چگونه سحرخیز باشیم؟

چگونه سحرخیز باشیم ؟ اولین سؤالی است که به ذهن افراد هدفمند می‌رسد. به کسانی که این سؤال را از خودشان پرسیده‌اند باید یک تبریک جانانه گفت، چرا که جواب این سؤال یکی از بزرگ‌ترین قدم‌های شما برای رسیدن به موفقیت هستند، اما اگر فکر می‌کنید که این سؤال را از خودتان نپرسیده‌اید، باز هم به خودتان تبریک بگویید، چرا که از اهمیت سحرخیزی با خبر هستید و می‌دانید که اگر این ویژگی را داشته باشید، چه اتفاقات خوبی در انتظارتان است. بنابراین، بهتر است که وقت طلف نکنیم و تکنیک های چگونه هر روز 5 بیدار شویم را هرچه زودتر یاد بگیریم. در این مقاله شما با تکنیک‌های زیر آشنا خواهید شد:

 • چه ساعتی باید از خواب بیدار شویم؟
 • قانون سحرخیزی
 • چگونه سحرخیز باشیم؟
 • دو اشتباه بزرگ سحرخیزی
 • افراد موفق پس از بیداری چه کار می‌کنند؟
 • سحرخیزی و موفقیت

سحرخیزی بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید سودآور است، آنقدری که هر بار آن‌ها را مرور کنید ویژگی جدیدی به چشمان می‌آید. اگر مقاله اهمیت سحرخیزی را چند بار بخوانید به این واقعایت پی می‌برید. قبل از اینکه وارد  توصیه می‌کنم که نگاه کوتاهی در حد 2 یا 3 دقیقه به آن مقاله داشته باشید، چرا که با دانستن اهمیت این مسئله انگیزه یاد گرفتن این تکنیک‌ها را در شما بیشتر و بیشتر می‌کند.

چگونه سحرخیز باشیم
چگونه سحرخیز باشیم؟

بهترین ساعت بیدار شدن از خواب

قبل از اینکه وارد تکنیک‌های سحرخیزی بشویم، بهتر است نسبت به خواب خودمان شناخت پیدا کنیم تا با انرژی کافی برای انجام دادن کارهای روزمره خودمان را داشته باشیم.

طبق تحقیقات دانشمندان، هر کسی ساعت خواب مخصوص به خودش را دارد. مثلاً شخصی با 8 ساعت خوابیدن شارژ می‌شود و شخص دیگری با 5 ساعت خوابیدن. پیدا کردن این ساعت کار بسیار ساده‌ای است، کافی است که ببینید معمولاً چقدر می‌خوابید و آیا بعد از خواب پر انرژی هستید یا نه؟ ممکن است یک نفر مثل تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل، ساعت 4:30 صبح از خواب بیدار شود و به همه کارهای خود برسد، اما ممکن است فرد دیگری مثل بیل گیتس که یکی از ثروتمندترین افراد جهان است، با بیدار شدن در ساعت 7 صبح، حال خوبی را تجربه کند.

بنابراین ساعت خواب خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، اما فراموش نکنید که شما باید صبح زود از خواب بیدار شوید. مثلاً شخصی که با 8 ساعت خواب پر انرژی می‎شود بخواهد ساعت 5 صبح بیدار شود، بهتر است که شب قبل آن حوالی 10 بخوابد.

شناختن ساعت بدن، اولین گام سحرخیزی است
شناختن ساعت بدن، اولین گام سحرخیزی است

قانون سحرخیزی

اگر بخواهیم هر کاری را خارج از قاعده و چهارچوب آن انجام بدهیم، بعد از مدتی شکست می‌خواهیم خورد، چرا که بدون ساختار کنترل کارها از دستمان در می‌رود و نمی‌توانیم اتفاقات خوبی را برای خودمان رقم بزنیم. بنابراین بهتر است قوانینی را برای خودمان تعیین کنیم که در راه رسیدن به این هدف کمک حال ما باشند.

اینکه چگونه این قانون‌ها را شکل بدهید، بستگی به خودتان دارد، ممکن است یکی از قانون‌های شما خوردن یک لیوان آب بلا فاصله بعد از بیدار شدن باشد یا ممکن است ورزش کردن بعد از بیدار شدن باشد. هر کسی مدل خاص خودش را دارد و در صورت پیدا کردن آن مدل کاری است که می‌تواند کارها را به لذت بخش‌ترین حالت ممکن انجام بدهد. درست است که برنامه و قانون کمک بزرگی است، ولی فراموش نکنید که باید به صورت مادام العمر با برنامه خودتان پیش بروید، چرا که تنها در این صورت است که نتیجه کارتان را خواهید دید. بهتر بگویم، شما هر چقدر هم که قوانین خوبی برای خودتان وضع کرده باشید، بدون انجام دادن مداوم آن نمی‌توانید به بهترین‌ها برسید.

اما واقعاً چطور می‌توانیم قانون‌های خودمان را به صورت مادام العمر رعایت کنیم؟ خب، اینجا همان جایی است که صحبت از عادت به میان می‌آید. تنها و تنها راهی که می‌تواند آن کار را ممکن کند، عادت‌های ما هستند. در مقاله چگونه سحرخیز باشیم بر روی بحث چگونه صبح زود از خواب بیدار شویم تمرکز کرده‌ایم و بهتر است از بحث منحرف نشویم. اما اگر می‌خواهید عادت سحرخیزی را برای خودتان ایجاد کنید، توصیه می‌کنم که حتماً مقاله چگونه عادت های خود را بسازیم؟ را بخوانید، اگر به دنبال ساختن عادات خود به بهترین شکل هستید، بهتر است که آن مقاله را بخوانید.

مهم ترین قانون سحرخیزی، انجام دادن مداوم و مکرر کارهاست
مهم ترین قانون سحرخیزی، انجام دادن مداوم و مکرر کارهاست

چگونه سحرخیز باشیم؟

بهتر است که پر حرفی را کنار بگذاریم و برویم سراغ تکنیک هایی که به ما یاد می‌دهند چگونه سحرخیز باشیم ؟ این فنون همان هایی هستند که همه از آن‌ها خبر دارند، اما خیلی راحت از کنار آن‌ها می‌گذرند، پس خیلی با دقت آن‌ها را بخوانید!

1. از شب قبل شروع کنید

برای انجام هر کار یک قدم اول وجود دارد. اگر آن قدم را کج برداریم،نباید منتظر اتفاقات خوب باشیم!

سحرخیزی و چگونه صبح زود از خواب بیدار شویم هم مقدمه دارد، آغازی که به ما می‌گوید از شب قبل آن باید برای کارهای خودمان آماده باشیم.

فرض کنید می‌خواهید صبح زود از خواب بیدار شوید و مثلاً به ورزش بروید. (در ادامه درباره ورزش کردن هنگام صبح بیشتر توضیح خواهم داد). خب طبیعی است که اگر از شب قبل کفش و لباس و وسایل خود را آماده کنید، احتمال آنکه صبح برای ورزش کردن بیدار شوید بیشتر است!

چون اگر این کار را بکنید، در ذهنتان به صورت ناخودآگاه ثبت می‌شود که شما باید رأس آن ساعت بیدار شوید و کار مشخص شده را انجام دهید. پس همین تفکر در ذهنتان، شما را بیدار خواهد کرد.

مقدمه سحرخیزی، آماده شدن از شب قبل ست
مقدمه سحرخیزی، آماده شدن از شب قبل ست

2. خواب راحت و کاملی داشته باشید

نمی‌دانم این حالت را تجربه کرده اید یا نه. می‌دانید کدام حالت را می‌گویم؟

وقتی شب‌ها دیر می‌خوابیم و روزها بی حال و بی انرژی می‌شویم.

یکی از بدترین اتفاقات ممکن است. درست می‌گویم؟

حالا تصور کنید با این حالت زود هم بیدار شویم! 

وقتی خواب خوبی نداشته باشیم، مسلماً هم روز خوبی نخواهیم داشت.

پس برای سحرخیز بودن و صبح زود از خواب بیدار شدن، باید خواب خوبی هم داشته باشیم. این کار ممکن است ساده به نظر بیاید اما آن را دست کم نگیرید! به قول قدیمی‌ها “فلفل نبین چه زیره، بشکن ببین چه تیزه!”. این مورد درباره راهکارهای چگونه سحرخیز باشیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که وقتی بدن کامل شارژ نشده باشد، نمی‌تواند کل روز به شما کارهایی بدهد.

3. همه حالات را در نظر بگیرید

فراموش نکنید که به هر حال ما باید در ساعتی که برای خودتان تأیین کرده‌اید بیدار شوید. برای همین شما باید برای این موقعیت آماده باشید. می‌توانیدئ به یکی از اعضای خانواده یا دوستان که در ساعتی که ما می‌خواهیم بیدار شویم خواب نیست، بسپاریم ما را از خواب بیدار کند. 

به علاوه، این احتمال را هم در نظر بگیرید که ممکن است خود آن شخص هم خواب بماند و نتواند شما را بیدار کند. آیا شما نباید رأس ساعتی که می‌خواستید، بیدار شوید؟

مسلماً نه، برای جلوگیری از این اتفاق باز باید همه جوانب و احتمالات را در نظر بگیرید. یعنی علاوه بر اینکه به کس دیگری می‌سپارید تا بیدارتان کند، ساعت خود را هم کوک کنید، ساعت را هم روی حالت زنگ بگذارید و تمام کارهایی را که می‌توانید انجام دهید تا سحرخیز باشید، انجام دهید.

در این صورت است که می‌توانید در آن ساعتی که می‌خواستید از خواب بیدار شوید. هر چقدر شب گذشته آن روز تلاش بیشتری برای سحرخیزی به خرج دهید، احتمال بیدار شدن شما بیشتر خواهد بود.

احتمال دارد در هر شرایطی هر اتفاقی بیفتد و ما باید برای جبران آن اتفاق آماده باشیم
احتمال دارد در هر شرایطی هر اتفاقی بیفتد و ما باید برای جبران آن اتفاق آماده باشیم

4. مهم‌ترین عامل سحرخیزی

به نظر من برای هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، باید انگیزه اش را از قبل ایجاد کنیم. چون وقتی انگیزه و علاقه به کاری داشته باشیم، امکان ندارد برای انجام آن کار غفلت کنیم.

سحرخیزی هم همین طور است. وقتی برای بیدار شدن انگیزه ای داشته باشیم، مسلماً خواب ماندنمان غیر ممکن می‌شود.

دقت کرده اید وقتی می‌خواهیم مسافرت برویم، چقدر از شب قبل ذوق داریم؟ مگر می‌شود وقتی انگیزه به این زیادی و بالایی داریم خواب بمانیم و نتوانیم سحرخیز باشیم؟

پس بدون شک مهم ترین عاملی که باعث می‌شود ما صبح زود از خواب بیدار شویم، ایجاد انگیزه برای بیدار شدن است.

5. کم کم سحرخیز شوید!

شروع به ایجاد یا ترک یک عادت، همیشه سخت است مخصوصاً اگر یک دفعه شروع شود.

وقتی یک نفر چندین سال دیر پاشده و سحرخیز نبوده، مسلماً عادت سحرخیزی را نمی‌توان یک‌دفعه به او تحمیل کرد. باید کم کم و با برنامه ریزی او را به صبح زود از خواب بیدار شدن عادت دهیم.

به طور مثال اگر تا الآن ساعت 10 صبح از خواب بیدار می‌شدید، سعی نکنید یک باره خود را به پنج صبح هر روز یا هر هفته کمی این ساعت را جلو بکشید. روزی 5 دقیقه زودتر بیدار شدن و یا هرهفته یک ربع زودتر از خواب پاشدن، به کسی فشار زیادی وارد نمی‌کند. پس کم کم به سحرخیزی عادت کنید.

برای سحرخیزی، هر روز باید مقداری ساعت بیدار خود را عقب بکشید
برای سحرخیزی، هر روز باید مقداری ساعت بیدار خود را عقب بکشید

6. قانون پنج ثانیه را فراموش نکنید

با قانون پنج ثانیه آشنایی دارید؟ خانم مل رابینز این قانون را ابداع کرده. مل رابینزی که خودش یک اهمال کار حرفه ای بوده و قانونی که ابداع کرده، مانع اهمال کاری و تنبلی می‌شود!

این قانون به ما می‌گوید که برای انجام دادن هر کاری، فقط پنج ثانیه زمان داریم. یعنی اگر تصمیم به انجام کاری بگیریم و تعلل کنیم، دیگر به سراغ انجام آن کار نخواهیم رفت.

فکر می‌کنم بهتر باشد توضیحات کامل تر درباره این قانون را از زبان خود خانم مل رابینز بشنویم و بعد رابطه این قانون با سحرخیزی را برایتان توضیح دهم…

 

از قانون پنج ثانیه برای جواب به قسمتی از سؤال چگونه صبح زود از خواب بیدار شویم چطور می‌توان استفاده کرد؟

خیلی ساده است، وقت که درون رخت خواب چشمانمان را باز می‌کنیم، فقط و فقط 5 ثانیه فرصت داریم که 

پس، از این پنج ثانیه طلایی بهترین استفاده ممکن را ببرید…

دو اشتباه بزرگ که مانع بیدار شدن شما از خواب می‌شود!

1. فکر کردن در رخت خواب ممنوع!

تا حالا شده که از خواب بیدار شده اید اما دوباره خوابتان برده و نتوانستید از جایتان بلند شوید؟

برای من که این اتفاق خیلی افتاده. برای همین است که یک قانونی برای خودم وضع کردم و می‌گویم فکر کردن در رخت خواب ممنوع!

چون این فکر کردن ها و پنج دقیقه دیگر خوابیدن ها، بسیاری از موقعیت ها و فرصت های خوب را از من گرفته. در نتیجه این قانون مهم را برای خودم گذاشتم.

اگر در رخت خواب فکر نکنیم و نگوییم 5 دقیقه دیگر بخوابم بعد بلند می‌شوم، مسلماً تعداد روزهایی که صبح زود از خواب بیدار می‌شویم چند برابر خواهد شد…

2. گوشی‌تان را نزدیک خودتان نگذارید!

وقتی گوشی موبایلمان یا ساعتی که کوک کرده ایم را بالای سرمان می‌گذاریم، خیلی احتمال اینکه هشدار گوشی را خاموش کنیم بالا می‌رود.

اگر گوشی را دور از دسترس خودمان قرار دهیم (مثلاً در اتاق)، مجبور می‌شویم بلند شویم و تا اتاق را برویم و همین باعث می‌شود ناخودآگاه بدن ما از حالت خواب آلودگی بیرون می‌آید.

پس هیچ وقت گوشی یا ساعتتان را بالای سر خودتان قرار ندهید.

برای این که صبح زود از خواب بیدار شوید، ساعتی که کوک می کنید را دور از رخت خواب خود قرار دهید
برای این که صبح زود از خواب بیدار شوید، ساعتی که کوک می کنید را دور از رخت خواب خود قرار دهید

افراد موفق پس از بیداری چه می‌کنند؟

بیایید تصور کنیم که همه راهکارهای بالا را انجام دادیم و تبدیل به یک فرد سحرخیز شدیم. خب حالا چه کار کنیم؟

من چهار مورد از مهم ترین و بهترین کارهایی را که می‌توانیم صبح زود انجام دهیم برایتان آماده کردم. چهار موردی که اکثر افراد موفق آنها را انجام می‌دهند. اگر به حرفم اعتقاد ندارید، با خواندن مقاله ویژگی های افراد موفق به یقین می‌رسید! 

1. ورزش کردن، یکی از عوامل مهم نشاط در روز

همه ما از فواید زیاد ورزش کردن باخبر هستیم و من ترجیح می‌دهم فقط یک اهمیت آن را الآن نام ببرم. با نشاط شدن!

وقتی روز خود را با ورزش شروع کنیم، بسیار بسیار بانشاط می‌شویم و روز بسیار خوبی خواهیم داشت. پس مهم ترین پیشنهاد برای شروع روز، ورزش کردن است.

کاری که اکثر افراد موفق دنیا از جمله: تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل، جک دوسی مدیرعامل توییتر، استیو رینماند رئیس سابق پپسی و… انجام می‌دهند و همین باعث بانشاط بودنشان در طول روز می‌شود.

2. خوردن صبحانه کامل

شاید باورتان نشود ولی خوردن یا نخوردن صبحانه کامل هنگام صبح تأثیر بسیار بالایی در شکل گیری روز ما دارد. تا جایی که پزشکان از نخوردن صبحانه به عنوان اشتباهی بزرگ نام می‌برند.

شاید ما صبحانه را وعده غذایی مهمی در نظر نگیریم. اما بیایید یک لحظه روزهایی که با صبحانه کامل روزمان را شروع می‌کنیم با سایر روزها (که شاید متأسفانه بتوان گفت اکثر روزها) مقایسه کنیم.

چقدر تفاوت وجود دارد؟

داشتن انرژی زیاد و حال خوب، در برابر بی‌حالی و کسالت. این ها دو تفاوت کوچک صبحانه خوردن یا نخوردن است. پس خودمان انتخاب می‌کنیم سرحال باشیم یا کسل! ( که افراد موفق طبیعتاً سرحالی را انتخاب می‌کنند!)

طبق تحقیقات، خوردن صبحانه تاثیر بسزایی در شکل گیرری روز افراد دارد
طبق تحقیقات، خوردن صبحانه تاثیر بسزایی در شکل گیرری روز افراد دارد

3. مرور برنامه روزانه

یکی دیگر از عادت های افراد موفق به هنگام صبح، مرور برنامه روزانه‌شان است. در مقاله برنامه ریزی به این نکته اشاره کردم که چگونه برنامه روزانه‌مان را طوری بنویسیم که بهترین اتفاق ها برایمان رقم بخورد. پیشنهاد می‌کنم همین الآن با کلیک روی کلمه برنامه ریزی آن را بخوانید چون در این بخش خیلی کمکتان می‌کند.

وقتی ما هم مثل افراد موفق برنامه روزانه‌مان را هنگام صبح چک کنیم و بدانیم که می‌خواهیم چه کارهایی انجام دهیم، از سردرگمی رهایی پیدا می‌کنیم و همین، باعث پربار شدن روزمان می‌شود.

4. انجام کارهای مهم

گفتیم که یکی از مهم ترین فواید و اهمیت های سحرخیزی، قورت دادن قورباغه در اول صبح است! یعنی چه؟

یعنی به قول برایان تریسی مهم ترین و البته سخت ترین کار روزمان را اول انجام دهیم تا خیالمان از ادامه روز راحت باشد و بدانیم دیگر کار حیاتی و بسیار مهمی نخواهیم داشت.

مهم ترین عادت افراد موفق هم همین است. آنها کاری که فکر می‌کنند سخت تر از بقیه کارهایشان است و احتمال دارد نتوانند آن را در طول روز انجام دهند، همان ابتدا انجام می‌دهند تا احتمال انجام نشدن آن کار از بین برود.

چگونه سحرخیز باشیم
چگونه سحرخیز باشیم؟

سحرخیزی و موفقیت

قبل از اینکه این مقاله را به پایان برسانیم، این نکته را به شما بگوییم که صبح زود از خواب بیدار شدن یکی از لذت بخش‌ترین کارهایی هست که افراد موفق می‌توانند در زندگی خود انجام بدهند. صبح زود از خواب بیدار شدن حس قدرت در شما ایجاد می‌کند و به شما کمک می‌کند که دیدگاه جدیدی نسبت به زندگی و این دنیا داشته باشید. برای اینکه این مطلب را عمیق‌تر ترک کنید توصیه می‌کنم حتماً نگاهی به مقاله بیل گیتس کیست داشته باشید تا از نقش مهمی که سحرخیزی می‌تواند در زندگی ما بازی کند با خبر بشوید.

سحرخیزی چیز ذاتی و ژنتیکی نیست! این هم ویژگی هم مثل بقیه مهارت های موفقیت قابل یادگیری است و فقط همت انجام آن را لازم دارید. بهتر بگویم، انتخاب اینکه که مثل ستاره ها در صحنه نمایش زندگی بدرخشید، یا فقط تماشاچی آن باشید در دستان شماست!

امیدورام مطالبی که برای شما گفتم مفید واقع شده باشند و باعث حرکت شما به مسیر موفقیت شده باشند. ما را از اتفاقات خوبی که برای شما رقم خورده بی‌خبر نگذارید و در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. این کار شما حتماً حس و حال من شما را بهتر خواهد کرد.

How to become early riser


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. محمد

  سلام
  وقت بخیر

  مقاله‌ای خوبی بود در مورد سحر خیزی و صبح از خواب بیدار شدن. ممنونم از تیم شما و نگارنده این مقاله.
  من خیلی وقت که شب ها دیر می خوام در حدی که الان که دارم این کامنت و می نویسم ساعت حدود 7:04 صبح! فک کنم دیگه خورشید طلوع کرده!

  خوب معلومه دیگه الان که بخوابم، احتمالا میره ساعت 2 یا 3 بعد از ظهر از خواب بیدار شم. مثل یک فاجعه تاریخی می مونه،نه!

  از این دیر خوابیدن ها و دیر از خواب بیدار شدن تا الان کلی بهم ضرر زده(البته از نظر خودم!)
  و واقعا خسته شدم.😥

  تا به حال هم سعی کردم که سحر خیز بشم. که البته فقط برای چند روز بوده! فک کنم طولانی ترین مدتی که موفق بودم صبح زود از خواب بیدار بشم، حدود 6 هفته بوده.

  سعی کردم که شب زود بخوابم. اما مسئله دقیقا همین جاست اصلا خوابم نمی بره تا نزدیک اذان صبح! یا حتی دیر تر!
  چه کار کنم که بتونم زود بخوابم برای کسی که مثل یک جغد شب بیداری کرده، باید چه کار کند؟ چطو شب بیداری درمان میشه؟

  تا به حال چند بار حسابی خسته و کلافه شدم از این وضعیت و تا شب فردا نخوابیدم. یه جواری میشه گفت 24 ساعت بیدار موندم.
  تا شب خوابم ببره. تونستم 5 صبح از خواب بیدار بشم. اما برای چند روز که نهایتش حدودا تا 6 هفته دوام اورد.

  مسئله مهم دیگه این جاست که من باید هرچه زود تر سحر خیز شوم و بتونم به کارم برسم(مشکل دیکه اینکه شب نمی تونم خوب کار کنم و عملکر پایین) جون هم وضع خودم و هم وب سایتی که راه اندازی کردم به شدت در خطر!! و همین طور دانشجو هم هستم و امتحانات نزدیک و نتوستم درس بخونم. اگه هرجه زود تر این موضوع درست نشه، ممکن اتفاقات خوبی برام رقم نخوره.

  باتشکر!

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر دوست عزیز

   ببینید این مشکل شما تقریبا تو یه گروه از جامعه رایجه و باهاش دست و پنجه نرم می کنند

   اول اینو بگم که شک نکن راهکارهای همین مقاله خیلی میتونه کمکت کنه؛ و بعد این که سعی کن ذهنت رو نسبت به این که نمیشه و نمیتونی سحرخیز باشی و شب زود بخوابی پاک کن، و سوم هم حتماً سعی کن توی طول چند روز هر طور شده صبح زود بیدار بشی و دیگه تا شب نخوابی و یا حتی اگه میشه یکی دو روز به جای این که 7 صبح بخوابی، از همون زمان روزت رو شروع کن و بی خیال خواب شو!! شاید برات سخت باشه ولی میتونه راه خوبی برای درمان این مشکل باشه.

 2. Mitra

  ممنون از شما برای من مفید بود

  پاسخ دادن
 3. آریا

  سلام
  مقاله عالی عالی بود👌👌👌

  مخصوصا قانون ۵ و دور از دسترس نگه داشتن ساعت

  پاسخ دادن
 4. محمد

  سلام و خداقوت…

  1.میگم من میتونم برای اینکه به سحرخیزی عادت کنم مثلا بیام و یه کار مورد علاقه مثل بازی با پلی رو اول صبح و اون تایمی بزارم که بیدار شدن برام سخته و اینو تا چند وقت انجام بدم تا بلاخره به سحرخیزی عادت کنم و حتی اونم کنار ی=بزارم؟؟؟؟؟؟

  2.صبح بیدار شدن سختمه لطفا کمکم کنید…

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله حتماً. همون طور که گفته شد بهترین کار برای سحرخیزی انجام کاریه که دوستش دارید

 5. محمد

  سلام و خداقوت
  مثل همیشه عالی بود مقاله تون
  استاد من 3تا سوال دارم…
  1.چگونه انگیزه برای سحرخیزی رو ایجاد کنیم..؟
  2.این لینک هایی که آخر مقاله میزارید،برای چیه؟(لینک رو که میزنم صفحه خارجی میاره)
  3.بلند شدن از رخت خواب برام سخته چیکار کنم؟
  (ولی وقتی بلند میشم بعدش خوبه،فقط خیلی خواب سنگین هستم و شاید متوجه آلارم نشم)
  ممنون🙏🏻🌹

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   1. میتونید برای اول صبح هاتون یه کاری رو در نظر بگیرید که براتون جذابه و با انجام دادنش لذت می برید. مثل تماشای یک برنامه جذاب، مطالعه یک کتاب خوب یا هر چیزی که از اون لذت می برید.

   2. اون لینک ها یه مقاله خارجی درباره سحرخیزی هستش. مهم نیست نمیخواد اوردش بشید

   3.توی مقاله گفته شد راه هاش ولی بهترین کار اینه که ساعت رو دور از دسترس خودتون قرار بدید

   موفق باشید

 6. Armina

  مقاله خوبی بود.
  اما من هرچقدر این کارارو میکنم و مقاله هایی از این قبیل میخونم نمیتونم خوابم رو کنترل کنم.
  یعنی احساس میکنم که به خواب معتاد شدم. هم صبحا میخوابم هم عصرها شبم زود خوابم میبره نمیدونم واقعا چطور این مشکلو حل کنم چون واقعا به زندگیم لطمه وارد کرده!

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز

   اگه واقعا به مطالب این مقاله عمل کنید، حتماً اتفاقات خوبی براتون رخ خواهد داد. اما این مشکل شما کمی به اهمال کاریتون بر میگزده. پیشنهاد میکنم حتماً مقالات ما که در مورد تنبلی نوشته شده رو مطالعه کنید و در صورت نیاز، محصول خداحافظی با تنبلی و اهمال کاری رو هم تهیه کنید.

   موفق باشید

 7. نازنین

  مقاله ی خوبی بود 👌👌

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنون از نظر لطف شما دوست عزیز

   خوشحالیم که مطالب براتون مفید بوده. موفق باشید

 8. محمد حسین

  این مقاله عالی بود ولی پیشنهاد میکنم قبل این مقاله حتما مقاله اهمیت سحر خیزی را مطالعه کنید
  لینک مقاله : https://mostafaee.com/portfolio-item/%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%AD%D8%B1%D8%AE%DB%8C%D8%B2%DB%8C/

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز

   ممنون از توجه و همراهی شما. بله این مقاله در اصل ادامه همون مقاله اهمیت سحرخیزی است و در ادامه اون نوشته شده که بتونه به همه عزیزان کمک کنه

   داخل خود مقاله هم لینکش رو قرار دادیم. امیدوارم همین طور با قدرت پیش برید و ما رو هم همراهی کنید. موفق باشید…

 9. شهرزاد

  مقاله مفید و غیر تکراریی بود خسته نباشین جناب هموله و تیم خوبتون❤️👌🏻

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   ممنونم از نظر لطف شما…خوشحالم که مطالب براتون مفید بوده

   موفق باشید

 10. منیر سادات حسینی

  این قانون پنج ثانیه تو سحرخیزی به من خیلی کمک کرده
  ممنون از مقاله خوبتون

  پاسخ دادن
 11. صغری تیموری

  سلام امیدوارم من هم سحرخیز شوم.ممنونم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   موفق باشید
   متشکرم

 12. مهدوی

  سلام مقاله خوبی بود .سحرخیزی خیلی خوب است خیلی هم سفارش شده اما این قانون ۵ ثانبه رو بعضی اوقات رعایت نمیکنم وخواب را به بیداری ترجیح میدهم .ممنون.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سعی کنید همیشه رعایت کنید
   متشکرم

 13. صفری

  سلام
  فواید سحرخیزی بر کسی پوشیده نیس و نیاز ب تمرین داره و همچنین انگیزه قوی ک بخاطرش از خوابت بگذری ویک عادت خوب محسوب میشه و مستلزمه این نکته هستش ک خواب شب کافی داشته باشی

  پاسخ دادن
  1. سلام
   کاملا درسته
   ممنون از نظر شما

 14. معصومه شاهری

  سلام.امیدوارم همه سحرخیز باشیم.سپاس

  پاسخ دادن
 15. رقیه کریمی

  سلام هر دو حالت را امتحان کرده ام و واقعا فواید سخر خیزی را درک کرده ام

  پاسخ دادن
 16. محمد مهدی مالکی

  سلام و عرض ادب خدمت تمامیه دوستان و اساتید…
  مطالبتون بسیار عالی بود…
  دقیقا همونطور که گفته شد، تنها راه سحرخیزی انگیزه داشتن برای انجام کارهایی هست که بعد از بیدار شدن میخوایم انجام بدیم هستش…..
  اصلا انگیزه نیرو محرکه ی انجام هرکاری هستش …

  یا علی مدد

  پاسخ دادن
 17. پریزاد

  سلام سحر خیز بودن خیلی رو موفقیت افراد تاثیر داره ولی متاسفانه سبک زندگی ها تغییر کرده و شب دیر خوابیدن و صبح دیر بیدارشدن عادی شده.بچه هاهم که علاقه زیادی به دیر خوابیدن دارن وقتی ساعت یازده شب بهشون میگم وقت خوابه کلی ناراحت میشن و بقیه رو مثال میزنن که تا یک شب بیدارن .امیدوارم همگی اصلاح بشیم ??

  پاسخ دادن
 18. کیانمهر

  سلام بله سحرخیزی خیلی خوب هست ولی به شرط اینکه شرایط هم اجازه بده واعضای خانواده هم همکاری کنند شبها زود بخوابن

  پاسخ دادن
 19. Pariya_amirpor

  ادم وقتی سحرخیز باشه توی کل روزش احساس خوبی داره انرژیش در بالاترین سطح ممکنه میتونه کارهای فوق العاده ای انجام بده در کل سحر خیزی معجزه میکنه ممنون برای این مقاله عالی و درجه یک?

  پاسخ دادن
 20. فرهان

  سلام، مرسی از مقاله خوبتون

  پاسخ دادن
 21. nemati

  درود بر شماااا☺

  لذت سحرخیزی رو برای خودم و تک تک دوستااانم ارزو میکنممم☺??❣??????

  پاسخ دادن
  1. ممنون آرزوی قشنگتون

 22. فیروزه حاجی قنبری

  نکته های جالبی بود.از ساعت ۹شب تا ۱۲شب هرساعت خواب،۲ساعت به حساب میاد،برای سحرخیزی اگه بتونیم از این دوساعت ها بهره ببریم،خوابمون کامل شده و سیستم بدنمون راحت بیداری رو می پذیرد

  پاسخ دادن
 23. حمیده فعال

  مطالب خیلی خوبی بود البته خیلی اوقات قبل از خوابیدن در رختخواب فکرهای مختلفی به ذهنم می اید که متوقف کردن انها برایم دشوار است و این که عادت دارم که محل خوابیدن من باید کاملا بدون نور و صدا باشد یعنی کوچکترین صدایی مانع خوابیدن من می شود برای همین ممکن است خیلی شبها دیر بخوابم که به تبع سحرخیزی برای من سخت می شود

  پاسخ دادن
  1. سعی کنید خودتونو با شرایط وقف بدید
   موفق باشید
   ممنون از شما

 24. سمیه تیموری

  مقاله خیلی خوبی بود
  امیدوارم بتونم این مواردی که گفته شد رو اجرایی کنم
  به امید رسیدن به موفقیت ?????

  پاسخ دادن
  1. براتون بهترین آرزو هارو داریم
   موفق باشید
   ممنون از شما

 25. سهیلا کریمی

  متشکر بابت مقاله خوبتون. من اکثرا بخاطر اینکه خودم تنهایی مجبورم به سوالاتی که تو ذهنم از تخصصی که توش فعالیت دارم., فکر کنم و به جواب سوالاتم برسم, اکثرا شبها تا حتی 3 بیدارم . فرصتی برای صبح زود بیدار شدن حاصل نمیشه و در مورد مقاله قبلی هم یکی از عادتهای بدمو ترک کردم . اونم اینکه همیشه همسرم بهم.میگفت وقتی دست اخر این خودتی که باید برا تمام.سوالاتت جواب پیدا کنی, و موفق هم میشی, چرا میای و ازدیگران میپرسی ؟ چون تو ذهنم همیشه این بود که ندانستن عیبه و پرسیدن عیب نیست . ولی به این اشتباه عادتم پی بردم و مجدد تلاش دارم میکنم برگردم به همون دوران قبلم که بتنهایی و فقط با کمک عقل خودم و تلاش خودم به تمام سوالاتم پاسخ بدم و راه حلشون خودم پیدا کنم . متشکر بابت مقالتون

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   امیدوارم که موفق باشید تو راه پیدا کردن جواب سوالاتتون…

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image