.

شارژ پلاس
شارژ پلاس

گزارش کارگاه تکنیک های برتر فروش

کارگاهی یک روزه برای فروشندگان برتر

بازاریابی و فروش
بازاریابی و فروش

گزارش ویدئویی کارگاه فروش

 

مقدمه

در شرایط اقتصادی فعلی، هر روز شاهد ورشکست شدن تعداد زیادی از مشاغل بزرگ و کوچک هستیم.

دلیل اصلی این موضوع این است که متاسفانه تعداد کمی از افراد در جایگاه های مختلف به اصول صحیح بازاریابی و فروش تسلط دارند.

بازاریابی و فروش امروزه به عنوان یک علم در جهان مورد توجه واقع شده است و افراد قدرتمند و موفق جهان، این علم را به خوبی فرا گرفته و با رعایت اصول آن توانستند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند.

برخی افراد با شنیدن کلمه بازاریابی و فروش با خود فکر می کنند که رعایت این اصول تنها مختص افرادی است که قصد دارند اجناس خود را به دیگران بفروشند! اما حقیقت این است که شما در هر جایگاه اجتماعی که قرار داشته باشید، در هر شغل و در هر منصبی، باید برای موفقیت بیشتر خود دائماً به فراگیری این علم پرداخته و اصول آن را به‌خوبی و رعایت نمایید.

هدف از برگزاری کارگاه یک روزه بازاریابی و فروش در موسسه گام برتر، این بود که بتوانیم یک نمای کلی از اهمیت و کاربرد این علم مهم در اختیار شرکت کنندگان قرار دهیم.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید اصول اولیه بازاریابی و فروش نه تنها سخت نیستند، بلکه بسیار ساده تر از حد تصور شما نیز می باشند و به سادگی با رعایت و به کارگیری آنها می توانید موفقیت خود را در هر شغل و جایگاهی که هستید تضمین کنید.

متاسفانه در کشور ما هنوز به خوبی به اهمیت استفاده از این اصول پی برده شده است و علت ناکامی  بسیاری از افراد در شغل و حرفه خود عدم آشنایی با این علم حیاتی و مهم می‌باشد…

اصول بازاریابی، رمز موفقیت شما

زمانی که درباره بازاریابی و مهارت های لازم برای فروش موفق مطالعه و تحقیق انجام دهید، متوجه خواهید شد که تمامی این اصول در اصل همان روش های برقراری ارتباط موثر با افراد هستند. روش هایی که به شما کمک می‌کنند تا با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کرده و بتوانید با آنها به موثرترین شکل ممکن تعامل داشته باشید.

در یک رابطه موثر و موفق، هرگز هیچ یک از طرفین تلاشی برای اینکه از طرف مقابل سوء استفاده داشته باشد نخواهد کرد و همین نکته باعث می‌شود تا اعتماد دوجانبه ایجاد شود.

اصول بازاریابی و فروش این نکته را به شما گوشزد خواهد کرد که برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق، باید در ابتدا صادقانه و به صورت کاملا دوستانه با فرد مقابل ارتباط برقرار کنید.

فراموش نکنید همه افراد در اولین برخورد با افراد ناشناس نسبت به آنها یک منطقه امن در ذهن خود ایجاد می کنند. شما برای اینکه بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید، باید با رعایت تمام اصول وارد این منطقه امن شده و حسن نیت خود را به شخص مقابل ثابت نمایید.

تصور برخی افراد بر این است که بازاریابی و فروش تنها بدین معناست که شما بتوانید اجناس خود را به دیگران عرضه کنید. اما باید به این نکته توجه داشت که برای تعامل بهتر و ایجاد یک معامله کاملاً رضایتمند، ابتدا باید در نقش یک مشاور ظاهر شوید، نیاز اشخاص را به خوبی شناسایی کنید و مطابق با آن ها محصولات و خدمات خود را به آنها ارائه دهید. خود را در جایگاه مشتری قرار دهید آیا دوست دارید کسی محصولی نامناسب و غیر کارآمد به شما عرضه کند؟ قطعاً نه. پس در اولین مرحله باید یک مشاور خوب و خیرخواه باشید.

بازاریابی و فروش
بازاریابی و فروش

فروش پایان یک معامله نیست!

تصور برخی افراد بر این است که تنها تا زمانی نیاز به حفظ ارتباط خود با مشتری دارند که بخواهند محصولات خود را به او بفروشند.

اما در اصل باید به این افراد گوشزد کنیم که این یک تصور کاملا اشتباه و نابودگر است! این شیوه تفکر می‌تواند کسب و کار شما را به سمت نابودی سوق دهد. شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که پس از فروش تعهد شما نسبت به مشتری آغاز خواهد شد. این وظیفه شماست که در اولین مرحله بهترین محصول خود را متناسب با نیازهای او به وی عرضه کنید و در مرحله بعدی برای استفاده هر چه بهتر و بالا بردن بهره وری محصولات خود آماده ارائه هرگونه خدمات پس از فروش به مشتریان خود باشید.

مجموعه مهارت های قبل از فروش، حین فروش ، بعد از فروش و تکنیک های لازم برای فروش، جزو سرفصل های مطرح شده در کارگاه آموزشی یک روزه بازاریابی و فروش بودند و به تفصیل به توضیح هر یک از آنها پرداخته شد و در هر یک از سرفصل ها، چندین روش کاربردی مهارت حساس و مهم به شرکت‌کنندگان آموخته شد.

بازاریابی و فروش
بازاریابی و فروش

ضرورت مهارت های بازاریابی برای همه

شاید برای شما جالب باشد که بدانید افراد شرکت کننده در این کارگاه آموزشی، از مشاغل مختلف با سطح تحصیلات و دیدگاه های متفاوت نسبت به موضوع بازاریابی و فروش بودند و نکته قابل توجه اینکه بعد از برگزاری این جلسه آموزشی، بسیاری از آنها اتفاق نظر داشتند که تا به امروز تصور غلط و نادرستی درباره مهارت های بازاریابی و فروش در ذهن آنها نقش بسته بود.

برخی از این عزیزان اذعان داشتند که با توجه به مطالب مطرح شده به این نکته پی بردند که با رعایت این اصول به طور حتم خواهند توانست که در حیطه شغل و فعالیت خود پیشرفت های چشمگیری داشته باشند.

بله کاملا درست است! شما در هر شغل و جایگاهی که باشید، خواه یک فروشنده یا یک مدیر و یا یک مدرس، هرگز تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

برای اینکه بتوانید محصولات گروه خود را به بهترین شکل ممکن تبلیغ کرده و موجب رونق کسب و کار خود باشید، به یادگیری این مهارت ها نیاز مبرم خواهید داشت. بنابراین توصیه ما به شما این است که حتماً برای فراگیری مجموعه این اصول پیش قدم شده و از طریق مطالعه، شرکت در دوره‌های آموزشی و تحقیقات میدانی تا حد امکان اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهید.

بازاریابی و فروش
بازاریابی و فروش

نظرات شرکت کنندگان درباره این کارگاه آموزشی

در کلیپ تصویری زیر می‌توانید نظرات تعدادی از دوستان عزیز حاضر در جلسه را درباره مطالب گفته شده، مشاهده نمایید. به طور یقین با تماشای این کلیپ شما هم تا حد زیادی به یادگیری این اصول علاقه‌مند خواهید شد و حتی ممکن است حس کنجکاوی‌تان، شما را وادار کند که حتی برای یک بار هم که شده به دنبال یادگیری این مهارت ها رفته و لذت استفاده از آنها را در ارتباطات و حیطه کاری خود احساس نمایید.

بازاریابی و فروش علت اصلی موفقیت بزرگان جهان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بسیاری از افراد بزرگ و موفقی که بارها نام آنها را در کتاب ها، شبکه های اجتماعی و اینترنت مشاهده کرده‌اید، در حوزه بازاریابی و فروش جزو بهترین ها و حرفه‌ای ترین ها بوده اند.

نمونه بارز آن برایان تریسی، مربی و کارآفرین معروف که امروزه به صد ها نفر در سراسر جهان اصول موفقیت را می آموزد.

وی در کتاب خود این گونه بیان می کند که نخستین بار، قدم های موفقیت بزرگ خود را توسط رعایت اصول بازاریابی و فروش برداشته است.

جردن بلفورت، یکی دیگر از افرادی است که با استفاده از این اصول توانست در بحرانی ترین شرایط ممکن برای خود یک امپراطوری عظیم مالی بنا کند.

بنابراین فکر می‌کنم به این نکته پی برده باشید که یادگیری هر چه سریع تر این اصول را باید در برنامه کاری خود قرار داده و برای آن یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

قطعاً با اجرای آنها ظرف مدت کوتاهی شاهد تغییرات بسیار بزرگی خواهید بود.

با آرزوی موفقیت های روز افزون برای شما…

گیف موفقیت
گیف موفقیت

گزارش از: معصومه تيموری
گزارش از: معصومه تيموری از تيم گام برتر

 1. محمدرضا فکری

  سلام

  ممنون از شما
  خیلی کلاس مفیدی بود
  ایشالا روز به روز شاهد رشد مجموعه باشیم

  پاسخ دادن
  1. کاربر گرامی سلام
   ممنون از حسِ خوبی که منتقل می کنید
   براتون بهترین آرزو ها رو داریم
   موفق و سربلند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *close-link
فیلم های آموزشی رایگان + ارتباط مستقیم با استاد مصطفایی در کانال تلگرامی گام برتر
با VPN روشن وارد شوید
close-image