جلسه دهم دوره استاد برتر 2

جلسه دهم دوره استاد برتر با حضور اساتید کارآزموده و مطرح شهرستان اسلامشهر در تاریخ 98/8/12 برگزار شد. آنچه که در این جلسه به آن پرداخته شد موضوع اهمال کاری یا همان تنبلی و به تعویق انداختن امور بود. مطلبی که در زندگی بسیاری از ما ریشه دوانده و باید هرچه سریع تر آن را کنار بگذاریم. وگرنه ممکن است اتفاقات بدی در زندگیمان بیفتد. با این گزارش تا انتها همراه باشید تا اتفاقات بسیار خوبی که در این جلسه افتاد را بدانید و راه های درمان اهمال کاری را یاد بگیرید…

گزارش جلسه دهم دوره استاد برتر 2
گزارش جلسه دهم دوره استاد برتر 2

آنچه در جلسه دهم دوره استاد برتر 2 گذشت

 • پرسش و پاسخ
 • شناخت اهمال کاری
 • دلایل ایجاد اهمال کاری
 • روش های درمان اهمال کاری
 • عواقب اهمال کاری

در ادامه با ما همراه باشید تا گزارش مفصل تری از این مقاله بخوانید…

1. پرسش و پاسخ

یکی از بهترین روش هایی که هر سخنرانی می‌تواند برای ارائه مطالب به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کند، این است که جلسه خود را با سوالات رایج که برای همه افراد شناخته شده می‌باشد و همگی دچار مشکل در پاسخ به این سوالات هستند آغاز کند.

استاد مصطفایی در ابتدای جلسه مبحث را این گونه آغاز کرد که از حاضرین تعدادی سوال پرسیده و از آنها خواست که به این سوالات پاسخ دهند. زمانی که شرکت کنندگان پاسخ های خود را ارائه کردند، به نکته بسیار جالبی دست یافتند. آن نکته هم این بود که همگی آنها در یک حوزه مشترک دچار مشکل بودند و می توان گفت شاید ۹۰ درصد آنها دچار مشکل اهمال کاری بودند!

وقتی ذهن مخاطب شما از طریق پرسش و پاسخ درگیر مطلب شود، بدون شک میزان یادگیری و تا حد قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد، می تواند مطالب و آموزش هایی که از سوی شما ارائه می شود به بهترین شکل ممکن دریافت کند و مفهوم اصلی که مد نظر شماست برای او جا بیفتد. توصیه می کنیم حتماً از این روش در ابتدای جلسات خود استفاده کنید. بدون شک نتایج آن برای شما جالب خواهد بود.

جلسه دهم دوره استاد برتر 2

2. شناخت اهمال کاری

اهمال کاری یکی از آن موضوعاتی است که شاید بسیاری از افراد به آن مبتلا هستند اما خودشان متوجه این مسئله نباشند.

اهمال کاری تعاریف متفاوتی دارد. برخی اوقات ما افراد را می‌بینیم که مرتب در حال فعالیت هستند و به شدت مشغول می باشد و قطعاً تنها فکری که با خود می کنیم این است که این فرد به شدت پرمشغله است. اما شاید برای شما جالب باشد که در بین همین افراد نیز کسانی وجود دارند که مبتلا به اهمال کاری هستند! درست است که آنها مرتب مشغول فعالیت می باشند، اما کارهایی را که باید انجام دهند به درستی به پایان نمی رسانند و در واقع در انجام تعدادی از امور اهمال کاری می کنند.

گروه دیگر اشخاصی هستند که اهمال‌کاری در آنها به طور کامل مشخص است. اغلب برای هر گونه فعالیتی تأخیر دارند و کارها را در دقیقه ۹۰ انجام می دهند. به همین دلیل نیز بازخورد خوبی دریافت نمی‌کنند. نمونه این دسته، کسانی هستند که مرتب می گویند از شنبه شروع می کنم…

بنابراین اهمال کاری همیشه به معنی این که شما هیچ گونه کاری انجام ندهید نمی باشد. گاهی اوقات اهمال کاری یعنی کاری را که نیاز است انجام ندهید. در این صورت شما یک فرد اهمال کار محسوب می شوید.

جلسه دهم دوره استاد برتر

3. دلایل ایجاد اهمال کاری

زمانی که در این مورد با شرکت کنندگان صحبت می کنیم، اغلب به پاسخ های مشترکی می رسیم. یکی از مهم ترین دلایل آن ها معمولاً این است که انگیزه کافی در وجود آنها نمی باشد. یعنی برای انجام فعالیت مورد نظر دلایل محکم و قاطع کننده ای ندارند. کاملاً درست است که زمانی که هیچ محرکی برای شما وجود نداشته باشد، بدون شک اقدام نخواهید کرد. بنابر این لازم است برای حل این مشکل قبل از انجام هر کاری با خود فکر کنید که برای آن چه دلایلی دارید. سعی کنید علت هایی پیدا کنید که آنقدر محکم باشد تا شما در مسیر ثابت قدم بمانید و پا پس نکشید.

علت دیگر این است که آنها فکر می‌کنند زمان کافی ندارند. در حالی که اگر نگاه دقیقی به برنامه خود بیندازند متوجه می‌شوند که بسیاری از زمان های خود را به بطالت می‌گذراند.

این موضوع مشکلی است که اغلب ما با آن درگیر هستیم شاید در طول روز هیچ کار مفیدی هم انجام نداده ایم، اما به محض اینکه تصمیم می گیریم یک فعالیت را به طور مستمر دنبال کنیم، دچار کمبود وقت می شویم!

راه حل این مشکل بسیار واضح است. شاید به جرأت می‌توان گفت بیش از نیمی از فعالیت‌هایی که بیشتر ما در طول روز انجام می دهیم، از آن گروه فعالیت هایی هستند که هیچ گونه سودی ندارند. بنابر این با یک مدیریت زمان درست می توانید کارهای مفید و موثری که برای شما نتایج خوبی به دنبال دارند با این گونه فعالیت ها جایگزین کنید.

دوره استاد برتر
دوره استاد برتر

4. روش های درمان اهمال کاری

هر فردی با توجه به ویژگی‌های شخصیتی خود و نیاز خود می تواند نوع خاصی راه حل برای این مشکل اتخاذ کند.

برای اینکه بیشتر با این موضوع آشنا شوید می‌توانید به مقالات آموزشی درباره اهمال کاری رجوع کنید (مقالاتی مانند “چگونه تنبلی را کنار بگذاریم؟”) و یا کتاب‌هایی که در این زمینه نوشته شده است را بخوانید.

اهمال کاری موضوعی است که با روش های بسیار ساده ای می توان آن را برطرف نمود. تنها دلیل این که تا اکنون موفق نشده اید بر آن غلبه کنید این است که شاید راه حل ها را نمی دانستید. همین حالا دست به کار شوید و با پیدا کردن روش های مناسب، یک بار برای همیشه این موضوع را خاتمه دهید.

استاد برتر

5. عواقب اهمال کاری

شاید یکی از دلایل اصلی که تا امروز هیچ روشی برای رفع مشکل اهمال کاری خود اتخاذ نکرده اید، این است که از عواقب آن و ضررهایی که می تواند به زندگی شما وارد کند به خوبی آگاهی نبوده اید.

بدون شک بسیاری از آرزوهای شما در گذر زمان قابل دستیابی بوده اند، اما به دلیل اهمال کاری موفق به رسیدن آنها نشده اید. می توانید از همین امروز شروع کنید و با به کارگیری روش های مناسب این عادت بد را کنار بگذارید. شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، اما مطمئن باشید بعد از مدتی می توانید به خوبی از پس این مشکل بربیاید.

نکته قابل توجه و جالب اینجاست که زمانی که با شرکت کنندگان درباره این موضوع صحبت کردیم، متوجه شدیم که بسیاری از آنها توانایی رسیدن به تعداد قابل توجهی از آرزوهای خود را داشته اند. اما به دلیل موضوع اهمال کاری با به تعویق انداختن زمان را از دست داده‌اند و اکنون دچار حسرت هستند. بنابراین بهتر است که برای حل این مشکل هر چه سریع تر اقدام کنید…


گزارش از: معصومه تيموری
گزارش از: معصومه تيموری از تيم گام برتر

 1. پریزاد

  سلام خدا قوت موضوع اهمال کاری خیلی مهم هست و اگر فقط تو این زمینه رو خودمون کار کنیم و جزء 5 درصدی باشیم که اهمال کار نیستند قدم بزرگی در زمینه ی رشد فردی و موفقیت برداشتیم . ممنون از شما

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   بهترین هارو براتون آرزو داریم
   موفق باشید خانم پریزاد عزیز

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*چطور با 2000 تومان دوره های آموزشی گرون قیمت رو تهیه کنیم؟
کلیک کنید
close-image