راه موفقیت

راه موفقیت … زمانی که ما به سمت موفقیت و اهدافمان حرکت می‌کنیم، در راه رسیدن به آن ها کلی مشکلات و بالا و پایین وجود دارد. اگر ندانیم چگونه این پستی و بلندی ها را رد کنیم و با عبور از آن ها به موفقیت برسیم، حتماً باید قید بزنیم. در این مقاله به شما نکات و تکنیک هایی بیان کرده ایم که بتوانید با استفاده از آن ها راه موفقیت را به بهترین شکل ممکن طی کنید و اتفاقات درجه یکی را برای خود رقم بزنید. پس تا پایان با ما همراه باشید…

راه موفقیت
راه موفقیت

10 راه موفقیت

 1. دقیقاً موفقیت را برای خود تعریف کنید
 2. همزمان هم به فکر مسیر و هم نتیجه باشید
 3. صبور باشید
 4. از چند راه در مسیرتان استفاده کنید
 5. همیشه آینده را پیش بینی کنید
 6. برای بهتر کردن اوضاع انگیزه داشته باشید
 7. حواستان به اطرافیانتان باشد
 8. آدم شناس باشید
 9. مواظب غرورتان باشید
 10. مواظب سلامتی تان باشید

شک نکنید زمانی که با این 10 راه کسب موفقیت به خوبی آشنا شوید و آن ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر خواهد شد. پیشنهاد می‌کنم پس از مطالعه این مطلب، حتماً مقاله نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا را هم که در آن به تمامی اتفاقات این راه اشاره کرده ایم و تکنیک های دیگری برای آسان تر شدن و سریع تر شدن موفقیت برایتان نام برده ایم را هم مطالعه کنید. همچنین در آن مقاله می‌توانید به وسیله تست آنلاین، میزان شباهت تفکر خود را با افراد بزرگ و موفق دنیا را اندازه بگیرید و بهترین راه های شبیه تر شدن طرز تفکرتان به آن ها را آموزش ببینید.

1. دقیقاً موفقیت را برای خود تعریف کنید

اولین گامی که در راه موفقیت باید بردارید، این است که دقیقاً تصور خود را از موفقیت مشخص کنید. یعنی ابتدا بدانید به کجا می‌خواهید برسید و منظورتان از موفقیت چیست، سپس برای حرکت کردن در مسیر آن اقدام کنید. یکی از ویژگی های افراد موفق هم دقیقاً همین است که هدف محور هستند و قبل از انجام هر کاری، ابتدا مشخص می‌کنند می‌خواهند به چه هدفی برسند.

اصلاً مگر می‌شود شما مقصدی نداشته باشید، اما شروع کنید به حرکت کردن در مسیر آن و توقع داشته باشید به آن هم برسید؟ اصلاً چنین چیزی ممکن است؟ مسلماً خیر. پس حتماً مقصود و منظورتان را از موفقیت به طور کامل مشخص کنید و تلاش برای رسیدن به آن را شروع کنید…

تصور خود را از راه موفقیت دقیقا مشخص کنید

2. همزمان هم به فکر مسیر و هم نتیجه باشید

نکته مهم دیگری که باید به آن حرکت کنید، این است که علاوه بر این که مقصدتان را که همان موفقیت است مشخص کردید، به راهی که قرار است طی کنید تا به آن برسید هم توجه کنید.

یعنی دقیقاً بدانید چگونه و از چه طریقی می‌خواهید به موفقیت برسید. مثلاً اگر موفقیت از دید شما این است که ثروتمند شوید، باید دقیقاً معلوم کنید از چه منابعی می‌خواهید این ثروت را به دست آورید و راه موفقیت افراد ثروتمند چیست؟ از طریق بازاریابی؟ کسب و کار اینترنتی؟ شغل های فیزیکی؟ فریلنسری یا…

تا هدف و راه رسیدن به آن مشخص نباشد، نتیجه هم معلوم نخواهد بود و امکان رسیدن به آن هم قطعاً وجود ندارد.

از همان ابتدا راه موفقیت خود را مشخص کنید

3. از چند راه در مسیرتان استفاده کنید

برای رسیدن به موفقیت، قطعاً نمی‌توانید فقط با یک راه به آن برسید. هیچ کدام از افراد موفق فقط یک راه را امتحان نکرده اند و بارها و بارها مسیر خود را عوض کرده اند تا توانسته اند به موفقیت برسند.

ممکن است بارها و بارها در این راه شکست بخورید و نتوانید به هدفی که مدنظرتان هست برسید. اما همه افراد بزرگ و موفق دنیا، بارها و بارها شکست خورده اند تا در نهایت توانسته اند به مقصد برسند و همان طور که در مقاله کلید موفقیت هم گفتم، آن قدر ثابت قدمی کرده اند تا در نهایت توانسته اند به مقصد خود برسند؛ همان طور که توماس ادیسون گفته:

من شکست نخوردم، فقط 1000 روش پیدا کرده ام که به موفقیت نمی‌رسند…

جمله توماس ادیسون درباره یکی از نکات راه موفقیت
جمله توماس ادیسون درباره یکی از نکات راه موفقیت

4. صبور باشید

در راه رسیدن به موفقیت باید صبور باشید. ممکن است همان طور که گفتم چندین و چند راه را امتحان کنید و به موفقیت نرسید. باید این میزان از صبر را داشته باشید که بارها و بارها شکست بخورید و خودتان را نبازید تا در نهایت به موفقیت برسید.

شک نکنید که صبر، کلید اصلی رو به جلو حرکت کردن است و اگر این را بدانید که موفقیت یک شبه حاصل نمی‌شود و باید چندین بار شکست بخورید تا نتیجه دلخواهتان حاصل شود، نا خودآگاه میزان صبرتان هم افزایش پیدا خواهد کرد.

در راه موفقیت باید صبور باشید
در راه موفقیت باید صبور باشید

5. همیشه آینده را پیش بینی کنید

زمانی که می‌خواهید از راهی برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید، باید ابتدا نتیجه نهایی آن را پیش بینی کنید. یعنی ببینید اگر از این مسیر پیش بروید، موفقیت برایتان قابل دسترسی هست یا خیر؟

چون ممکن است مدتی از مسیری رو به جلو حرکت کنید، اما بعد از چند وقت متوجه شوید که کاملاً مسیر را اشتباه آمده اید. در این صورت هم زمان خود را به شدت تلف کرده اید و هم به نتیجه دلخواهتان نرسیده اید.

پس از همان ابتدا که مسیرتان را مشخص می‌کنید، به نتایج و عواقب حرکت کردن از آن مسیر توجه کنید.

پیش بینی آینده به حرکت شما در راه موفقیت بسیار کمک می‌کند

6. برای بهتر کردن اوضاع انگیزه داشته باشید

یکی از مهم ترین کارهایی که در راه موفقیت باید آن را انجام دهید، این است که انگیزه تان را همیشه در بالاترین حد ممکن نگه دارید. نداشتن و یا پایین بودن انرژی و انگیزه، می‌تواند به طور کامل مانع موفقیت شما شود و نتوانید بدون آنها هیچ کاری انجام دهید.

جمله معروفی درباره انگیزه وجود دارد که می‌گوید: انگیزه برای انسان مانند سوخت برای خودرو است… همان طور که خودرو بدون سوخت نمی‌تواند حرکت کند، انسان هم نمی‌تواند بدون انگیزه رو به جلو حرکت کند و به موفقیت برسد. در واقع می‌توان گفت که سریعترین راه موفقیت انسان همین افزایش انگیزه است. برای افزایش انگیزه خود پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله راه های افزایش انگیزه را مطالعه کنید و آن وقت، با 6 گامی که در آن مقاله یاد گرفتید، اگر توانستید بی انگیزه بمانید!

انگیزه خود را در راه موفقیت افزایش دهید
انگیزه خود را در راه موفقیت افزایش دهید

7. حواستان به اطرافیانتان باشد

اطرافیان شما نقش بسیار مهمی در موفقیت یا عدم موفقیت شما دارند. شاید برایتان کمی عجیب باشد اما “شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین زمان را با آن ها می‌گذرانید.”

زمانی که افراد دور و بر شما درست و حسابی باشند، شما هم فرد موفقی خواهید شد و اگر نه، باید قید موفقیت را بزنید. پس کاملاً حواستان باشد که بیشترین زمان خود را با چه کسانی می‌گذرانید و آیا آن ها انسان های موفقی هستند و می‌توانند در راه موفقیت به شما کمک کنند یا خیر

راه موفقیت خود را با افراد موفق بگذرانید

8. آدم شناس باشید

منظورم از آدم شناس بودن این است که بدانید دقیقاً چه کسانی دلسوز و چه کسانی بدخواه شما هستند؟ اگر شما این جور افراد را بشناسید، بسیار بهتر می‌توانید راه موفقیت در زندگی را طی کنید و به هدف خود برسید. می‌دانید از چه لحاظ می‌گویم؟

تصور کنید شما می‌خواهید از کسی مشورتی بگیرید. خب زمانی که افراد اطرافتان را به درستی نشناسید، ممکن است از کسانی مشورت بگیرید که اصلاً به فکر خیر و صلاح شما نیستند و مشورت اشتباه به شما بدهند. اما برعکس، اگر با کسانی مشورت کنید که به فکر شما و اهدافتان هستند، قطعاً راه درست را بهتان نشان خواهند داد.

پس شناخت افراد دور و برتان، به شدت به حرکت شما در راه موفقیت در کار و زندگی به شما کمک خواهند کرد.

افراد دلسوز و خیرخواه راه موفقیت خود را بشناسید

9. مواظب غرورتان باشید

مواظب باشید که اگر به موفقیتی رسیدید، غرور شما را نگیرد و سرعتتان را کند نکند. مغرور بودن و غرور داشتن به شدت سرعت شما را کاهش خواهد داد و نمی‌گذارد در مسیر درست حرکت کنید.

پیشنهاد می‌کنم حتماً هر طوری هست خیلی زود غرور خود را درمان کنید و آن را کنار بگذارید وگرنه قطعاً در راه موفقیت زندگی خود، غرورتان دامن گیرتان خواهد شد و موفقیت را از شما خواهد گرفت. امام هادی (علیه السلام) می‌فرمایند:

خودبينی و غرور، انسان را از تحصيل علوم باز می دارد و به سمت حقارت و نادانی می‌كشاند…

راه‌های درمان غرور، اصلاً سخت و پیچیده نیست. خوشبختانه مقاله راه‌های درمان غرور و تکبر را برای شما نوشته‌ایم که با استفاده از راهکارهایی که در آن، می‌توانید اتفاقات خوبی را برای خودتان رقم بزنید. با از بین بردن غرور خود نه تنها جایگاه واقعی اجتماعیتان را پیدا می‌کنید، بلکه مسیر موفقیت را هموارتر می‌کنید.

حدیث امام هادی درباره غرور و نقش آن در راه موفقیت

10. اصول موفقیت را رعایت کنید

آقای ریچارد اس.تی.جان در سخنرانی که در تد انجام داده است، 8 اصل موفقیت را نام برده که آن ها را در ادامه خدمت شما عرض خواهم کرد. اما در یک سخنرانی دیگر، اتفاقات فوق العاده مثبتی را که در صورت رعایت آن اصول برای شما خواهند افتاد را بررسی کرده که می‌توانید در ادامه آن را هم مشاهده کنید.

8 اصل موفقیت از نظر آقای اس.تی.جان عبارتند از:

 1. انگیزه
 2. تلاش
 3. تمرکز
 4. فشار
 5. خلاقیت
 6. بهتر شدن
 7. خدمت کردن
 8. اصرار

 

بهترین راه موفقیت چیست؟

در این مقاله سعی شد بهترین راه کارهای موفقیت که می‌توانند راه سخت موفقیت را تا حدی برای ما هموار کنند گفته شد و حالا بستگی به شما دارد که چطور می‌خواهید این راه را طی کنید. در رابطه با بهترین راه موفقیت باید به شما بگویم که نمی‌توان هیچ راه و روشی را به عنوان بهترین و تنها راه موفقیت در نظر گرفت. چرا که قطعاً در این مسیر باید تلاش و پشتکار زیادی به خرج دهید و تمام عواملی را که در این مقاله گفته شد رعایت کنید تا بتوانید با راحتی بیشتری به هدف خود برسید.

همان طور که در مقاله راز موفقیت خدمت شما گفته شد، تنها راه و راز رسیدن به موفقیت تلاش و پشتکار بالا است و هیچ چیزی بدون آن نمی‌تواند شما را به درجات خوبی برساند. حتی اگر تمامی 10 راهی که در این مقاله را هم گفتم تمام و کمال رعایت کنید اما تلاش و پشتکار بالایی نداشته باشید، قطعاً نباید به دنبال موفقیتی باشید. پیشنهاد می‌کنم برای این که این مطلب فوق العاده مهم بهتر در وجود شما نهادینه شود و بیشتر درباره آن بدانید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله راز موفقیت را هم مطالعه کنید.

اگر شما هم تکنیک دیگری که بتواند سختی راه موفقیت را کمتر کند و سرعت ما را در این مسیر افزایش دهد، پیشنهاد می‌کنم حتماً در بخش مقالات آن را با ما در میان بگذارید.

امیدوارم روی قله های موفقیت ببینمتان…

راستی! می‌توانید با مشاهده کلیپ زیر در کمتر از 1 دقیقه تمام مطالب این مقاله را مرور کنید.

در حال بارگذاری...

نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. بانو ملیحه کاویانی

  مثل همیشه عالی
  کلیپ سخنرانی خیلی خیلی عالی بود و نکته جالب این هست که زمانی که به موفقیت مورد نظر رسیدیم تازه بعد از اون باید سعی کنیم موفق بمانیم که به نظر من موفق ماندن بسی سخت تر از موفق شدن هست در قالب مثال شخصی که وزن خود را کاهش می دهد و سپس بعد از اینکه به وزن نرمال می رسد دیگر به رژیم ادامه نمیدهد و این باعث میشود که به مرور زمان به وزن سابق برگردد.
  به امید اینکه تمامی اعضای گام برتر موفقیت روز افزون داشته باشند.
  با تشکر از زخمات شما

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله دقیقا؛ حفظ موفقیت، خیلی سخت تر از رسیدن به موفقیته و همین مورد دقیقاً وجه تمایز افراد موفق با دیگران هستش.

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید. موفق باشید

 2. الهه ابراهیمی

  mamnoooonam aliiiiii bod..

  پاسخ دادن
 3. سمیه تیموری

  مطالب خیلی مفید و ارزنده است و باعث می شه بیشتر روی کارهامون فکر کنیم.
  ممنون از تیم‌ گام برتر???

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

 4. منیرسادات حسینی

  تو یه مقاله مطلبی خوندم که جالب بود :روزی که فرد موفق تصمیم به استراحت دائمی ولذت بردن از دستاوردهای حاصل از موفقیت خود بگیرد ودیگر تلاشی در جهت طی کردن ادامه مسیر نکند ،آن روز،آخرین روز موفقیت او وشروع شکست هایش خواهد بود

  پاسخ دادن
  1. خیلی عالیه خانم حسینی عزیز
   ممنون از شما

 5. nemati

  درود بر شماااا☺

  حرفااتوووون قابل تامل و تفکر برانگیززززه ???⚘⚘?

  و

  چقدر لذت بخشه ک همیشه موفق و رو ب اوج بااااشی ☺???⚘?☘???⚘

  پاسخ دادن
  1. ممنون از حسِ خوبی که منتقل می‌کنید
   موفق باشید خانم نعمتی عزیز

 6. صفری

  سلام
  حفظ موفقیت از خود موفقیت سخت تره و همیشه در اوج بودن نیازمند اینه ک دچار غرور نشیم و گذشته سختی رو ک پشت سر گذاشتیم فراموش نکنیم و تلاشمونو بیشتر کنیم و هر روز بهتر از دیروز بشیم و گرنه دچار روزمرگی و نا امیدی و سرانجام شکست خواهیم شد.

  پاسخ دادن
 7. کیانمهر

  سلام وقتی توزندگی آدمهای موفق هم نگاه میکنیم میبینیم که چقدر سختی کشیدن وتلاش کردن وهمیشه درحال فعالیت وممارست هستن
  امیدوارم ماهم جزدسته آدمهای همیشه موفق قراربگیریم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بهترین هارو براتون آرزومندیم

 8. حمیده فعال

  مطالب بسیار مفیدی بود این که برای موفق ماندن همیشه باید تلاش کنیم سعی کنیم هر روز بهتر شویم و وقتی به موفقیتی رسیدیم ان را پایان کارمان ندانیم

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی ممنون از شما

 9. رقیه کریمی

  سلام توقف ممنوع حرکت باید همیشه رو به سمت جلو باشه چون همگی داریم رو به سمت ابدیت پیش میریم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس از همراهی شما

 10. معصومه شاهری

  سلام.برای اینکه موفق باشیم همیشه فعال وپرانرژی ودرحال باشیم.مثل کسی که در رژیم غدایی ۲۰ کیلو کم کند واگر رعایت نکند وبا رویه گذشته تغذیه داشته باشد مطمعنا به وزن اول خود برمیگردد.موفقیت تبدیل به شکست خواهد شد.سپاس.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   کاملا درسته ممنون از شما

 11. Pariya_amirpor

  سلام واقعا فوق العاده بود
  موفقیت این نیست که توی مسیرش افتادی دست برداری اکثر افردا این اشتباه و میکنن وقتی توی مسیر قرار گرفتی حالا باید تلاش کنی فقط و فقط تلاش کنی

  پاسخ دادن
  1. دوست گرامی سلام
   ممنون از شما

 12. سمیه قریشی

  عالی بود
  دستیابی به موفقیت نیمه ی اول راهه نیمه ی دوم حفظ موفقیته که گاو نر میخواهد و مرد کهن
  امیدوارم تو نیمه ی دوم ‌راه همدیگه رو ببینیم

  پاسخ دادن
  1. بهترین آرزوها رو براتون داریم
   سپاس گزارم

 13. سهیلا کریمی

  مسیر موفقیت پیوسته تلاش کردنه
  ??????

  پاسخ دادن
 14. پریزاد

  امیدوارم همبشه تو چرخه ی موفقیت زندگی کنیم . ممنون از کلیپ عالی تون

  پاسخ دادن
  1. ممنون از همراهی شما کاربر گرامی

 15. ام لیلا احمدی

  در نظر گرفتن این ۸ اصل قبل و بعد از موفقیت و همچنان پیوسته عمل به این ۸ اصل یعنی در هر حال به دنبال موفقیت بودن یعنی علم به این که من باید هر لحظه بهتر از لحظه قبلی باشم .
  مصداق کسب دانش .
  سپاسگزارم از نکات کلیدی ارائه شده

  پاسخ دادن
  1. سپاس از شما

 16. مهدوی

  سلام. مقاله خوبی بود .سعی میکنم این ۸ نکته رو در کارهایم رعایت کنم با سپاس .چند وقت پیش کاری را به من سپردن من به خوبی از عهد ان کار بر می امدم ولی حس رضایت وحال خوبی نداشتم ومجبور شدم از کار کناره گیری کنم .ممنون.

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   راهکار هایی که گفته شد رو انجام بدید
   موفق باشید

 17. رقیه کریمی

  سلام عالی بود

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 18. Pariya_amirpor

  عاللیی بوددددد

  پاسخ دادن
  1. متشکرم دوست عزیز

 19. مهدی پاکدامن

  Kheily khooob v tasir gozar???

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

 20. محمدرضا مختاری

  سلام
  خوب بود
  ولی فکر کنم خیلی خلاصه بود

  پاسخ دادن
  1. سلام
   کلیپ حق مطلب رو ادا کرد
   متشکرم از نظر شما

 21. mahdiyeh faraji

  مقاله ی خیلی خوبی بود سپاس?

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

 22. پارسا هموله

  مگه میشه شما مطلبی بذارید و بد باشه؟
  مثل همیشه عالی…
  ممنون

  پاسخ دادن
  1. سپاس از همراهی شما کاربر عزیز

 23. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام
  خییلیی خوب بود
  مطالب عالیی یادگرفتم ممنون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خوشحالیم براتون مفید بوده
   متشکرم

 24. Mahdi_hoseinnejhad

  عالي بود…
  سخنرانی های تد که شما میزارید حرف نداره?

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image