جملات تأکیدی

فکر میکنم همگی ما تا حدودی درباره این جملات و تاثیری که بر ناخودآگاه ما دارند آگاه هستیم. اما برخی از شنیده های ما درباره ساخت و استفاده از این جملات کاملاً نادرست هستند . ما در این مقاله تصمیم داریم این اشکالات رو برای شما رفع کنیم و این سنگ ریزه ها رو از مسیر شما حذف کنیم تا بتونید بهترین نتیجه رو از به کارگیری جملات تاکیدی کسب کنید. پس با خوندن مقاله جملات تأکیدی، جملات تأکیدی زندگی خودت رو بساز. 

موفقیت-جملات تاکیدی
جملات تأکیدی

داغ‌های جملات تأکیدی

 • جملات تأکیدی غلط رو فراموش کن
 • اصلاً جملات تأکیدی چی هست؟
 • چطور جملات تأکیدی بسازیم؟
 • جملات تأکیدی باید در حال وقوع باشند
 • جمله تأکیدی شما فقط مخصوص شماست
 • جملات ساده و کوتاه باشند
 • از تغییر جملات پرهیز کنید
 • حداکثر ۵ جمله برای ۵ موضوع
 • در شرایط آرام از این جملات استفاده کنید

جملات تاکیدی از آن دسته از جملاتی هستند که در زندگی ما نقش بسیار زیادی دارد و به طوری می‌تواند آینده ما را بسازد، پس اگر می‌خواهی آینده خوبی را داشته باش به این جملات نیاز خواهی داشت. بدو برو این مقاله رو بخون که کلی اتفاقات خوب برای تو رقم می‌زنه.

جملات تأکیدی غلط رو فراموش کن

تمام مطالب پیچیده و سختی که تا به حال درباره ساخت و استفاده از جملات تاکیدی مطالعه کردید و یا به گوشتون رسیده، فراموش کنید. با ما همراه باشید تا بهترین و کاربردی ترین روش استفاده از این جملات رو یاد بگیرید و بالاترین بازدهی ازاستفاده این جملات رو دریافت کنید.

حتماً بخوانید: جملات انگیزشی

اصلاً جمله تأکیدی چی هست؟

همونطور که در جریان هستید ذهن ما از دو بخش خودآگاه و ناخودآگاه تشکیل شده.

بخش خودآگاه ذهن شما تنها چیزهای منطقی رو میپذیره و در واقع فقط چیزهایی رو قبول میکنه که برای اونها شواهد و مدارک موجود باشه.

اما قسمت ناخودآگاه ذهن، دقیقا برخلاف این بخش عمل میکنه و هر چیزی که توسط شما مدام برای اون تکرار بشه می پذیره و مسیر زندگی شما رو هم در همان جهت جلو خواهد برد. جملات تاکیدی برای این قسمت از ذهن شما به کار برده میشوند.

جملات تاکیدی یکی از تمارین رشد فردی هم هست. در واقع به نوعی شما برای گول زدن ذهنتون از این جملات استفاده میکنید و با تکرار مرتب این جملات ذهن شما کم کم به سمت مسیر مورد نظر شما حرکت خواهد کرد و شما رو هم با خود همراه میکنه و به موفقیت نزدیک خواهید شد.

موفقیت-جملات تاکیدی
جملات تاکیدی

چطور جملات تاکیدی بسازیم؟

برای ساخت این جملات و برای اینکه تاثیر مورد نظر رو برای شما به همراه بیارند رعایت چند شرط لازم هست و باید از این قواعد پیروی کنید.

قاعده اول: جمله تأکیدی باید در حال وقوع باشد

خیلی جاها گفته میشه:”جملات تاکیدی رو به زمان حال بیان کنید.”

این باور کاملا نادرست هست. میپرسید به چه علت؟ اجازه بدید با دلایل علمی برای شما توضیح بدیم.

همونطور که گفته شد ذهن شما از دو بخش ساخته شده و بخش خودآگاه فقط چیزهای منطقی رو میپذیره. حالا فکر کنید شما در مشکل سختی گیر افتادید و هنوز هم رفع نشده. در این شرایط وقتی شما مدام با خود تکرار کنید “مشکل من حل شده.” بنظرتون ذهن خودآگاه شما این موضوع رو قبول میکنه؟ قطعاً،خیر.

این مسئله باعث خواهد شد که بین ذهن خودآگاه و ناخودآگاه شما چالش ایجاد بشه و تا حد زیادی میزان کسب نتیجه مورد نظرتون رو کاهش خواهد داد. پس به جای جمله بالا برای خودتون اینطور تکرار کنید:”مشکل من در حال حل شدن هست.” به این ترتیب از بروز هرگونه چالش جلوگیری خواهد شد.

نکته: لطفا جملاتی رو استفاده کنید که باور اونها برای شما ممکن باشه. بدون باور داشتن، فایده ای نخواهد داشت.

موفقیت-جملات تاکیدی
جملات تاکیدی

 

قاعده دوم: جمله تأکیدی شما فقط مخصوص شماست.

هر شخص باید جمله مخصوص به خودش رو بسازه. اینطور نیست که یک سری جملات رو کپی کنید و همان هارو مورد استفاده قرار بدید.جمله ای رو برای خودتون بسازید که در شما احساس لذت ایجاد کنه و برای شما دلنشین و دلچسب باشه تا بتونه مؤثر واقع بشه. جمله ای رو بسازید که بیشترین لذت رو در وجود شما ایجاد کنه و با عشق و علاقه اون رو تکرار کنید. توجه داشته باشید حتی الامکان این جملات رو با صدای بلند برای خودتون تکرار کنید.

قاعده سوم:جملات ساده و کوتاه باشند.

از به کارگیری جمله های پیچیده و سخت دوری کنید. جملات تاکیدی باید به ساده ترین و کوتاه ترین حالت ممکن باشند.تا فهم و درک اونها برای ذهن شما راحت تر و ساده تر باشه. جملات پیچیده ذهن شمارو درگیر میکنند و انرژی های شما رو تلف خواهند کرد.

موفقیت-جملات تاکیدی
ذهن

قاعده چهارم: از تغییر جملات پرهیز کنید.

توجه داشته باشید قرار نیست هر روز یک جمله جدید رو انتخاب و تکرار کنید. جمله ای که استفاده میکنید باید ثابت باشه و تغییر نکنه . تا زمان گرفتن نتیجه یک جمله رو به صورت ثابت تکرار کنید تا برای شما کارساز واقع بشه.

قاعده پنجم: حداکثر ۵ جمله برای ۵ موضوع

بیشترین تعداد جملاتی که میتونید استفاده کنید، پنج جمله برای پنج رویداد مختلف هست. البته به شرطی که دقت داشته باشید که نباید این پنج جمله پشت سرهم تکرار بشوند. به عنوان مثال در طول روز در ۵ زمان مختلف این جملات رو به صورت جداگانه تکرار کنید و مورد استفاده قرار بدید.مثل این جملات:

موفقیت-جملات تاکیدی
جملات تاکیدی

قاعده ششم: در شرایط آرام از این جملات استفاده کنید.

در طول روز زمان هایی رو برای تکرار جملات استفاده کنید که آرامش داشته باشید و فضای اطرافتون در آرامش باشه.منظور از آرامش این نیست که فضا کاملاً ساکت باشه. همینقدر که در فضای اطرافتون اتفاقاتی رخ نده که احساس بدی در شما ایجاد کنه، کافی هست.

حتماً ببینید: کلید موفقیت

نکته پایانی

توجه داشته باشید که صرفا استفاده از این جملات نمیتونه شمارو به موفقیت برسونه. اقدامات عملی در کنار اقدامات ذهنی سرعت رسیدن شما به مقصد مورد نظر رو چنیدن برابر خواهند کرد.پس هر دو نیرو رو در کنار هم به کار بگیرید تا بهترین نتیجه رو به دست بیارید.

 

موفقیت
موفقیت

 


نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

 1. رقیه کریمی

  سلام جالب بود

  پاسخ دادن
 2. فیروزه حاجی قنبری

  ثابت قدم باش فقط همین
  به هدفت فکر کن نه به مسیرت
  برو جلو برو جلو.هر قدم تو رو به هدفت نزدیک تر می کنه

  پاسخ دادن
 3. حدیثه حاجی علی

  اااا چه جالب منم اشتباه دوستمون رو مرتکب شدم و تا الان از جملات تاکیدی اشتباهی استفاده کردم!
  مرسی از مقاله خوبتون

  پاسخ دادن
 4. Pariya_amirpor

  مرسی من فکر میکردم که در زمان حال بگم درست میشه یعنی تا الان اشتباه میکردم😦مرسی خانم تیموری واقعا مرسی😂

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*