فرار از زندان!

سلام! با هفتمین قسمت از مجموعه کلیپ‌ های آموزشی شارژ پلاس در خدمت شما هستم. تو قسمت‌های قبلی شارژ پلاس ما کلی مطلب خوب یاد گرفتیم و با بازخوردهایی که از شما عزیزان گرفتیم، فهمیدیم که خداروشکر کلی اتفاقات خوب و عالی براتون رخ داده. پس اگر می‌خواهید که این اتفاقات دوباره رخ بدهند، فرار از زندان را تماشا کنید. پس بریم که با هم فرار از زندان را تماشا کنیم.

فرار از زندان
فرار از زندان

مهم‌ترین‌های فرار از زندان

 • تو جلسات پیش یاد گرفتیم
 • فرار از زندان، بحث اصلی امروز!
 • ما به خاطر زندان خودساخته…
 • چرا این مبحث مهمه؟
 • راه‌های فرار از زندان

همراهی با این قسمت به شما یاد خواهد داد که چطور از منطقه امن ذهنی خودتان بیرون بیایید و همچنین بر آن چیره شوید. پس اگر دنبال این هستی که بر منطقه امن ذهنت پیروز بشوی، این قسمت را تا آخر ببین.

مشاهده کلیپ فرار از زندان

موفقیت
موفقیت

تو جلسات پیش یاد گرفتیم

تو قسمت‌های قبلی شارژپلاس، ما با قانون بیست هشتاد آشنا شدیم که بیست درصد کارهای ما، هشتاد درصد نتایج ما رو به همراه داره. امروز می‌خوام درباره‌ مبحثی با شما صحبت کنم که بدون شک اون رو جزو بیست درصد از کار مهم و اولویت دار هر انسانی می‌دونم.

یادگیری این مطلب و جاری و ساریش تو زندگیمون، حتماً می‌تونه کلی اتفاق خوب برامون رقم بزنه.

مشاهده قسمت های قبلی شارژ پلاس 

فرار از زندان، بحث اصلی امروز!

من این درس و اسم این بحث رو زندان خود ساخته می‌نامم، چون هر کسی برای خودش زندانی ساخته و داره تو اون زندگی می‌کنه و فکر می‌کنه نمی‌تونه خودش رو از اون زندان نجات بده، به‌خاطر همین تو خیلی از موقع‌ها ما تو همین زندان خود ساخته‌ خودمون گیر کردیم و تلاشی برا بیرون اومدن از این فضا از این حالت روحی نمی‌کنیم.حالا اصلاً زندان خود ساخته به چی میگن؟

آیا مثل زندان‌هایی که الان توی ذهنمون هست، یه فضای فیزیکیه که ما پشت نرده‌های آهنی قرار بگیریم و اونجا اذیّت بشیم؟

نه، زندان خود ساخته‌ی ما یه جای فیزیکی نیست. بلکه تمام کارها و احساسات و اعمال ما هست که ما تو اونجا  احساس راحتی می‌کنیم و به ‌خاطر اینکه ما تو اونجا راحتیم و احساس امنیت داریم، هیچ موقع پامون رو فراتر از اون قرار نمی‌دیم، چون احساس می‌کنیم ما رو تو اذیت و فشار و سختی قراره میده، قراره تو اونجا تحقیر بشیم، قراره به سختی بیفتیم و…

به‌خاطر همین تو همون زندانی که برا خودمون ساختیم، می‌مونیم و هیچ تحرک و تلاشی نداریم و نمی‌کنیم.

پس زندان خود ساخته‌ی ما شد اون دایره‌ی راحتی شما، اونجایی که شما احساس راحتی، آرامش و امنیت می کنید‌ به‌خاطر اینکه اونجا راحتید و خودتون رو از تلاش بیشتر بازمی‌دارید.

فرار از زندان
فرار از زندان

ما به خاطر زندان خودساخته…

درست به خاطر همینه که ما تو طول زندگی روزمره‌‌‌‌‌مون خیلی از وقت‌ها داریم یک سری کارهای تکراری رو انجام می‌دیم، و ذهن ما از انجام کارهای جدید ما رو بازمی‌داره.

به‌خاطر همین ما کارهایی رو که می‌دونیم توش قرار نیست به توفیق آنچنانی برسیم، رو انتخاب می‌کنیم و فقط به‌خاطر اینکه تو اون کار راحت‌ترایم، و احساس امنیت بیشتری می‌کنیم.

نمی‌ریم سراغ کارهای پرچالش، چون عادت کردیم تو منطقه‌ی امن‌ذهنی خودمون بمونیم و زندگی پرچالشی رو شروع نکنیم.

منطقه‌ی امن ذهن قدم به قدم اتفاقاتی رو رقم می‌زنه که شما ناخواسنه تو یه جا می‌مونید، و به هیچ پیشرفتی نمی‌رسید.

اون قراره قدرت ریسک شما رو بگیره و اجازه نده جاهای جدید و تجربه‎های تازه رو کسب کنید، گام به گام  شما رو برمی‌گردونه به عقب و از پیشرفت شما رو باز می‌داره.

چرا این مبحث مهمه؟

جالبه این بحث رو من از بحث‌های بیست درصدی صحبت با شما می دونم، یعنی اینکه اگه این رو انجام بدید خیلی از این اتفاقات خوب در ادامه‌ی مسیر برای شما خواهد افتاد، امّا یک نکته‌ی مهم، حتی داخل این فیلم و کیلیپ آموزشی هم این جمله رو جزو جملات بیست درصدی برای شما می دونم که خیلی نتایج خوبی رو برای شما به همراه داره و خواهد داشت.

اون اینکه “اگه می‌خواید به موفقیت برسید، باید از منطقه‌ی امن خودتون خارج بشید” وقتی از همه‌ی اونهایی که به درجه‌ای از موفقیت و پیروزی دست پیدا کرده‌اند، پرسیدند که تلاش‌هاتون کی به ثمر نشست و کی به نتیجه رسید؟

اونها تو جواب اینطور پاسخ داده‌اند که وقتی ما از منطقه‌ی امن خودمون خارج شدیم، و خودمون رو به چالش کشیدیم و جاهای جدید و تجربه‌های تازه‌ای رو انجام دادیم، تازه افق‌های جدیدی برای ما باز شد و ما قدم به قدم  به موفقیتمان رسیدیم و موفقیت رو راحت تر لمس کردیم.

فرار از زندان
فرار از زندان

راه‌های فرار از زندان

حالا می‌خوام چندتا راهکار بهتون یاد بدم، که شما خودتون رو ارزیابی کنید.

ببینید. آیا شما هم توی زندان خود ساخته‌ی خود، گیر کردید یا نه؟

اگه شما هم این کارها رو خیلی ساده انجام می‌دید، بدونید متأسفانه تو زندانی که خودتون برای خودتون ساخته‌اید گیر کردید. اگه معمولاً عادت کردید که کار‌ها رو به تعویق بندازید، و قراره یه کتابی رو بخونید و روز‌ها و هفته‌ها و ماه‌هاست که چند صفحه‌ای از اون رو مطالعه نکرده‌اید و کلی کار انجام نشده تو چک لیستتون دارید.

و اگه، اگه‌های زیاد که تو ذهنتون هست و جامه‌ی عمل به هیچ کدوم نپوشوندید، یه مقدار به خودتون تلنگر بزنید که باید همین الان تصمیم بگیرید که از این منطقه‌ی امنتون خارج بشید، و شروع بکنید به چالش کشیدن خودتون رو ببینید، امّا نگران نباشید، اگه شما هم مثل خیلی‌های دیگه عادت کردید به اینکه تو منطقه‌ی امن ذهنتون بمونید، و قدمی تو مسیر موفقیت برندارید، من براتون یه خبر خوب دارم.

مژده‌ ما به شما

چون قراره تو فایل آموزشی بعدی در رابطه با این مبحث صحبت بکنیم:

که چطور از منطقه‌ی امنمون خارج بشیم، و قدم به قدم گام برتر زندگیمون رو برداریم.

فرار از زندان
فرار از زندان

و در آخر

هفتمین قسمت از مجموعه کلیپ‌ های شارژ پلاس هم تموم شد.

اگه قسمت‌های قبلی رو هنوز ندیدید، بهتون پیشنهاد می‌کنم همین الآن روی کلمه شارژ پلاس کلیک کنید تا شاهد اونها باشید.

خیلی خوشحالم از اینکه باز هم گام برتر زندگیمون رو باهم برداشتیم.

عالم عامل عاشق باشید…

موفقیت
موفقیت

 1. منیر سادات حسینی

  ممنون از مقاله خوبتون. من تلاش خودمو می کنم تا از این زندانم خارج بشم البته با کمک شما استاد عزیز وهمراهان گرامی.

  پاسخ دادن
 2. سمیه تیموری

  این منطقه امن تمام وقت و ساعات ما رو پر کرده و تازه با خوندن این مقاله فهمیدیم که نه تنها امن نیست خیلی هم نا امنه که تبدیل به یک زندان شده باید تلاش کنیم که از اون منطقه به ظاهر امن خارج بشیم.

  پاسخ دادن
 3. پریزاد

  سلام روز بخیر .
  متاسفانه موندن تو منطقه ی امن بسیار لذت بخشه. وقتی آدم موفقی رو میبینیم معز این طور توجیه میکنه که یا شانس آورده یا پدر پولدارش حمایتش کرده. بعد با احساس رضایت ظاهری از خودمون به زندگی یکنواختمون ادامه میدیم در آخر میپرسیم که چرا افسرده شدیم . خدارو شکر که با تیم گام برتر همگی مون از منطقه ی امن بیرون اومدیم .

  پاسخ دادن
 4. حمیده فعال

  سلام مقاله خوبی بود

  پاسخ دادن
 5. mahdiyeh faraji

  وقتی اول صبحمون رو با این آموزش شروع کنیم دیگه قطعا تموم روز رو به بهترین نحو میگذرونیم…اینکه ما کمی خودمون رو به چالش های سخت دعوت کنیم و کارهایی که حتی کوچیک ولی از نظر خیلی افراد سخت رو به خوبی انجام بدیم قطعا دیگه منطقه امنی وجود نداره که بخواییم درونش روح تمام افکارامون رو از بین ببریم.
  مرسی از اموزش فوق العادتون

  پاسخ دادن
 6. Pariya_amirpor

  سلام خیلی عالیی بود ممنون

  پاسخ دادن
 7. رقیه کریمی

  سلام من جز آن دسته هستم که تصمیم گرفته ام از زندان خود ساخته خودم خارج شوم و آماده هستم کارهایی که لازم هست را انجام بدم.

  پاسخ دادن
 8. سهیلا کریمی

  منطقه امن , دقیقا همون پرتگاهیه که به اشتباه اسم گزاری شده به نفع خود کلمه ظاهر فریبش . چون منطقه امن دیگه الان برا اون معنی امن میده و برا ما پرتگاه . که باید ازاون خودمونو خلاص کنیم
  بازم متشکر?????

  پاسخ دادن
 9. hajali

  سلام وقت بخیر
  خارج شدن از منطقه امن گاهی وقت ها برای ما خیلی سخت به نظر میرسه
  اما اگر همه بخوان تو منطقه امن خودشون باقی بمونن
  کسی پیشرفتی نخواهد کرد
  مشتاق دیدن قسمت بعدی هستم 🙂 …
  متشکرم

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image