.

اولین جلسه دوره آموزشی مادر برتر

 

رشد فردی

گزارش ویدئویی اولین جلسه دوره مادر برتر

http://

اولین جلسه دوره مادر برتر

به تاریخ ۶/۱۲/۹۷ اولین جلسه دوره آموزشی مادر برتر در مجموعه اتموزشی گام برتر برگزار شد .


برای آشنایی بیشتر با دوره مادر برتر اینجا کلیک کنید


بدون شک نمیتوان از نقش تأثیر گذار مادر در حفظ بنیان خانواده و موفقیت تمام اعضا آن چشم پوشی کرد . از بدو تولّد، شخصی که بیشترین زمان را در کنار فرزند خودسپری میکند و نزدیکترین ارتباط را با او دارد، کسی نیست جز مادر.بنابر این کودک بیشتر الگوهای رفتاری خود را از مادر فرا میگیرد . در صورتی که مادران عزیز توانایی برقراری ارتباط موثر با فرزندان خود را به خوبی فرا بگیرند میتوانند نقش بسزایی در رشد و تعالی فرزندان خود و یادگیری آنها ایفا کنند .

شناخت ویژگی های سنی کودکان و چالش هایی که فرزندان از سنین کودکی تا بزرگسالی باآنها روبه رو میشوند، قطعا یکی از بهترین راه ها برای کمک به آنها میباشد . مادرانی که برای آموزش دیدن و بالابردن آگاهی خود پیشگام هستند، قطعا میتوانند آینده درخشانی را برای عزیزان خود رقم بزنند.


این مطلب رو هیچ وقت از دست ندهید:۷ راهکار مهم برای افزایش قدرت یادگیری


 

مباحث مطرح شده در جلسه اول دوره مادر برتر

مجموعه گام  برتر پس از ماه ها تلاش و تحقیق در حوزه آسیب شناسی خانواده ، مهم ترین و رایج ترین مسائلی که در کانون خانواده سبب ایجاد مشکلات بین زوجین و فرزندان میباشد،جمع آوری نموده و آنها را در غالب آموزش های ساده و مفهومی با عنوان دوره مادر برتر  در اختیار مادران عزیز قرار میدهد.

جلسه اول به بررسی ویژگی های سنی کودکان در سه بخش مختلف پرداخته شد :

دوره اول ۱: تا ۷ سالگی ، ویژگی های این سن و نحوه برخورد با کودک

دوره دوم :۷ تا ۱۴ سالگی و شیوه رفتاری مناسب

دوره سوم: ۱۴ سالگی به بالا و برخورد متناسب با این دوره

تربیت

 

نقش برگزاری دوره مادر برتر در روند بهبود روابط خانواده

بیشترین جمله ای که در جلسات مشاوره از زبان نوجوانان شنیده میشود چیزی نیست جز ” آنها مرا درک نمی کنند .”

و والدین نیز به صورت متقابل چنین احساسی را دارند که فرزند آنها متوجه سخنان آنها نمیشود و خواسته های آنان را درک نمیکند . هرگروه به شدت معتقد هستند که ایراد و مشکل از طرف مقابل است .

در صورتی که هیچ یک از طرفین مسبب ایجاد این مسائل نمیباشند و تنها دلیل بروز این مشکلات عدم آموزش و آگاهی میباشد .

اگر والدین و فرزندان آموزش های لازم برای برخورد مناسب در شرایط مختلف و خصوصاٌ بحران های زندگی را دیده باشند، هرگز دچار این مشکلات نخواهند شد. چون میتوانند مسائل را از دریچه نگاه طرف مقابل بررسی کنند،احساس او را درک کنند و رفتار بهتری بروز دهند .

رشد فردی

هدف برگزاری دوره مادر

طبق نظر حاضرین در اولین جلسه دوره آموزشی مادر برتر ،تمامی مباحث مطرح شده از رایج ترین مشکلاتی بودند که والدین با آنها دست و پنجه نرم میکنند . و اغلب به دلیل عدم آگاهی برخورد اشتباه از خود نشان میدهند . بنابر این با بالابردن سطح آگاهی افراد در جامعه میتوان از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد . ایجاد رابطه صمیمانه بین افراد خانواده به هیچ عنوان کار دشواری نیست و تنها با رعایت چند نکته ساده و آموزش هایی نه چندان دشوار میتوان بر مسائل و مشکلات غلبه کرد و فضای خانواده را به محلی آرام و بدون تنش تبدیل نمود.


گزارش از:معصومه تیموری
گزارش از:معصومه تیموری از تیم گام برتر

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*