با اهمال کاری خداحافظی کنید!

اهمال کاری و تنبلی ، دو ویژگی است که در اکثر افراد وجود دارد و باعث عدم موفقیت خیلی از ما شده است. البته دقت کنید که این دو با یکدیگر متفاوت هستند و در واقع می توان گفت: هر تنبلی، اهمال کاری است اما هر اهمال کاری، تنبلی نیست! دکتر آلبرت آلیس در همین رابطه می گوید: 95 درصد مردم به این بیماری مبتلا هستند. با توجه به این جمله به احتمال بسیار زیاد شما هم جز همین دسته از افراد هستید. پس باید برای رفع آن هر چه زودتر اقدام کنید و می توانید به عنوان اولین گام، با این مقاله تا انتها همراه باشید تا با تکنیک های درمان اهمال کاری به خوبی آشنا شوید.

تکنیک های درمان اهمال کاری
تکنیک های درمان اهمال کاری

آنچه در مقاله اهمال کاری می خوانید:

 • اهمال کاری چیست و چه تفاوتی با تنبلی دارد؟
 • آیا شماهم یک اهمال کارید؟
 • چرا ما اهمال کاری می کنیم؟
 • عواقب اهمال کاری
 • چگونه بر اهمال کاری غلبه کنیم؟
 • کلیپ قسمت سوم شارژ پلاس

در ادامه با این موارد به خوبی آشنا خواهید شد…

مشاوره تخصصی واتساپ

تفاوت اهمال کاری و تنبلی چیست؟

اهمال كاری (procrastination) یعنی به تأخیر انداختن كارها. به زبان خودمانی یعنی: كاری كه ما باید در زمان مشخصی انجام بدهیم را پشت گوش بیندازیم و به زمان دیگری موكول كنیم.

حالا اهمال کاری چه فرقی با تنبلی دارد؟

افراد تنبل و افراد اهمال کار در بسیاری از موارد رفتارهایی شبیه به یکدیگر دارند و همین دلیل باعث شده خیلی از افراد این دو را یکسان فرض کنند.

شاید با خود بگویید چه اهمیتی دارد؟! اما مسئله اینجاست که یکسان دانسته شدن اهمال کاری و تنبلی، این ذهنیت را برای افراد و مخصوصاً افراد موفق در برخی حوزه‌ها و افراد پرمشغله به وجود می‌آورد که آنها اهمال‌کار نیستند. همین عامل باعث می‌شود که هیچ گاه برای حل مشکلات خود اقدامی نکنند.

تنبل به کسی گفته می شود که مایل به کار کردن نباشد و تن به کار ندهد؛ درحالی فرد اهمال کار در انجام اولویت ها کاهل است. یعنی کارهایی که باید اکنون انجام دهد را به زمان دیگری موکول می کند و به جای آن به کارهای غیر ضروری می پردازد.

در این مقاله قصد داریم درباره اهمال کاری صحبت کنیم و اگر می خواهید درباره تنبلی و راه های درمان آن بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنم حتماً مقاله تکنیک های درمان تنبلی را هم مطالعه کنید.

اهمال کاری چیست
اهمال کاری چیست

آیا شما یک اهمال کارید؟

واقعیت این است که همه افراد اهمال کاری می کنند! یعنی به جرأت می توان گفت۱۰۰% انسان ها شامل اهمال کاران هستند!

ازخودتان می پرسم… آیا شما از همه توانمندی های خود استفاده می کنید؟

معمولاً جواب افراد در پاسخ به این سوال منفی است و این یعنی همه ما به نوعی اهمال کاریم که البته در افراد متناسب باخودشان شدت و ضعف دارد.

هم فردی که دچار اضافه وزن است ودر خانه نشسته و ورزش کردن و رفتن به باشگاه را به تعویق می اندازد و هم مدیر شرکتی که از صبح دائما در حال کار است ولی هنوز خیلی از پروژه هایش ناقص مانده اهمال کار هستند!

طبق مطالعه‌ ای که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، هر فرد ب ‌طور متوسط بیش از ۵۵ روز از سال را به بطالت می‌گذراند که وقت فراوانی است. می‌توان از این زمان به شکلی بهینه‌تر استفاده کرد.

با این حال اهمال کاری یک امر نسبی است که با مقابله و کار کردن روی آن می توانید به کم ترین حد برسانید و آن را از زندگی تان بیرون بیندازید!

اهمال کاری یک امر نسبی است که با تلاش می توان آن را به حداقل رساند

چرا ما اهمال کاری می کنیم؟

اهمال کاری ، دلایل زیادی می تواند داشته باشد و هر کدام از ما ممکن است به این دلایل دچار اهمال کاری شده باشیم. در مقاله دلایل تنبلی به خیلی از این موارد اشاره کرده ایم اما مهم ترین آن ها عبارتند از:

1. خود کم بینی

خودکم بینی یعنی فردی شخصیت خود را پایین تر از جایگاهی که هست می بینند و به همین خاطر اعتماد به نفس خود را از دست می دهد. همین باعث می شود در انجام کارها احساش شرمندگی پیدا کند و آن را نیمه رها کنند.

2. پرتوقع بودن

وقتی فردی در انجام کاری به نتایج بالاتری از میزان توانایی های خود فکر کند، در هنگام مواجه با نتایج واقعی کار، ناخودآگاه دچار سرخوردگی شده و تحمل این شرایط را ندارد، بنابراین از انجام ادامه کار خودداری می کند، چرا که انتظار و توقع بیش از اندازه ای از خود دارد.

پرتوقع بودن اهمال کاری را برای ما به همراه می آورد

3. ضعف در تصمیم گیری

اگر نتوانیم تصمیم بگیریم که کدام کار را چطور انجام دهیم، ممکن است که زمان انجام دادن آن کار بگذرد و ما انجامش نداده باشیم! برای تقویت مهارت تصمیم گیری هم می توانید از تکنیک های زیر که بخشی نکات مقاله مهارت تصمیم گیری هستند را انجام دهید:

 • حواستان به عواقب تصمم خود باشد
 • اطلاعاتتان را زیاد کنید
 • از خودتان سوال بپرسید!
 • نگذارید مغز عاطفی، منطق شما را نابود کند
 • تا می‌توانید تصمیم هیجانی نگیرید!

4. ترس از اشتباه کردن و شکست خوردن

اگه شما کار نادرستی را انجام دهید، دچار شرمساری شده و از انجام دوباره آن می ترسید. مثلاً وقتی کار تحقیقی خودتان را دیر تحویل استاد می دهید و نمره کمی می گیرید، باعث می شود کار بعدی را با دلسردی بیشتری انجام دهید.

5. کمال گرایی

گاهی اوقات به دلیل اینکه می خواهیم در یک زمان و موقعیت خوب خودمان را به بهترین شکل انجام دهیم، آن کار را مدام عقب می اندازیم. باید مواظب باشیم تا این کمال طلبی بهانه ای برای اهمال کاری و انجام ندادن کارهای مهم نشود. در واقع افراد کمال گرا چون می خواهند هیشه بهترین باشند، معمولاً هیچ کاری انجام نمی دهند!

برای درمان کمال گرایی هم پیشنهاد می کنم حتماً مقاله تکنیک های درمان کمال گرایی را مطالعه کنید.

کمال گرایی ما را تنبل می کند

6. سایر دلایل اهمال کاری

 • ترس از مورد انتقاد قرار گرفتن
 • انعطاف پذیری پایین و زیر بار مسئولیت هم نرفتن
 • ضعف در برنامه ریزی
 • لذت جویی و راحت طلبی 
 • و…

این علت ها نسبت به هر فرد متفاوت است و لازم است که آن ها را بشناسیم؛ زیرا که با ریشه یابی کردن آنها می دانیم که باید برای مقابله با کدام یک تلاش کنیم و در نتیجه، کارمان بسیار راحت تر می شود.

عواقب اهمال کاری

شاید با اهمال کاری برای مدتی سختی و فشار انجام کار و مسئولیتتان از روی دوشتان برداشته شود، احساس آرامش کنید و لذت ببرید، اما این زمان کوتاه است و باید بهای سنگینی پرداخت کنید.

عوارضی همچون اضطراب، رنجش، دلسردی و کاهش اعتماد به نفس بروز می‌کند که بهداشت روانی و سلامت جسمانی شما را به مخاطره می‌اندازد.

حتی در بعضی شرایط این ضررها تنها برای شامل شما نمی شود و باعث جلوگیری از پیشرفت دیگران نیز می شود! مانند سازمان هايی كه افراد آن مبتلا به اهمال كاری و عدم رضايت شغلي می‌باشند که با مشکل كاهش بهره وری و نارضايتی کارمندان و مشتریان رو به رو هستند.

عوارض اهمال کاری
عوارض اهمال کاری

چگونه بر اهمال کاری غلبه کنیم؟

حالا نوبت به بیان تکنیک هایی می رسد که بتوانید با استفاده از آن ها، اهمال کاری خودتان را تا حد زیادی درمان کنید و بتوانید به مقابله با آن بپردازید. تکنیک هایی که می خواهیم برایتان بیان کنیم عبارتند از:

 1. نحوه تفکرتان را تغیر دهید
 2. قورباغه ات را قورت نده!
 3. قانون 5 ثانیه
 4. برای خودتان تشویق و پاداش ایجاد کنید
 5. اولویت بندی کارها
 6. آینده را تصور کن
 7. انگیزه های غیر مستقیم پیدا کنید

1. نحوه تفکرتان را تغیر دهید

نکته جالب اینجاست که شما با تغیر دادن تفکراتتان، می توانید زندگی خود را تغییر دهید. چرا که به قول آنتونی رابینز:

شما آن چیزی که هست را نمی بینید، بلکه آن چیزی که باور دارید را می بینید!

برای تغییر باور ها هم می توانید از تکنیک های زیر که از مقاله قدرت باور گرفته شده اند استفاده کنید:

 • یادآوری دائمی قدرت بالای باورها به خود
 • داشتن باورها و آرزوهای بزرگ
 • فکر کردن به موفقیت های مهم
 • استفاده از جملات تأکیدی

در واقع اگر در مسیر موفقیت و اهدافتان دائمان به این فکر کنید که چقدر اهمال کار هستید، ضمیر ناخودآگاهتان نیز باور می کند که شما آدم اهمال کاری هستید و زندگی تان به همین صورت باقی خواهد ماند. به جای آن به این موضوع فکر کنید که چقدرشما بی نظیرید و از زمان خود بهترین استفاده را می برید و همین الآن مهم ترین کار زندگی تان را انجام می دهید!

اگر این کار را انجام دهید ضمیر ناخودآگاهتان این جملات را باور می کند و بدین ترتیب شما کار های بیشتری با سرعت بالاتر انجام خواهید داد. این اولین و مهم ترین گامی است که باید بردارید که نه تنها عادت اهمال کاری ، بلکه هر عادت دیگری را نیز در خود تغیر می دهید.

راه درمان اهمال کاری

2. قورباغه ات را قورت نده!

همیشه می گفتند برای اینکه خودتان را از انجام کارها و مسئولیت ها راحت تر خلاص کنید، اول از همه سخت ترین کار را انجام دهید و به نوعی قورباغه را همان اول قورت دهید. ولی از دید دیگری نیز می توان به این قضیه نگاه کرد!

اگر شما اول کارهایی را که دوست دارید و از آن ها خسته نمی شوید، انجام دهید حس بهتری پیدا می کنید. اینکه شما تعدادی از کارهایتان را به خوبی و صرف انرژی کم تری به اتمام برسانید، انگیزه پیدا می کنید تا تمامی کارها را به پایان برسانید.

البته همه این ها بستگی به شخص دارد که با کدام روش آسان تر می تواند با اهمال کاری و تنبلی غلبه کند.

3. قانون 5 ثانیه

اگر قصد انجام کاری را دارید، تنها 5 ثانیه فرصت دارید تا به صورت فیزیکی و سریع اقدام کنید؛ در غیر این صورت، مغزتان آن ایده را نابود خواهد کرد.

این قانون را اولین بار خانم مل رابینز در کتابش به نام «قانون ۵ ثانیه» منتشر کرد.

این شمارش معکوس، باعث ایجاد اختلال در عادت تان می شود و مغزتان نمی تواند بر روی کار دیگری غیر از شمردن، تمرکز کند و شما را منصرف کند.

به نظر خیلی ساده است اما تاثیر فوق العاده ای دارد و تا به حال، هزاران نفر در سراسر جهان توانسته اند با انجام این کار کوچک در زندگی شان تغییراتی بزرگ ایجاد کنند.

این باور غلط را مبنی بر اینکه برای ایجاد تغییر باید احساس آمادگی کنیم را فراموش کنید و از همین حالا تصمیم بگیرید تا با استفاده از قانون 5 ثانیه، زندگی تان را تغییر دهید و به راحتی اهمال کاری را کنار بگذارید.

پس همیشه به خاطر داشته باشید:

هر گاه خواستید کاری را انجام دهید، از پنج تا یک بشمارید و بعد سریع دست به کار شوید تا آن کار را انجام دهید!

توصیه می کنم کلیپ زیر را هم که سومین قسمت از مجموعه کلیپ های شارژ پلاس است و استاد مصطفایی درباره همین قانون پنج ثانیه صحبت می کند حتماً مشاهده کنید.

 

دانلود کلیپ تکنیک رفع تنبلی و اهمال کاری

 

4. برای خودتان تشویق و پاداش ایجاد کنید

بعد از انجام کامل و بدون اهمال کاری هر کدام از کارهایتان، برای خودتان جایزه و پاداش در نظر بگیرید. قطعاً این روش باعث حفظ انگیزه تان خواهد شد.

این که جایزه تان چه باشد به خود شما بستگی دارد. مثلاً می تواند چک کردن صفحه اینستاگرامتان و یا دیدن یک فیلم سینمایی باشد. اطمینان حاصل کردن از این که پاداشی که برای خودتان در نظر گرفته اید چیزی خاص و غیر عادی است اما کلیدی برای شکستن چرخه به تعلیق انداختن کارهایتان است.

5. اولویت بندی کارها

برایان تریسی جمله ی معروفی دارد كه می گوید: ما برای انجام همه كارها به اندازه كافی وقت نداریم؛ ولی برای كارهای مهم همیشه وقت داریم!

یکی از روش های عالی برای اولویت بندی كارها استفاده از ماتریس آیزنهاور است؛ طبق ماتریسی كه آقای آیزنهاور معرفی كرده است تمام كارهای ما در یکی از چهار دسته پایین خلاصه می شوند:

 • كارهای مهم و فوری
 • كارهای مهم و غیر فوری
 • كارهای غیر مهم و فوری
 • كارهای غیر مهم و غیر فوری

شما می توانید کارهای خود را در این 4 دسته طبقه بندی کرده و به راحتی آن ها را اولویت بندی کنید. در مقاله تکنیک های برنامه ریزی ، به راهکارهای بیشتری برای اولویت بندی کارها اشاره کرده ایم که پیشنهاد می کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید.

تاثیر ماتریس آیزنهاور بر تنبلی
تاثیر ماتریس آیزنهاور بر تنبلی

6. آینده را تصور کن

یکی از بهترین روش‌های مقابله با اهمال کاری، فکر کردن به عواقب به تعویق انداختن کارها است. همیشه سعی کنید خودتان را در لحظه آینده مجسم کنید که کارها را به تعویق انداخته‌اید و با اهمال کاری انجام داده‌اید، حالا باید دقیقه ۹۰ با کلی فشار روانی و استرس، کارها را انجام دهید و خودتان را سرزنش می کنید که کاش زودتر آن کار را انجام داده بودید تا الان با این وخامت، مجبور به انجام آنها نباشید.

البته واقعیت مطلق این است که خیلی وقت‌ها، همان دقیقه ۹۰ هم دیگر بی‌فایده است و ممکن است کار از کار بگذرد و ضرر بزرگی کنید. پس این آینده نگری می تواند ما را از اهمال کاری باز دارد.

7. انگیزه های غیر مستقیم پیدا کنید

همه‌ ما لحظاتی را تجربه کرده‌ایم که در آن‌ها حال و حوصله‌ انجام کاری را نداشته ایم. اما آنچه مردمان موفق را از انسان های عادی متمایز می‌کند، این است که آن ها حتی اگر حس و حال انجام کاری را نداشته باشند، باز هم انجامش می دهند. آن ها برای انگیزه پیدا کردن صبر نمی‌کنند، بلکه ساختار ذهنی سختکوشی مداوم دارند.

البته این ساختار ذهنی را یک شبه نمی‌توانید در خودتان ایجاد کنید. این کار پروسه‌ای طولانی است و باید تحت تعلیم آن انگیزه که می خواهم بگویم که انجامش دهید قرار بگیرید.

ساده ترین راه، شنیدن و دیدن سخنرانی های الهام بخش و انگیزشی و یا کتاب های مرتبط با آن است که نیازی هم به زمان خاصی ندارد و در هر زمان که شرایطش را داشتید (مثلاً در مسیر رانندگی و یا آشپزی) آن ها را ببینید و مطالعه کنید.

جملات انگیزشی، تبلی را کمرنگ می کنند

در کلیپ زیر هم می توانید این 7 تکنیک را به طور خلاصه وار مشاهده کنید و بار دیگر آن ها را مرور کنید.

در حال بارگذاری...

بهترین راه درمان اهمال کاری

شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید، قطعاً دوست دارید با تنبلی و اهمال کاری برای همیشه خداحافظی کنید و خودتان را پرتلاش تر از همیشه ببینید. خب، من برای شما یک پیشنهاد فوق العاده دارم!

با توجه به این که علاوه بر شما تعداد بسیار زیادی از افراد هرروزه به دنبال ترک تنبلی خود هستند و درخواست های بیشماری از ما داشتند، تصمیم گرفتیم بسته ای کامل و جامع درباره همین موضوع به نام “خداحافظی با تنبلی و اهمال کاری” برایتان تهیه کنیم که بتوانید با استفاده از تکنیک ها و راهکارهایی که در آن بیان می شود، به راحت ترین شکل ممکن این ویژگی را از درون خود پاک کنید و مثل افراد موفق دنیا بدرخشید! راستی، حتی می توانید یکی از درس های این محصول را هم به طور رایگان دریافت کنید!

پس همین الآن اولین گام برای درمان تنبلی خود را بردارید؛ نگذارید همین اهمال کاری و به تعویق انداختن کارهای شما مانع تهیه این دوره شود و برای همیشه تنبل بمانید! چرا که همان طور که گفتم می توانید یکی از دروس آن را رایگان هم دریافت کنید و دیگر بهانه ای هم برایتان وجود ندارد؛ اگر این کار را انجام ندهید، مطمئن باشید که شما هرگز با تنبلی و اهمال کاری خود خداحافظی نخواهید کرد! برای تهیه این محصول، روی دوره درمان اهمال کاری و تنبلی کلیک کنید. موفق باشید…

دوره درمان تنبلی و اهمال کاری

 1. بتول عباسی

  تشکر از این مقاله ی خوب.تغییر فکر خیلی عالی هست به نظرم مشکل از فکرها هست یعنی آن چیز هایی که به سراغ ذهن میاد نه از تفکر.چون معمولا اهل فکر کردن هستیم تا تفکر.برای تغییر فکر اکت خیلی می تونه به ما کمک کنه .

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنون از نظر لطف شما

   بله حتما همین طوره

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 2. سمیه نوری

  سلام و وقت بخیر.بنظر من هدفگذاری درست بسیار میتونه در ایجاد انگیزه و رفع اهمال کاری موثر باشه.انجام کاری ک هم استعدادش رو داری و هم علاقه ش رو داری

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله دقیقا همین طوره

   ممنون از نظرتون…خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 3. محمدجواد زارعی

  خیلی ممنونم برای آماده کدن این مقاله
  با خوندن این مقاله اولین چیزی که متوجه میشیم اینه که ما هم اهمال کار هستیم 🙂
  چیزی که شاید تا این لحظه فکر نمی کردیم داشته باشیم
  لازمه ی تغییر اینه که ما ابتدا قبول کنیم که مشکل داریم و در اینجا هم ابتدا باید قبول کنیم که اهمال کار هستیم تا بتونیم با استفاده از راه کار های موجود اون رو از بین ببریم
  متاسفانه بسیاری از افراد که یا قبول نمیکنند یا نمیدانند که اهمال کار هستند شکست های بزرگی در زندگی در انتطار اون هاست چون که هرگز فکر نمیکنند که ممکن است دلیل عقب انداختن کارهایشان خودشان و اهمال کاریشان باشد
  سخنی از امام صادق (ع) در مورد تنبلی وجود دارد
  امام صادق (ع) به برخی از فرزندانش می‌فرمایند: از دو خصلت تنبلی و بی‌حوصلگی (بی‌قراری) بپرهیز که این دو، مانع بهره‌گیری تو از دنیا و آخرت می‌شوند
  طبق این سخن اگر ما دچار تنبلی و اهمال کاری شویم نه در این دنیا چیزی بدست خواهیم آورد و مهم تر ، نه در آن دنیا

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله دقیقا همین طوره که میگید. ممنون از نظر لطف شما

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 4. بانو مليحه كاوياني

  ممنون از مقاله خوبتون
  همونطور كه خودتون فرمودين يكي از دلايل اهمال كاري، كمال گرايي هست مثلا يك نفر كاري را انجام نميده به اين خاطر كه شايد كار خوب نشه و … به همين خاطر اكثر اوقات چنين كساني اصلا اون كار و انجام نميدن زيرا ترس از اين دارند كه نتيجه خوب نگيرند و مورد انتقاد بقيه قرار بگيرند.
  خداوند را سپاس ميگويم كه مرا در اين مسير قرار داده تا به كمك شما تمامي كارهايي را كه در آن اهمال كاري ميكردم و بتونم انجام بدم و گام هاي بلندي بردارم.
  به اميد موفقيت تيم گام برتر و همچنين مردم ايران زمين

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله همون طور که تو مقاله هم گفتیم واقعا یکی از دلایل اصلی اهمال کاری همینه و میتونه ما رو به شدت از مسیرمون دور کنه

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 5. سیدعلی صفی نژاد ساداتی

  به نام الله
  به نظر من 5ثانیه فرست بود که تصمیم بگیرم دیدکاه خودم رو بنویسم یا نه؟
  همه ی اهمال کاری از از این 5ثانیه ها شروع میشه،که بتونی انرژی مثبت گروه گام برتر رو دریافت کنی یا دنبال تنبلی بریم.5ثانیه فرست داری تا تمام تصمیمات زندگیتو بگیری چه خوب چه بعد اگر قبل از 5ثانیه شروع کردی موفق اگر نه … ن ا ب و د
  پس به امید الله مهربان قبل از 5ثانیه تصمیم بگیریم که پیش به سوی موفقیت
  یا الله مددی

  پاسخ دادن
 6. حسین بیات

  اول اولویت بندی کردن دوم آینده راتصور کردن ودراخر قانون 5ثانیه نقش بسزایی در رفع اهمال کاری ما ایفا میکنه 🌹🌹🌹

  پاسخ دادن
 7. رقیه کریمی

  سلام چه بسا خود من هم در بسیاری از کارهام اهمال کاری کردم و پشیمان هستم

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   وقت خوش
   امیدوارم بتونید با راهکارهایی که تو این مقاله مطرح شده بتونید مشکلتاتتون رو حل کنید

 8. بیتا محمدیان

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما راستش هر روز که دارم مقاله ای را می خونم فکر میکنم دارم متولد می شوم چون هر بار به اشتباهات مسیر حرکتم واقف می شوم و آگاهانه در صدد رفع آنها هستم ودر واقع از درون متحول می شوم و در واقع این قالان نه تنها برای استاد شدن مفید هست بلکه هر کدام دریچه ای برای مفید زیستن هست سپاس بیکران از اینکه در کنار من و دوستان جدیدم هستید

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام
   خیلی خوشحالیم که مقالات ما براتون مفید بوده،قطعا آینده خوبی در پیش رو شما هست

 9. ر. نژادشجاعی

  باسلام خدمت شما
  این مقاله هم مانند مقاله های قبل بسیار عالی و کاربردی بود.

  خیلی از ماها توانایی های زیادی داریم اما با کمال گرایی یا بهتر بگیم کامل گرایی ، اون کار رو انجام نمیدیم و وقتی ما از استعدادها و توانایی های خود به دلیل همین کامل گرایی استفاده نکنیم روز به روز سرخورده تر میشویم و اعتماد به نفس خود را ازدست میدهیم ، من خودم به شخصه توانایی های زیادی خدابهم عطا کرده اما یا اونها روعملی نکردم یا هم نصف و نیمه یاهم درخفا و تنهایی … خدا این توانایی ها رو به ما داده که ازش استفاده کنیم واز طریق اون به دیگران هم کمک کنیم، به قول استادمصطفایی، این رسالت زندگی ماهستش…. و اگر با اهمال کاری و تنبلی این کار رو نکنیم در واقع ناشکری کردیم ، چون شکرگزاری فقط این نیست که ما بگیم خدایا شکرت که فلان چیزو بهم دادی ، بلکه بخش اعظمی از شکرگزاری استفاده و به کارگرفتن موهبت هایی است که خدای مهربان به ما عطا فرموده …

  امیدوارم من و شما بتونیم با کنار گذاشتن اهمال کاری و استفاده از موهبت های الهی از خداوند مهربان شکرگزاری کنید…

  باتشکر از استاد مصطفایی عزیز بابت مقاله تکان دهنده و تاثیرگذارشون …

  پاسخ دادن
 10. صباحی

  خسته نباشید. درسته که عالی کمه براتون اما بازم میگم که خیلی عالی بود ….

  پاسخ دادن
 11. الهه ابراهیمی

  چه جالب … 🙂

  پاسخ دادن
 12. ام لیلا احمدی

  از اونجایی که انسانها تواناییهای زیادی دارند و اکثر مواقع از آن بی خبرند ویا محیط مناسبی رو برای ایجاد انگیزه ندارند این تکنیک نشاط و پویایی رو به ما برمی گردونه و مسیر موفقیت رو هموار خواهد کرد .
  سپاسگزارم از راهنمایی شما استاد محترم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس از همراهی شما

 13. ناشناس

  سلام
  ب قول استاد شروع کردن سخته وقتی ما با این تکنیک ۵دقیقه ای شروع کنیم مطمعنا ۵دقیقه های بعدی هم پشت سرش میاد
  میشه این مثال رو زد ک ازتوحرکت ازخدا برکت
  فقط باید شروع کنیم‌….

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بله کاملا درسته فقط باید شروع کرد
   موفق باشید

 14. صغری تیموری

  سلام تکنیک خوبیه من هم وقتی امتحانش کردم خیلی درکارهایم موفقتراز قبل بودم.ممنونم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خیلی هم عالی
   موفق باشید

 15. کیانمهر

  سلام ممنون روش خوبی هست حتی به بچه هامون هم یادبدیم تا کارهاشو مرتب انجام بدن
  به پسرم هم یاد دادم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   کمک میکنه تا از اهمال کاری دور باشیم
   خیلی عالیه مطالبی که یاد میگیرید رو انتقال میدید
   ممنون از همراهی شما کاربر گرامی
   موفق باشید

 16. معصومه شاهری

  سلام. ۵ دقیقه تکنیک جالبی است برای مبارزه با تنبلی.مثل شروع ورزش .خداروشکر امروز با توجه به ذیق وقت ۵ دقیقه زمان گذاشتم برای این مطلب جالب.سپتس

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خیلی هم عالی که از الان شروع کردید
   ممنون از همراهی گرم شما

 17. منیرسادات حسینی

  تکنیک ٥دقیقه راهکار بسیارمناسبی برای
  دوری از اهمال کاری هاست همان طور که حضرت علی(ع)میفرمایند آفت موفقیت تنبلی است.

  پاسخ دادن
  1. دقیقا همینطوره
   سپاس از شما

 18. ساقی ذوقی

  سلام تکنیک پنج دقیقه واقعا تکنیک خیلی خوبیه من از این تکنیک در درس خوندن استفاده کردم و نتیجه خیلی خوبی گرفتم
  ممنون از شما

  پاسخ دادن
  1. الهی شکر که براتون مفید بوده
   ممنون از شما کاربر گرامی

 19. عربگری

  تکنیک ۵ دقیقه
  ازهمین الان برای شروع یه کارمهم شروع میکنم
  پیش به سوی موفقیت های بعدی
  ممنونم

  پاسخ دادن
  1. خیلی هم عالی
   موفق باشید
   ممنون از شما

 20. حمیده

  سلام تکنیک ۵ دقیقه تکنیک خوبیه گاهی خسته ام و حوصله زیادی برای خوندن کتاب یا مطلبی که مربوط به دوره میشه ندارم اما خودم رو مجبور می کنم که ان را بخونم فکر می کنم تکلیف باید انجام بشه

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از همراهی شما
   موفق باشید

 21. رقیه کریمی

  سلام .یک بار این تکنیک را عملی کردم .احساس کردم ترسم ریخت و دوست دارم ادامه بدم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خیلی هم عالی ، همینجوری ادامه بدید
   موفق باشید

 22. سمیه تیموری

  خیلی تکنیک جالبیه،بریم به سمت گام برتر زندگیمون

  پاسخ دادن
  1. موفق و سربلند باشید

 23. nemati

  درود بر شمااااا☺??

  تکنیک جاااالبی بود و راهکااری منااااسب برای شروع و اقدام ??

  سپاااااااس ?‍♀️

  پاسخ دادن
  1. سپاس از شما کاربر گرامی

 24. Pariya_amirpor

  سلاامم واقعا عالی بود تکنیک 5 دقیقه تو بسیاری از کارها کمکمون میکنه من خودم خیلی از این استفاده میکنم و واقعا هم کمک میکنه دیگه وقتی شروع به کار میکنم ازش دست نمیکشم همینطوری انجامش میدم .بهترین روش برای رفع تنبلی هستش. از این تکنیک بهتر نداریم?بی نظیر بودد

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خیلی خوبه که پرانرژی رو به جلو حرکت میکنید
   ممنون از حسِ خوبی که انتقال میدید
   موفق باشید

 25. hajali

  سلام وقتتون بخیر
  تبریک ویژه به خاطر تالیف این کتاب فوق العاده
  به شدت اهمال کاری من رو کاهش داد وباعث شد خیلی از کارهارو سر زمان خودش انجام بدم به جای اتلاف
  وقت وتنبلی…
  متشکرم

  پاسخ دادن
 26. mahdiyeh faraji

  سلام و خسته نباشید خدمت استادعزیز…
  تکنیک 5دقیقه تاثیر فوق العاده ای تو زندگی داره
  من با این تکنیک تونستم به خواندن کتاب عادت کنم.
  هرکسی این تکنیک رو انجام داده بی شک که موفق بوده در کاری که انجام داده… من تایم هایی که کاری نداشتم برای انجام دادن و میخواستم سمت گوشی برم تصمیم گرفتم که این تکنیک رو انجام بدم و در 5 دقیقه دوصفحه کتاب بخونم ولی وقتی به ساعت نگاه کردم کاملا تایم استراحتم پر شده و مهم تر اینکه آموزه های جدیدی یاد گرفتم…
  ممنون از شما که این تکنیک های فوق العاده تاثیرگذار رو آموزش میدین??????

  پاسخ دادن
  1. دوست عزیز سلام
   خوشحالیم از اینکه این مقاله براتون مفید و کاربردی بوده
   پرانرژی ادامه بدید
   ممنون از همراهی شما

 27. صفری

  ممنون از اینکه این تکنیکو یاداوری کردین من خیلی از کارامو بخاطر سستی و اهمال کاری فرصت انجامشو از دست دادم انشالله بتونم با این روش کارایی ک باید انجام بدمو انجام بدم و ب سرانجام برسونم.

  پاسخ دادن
  1. این تکنیک مخصوص رفع اهمال کاریه
   فرصت کمه خیلی سریع شروع کنید
   ممنون از توجه شما
   موفق باشید

 28. پریزاد

  سلام خدا قوت به همه دوستان . این تکنیک عالی کار میکنه و کاملا درسته که فقط کافیه از حالت سکون در بیایم و یک تیکه ی کوچیک از کارو انجام بدیم بعد میبینیم که تا آخرش و انجام دادیم و خیلی ام راحت بوده. فقط قدم اول مهمه .

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بله کاملا درسته
   موفق باشید

 29. مهدوی

  سلام.خیلی مقاله خوبی بود قبلا ازاین روش زمان دانشجویی استفاده میکردم بدون اینکه اسمش رو بدونم ممنون که یاداوری کردید .خیلی وقت میخوام کاری رو شروع کنم نمیشه ان شاالله با این روش شروع میکنم.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خوشحالیم براتون مفید بوده
   موفق باشید
   ممنون از شما

 30. رقیه کریمی

  سلام خوب بود

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 31. سهیلا کریمی

  متاسفانه کلیپ باز نشد

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی بررسی شد مشکلی وجود نداره
   اینترنتتون رو چک کنید

 32. سهیلا کریمی

  تکنیک 5 دقیقه ????????

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

 33. hajiali

  برای همه خوب بودناتون مرسی 😉 ….

  پاسخ دادن
 34. hajali

  عرض سلام دارم خدمت شما استاد عزیز
  از نون شب واجب ترای این کتاب برای من معجزه کرد مثل همین تکنیک 5 دقیقه ای که تو این قسمت بهش اشاره کردید, به شدت اهمال کاری من رو کاهش داد وباعث شد خیلی از کارهارو سر زمان خودش انجام بدم به جای اتلاف وقت وتنبلی…

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --با دفتر برنامه ریزی، روزهاتو حرفه ای مدیریت کن!
close-image

در اینستاگرام ما، رایگان آموزش ببین!

close-link