانند فوتبال می‌رفت! طبیعی است که نمی‌توانست در شغل بازکنی فوتبال به موفقیت کنکونی خودش برسد. چرا که فوتبال نیاز به هوش جسمی و حرکتی بالایی دارد نه هوش کلامی و زبانی! پس او جای درست خود را در این دنیا پیدا کرد و به دنبال آن رفت و بی نهایت هم در آن موفق شد.

یا مثلاً لیونل مسی ، بهترین فوتبالیست دنیا که هوش جسمی و حرکتی بسیار قدرتمندی دارد، اگر می‌خواست به سراغ سخنران شدن برود مسلماً اکنون کسی او را نمی‌شناخت و به عنوان سخنران به هیچ وجه مشهور نبود.

می‌بینید؟ هر دوی این افراد بسیار با هوش و موفق هستند. اما اگر قرار بود به جای یک دیگر باشند، هیچ اتفاق خوبی برای آن ها نمی‌افتاد.

شما هم تا جای درست خود را در این دنیا که همان استعداد های برتر شما هستند پیدا نکنید، موفقیتی در انتظارتان نخواهد بود پیشنهاد می‌کنم برای این کار از تست رایگان استعدادیابی شغلی کمک بگیرید.

موفق ترین افراد دنیا هم استعداد برتر خود را شناخته اند
موفق ترین افراد دنیا هم استعداد برتر خود را شناخته اند

بعد از کشف استعداد برتر خود باید چه کار کنیم؟

حالا که متوجه شدید چرا و چگونه باید استعداد برتر خود را شناسایی کنید تا بتوانید با استفاده از آن ها مثل افراد بزرگ و موفق دنیا به موفقیت برسید، زمان آن رسیده که در راستای آن ها حرکت کنید. اگر جای درست خود را در این دنیا بشناسید و برای محکم کردن جای خود تلاش کنید، قطعاً موفقیت در انتظارتان خواهد بود.

اما طبیعتاً کشف استعداد به این راحتی ها نیست و اگر در آن تخصص نداشته باشید، نمی توانید این کار را به درستی انجام دهید و حتی ممکن است با کشف اشتباه استعداد خود مشکلات بزرگی را در زندگیتان رقم بزنید. به همین دلیل یک پیشنهاد فوق العاده در این رابطه برای شما دارم؛

تیم متخصص گام برتر بعد از مدت ها بررسی میان تمام تست ها و شیوه های استعدادیابی نوین جهان، کامل ترین و جامع ترین بسته استعدادیابی موجود را تهیه کرده و به افراد به راحت ترین شکل ممکن امکان استعدادیابی آن ها را می دهد. چرا که تمامی ارزش ها، علایق، تیپ های شخصیتی و هوش های مختلف افراد را مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت با توجه به تمامی آن ها، رسالت زندگی و استعداد هر فرد را مشخص می کند. پیشنهاد می کنم حتماً سری به این بسته جامع استعدادیابی و کشف علایق بزنید و بین کشف استعدادها و پله های ترقی با زندگی عادی یکی را انتخاب کنید. حتماً صوت زیر را هم که از زبان مجتبی مصطفایی، مدرس استعدادیابی و مدیر مجموعه گام برتر گفته شده را گوش کنید تا با اهمیت این موضوع بیشتر آشنا شوید.

همچنین اگر شما هم سوالی در این رابطه دارید، به شماره پشتیبانی گام برتر به شماره 09037942379 در واتساپ پیام دهید تا بتوانیم به صورت تخصصی به کشف استتعداد برتر شما کمک کنیم.

بسته جامع استعدادیابی


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. mona salehi

  با سلام.
  آیا کتاب برای کشف استعداد وجود دارد؟ به دنبال راه های کشف استعداد هستم. دغدغه اصلی‌ام روشهای کشف استعداد است. چون مدرس مقطع ابتدایی هستنم و بسیاری از والدین سؤالاتی در رابطه با استعداد فرزندان خود از من می‌پرسند. اگر می‌شود من را راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن
  1. محمدرضا شهری | پشتیبانی گام برتر

   با سلام خدمت شما، به جای کتاب، پیشنهاد بهتری را برای شما دارم که حتی از کتاب هم بهتر است. توصیه می‌کنم که پک استعدادیابی و کشف علایق ما را دریافت کنید. نسبت به بقیه محصولاتی که در سطح اینترنت وجود دارد جامع‌تر و کامل‌تر است و با هزینه‌ای فوق العاده شما را تبدیل می‌کند به مدرس استعدادیاب تبدیل می‌کند.

 2. محمد رضا شریفی

  خیلی عالی بود ولی برای استعداد یابی مقاله های بیشتری باید خواند

  پاسخ دادن
 3. زهرا رمضانی

  مطالب درمورد کشف استعداد یابی بسیار اموزنده بود ممنون

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image