.

چجوری کتاب بخونیم؟

(شارژ پلاس، قسمت اول)
قسمت اول
چجوری کتاب بخونیم

⇓مشاهده ویدئو کامل این درس⇓

http://

برای دریافت کتاب خودتو شارژ کن کلیک کنید

دوستان خوبم سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه. امروز قراره تو این ویدیو آموزشی، کتاب خودتو شارژ کن، کتابی که خودم برای نگارشش خیلی زحمت کشیدم و خیلی دوستش دارم رو بهتون معرفی کنم.

کتاب خودتو شارژ کن، موضوع اصلی اش اینه که خیلی از اوقات ما کاری رو شروع نمی کنیم چون حس و حال اون کار رو نداریم. شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشه…

این کتاب بهتون کمک میکنه چطور انرژی انرژیتون رو باز آفرینی بکنید، چطور به سمت جلو برید و چطور اجازه ندهید که این انرژی از دستتون بره تا به اهداف آرزوهاتون تو دنیا دست پیدا کنید. تو کتاب خودتو شارژ کن ما ابتدا بهتون توضیح دادیم این کتاب رو چطور باید مطالعه کنیم؟ ما خیلی از اوقات کتاب رو میخونیم اما استفاده‌ای که باید ازش ببریم رو نمیتونیم ببریم و اتفاقات خوب برامون نمی افته. فصل اول کتاب خیلی خلاصه و مختصر به شما یاد میده که چطور یه کتاب رو بخونیم.


هرگز این مطلب را از دست ندهید: اهمیت مطالعه و کتابخوانی


نگاهی گذرا به فصل اول کتاب خودتو شارژ کن

اولین موردی که تو این بخش به اون اشاره شده به عنوان بهترین راه، مربوط به اینه که: شما باید به کتابی که میخونید علاقه داشته باشید و با عشق سوزان سراغش برید.

بحث بعدی که تو کتاب بهش اشاره میشه اینه که فقط کتاب رو نخونید. سعی کنید هر جایی به نفعتونه و تو زندگی روزمره دارین ازش استفاده میکنید، یه قلم تو دستتون باشه، زیرش خط بکشید و بنویسید که کجای زندگی قراره از اون نکته استفاده بکنید.

نکته بعدی که با نام حلقه مفقوده بهش اشاره شده، واقعا حلقه مفقوده کتاب خوندن های ماست. حلقه مفقوده داره به نکته‌ای اشاره میکنه که خیلی از ماها بهش توجه نمی کنیم و اون بحث مرور کردن یک کتاب است. از قدیم به ما یاد دادند که مرور کردن مهمتر از یادگیریه.

بین محققینی که مسائل آموزشی رو مطالعه می کنند یک هرمی معروف به اسم هرم یادگیری جود داره. در آن هرم می گویند: مردم فقط ۱۰ درصد مطالبی که میخونند رو به یاد می سپارند. مثل کتاب، روزنامه یا چرخ هایی که در شبکه های اجتماعی میزنید.

آنها فقط ۲۰ درصد چیزهایی که می شنوند را مثل صداهایی که در اطرافشان است، صدای رادیو و امثال این ها رو می‌توانند به یاد بسپارند.

وقتی که چیزی را مشاهده می کنند ۳۰ درصد را به یاد می سپارند.

۵۰ درصد چیزهایی که هم می بینند و هم صدای آنها را می شنوند را به ذهن می سپارند.

۷۰ درصد چیزهایی که به صورت علمی یاد می گیرند را می تونند به یاد بسپارند.

نکته قابل توجه اینجا است وقتی شما به شخصه چیزی که یاد گرفته اید را عمل می کنید ۹۰% آن مطالب را می توانید به ذهن بسپارید چون شما دارید با تمام وجود آن مطلب را در زندگی روزمره اجرا میکنید. پس یادتون نره اگه بخواهیم در این مرحله بمانیم که فقط آن کتاب را مطالعه کنیم کمترین حد ممکن یادگیری را برای ما به همراه خواهد داشت. پس کتاب را می خوانیم که عمل کنیم.

تو مورد دیگه ای که در مورد بهتر یادگیری در مورد یک کتاب است اینه که بهونه رو بگذاریم کنار و به عنوان بهانه ممنوع بریم سراغ چیزهایی که میتونیم انجام بدیم. خیلی از مواقع ما مطالبی را یاد میگیریم، اما بهونه هایی که به صورت پیش فرض در ذهن ما است اجازه نمیده که ما بریم سراغ آن مسائل و به کار ببندیمش. وقتی یک کتاب را می خوانیم تمام بهانه ها را کنار بگذاریم و شروع کنیم به انجام دادن مطالبی که تو این کتاب یاد گرفتیم، شک نکنید اتفاقات خوب براتون می افته.


هرگز این مقاله را از دست ندهید: باورها و بهونه های محدود کننده


خلاصه راهکارهای عملی

پس دوستان دقت بکنید وقتی کتاب خودتو شارژ کن و یا هر کتاب دیگری را می خوانیم چهارپایه راه یادگیری رو یادمون نره.

۱- با علاقه و با عشق آن کتاب را بخوانیم.

۲- قرار نیست فقط کتاب را بخوانیم، قراره با قلم هر جا که به دردمون میخوره رو زیرش خط بکشیم و هر جا قراره عمل بکنیم.

۳- حلقه مفقوده مطالعات ما اینه که حواسمون به یادآوری آن کتاب باشد.

۴- خیلی از بهونه ها رو وقتی در حال مطالعه کتاب هستیم کنار بگذاریم و شروع کنیم به عمل به تک تک دستورالعمل های علمی اون کتاب.

امیدوارم با رعایت درست این مطالب دونه دونه کتاب هایی که می خوانیم با بالاترین بازدهی مناسب براتون باشه و اتفاقات خوبی برای شما تو زندگی بیفته.

یادتون باشه آموزش اصولی دیدن و اجرای اون آموزش ها تو زندگی روزمره مون برداشتن گام برتر زندگیمونه. پس برای همتون آرزو می کنم که گام برتر زندگیتون رو محکم بردارید…

برای دریافت کتاب خودتو شارژ کن کلیک کنید

7 Comments
 1. حدیثه حاجی علی

  سلام
  من این کتاب رو از خودتون هدیه گرفتم , بهتون بابت نوشتن این کتاب تبریک ویژه ای میگم
  خیلی کتاب متفاوتی بود
  متشکرم

  پاسخ
 2. مهدی پاکدامن

  عالی 🙏🏼🌹
  خیلی حرفه‌ای بود
  ممنون
  #MP

  پاسخ
 3. Mahdi_hoseinnejhad

  منتطر قسمت های بعدی هستیم

  پاسخ
 4. Mahdi_hoseinnejhad

  سلام
  عالی بود نگاه کردم
  اسم زیبایی هم براش انتخاب کردید…
  خدا قوت❤️

  پاسخ
 5. پارسا هموله

  سلام
  هر بار که اسم کتاب خودتو شارژ کن رو میشنوم واقعا شارژ میشم و کلی انرژی میگیرم
  چون واقعا بهترین کتابی بوده که خوندم
  فوق العاده اید مثل همیشه…

  پاسخ
 6. Masoomeh _Hosein nejhad

  سلام
  خداقوت…
  کتاب خودتو شارژ کن بهترین کتابی بود که خوندم وهر بار که برای مرور بازش می کنم درسای جدیدی ازش یاد میگیرم
  ممنون

  پاسخ
 7. Pariya_amirpor

  عالیییییییی بودددد دمتوون گرم

  پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*