.

سال موفقیت

چگونه سال ۹۸ را برترین سال عمرمان قرار دهیم
سال 98
سال موفقیت

دقت کردید هر بار که وارد سال جدیدی میشیم چه انداره ذوق می کنیم و چه قدر قول به خودمون و دیگران  میدیم؛با کلی امید و آرزو اهدافمون رو برای سال جدید می چینیم و چه مقدار آرزو که امیدواریم تو سال جدید عمرمون به اونها دست پیدا کنیم. اما یه سوال مهم،شما فکر می کنید معمولاً ما انسان ها به چند درصد از قول ها و اهدافی که مشخص می کنیم وفادار میمونیم و به اونها می رسیم؟

شاید جواب این سوال کمی دردناک باشه! اما واقعیت اینه که درصد پایینی از انسانها هستندکه به اهداف خودشون پایبند هستند و برای رسیدن به اون تا آخرین روز سال تلاش می کنند. واقعیت ناراحت کننده اینجاست که خیلی از افراد به علت مختلف از جمله تنبلی و اهمال کاری بعد از برداشتن فقط چند قدم به سمت اهدافشون و برخورد با اولین شکست دست از آرزو و هدف و سال جدید و… می کشند و دوباره به شکل و شمایل زندگی معمولی قبل برمی گردند.

به شما این اطمینان را می دهم اگر به راهکارهای ارائه شده در این نوشته جامه عمل بپوشانیم بدون شک سال جدیدمان متفاوت تر و برتر از بقیه ایام عمرمان خواهد بود و سال موفقیت ما رقم خواهد خورد.


هرگز این مطلب رو از دست ندهید:موفقیت،بزرگترین آرزوی بشر


اولین گام موفقیت

بهترین خودت شو

بدون شک برای رسیدن به اهداف باید اول از همه روی رشد فردی خودمان کار کنیم ؛ رسیدن به پیروزی برای کسی که اصول موفقیت را نمی داند آرزویی بیش نیست و فقط در حد یک رویا برای او باقی می ماند.مگر میشود کسی اصول تفکر صحیح را نداند و بتواند در سختی های زندگی تصمیم درستی بگیرد؟ مگر میشود بدون اعتماد به نفس درست، قدم در راه موفقیت گذاشت؟ مگر میشود بدون ارتباط موثر گرفتن با دیگران از تجربیات آنها استفاده کرد؟ مگر میشود با اهداف اشتباه به موفقیت درست دست پیدا کرد؟ ومگر میشود های بسیار دیگری که وجود دارند.

می بینید،ما اگر روی خودمان و رشد فردی خود کار نکنیم تقریباً درصد احتمال رسیدن به کامیابی در زندگی به صفر خواهد رسید.پس گام برتر موفقیت ما کسب مهارت های رشد فردی از جمله هدف گذاری،اعتماد به نفس،ارتباط موثر،افزایش خلاقیت،راهای افزایش اراده،نظم در زندگی و… خواهد بود.

رشد فردی،خلاصه و مفید از زبان استاد مصطفایی

دومین گام موفقیت

درس و عبرت بگیر

تا به حال چند بار شده است تصمیمی را گرفتیم و در میانه های راه رهایش کردیم،راهی را انتخاب کردیم، ولی هنوز به مقصد نرسیده برگشتیم سر خانه اول،به خودمان و دیگران قولی را داده ایم اما آن طور که باید و شاید به آن وفا نکردیم. شاید برای همه ما اتفاق افتاده باشد که بارها علی رغم میل باطنیمان نتوانستیم کاری را آن طور که باید و شاید انجام بدهیم ، شکست خوردیم و سرخورده و ناامید از آینده به زندگی معمولی خود ادامه دادیم.

همین الان قلم و کاغذی را آماده کنید و دلایل نرسیدن به اهدافتون رو تو سال های گذشته بنویسید. دلایل می تواند این موارد باشد:کم کاری و اهمال کاری خودتان،عدم تسلط و مهارت کافی در تخصص کاری خود ،اطرافیان منفی باف،سردرگمی در شناخت استعدادها و اهداف و…

دقت کنید که انسان های موفق بزرگترین درسهای زندگی خودشان رو از شکست های زندگیشان گرفتند. به شما قول می دهم که اگر فقط شما جلوی اشتباهات خود را بگیرید که بارها مرتکب آنها شده اید گام بزرگی برای موفقیت خود برداشتید.

حدیث موفقیت
عبرت

سومین گام موفقیت

باورهای درست برای مسیر موفقیت

با قدرت به شما می گویم که یکی از مهمترین مباحث موفقیت که فرا گرفتن آن واجب تر از نان شب است همین بحث باور های درست مسیر موفقیت است که در مقابله باورهای محدود کننده می باشد. باورها که جهت اصلی زندگی ما را در اصل مشخص می کنند اگر درست نباشند برای هر راهی بن بستی می سازند و در هر جایی دنبال سیاهی ها و شکست می گردنند.تا باورهای خود را نشناسیم و در جهت بهبود آنها گام برنداریم رسیدن به اهدافمان بسیار دشوار و دست نیافتنی می شود. مطالب پایین را آن قدر تکرار کنید و به آنها فکر کنید تا جزء باورهایتان شود:

 *من برای رسیدن به موفقیت باید بارها و بارها شکست بخورم

*من حتماً به موفقیت خواهم رسیدم شاید امروز و شاید هم فردا

*چیزی به عنوان شانس وجود ندارد،انسان ها نتایج تلاشهایشان را می گیرند

*انسان بی استعداد وجود ندارد من برای هر کاری که عاشق آن هستم ساخته شده ام

*من زمانی دست از کار می کشم که آن کار تمام شده باشد نه اینکه خسته شده باشم

دقت کنید بین دانستن و باور داشتن فرق است؛آن قدر مطالب بالا و باور های درست دیگر را تکرار کنید و با آن سر و کار داشته باشید تا آنها تبدیل به اعتقاد قلبی شما شود،آنگاه خواهید دید که شما انسان دیگری خواهید شد

رشد فردی
باور

چهارمین گام موفقیت

خودتو شارژ کن

پذیرفتن این موضوع که ما انسانیم و شرایطمان در هر زمان می تواند تغییر کند گام مهمی برای رسیدن به اهدافمان به شما می آید. خیلی از اوقات دیده می شود که بعد از خستگی ،کسالت و رخوت به وجود آمده شارژ افراد کم شده و در این حالات انسان به طور کلی دست از کار کشیده و خود را ناتوان از رسیدن به آن هدف می پندارد.

نکته مهم در این جا این موضوع می باشد که باور کنیم این کسالت و خستگی را می توانیم به حداقل برسانیم و یا بعد از آمدن آن، اثرات آن را به کمترین حد ممکن خود کاهش دهیم.پس کم شدن شارژ ما در اثر اتفاقاتی که در مسیر موفقیت برایمان می افتد شاید طبیعی باشد ولی عدم داشتن برنامه درست برای این لحظات گاهاً می تواند اشتباه جبران ناپذیر زندگی ما باشد.

همین الان دست به کار شوید و ببینید با چه چیزها و کارهایی دوباره به حالت اولیه خودتان برمی گردید که به محض آمدن حالت کسالت با انجام دادن آن کارها دوباره به مسیر موفقیت بازگردید.

انرژی
کتاب کتاب خودتو شارژ کن

درباره ی کتاب خودتو شارژکن بیشتر بدانید


 


نویسنده:مجتبی مصطفایی
نویسنده:مجتبی مصطفایی مدیر و مؤسس مجموعه گام برتر مربی رشد فردی و مهارت های موفقیت

14 Comments
 1. علیرضا ابراهیمی

  من تشکر می کنم از استاد مصطفایی چون وقتی ادم با ایشان بودن را تجربه می کند کلی انرژی می گیرم وامید به ادامه دادن می کند

  پاسخ
 2. مهدی پاکدامن

  بینظیر تر از این مقاله ندیدم و نخونده بودم تاحالا

  پاسخ
 3. Sahar aliverdi

  سلام سال نو و یک مقاله ی عالی با ۴ اصل کاربردی ممنونم ازتون استاد

  پاسخ
 4. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام
  خدا قوت مقاله خییلیی خوبی بود
  گام دوم که درس و عبرت بگیر بود خیلی به دردم خورد
  در آخر هم ممنون از استاد که این مطالب ارزشمند رو در اختیارمان می گذارد

  پاسخ
 5. محمدرضا مختاری

  سلام
  سال جدید با مقالات متفاوت و جدیدتر
  به این میگن تغیر و متفاوت شد

  پاسخ
 6. Shahri

  با سلامی چو بوی بهاری
  فصل بهار فرا رسیده و رایحه ی نوشته های معطر احساس می شود
  با سپاس فراوان که عیدی های خوبی به ساگردان می دهید
  Rabert

  پاسخ
 7. Amir

  عالی بود مثل همیشه

  پاسخ
 8. mahdiyeh faraji

  واقعا محشررره ادم صدبارهم بخونه کمه
  بهترین مقاله ای بود که خوندم
  مرسی

  پاسخ
 9. فاطمه محسنی

  ادم میمونه از مقاله تعریف کنه از کتاب یا از نویسنده تعریف کنه ….
  ممنونم از استاد برای راهکار های خوبی که گفتید
  از راه کارای کتاب که استفاده کردیم و نتیجه گرفتیم مقاله هم مثل کتاب فوق العاده ست

  پاسخ
 10. Maryam sardari

  میشه گفت یکی از بهترین مقاله هایی بود که خوندم و این ۴گام اصلی که راجع به هر کدوم باید چند ساعت صحبت کرد دقیقا همونقدر که گفته شد برای موفقیت هر کسی نیازه

  پاسخ
 11. Hoseinnejhad_mahdi

  خيلي عالي بود…. اصلا جنس مقاله های استاد با بقیه فرق میکنه…

  پاسخ
 12. ناشناس

  خیلی عالی بود… جنس مقاله های استاد با همه فرق میکنه…

  پاسخ
 13. Pariya_amirpor

  واقعا جذاب ودوستداشتنی بود این مقاله رو واقعا باید چند بار خوندش تا ملکه ذهن بشه بسیار بسیار عالی ممنون ازشما

  پاسخ
 14. پارسا هموله

  سلام و خسته نباشيد به استاد مصطفایی
  این مقالتون از اون دسته مقالاتی بود که از خوندنش خیلی لذت بردم.
  ممنون ازتون
  راستی اون چهارتا گامی که نام بردید هم خیلی درست و خوب بود

  پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*