شکرگزاری

شکرگزاری ، ساده ترین و لذت بخش ترین راه برای استفاده هرچه بیشتر از نعمت های پروردگار یکتاست. نعمت های خداوند مانند یک اقیانوس بی انتها و بیکران است. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید از این اقیانوس چه اندازه بهره ببرید و تا چه حد لذت استفاده از نعمت های بی‌شمار آن را بچشید. شما با شکرگزاری می‌توانید تمام نعمت های موجود در این آبی بیکران را به زندگی خود وارد کرده و از آنها نهایت لذت و استفاده را ببرید.

شکرگزاری
شکرگزاری

در مقاله شکرگزاری می‌خوانید

 • شکرگزاری چیست ؟
 • آثار شکرگزاری
 • بهترین جملات شکرگزاری
 • مراتب یک شکرگزاری واقعی
 • دفترچه شکرگزاری
 • پس از شکرگزاری واقعی…

شک نکنید که شکرگزاری اصولی و درست می‌تواند بهترین اتفاقات ممکن را در زندگی شما رقم بزند و به موفقیت برساند. در این مقاله با راه هایی که گفته می‌شود می‌توانید بهترین نوع شکرگزاری از خداوند را داشته باشید و همیشه حس و حال بسیار خوبی داشته باشید. پس تا انتها با ما همراه باشید…

شکرگزاری چیست ؟

شکرگزاری واقعی و حقیقی به معنای این است که از تمام نعمت هایی که پروردگار یکتا در اختیار ما قرار داده به جا و درست استفاده کنیم. این نوع از شکرگزاری است که می‌توان واقعاً به آن معجزه شکرگزاری گفت.

منظور ما از این سخن این است که هر نعمتی را برای رسیدن به هدفی که به منظور آن آفریده شده است، به کار گیریم. به عنوان مثال زمانی که خداوند شرایط پیشرفت و ترقی را برای شما فراهم کرده و امکانات مورد نیازتان را در اطراف شما پدید آورده، از این امکانات به بهترین شکل ممکن برای حرکت به سمت جلو استفاده کنید.

به شما اطمینان می‌دهم که اگر برای این نعمت ها به معنای واقعی کلمه شکرگزار نباشید و نسبت به آنها بی توجهی اعمال کنید، نهایتاً تمام آنها را از دست خواهید داد. زیرا آن گونه که شایسته بود از آنها استفاده نکردید و قدردان آنها نبودید.

معجزه شکرگزاری
معجزه شکرگزاری

آثار شکرگزاری

شکرگزاری زیباترین راه ابراز عشق و محبت نسبت به تمام داشته هایتان است. تمام چیزهایی که اگر هر یک از آنها حتی یک روز از شما دریغ شود، بدون شک زندگی شما مختل خواهد شد.

برای اینکه بتوانید صاحب همه چیزهایی که آرزویشان را دارید باشید و یا زندگیتان سراسر شادی عشق و آرامش باشد، نیاز به انجام کار خارق العاده ای نیست. تنها کافیست نسبت به تمام چیزهایی که هم اکنون در زندگی تان دارید ابراز عشق کنید. به جهان هستی این پیام را بدهید که شاکر تمام نعمت هایی هستید که به شما ارزانی داشته و لایق کسب مقدار بیشتری از آنها هستید. شکرگزاری یک معجزه است، معجزه ای که می تواند تمام جنبه های زندگی شما را به زیباترین شکل ممکن رقم بزند. در ادامه به 3 مورد از مهم ترین آثار شکرگزاری اشاره خواهیم کرد…

برای شکرگزاری واقعی به تمام نعمت های زندگیتان ابراز عشق کنید
برای شکرگزاری واقعی به تمام نعمت های زندگیتان ابراز عشق کنید

1. شکر نعمت، نعمتت افزون کند

شعری که همگی ما بارها آن را شنیده ایم و حتی بارها از آن در صحبت های روزانه خود استفاده کرده ایم. اما آیا تا به حال به مفهوم واقعی آن فکر کرده اید؟ چه اتفاقی می‌افتد که شکرگزاری موجب افزایش نعمت های شما می شود؟ اجازه دهید به طور مفصل آن را برای شما توضیح دهم.

جهان هستی و کائنات بر پایه انرژی بنا شده اند. بدین معنی که در این جهان هر چیزی که نسبت به آن احساسی داشته باشید و به آن انرژی دهید، خواه این احساس شیرین و لذت بخش باشد و یا تلخ و هولناک، بدون شک آن را به سمت خود جذب خواهید کرد. به همین دلیل است که ضرب المثل معروف” از هرچی بترسی سرت میاد” برای ما بسیار آشناست.

اگر شکرگزاری کنید و نسبت به داشته های خود اعلام رضایت کنید، در اصل به آنها احساس و انرژی مثبت منتقل کرده اید. بنابراین این کاملاً عادی و عاقلانه است که مقدار بیشتری از آن نعمت به سمت شما روان شود.

معجزه شکرگزاری

2. احساس شادی بی انتها با شکرگزاری

یکی از زیباترین احساساتی که با شکرگزاری نصیب شما خواهد شد، حس شیرین شادی و آرامش و داشتن یک زندگی شاد است.

علت آن بسیار واضح و توضیح آن هم بسیار ساده است. زمانی که شما شکرگزاری می‌کنید، در واقع ذهن خود را تعلیم می‌دهید که روی نکات مثبت زندگی تمرکز کند. همین امر باعث می‌شود بیش از قبل نسبت به اتفاقات مثبت، نسبت به دارایی های خود و تمام چیزهایی که شاید تا قبل از این برای شما بسیار عادی و روزمره بودند احساس خوبی داشته باشید در نتیجه ذهن شما تبدیل به یک ذهن مثبت اندیش خواهد شد.

بدین گونه دیگر در پس هر اتفاق و رویدادی که در زندگی شما رخ می‌دهد، به دنبال نکات مثبت آن می‌گردید و با پررنگ شدن آن‌ها زندگی شما نسبت به قبل چندین برابر شادتر و لذت بخش تر خواهد شد.

بهتان پیشنهاد می‌کنم کلیپ زیر را که درباره رابطه بین شادی و شکرگزاری هست را ببینید چون خیلی به شما در شکرگزاری کردن کمک می‌کند.

 

3. شکرگزاری و روابط شگفت انگیز

یکی از جذاب‌ترین آثار شکرگزاری این است که می‌توانید آن را در همه جنبه های زندگی خود به کار ببندید و شاهد اتفاقات زیبا و دلچسبی باشید.

به افرادی که در اطراف شما هستند فکر کنید. پدر، مادر، دوست، خواهر، برادر، همسر و یا هر شخص دیگری چه ذهنیتی از آنها برای شما وجود دارد؟ نسبت به هر یک از آنها چه احساسی دارید؟

اغلب اوقات در روابط خود روی ویژگی‌های منفی شخص در مقابل تمرکز می‌کنیم و همین امر باعث می‌شود همان طور که شاهد هستید روابط ما روز به روز به سمت افول پیشروی کند.

تمرین بسیار جذابی که در این زمینه وجود دارد، این است که با خود بیندیشید و در بین اشخاصی که با آنها سروکار دارید، برای هر کدام ویژگی های مثبت آنها را یادداشت کنید. به ذهن خود اجازه بدهید بدی‌ها را کنار زده و با مرور ویژگی های خوب و مثبت این افراد، احساس عشق و محبت شما را نسبت به آنها دو چندان کند. هیچ یک از افرادی که در کنار ما هستند به معنای واقعی و مطلق خوب یا بد نیستند. اگر درست فکر کنید هر یک از آن‌ها ویژگی‌هایی دارند و جذابیتی به زندگی شما بخشیده‌اند که بدون حضور آنها ممکن نیست.

به لحظه های شیرینی که در کنار آنها گذرانده‌اید فکر کنید. به تمام روزهایی که در لحظات سخت شما یاریتان کرده‌اند. به لبخند‌هایی که به خاطر وجود آنها بر روی لبانش لبان شما نقش بست و به تمام محبت‌هایی که در حق شما کردند.

بابت این موضوع شاکر باشید. آنگاه خواهید دید که این لحظه های شاد و این ویژگی های مثبت چندین برابر خواهند شد و می توانید لذت بیشتری را از بودن در کنار آنها تجربه کنید.

معجزه شکرگزاری

بهترین جملات شکرگزاری

خیلی از افراد فکر می‌کنند شکرگزاری کار بسیار سخت و پیچیده ای است! درحالی که اصلاً این طور نیست. این کار به قدری آسان است که می‌توانید با جملات ساده ای مانند جملاتی که در ادامه برایتان می‌آورم، آن را انجام دهید.

 • خدایا شاکر و شکرگزارم که هر روز با من مهربانی، و هرچه بدی می‌کنم تو با من خوبی.
 • خدایا شکرگزارم بابت تک تک سلول‌های بدنم، بابت تک تک تپش‌های قلبم و بابت تک تک نعمت هایت.
 • خدایا هزاران بار شکر که به همه خواسته هایم رسیدم و در آینده خواهم رسید.
 • خدایا شکرت که هر روز نعمت های بیکرانت را وارد زندگی ام می‌کنی و یک نگاه قشنگ به من می‌بخشی.
 • ای پروردگار مهربان، از این که هستم و خانواده ام در کنارم هستند، از تو سپاس گزارم.

حواستان باشد که اصلاً نیاز نیست بابت اتفاقات عجیب و غریبی خدا را شکر کنید. می‌توانید نعمت های حتی کوچک خدا را به زیبایی هرچه تمام تر شکر کنید دقیقاً مانند نعمت هایی که در جملات بالا نام برده شد شک نکنید اتفاقات بسیار بسیار خبی برایتان رقم خواهد خورد…

شکرگزاری از خداوند
شکرگزاری از خداوند

مراتب یک شکرگزاری واقعی

برخی از افراد بر این باورند که تنها به زبان آوردن واژه “خدایا شکرت” کافیست و مفهوم شکرگزاری بدین طریق ادا شده است اما نکته ای که باید به آن توجه داشت، این است که پروردگار یکتا و توانا به قلب و باطن تمام انسانها و مخلوقات آگاه و عالم است. با این توصیف آیا می‌توان در برابر چنین خالق بی همتایی تظاهر به شکرگزاری نمود؟

کسی که به معنای واقعی خواهان به جای آوردن شکر نعمت های بی دریغ پروردگار یکتا باشد، باید به 3 مرحله زیر واقف باشد.

1. قلبی آکنده از حس شکرگزاری

باید در قلب خود برای نعمت هایی که در دسترس دارید شکرگزار باشید. چند لحظه با خود بیندیشید که اگر خانه ای که در آن زندگی می‌کنید، پدر و مادرتان، خوراک و غذای روزانه‌تان، شغلی که دارید و یا هر چیز کوچک دیگری که در زندگی فعلی خود آن را در اختیار دارید، از شما گرفته شود چه احساسی خواهید داشت؟ آیا می‌توانید همچنان به زندگی خود ادامه دهید و آرامش فعلی تان را حفظ کنید؟ بدون شک خیر!

یکی از اساسی ترین مشکلاتی که اغلب ما با آن درگیر هستیم، این است که فکر می‌کنیم برای این که شکرگزار نعمت های پروردگار باشیم، باید از همه چیز عالی ترین و بهترین شکل ممکن آن را در اختیار داشته باشیم.

در صورتی که این تفکر کاملاً نادرست است. اگر در همین لحظه درد کوچکی در یکی از اعضای بدن شما وارد شود، حاضرید تمام دنیا را به هم بریزید تا این درد در وجود شما تسکین یابد. اطراف همگی ما پر از نعمت هایی است که باید هر روز برای داشتن آن ها چندین بار پروردگار توانا را شاکر باشیم.

برای چند لحظه هر چیزی که در اختیار دارید، حتی کوچکترین آنها را پیش چشمانتان مجسم کنید و با خود بیندیشید اگر آن را از زندگی تان حذف کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مطمئنم آنگاه از صمیم قلب خداوند بلند مرتبه را شاکر خواهید بود…

معجزه شکرگزاری

معجزه شکرگزاری

2. معجزه شکرگزاری زبانی

زمانی که می‌خواهید محبت و قدردانی خود را نسبت به پدر و مادر، همسر، دوست و یا هر شخص دیگری اظهار کنید، تمام کلمات زیبا و محبت آمیزی را که در ذهن دارید، کنارهم می چینید تا به بهترین شکل ممکن خشنودی خود را به او ابراز کنید. به نظر شما در برابر خداوندی که تمام زندگی و وجود ما به او و الطافش وابسته است و اگر لحظه ای هر یک از این نعمت ها را از بزرگترین آنها تا کوچکترین از ما دریغ کند به ورطه نابودی کشیده خواهیم شد، چگونه باید سپاس گزاری کرد؟

چه کلماتی را باید به کار ببریم تا بتوانیم آنگونه که شایسته و لایق بزرگی اوست از او تشکر کنیم؟

خداوندی که تمام زیبایی های خلقت از او سرچشمه می‌گیرد و نسبت به بندگان خود حتی از پدر و مادر مهربان تر است. بدون شک پیدا کردن کلماتی که بتوانند احساس ما را نسبت به این همه نعمت بیان کند کاری دشوار و غیر ممکن است. اما می‌توانید در هر سنی که هستید و با هر سطح تحصیلات، زیباترین کلماتی که در ذهن دارید کنار هم چیده و با او سخن بگویید و برای تمام لحظات زندگی خود از او سپاس گزار باشید.

با زبان خودتان از خداوند شکرگزاری کنید

3. شکرگزاری اعضا و جوارح

شکرگزاری اعضا و جوارح در حقیقت همان شکرگزاری عملی در برابر نعمت های پروردگار است.

چرا با زبانی که می‌تواند سخنان نیکو بیان کند و موجب آرامش و شادی قلب دیگران شود، حرف هایی بیان کنیم که موجب تلخ کامی و آزار دیگران باشد؟

دست هایی که می تواند برای یاری به سمت دیگران دراز شود و افتاده ای را از روی زمین بلند کند، چرا در جهت خراب کردن زندگی دیگران و آزار دادن آنها استفاده شود؟

خداوند به ما این اعضا و جوارح اهدا کرده که با آنها می‌توانیم علاوه بر ساختن زندگی خودمان برای دیگران هم یاری دهنده خوب و شایسته ای باشیم.

بنابراین شکر عملی به این مفهوم است که از این نعمت بسیار بزرگ که با هیچ چیز دیگری قابل جایگزینی نیست، به بهترین شکل ممکن و در همان جهتی که به منظور آن آفریده شده است استفاده کنیم…

معجزه شکرگزاری
معجزه شکرگزاری

دفترچه شکرگزاری

یکی از جذاب ترین تمریناتی که برای تقویت شکرگزاری و تبدیل آن به عادت در وجود خود می‌توانیم انجام دهیم، این است که هر روز و بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، در یک دفترچه مخصوص که برای خود درست کرده اید 7 مورد از نعمت های خدا را به خودتان بنویسید و بابت آن ها شکرگزاری کنید. حتی نعمت هایی مانند سلامتی، پدر و مادر، شغلتان و…

این کار در ابتدا شاید برایتان سخت باشد، اما به مرور و در صورت تکرار روزانه، برایتان آسان و آسان تر خواهد شد و همچنین قطعاً لبخند بر روی لب شما نقش خواهد بست و احساس خوشایندی در وجود شما ایجاد خواهد شد.

وقتی بابت اتفاقات کوچکی که در زندگی برایتان رخ می‌دهد و منجر به ایجاد حس خوبی در وجود شما می شود شکرگزار باشید، به این معناست که در حال دعوت کردن تعداد بیشتری از این اتفاقات به سمت زندگی خود هستید. این امر باعث می‌شود که تجربه بیشتری از این احساسات خوشایند و شیرین نصیب شما شود. شکرگزاری به معنای واقعی پای شادی و آرامش را به زندگی شما باز خواهد کرد…

شکرگزاری واقعی پای شادی و آرامش را به زندگی شما بازخواهد کرد
شکرگزاری واقعی پای شادی و آرامش را به زندگی شما بازخواهد کرد

پس از شکرگزاری واقعی…

مهم نیست چه چیزی می‌خواهید! پروردگاری که شما را آفریده و زندگی شما را به زیباترین شکل ممکن ترتیب داده، بدون شک آن قدر تواناست که بزرگترین آرزوی شما کوچکترین معجزه او باشد.

خواهان وفور هر نوع نعمتی که هستید، تنها کافیست برای نعمت هایی که هم اکنون در اختیار دارید شکرگزار باشید. در مدت زمان کوتاهی شاهد خواهید بود که تا چه اندازه  اتفاقات بی نظیری در زندگی شما رخ خواهد داد و زندگیتان را به بهترین شکل ممکن تغییر می‌دهد.

معجزه در نزدیکی شماست. تنها کافی است برای دیدن آن چشم‌هایتان را باز کنید و تمام ذهنتان را به آن معطوف دارید. شکرگزاری زیباترین معجزه زندگی شماست…


نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

 1. احسان

  فوق العاده بودش،امیدوارم هرچی که میخواهید خداوند بهتون بدهد و بهترین ها نصیبتون بشود.

  پاسخ دادن
 2. حسین

  اتفاقی وارد سایتتون شدم . و سپاسگذار پروردگار هستم که در هر لحظه من رو راهنمایی میکنه. مدتی هستم که توجه ام به پروردگار بیشتر و بیشتر معطوف میشود و شاهد بودم که در مقابل پروردگار وهاب هم نعمت های بیشتر و بیشتر به من اعطا میکند. هر روز از او خواستار آگاهی و نعمت بیشتر هستم و مرا اجابت میکند.
  نکته ای خواستم بیان کنم راجب تفاوت دو کلمه خدا و پروردگار. دوستان عزیز اصله کاری پروردگار هست. اون چیزی که نظام هستی و قانون جذب و مدار و فرکانس و هر چه که وجود داره رو آفریده و اون رو مدیریت میکنه همون پروردگار هست. البته گفتن کلمه خدا شرک و کفر نیست چون منظور شما دوستان از خدا همون پروردگار هست. مهم ذهنیت شماست. با مطالعه قرآن میفهمید که پرودگار میفرمایند هر جا چیزی میخواهید از ما(خدا) بخواهید . اما زمانی که حرف از توحید و پرستش و ستایش میشه میفرمایند مرا(پروردگار) بپرستید. از پرودرگار بابت آگاهی های رو به افزایش هر روزه سپاسگذارم. فراموش نکنید در ذات پروردگار تجسس نکنین. به صفات خوب و بیشمارش توجه کنید. امیدوارم مفید بوده باشه

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز
   بسیار خوشحالیم که مطلب ما تونسته به شما کمک کنه. بله حتماً مفید بوده مطالبتون. ازتون بسیار ممنونیم بابت این نظر لطف و انرژی دهنده تون.

   امیدواریم تو همه مراحل زندگیتون موفق باشید…

 3. حمید شنبدی لنده

  در هر شکری شکر دیگری واجب میشود . همیشه شکر گذار باشیم . به نظرم هر زمانی که مشکلاتی از ما حل و بر طرف میشود مثلا بیماری ما بهبود پیدا میکند یا هر خبر خوشحالی که به ما میرسد این خیلی مهم است همان لحظه نه با تاخیر باید به فکر خداوند بزرگ باشیم که برای ما نتیجه خوبی بوجود آمده و سریعا شکر گذار باشیم و بعد از خبر خوشحالی سریع به یاد خداوند بیفتیم و عادت شود که هیچوقت در زمان خوشحالی خداوند را از یاد نبیریم .چون خداوند بزرگ بوده و خواسته این اتفاق خوب برای ما بیفتد .خداوند بزرگ نعمتهای بسیاری به ما داده است و بدون هر کدام از این نعمتها ادامه زندگی میسر نیست . ولی به نظر این حقیر که امیدوارم خداوند بزرگ ببخشدم بزرگترین نعمتی که خداوند به ما داده است این است که انسان بعد از مرگ ازبین نمیرود و فنا نمیشود و اگر سپاسگذار خداوند بزرگ باشیم که باز هم نمیتوانیم کوچکترین نعمت خداوند را شکر گذار باشیم . آنها که مومن واقعی از دنیا بروند همیشه در آخرت جاوید خواهند ماند . آیا این بالاترین نعمت خداوند نیست . و من الله توفیق

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   متشکر از نظرتون

   حتماً همین طوره که می فرمایید

   بدون شک بحث شکرگذاری می تونه به انسان آرامشی بده که هیچ چیز دیگه قادر به این کار نیست

 4. نصرالله مهدوی نژاد

  سلام صبحتون عالی
  من یه مدتی که شکرگزاری رو شروع کردم و خیلی عالی بوده برام و هر روز با شکرگزاری کلی انرژی میگیرم

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام،وقتتون خوش
   چقدر عالی،خوش حالیم که شما هم یک گام به سمت موفقیت و حال خوبتون برداشتید
   موفق باشید

 5. مهدوی

  سلام مقاله خوبی بود .شکر گزاری یعنی یه کسی هست که هواتو داره وبه اون میشه تکیه کرد خدایا ممنونم که هستی .از شماهم ممنون بابت مقاله دوست خوبم .

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از حسِ خوبتون

 6. Pariya_amirpor

  سلام شکر گذاری یکی از بهترین اتفاقایی هستش که میتونه برای ادم بیوفته من معجزشو واقعا دیدم اول صبح که شکر گذاری میکنی اصلا تا اخرشبت فول شارژی
  شکر گذاری معجزست واقعا معجزه

  پاسخ دادن
 7. سمیه تیموری

  خدایا شکرت که تو را دارم و این همه نعمتی که به من داده ای که روزها هم بشمارم تمام نشدنی است .
  خدایا شکرت بابت دوستانی که مرا روز به روز به تو نزدیکتر می کنند .
  ممنون از مقاله زیباتون

  پاسخ دادن
 8. منیر سادات حسینی

  خدای تعالی به حضرت موسی وحی فرمودکه: ای موسی مرا چنان که باید شکر کن‌. حضرت موسی عرض کرد: پروردگارا چگونه تو را چنان که باید شکر گویم حال آنکه هر شکری که تو را می‌گویم خود نعمتی است که تو به من ارزانی داشته ای? فرمود: ای موسی حال که دانستی توفیق آن شکر را هم من به تو داده ام ،شکر مرا ادا کرده ای.

  پاسخ دادن
 9. صفری

  ممنون از مقاله زیباتون شکر گذاری زبانی در کنار شکر گذاری عملی واقعا زندگی ادمو سرشار از انرژی مثبت میکنه.انشالله بتونیم هم شاکر لسانی باشیم هم شاکری ک از نعمتهای خدا در راه رضای خدا بتونیم بهترین بهره رو ببریم.

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

  2. فیروزه حاجی قنبری

   عالی بود.واقعا هم همینطوره.تمرکز روی داشته هاارتعاشات مثبت ایجاد کرده و ما رو روی موج اتفاقات شگفت انگیز قرار میده.به امید اینکه هممون موج سوار بهترین اتفاقات زندگی همون باشیم.

  3. الهی آمین
   بهترین هارو براتون آرزومندیم خانم قنبری عزیز

 10. کیانمهر

  سلام خیلی عالی بوووود
  خدایا شکرررررت به خاطر همه نعمت هات

  پاسخ دادن
  1. سلام
   الهی شکر
   متشکرم

 11. پریزاد

  خدارو شکر میکنم که دفترچه ی شکر گزاری دارم و هر روز میتونم چند تا از نعمتهای خدارو شاکر باشم و این شکر گزاری هیچ وقت تمومی نداره وهرچی مینویسم برای روز بعد چیزهای جدید تری به ذهنم میرسه وهمین باعث میشه حال خوب داشته باشم .

  پاسخ دادن
  1. الهی شکر
   خیلی خوشحالیم از حالِ خوبتون

 12. سمیه قریشی

  سلام ممنون از مقاله قشنگتون
  نام خدا و وجودش بسیار زیبا و شکرگزاری او از همه زیباتر
  دوسه سال پیش ترس از خدا رو داشتم اما فهمیدم با خدا باید عاشقانه زندگی کرد حس شکرگزاری خیلی زیباست و اثر اون وصف نشدنی واقعا روز آدما رو کامل میسازه

  پاسخ دادن
  1. خیلی ممنون از توصیف زیباتون

 13. حمیده فعال

  سلام شکرگزاری موجب افزایش انرژی های مثبت و جذب نعمت می شود خیلی ممنون از مقاله تون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 14. رقیه کریمی

  سلام اگر انسان در نعمت هایی که خدا به او داده گناه نکند شکر آن نعمت را به جا آورده است

  پاسخ دادن
  1. سلام
   دیدگاه جالبیه
   ممنون از شما

 15. لیلانوری

  همیشه وهرلحظه شاکر هستم و قلبا ازخدای خودم تشکرمیکنم که همه جوره هوای منو زندگیمو داشته و خیلی جاها معجزه ی وجودت رو کنارم از نزدیک حس کردم ….ای کاش بهتر و بیشتر بشناسیم خداروووو….خدایا مرسی ک هستی و دارمت…

  پاسخ دادن
  1. ممنون از حسِ قشنگی که منتقل می‌کنید خانم نوری عزیز

 16. سهیلا کریمی

  بله باید هرلحظه خداروشکر کرد ????

  پاسخ دادن
  1. بله ممنون از شما 🙂

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *close-link
فیلم های آموزشی رایگان + ارتباط مستقیم با استاد مصطفایی در کانال تلگرامی گام برتر
با VPN روشن وارد شوید
close-image