حقایق والت دیزنی

همه ما در طول زندگی خودتان انیمیشن هایی را دیده‌ایم. فکر کنم که آن لحظات بهترین اوقات زندگی‌مان بوده باشد که تا به حال تجربه کرده‌ایم. یادتان است که اولین انیمیشنی که دیدید چه بود؟ من برای اولین بار خودم میکی ماوس را دیدم. خیلی انیمیشن جذابی بود. اصلاً مگر بهتر از این می‌شد؟ واقعاً عالی بود مخصوصاً آن قسمت‌هایی که دانلد داک در آن‌ها بود، اما چطور این انیمیشن‌ها آنقدر جذاب هستند که هنوز هم که هنوز است در یادها قرار دارد. فکر کنم والت دیزنی تنها کسی بوده است که توانسته چنین انیمیشن‌هایی را برای ما بیافرید. پس بیاید امروز حقایق والت دیزنی را بدانیم که چگونه این حقایق باعث موفقیت او شد؟ پس خیلی حیف می‌شود که حقایق والت دیزنی را ندانید.

حقایق والت دیزنی
حقایق والت دیزنی

مهمترین ویژگی‌های حقایق والت دیزنی

 • والت دیزنی کیست؟
 • از کودکی تا نوجوانی والت دیزنی
 • فروپاشی حکومت دیزنی
 • تحولی بزرگ در خانواده دیزنی
 • کارآفرینی از همان کودکی
 • جنگ مسیر زندگی والت را تغییر داد!
 • والت از دفتر خودش اخراج شد
 • والت دیزنی با فقر چه کرد
 • والت دیزنی در هالیوود (Holy wood)
 • انیمیشن‌های والت دیزنی
 • دیزنی‌لند
 • تالار افتخارات دیزنی

والت دیزنی معجزه‌ قرن بود، فکر کنم همه ما انیمیشن‌هایی مثل میکی ماوس یا سیندرلا یا چیزهای دیگری را دیده باشیم. همه آن‌ها مثل یک رویا است. حالا بد نیست که حقایق والت دیزنی را بدانید، چرا که همین حقایق رازهایی از موفقیت رویاهایش بوده است.

والت دیزنی کیست؟

فکر کنم همه ما اسم والت دیزنی به گوشمان خورده باشد، البته اگر بخواهم او را بهتر معرفی کنم باید بگویم والتر ایلاس دیزنی (Walter Elias Disney) که یک کارآفرین، تاجر، انیماتور، فیلم نامه نویس و یک صداپیشه است.

والت از جمله آدم‌های موفق جهان بود که از خود خاطراتت خوبی را به جای گذاشت. از میکی‌ ماوس گرفته، تا دیزنی‌لندی که به یکی از سمبل‌های آمریکا تبدیل شده. او نابغه‌ای بود که از هیچ چیز شروع کرد و با میلیاردها دلار از دنیا رفت. اگر شما آن را آدم موفقی حساب نکنید، قطعاً او را یکی از ثروتمندترین افراد روی زمین می‌دانید. به علاوه، والت صدا پیشه شخصیت‌های فراموش نشدنی و تاریخی است که هنوز هم که هنوز است، در یاد ما هست. پس اگر می‌خواهید بدانید که در زندگی والت دیزنی چه اتفاقاتی افتاد و چگونه به موفقیت رسید، با ادامه این مقاله همراه باشید.

از کودکی تا نوجوانی والت دیزنی

خب، در حقیقت والتر متولد 5 دسامبر سال 1901 در شیکاگو، ایلینویز است. پدر او یک مهاجر ایرلندی بود که به طمع پول به آن کشور آمد و همچنین مادر او، فلورا کالز دیزنی یک فرد انگلیسی آلمانی بود که با الیاس دیزنی یا همان پدر والت دیزنی ازدواج کرده بود. خانواده دیزنی یک خانواده 7 نفره بود. آن‌ها 4 برادر به نام‌های والت، روی‌، هربرت و ری بودند. همچنین یک دختر به نام روث در این خانواده زندگی می‌کرد.

الیاس دیزنی، یک کارگر در راه آهن اقیانوس آرام بود و به خاطر حقوق کمی که داشت با بچه‌های خود به طور خیلی بدی با آن‌‌ها رفتار می‌کرد. حتی این رفتارهای بد پدر باعث شد که دو تا از فرزندان آن به نام‌های هربرت و ری از آن خانه فرار کنند. با این کار تنها 3 بچه تنها با آن بودند. منظور من این است که روث، والت و روی  خانواده خود را ترک نکردند. در ادامه می‌خواهم درباره دلایل مهاجرت آن‌ها از بریتانیا به آمریکا به شما بگویم…

داستان زندگی خانواده دیزنی

همان طور که به شما گفته بودم، پدر و مادر او اهل بریناتیا بودند. پس در آمریکا چه کار می‌کردند؟

سال 1878، مردم به  قاره آمریکا هجوم آوردند تا بتوانند در آن‌جا طلا پیدا کنند، چرا که در آن زمان آمریکا منبع بزرگی از منابع طبیعی بود و مردم کم درآمد کشورهایی چون امپراطوری بریتاینا به آن کشور رفتند تا بتوانند یک شبه پول‌دار شوند. پس به همین دلیل بود که این خانواده اول به کانادا مهاجرت کرد و تا سال 1884 در آن‌جا دنبال طلا می‌گشت، اما شرایط به ضرر آن‌ها تمام شد، به طوری که آن‌ها نتوانستند به مقدار زیادی طلا دست پیدا کنند. فقر به آن‌ها فشار زیادی آورده بود، به طوری که حتی خانه‌ای را نداشتند تا شب را در آن‌جا بخوابند.

در نهایت آن‌ها مجبور شدند که در سال 1906، یعنی وقتی که والت 4 ساله بود از شیکاگو به میسوری(Missouri) بروند. البته این از آن دسته مسافرت‌های والت‌ها بود که دلیل داشت و دلیل این سفر این بود که آن‌ها قصد داشتند که به مزرعه تازه‌ ساز برادر الیاس، یعنی رابرت دیزنی بروند.

حقایق والت دیزنی - ذهن کودکان
حقایق والت دیزنی – ذهن کودکان

فروپاشی حکومت دیزنی

خب یادتان است که به شما گفته بودم که دو تا از برادران والت خانه پدری خودشان را ترک کردند؟ این خانواده از سمت پدرشان ضربات زیادی را خورده‌اند که جبران ناپذیر بود. وقتی به زندگی والت نگاه می‌کنم به یاد ایلان ماسک می‌افتم، او نیز برخی از خواهرها و برادرهای خودش را از دست داده بود و با برادر خودش تنها بود. به نظرم بد نیست که نگاهی به زندگی نامه ایلان ماسک بیندازید. داشتم می‌گفتم که شاید برادران دیگر والت می‌توانستند او را در این مسیر همراهی کنند و او راحت‌تر و با سختی کمتر بتواند والت دیزنی بشود. اما این طور نشد. ولی در ادامه مسیر برای والت اتفاقات خوبی رقم خورد.

از جمله این اتفاقات می‌توان از مهاجرت آن‌ها به کانزانس سیتی اشاره کرد، که او را عضوی از آکادمی هنری کانزانس سیتی کرد که او را واقعاً به نقاش واقعی تبدیل کرد.

تحولی بزرگ در خانواده دیزنی

در خانواده دیزنی اوضاع داشت بهتر و بهتر می‌شد، سال 1911 پدر آن‌ها برای تحویل روزنامه‌ها با دفتر روزنامه‌ کانزانس سیتی استار قرار داد بست. با این کار او فرزندان خود را به استخدام در آورد، منظورم والت و روی اُ است، چرا که آن‌ها در طول روز بایستی 700 نسخه روزنامه را در صبح و حدود 600 روزنامه را در بعد از ظهر که روزنامه چاپ دوم روزش را داشت پخش می‌کردند. تازه این کار را برادران دیزنی در هر شرایط آب و هوایی با کتانی‌های کهنه‌شان انجام می‌دادند. مثلاً در یک روزی آسمان بارانی بود و باران به شدت می‌بارید، والت و برادرش مجبور بردند که روزنامه‌ها را به همه آن افراد بخش می‌کردند. اگر من جای والت بودم جا می‌زدم و مثل برادرانش فرار می‌کردم، چون او از بچه‌هایش به عنوان کارگر استفاده می‌کرد.

حقایق والت دیزنی - سختی ها
حقایق والت دیزنی – سختی ها

کارآفرینی از همان کودکی

یادتان هست که والت کارمند شرکت پدری خودش شده بود؟ او از تمام فرصت‌های زندگی خودش به خوبی استفاده می‌کرد. چرا که او هیچ وقت از کار زیاد شکایت نمی‌کرد، هرچند که برای او سخت باشد. انگار که او کارآفرین درون دارد و از آن درآمدزایی می‌کند. جالب است که بدانید که او وقتی کسی را جذب می‌کرد، آن را از پدرش مخفی نگه می‌داشت و درآمدی که از آن حاصل می‌شد را برای خودش نگه می‌داشت. او برای یک مدت این کار را نزد پدرش انجام می‌داد تا این که خودش شروع کرد به خریدن روزنامه از عمده فروشان آن تا سود بیشتری را برای خودش باقی بگذارد. با همین کاری که والت انجام می‌داد حدود 250 دلار را برای خود آفرید. آن هم در سن 10 سالگی.

جنگ جهانی اول و والت

سال‌های پیش از جنگ جهانی اول، پدر برادران دیزنی اوضای بهتری را پیدا کرد. او عضو یکی از شرکت (O-zell) در شیکاگو شد. همین رفتن به شیکاگو باعث شد که والت در دبیرستان مک کنلی شروع به درس خواندن کند. البته رفتن به شیکاگو کار را برای والت سخت‌تر از گذشته شد. چرا که او یکی از اعضای انجمن هنری کانزانس سیتی بود و در آن زمان تحت آموزش لوئیس فدریگ گرل برای یادگیری نقاشی‌های پرتره بود.

1918 همان سالی بود که والت آماده رفتن به جنگ جهانی بود، او به خاطر قد کوتاهی که داشت، نمی‌توانست به ارتش برود. وقتی والت این خبر را شنید از رفتن به جنگ ناامید شد، اما برادر او قبل از او به جنگ رفته بود و از اوضاع آن‌جا برای تعریف می‌کرد، او ترغیب می‌شد که به جنگ برود و در نهایت تلاش‌های او باعث شد که او به صلیب سرخ بپیوند آن هم در جایگاه یک راننده آمبولانس. جالبی آمبولانس او این بود که در اطراف او پر از شخصیت‌های کارتونی بود که آمبولانس او را جذاب کرده بود.

حقایق والت دیزنی - بزرگسالان
حقایق والت دیزنی – بزرگسالان

جنگ مسیر زندگی والت را تغییر داد!

جنگ تمام شد و والت بی‌کار بود. البته پدر آن‌ها یعنی الیاس دیزنی آن‌ها را بی‌کار ول نمی‌کرد و سریعاً آن‌ها را سر کار می‌برد. برای این که او بی‌کار نماند، پست نگهبانی در شرکت O-zell  را به او داد. فکر می‌کردم که این کار او را محدود می‌کند اما در حقیقت این کار  وقت زیادی را به والت می‌داد تا بر روی طرح‌هایش کار کند و آن‌ها را بکشد. حتی او برای این که آموزش ببیند گاهی از آن‌جا مرخصی می‌گرفت و به کانزانس سیتی می‌رفت.

والت وقتی دید که با کار کردن در این پست، وقت بیشتری را دارد که بر روی طرح‌هایش کار کند، تصمیم گرفت که کاریکاتور روزنامه نیز طراحی کند. البته والت همیشه در این کار با شکست مواجه می‌شد، نه به خاطر مدل نقاشی کردنش، اصلاً او طوری نقاشی می‌کرد که دیگران نمی‌توانستند، بلکه به خاطر نداشتن حس انتقاد در طرح‌هایش.

در نهایت او نتوانست آدم موفقی به عنوان کاریکاتوریست روزنامه شود، پس به دنبال کار در استودیوها رفت و بالاخره استودیو (pesmen-rubin) او را با حقوق 50 دلار پذیرفت. 50 دلار رای یک ماه پول بسیار ناچیزی است ولی والت برای علاقه‌اش هر کاری می‌کرد. اما طولی نکشید که از این کار خود نیز اخراج شد، چطور بگویم اخراج نشد، مدت قرار دادش با آن استودیو به پایان رسید.

جرقه کارآفرینی والت دیزنی

بعد از آن که والت نتوانست کاری را برای خودش دست و پا کند، با همکار قدیمی خود اوب ایورکس (Ub Iwerks) در آن شرکت شروع به کار کردند. اولین مشتری این شرکت یک ناشر بود که والت او را راضی کرده بود که اتاقی را به او و همکارش بدهد و تا آن را استودیو خود کنند و والت با پس انداز 250 دلاری خود بقیه وسایل استودیو را فراهم کرد. روزها و ماه‌ها گذشت و به موفقیت‌هایی رسیدند که اصلاً تصورش را هم نمی‌کردند. این سرعت شکوفایی آنقدر زیاد بود که توانستند یک دفتر برای خودشان بخرند.

این شرکت دست رنج دو همکار خوب بود. کارها به خوبی و خوشی پیش می‌رفت تا این که والت در روزنامه آگهی را دید که او را از خود بی خود کرد. او آگهی درباره استخدام یک انیماتور در استودیویی را دید. پس تصمیم گرفت که خودش و طرح‌هایش را به آن‌جا ببرد و جوابی از مدیر عامل آن شرکت بگیرد.

او رفت و با مدیر روبه رو شد و مدیر عامل آن‌جا با طرح‌های والت. آن مدیرعامل باورش نمی‌شد که کسی بتواند چنین چیزهایی را به تصویر بکشد. پس او را استخدام کرد آن هم با حقوق هفته‌ای 40 دلار. خودتان حساب کنید ماه چهار هفته است و هر هفته 40 دلار می‌شود 160 دلار در ماه. این حقوق آنقدر وسوسه انگیز بود که والت نتوانست در برابر آن مقاومت کند.

حقایق والت دیزنی - پول
حقایق والت دیزنی – پول

والت از دفتر خودش اخراج شد

سال 1920 والت خود را از شرکت خودش باز نشسته کرد و رفت در دنیای تبلیغات انیمیشنی. می‌توانم به شما بگویم که این بهترین قسمت زندگی والت دیزنی بوده. این کار والت من را یاد راز موفقیت استیو جابز انداخت که او نیز خودش از شرکت خودش اخراج شد ولی برگشت تا اتفاقاتی را رقم بزند که فقط شرکت او یعنی اپل می‌توانست رقم بزند. خب بد نیست  که به این مقاله نگاهی بیندازید و آن را مطالعه کنید. بگذریم، داشتم می‌گفتم که والت رفت در دنیای انیمیشن. کارهایی که والت انجام می‌داد همیشه با بقیه فرق می‌کرد. مطمئن هستم که می‌خواهید بدانید چرا؟

دلیلش این است که او وقتی می‌خواست انیماتور بشود از معلم خود روش‌های بهینه‌سازی انیمیشن را آموخت. این معلم او کتابی به نام کارتون‌های متحرک (Animated Cartoons) بود. به نظر من اگر واقعاً می‌خواهید یک کارتون‌ساز بشوید این کتاب را یک بار هم که شده مطالعه کنید.

لفوگرام، پدیده والت دیزنی

مدت‌ها گذشت تا این که تبلیغات کارتونی برای والت تبدیل به یک سرگرمی شده بود و همین سرگرمی زمینه‌ساز لفوگرام بود. پس والت و دوست جدیدش فرد هارمن شرکتی را به نام لفوگرام (Laugh-O-Gram) تأسیس کردند و از افرادی مثل اوب ایورکس، رودولف ایزینگ و هیو هارمن (برادر فرد هارمن) دعوت کردند که به این شرکت بیایند و در آن‌جا به عنوان انیماتور کار کنند.

والت و همکارانش این شرکت را ساختند تا از آن معجزه بیافرینند. معجزه‌ای که می‌توانستند بیافرینند، ساخت یک کارتون بود. خب باید می‌رفتند و آن را انجام می‌دادند تا دیر نشده. آن‌ها 15 هزار دلار برای این کار جمع‌آوری کردند و با همین مبلغ دو فیلم کوتاه انجام ساختند که در سراسر آمریکا پخش شد. این انیمیشن‌ها برای والت شهرت زیادی را به همراه آوردند نه پول خوبی را! این کار او را تا مرز ورشکستگی پیش برد که این ورشکستی او را مجبور کرد که کارخانه عجایب خود را بفروشد. حالا که والت کارخانه را فروخته فقط یک دوربین و یک نسخه از آلیس و سرزمین عجایب را دارد.

حقایق والت دیزنی - شجاعت
حقایق والت دیزنی – شجاعت

والت دیزنی با فقر چه کرد؟

وقتی که والت تمام زندگی خود را سر کارخانه لفوگرام از دست داد، در فقر مطلق فرو رفت. به طوری که او پول غذا خریدن و لباس خریدن برای خودش را نیز نداشت! حتی وقتی اتفاق خوبی برای والت می‌افتاد، به خاطر شرایط بدی که داشت آن را رد می‌کرد. بیاید به این داستان از زبان یک دندان پزشک گوش بدهید که می‌خواسته با والت دیداری را داشته باشد ولی نتوانسته بود. پس خوب به داستانش گوش کنید.

“در سال 1922 بودیم، تقریباً مشتری‌های مطب ریزش کرده بود. تصمیم گرفتم تبلیغات کنم تا حداقل بتوانم افرادی را برای مداوا به مطب بیاورم. شنیده بودم که فردی وجود دارد که می‌تواند تبلیغات را به گونه‌ای بسازد که برای دیگران جذاب باشد. می‌گفتند که او والت دیزنی است. من از او خواستم که به مطب من بیاید و با او درباره فیلم کوتاهی که قرار بود برایم بسازند صحبتی داشته باشم. اما والت درخواست من را رد کرد. من فکر کردم که وا واقعاً نمی‌خواهد با من کار کند و بعداً در نامه‌ای به من گفت:” آقای کرام، من را ببخشید من به خاطر این که کفش‌هایم را برای تعمیر به کفاشی داده بودم نمی‌توانستم بیایم و الان این را می‌خواستم به شما بگویم که کفاش به من گفته که باید 1.5 دلار بدهی تا کفش‌هایت را به تو بدهم و من اصلاً پولی در بساط ندارم، پس من را ببخشید.”

من وقتی شنیدم که اوضاع والت این گونه است، به سرعت رفتم و آن 1.5 دلار برای تعمیر کفش او را دادم و همچنین با او 500 دلار قرار داد بستم تا برای من فیلم کوتاهی را بسازد و در آخر او این کار را کرد. واقعاً آن فیلم، بهترین چیزی بود که تا حالا دیده بودم.”

در نهایت والت از این شرایط در آمد و دوباره پا در عرصه فیلم‌سازی نهاد. والت وقتی دوباره رفت سراغ فیلم سازی، دیگر اشتباه قبلی خود را نکرد. این اشتباه حضور او در کانزانس سیتی بود. پس عزم خود را جزم کرد که به هالیوود برود.

والت دیزنی در هالیوود(Holy wood)

1923 وقتی که والت فیلم آلیس سرزمین عجایب را پس از سال‌ها به پایان رساند و آن را به کالیفرنیا برد. والت با این پول که از این راه به دست آورده بود خود را به هالیوود رساند. هالیوود والت را از این رو به آن رو کرد، چرا که همه حرفه‌ای‌ها در آن‌جا جمع شده بودند و بهترین آثار را خلق می‌کردند. در حقیقت والت به هالیوود رفت که تا کار پیدا کند و مشغول به کار شود و بهترین اتفاقات را برای خودش و انیمیشن‌هایی که قرار بود ساخته شود رقم بزند.

البته یکی دیگر از دلایلی که والت به هالیوود رفت حضور برادرش در آن‌جا بود. یادتان است که او به تازگی از فقر نجات پیدا کرده بود، پس پول زیادی را در بساط نداشت و همچنین به برخی از افرادی که قبلاً با آن‌ها کار کرده بود بدهکار بود. پس رفت تا با یک تیر دو نشان را بزند. اما همان‌طور که می‌دانید اوضاع طبق خواسته‌های والت پیش نرفت و هیچ کس در هیچ استودیویی به او کار نداد، با این حال که او نقاش خوبی بود.

وقتی والت اوضاع را این گونه دید، تصمیم گرفت که خودش برای خودش کاری را دست و پا کند و همین جا بود که با خودش گفت:(( اگر برای من شغلی نیست، خودم یکی می‌سازم.))

پس این کار آفرین در گاراژ خانه برادر خودش شروع به کار کرد و همان جا با هم استودیوی برادران دیزنی (Disney Brother cartoon studio) را بنیان گذاشتند. خب کمپانی نوپای دیزنی شروع به کار کرد. البته باید بگویم والت معجزه کرد تا توانست شروع کند، چرا که او هیچ چیزی در دستان خود برای فیلم‌برداری نداشت و در حقیقت با دستان خالی، شاهکاری را برای مردم نیویورک آفرید. حالا فکر کنم بپرسید که فیلم‌های والت چطور سر از نیویورک در آورد؟

چرا که سرویسی که این کارتون را پخش می‌کرد رسانه‌های نیویورک سیتی را در دستان خود داشت. یعنی این که مارگارت جی.وینگر فقط شبکه‌های نیویرکی را در انحصار خود داشت. راستی اصلاً به شما نگفتم که این کارتون چه بود، این کارتون الیس کمدی بود که تا قسمت دوازدهم ساخته شد، آن‌ هم به خاطر دلایلی.

حقایق والت دیزنی - فکر و باور
حقایق والت دیزنی – فکر و باور

انیمیشن‌های والت دیزنی

خب وقتی که والت به هالیوود رفت، دریچه رویاهایش را باز کرد. او تمام رویایی را که از دوران جوانی با خود به دوش می‌کشید را تا مقصد اصلی‌اش حمل کرد. ثمره این تلاش‌های دیزنی به شخصیت‌هایی چون اسوالد، میکی ماوس، سفید برفی، سیندرلا و حتی مک کوئین ختم شد. استادیو دیزنی دیگر انیمیشن نمی‌ساخت، بلکه رویاهای بچه‌ها را به حقیقت تبدیل می‌کرد. حالا، آیا می‌دانید که هر یک از این شخصیت‌ها برای والت چه کارهایی کردند؟

بهار سال 1928 والت در شرف طراحی دومین شخصیت انیمیشنی خودش بود. منظورم اسوالد است، همان شخصیتی که خیلی شبیه به میکی ماوس است. راستی میکی ماوس همان برند والت بود، پشت پرده این شخصیت داستان‌های زیادی از جمله ورشکستگی های بزرگ برای استادیوی دیزنی بوده است. در کل اگر بخواهیم از این موش کوچولو بگوییم، باید گفت که برای والت اتفاقات خوبی را رقم زد، مثلاً همین شخصیت با والت کاری کرد که بر روی پیاده‌روی هالیوود قدم بگذارد یا پنج ستاره برای کمپانی خود به دست بیاورد.

بعد از آن، والت رفت سراغ طولانی‌ترین فیلم سینمایی. این فیلم سفید برفی و هفت کوتوله بود. این کارتون طولانی‌ترین کارتونی بود که والت تا به حال به خود دیده بود و این طولانی بودن یک سری مشکلانی مثل هزینه زیاد را برای او به بار آورد. یعنی حدود 1.5 میلیون دلار پول صرف این پروژه کرد که ریسک بسیار بزرگی برای کمپانی دیزنی بود. این کمپانی چنین پولی را نداشت. پس باید وام می‌گرفت. آن‌ها وام خود را گرفتند و این کارتون بی‌نظیر را به تصویر کشیدند. گرچه این پروژه میلیون ها برای والت تمام شد اما پول خوبی را برای او به جای گذاشت. مثلاً 8 میلیون دلار از این کارتون دست‌گیر دیزنی شد.

این‌ها همه برخی از معجزات والت دیزنی بود. در کلیپ زیر یک راهپیمایی از تمام شخصیت‌های دیزنی تا به حال است که تنوع و تعداد آن‌ها را می‌توانید ببینید. فکر کنم حتماً دوست داشته باشید، چرا که واقعاً خواهید فهمید که دیزنی‌لند واقعاً جای رویاهاست.

دیزنی لند

کارهای طولانی والت را به شدت خسته می‌کرد. منظورم این است که او دوست نداشت که فقط در یک کاری استمرار داشته باشد. والت در کل زندگی خود جهان را به گونه‌ای دیگر می‌دید که همین دید او، وجه تمایزش با دیگران بود. والت کاملاً در رویاهای خودش غرق شده بود که تصمیم گرفت که آن ها را به حقیقت تبدیل کند. پس رفت تا پارک رویایی Disney land را بسازد. البته، والت ایده این پارک را از شهر بازی لس‌آنجلس یاد گرفته بود.

این شهربازی تاریخی برای والت مشکلات زیادی از جمله تنهایی که در این مسیر وجود داشت را به همراه داشت که در نهایت والت با تمام آن‌ها مقابله کرد. وقتی که والت میدان را خالی دید، رفت و با شبکه ABC قرار داد بست و 5 میلیون دلار برای این پروژه جمع‌آوری کرد. مدت‌ها طول کشید تا این که در نهایت دیزنی آن را در سال 1955 به حقیقت تبدیل کرد. والت سرزمینی را خلق کرد که نماد آمریکا شد و میراثی پر سود برای دیزنی‌ها.

تالار افتخارات دیزنی

در نهایت والت دیزنی زندگی سختی را پشت سر گذاشت، ولی با میلیاردها دلار مسیر 65 ساله زندگی خود را به پایان رساند. والت دیزنی از نظر من معجزه‌ای بود که آمریکا تا به حال به خود ندیده بود و سرسخت‌ترین مردی بود که من تا به حال به خودم دیده ام، اصلاً مگر می‌شود که کسی بتواند پس از آن همه شکست دوباره از زمین بلند شود و به مسیر خودش ادامه بدهد؟ هرچند که در این مسیر زخمی شد. او با این سرسختی که داشت 22 اسکار گرفت و تقریباً نامزد بیشترین اسکارها بوده. از اسکار میکی ماوس گرفته تا اسکار سفید برفی و دانلد داک. والت 3 بار نامزد گلدن کلوپ شد و 4 جایزه امی به دست آورد. به طور کلی زندگی او مملو از موفقیت‌های پنهان است…


نویسنده: محمدرضا شهری
نویسنده: محمدرضا شهری از تیم گام برتر

 

 1. صفری

  سلام مقاله خوبی بودن بنظر من نا امید نشدن از شکستها و دوباره شروع کردن رمز موفقیت والت دیزنی بوده

  پاسخ دادن
 2. منیر سادات حسینی

  ممنون. زندگی نامه جالبی داشت واقعا این همه تلاش پشتکار ستودنی ست. والگویی برای ما که زود انرژیمونو از دست میدیم وخیلی زود نا امید میشیم.

  پاسخ دادن
 3. معصومه شاهری

  سلام.باره ها شکست خورد ولی باورهایش را به حقیقت تبدیل کرد.خیلی عالی بود.سپاس

  پاسخ دادن
 4. nemati

  درود بر جنااااب محمدرضااا😊🍃🍁

  بالاتررررین لذت اینه که هرکسی معجزه ی زندگی خودش باشه 😊👏👏🍃🍁

  این لذت رو برای تک تکتوووون ارزو میکنم 🍂🍃🍁🍂🍃🍁🍂🍃🍁

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   درود بر همراهی گرم شما خانم نعمتی عزیز
   متشکریم

 5. حمیده فعال فرد

  سلام مقاله جالبی در مورد والت دیزنی بود که ما را با زندگی و تلاشهای او بیشتر آشنا کرد مقاله به خوبی نوشته شده فقط اگر کمی ویرایش شود از این هم بهتر می شود.

  پاسخ دادن
 6. رقیه کریمی

  سلام تلاش . استفاده از فرصتها. تجسم خلاق ‌. عبرت گرفتن از استباهات

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   ممنون از توجه شما خانم کریمی عزیز

 7. مهدوی

  سلام مقاله خیلی خوبی بود. برای موفقیت بنده شجاعت رو ندارم لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   فقط کافیه شروع کنید خیلی از ترس های ما هیچوقت اتفاق نمی افتند فقط جلوی موفقیت مارا می گیرند
   پس پر انرژی شروع کنید
   موفق باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image

چطور از راه تدریس به درآمد
چند میلیونی برسیم؟

ورود
close-link