.

گزارش جلسه دوره مادر برتر

مادر برتر
مادر برتر

پنجمین جلسه دوره مادربرتر در تاریخ 1398/2/9 برگزار شد و مادران مثل همیشه خوشحال بودند چون کلی مطلب جدید یادگرفته بودند.

مادرانی که حالا دیگه یاد گرفتند چطوری با بحران های دوره نوجوانی ویا کودکی فرزندشان کنار بیایند و مشکلات رو رفع کنند، نه اینکه بیشترشان کنند.

خیلی از خانواده ها به دلیل علاقه بیش از حد و یا ندانستن و آموزش ندیدن عامل اصلی عدم موفقیت فرزندانشان اند اما مادران دوره مادر برتر، آموختند که به جای ایستادن ناخودآگاه دربرابر فرزندشان، کنار آنها قدم بردارند تا آینده درخشانی رو برایشان رقم بزنند.


هرگز این مطلب را از دست ندهید: موفقیت، تنها دلیل نفس کشیدن


بیان مهم ترین مشکلات فرزندان در دوره مادربرتر

بسیاری از مشکلات دوران کودکی و نوجوانی در فرزندان یکسان است و این به دلیل اقضای سنشان است.

اما متاسفانه بیشتر والدین این مشکلات کاملا طبیعی را، غیر طبیعی می پندارند و سعی دارند آنها را در فرزندشان از بین ببرند. و همین منجر به اختلاف و در نهایت دوری آنها از خانواده میشود.

این مسائل حتما باید با آموزش رفع شوند و مشکلات بین والدین و فرزند کمتر شود. وگرنه همان طور که گفتم ممکن است دردسر های غیر قابل حل را به وجود بیاورند.

مادر برتر
مادر برتر

رسالت دوره مادر برتر

هدف و رسالت دوره مادر برتر هم درست همین است که بتواند با آموزش های بی نظیر و کاربردی این مسائل و مشکلات معمول را حل کند، تا والدین ناخواسته فرزندشان را به نابودی نکشانند و البته کودکان و نوجوانان هم احترام پدر و مادران آموزش دیده شان را نگه دارند، و محبت و علاقه بین خانواده ها بیشتر شود. و فرزندان هم در فضایی آسوده تر به دنبال اهداف و آرزوهای خود بروند.


هرگز این مطلب را از دست ندهید: رسالت زندگی


نقش برگزاری دوره مادر برتر در روند بهبود روابط خانواده

 یکی از بیشترین جمله ای اتی که در جلسات مشاوره از زبان نوجوانان شنیده میشود، ” والدینم مرا درک نمی کنند” است!

و والدین نیز به صورت متقابل چنین احساسی را دارند که فرزند آنها متوجه سخنان آنها نمیشود و خواسته های آنان را درک نمیکند . هرگروه به شدت معتقد هستند که ایراد و مشکل از طرف مقابل است .

این مورد در فطرت همه انسان ها وجود دارد که دوست دارند دیگری را مقصر بدانند و از زیر بار مسئولیتی که شاید خود درست انجام نداده اند، شانه خالی کنند.

اما این مشکل را میشود با آموزش و رشد فردی، خیلی راحت مدیریت کرد.

اگر والدین و فرزندان آموزش های لازم برای برخورد مناسب در شرایط مختلف و خصوصاٌ بحران های زندگی را دیده باشند، هرگز دچار این مشکلات نخواهند شد. چون میتوانند مسائل را از دریچه نگاه طرف مقابل بررسی کنند،احساس او را درک کنند و رفتار بهتری بروز دهند .

مادر برتر
مادر برتر

به امید موفقیت روزافزون و همیشگی برای همگی مادران عزیز…

 


گزارش از: پارسا هموله
گزارش از: پارسا هموله از تیم گام برتر

 


دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*close-link
فیلم های آموزشی رایگان + ارتباط مستقیم با استاد مصطفایی در کانال تلگرامی گام برتر
با VPN روشن وارد شوید
close-image