راه کارهایی برای فروش بیشتر

صاحبان کسب و کار همواره دغدغه‌ فروش محصولاتشان را دارند. چرا که بدون فروش موفق، تمام هزینه‌های طراحی، تأمین مواد اولیه، تولید و نگهداری محصولاتشان به هدر خواهد رفت. شما نیز اگر صاحب یک کسب و کار هستید که علاقه‌مندید از روش‌های به‌ روز و مؤثرتر برای فروش محصولات خود استفاده کنید، تا انتهای مقاله راه کارهایی برای فروش بیشتر همراه ما باشید تا با روش‌ها آشنا شوید.

راه کارهایی برای فروش بیشتر
راه کارهایی برای فروش بیشتر

مهم ترین راه های افزایش فروش

 • تعریف فروش
 • متعهد عمل کنید
 • با تمام وجود بفروشید
 • اهمیت جایگاه شما نزد مشتری
 • یادگیری مستمر داشته باشید
 • مسئولیت کامل نتایج را بر عهده بگیرید

این موارد تنها بخشی از راه کارهایی برای فروش بیشتر هستند. با ادامه این مقاله همراه باشید تا این راهکارها را به خوبی یاد بگیرید…

افزایش فروش
افزایش فروش

تعریف فروش

می توان به فرآیند معرفی یک محصول و مشخصات آن به مشتری برای انتخاب درست جهت خرید فروش گفت.

در فعالیت های مربوط به فروش یک محصول می توان از زمینه های مختلفی استفاده نمود تا بتوان بهترین و بالاترین بازدهی را داشت و از همین رو یکی از روش ها و راهکارهای موثر می توان انتخاب درست زمینه های تبلیغاتی و بازاریابی اشاره نمود که این دو عامل می تواند بهترین فرصت را برای معرفی درست محصول و خدمات فراهم آورد. همچنین شناخت و آشنایی کامل با این عرصه ها و مزیت ها و معایب آن ها می تواند یکی از بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد نماید و در این خصوص انجام مشاوره بهترین راهکاری است که بتوانید به بهترین گزینه ها اقدام نمایید.

تعریف فروش از زبان بزرگان

بریان تریسی: فروش، انتهایی ترین عملیات بازاریابی در یک معامله و شروع یک رابطه بلند مدت با مشتری است.

تام هاکینز(هاپکینز): فروشندگی، حرفه ای پیچیده و سخت بوده و موفقیت در گرو برخورداری از مهارت های فنی و تخصصی، ارتباطی و تعاملی با انسان ها است. برخلاف تفکرات رایج، فروشندگی، مجبور کردن مشتری به خرید نیست. فروشنده حلقه ارتباطی زنجیره سازمان با مشتری است. فروشنده کسی است که نیاز مشتری را درک نموده، به منظور انتخاب صحیح، مشتری را صادقانه راهنمایی نماید و سرانجام قادر باشد توافق و اعتماد مشتری را برای خرید، جلب نماید.

کاتلر: مصرف کنندگان در صورتی که به حال خود رها شوند به طور معمول محصولات یک مؤسسه را به حد کافی نخواهند خرید. بنابراین، این وظیفه فروشنده است که با استفاده از تکنیک های نوین بازاریابی محصول خود را به بهترین وجه بفروشد.

راه کارهایی برای فروش بیشتر - برایان تریسی
راه کارهایی برای فروش بیشتر – برایان تریسی

آیا شما هم در کار فروش هستید؟

در پاسخ به این سوال در بیشتر مواقع افرادی که محصول مستقیمی را در کسب و کار خود برای فروش ندارند یا به بیانی فروشنده نیستند پاسخ می دهند خیر.

اگر بخواهید که چند ثانیه فکر کنید متوجه موضوع می شوید که هر کسی به نوعی در کار فروش است.

مهم نیست چه می کنید. کل زندگی شما فرایند مداوم ارتباط برقرار کردن، متقاعد کردن و تأثیرگذاشتن بر دیگران است.

تنها سؤالی که باقی می ماند و آن اینکه ” چقدر در این کار ماهر هستید؟ “

توانایی شما در ” فروش ” به دیگران ، تعیین کننده موفقیت تتان در زندگی، شغل و نیز دیگر زمینه ها خواهد بود.

هرچه در کار فروش بهتر باشید فرصت های بیشتری خواهید داشت.

اگر درآمد و موفقیت شما به فروش وابسته است، با به کارگیری توصیه هایی که در ادامه خواهم گفت زندگی خود را دگرگون کنید.

متعهد به حدّ اعلا باشید

افراد خوش بین یا افرادی با سطح توقع بالا از موفقیت نهایی، بلند پروازند. هرچه خوش بین تر باشند، بلند پروازتر و مصمم تر می شوند. بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که بلند پروازی مهم ترین نمود خوش بینی و ویژگی کلیدی برای دستیابی به موفقیت های بزرگ در فروش یا هر حوزه دیگری است. این ویژگی چنان اهمیتی در تعیین هدف، جسارت و پافشاری دراد که به تنهایی ضمانت می کند شما بر هر مانع و مشکلی که بر سر راهتان قرار بگیرد، غلبه کنید.

افراد بلند پرواز یک ویژگی برجسته در فروش دارند. آنان خود را مستعد بهترین بودن در رشته خود می دانند. آن ها متقاعد شده اند که می توانند با فروش ِ میزان ِ قابل توجهی از محصولات یا خدمات خود، به اهدافشان برسند و کاملاً مصمم اند که آن را انجام دهند. تنها سؤالی که از خود می پرسند این است که، ” چگونه؟ “

شاید مهم ترین گامی که می توانید در زمینه فروش بردارید این است که ، به حدّ اعلای شخصی جزو بهترین های رشته خود شدن، متعهد شوید.

این استنباطی است که همیشه وجود دارد. هر کسی که امروز جزو  10 نفر اول است، زمان شروع جزو 10 نفر آخر بوده است. کسی که امروز خیلی خوب کار می کند، یک روز بد کار می کرده است. کسی که در صدر رشته شما است، روزی حتی در این رشته هم نبوده است.

برای وارد صف شدن باید تصمیم بگیرید که می خواهید در رشته خود بهترین باشید و بعد وارد عمل شده و هر دانش و مهارتی را که برای پیشرفت خود به آن نیاز دارید، یاد بگیرید و به کار ببندید.

اگر تعهد کامل به رسیدن به حدّ اعلا دارید و هرگز دست از تعهد خود نمی کشید، در نهایت به یکی از ماهرترین و پردرآمد ترین فروشنده های رشته خود تبدیل می شوید.

راه کارهایی برای فروش بیشتر - بیشترین تلاش
راه کارهایی برای فروش بیشتر – بیشترین تلاش

به گونه ای عمل کنید که گویی شکست غیر ممکن است

ترس، تردید و شک بزرگترین دشمنان موفقیت و شادکامی هستند و همیشه بوده اند. به همین علت برترین فروشندگان مدام کار می کنند تا با ترس هایی که جلوی موفقیت اکثر فروشندگان را می گیرد، دست و پنجه نرم کنند.

ترس عمده ای که بر سر راه شما به سمت موفقیت، بزرگترین موانع را ایجاد می کند دو عامل است:

 1. ترس از شکست یا باخت
 2. ترس از عیب جویی و جواب رد از سوی دیگران است

این دو عامل دشمنان اصلی شما هستند که باید بر آن ها غلبه کنید.

اتفاقاً این شکست یا جواب رد نیست که به شما لطمه اصلی را می زند یا از موفقیت شما جلوگیری می کند، بلکه ترس از شکست یا جواب رد است که چنین حالتی را در شما به وجود می آورد.

این پیش بینی کردن یا جواب رد شنیدن است که شما را زمین گیر می کند و از انجام آن چه که باید بکنید تا به اهدافتان برسید، بازتان می دارد.

تفاوت بین قهرمان و ترسو این است که قهرمان فقط چند لحظه بیشتر شجاع می ماند. فرد شجاع خود را وادار به رویارویی با ترس و انجام کار، به هر نحوی که شده، می کند.

روشی که به کمک آن می توانید احساس ترس از شکست را خنثی سازید تکرار این عبارت است :« من می توانم انجامش بدهم». بارها و بارها این جمله را بگویید تا اینکه واقعاً باورش کنید.

هر زمان که عبارت ” من می توانم انجامش بدهم” را برای خود تکرار کنید، ترس هایتان کاهش و اعتماد به نفستان افزایش پیدا می کند.

با انجام این عمل عزت نفس و تصویری که از خود دارید، را تا آن حد بالا می برید که درنهایت هیچ چیز نمی تواند جلوی شما را بگیرد. شما در درون خود ذهنیتی از یک فروشنده کارآمد می آفرینید.

به گفته ارسطو:« به گونه ای عمل کنید که گویی از پیش به هدف دلخواه خود رسیده اید، در این صورت به آن خواهید رسید».

راه کارهایی برای فروش بیشتر - موفقیت
راه کارهایی برای فروش بیشتر – موفقیت

3.با تمام وجود به فروش بپردازید

برترین فروشندگان به محصولات و خدمات خود اعتقاد دارند. آن ها مشتریان خود را نیز باور دارند. مهم تر از همه، آن ها به خود و قابلیت هایشان برای موفقیت اعتقاد دارند.

باید بهتون بگویم که رابطه مستقیمی بین میزان اعتقاد شما به خود و به ارزش محصول یا خدمات خود، با توانایی شما در متقاعد کردن دیگران وجود دارد. فروش را اغلب ” انتقال اشتیاق” می نامند.

هر چه به آنچه که می فروشید مشتاق تر باشید، این اشتیاق مُسری تر خواهد بود و مشتری هایتان بیشتر آن را احساس می کنند و واکنش نشان خواهند داد.

آدم ها بیش از هرچیزی در کارهایشان احساساتی عمل می کنند. به همین دلیل است که دل به کار دادن عنصری حیاتی در فروشِ موفقیت آمیز است.

همه برترین ها خود را دوست دارند و عاشق کارشان هستند و مشتریانشان می توانند آن را حس کنند، اینجا است که اهمیت رضایت شغلی نمایان می شود.

راه کارهایی برای فروش بیشتر - انتقال اشتیاق
راه کارهایی برای فروش بیشتر – انتقال اشتیاق

اهمیت جایگاه شما در قلب و ذهن مشتری

برترین فروشندگان خود را بیشتر یک مشاور می بینند تا یک فروشنده. آن ها خود را راهنما، یاور و دوست مشتری خود می دانند. در واقع آن ها بیشتر از هر چیز دیگر، خود ررا مشگل گشا می دانند.

شاید مهم ترین تعیین کننده در این که شخص از شما خرید می کند یا نه، این باشد که او چه فکر و احساسی درباره شما دارد. در بازاریابی به آن ” جایگاه ” می گویند.

در واقع می توان گفت جایگاهی که شما در قلب و ذهن مشتری تان دارید با واژگانی تعیین می شود که مشتری به هنگام فکر کردن درباره شما و تعریف از شما، در غیابتان و پیش دیگران، به کار می برد.

از ده ها هزار مشتری پرسیده شد که نسبت به بهترین فروشندگانی که از آن ها خرید می کنند، چه فکر و احساسی دارند، پاسخ مشترکی که اکثر آن ها دادند این بود که آن ها بهترین فروشندگان را بیشتر مشاور خود می دانند تا در جایگاه یک فروشنده.

وقتی مثل یک مشاور راه می روید، حرف می زنید و عمل می کنید، خودتان را از کسانی که خود را فروشنده می بینند، جدا و حرکت خود را به سمت پیوستن به آن 10% اول رشته خود، آغاز کرده اید.

راه کارهایی برای فروش بیشتر - ذهن
راه کارهایی برای فروش بیشتر – ذهن

خود را وقف یادگیری مستمر کنید

لازمه درآمد بیشتر، یادگیری بیشتر است. نهایت تلاش شما در امروز، در حدّ دانش و مهارت کنونی تان است. طبیعی است که شما نمی توانید صرفاً با سخت تر کار کردن و به کار گرفتن هرچه بیشتر توانایی های موجودتان نتایج بیشتر یا بهتری بگیرید. اگر می خواهید در آینده درآمد بیشتری داشته باشید، باید روش ها و مهارت های جدید را یاد بگیرید و آن ها را به کارببندید.

حقیقت این است که ما در حال تجربه کردن انفجاری از دانش و فناوری هستیم که در تاریخ بشریت بی سابقه بوده است و این پیشرفت ها در حال خلق رقبای جدید است. به همین دلیل است که یادگیری مستمر، حداقل شرطی برای موفقیت در دنیای امروز است.

آینده به طالبان یادگیری تعلق دارد، نه صرفاً سخت کوشان. فروشندگان پر درآمد نسبت به فروشندگان متوسط وقت و سرمایه بیشتری صَرف ارتقاء مهارت هایشان می کنند.

خود را وقف یادگیری مستمر و پیوسته کنید. یادگیری هیچ گاه برای حرفه ای ها تمام نمی شود. رقابت پابرجاست و شما هم درآن حضور دارید. مطمدن شوید هر کاری که برای آماده شدن وآماده ماندن لازم است انجام می دهید تا پیروز شوید. هرگز یادگیری و رشد در رشته و کار خود را متوقف نسازید.

راه کارهایی برای فروش بیشتر - یادگیری
راه کارهایی برای فروش بیشتر – یادگیری

مسئولیت کامل نتایج را بر عهده گیرید

پردرآمد ترین فروشندگان حرفه ای در هر رشته ای، 100% مسئولیت زندگی خود را بر عهده می گیرند. آن ها خود را رئیس موسسه حرفه ای فروش خود فرض می کنند. آن ها شغل خود را آزاد می دانند.

آن ها می گویند مسئولیت این وضع به عهده من است و نمی پذیرند که بهانه بیاورند و دیگران را سرزنش کنند.

یافته حیرت آور این است که هر چه مسئولیت پذیرتر باشید، خود را بیشتر دوست می دارید. هر چه خود را بیشتر دوست بدارید، خوش بین تر و مثبت تر خواهید شد. هر چه مثبت تر باشید، خود را خلاق تر و سازنده تر حس می کنید. به شخصه قدرتمند تر می شوید. احساس فوق العاده ای به خود خواهید داشت و هرچه احساس بیشتری نسبت به خود داشته باشید، فروش بیشتری خواهید داشت. در نهایت به نقطه ای می رسید که مثل نیروی طبیعت دیگر نمی توان جلوی شما را گرفت.

شالوده شخصیت سالم ، پذیرش کامل مسئولیت شخصی است. از این به بعد خود را رئیس یک شرکت کسب و کار با یک کارمند ( شخص شما ) بدانید. خود را مسئول فروش محصولات خود_ خدمات شخصی خود_ در بازار رقابتی بدانید. خود را رئیس زندگی خود بدانید.

راه کارهایی برای فروش بیشتر - هنری وارد بیچر
راه کارهایی برای فروش بیشتر – هنری وارد بیچر

فاصله موفقیت تا شکست

حدّ فاصل بین موفقیت و شکست در گرو توانایی شما در گرفتن تصمیم روشن و صریح، مبنی بر این که می خواهید بهترین باشید، است و بعد با پافشاری و اراده استوار پشت تصمیم خود بایستید تا به هدفتان برسید.

شما همانی می شوید که بیشتر مواقع به آن فکر می کنید. موفق و سربلند باشید… 

 1. صفری

  سلام مقاله خوبی بود به نظر من یادگیری و نقش مشاور داشتن به عنوان فروشنده و نترسیدن خیلی مهمه برای یک فروشنده خوب بودن

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خوشحالم براتون مفید بوده
   ممنون از نظر شما

 2. منیر سادات حسینی

  سلام ممنون از مطالب خوبتون. به نظر من یادگیری مستمر واستفاده از تجربیات افراد موفق بسیار مهم است.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   کاملاً درسته و بسیار تأثیر گزار
   ممنون از شما خانم حسینی عزیز

 3. کیانمهر

  سلام واقعا وقتی مسئولیت پذیری ما بیشترازتوقع دیگران باشد بیشتر پیشرفت میکنیم من خودم تجربه کردم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   به نکته خیلی خوبی اشاره کردید
   ممنون از شما خانم کیانمهر عزیز

 4. رقیه کریمی

  مرور شد

  پاسخ دادن
  1. سپاس گزارم

 5. حمیده فعال فرد

  مقاله خوبی بود البته برای پذیرش کامل مسولیتهای خود باید عزت نفس بالایی داشت چون فرد با عزت نفس پایین مسولیت را می پذیرد اما خودش را سرزنش می کند و برای پیشرفت تلاشی نمی کند

  پاسخ دادن
  1. کاملاً درسته
   ممنون از همراهی شما

 6. معصومه شاهری

  سلام. همیشه باسلام شروع میکنم . چون هم نام خداست وهم میخوهم دوستی ومحبتم را به شما هدیه بدهم. در برابر کاری که میترسی وارد میشوی میخواهی بگویی من
  می می تواااااااانم. وهمه مسولیت کار را میپذیریم.عالی بود.سپاس

  پاسخ دادن
  1. سلام و عرض ادب خانم شاهری عزیز
   ممنون از نظر لطفتون و انرژی و حسِ خوبی که به ما منتقل می کنید
   کاملاً باهاتون موافقم
   موفق باشید

 7. رقیه کریمی

  سلام برای فروش بیشتر باید بازار یابی کرد پشتکار داشت. مثبت نگر بود. قبول ۱۰۰ درصد مسولیت کرد و مهارتها را بالا ببرد.

  پاسخ دادن
  1. باهاتون کاملاً موافقم
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --