زندگینامه برایان تریسی

برایان تریسی یکی از معروف ترین میلیاردرهای آمریکایی است که تمام پول خود را از آموزش به دست آورده است! آموزش هایی که از روش های مختلف هم به دست آمده است؛ مثل: برگزاری بیش از 5000 سمینار، کلاس ها و دوره های مختلف، نوشتن کتاب های فوق العاده و… ما در این مقاله می خواهیم زندگینامه این میلیاردر آمریکایی را با یکدیگر بررسی کنیم و ببینیم که در زندگی برایان تریسی، چه اتفاقاتی رخ داده است. در واقع شما در این مقاله با موارد زیر به خوبی آشنا خواهید شد:

 • کودکی برایان تریسی
 • سفرهای برایان تریسی
 • شغل برایان تریسی
 • شرکت برایان تریسی اینترنشنال
 • برایان تریسی چگونه از راه آموزش ثروتمند شد؟
 • کتاب های برایان تریسی
 • جملات انگیزشی برایان تریسی

در ادامه با برایان تریسی و زندگینامه او بیشتر آشنا خواهید شد… همچنین اگر خواستید می توانید مقالات دیگر زندگینامه افراد موفق مانند بیل گیتس را هم مطالعه کنید تا با آن ها بیشتر آشنا شوید. چون داستان موفقیت آن ها، می تواند چراغ راه ما در این مسیر باشد. دیگر مقالات افراد موفق را در طول متن به شما معرفی خواهم کرد.

زندگینامه برایان تریسی
زندگینامه برایان تریسی

کودکی برایان تریسی

سال 1944 برایان تریسی در ونکوور کانادا چشم به جهان گشود. برایان تریسی با خانواده فقیر خودش زندگی می‌کرد. خانواده‌ای که  حتی نمی‌توانست از پس هزینه‌های قبض‌های آب و برق هم بر بیاید! اصلاً طوری بود که به سختی نان شب خودشان را داشتند. خانواده‌ای که تمام روز را کار می‌کرد، ولی اصلاً پول کافی برای زندگی خودش نداشت. حتی این بی پولی‌ها برایان را از مدرسه انداخت و از دوران ابتدایی رنگ و رخ مدرسه را ندید. برایان از همان دوران ابتدایی مدرسه خودش، کار کرد، کار کرد و کار کرد و بالأخره به این نتیجه رسید: “ما تمام روز کار می‌کنیم، ولی چرا خانواده‌های دیگر درآمد بیشتری را نسبت به ما دارند؟”

همین جا بود که جرقه موفقیت در ذهن برایان تریسی خورد، او فهمید که الآن نمی‌تواند در کشوری که در آن زندگی می‌کند کاری کند، چون مهارت لازم برای درآمدزایی مناسب را در آن کشور را نداشت. پس سفر هیجان انگیز خودش به دور دنیا را آغاز کرد.

جملات موفقیت برایان تریسی
جملات موفقیت برایان تریسی

سفرهای برایان تریسی

سال 1968 برایان تریسی تصمیم خود‌ش را نهایی کرد و تصمیم گرفت برای نجات از فقر، به دور تا دور دنیا سفر کند تا هم با مدل‌های بازاریابی تمام جهان آگاهی پیدا کند و هم پولی به دست بیاورد تا به موفقیت برسد. پس هر چیزی را که تا الآن به دست آورده بود را جمع کرد و برای سفرش صرف کرد.

در این سفرها برای او اتفاقات خیلی شگفت انگیزی رقم خورد. مثلاً تمامی طول سفر خودش را به صورت زمینی طی کرد یا حتی وقتی می‌خواست از کانادا به لندن برود، یکی از ملوانان کشتی شد تا خودش را به لندن برساند. برایان از این دوران خاطرات خوبی را به یادگار دارد که بعدها در مسائل مدیریت زمان و دیگر مهارت‌ها به او کمک کرد. لندن اولین موفقیت برایان تریسی بود. او بالأخره بعد از مدت‌ها طعم موفقیت را چشید. این موفقیت برای برایان خیلی جذاب بود. اما کمال‌گرایی او نگذاشت که طعم این موفقیت خشک شود و راه خود را به سمت سنگاپور کج کرد. این مسیر لندن تا سنگاپور هم از قبل برای او جذاب و  جالب‌تر بود. مثلاً با دوچرخه از فرانسه و اسپانیا و جبل الطارق رفت.

او آنقدر سفر کرد که واقعاً اگر بخواهیم همه آن ها را یکی یکی نام ببریم، خود یک مقاله دیگر می طلبد. پس بهتر است به ادامه زندگینامه آقای تریسی بپردازیم…


در ادامه بخوانید: زندگینامه جف بزوس ، ثروتمندترین فرد جهان


متن های زیبا از برایان تریسی
متن های زیبا از برایان تریسی

شغل برایان تریسی

امروزه برایان تریسی یکی از مشهورترین سخنرانان دنیا محسوب می‌شود که بیش از 5 هزار سمینار برگذار کرده است. به قولی او مرد سمینار جهان است، اما طبیعتاً او از همان اول این گونه نبوده! یعنی اصلاً پولی را در بساط خود نداشته است. برایان در سفر دور دنیای خودش تنها تجارب بازاریابی را کسب کرد، تجاربی که پولساز بودند. درحقیقت برایان همه ویژگی‌های یک مدرس خوب را داشت. او دانسته‌های خودش را امتحان کرده بود و از آن‌ها جواب گرفته بود. پس چه کاری بهتر از تدریس؟

پس از سال‌ها تازه برایان به خودش آمده بود و فهمید وقتی که برای خودش کار کند می‌تواند تبدیل به یک میلیاردر شود. پس در سال 1984 تصمیم گرفت که خودش را جدی بگیرد و سمینارها و کلاس‌های انگیزشی خودش را برگزار کند.

جملات مدیریتی برایان تریسی
جملات مدیریتی برایان تریسی

شرکت برایان تریسی اینترنشنال

همان طور که گفتم، برایان تریسی در سال 1984 شروع کرد تا به سبک خودش تدریس کند و دیگران را به موفقیت نزدیک و نزدیک‌تر کند. در پی این سمینارهایی که داشت برگزار می‌کرد به فکر یک مؤسسه افتاد، موسسه‌ای که بر روی رشد فردی دیگران کار می‌کرد تا به موفقیت برسند. این مؤسسه فقط و فقط در زمینه رشد فردی به کار خودش ادامه نمی‌دهد. بلکه در فضاهای دیگری مثل بازاریابی و فروش، مشاوره و کوچنیگ، استعدادیابی و فعالیت‌های انگیزشی نیز فعالیت دارد که بخش فروش و رشد فردی این مجموعه وقت برای سرخواراندن ندارد! البته به این تشکیلات دیگر نمی‌شود مؤسسه گفت، بلکه باید گفت که شرکت بریان تریسی اینترنشنال.

جملات برایان تریسی
جملات برایان تریسی

برایان تریسی چگونه از راه آموزش ثروتمند شد؟

حالا این که برایان تریسی چگونه توانست از آموزش این همه درآمد کسب کند، نیاز به یک سری نکته مهم دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

1. ساده‌سازی

زمانی که با بسیاری از افراد و دانش آموزان صحبت می‌کنم، آن‌ها از پیچیدگی مطالبی که معلمان تدریس می‌کنند گله می‌کنند. حتی برخی از آن‌ها برای این که این مطالب را متوجه نمی‌شوند به کلاس‌های آموزشی می‌روند و در آنجا درس‌های خودشان را می‌خوانند. به نظر شما چه چیزی است که باعث می‌شود ایاتفاقات رخ دهد و این افراد مطالب را متوجه نشوند؟

چون معمولاً اساتید ساده توضیح نمی‌دهند! تریسی این بت بزرگ را شکست و توانست به خوبی با ساده سازی مطالب، طرفداران زیادی برای خود جمع کند و این چنین به موفقیت برسد.

جملات انگیزشی برایان تریسی
جملات انگیزشی برایان تریسی

2. فن بیان

مهم ترین فاکتوری که یک مدرس باید داشته باشد، فن بیان قدرتمند است. طبیعتاً وقتی او نتواند به خوبی مطالب را بیان کند و در ذهن شاگردانش بنشاند، هرگز نمی تواند به مدرس خوبی تبدیل شود و نه تنها نمی تواند به خوبی مطالب را به شاگردان خود آموزش دهد، بلکه هیچ کس حتی حاضر نمی شود در کلاس های او شرکت کند.

آقای برایان تریسی، با فن بیان فوق العاده قدرتمند خود، توانست این حجم از موفقیت را در بحث تدریس و آموزش کسب کند و حالا به یکی از افراد ثروتمند در این مسیر تبدیل شود. پیسنهاد می کنم اگر شما هم می خواهید فن بیان خودتان را تقویت کنید، حتماً مقاله آموزش فن بیان را هم مطالعه کنید.

جمله برایان تریسی در مورد هدف
جمله برایان تریسی در مورد هدف

3. پرانرژی بودن

یکی دیگر از ویژگی های خوب یک مدرس، پرانرژی بودن است. طبیعتاً شما وقتی پرانرژی نباشید و بی حال صحبت کنید، تحت هیچ شرایطی مخاطبان به شما علاقه نخواهند داشت و به سمت شما نمی آیند. طبیعتاً برایان تریسی به این نکته هم بسیار خوب توجه کرده و انرژی را در تدریس ها و سمینارهای او می توانید به کرات ببینید.

این 3 نکته مهم ترین نکات برای تدریس هستند و حتماً نکات بهتر و مهم تری هم وجود دارند که بتوان از آن ها استفاده کرد. سعی کنید خودتان به دنبال آن ها بروید و اگر واقعاً می خواهید تبدیل به مدرس خوبی شوید، آن ها را یاد بگیرید.

افراد موفق، افرادی با عاداتی موفق هستند

کتاب های برایان تریسی

همان طور که می‌دانید، برایان تریسی نابغه‌ کتاب نویسی است و کتاب‌های زیادی را در زمینه بازاریابی و فروش و تنبلی نوشته است. از بهترین کتاب‌های او که قابل ستایش است، کتاب “قورباغه‌ات را قورت بده” است. البته درست است کتاب‌های دیگری مثل: فلسفه فروش، مدیریت زمان، عادت میلیاردرها، آینده خودت را بساز و حرف بزن تا برنده بشوی در کارنامه خود دارد، اما وقتی به نظرات دیگران بپردازید، خواهید دانست که قورباغه‌ات را قورت بده تغییراتی را در زندگی مردم ایجاد کرده است که از شکست حتمی به سوی موفقیت نجات پیدا کرده‌اند. در ادامه برخی از مهم ترین کتاب های او را به شما معرفی می کنیم.

1. قورباغه ات را قورت بده

قورباغه ات را قورت بده یعنی چه؟ وقتی جلد روی کتاب را خواندم برایم سؤال شد که چرا نویسنده از این نام استفاده کرده. از هر نظر بخواهی به آن نگاه بیندازی به جایی نمی‌رسی! برایان می‌گوید “همیشه قورباغه‌های زشت‌تر را زودتر از همه قورت بدهید!”

یعنی این که شما روز خودتان را با انجام کارهای سختی که دوست ندارید شروع کنید. این به شما کمک می‌کند که باری را از دوشتان سبک کنید و راحت‌تر روز خودتان را سپری کنید. هر چه کاری که دارید سخت‌تر باشد، آن را باید زودتر از همه انجام دهید، چرا که مغز ما در هر زمان از روز، کارکرد بهتری نسبت به اوقات بعد از آن دارد. مثلاً مغز شما در صبح نسبت به عصر سرحال تر است و در نهایت نمی‌تواند به خوبی با این گونه مسائل کنار بیاید.

کتاب قورباغه ات را قورت بده از جمله بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا است که با خواندن آن میتوان زندگی را متحول کرد.

بهترین سخنان برایان تریسی
بهترین سخنان برایان تریسی

2. حرف بزن تا برنده شوی

حرف بزن تا برنده شوی هم یکی دیگر از کتاب های فوق العاده معروف برایان تریسی است که با نام قدرت بیان هم شناخته می شود.

تریسی این کتاب فن بیان را در 12 فصل به نگارش درآورده که اگر گام به گام با تکنیک ها و تمرین هایی که معرفی کرده پیش بروید، قطعاً به همان نتایجی که می‌خواهید دست خواهید یافت. برخی از مهم ترین سر فصل های این کتاب عبارتند از:

 • در صحبت های خود مدام از پیروزی صحبت کنید
 • 3 اصل مهم متقاعد سازی
 • روش های برنامه ریزی و آمادگی برای صحبت کردن
 • فرمول PREP در سخنرانی
 • راه های تقویت اعتماد به نفس در سخنرانی
 • چگونه با صحبت های خود روی دیگران تأثیر بگذاریم؟
 • چگونه سخنرانی خود را با قدرت آغاز کنیم؟
 • با هر فردی چگونه متناسب با خودش صحبت کنیم؟
 • روش های تحت تأثیر قرار دادن مخاطبان
 • آموزش سخنرانی به صورت دقیق
 • تکنیک های قدرتمند کردن صدای خود
 • مهم ترین ویژگی های سخنرانان حرفه ای
 • چطور سخنرانی خود را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانیم؟
سخنان برایان تریسی
سخنان برایان تریسی

3. مدیریت زمان

این کتاب 21 فصلی، به طور کامل و جامع به شما توضیح می دهد که چطور باید به بهترین شکل ممکن زمان خود را مدیریت کنیم. خیلی از اوقات ما چون نمی توانیم به خوبی زمان خود را مدیریت کنیم، هم کارهای خود نمی رسیم، هم انگیزه مان روز به روز پایین می آید و هم… پس فکر می کنم این کتاب خیلی می تواند به ما کمک کند و مطالعه آن، برای همه افراد لازم و ضروری است.

در واقع کتاب مدیریت زمان برایان تریسی، با ارائه‌ی روش‌هایی به شما کمک می‌کند که در هر روز کاری دو ساعت وقت بیشتر داشته باشید و خروجی و بهره وری خود را دو برابر کنید.

4. برنامه ریزی موفق برایان تریسی

یکی دیگر از مهم ترین مشکلات ما در مسیر موفقیت، عدم برنامه ریزی مناسب است. جالب است برایان تریسی هم دقیقاً به همه مشکلات ما پرداخته است و با کتاب هایش کمک کرده که ما اصلی ترین و مهم ترین معضلات خود را حل کنیم. او در کتاب برنامه ریزی موفق یا همان قدرت برنامه ریزی، اصولی را بیان کرده که خودش هم از آن ها استفاده کرده تا توانسته به این درجه از موفقیت برسد. شک نکنید این اصول به شما نیز کمک خواهد کرد.

مشکلات ما را متوقف نمی کنند، بلکه به ما آموزش می دهند

5. کتاب راهکارهای موفقیت برایان تریسی

تریسی در این کتاب 12 نکته فوق العاده مهم در جنبه های مختلف زندگی را توضیح داده که هر کدام در یک جایی به درد ما می خورند و در واقع همه ما باید آن ها را بلد باشیم. این نکات عبارتند از:

 • زندگى تان را به یک شاهکار تبدیل کنید
 • هفت قانون تسلط بر ذهن
 • برنامه اساسى
 • ذهن برتر
 • مهارت‌هاى کلیدى
 • قدرت برتر
 • تصمیم مهم
 • هدف اصلى
 • مهارت در روابط انسانى
 • مهارت در روابط شخصى
 • هنر تربیت فرزندان
 • قدرت عشق

این 5 کتاب، تقریباً بهترین و معروف ترین کتاب های برایان تریسی هستند و سایر کتاب های او هم فوق العاده خوب و موثر هستند و می توانید آن ها را هم مطالعه کنید.


در ادامه بخوانید: زندگینامه ایلان ماسک


جملات انگیزشی برایان تریسی

در این مقاله سعی کردیم مهم ترین و بهترین نکات زندگی برایان تریسی را به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار دهیم و به شما بیان کنیم. درباره بحث جملات انگیزشی او هم باید بگویم که در تمام عکس نوشته های این مقاله جملات انگیزشی آقای تریسی بیان شد که می توانید آن ها را مجدداً مطالعه کنید و از آن ها لذت ببرید.

اگر شما هم نکته دیگری درباره زندگی برایان تریسی می دانید حتماً در بخش نظرات آن ها را با ما در میان بگذارید تا ما هم از آن استفاده کنیم. موفق باشید…

Brian Tracy site


نویسنده: محمدرضا شهری
نویسنده: محمدرضا شهری از تیم گام برتر

مطالبی که مناسب شماست:

زندگی نامه بیل گیتس
زندگی نامه بیل گیتس
زندگی نامه جف بزوس
زندگی نامه جف بزوس
زندگی نامه ایلان ماسک
زندگی نامه ایلان ماسک

پاسخ به سوالات

 1. کیانمهر

  سلام واقعا کارهای سخت رو اول انجام بدیم خیلی بهتره ودرآخر بیشتر سرعت میگیریم توکارمون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   دقیقاً همینطوره
   ممنون از شما همراه گرامی

 2. معصومه شاهری

  سلام.پرانرژی باش تا در آینده موفق باشی.جالب بود اقای شهری.استفاده کردم.سپاس

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما خانم شاهری جان

 3. رقیه کریمی

  سلام مرور شد

  پاسخ دادن
  1. سلام خانم کریمی عزیز
   ممنون میشیم نظراتتون رو برامون بنویسیم

 4. منیر سادات حسینی

  سلام ممنون از مقاله خوبتون.من وقتی زندگی نامه این افراد موفقو میخونم کلی انرژی میگیرم..

  پاسخ دادن
  1. سلام
   خیلی عالیه
   همیشه پرانرژی باشید خانم حسینی جان

 5. صفری

  سلام مقاله جالبی بود
  بنظر من ریسک پذیری ، پر انرژی بودن و باهوش بودن از شاخصه های پر رنگ موفقیت برایانتریسی هستند.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از نظر شما

 6. سمیه تیموری

  سلام مقاله خیلی خوبی بود.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 7. حمیده فعال فرد

  سلام مقاله خوبی بود

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 8. رقیه کریمی

  سلام انتخاب هدف و تلاش و پشتکار و برنامه ریزی از عوامل موفقیت برایان تریسی بود

  پاسخ دادن
  1. سلام
   متشکرم

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image