جلسه هفتم دوره استاد برتر2

روز دوشنبه مورخ 98/6/25 جلسه هفتم دوره استاد برتر2 با حضور اساتید درجه یک شهرستان اسلامشهر برگزار شد. مباحث مطرح شده در دوره استاد برتر ویژه افرادی ست که مایل هستند در حوزه تدریس به موفقیت های بالایی دست پیدا کنند و یا علاقه مند هستند که فعالیت حرفه ای خود را در این حوزه به صورت جدی آغاز کنند. مطالبی که در این دوره آموزشی در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد، در کمتر کلاس و یا کارگاهی به افراد آموزش داده می‌شود. در صورتی که در حوزه مهم ترین و کلیدی ترین نکاتی قرار دارند که هر مدرس باید به آن واقف باشد.

استاد برتر
استاد برتر

آنچه در جلسه هفتم گذشت

 • مرور مطالب جلسات گذشته به صورت کامل
 • معرفی کتاب
 • سخنرانی شرکت کنندگان
 • بررسی ویژگی های افراد پرانرژی و ارائه تمرینات در این حوزه
 • تمرین عملی سخنرانی با حاضرین
 • مرور مطالب جلسه گذشته به صورت کامل

در جلسه هفتم دوره بلند مدت استاد برتر تمام مطالبی که از جلسه اول تا به حال آموزش داده شده بودند به طور کامل مرور شدند. بسیاری از نکات در طی زمان از ذهن افراد پاک می‌شود و مرور مجدد آنها موجب می‌شود که برخی نکات کاربردی مجدد یادآوری شوند و مورد استفاده قرار بگیرند. مرور مطالب با جزئیات یکی از مهم ترین و کاربردی ترین بخش های این جلسه بود.

علاوه بر این خود افراد حاضر در دوره هم در این مرور مشارکت داشتند و همین موضوع باعث می‌شد تا جذابیت مطالب چندین برابر شود. یکی از نکات جالبی که در این بخش از کلاس توجه را به خود جلب می‌کرد این بود که بسیاری از دوستان علاوه بر مرور مطالبی که در کلاس مطرح شده بود، برداشت خود را نیز از مطالب مطرح می‌کردند و این امر موجب می‌شد دیگران از جنبه های مختلف به آن موضوع نگاه کنند و برداشت های متفاوت خود را ارائه دهند.

معرفی کتاب

مزیت مطالعه کتاب بر هیچ کس پوشیده نیست. همگی ما می‌دانیم افرادی که مطالعه منظم دارند و مرتب در حال بروزرسانی و بالابردن سطح اطلاعات خود هستند، نسبت به دیگران در تمامی امور موفق تر هستند و در مواجهه با شرایط مختلف قوی تر و بهتر عمل می‌کنند. یکی از اتفاقات خوب این جلسه که با صحبت های یکی از شرکت کنندگان رقم خورد، معرفی چندین جلد کتاب مفید و کاربردی در زمینه های مختلف بود. در حوزه موفقیت، فن بیان، بازاریابی، روانشناسی و دیگر موضوعات. تبادل اطلاعات بسیار خوبی بین شرکت کنندگان و استاد صورت گرفت، موجب شد تا افرادی که نسبت به دیگران مطالعات بیشتری دارند شناخته شوند و سایر دوستان بتوانند از اطلاعات آنها استفاده های بیشتری کنند.

کتاب‌های کاربردی همچون اثر مرکب، گاو بنفش، آیین دوست یابی و برتری خفیف از جمله این کتاب‌ها بودند که به شرکت کنندگان معرفی شدند. مطالعه کتاب برای همه افراد با هر سطح تحصیلات و آگاهی لازم و ضروری است و امری اجتناب ناپذیر می‌باشد. کسانی که مطالعه ندارند افرادی هستند که بیش از دیگران در معرض آسیب های ناشی از عدم آگاهی قرار دارند. بنابر این مطالعه باید جزو جدانشدنی  زندگی افراد باشد.

استاد برتر
استاد برتر

سخنرانی شرکت کنندگان

ارائه  سخنرانی یکی از برنامه های ثابت هر جلسه است که توسط شرکت کنندگان انجام می‌گیرد. هرجلسه دو الی سه نفر از شرکت کنندگان به صورت داوطلبانه اعلام آمادگی می‌کنند و درباره یکی از موضوعات مطرح شده در کلاس که  جلسات گذشته آموزش دیده اند به ارائه سخنرانی می‌پردازند. یکی از فواید این تمرین برای شرکت کنندگان این است که  در  همان جلسه اشکالات آن ها رفع می‌شود و می‌توانند نواقص سخنرانی خود را پیدا کنند و برای رفع آنها برنامه ریزی نمایند. بعد از آموزش نحوه سخنرانی به روش abcc کیفیت ارائه سخنرانی توسط حاضرین تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. زیرا این روش یکی از بهترین و کاربردی ترین روش ها برای ارائه یک سخنرانی جذاب و قابل توجه می‌باشد.

بعد از اینکه افراد سخنرانی خود را ارائه می‌دهند، ابتدا حاضرین در جلسه نقاط قوت آنها را مطرح می‌کنند و سپس به همراه یکدیگر به رفع نقاط ضعف می‌پردازند و در واقع پیشنهادات خود را برای از بین بردن مشکلات مطرح می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که فرد موردنظر بتواند خود را از دیدگاه دیگران مورد بررسی قرار دهد و آماده حضور در جمع های بزرگ تری شود.

استاد برتر
استاد برتر

بررسی ویژگی های افراد پرانرژی و ارائه تمرینات در این حوزه

یکی از بارزترین ویژگی های افراد موفق و کسانی که اغلب مورد توجه سایرین قرار می‌گیرند، این است که از سطح انرژی بالایی برخوردار هستند. در واقع وقتی شما برای نخستین بار با شخصی رو به رو می‌شوید، اولین موضوعی که توجه شما را جلب می‌کند میزان انرژی او می‌باشد.

بنابراین باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشیم. زیرا قطعاً بدون دارا بودن انرژی مناسب نمی‌توانیم مسیر خود را به درستی طی کنیم و به اهداف مورد نظرمان دست پیدا کنیم. در این جلسه ویژگی های ظاهری و ذهنی افرادی که سطح انرژی بالایی نسبت به دیگران دارند مورد بررسی قرار گرفت تا بتوانیم به بهترین نحو این نقاط ضعف را در وجود خود شناسایی کنیم و آنها را رفع کرده تا تبدیل به یک فرد پر انرژی شویم.

تمرینات عملی در این حوزه به شرکت کنندگان ارائه شد که با رعایت آنها می‌توانند به این ویژگی جذاب و بارز دست پیدا کنند. علاوه بر این، عللی که موجب پایین آمدن سطح انرژی می‌شوند مورد بررسی قرار گرفت و می‌توان گفت یکی از مشکلات ما این است که اغلب اوقات به دلیل اینکه عوامل ایجاد کننده را به درستی نمی شناسیم، نمی‌توانیم مشکل را رفع کنیم. در صورتی که اگر اگر این عوامل را شناسایی کنیم و برای هر یک از آنها راه حل مناسبی داشته باشیم، دیگر دچار این مشکلات نخواهیم شد.

پایین بودن سطح انرژی هم یکی از آن دسته مسائلی است که در اثر عوامل متعدد ایجاد می‌شود. شرکت کنندگان با آموزش دیدن نحوه تشخیص این عوامل و یادگیری راه حل های مناسب برای رفع آنها می‌توانند از این معضل شایع کا در بین بسیاری از افراد رایج شده رهایی یافته و به نشاط بیشتری دست یابند. فراموش نکنید سطح انرژی شما ارتباط مستقیمی با موفقیت شما خواهد داشت. زیرا هر چه پر انرژی تر باشید، مسیر موفقیت را بهتر و با پشتکار بالاتری طی خواهید کرد…

استاد برتر
استاد برتر

گزارش از: معصومه تيموری
گزارش از: معصومه تيموری از تيم گام برتر

 

 1. mahdi

  سلام و درود….
  یه جلسه بییییی نظیییییر و عالی…. هرروز بهتر از روزهای قبل…. ????

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   ممنون از انرژیِ خوب شما

 2. سمیه تیموری

  جلسه هفتم خیلی عالی و پر انرژی بود.

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سپاس از همراهی شما

 3. کیانمهر

  سلام خانم تیموری عزیز من نبودم حیف شد این جلسه پرانرژی رو اردست دادم

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام خانم کیانمهر عزیز
   صوت و اسلاید جلسه در پنل ویژه اعضا قرار داده شده
   نگران نباشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*close-link
فیلم های آموزشی رایگان + ارتباط مستقیم با استاد مصطفایی در کانال تلگرامی گام برتر
با VPN روشن وارد شوید
close-image