.

مسیر موفقیت

سخنرانی آقای ریچارد اس.تی.جان (Richard St. John)
مسیر موفقیت

⇓مشاهده کامل این سخنرانی⇓

http://

چرا خیلی از مردم اول به موفقیت دست پیدا می کنند و بعد شکست می خورند؟

یک دلیل مهم این است که ما فکر می کنیم موفقیت یک خیابان یک طرفه است. بنابراین ما هر کاری که برای رسیدن به موفقیت لازم باشه انجام می دهیم،  ولی وقتی که به آن می رسیم تصور می‌کنیم که همه چیز تمام شده و در محیطی آرام به استراحت می پردازیم و انجام تمام کارهایی را که برای رسیدن به موفقیت انجام داده‌ایم متوقف می‌کنیم و طولی نمی کشه که در سراشیبی می افتیم و به جرئت میتوانم بگویم این مسئله اتفاق می‌افتد.

چون برای من اتفاق افتاد. برای رسیدن به موفقیت سخت کار کردم و به خودم فشار آوردم ولی بعد متوقف شدم، چون فکر کردم من دیگه به چیزی که می خواستم رسیدم و از الان می توانم استراحت کنم.

برای اینکه به موفقیت برسم همیشه تلاش می‌کردم پیشرفت کنم و خوب کار کنم ولی بعد همه چیز را متوقف کردم، چون با خودم فکر کردم من به اندازه کافی خوب هستم و دیگه بیشتر از این نیاز به پیشرفت ندارم.


هرگز این مطلب را از دست ندهید: موفقیت، تنها دلیل نفس کشیدن


ابرهای سیاه و ناامیدی

پیش از اینکه به موفقیت برسم ایده های بسیار خوبی را ارائه می کردم، چون تمام کارهایی را که برای رسیدن به این ایده ها لازم بود انجام میدادم. ولی بعد تمام این کارها را متوقف کردم چون با خودم فکر کردم که دیگر به اندازه کافی موفق هستم و نباید روی ایده ها کار کنم، بلکه ایده ها باید مانند یک شعبده ظاهر شوند و تنها چیزی که به ذهنم می رسید ایده های غیر خلاقانه بود. دیگر هیچ ایده ای نمی‌توانستم بدهم.

پیش از اینکه به موفقیت برسم همیشه روی مشتری ها و پروژه ها تمرکز می کردم و پول برایم اهمیتی نداشت، ولی بعد، جریان های پول که سرازیر می شد، این پول‌ها حواس من را پرت کرد و خیلی زود به جایی رسیدم که تمام وقتم به صحبت با کارگزار بورس و دلال میگذشت. درحالی که باید آن وقت را برای مشتریانم صرف می کردم.

پیش از اینکه به موفقیت برسم همیشه آن کاری را انجام میدادم که دوست داشتم، ولی بعد سرگرم اموری شدم که هیچ علاقه‌ای به آنها نداشتم. مثل مدیریت. من بدترین مدیر دنیا هستم، ولی تصور می کردم که از عهده این کار بر خواهم آمد. چون هرچی باشه من رئیس شرکت بودم. به زودی ابرهای سیاه بر فراز سرم به حرکت در آمدند. در آن زمان من ظاهراً در اوج موفقیت بودم ولی در عمل بسیار افسرده بودم.


هرگز این مقاله را از دست ندهید: چگونه خلاقیت خود را افزایش دهیم؟


افسردگی

ولی من مرد این کارم و می دانستم چطور باید به این مشکل غلبه کنم. من یک ماشین فوق العاده سریع خریدم، ولی کمکی نکرد! من خیلی سریع تر شده بودم ولی کماکان افسرده بودم. بنابراین پیش دکتر رفتم و گفتم که می توانم هر چیزی را که بخواهم بخرم ولی خوشحال نیستم، خیلی افسرده ام. فهمیده ام نمی توان شادی را با پول خرید.

دکتر جواب داد: ولی داروی آرامش بخش را میتوان با پول خرید. و به من داروی ضد افسردگی داد. ابرهای سیاه تاحدودی کنار رفتند ولی تمام کارهای مهم کنار گذاشته شدند، چون مدام در حالت بی خبری بودم و حتی تماس های مشتریانم برایم اهمیتی نداشت، مشتریان هم دیگر تماس نگرفتند چون می دانستند که من دیگر در خدمت آنها نبودم، فقط در خدمت خودم بودم، بنابراین آن ها پول های شان را پس گرفتند و پروژه هایشان را پیش کسانی بردند که بهتر به آنها خدمت می کردند.

طولی نکشید که ورشکسته شدم. من و شریکم، تام، مجبور شدیم کارمندان را مرخص کنیم. این نهایت سقوط برای هر دوی ما بود و باید از عرش به زیر می آمدیم. ولی این برای من فوق العاده بود، چون وقتی کارمندی وجود نداشته باشد هیچ کسی برای مدیریت کردن هم وجود ندارد. بنابراین من دوباره شروع به انجام کارهایی کردم که دوست داشتم و دوباره شروع به لذت بردن کردم.سخت کار می کردم و خلاصه اینکه تمام کارهایی که برای رسیدن به موفقیت لازم بود را انجام دادم.


هرگز این مطلب را از دست ندهید: مهارت مشکل گشایی


البته به همین آسانی و سریعی هم نبود! هفت سال طول کشید، ولی در پایان تجارت من از هر زمان دیگری پر رونق تر شده بود و وقتی که من دوباره شروع به پیروی از هشت اصل موفقیت کردم ابرهای سیاه برای همیشه از بالای سر من ناپدید شدند.

یک روز صبح از خواب بیدار شدم و گفتم دیگه نیازی به آرامش بخش ندارم و از آن موقع تا به حال دیگر سراغ داروهایم نرفتم. من آموختم موفقیت یک مسیر یک طرفه نیست. این یک مسیر پیوسته است و اگر بخواهیم از سندروم شکست پس از موفقیت جلوگیری کنیم باید فقط از این هشت اصل پیروی کنیم.

چون مسئله فقط این نیست که چطور به موفقیت میرسیم بلکه چگونه موفق ماندن هم مهم است.


هرگز این مطلب را از دست ندهید: حفظ موفقیت، مهم تر از کسب موفقیت


هشت اصل موفقیت

 * انگیزه

 * تلاش

 * تمرکز

 * فشار

 * خلاقیت

 * بهتر شدن

 * خدمت کردن

* اصرار

این شما و این مسیر پیوسته موفقیت…


برای اطلاعات بیشتر درباره هشت اصل موفقیت و تماشای این کلیپ، اینجا کلیک کنید


 

برگرفته از سایت TED

 

7 Comments
 1. Pariya_amirpor

  عاللیی بوددددد

  پاسخ
 2. مهدی پاکدامن

  Kheily khooob v tasir gozar🌹👌🏼

  پاسخ
 3. محمدرضا مختاری

  سلام
  خوب بود
  ولی فکر کنم خیلی خلاصه بود

  پاسخ
 4. mahdiyeh faraji

  مقاله ی خیلی خوبی بود سپاس🌹

  پاسخ
 5. پارسا هموله

  مگه میشه شما مطلبی بذارید و بد باشه؟
  مثل همیشه عالی…
  ممنون

  پاسخ
 6. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام
  خییلیی خوب بود
  مطالب عالیی یادگرفتم ممنون

  پاسخ
 7. Mahdi_hoseinnejhad

  عالي بود…
  سخنرانی های تد که شما میزارید حرف نداره😍

  پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*