آموزش هدف گذاری در زندگی

هدف گذاری در زندگی ، یکی از مهارت هایی است که کمتر کسانی به سراغ آن می‌روند. شاید در ابتدای کلام لازم باشد به شما دوست عزیزی که در حال مطالعه این مقاله هستید از صمیم قلب تبریک بگویم. شجاعت شما ستودنی است. می‌پرسید چرا؟ شاید برایتان جالب باشد که تنها “۳ درصد” از افراد دنیا هدف مشخصی دارند و در حال تلاش و تکاپو برای رسیدن به آن می‌باشند. به شما تبریک می‌گوییم که تصمیم گرفته اید خود را از ۹۷ درصد دیگر جدا کنید و در مسیر شگفت انگیزی که قرار است پیش رویتان ظاهر شود گام بردارید. پس با ادامه این مقاله همراه باشید تا با هدف گذاری در زندگی خود ، اتفاقات بسیار خوبی برایتان بیفتد…

هدف گذاری در زندگی
هدف گذاری در زندگی

در مقاله آموزش هدف گذاری در زندگی می‌خوانید

 • مشاهده کلیپ مسیر زندگیت را انتخاب کردی؟
 • چرا تعیین هدف مهم است؟
 • تعیین هدف، لازمه موفقیت
 • هدف گذاری در زندگی (10 تکنیک شگفت انگیز برای یک هدف گذاری شگفت انگیز!)
 • تعیین هدف، گسترده ترین موضوع موفقیت

برای رسیدن به یک هدف کوچک در زندگی، باید مراحل زیادی را پشت سر بگذاریم و تصمیم های درستی بگیریم تا بتوانیم به آن برسیم. چه برسد به انتخاب هدف اصلی زندگیمان! کلیپ زیر که بخشی از کارگاه کشف هدف و ارزش های فردی است، بهتان کمک می‌کند بدانید با چه معیارهایی باید هدف اصلی زندگیتان را مشخص کنید. قبل از خواندن این مقاله، پیشنهاد می‌کنم حتماً این کلیپ را مشاهده کنید تا دقیقاً بدانید با چه معیارهایی باید هدفتان را مشخص کنید و بعد برای آموزش هدف گذاری در زندگی اقدام کنید…

در حال بارگذاری...

چرا تعیین هدف مهم است؟

به نظر شما چرا یک کوهنورد تلاش می کند تا به بالاترین نقطه کوه که همان قله آن است برسد و صعود کند؟ بدون شک لذت تماشای چشم انداز زیبا و بی نظیری که می‌توان در قله مشاهده کرد، در دامنه کوه وجود ندارد. به همین علت است که کوهنوردان تلاش می‌کنند تا بتوانند به این نقطه برسند: “یک چشم انداز فوق العاده”

تعیین اهداف در زندگی شما دقیقاً همین نقش را ایفا می کند. آن‌ها حکم چشم انداز زندگی شما را دارند. زمانی که شما برای خود هدفی را در نظر می‌گیرید، در حقیقت آینده و زندگی خود را متناسب با آن هدف تصور می‌کنید و برای آن رویا می‌سازید.

به همین دلیل است که تعیین هدف مهم است. این موضوع از آن رو اهمیت دارد که وقتی شما چشم انداز زیبایی را برای آینده خود به تصویر می‌کشید، میل و انگیزه شما برای حرکت در مسیر رسیدن به آن دو چندان خواهد شد، بنابراین زندگی برای شما مفهوم دیگری خواهد داشت و لذت احساس مفید بودن را تجربه خواهید کرد. پس تعیین هدف برای افرادی که خواهان درک لذت های بالا هستند بسیار مهم است. البته در مقاله اهمیت هدفگذاری به صورت مفصل‌تر درباره این ماجرا توضیح داده‌ایم. همچنین هدفگذاری به شیوه اسمارت را در آن به شما آموزش داده‌ایم که معیار فوق العاده‌ای برای سنجش و تعیین اهدافتان می‌باشد. 

هدف گذاری در زندگی
هدف گذاری در زندگی

تعیین هدف اولین مهارت لازم برای موفقیت

اولین و مهم ترین مهارتی که برای رسیدن به موفقیت باید به آن تسلط داشته باشید، مهارت تعیین هدف، پیگیری کردن و رسیدن به آن است. یعنی همان هدفگذاری اصولی. اگر شما هدفی نداشته باشید، در اصل موفقیت معنایی نخواهد داشت. اگر دوست دارید که زندگیتان با دیگران متفاوت باشد و یا حتی بتوانید آینده ای بسازید که با گذشته شما بسیار فرق دارد، باید بدانید که در اولین مرحله لازم است هدفی برای خود طراحی کنید و با تمام توان برای رسیدن به آن تلاش کنید. همانطور که دید، جملات بالا تفصیری از هدف گذاری افراد موفق را می‌کند. اگر دقت کنید، می‌بینید این گفتن این کارهای راحت است و می‌توانید به سادگی چند هفته خودتان را اینگونه سپری کنید. اما وقتی مسئله استمرار پیش می‌آید کار گره می‌خورد و لازم است گره‎‌های مسیر خدتان را بگشایید.

داشتن هدف است که به زندگی شما جهت می‌دهد و رفتارهای شما را در مسیری خاص و با الگوی معین پیش می‌برد. در غیر این صورت شما مصداق بارز مثال” باری به هر جهت” خواهید بود و هرگز نخواهید توانست در زندگی در مسیری درست و از پیش تعیین شده حرکت کنید. فراموش نکنید شما یک انسان هستید و “انسان” تنها آفریده خداست که می تواند مسیر زندگی خود را به طور کامل تغییر دهد. در ادامه به شما 10 تکنیک فوق العاده پیشنهاد خواهیم کرد که توانید با استفاده از آنها، بهترین هدف ممکن را برای خودتان انتخاب کنید…

هدف گذاری در زندگی

در ابتدا باید این را بدانید که مهم تر از تعیین برنامه کاری و اهداف بلند و بزرگ، باید بتوانید برنامه زندگیتان را تعیین کنید. اگر این برنامه را داشته باشید هدفگذاری صحیحی را می‌توانید انجام دهید. با خود فکر کنید چه نوع زندگی را دوست دارید؟ از مصاحبت با چه افرادی لذت می برید؟ چه نوع تفریحاتی را می پسندید؟ دوست دارید کیفیت زندگی تان چگونه باشد؟

حتی به نوع روابط تان فکر کنید و آنها را مشخص کنید، سپس متناسب با برنامه زندگی خود برنامه اهداف تان را تعیین کنید. فراموش نکنید اگر تمام ذهن خود را معطوف به رسیدن به اهداف و برنامه های کاری تان کنید، خیلی زود متوجه خواهید شد که دیگر تعادلی بین زندگی شما و اهداف شما وجود ندارد و این عدم تعادل می‌تواند شما را خسته و دل زده کند. حتی می‌تواند موجب شود که از ادامه مسیر دست بکشید. بنابراین مهم است که بدانید که قرار است زندگی شما به چه شکلی پیش برود، در نهایت به کجا برسد، سپس نوع اهداف خود را متناسب با آن تعیین کنید و برای رسیدن آنها برنامه ریزی کنید.

حالا زمان آن رسیده که با استفاده از 10 تکنیک فوق العاده که قولش را به شما داده بودم که راه های آموزش هدف گذاری در زندگی هستند، هدف مناسبی برای خودتان تعیین کنید. اگر آماده اید بریم که قوانین هدف گذاری را با هم شروع کنیم.

مهم تر از تعیین هدف، آموزش هدف گذاری در زندگی است

1. چرا می‌خواهید به آن هدف برسید؟

مهم تر از هر چیز دیگری در آموزش هدف گذاری در زندگی ، این است که در ابتدا و قبل از اینکه هدفی را برای خود در نظر بگیرید، بدانید که “چرا” می‌خواهید به آن هدف دست پیدا کنید؟ تا زمانی که پاسخ قانع کننده ای برای این”چرا” نداشته باشید، نمی‌توانید به صورت پایدار و ثابت قدم در مسیر حرکت کنید. می‌پرسید علت چیست؟ اجازه دهید تا به شما توضیح دهم.

در مسیر رسیدن به اهداف سختی ها و موانع زیادی برای شما وجود خواهند داشت. بسیاری از آنها شما را سخت آزرده خاطر خواهند کرد و موجب ناراحتی شما خواهند شد. دقیقاً در همین نقطه است که اهمیت “چرا” مشخص می‌شود. اگر شما دلیل قانع کننده و قاطعانه ای برای رسیدن به آنچه که در ذهن دارید نداشته باشید، به سادگی از ادامه مسیر دست خواهید کشید و در همان نقطه متوقف خواهید شد.

اما کسی که برای رسیدن به اهداف خود یک “چرای” محکم، مشخص و قاطعانه دارد، نه تنها با دیدن موانع هرگز دست از تلاش نخواهد کشید، بلکه با اصرار بیشتری به تلاش خود ادامه خواهد داد. هرگز قدرت شگفت انگیز “چرا” را دست کم نگیرید.

هدف گذاری در زندگیهدف گذاری در زندگی

2. بزرگ فکرکنید و اهداف بزرگ تعیین کنید

گاهی لازم است که کمی رویاپردازی کنید و خلاقیت به خرج دهید. فراموش نکنید قدرت ذهن شما بی انتها و نامحدود است. حال شما هستید که تعیین می‌کنید چگونه می‌خواهید از این قدرت استفاده کنید. آیا قصد دارید با استفاده از این قدرت نامحدود تنها به اهداف کوتاه مدت و کوچک دست پیدا کنید یا آن را در جهت رسیدن به اهداف بسیار بزرگ به کار ببندید؟

هر هدفی که تعیین می‌کنید، ذهن شما هیچ اهمیتی به اندازه آن نمی‌دهد و آن را برای شما محقق خواهد کرد. پس بهتر است که اهداف بزرگی داشته باشید و برای رسیدن به آنها از ذهنتان و قدرت بی انتهای آن کمک بگیرید. اهداف مهمی برای خود خلق کنید، آرزوهای بزرگ داشته باشید و جاه طلبی هایتان را پنهان نکنید. اگر کم انتظار داشته باشید، نتیجه ای کم و اندک هم دریافت خواهید کرد. پیشنهاد می‌کنم در این رابطه سخنرانی خانم کارول دوک را هم مشاهده کنید تا بدانید دقیقاً چگونه باید اهداف بزرگی برای خودتان تعیین کنید.

3. اهدافتان فقط مخصوص شما هستند

خیلی از افراد در زندگی از روی مصلحت اندیشی اهداف خود را انتخاب می‌کنند. طبق نظر والدین، خانواده، دوستان و یا همسر. در صورتی که این کاملاً اشتباه است. اگر دقت کرده باشید این قبیل از افراد اغلب مواقع از هدفی که انتخاب کرده‌اند رضایت درونی ندارند. بنابراین بعد از مدتی خسته و دل زده می‌شوند.

چون دیگر روحیه خلاقانه آن ها از کار افتاده است. علت واضح هست. آنها چیزی را انتخاب کرده‌اند که نسبت به آن علاقه ندارند. پس قطعاً نمی‌توانند درباره آن بزرگ فکر کنند یا خلاقیت به خرج دهند. زمانی افزایش خلاقیت پیدا خواهید کرد که شما اهدافتان را از اعماق قلب دوست داشته باشید. پس اهدافتان را تنها از روی علایق خودتان انتخاب کنید. به ندای درونیتان گوش دهید و متناسب با آن هدف تان را تعیین کنید.

اگر-به-هدفی-که-برای-خود-انتخاب-می‌کنید-علاقه-نداشته-باشید-نمی‌توانید-بزرگ-به-آن-فکر-کنید
اگر-به-هدفی-که-برای-خود-انتخاب-می‌کنید-علاقه-نداشته-باشید-نمی‌توانید-بزرگ-به-آن-فکر-کنید

4. هدفتان را واضح و شفاف کنید

یکی دیگر از راه های آموزش هدف گذاری در زندگی ، این است که اهدافی که تعیین می‌کنید را کاملاً واضح و شفاف کنید.

در این شیوه که یکی از راه های هدف گذاری به شیوه smart هم هست ( که در مقاله اهمیت هدف گذاری به صورت کامل به بیان این شیوه از هدف گذاری پرداخته ایم)، باید آن هدفی که می‌خواهید به آن برسید را کاملاً مشخص کنید! یعنی بدانید دقیقاً چه می‌خواهید. به همین راحتی!

تا زمانی که ذهن شما نتواند آنچه را که قرار است در جهان واقعی محقق شود به صورت واضح و شفاف تجسم کند، نمی‌توانید به آن هدف دست پیدا کنید. بنابراین باید اهداف خود را به صورت کاملاً واضح همانند یک الماس در ذهن خود طراحی کنید.

اهدافی-را-که-تعیین-می‌کنید-باید-واضح-و-شفاف-باشند
اهدافی-را-که-تعیین-می‌کنید-باید-واضح-و-شفاف-باشند

5. اهدافتان را از روی علایق تان انتخاب کنید

سعی کنید اهداف خود را متناسب با علایق تان انتخاب کنید. زمانی که شما نسبت به چیزی حس خوشایندی دارید و ذهنتان مدام درگیر آن است، ناخودآگاه در جهان بیرون از ذهن یعنی دنیای واقعی بیشتر به آن توجه خواهید کرد. تصور کنید شما تصمیم به خرید یک خودروی قرمز رنگ دارید. اگر توجه کرده باشید از لحظه ای که این تصمیم را اتخاذ می‌کنید مدام در اطراف خود شاهد انواع و اقسام خودروهای قرمز رنگ خواهید بود. این یک جادو نیست! بلکه دقیقاً قانونی است که کائنات بر اساس آن طراحی شده است.

هر چیزی که نسبت به آن انرژی از خود بروز دهید، بیشتر در اطراف شما نمایان خواهد شد. به همین دلیل است که می‌گوییم اهداف تان را از روی علایقتان انتخاب کنید. زیرا شما نسبت به علایقتان توجه زیادی دارید. بنابراین در اطراف خود بر روی آنها تمرکز خواهید کرد و ناخودآگاه مسیرهای مختلفی را که برای رسیدن به هدف نیاز دارید، در مقابل شما باز خواهند شد و این سرعت حرکت شما را چندین برابرخواهد کرد.

کشف علایق واقعی، گام برتر در آموزش هدف گذاری در زندگی است

6. خودباوری پیدا کنید

نکته پنجم از تکنیک‌ های هدف گذاری، این است که ابتدا باید درون خودتان خودباوری ایجاد کنید. دیده شده که هنگام انتخاب هدف، بعضی از افراد می‌گویند: “این هدف برای من بزرگ است! نمی‌توانم به آن هدف برسم! رسیدن به آن خیلی سخت است! از عهده من خارج است و…”

مسلماً فردی که قبل از انتخاب هدفش این افکار را در ذهنش مرور کند، رسیدن به هدف را برای خودش غیرممکن کرده است. پس تا می‌توانید قدرت باور به خود را در وجود خودتان افزایش دهید و گرنه هر هدف بزرگی که برای خود مشخص کنید، هرگز نمی‌توانید به آن برسید…

باورهای شما، واقعیت زندگیتان را می‌سازند و در آموزش هدف گذاری در زندگی بسیار موثر است

7. برای هدف گذاری درست، از دیگران مشورت بگیرید

برای طی کردن مسیر های سخت و ناشناس که تا به حال در آنها قدم نگذاشته اید، نیاز به یک راهنما دارید. کسی که پیش از شما آن مسیر را طی کرده باشد و بتواند دست اندازهای آن را به خوبی برای شما مشخص کند. فقط حواستان باشد که این فرد راهنما حتماً باید فردی کارکشته و عاقل باشد و البته خیر و صلاح شما را بخواهد. وگرنه ممکن است راهنمایی های او نه تنها شما را در راه موفقیت و هدف گذاری درست یاری نکند، بلکه با مشورت های اشتباهش به گمراهی و مسیرهای نادرست بکشاند.

بنابراین فراموش نکنید که در مسیر رسیدن به اهداف تان حتماً نیاز به شخصی دارید که در این کار خبره و اصطلاحاً  “کارکشته” باشد.

هدف گذاری در زندگی

8. فقط آرزو نکنید

یکی از ویژگی‌های اصلی افرادی که هرگز به اهدافی که تعیین می‎کنند، دست پیدا نمی‌کنند، این است که آنها فکر می‌کنند تعیین هدف یعنی فقط نوشتن لیست آرزوها و بعد انتظار برای اینکه یک شعبده باز یا غول چراغ جادو این لیست را برای آن ها محقق سازد!

در حالی که بعد از تعیین هدف، باید به به سمت آن حرکت کنید و کاری انجام دهید. در غیر این صورت هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. تنها روش‌های هدف گذاری در زندگی لازم نیست! باید برای رسیدن به آن هدف تباش هم بکنید. حواستان باشد که هیچ غول چراغ جادویی در کار نیست.غول چراغ جادوی شما، تلاش های خودتان است. پس تنها آرزو کردن کافی نیست.

هدف گذاری در زندگی

9. بنویسید تا اتفاق بیفتد

نوشتن اهداف مهم است. مهم است به این دلیل که هر روز با هزاران اتفاق جدید رو به رو می‌شوید و وقایع زیادی زندگی شما را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند. حال تصور کنید اگر اهدافتان را ننوشته باشید و تنها آن ها را در ذهن خود نگه داشته باشید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بدون شک در بین این همه اتفاقات جدیدی که برایتان رخ می‌دهد، رنگ می بازند و روز به روز کم رنگ تر خواهند شد. بنابراین مهم است که بدانید باید اهدافتان را بنویسید تا از فراموش شدن آنها جلوگیری کنید.

هدف گذاری در زندگی

10. زمان مشخص رسیدن به هدفتان را تعیین کنید

بعد از این که همه کارهای بالا را انجام دادید و توانستید یک هدف مناسب برای خودتان انتخاب کنید، حتماً یک زمان مشخص برای رسیدن به آن تعیین کنید. یعنی دقیقاً معلوم کنید تا چه زمانی می‌خواهید آن هدف شما به واقعیت بپیوندد.

این کار باعث می‌شود تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید رأس زمان مشخص شده، به آن هدف دست پیدا کنید. شک نکنید با این کار، احتمال رسیدنتان به آن هدف چندین برابر می‌شود…

زمان-نشان-می‌دهد-چه-مدت-طول-می‌کشد-تا-هدف-شما-به-حقیقت-بپیوندد
زمان-نشان-می‌دهد-چه-مدت-طول-می‌کشد-تا-هدف-شما-به-حقیقت-بپیوندد

تعیین هدف، گسترده ترین موضوع موفقیت

موضوع تعیین هدف یکی از گسترده ترین موضوعاتی است که می‌توان درباره آن ساعت ها به صحبت پرداخت. این بحث آنقدر گسترده است که فقط و فقط نمی‌تواند به این مقاله ختم شود. برای همین است که برای شما مقاله دیگری نیز به نام اهمیت هدفگذاری ادامه کرده‌ایم که تکمیل کننده همین بحث است. توصیه می‌کنم که حتماً آن را بخوانید تا مسئله هدف گذاری را ببندید بتواندی اهدافی را تعیین کنید که بهترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد.

موفق باشید…


نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. علی

  سلام،‌من‌ خیلی از هدفم دورم و تازه میخوام شروع کنم و هدفم هیچ ربطی به درس و مدرسه نداره وهیچ علاقه ای به مدرسه ندارم ولی به هدفم خیلی علاقه دارم استعداد هم دارم ولی خانوادم محبورم میکنن به سمت چیزی برم که نمیخوام و علاقه ندارم و من تا الان کارایی میکردم که همش اجبار بود و من هیچ علاقه ای نشون نمیدادم ولی استعداد داشتم تو اون رشته ها ولی از نظر خودم به خاطر اینکه علاقه ندارم به جایی توشون نمیرسیدم و هیچ وقت خودمو جایی نمیدیدم که دیگه عالی باشم. بخاطر همین میخوام به طرف هدف اصلیم برم،از نظر شما به همون درس خوندن به پردازم یا به هدفم بپردازم ولی یکم هم به درس خوندن بپردازم آخرش درسو ول کنم بچسبم به هدفم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر.
   ببنید خب طبیعتا بهترین کار رفتن به دنبال استعدادها و علایقه اما به هر حال با توجه به شرایط امروزی جامعه و البته برای راضی نگه داشتن خانوادتون طبیعیه که باید درستن رو هم ادامه بدید اما در کنارش به دنبال استعداد و علاقه ای که دارید پیش برید.

 2. محسن

  به نظر شما ما میتوانیم همزمان چندین هدف را دنبال کنیم و به موفقیت بالایی دسترسی پیدا کینیم؟
  منظورم اینه که افراد موفق فقط توی یه رشته موفق اند؟
  من هدف های بالایی دارم و میدونم در هر کدوم یک طور به موفقیت میرسم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ببینید بله میشه چند کار رو با هم پیش برد اما طبیعتا هم تمرکز شما پایین میاد و هم قدرتتون کمتر میشه. بهتره اول یکی رو به سرانجام برسونید و بعد به سراغ بعدی برید.

   موفق باشید

 3. سمیه نوری

  نکات خیلی خوبی رو اشاره کردید.ممنونم

  پاسخ دادن
 4. بانو ملیحه کاویانی

  سلام ممنونم از مقاله خوبتون
  بله شما درست میفرمایین یک اصل مهم هدف گذاری چرا و چگونگی هست به قدری بحث چرایی ما باید قوی باشد که با هر چگونگی بتونیم کنار بیایم.
  با تشکر از زحمات تیم گام برتر
  به امید موفقیت های روزافزون

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله کاملاً درسته. ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون.

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 5. sara

  سلام
  در رابطه با هدفذاری و تصمیم گیری سؤالی دارم
  من در هدف گذاری تحصیلی مشکل دارم و نمی‌توانم به خوبی برای رشته خودم تصمیم بگیرم. بعد احساس می‌کنم که کلا اهدافم از بین رفتن و هیچ امیدی برای آینده ندارم
  چی کار باید بکنم؟

  پاسخ دادن
  1. محمدرضا شهری | پشتیبانی گام برتر

   سلام.
   برای این حل مشکل درسی خود، توصیه می‌کنم حتماً مقاله آموزش مهارت تصمیم گیری را مطالعه کنید. اما در رابطه با مسئله دوم، باید به شما بگوییم که کارسازترین راه ممکن گرفتن مشاوره است. اگر علاقمند هستید می‌توانید در واتساپ شماره 09038942379 مشکل خود را بیان کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 6. سامان هاجری

  سلام ممنون از مقاله زیباتون
  یه سوال دارم
  الان که بیشتر هدفگذاری ها بر پایه پول برنامه ریزی میشه و بدون پول تقریبا نمیشه رسید به هدفامون با توجه به اینهمه تورم لحظه ای پیشنهاد شما چیه؟ مثلا علاقه من و هدفم فیلمبرداریه ولی حتی خرید یه دوربین معمولی هزینه گزافی داره حتی اگه دوشیفت کار کنیم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز

   بله کاملا حرف شما درسته و خیلی از افراد درگیر این مسائل هستند. اما اگه به صورت تخصصی هوش مالی و مسائل مربوط به اون و یا حتی شیوه های درست هدف گذاری رو بلد باشید، میتونید اتفاقات خیلی خوبی رو برای خودتون رقم بزنید. 09038942379 شماره پشتیبانی موسسه هستش که مشاوران ما میتونند به صورت رایگان و تخصصی بهتون کمک کنند. فقط کافیه شما یه پیام در تلگرام یا واتساپ به این شماره بدید.

   موفق باشید…

 7. امیرمهدی اکبری

  سلام و خسته نباشید ببخشید بنده ی مشکلی دارم که این هست ی جورایی انگار جوگیرم وقتی کسی در مورد چیزی باهم حرف میزنه مثلا میگه که این رشته خیلی خوبه سریع جذب اون رشته میشم بعد دوروز بعد یکی اگه یکی دوباره بگه این بهتره دوباره میرم سمت اون نمیدونم چکار کنم بعد همیشه تا وسط های راه رو میرم بعد دوباره جون میخوابه مثلا یبار فوتبال کار کردم بعد دوباره رفتم طناب کار کردم بعد دوباره رفتم والیبال کار کردم بعد دوباره رفتم سمت درس بعد الان هم دوباره رفتم سمت طراحی وب نمیدونم چرا تا نصفه میرم بعد ول میکن تو همشون هم خوبم اونطوری نیست که بد باشم بعد هروقت هم که میخوام برم سر کار جدیدی تموم اطرافیانم میگن که دوباره این جوگیر شده بشین سرجات اونوقت کل انرژی می خوابه هی میگن باز دوباره این جوگیر شده داره میره باز ول کنه نمیدونم چکار کنم میشه راهنمایی ام کنید

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز
   مشکل شما تقریباً بین بسیاری از مردم رایجه و همین اصطلاح “جوگیری” رو شاید بشه درباره تعداد زیادی از مردم استفاده کرد.
   اما چون این مبحث خیلی ارتباطی با این مقاله نداره، پیشنهاد می‌کنم به شماره پشتیبانی موسسه به شماره 09038942379 در یکی از شبکه های اجتماعی (تلگرام، واتساپ، ایتا) پیام بدید تا مشاورین خبره ما به صورت تخصصی و کاملاً رایگان به شما کمک کنند.
   ممنونم از ثبت نظرتون و موفق باشید…

 8. صفری

  برای رسیدن به هدف باید ثابت قدم باشیم و توکل کنیم و با هر شکستی نا امید نشیم و دوباره شروع کنیم اینبار پر قدرت تر و با تجربه ی بهتر اونکار رو انجام بدیم.داشتن استاد و راهنمایی ک پا به پای ما راه رو به ما نشون بده هم خیلی موثره.

  پاسخ دادن
  1. بله کاملاً درسته
   ممنون از شما خانم صفری عزیز

 9. سمیه تیموری

  مقاله خیلی خوبی بود
  در زندگی اگر هدف گذاری نباشد و باری به هر جهت باشیم به هیچ جا نمی رسیم ان شاء الله با یاری خداوند و تلاش خود به هدفمان برسیم.

  پاسخ دادن
  1. پیروز و سربلند باشید

 10. رقیه کریمی

  سلام من تا حالا به این شکل به انتخاب هدف نگاه نکرده بودم .آن شاالله با تعیین برنامه زندگی هدف بزرگی را انتخاب میکنم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   موفق و سربلند باشید

 11. حمیده فعال

  سلام مقاله خوبی بود بیشتر در این مورد بنویسید

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از توجه شما

 12. Pariya_amirpor

  سلام واسم سواله واقعا وقتی به چیزی علاقه ندارن چطوری اون کار رو شروع میکنن و منتظرند که به جایی هم برسند به نظر من داشتن علاقه مهم ترین اصل برای رسیدن به موفقیت هستش

  پاسخ دادن
  1. کاملاً درسته
   ممنون از شما دوست عزیز

 13. سهیلا کریمی

  سلام. منم مسافرت بودم و کلا نت نداشتم .نتونستم به تکالیف برسم. امروز برگشتم . و انشاا.. دوباره شروع خواهم کرد .

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بسلامتی رسیدن بخیر، اصل بر این بود شما در سفر هم جوری برنامه ریزی کنید که به تکالیفتون برسید
   اما حالا که برگشتید پرانرژی ادامه بدید
   موفق باشید

 14. معصومه شاهری

  برای رسیدن به هدف راهنما واستاد خیلی تاثیر دارد.سپاس

  پاسخ دادن
  1. قطعاً همینطوره
   سپاس از شما خانم شاهری عزیز

 15. فیروزه حاجی قنبری

  عالی بود.رسیدن به قله یه دلیل دیگه هم داره.وقتی به قله می رسی،با دره در تضادی.دره جایی هست که تو خرامیده بودی و گوسفندوار از عالم هستی به آنچه در جلوی چشمت بود قانع بودی.کسی برای رسیدن به قله تلاش می کند که به داشته های کمش قانع نباشد دوست دارد جایی برسد که فرصت های دیگه برای داشته هاش را بیابد،جایی که به همه جا احاطه داشته باشی،یعنی قله.یه دلیل دیگه برای قله رسیدن هست و اون اینه که فهمیدی که هرچه بالاتر بری،همه چیز برات کوچیک میشه.تو قله کوه همه چی برات کوچیک میشه.چه خوشی های تو دامنه کوه و چه زشتی های اون.واینجا ،اونجایی هست که با خوشی های زودگذر ،مست نمی شی تا از هدفت دور بمانی و با زشتیهای و منفی های دیگران هم زود خودت را نمی بازی.همه چی کوچیک میشه و آسمان برایت بزرگ و وسیع میشه،جایی که اگر دستت را دراز کنی برایت باران می فرستد.جایی که اگه قطب نمای قلبت را اگر با انجا تنظیم کنی،فراتر از قله می کشاندتد تا حتی دیگر خودت را هم نبینی و سبک چون پر به پرواز درایی و فرصت ها را درآغوش بگیری .

  پاسخ دادن
  1. خیلی توصیف زیبایی بود
   ممنون از شما خانم قنبری عزیز

 16. مهدوی

  سلام مقاله خوبی بود.دقیقا بامطالب مقاله موافقم در مسیر زندگی برای هدف ها باید تلاش کرد ونا امید نشوم همیشه دنبال راهی باشیم پرقدرت به هدف برسیم مممنون.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما
   موفق باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --