درمان کسالت و بی حوصلگی

سلام. با دهمین قسمت از مجموعه کلیپ‌های شارژ پلاس با موضوع درمان کسالت و بی حوصلگی در خدمت شما دوستان هستم. اگر قسمت‌های قبل شارژ پلاس را ندیده اید، حتماً با کلیک روی کلمه شارژ پلاس یک سری به آن‌ها بزنید، چون در آنجا خیلی آموزش های درجه یکی در انتظارتان است. آن‌ها را یاد بگیرید و در مسیر موفقیت و پیشرفت از آن‌ها استفاده کنید. موافقید دیگر برویم سراغ راه های درمان کسالت و بی حوصلگی؟ پس برویم…

درمان کسالت و بی حوصلگی
درمان کسالت و بی حوصلگی

درمان کسالت و بی حوصلگی با راهکارهای زیر:

  • خواب مناسب
  • غذای باکیفیت
  • تنفس اصولی
  • دوری از شبکه های اجتماعی
  • خوردن آب کافی
  • جلوگیری از کم تحرکی
  • نبودن در محیط های تاریک

خب، حالا این قسمت از مجموعه شارژ پلاس را تماشا کنید و در ادامه هم می‌توانید متن این مجموعه را به صورت خلاصه و البته کاربردی مطالعه کنید…

 

از این قسمت به بعد قرار است وارد راهکارهایی بشویم که خودمان را شارژ کنیم و در بالاترین حد انرژی، بتوانیم در مسیر موفقیت از آن‌ها استفاده کنیم. قبل از این که بروم سراغ راهکارهای عملی که چطور خودمان را شارژ بکنیم، یک سؤال می‌خواهم از شما بپرسم!  یادتان است که از قدیم به ما می‌گفتند همیشه پیش گیری بهتر از درمان است؟

حتماً این جمله را شنیدید و جمله به شدت درستی هم هست، چون خیلی از مواقع ما نمی‌رویم سراغ پیشگیری و منتظر هستیم که حالمان بد شود و بعد تازه برویم و دنبال درمان بگردیم! حواسمان باشد، همیشه درمان پر خرج‌تر، زمان بر تر و خیلی هم پردردتر است. یعنی هم باید درد بیشتری را بکشیم، هم باید وقت بیشتری را تلف بکنیم و هم این که کلی فرصت‌ها را از دست بدهیم. پس اول از همه باید دلیل کسالت و بی‌حالی خودمان را کشف کنیم تا در دفعات بعد از آن‌ها جلوگیری بکنیم تا دیگر در اوقات بی‌حالی نیاز به درمان کمتری داشته باشیم.

چگونه انرژی داشته باشیم؟

خواب مناسب

اولین دلیل و از نظر من مهم‌ترین دلیلی که ما را در حالت کسالت بار نگه می‌دارد، منظم نبودن خوابمان است. دقت کردید وقتی شما بی‌خوابی کشیده باشید، آن روز نمی‌توانید بهترین بازدهی ممکن را داشته باشید؟ یک راهکار خوب به شما بگویم. می‌گویند بدون این که شما ساعتی را کوک کرده باشید یا به کسی گفته باشید زمان خاصی شما را از خواب بیدار بکند، سر شب به خواب بروید، ببینید چه ساعتی از صبح شما به راحتی از خواب بیدار می‌شوید، بدون این که دیگر  خمیازه‌ای بکشید. آن مقدار ساعتی که شما خوابیدید، از سر شبی که خواب رفتید و تا صبحی که یه صورت ناخودآگاه از خواب بیدار شده‌اید. آن مقدار ساعت، بهترین ساعت ممکن برای حالت بیولوژیک بدن شما است. چون آن مقدار بدن شما نیاز به خواب دارد و شما مسلماً بعد از بیدار شدن، اوج انرژی ممکن را گرفته‌اید و می‌توانید یک صبح پر انرژی را آغاز کنید. پس برای این که فرم ایده‌عال خواب خودتان را پیدا کنید، باید دقت بکنید که بدن شما چقدر به خواب نیاز دارد تا انرژی را که در روز گذشته از دست داده‌اید را دوباره به دست آورید و یک روز پرانرژی را شروع بکنید.

درمان کسالت و بی حوصلگی - خواب مناسب
درمان کسالت و بی حوصلگی – خواب مناسب

برای رفع بی حوصلگی چه بخوریم؟

در مورد دوم، باید خدمتتان عرض بکنم که کیفیت غذا و میزان کالری که در طول روز دریافت می‌کنید، تأثیر بسیار زیادی را در زندگی روزمره شما دارد و باعث می‌شود انرژی شما به راحتی از بین نرود و در طول روز شما بالا‌تری انرژی ممکن را برای انجام دادن روزانه‌تان داشته باشید. شاید برایتان جالب باشد که خیلی از ثروتمندان و حتی آن‌هایی که به درجه بالایی از علم رسیده‌اند، علاقه‌ای به غذای فست فود و غذاهایی که به بدنمان ارزش زیادی اضافه نمی‌کند، ندارند و سعی می‌کنند بروند سراغ غذاهایی که برای بدن ارزش غذایی بالایی را دارد و می‌تواند آن‌ها را از لحاظ انرژی در طول روز بیمه بکند. پس به غذاهایی که در طول روز استفاده می‌کنید و میزان کالری آن‌ها دقت ویژه‌ای بکنید، چون قرار است که شما از آن‌ها انرژی بگیرید و در طول روز برای مصارف دیگر از آن‌ها استفاده بکنید.

درمان تنبلی و بی حوصلگی - برای رفع بی حوصلگی چه بخوریم؟
درمان تنبلی و بی حوصلگی – برای رفع بی حوصلگی چه بخوریم؟

طرز صحیح نفس کشیدن

به عنوان نکته سوم باید به شما بگویم که یکی از مواردی که خیلی ساده است و خیلی از ما آن را رعایت نمی‌کنیم، شیوه نفس کشیدن‌هایمان است. ما بعضاً حالمان خوب نمی‌شود و حالت کسالت بار پیدا می‌کنیم، به خاطر این است که شش‌هایمان پر از اکسیژن نمی‌شود و پس برای این که بتوانیم اکسیژن مورد نیاز بدن خودمان را تأمین کنیم، باید برنامه‌ای در طول روزمان داشته باشیم برای نفس عمیق کشیدن.

درمان کسالت و بی حوصلگی - نفس کشیدن و تنفس
درمان کسالت و بی حوصلگی – نفس کشیدن و تنفس

شبکه های اجتماعی!

جهارمین موردی که باعث می‌شود شما حالت کسالت‌بار و بی‌انرژی روزتان بیشتر از زمان پرانرژی روزتان باشد، نگاه کردن بیش از حد به تلویزیون و درگیر بودن در شبکه‌های اجتماعی است. یک جمله‌ای آقای برایان تریسی دارد و آن هم این است که ” اگر شما به خانه فقرا بروید، خیلی از آن‌ها تلویزیون‌های خیلی بزرگی را دارند و وقتی به خانه ثروتمندان بروید، خواهید دید که آن‌ها کتابخانه بزرگی را دارند.” وقتی شما مدت زمان زیادی را صرف شبکه‌ها اجتماعی و دیدن برنامه‌های تلویزیون می‌کنید، شک نکنید که چشمتان، ذهنتان و بدنتان خسته می‌شود و این کار طبیعی است، چون شما از ذهن و بدن خودتان کار می‌کشید و وقتی که می‌خواهید درگیر مسائل روزمره‌ مفید روزانه خودتان بشوید، دیگر انرژیتان از دست رفته و نمی‌توانید آن طوری که باید و شاید در کارهایتان تمرکز کنید و احساس کسالت‌بار به شما دست می‌دهد. این تحقیق هم می‌تواند برای شما جالب باشه که 78 درصد آدم‌های موفق، 1 ساعت یا کمتر از 1 ساعت به تماشای برنامه‌های تلویزیونی می‌پردازند

درمان کسالت و بی حوصلگی - برایان تریسی
درمان کسالت و بی حوصلگی – برایان تریسی

چگونه انرژی بیشتری داشته باشیم؟

از موارد دیگری که باید به آن‌ها توجه بکنید تا باعث بی‌حالی و بی‌انرژی شدن شما نشود، این است که:

  • باید آب کافی را به بدنتان برسانید.
  • از کم تحرکی فرار بکنید. شده در طول روز از پشت میز کارتان بلند شوید و چند قدمی را بردارید و دوباره بگردید به محل کارتان.
  • از محیط‌های تاریک فرار کنید. سعی بکنید نور کافی را در محیطتان ایجاد بکنید تا باعث سرزندگی شما بشود.

پس برای این که از بی‌حالی و حالت کسالت‌بار روزمان جلوگیری بکنیم، یک سری از موارد را باهم نام بردیم و توضیح دادیم. یک مروری به آن‌ها داشته باشیم، باید حواسمان به خواب و خورد و خوراک و نفس کشیدن خودمان باشد. بیش‌ از حد درگیر شبکه‌های اجماعی و تلویزیون نشویم. حواسمان به آبی که به بدمان می‌رسد باشد. تحرک را جزء برنامه‌های روزمره خودمان قرار دهیم و در تاریکی زندگی نکنیم.

درمان کسالت و بی حوصلگی - راه های رفع کسالت و بی حوصلگی
درمان کسالت و بی حوصلگی – راه های رفع کسالت و بی حوصلگی

خیلی خوشحالم از این که با شما گام برتر زندگیتان را برداشتم. خودتان را دست کم نگیرید و شک نکنید که شما لایق بهترین‌ها هستید…

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image