.

شارژ پلاس

کاریزماتیک باشید!

۶ ویژگی افراد کاریزماتیک و اثرگذار

کاریزما
کاریزما

این روزها کاریزماتیک بودن به عنوان یکی از ویژگی های افراد اثرگذار مطرح میشه و خیلی ها سعی دارند تا این ویژگی رو در گروه ویژگی ها شخصیتی خودشون جاداده و به قول معروف بر جذابیت های خودشون اضافه کنند.

افراد کاریزماتیک معمولاً کسانی هستند که دیگران برای ارتباط با اونها مشتاق هستند و از خودشون تمایل نشون میدن. افرادی که میتونند به لایه های احساسی دیگران نفوذ کنند و اشخاص رو با خودشون همسو و هم جهت میکنند .

جذاب، اثرگذار،قوی، پرشور…..همگی ویژگی هایی هستند که در مورد این افراد به کار برده میشه.

کاریزما
کاریزما

این کاریزماتیک های مادرزاد

“اصلا مهره مار داره.”

این جمله چقدر برای شما آشناست؟

چندین بار با شنیدن این جمله حس حسادت و حسرت بهتون دست داده؟

یا چندین بار از سر شوق این جمله رو درباره عزیزانتون به کار بردید؟

فکر میکنم این جمله یکی از زیباترین توصیفاتی باشه که هر شخصی آرزو داره از زبان دیگران ، درباره خودش بشنوه.

بله حقیقت اینه! بعضی آدمها اصلا مادرزادی جذاب هستند. و هیچ جوری نمیتونیم منکر این موضوع بشیم. به بهترین شکل با دیگران ارتباط برقرار میکنند ، همه جا آغاز کننده بحث هستند و هزارتا ویژگی دیگه .

حالا تکلیف چیه؟ بشینیم و همچنان به این تیپ شخصیت ها غبطه بخوریم یا آماده اید تا همراه من یک سفر جذاب رو شروع کنیم که به همون مقصد رویاییتون منتهی میشه؟

پس دستتون رو به من بدید و همراه من پیش بیاید.

۱.تو یک فرد کاریزماتیک هستی

هیچ وقت از تأثیر باورهاتون غافل نشید. حالا که برای این سفر آماده شدید لطفا با دید مثبت به سمت جلو حرکت کنید. با یک ذهنیت خوب نسبت به خودتون و تغییراتی که پیش رو دارید. باور کنید که اتفاقات خوبی در راهه . و مدام همون لحظه ی رویایی رسیدن به هدف رو در ذهنتون مرور کنید. تغییر کردن در جهت مثبت اصلا کار سختی نیست، فقط کافیه اراده کنید. همینکه دارید این مقاله رو میخونید، نشون میده که برای این تغییرات آماده هستید و این یعنی مهم ترین گام رو برداشتید.

کاریزما
کاریزما

۲.یک برون گرای با محبت باشید

یکی از اصلی ترین نکاتی که در رفتارهای افراد کاریزماتیک به چشم میخوره، احساساتی هست که در مواقع مختلف از خودشون بروز میدن. کار سختی نیست. خوش ذوق باشید. در برخورد با دیگران احساسات خوب به اونها منتقل کنید. غرور رو کنار بگذارید. با عشق به روی دیگران لبخند بزنید . باور کنید که لبخند تأثیر شگفت انگیزی داره. لبخند زدن شما رو در نظر دیگران مهربان تر و خوش برخوردتر نشون میده. اصلا تا به حال دیدید که وقتی یک نفر با اخم و کلی غرور جایی نشسته، کسی برای هم صحبتی به سمتش بره و دلش بخواد با این فرد ارتباط برقرار کنه؟

حتی در لحظه هایی که نگاه دیگران کاملاً اتفاقی از روی شما عبور میکنه، میتونید با یک لبخند اونها رو غافل گیر کنید و تصویر خوبی از خودتون در ذهن اونها به جا بگذارید.

حتی گاهی وقت ها در مواقع خاص و مهم که هیجان زده میشید، سعی کنید کاملا در رفتارتون این مسئله رو بروز بدید.

البته دقت کنید: موقعیت شناسی رو فراموش نکنید. هر رفتار جای خاصی داره.

کاریزما
کاریزما

۳.یک جفت گوش شنوا

شما رو نمیدونم اما من شخصا دوست دارم، وقتی صحبت میکنم طرف مقابل با اشتیاق به حرف های بنده گوش بده و تمام حواسش معطوف به من باشه . اصلا چه معنی میده وقتی یک نفر داره با شما صحبت میکنه، با دقت بهش گوش ندید؟

طرف با کلی ذوق و شوق برای شما ارزش قائل شده و داره راجع به موضوعی باهاتون صحبت میکنه. به نظر من حتی اگر به موضوع صحبتش هم علاقه ای ندارید باید با نهایت احترام به صحبت هاش گوش بدید و بعد در فرصتی مناسب بحث رو به هر جهتی که خودتون مایل هستید، پیش ببرید. لازم هست تمام تمرکزتون روی صحبت های طرف مقابل باشه و فراموش نکنید حتی اگر تظاهر کنید، بالاخره حرکاتتون، شما رو لو خواهند داد. پس صادقانه رفتار کنید و توأم با احترام.

حتماً بخوانید: اشتباه هدفگذاری

کاریزما
کاریزما

۴.اهل ریسک باش

دقت کردید کنار بعضی ها چقدر خوش میگذره؟ به قول معروف از بس که پایه و باحال هستند. آدم هایی که سعی میکنند وقتی با دیگران هستند، از منطقه امن خودشون کمی فاصله بگیرند، با جمع همراه شده و پا به پای دیگران پیش بروند. البته منظور ما اصلاً این نیست که با انجام کارهای خلاف عرف و عجیب غریب شما تبدیل به یک فرد کاریزماتیک خواهید شد. بلکه منظور این هست که سعی کنید هر زمان که لازمه ریسک کنید و کمی پا از حد فراتر بگذارید و همراه دیگران حسابی خوش گذرانی کنید. باز هم تأکید میکنم خوش گذرانی از نوع حلال و شرعی لطفا.

کاریزما
کاریزما

۵.حضور فعال در جامعه از شما یک فرد کاریزماتیک خواهد ساخت

آدم هایی که فعالیت اجتماعی زیادی دارند، معمولا خوش مشرب تر و جذاب تر از دیگران به نظر میرسند.

به چند دلیل:

* به دلیل فعالیت های اجتماعی، اغلب نسبت به موضوعات دید بازتری دارند .

* به قول معروف آپدیت هستند و اطلاعات بهتری درباره مسائلی که پیرامون اونها در حال وقوع هست، دارند.

* تعملات اجتماعی بالایی که دارند باعث میشه، بتونند خوب با دیگران ارتباط برقرار کنند و به خوبی هم صحبت کنند. در واقع فن بیان خوبی دارند.

* و …

فکر میکنم دلایل بالا کافی هستند تا تصمیم بگیرید از گوشه دنج خودتون خارج شده و وارد اجتماع بشید. برای شروع میتونید به یک کلاس هنری یا آموزشی برید. میتونید وارد گروه های مختلف بشید و هزران راه دیگه که هر کدوم از شما یک چهره محبوب اجتماعی میسازند. پس همین حالا دست به کار بشید.

حتماً ببینید: کلید موفقیت

۶.سری به زندگینامه افراد کاریزماتیک بزنید

تاریخ سرشار از ناگفته هاست. افراد زیادی هستند که در طول تاریخ به عنوان شخصیت های کاریزماتیک و اثرگذار شناخته شدند و هنوز هم اسمی از اونها بر جا مونده. افرادی مثل آدولف هیتلر، چرچیل، مرلین مونرو و شخصیت های بسیار دیگری که در نوع خودشون توانایی این رو داشتند که بر دیگران اثر بگذارند و اونهارو با خودشون همراه کنند.

مطالعه زندگی این افراد و سعی کردن در الگو برداری از اونها میتونه تا حد زیادی برای پیشرفت در این مسیر به شما کمک کنه. نکته های زیادی در زندگی این اشخاص وجود داره که میتونه برای رسیدن به موفقیت کمک شایانی به شما کنه.

طبق تحقیقات انجام شده افراد کاریزماتیک ۸۵ درصد نسبت به دیگران در برقرای ارتباط، موفق ترند…

تبدیل شدن به یک فرد کاریزماتیک با پیروی از اصول درست و صحیح یک هدف قابل دستیابی هست . حفظ اعتماد به نفس و مثبت اندیشی رو هم به عنوان نکته های اساسی در مسیر رسیدن به این هدف مد نظر داشته باشید …

 

موفقیت
موفقیت

نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

 1. سهیلا کریمی

  متشکریم 👏👏👏👏👏🌹

  پاسخ دادن
 2. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام
  افراد کاریزماتیک خییلیی راحت تر و بهتر از دیگران میتوانند ارتباط بگیرند و تاثیر گذاری بیشتری در افراد دارند
  ممنون خانم تیموری بابت راهکار های خوبی که در مقالتون ارائه دادین

  پاسخ دادن
 3. پارسا هموله

  خیلی ممنون از خانم تیموری بابت این مقاله فوق العاده…
  واقعا افراد کاریزماتیک خیلی جذاب اند و راه هایی که گفتید برای کاریزماتیک شدن عالی بود.
  بازم ممنون…

  پاسخ دادن
  1. گام برتر

   گام برتر

   ممنون از وقتی که گذاشتید و مقاله رو مطالعه کردید.
   امیدوارم این راهکارها براتون موثر باشه…

   پاسخ دادن
 4. Mahdi_hoseinnejhad

  افراد کاریز ماتیک تو دل همه جا دارن و خیلی نفوذ پذیر هسیتدگند… فک نکنم کسی باشه که بگه دوست ندارم دیگران عاشق و علاقه مند به من بشن…
  خیلی خوب بود…

  پاسخ دادن
  1. گام برتر

   گام برتر

   درسته دوست عزیز
   همه افراد کاریزماتیک رو دوست دارند و همچنین کاریزماتیک بودن رو.
   پس امیدوارم شما هم یه فرد کاریزماتیک باشید…

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*