.

شارژ پلاس

مسیر موفقیت

سخنرانی آقای ریچارد اس.تی.جان
مسیر موفقیت

⇓مشاهده کامل این سخنرانی⇓

http://

اول موفقیت، سپس شکست؟

یک دلیل مهم این است که ما فکر می کنیم موفقیت یک خیابان یک طرفه است. بنابراین ما هر کاری که برای رسیدن به موفقیت لازم باشه انجام می دهیم،  ولی وقتی که به آن می رسیم تصور می‌کنیم که همه چیز تمام شده و در محیطی آرام به استراحت می پردازیم و انجام تمام کارهایی را که برای رسیدن به موفقیت انجام داده‌ایم متوقف می‌کنیم و طولی نمی کشه که در سراشیبی می افتیم و به جرئت میتوانم بگویم این مسئله اتفاق می‌افتد.

چون برای من اتفاق افتاد. برای رسیدن به موفقیت سخت کار کردم و به خودم فشار آوردم ولی بعد متوقف شدم، چون فکر کردم من دیگه به چیزی که می خواستم رسیدم و از الان می توانم استراحت کنم.

برای اینکه به موفقیت برسم همیشه تلاش می‌کردم پیشرفت کنم و خوب کار کنم ولی بعد همه چیز را متوقف کردم، چون با خودم فکر کردم من به اندازه کافی خوب هستم و دیگه بیشتر از این نیاز به پیشرفت ندارم.

ابرهای سیاه و ناامیدی

پیش از اینکه به موفقیت برسم ایده های بسیار خوبی را ارائه می کردم، چون تمام کارهایی را که برای رسیدن به این ایده ها لازم بود انجام میدادم. ولی بعد تمام این کارها را متوقف کردم چون با خودم فکر کردم که دیگر به اندازه کافی موفق هستم و نباید روی ایده ها کار کنم، بلکه ایده ها باید مانند یک شعبده ظاهر شوند و تنها چیزی که به ذهنم می رسید ایده های غیر خلاقانه بود. دیگر هیچ ایده ای نمی‌توانستم بدهم.

پیش از اینکه به موفقیت برسم همیشه روی مشتری ها و پروژه ها تمرکز می کردم و پول برایم اهمیتی نداشت، ولی بعد، جریان های پول که سرازیر می شد، این پول‌ها حواس من را پرت کرد و خیلی زود به جایی رسیدم که تمام وقتم به صحبت با کارگزار بورس و دلال میگذشت. درحالی که باید آن وقت را برای مشتریانم صرف می کردم.

پیش از اینکه به موفقیت برسم همیشه آن کاری را انجام میدادم که دوست داشتم، ولی بعد سرگرم اموری شدم که هیچ علاقه‌ای به آنها نداشتم. مثل مدیریت. من بدترین مدیر دنیا هستم، ولی تصور می کردم که از عهده این کار بر خواهم آمد. چون هرچی باشه من رئیس شرکت بودم. به زودی ابرهای سیاه بر فراز سرم به حرکت در آمدند. در آن زمان من ظاهراً در اوج موفقیت بودم ولی در عمل بسیار افسرده بودم.

افسردگی

ولی من مرد این کارم و می دانستم چطور باید به این مشکل غلبه کنم. من یک ماشین فوق العاده سریع خریدم، ولی کمکی نکرد! من خیلی سریع تر شده بودم ولی کماکان افسرده بودم. بنابراین پیش دکتر رفتم و گفتم که می توانم هر چیزی را که بخواهم بخرم ولی خوشحال نیستم، خیلی افسرده ام. فهمیده ام نمی توان شادی را با پول خرید.

دکتر جواب داد: ولی داروی آرامش بخش را میتوان با پول خرید. و به من داروی ضد افسردگی داد. ابرهای سیاه تاحدودی کنار رفتند ولی تمام کارهای مهم کنار گذاشته شدند، چون مدام در حالت بی خبری بودم و حتی تماس های مشتریانم برایم اهمیتی نداشت، مشتریان هم دیگر تماس نگرفتند چون می دانستند که من دیگر در خدمت آنها نبودم، فقط در خدمت خودم بودم، بنابراین آن ها پول های شان را پس گرفتند و پروژه هایشان را پیش کسانی بردند که بهتر به آنها خدمت می کردند.

طولی نکشید که ورشکسته شدم. من و شریکم، تام، مجبور شدیم کارمندان را مرخص کنیم. این نهایت سقوط برای هر دوی ما بود و باید از عرش به زیر می آمدیم. ولی این برای من فوق العاده بود، چون وقتی کارمندی وجود نداشته باشد هیچ کسی برای مدیریت کردن هم وجود ندارد. بنابراین من دوباره شروع به انجام کارهایی کردم که دوست داشتم و دوباره شروع به لذت بردن کردم.سخت کار می کردم و خلاصه اینکه تمام کارهایی که برای رسیدن به موفقیت لازم بود را انجام دادم.

البته به همین آسانی و سریعی هم نبود! هفت سال طول کشید، ولی در پایان تجارت من از هر زمان دیگری پر رونق تر شده بود و وقتی که من دوباره شروع به پیروی از هشت اصل موفقیت کردم ابرهای سیاه برای همیشه از بالای سر من ناپدید شدند.

یک روز صبح از خواب بیدار شدم و گفتم دیگه نیازی به آرامش بخش ندارم و از آن موقع تا به حال دیگر سراغ داروهایم نرفتم. من آموختم موفقیت یک مسیر یک طرفه نیست. این یک مسیر پیوسته است و اگر بخواهیم از سندروم شکست پس از موفقیت جلوگیری کنیم باید فقط از این هشت اصل پیروی کنیم.

چون مسئله فقط این نیست که چطور به موفقیت میرسیم بلکه چگونه موفق ماندن هم مهم است.

حتماً ببینید: فرمول خوشبختی

هشت اصل موفقیت

 * انگیزه

 * تلاش

 * تمرکز

 * فشار

 * خلاقیت

 * بهتر شدن

 * خدمت کردن

 * اصرار

این شما و این مسیر پیوسته موفقیت…

 

برگرفته از سایت TED

 

موفقیت
موفقیت

 1. الهه ابراهیمی

  mamnoooonam aliiiiii bod..

  پاسخ دادن
 2. سمیه تیموری

  مطالب خیلی مفید و ارزنده است و باعث می شه بیشتر روی کارهامون فکر کنیم.
  ممنون از تیم‌ گام برتر💕💕💕

  پاسخ دادن
 3. منیرسادات حسینی

  تو یه مقاله مطلبی خوندم که جالب بود :روزی که فرد موفق تصمیم به استراحت دائمی ولذت بردن از دستاوردهای حاصل از موفقیت خود بگیرد ودیگر تلاشی در جهت طی کردن ادامه مسیر نکند ،آن روز،آخرین روز موفقیت او وشروع شکست هایش خواهد بود

  پاسخ دادن
 4. nemati

  درود بر شماااا☺

  حرفااتوووون قابل تامل و تفکر برانگیززززه 👏👏🌷⚘⚘🎉

  و

  چقدر لذت بخشه ک همیشه موفق و رو ب اوج بااااشی ☺🌷🎉💌⚘🎈☘🌸🌺🎉⚘

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   ممنون از حسِ خوبی که منتقل می‌کنید
   موفق باشید خانم نعمتی عزیز

   پاسخ دادن
 5. صفری

  سلام
  حفظ موفقیت از خود موفقیت سخت تره و همیشه در اوج بودن نیازمند اینه ک دچار غرور نشیم و گذشته سختی رو ک پشت سر گذاشتیم فراموش نکنیم و تلاشمونو بیشتر کنیم و هر روز بهتر از دیروز بشیم و گرنه دچار روزمرگی و نا امیدی و سرانجام شکست خواهیم شد.

  پاسخ دادن
 6. کیانمهر

  سلام وقتی توزندگی آدمهای موفق هم نگاه میکنیم میبینیم که چقدر سختی کشیدن وتلاش کردن وهمیشه درحال فعالیت وممارست هستن
  امیدوارم ماهم جزدسته آدمهای همیشه موفق قراربگیریم

  پاسخ دادن
 7. حمیده فعال

  مطالب بسیار مفیدی بود این که برای موفق ماندن همیشه باید تلاش کنیم سعی کنیم هر روز بهتر شویم و وقتی به موفقیتی رسیدیم ان را پایان کارمان ندانیم

  پاسخ دادن
 8. رقیه کریمی

  سلام توقف ممنوع حرکت باید همیشه رو به سمت جلو باشه چون همگی داریم رو به سمت ابدیت پیش میریم

  پاسخ دادن
 9. معصومه شاهری

  سلام.برای اینکه موفق باشیم همیشه فعال وپرانرژی ودرحال باشیم.مثل کسی که در رژیم غدایی ۲۰ کیلو کم کند واگر رعایت نکند وبا رویه گذشته تغذیه داشته باشد مطمعنا به وزن اول خود برمیگردد.موفقیت تبدیل به شکست خواهد شد.سپاس.

  پاسخ دادن
 10. Pariya_amirpor

  سلام واقعا فوق العاده بود
  موفقیت این نیست که توی مسیرش افتادی دست برداری اکثر افردا این اشتباه و میکنن وقتی توی مسیر قرار گرفتی حالا باید تلاش کنی فقط و فقط تلاش کنی

  پاسخ دادن
 11. سمیه قریشی

  عالی بود
  دستیابی به موفقیت نیمه ی اول راهه نیمه ی دوم حفظ موفقیته که گاو نر میخواهد و مرد کهن
  امیدوارم تو نیمه ی دوم ‌راه همدیگه رو ببینیم

  پاسخ دادن
 12. سهیلا کریمی

  مسیر موفقیت پیوسته تلاش کردنه
  🌹👏👏👏👏👏

  پاسخ دادن
 13. پریزاد

  امیدوارم همبشه تو چرخه ی موفقیت زندگی کنیم . ممنون از کلیپ عالی تون

  پاسخ دادن
 14. ام لیلا احمدی

  در نظر گرفتن این ۸ اصل قبل و بعد از موفقیت و همچنان پیوسته عمل به این ۸ اصل یعنی در هر حال به دنبال موفقیت بودن یعنی علم به این که من باید هر لحظه بهتر از لحظه قبلی باشم .
  مصداق کسب دانش .
  سپاسگزارم از نکات کلیدی ارائه شده

  پاسخ دادن
 15. مهدوی

  سلام. مقاله خوبی بود .سعی میکنم این ۸ نکته رو در کارهایم رعایت کنم با سپاس .چند وقت پیش کاری را به من سپردن من به خوبی از عهد ان کار بر می امدم ولی حس رضایت وحال خوبی نداشتم ومجبور شدم از کار کناره گیری کنم .ممنون.

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   کاربر گرامی سلام
   راهکار هایی که گفته شد رو انجام بدید
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 16. رقیه کریمی

  سلام عالی بود

  پاسخ دادن
 17. Pariya_amirpor

  عاللیی بوددددد

  پاسخ دادن
 18. مهدی پاکدامن

  Kheily khooob v tasir gozar🌹👌🏼

  پاسخ دادن
 19. محمدرضا مختاری

  سلام
  خوب بود
  ولی فکر کنم خیلی خلاصه بود

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   کلیپ حق مطلب رو ادا کرد
   متشکرم از نظر شما

   پاسخ دادن
 20. mahdiyeh faraji

  مقاله ی خیلی خوبی بود سپاس🌹

  پاسخ دادن
 21. پارسا هموله

  مگه میشه شما مطلبی بذارید و بد باشه؟
  مثل همیشه عالی…
  ممنون

  پاسخ دادن
 22. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام
  خییلیی خوب بود
  مطالب عالیی یادگرفتم ممنون

  پاسخ دادن
 23. Mahdi_hoseinnejhad

  عالي بود…
  سخنرانی های تد که شما میزارید حرف نداره😍

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*



ارسال
close-link