معجزه شکرگزاری

شکرگزاری ، ساده ترین و لذت بخش ترین راه برای استفاده هرچه بیشتر از نعمت های پروردگار یکتاست. نعمت های خداوند مانند یک اقیانوس بی انتها و بیکران است. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید از این اقیانوس به چه اندازه بهره ببرید و تا چه حد لذت استفاده از نعمت های بی‌شمار آن را بچشید. شما با شکرگزاری می‌توانید تمام نعمت های موجود در این آبی بیکران را به زندگی خود وارد کرده و از آنها نهایت لذت و استفاده را ببرید. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم بهترین راه ها و تکنیک های شکرگزاری را به شما آموزش دهیم تا بتوانید با استفاده از آن ها، بهتر از همیشه شکر پروردگار خود را به جا آورید. در واقع شما در این مقاله با موارد زیر به خوبی آشنا خواهید شد:

 • شکرگزاری چیست ؟
 • هنر شکرگزاری
 • آثار شکرگزاری
 • بهترین جملات شکرگزاری
 • مراتب یک شکرگزاری واقعی
 • نمونه شکرگزاری
 • دانلود دفترچه شکرگزاری
 • پس از شکرگزاری واقعی

معجزه شکرگزاری

شکرگزاری چیست ؟

شکرگزاری واقعی و حقیقی به معنای این است که از تمام نعمت هایی که پروردگار یکتا در اختیار ما قرار داده به جا و درست استفاده کنیم. این نوع از شکرگزاری است که می‌توان واقعاً به آن معجزه شکرگزاری گفت.

منظور ما از این سخن این است که هر نعمتی را برای رسیدن به هدفی که به منظور آن آفریده شده است، به کار گیریم. به عنوان مثال زمانی که خداوند شرایط پیشرفت و ترقی را برای شما فراهم کرده و امکانات مورد نیازتان را در اطراف شما پدید آورده، از این امکانات به بهترین شکل ممکن برای حرکت به سمت جلو استفاده کنید.

به شما اطمینان می‌دهم که اگر برای این نعمت ها به معنای واقعی کلمه شکرگزار نباشید و نسبت به آنها بی توجهی اعمال کنید، نهایتاً تمام آنها را از دست خواهید داد. زیرا آن گونه که شایسته بود از آنها استفاده نکردید و قدردان آنها نبودید.

شکرگزاری-واقعی-یعنی-استفاده-از-هر-نعمت-برای-هدف-درست
شکرگزاری-واقعی-یعنی-استفاده-از-هر-نعمت-برای-هدف-درست

هنر شکرگزاری

اگر بخواهم بدون اغراق بگویم، شکرگزاری یک هنر است. چند درصد از اطرافیان شما کسانی هستند که برای نعمت‌های خداوند شکرگزاری می‌کنند؟

خداوندی که ما را آفریده و با کمال میل بر ما نعمت می‌فرستد و به ما لطف می‌کند، لایق شکرگزاری نیست؟

خوب است بدانید شکرگزاری و موفقیت با یکدیگر رابطه متسقم دارند. کسی که باید رزق و روزی ما را بدهد، وقتی می‌بیند که ما به یاد او هستیم، نعمت بیشتری هم برای ما می فرستد. باز هم می بینیم که شکر نعمت، نعمتت افزون کند…

شکرگزاری-زیباترین-هنری-است-که-یک-فرد-می‌تواند-داشته-باشد
شکرگزاری زیباترین هنری است که یک فرد می‌تواند داشته باشد

آثار شکرگزاری

شکرگزاری زیباترین راه ابراز عشق و محبت نسبت به تمام داشته هایتان است. تمام چیزهایی که اگر هر یک از آنها حتی یک روز از شما دریغ شود، بدون شک زندگی شما مختل خواهد شد و اصلاً حس و حال خوبی را نخواهید داشت.

برای اینکه بتوانید صاحب همه چیزهایی که آرزویشان را دارید باشید و یا زندگیتان سراسر شادی عشق و آرامش باشد، نیاز به انجام کار خارق العاده ای نیست. تنها کافیست نسبت به تمام چیزهایی که هم اکنون در زندگی تان دارید ابراز عشق کنید. به جهان هستی این پیام را بدهید که شاکر تمام نعمت هایی هستید که به شما ارزانی داشته و لایق کسب مقدار بیشتری از آنها هستید.

برای شکرگزاری واقعی به تمام نعمت های زندگیتان ابراز عشق کنید
برای شکرگزاری واقعی به تمام نعمت های زندگیتان ابراز عشق کنید

1. شکر نعمت، نعمتت افزون کند

شعری که همگی ما بارها آن را شنیده ایم و حتی بارها از آن در صحبت های روزانه خود استفاده کرده ایم. اما آیا تا به حال به مفهوم واقعی آن فکر کرده اید؟ چه اتفاقی می‌افتد که شکرگزاری موجب افزایش نعمت های شما می شود؟ اجازه دهید به طور مفصل آن را برای شما توضیح دهم.

جهان هستی و کائنات بر پایه انرژی بنا شده اند. بدین معنی که در این جهان هر چیزی که نسبت به آن احساسی داشته باشید و به آن انرژی دهید، به سمت خود جذب خواهید کرد. به همین دلیل است که ضرب المثل معروف” از هرچی بترسی سرت میاد” برای ما بسیار آشناست.

اگر شکرگزاری از خداوند زیادی داشته باشید، در اصل به کائنات احساس و انرژی مثبت منتقل کرده اید. بنابراین این طبیعی است که مقدار بیشتری از آن نعمت به سمت شما روان شود.

افراد-شکرگزار،-همیشه-حال-خوبی-دارند
افراد-شکرگزار،-همیشه-حال-خوبی-دارند

2. تاثیر شکرگزاری بر ذهن

یکی از زیباترین احساساتی که با شکرگزاری از خداوند نصیب شما خواهد شد، حس شیرین شادی و آرامش و داشتن یک زندگی شاد است.

زمانی که شما شکرگزاری می‌کنید، در واقع ذهن خود را تعلیم می‌دهید که روی نکات مثبت زندگی تمرکز کند. همین امر باعث می‌شود بیش از قبل نسبت به اتفاقات مثبت، نسبت به دارایی های خود و تمام چیزهایی که شاید تا قبل از این برای شما بسیار عادی و روزمره بودند احساس خوبی داشته باشید در نتیجه ذهن شما تبدیل به یک ذهن مثبت اندیش خواهد شد.

بدین گونه دیگر در پس هر اتفاق و رویدادی که در زندگی شما رخ می‌دهد، به دنبال نکات مثبت آن می‌گردید و با پررنگ شدن آن‌ها زندگی شما نسبت به قبل چندین برابر شادتر و لذت بخش تر خواهد شد.

جالب است بدانید شکرگزاری و مثبت اندیشی با هم رابطه مستقیم دارند و اگر شما مثبت اندیش باشید، می‌توانید به راحتی به همه چیز ابراز علاقه کنید. به همین دلیل ما مقاله ای به نام چطور مثبت اندیش باشیم؟ را هم برای شما نوشته‌ایم که می‌تواند کمک خوبی برای شما در این زمینه باشد.

به شما پیشنهاد می‌کنم کلیپ زیر را که درباره رابطه بین شادی و شکرگزاری هست را ببینید چون خیلی به شما در شکرگزاری کردن کمک می‌کند.

 

3. شکرگزاری و روابط شگفت انگیز

یکی از جذاب‌ترین آثار شکرگزاری این است که می‌توانید آن را در همه جنبه های زندگی خود به کار ببندید و شاهد اتفاقات زیبا و دلچسبی باشید. به افرادی که در اطراف شما هستند فکر کنید. پدر، مادر، دوست، خواهر، برادر، همسر و یا هر شخص دیگری؛ چه ذهنیتی از آنها برای شما وجود دارد؟ نسبت به هر یک از آنها چه احساسی دارید؟

اغلب اوقات در روابط خود روی ویژگی‌های منفی شخص در مقابل تمرکز می‌کنیم و همین امر باعث می‌شود همان طور که شاهد هستید روابط ما روز به روز به سمت افول پیشروی کند.

بهترین تمرین شکرگزاری از خداوند این است که ویژگی های مثبت اطرافیان خودتان را یادداشت کند. به ذهن خود اجازه بدهید بدی‌ها را کنار زده و با مرور ویژگی های خوب و مثبت این افراد، احساس عشق و محبت شما را نسبت به آنها دو چندان کند. هیچ یک از افرادی که در کنار ما هستند به معنای واقعی و مطلق خوب یا بد نیستند. اگر درست فکر کنید هر یک از آن‌ها ویژگی‌هایی دارند و جذابیتی به زندگی شما بخشیده‌اند که بدون حضور آنها ممکن نیست.

به لحظه های شیرینی که در کنار آنها گذرانده‌اید فکر کنید. به تمام روزهایی که در لحظات سخت شما یاریتان کرده‌اند. به لبخند‌هایی که به خاطر وجود آنها بر روی لبانش لبان شما نقش بست و به تمام محبت‌هایی که در حق شما کردند.

بابت این موضوع شاکر باشید. آنگاه خواهید دید که این لحظه های شاد و این ویژگی های مثبت چندین برابر خواهند شد و می توانید لذت بیشتری را از بودن در کنار آنها تجربه کنید.

شکرگزاری-به-روابط-صمیمانه-شما-و-دوستانتان-بهبود-می‌بخشد
شکرگزاری-به-روابط-صمیمانه-شما-و-دوستانتان-بهبود-می‌بخشد

بهترین جملات شکرگزاری

خیلی از افراد فکر می‌کنند شکرگزاری در زندگی کار بسیار سخت و پیچیده ای است! درحالی که اصلاً این طور نیست. این کار به قدری آسان است که می‌توانید با جملات ساده ای مانند جملاتی که در ادامه برایتان می‌آورم، آن را انجام دهید.

خدایا شکرت که هر روز نعمت های بیکرانت را وارد زندگی ام می‌کنی و یک نگاه قشنگ به من می‌بخشی.

جملات شکرگزاری ثروت
جملات شکرگزاری ثروت

ای پروردگار مهربان، از این که هستم و خانواده ام در کنارم هستند، از تو سپاس گزارم.

جملات شکرگزاری مثبت
جملات شکرگزاری مثبت

خدایا هزاران بار شکر که به همه خواسته هایم رسیدم و در آینده خواهم رسید.

جملات شکرگزاری از خداوند
جملات شکرگزاری از خداوند

خدایا شکرگزارم بابت تک تک سلول‌های بدنم، بابت تک تک تپش‌های قلبم و بابت تک تک نعمت هایت.

جملات شکرگزاری روزانه
جملات شکرگزاری روزانه

خدایا شاکر و شکرگزارم که هر روز با من مهربانی، و هرچه بدی می‌کنم تو با من خوبی.

شکرگزاری از خداوند
شکرگزاری از خداوند

حواستان باشد که اصلاً نیاز نیست بابت اتفاقات عجیب و غریبی خدا را شکر کنید. می‌توانید نعمت های حتی کوچک خدا را به زیبایی هرچه تمام تر شکر کنید دقیقاً مانند نعمت هایی که در جملات بالا نام برده شد شک نکنید اتفاقات بسیار خوبی برایتان رقم خواهد خورد.

مراتب یک شکرگزاری واقعی

برخی از افراد بر این باورند که تنها به زبان آوردن واژه “خدایا شکرت” کافیست و مفهوم شکرگزاری بدین طریق ادا شده است؛ اما نکته ای که باید به آن توجه داشت، این است که پروردگار یکتا و توانا به قلب و باطن تمام انسان‌ها و مخلوقات آگاه و عالم است. با این توصیف آیا می‌توان در برابر چنین خالق بی همتایی تظاهر به شکرگزاری نمود؟

قبل از این که به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید،پیشنهاد میکنیم که کلیپ پایین رو مشاهده کنید تا بهتر با مراتب شکرگزاری آشنا بشید.

در حال بارگذاری...

کسی که به معنای واقعی خواهان به جای آوردن شکر نعمت های بی دریغ پروردگار یکتا باشد، باید حتماً از قانون شکرگزاری آگاه باشد. قانونی که سه بخش دارد و باید از همه مراحل آن آگاه باشید.

1. قلبی آکنده از حس شکرگزاری

باید در قلب خود برای نعمت هایی که در دسترس دارید شکرگزار باشید. چند لحظه با خود بیندیشید که اگر خانه ای که در آن زندگی می‌کنید، پدر و مادرتان، خوراک و غذای روزانه‌تان، شغلی که دارید و یا هر چیز کوچک دیگری که در زندگی فعلی خود آن را در اختیار دارید، از شما گرفته شود چه احساسی خواهید داشت؟ آیا می‌توانید همچنان به زندگی خود ادامه دهید و آرامش فعلی تان را حفظ کنید؟ بدون شک خیر!

یکی از اساسی ترین مشکلاتی که اغلب ما با آن درگیر هستیم، این است که فکر می‌کنیم برای این که شکرگزار نعمت های پروردگار باشیم، باید از همه چیز عالی ترین و بهترین شکل ممکن آن را در اختیار داشته باشیم.

در صورتی که این تفکر کاملاً نادرست است. اگر در همین لحظه درد کوچکی در یکی از اعضای بدن شما وارد شود، حاضرید تمام دنیا را به هم بریزید تا این درد در وجود شما تسکین یابد. اطراف همگی ما پر از نعمت هایی است که باید هر روز برای داشتن آن ها چندین بار پروردگار توانا را شاکر باشیم.

برای چند لحظه هر چیزی که در اختیار دارید، حتی کوچکترین آنها را پیش چشمانتان مجسم کنید و با خود بیندیشید اگر آن را از زندگی تان حذف کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مطمئنم آنگاه از صمیم قلب خداوند بلند مرتبه را شاکر خواهید بود.

شکرگزاری،-معجزه-زندگی-هر-کسی-است
شکرگزاری،-معجزه-زندگی-هر-کسی-است

2. معجزه شکرگزاری زبانی

زمانی که می‌خواهید محبت و قدردانی خود را نسبت به پدر و مادر، همسر، دوست و یا هر شخص دیگری اظهار کنید، تمام کلمات زیبا و محبت آمیزی را که در ذهن دارید، کنارهم می چینید تا به بهترین شکل ممکن خشنودی خود را به او ابراز کنید. به نظر شما در برابر خداوندی که تمام زندگی و وجود ما به او و الطافش وابسته است و اگر لحظه ای هر یک از این نعمت ها را از بزرگترین آنها تا کوچکترین از ما دریغ کند به ورطه نابودی کشیده خواهیم شد، چگونه باید سپاس گزاری کرد؟

چه کلماتی را باید به کار ببریم تا بتوانیم آنگونه که شایسته و لایق بزرگی اوست از او تشکر کنیم؟

خداوندی که تمام زیبایی های خلقت از او سرچشمه می‌گیرد و نسبت به بندگان خود حتی از پدر و مادر مهربان تر است. بدون شک پیدا کردن کلماتی که بتوانند احساس ما را نسبت به این همه نعمت بیان کند کاری دشوار و غیر ممکن است. اما می‌توانید در هر سنی که هستید و با هر سطح تحصیلات، زیباترین کلماتی که در ذهن دارید کنار هم چیده و با او سخن بگویید و برای تمام لحظات زندگی خود از او سپاس گزار باشید. 

با زبان خودتان از خداوند شکرگزاری کنید

3. شکرگزاری اعضا و جوارح

شکرگزاری اعضا و جوارح در حقیقت همان شکرگزاری عملی در برابر نعمت های پروردگار است.

چرا با زبانی که می‌تواند سخنان نیکو بیان کند و موجب آرامش و شادی قلب دیگران شود، حرف هایی بیان کنیم که موجب تلخ کامی و آزار دیگران باشد؟

دست هایی که می تواند برای یاری به سمت دیگران دراز شود و افتاده ای را از روی زمین بلند کند، چرا در جهت خراب کردن زندگی دیگران و آزار دادن آنها استفاده شود؟

خداوند به ما این اعضا و جوارح اهدا کرده که با آنها می‌توانیم علاوه بر ساختن زندگی خودمان برای دیگران هم یاری دهنده خوب و شایسته ای باشیم.

بنابراین شکر عملی به این مفهوم است که از این نعمت بسیار بزرگ که با هیچ چیز دیگری قابل جایگزین نیست، به بهترین شکل ممکن و در همان جهتی که به منظور آن آفریده شده است استفاده کنیم.

شکرگزاری-عملی،-بهترین-نوع-شکرگزاری-است
شکرگزاری-عملی،-بهترین-نوع-شکرگزاری-است

نمونه شکرگزاری

همانطور که گفتیم، به تصور بسیاری از افراد، شکرگزای کار سخت و پیچیده‌ای است. اما در صورتی که فقط سخت به نظر می‌رسد. در اصل آنقدر ساده است که بسیاری از افراد فراموش می‌کنند که آن را انجام دهند. حالا کسی که می‌خواهد شکرگزاری بکند، ممکن است برایش سؤال پیش بیاید که بهترین شیوه شکرگزاری چیست؟ 

همانطور که در بخش بالا دیدید، شکرگزاری عملی بهترین راه برای تشکر کردن از خداوند است. نوشتن هم نوعی از آن است. دقت کرده‌اید وقتی شما موردی را یادداشت می‌کنید، بهتر آن را به یاد می‌آورید؟ نوشتن درباره شکرگزاری هم همین کار را می‌کند. یعنی آن حس خوبی را که از شکر کردن به دست می‌آورید را برای مدت بیشتری همراه شما می‌کند. اکثر اساتید رشد فردی و موفقیت دنیا، دفترچه‌ای دارند که هر صبح چند مورد از مواردی را که شکرگزار آن‌ها هستند، می‌نویسند. مثل جملات شکرگزاری بالا که اشاره کردیم.

ممکن است که در اوایل راه کمی سخت باشد، ولی کم کم چشمانتان نسبت به دور و اطراف شما بازتر می‌شود و می‌توانید موارد بیشتری را یاد داشت کنید.

شکرگزاری،-پنجره‌ای- است-روبه-سوی-شگفتی‌های-جدید

دانلود دفترچه شکرگزاری

برای این که بتوانید به خوبی شکرگزاری های خودتان را بنویسید و هر روز هم به طور کامل این کار را انجام دهید، می توانید از دفترچه شکرگزاری که ما برایتان تهیه کرده این استفاده کنید. شما می توانید این دفترچه را دانلود کرده و آن را پرینت کنید تا هر روز به راحتی و به بهترین شکل ممکن شکرگزاری خود را انجام دهید. همچنین می توانید آن را در گوشی یا لپ تاپ خودتان ذخیره کرده و به صورت الکترونیکی از آن استفاده کنید. برای این که این دفترچه را دریافت کنید، روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود دفترچه شکرگزاری

شکرگزاری واقعی پای شادی و آرامش را به زندگی شما بازخواهد کرد
شکرگزاری واقعی پای شادی و آرامش را به زندگی شما بازخواهد کرد

فواید شکرگزاری در زندگی

مهم نیست چه چیزی می‌خواهید! پروردگاری که شما را آفریده و زندگی شما را به زیباترین شکل ممکن ترتیب داده، بدون شک آن قدر تواناست که بزرگترین آرزوی شما کوچکترین معجزه او باشد.

خواهان وفور هر نوع نعمتی که هستید، تنها کافیست برای نعمت هایی که هم اکنون در اختیار دارید شکرگزار باشید. در مدت زمان کوتاهی شاهد خواهید بود که تا چه اندازه  اتفاقات بی نظیری در زندگی شما رخ خواهد داد و زندگیتان را به بهترین شکل ممکن تغییر می‌دهد.

معجزه در نزدیکی شماست. تنها کافی است برای دیدن آن چشم‌هایتان را باز کنید و تمام ذهنتان را به آن معطوف دارید…

Ways of Thanksgiving


نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. vv

  ممنونم عالی بود
  اینها همه در مدارهای پایینه مجبوری اینجوری شکرگذاری کنی
  اما در مراتب بالا که با قرآن پیش بریم مطابق قرآن زندگی کنیم یه اتفاق عجیبی میوفته دیگه نیازی به اینجور شکرگزاریا نداریم
  از تجربه میگم
  نه حرفای قشنگ
  خدا حالت درونی بهتون عطا میکنه که
  لحظه به لحظه خود به خود شاکرید بدون فکر کردن به نعمتاتون
  و انقدر انگیزه بهتون میده خدا که مست میشید برای فتح جهان
  برای رضای خدا
  نشونه او شکرگذاری که خدا از درون عطا میکنه چیه؟!
  شب و روز از عشق این همه نعمت فقط گریه میکنید
  دی عین حال کارهاتون هم در عمل بدون اهمال کاری انجام میدید
  چون انقدر حالتون خوبه که هیچ چیز نمیتوونه مانع شکر عملیتون هم بشه
  و خدا میشه پشتیبانتون
  نه افکار و ذهنتون
  خدایا شکرت

  پاسخ دادن
 2. Atena

  عالی بود ممنون

  پاسخ دادن
 3. samira

  با سلام و خدا قوت خدمت شما
  سوالی که برای من پیش اومده اینه که من میخام این دفتر رو درست کنم فقط اینکه تو این دفتر ارزوها هم میشه نوشته شه یعنی چون دفتر شکرگزاریه ارزو باید جدا بیان بشه؟
  ممنون میشم از پاسختون:)

  پاسخ دادن
 4. محمد کوشکی

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت شما.
  مطالب تون آموزنده بود.ممنون
  یه سوالی هم داشتم من چند وقتی هست که شکر گزاری و جملات تاکیدی می‌نویسم میخواستم ببینم مقدار نوشتن شکر گزاری و جملات تاکیدی چقدر باید باشه چون من هر شب یه صفحه کامل از هر کدوم با خط ریز می‌نویسم میخواستم ببینم چقدر باشه بهتره ممنون..

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر لطفتون…ببینید این که شکرگزاری و جملات تاکیری چقدر باشه مهم نیست باید نسبت به خودتون بسنجید. روزی ده تا شکرگزاری به خصوص در ابتدای صبح و چند بار تکرار جملات تاکیری میتونه خیلی موثر باشه؛ زیاد خودتونو اذیت نکنید

 5. م مم

  گنجینه موفقیت و ثروت
  🏆💎 مطالب آموزشی و انگیزشی در زمینه موفقیت قانون جذب
  🏆💎فایل و کلیپ های انگیزشی
  🏆💎معرفی کتابهای موفقیت و قانون جذب
  🏆💎دانلود رایگان کتابهای صوتی و پی دی اف در زمینه موفقیت و ثروت از بهترین اساتید قانون جذب .
  🏆💎 زندگینامه افراد موفق
  🏆💎معرفی باورهای محدود کننده ثروت و آموزش روش حذف آنها
  🏆💎چگونه خواسته هایمان را جذب کنیم از استر وجری هیکس
  🏆💎برگزاری دوره های ویژه موفقیت از اساتید بزرگ ایرانی و خارجی کاملا رایگان هر شب یک پارت .
  🥰♦️➖♦️➖♦️➖😍

  پاسخ دادن
 6. سروش صادقیان

  سلام. جملات شکرگزاری از خداوند خیلی خوب بود و واقعاً انرژی بخش بود. ممنون ازتون
  فقط یه تعداد دیگه از این جملات ندارید که بشه به عنوان جملات انگیزشی ازشون استفاده کرد؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   خوشحالیم که مقاله مورد استقبالتون قرار گرفته؛ چرا میتونید برای این کار به مقاله جملات انگیزشی مراجعه کنید.

   موفق باشید…

 7. محمد اصلان پور

  سلام
  لينك دفترچه شكرگزاري معيوب است و دانلود نشد

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   دوست عزیز لینک چک شد و مشکلی نداشت؛ احتمالا مشکل از گوشی شما باشه. با یه مرورگر دیگه یا یه گوشی دیگه امتحان کنید

   موفق باشید

 8. ابراهیم

  با سلام خدمت دوستان عزیز در مورد شکر نعمت که همه دوستان این شعر زیبا را خواندن و حفظ دارند که شکر نعمت نعمتت افزون کند
  کفر نعمت از کفت بیرون کند
  اگر همه ما در طول زندگی این نعمت شکرگزاری را در خودمون نهادینه کنیم قطعا اتفاقات خیلی خوبی برامون اتفاق میفته و حالمون خوب میشه و هم به هر چه که بخواهیم میتونیم برسیم شکر نعمت یک هدیه ای و عطیه ای از طرف خداوند به بندگانش هست که اگر بفهمیم ارزش اون آن هم فقط بخاطر خودمون و اثری که برای همه ما در زندگیمون داره هیچ وقت ازش قافله نمیشدیم
  نعمت شکرگزاری به ما این امکان را میده که به راحتی به خواسته هامون برسیم و بتونیم به همه اهدافمون جامه عمل بپوشانیم و باید برای خودمون یک برنامه روزانه و یک دفترچه درست کنیم که هر روز اول صبح و شبها قبل از خواب همه این نعمت ها و توفیقاتی که خداوند مهربان در طول این روز بهمون داده را بنویسم و شکرگزار خداوند مهربان باشیم و مطالعه و تماشای فیلم ها و کلیپ های شکرگزاری و این قبیل موارد را حتما نگاه کنیم و اثرات بسیار شگفت انگیزه شکرگزاری را بفهمیم تا بدونیم که چقدر می‌تونه انسانها را بالا بکشه و به اهداف قشنگشون برسونه . خلاصه ای که میتونستم بنویسم که خودم می‌دونم نتونستم حق شکرگزاری را ادا کنم با این چند خط چون اگر بخوام بنویسم ساعتها میتونم در موردش مطالب بنویسم . انشاء الله که همه ما شکرگزاری نعمت های اول خدای مهربان مون باشیم و بعد شکرگزار زحمات والدین و اساتید و همه کسانی که به نحوی در زندگی ما نقش دارند موفق باشید

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   نظرتون عالی و فوق العاده بود….ممنون از شما

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 9. محمدجواد زارعی

  اگر ما موفق نشویم و از این دنیا برویم قطعا شکرگزار واقعی نبوده ایم چون شکرگزار واقعی کسی است که به مرحله ی شکر عملی برسد . واقعا وقتی آن دنیا خدا از ما میپرسد با این همه نعمتی که به شما دادم چه کاری کردید چه پاسخی به او خواهیم داد؟ پس تا وقت داریم از داشته هایمان در مسیر رسیدن به موفقیت و اهدافمان استفاده کنیم تا به شکرگزاری عملی نزدیک شویم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله حتما همین طوره…ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 10. سمیه نوری

  شکر نعمت نعمتت افزون کند. کفر نعمت از کفت بیرون کنید. تمام انچه ک در شکرگزاری باید بدانیم و بدان پایبند باشیم.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله دقیقا…ممنون از نظرتون

 11. محدثه صباحی

  من یک دفترچه برنامه ریزی داشتم که هر روز صبح و اخر شب بهش رسیدگی میکردم و یکی از برنامه هام این بود که هم صبح و هم شب فقط یک مورد شکرگذاری مینوشتم. وشاهد تغییر خیلی خوبی در دیدگاه و تفکراتم بودم. مطالب این مقاله به دلیل تجربه ای که داشتم کاملا ملموس بود ولی قبل از این انقدر دقیق اطلاعات نداشتم و فکر میکردم فقط من چنین حسی دارم. واقعا لذت بخش بود. متشکرم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بسیار هم عالی…ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 12. بیتا محمدیان

  با سلام خدمت شما مقاله ی بسیار جذاب و زیبایی بود و حس فوق العاده ای را در وجودمان به پا می کند به نطر من شکر گزاری باعث بوجود آمدن خیر و برکت در زندگی و مسیر حرکت موفقیت می شود و شادی بی نظیری در وجومان به وجود می آورد . سپاس بیکران از لطف شما استاد گرانقدرم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر لطف شما

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 13. رقیه کریمی

  سلام . خدا را شکر به خاطر نعمت ولایت .‌خدا را شکر به خاطر نعمت امنیت. خدا را شکر که رهبر خوبی داریم. خدا را شکر که دستم در دست امام زمان است‌ . خدا را شکر که از نعمت اساتید خوب بهره میبرم. خدا را شکر که در مسیر استادی هستم. خدا این توفیق را به من بدهد که بتوانم شکر این همه نعمت هایی را که به من داده را بجا بیاورم.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از این نظر عالی و مرتبطتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 14. ر. نژادشجاعی

  باسلام خدمت شما ؛
  واقعا نکات جالبی بود … بله ،شکرگزاری فقط این نیست که ما فقط بابت داشته هایمان از خداوند تشکر کنیم بلکه باید از این داشته ها واستعدادها و توانایی هایی که خداوند به ما داده بهترین و درست ترین استفاده را هم ببریم ، چرا که عدم توجه و به کارگیری توانایی ها، ناشکری است وباعث میشود روز به روز ناتوانتر از قبل شویم این دقیقا مصداق بارز این بیته که در مقاله هم ذکر شده:
  ( شکرنعمت نعمتت افزون کند کفر، نعمت از کفت بیرون کند)

  باتشکراز شما بابت مقاله خوبتون

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله ممنون از نظر خوبتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 15. بانو مليحه كاوياني

  با سلام
  با تشكر از مقاله شكرگزاري، به جرات ميتونم بگم كه بدون شك شكرگزاري يكي از بهترين راهها براي رشد و پيشرفت و همچنين دريافت حس خوب هست من شخصا زماني كه شكرگزاري ميكنم به شدت قلبم آروم ميگيره و كلي إحساسم خوب ميشه و …
  به تمام كساني كه كامنت منو ميخونن كتاب شكرگزاري راندا برن و توصيه ميكنم و خواهشمندم براي حتي يكبار هم كه شده اين تمرينات و انجام بدين…
  با تشكر از تيم قدرتمند گلم برتر
  به اميد موفقيت هاي روزافزون

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقتتون بخیر

   بله دقیقاً همین طوره… هم در دین ما این مطلب بسیار تاکید شده و هم بزرگترین روانشناسان دنیا امروزه این نکته رو بازگو می کنند.

   خوش حالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید… موفق باشید

 16. سپهر زارع

  سلام.
  واقعاً مقاله عالی و محشری بود. مخصوصاً لیست شکرگزاری که گذاشته بودید. از اون روزی که شروع کردم اتقافات خوب یکی پس از دیگری دارن برام اتفاق می افتن. هم مالی و هم روحی. اصلاً یه آرامش روانی گرفته ام که تصورش رو هم نمیتویند بکنید. انگار تازه خداوند را شناختهم. خداروشکر که آن روز این مقاله را خواندم. واقعا خدایا شکرت بابت قرار دادن این مقاله در سر راه من.
  یک دست مریزاد هم به نویسنده این مقاله باید گفت. واقعاً قلم خوبی ندارند.

  پاسخ دادن
  1. محمدرضا شهری | پشتیبانی گام برتر

   سلام. با تشکر از نظر زیبای شما. خیلی خوشحالم که این مقاله برای شما مفید واقع شده است. امیدوارم که این شکرگزاری‌ها شروعی باشد برای قدم برداشتن در مسیر موفقیت. آروزی بهترین‌ها را برای شما دارم و امیدوار دیدار شما در قله‌های موفقیت هستم.

 17. ملیکا

  ببخشید این مقاله یه جور خلاصه‌ای از کتاب معجزه شکرگزاری هست؟

  پاسخ دادن
  1. محمدرضا شهری | پشتیبانی گام برتر

   بله، اما مطالبی که ارائه شده، ساده سازی و خلاصه‌تر شده است.

 18. احسان

  فوق العاده بودش،امیدوارم هرچی که میخواهید خداوند بهتون بدهد و بهترین ها نصیبتون بشود.

  پاسخ دادن
 19. حسین

  اتفاقی وارد سایتتون شدم . و سپاسگذار پروردگار هستم که در هر لحظه من رو راهنمایی میکنه. مدتی هستم که توجه ام به پروردگار بیشتر و بیشتر معطوف میشود و شاهد بودم که در مقابل پروردگار وهاب هم نعمت های بیشتر و بیشتر به من اعطا میکند. هر روز از او خواستار آگاهی و نعمت بیشتر هستم و مرا اجابت میکند.
  نکته ای خواستم بیان کنم راجب تفاوت دو کلمه خدا و پروردگار. دوستان عزیز اصله کاری پروردگار هست. اون چیزی که نظام هستی و قانون جذب و مدار و فرکانس و هر چه که وجود داره رو آفریده و اون رو مدیریت میکنه همون پروردگار هست. البته گفتن کلمه خدا شرک و کفر نیست چون منظور شما دوستان از خدا همون پروردگار هست. مهم ذهنیت شماست. با مطالعه قرآن میفهمید که پرودگار میفرمایند هر جا چیزی میخواهید از ما(خدا) بخواهید . اما زمانی که حرف از توحید و پرستش و ستایش میشه میفرمایند مرا(پروردگار) بپرستید. از پرودرگار بابت آگاهی های رو به افزایش هر روزه سپاسگذارم. فراموش نکنید در ذات پروردگار تجسس نکنین. به صفات خوب و بیشمارش توجه کنید. امیدوارم مفید بوده باشه

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز
   بسیار خوشحالیم که مطلب ما تونسته به شما کمک کنه. بله حتماً مفید بوده مطالبتون. ازتون بسیار ممنونیم بابت این نظر لطف و انرژی دهنده تون.

   امیدواریم تو همه مراحل زندگیتون موفق باشید…

 20. حمید شنبدی لنده

  در هر شکری شکر دیگری واجب میشود . همیشه شکر گذار باشیم . به نظرم هر زمانی که مشکلاتی از ما حل و بر طرف میشود مثلا بیماری ما بهبود پیدا میکند یا هر خبر خوشحالی که به ما میرسد این خیلی مهم است همان لحظه نه با تاخیر باید به فکر خداوند بزرگ باشیم که برای ما نتیجه خوبی بوجود آمده و سریعا شکر گذار باشیم و بعد از خبر خوشحالی سریع به یاد خداوند بیفتیم و عادت شود که هیچوقت در زمان خوشحالی خداوند را از یاد نبیریم .چون خداوند بزرگ بوده و خواسته این اتفاق خوب برای ما بیفتد .خداوند بزرگ نعمتهای بسیاری به ما داده است و بدون هر کدام از این نعمتها ادامه زندگی میسر نیست . ولی به نظر این حقیر که امیدوارم خداوند بزرگ ببخشدم بزرگترین نعمتی که خداوند به ما داده است این است که انسان بعد از مرگ ازبین نمیرود و فنا نمیشود و اگر سپاسگذار خداوند بزرگ باشیم که باز هم نمیتوانیم کوچکترین نعمت خداوند را شکر گذار باشیم . آنها که مومن واقعی از دنیا بروند همیشه در آخرت جاوید خواهند ماند . آیا این بالاترین نعمت خداوند نیست . و من الله توفیق

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   متشکر از نظرتون

   حتماً همین طوره که می فرمایید

   بدون شک بحث شکرگذاری می تونه به انسان آرامشی بده که هیچ چیز دیگه قادر به این کار نیست

 21. نصرالله مهدوی نژاد

  سلام صبحتون عالی
  من یه مدتی که شکرگزاری رو شروع کردم و خیلی عالی بوده برام و هر روز با شکرگزاری کلی انرژی میگیرم

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام،وقتتون خوش
   چقدر عالی،خوش حالیم که شما هم یک گام به سمت موفقیت و حال خوبتون برداشتید
   موفق باشید

 22. مهدوی

  سلام مقاله خوبی بود .شکر گزاری یعنی یه کسی هست که هواتو داره وبه اون میشه تکیه کرد خدایا ممنونم که هستی .از شماهم ممنون بابت مقاله دوست خوبم .

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از حسِ خوبتون

 23. Pariya_amirpor

  سلام شکر گذاری یکی از بهترین اتفاقایی هستش که میتونه برای ادم بیوفته من معجزشو واقعا دیدم اول صبح که شکر گذاری میکنی اصلا تا اخرشبت فول شارژی
  شکر گذاری معجزست واقعا معجزه

  پاسخ دادن
 24. سمیه تیموری

  خدایا شکرت که تو را دارم و این همه نعمتی که به من داده ای که روزها هم بشمارم تمام نشدنی است .
  خدایا شکرت بابت دوستانی که مرا روز به روز به تو نزدیکتر می کنند .
  ممنون از مقاله زیباتون

  پاسخ دادن
 25. منیر سادات حسینی

  خدای تعالی به حضرت موسی وحی فرمودکه: ای موسی مرا چنان که باید شکر کن‌. حضرت موسی عرض کرد: پروردگارا چگونه تو را چنان که باید شکر گویم حال آنکه هر شکری که تو را می‌گویم خود نعمتی است که تو به من ارزانی داشته ای? فرمود: ای موسی حال که دانستی توفیق آن شکر را هم من به تو داده ام ،شکر مرا ادا کرده ای.

  پاسخ دادن
 26. صفری

  ممنون از مقاله زیباتون شکر گذاری زبانی در کنار شکر گذاری عملی واقعا زندگی ادمو سرشار از انرژی مثبت میکنه.انشالله بتونیم هم شاکر لسانی باشیم هم شاکری ک از نعمتهای خدا در راه رضای خدا بتونیم بهترین بهره رو ببریم.

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

  2. فیروزه حاجی قنبری

   عالی بود.واقعا هم همینطوره.تمرکز روی داشته هاارتعاشات مثبت ایجاد کرده و ما رو روی موج اتفاقات شگفت انگیز قرار میده.به امید اینکه هممون موج سوار بهترین اتفاقات زندگی همون باشیم.

  3. الهی آمین
   بهترین هارو براتون آرزومندیم خانم قنبری عزیز

 27. کیانمهر

  سلام خیلی عالی بوووود
  خدایا شکرررررت به خاطر همه نعمت هات

  پاسخ دادن
  1. سلام
   الهی شکر
   متشکرم

 28. پریزاد

  خدارو شکر میکنم که دفترچه ی شکر گزاری دارم و هر روز میتونم چند تا از نعمتهای خدارو شاکر باشم و این شکر گزاری هیچ وقت تمومی نداره وهرچی مینویسم برای روز بعد چیزهای جدید تری به ذهنم میرسه وهمین باعث میشه حال خوب داشته باشم .

  پاسخ دادن
  1. الهی شکر
   خیلی خوشحالیم از حالِ خوبتون

 29. سمیه قریشی

  سلام ممنون از مقاله قشنگتون
  نام خدا و وجودش بسیار زیبا و شکرگزاری او از همه زیباتر
  دوسه سال پیش ترس از خدا رو داشتم اما فهمیدم با خدا باید عاشقانه زندگی کرد حس شکرگزاری خیلی زیباست و اثر اون وصف نشدنی واقعا روز آدما رو کامل میسازه

  پاسخ دادن
  1. خیلی ممنون از توصیف زیباتون

 30. حمیده فعال

  سلام شکرگزاری موجب افزایش انرژی های مثبت و جذب نعمت می شود خیلی ممنون از مقاله تون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 31. رقیه کریمی

  سلام اگر انسان در نعمت هایی که خدا به او داده گناه نکند شکر آن نعمت را به جا آورده است

  پاسخ دادن
  1. سلام
   دیدگاه جالبیه
   ممنون از شما

 32. لیلانوری

  همیشه وهرلحظه شاکر هستم و قلبا ازخدای خودم تشکرمیکنم که همه جوره هوای منو زندگیمو داشته و خیلی جاها معجزه ی وجودت رو کنارم از نزدیک حس کردم ….ای کاش بهتر و بیشتر بشناسیم خداروووو….خدایا مرسی ک هستی و دارمت…

  پاسخ دادن
  1. ممنون از حسِ قشنگی که منتقل می‌کنید خانم نوری عزیز

 33. سهیلا کریمی

  بله باید هرلحظه خداروشکر کرد ????

  پاسخ دادن
  1. بله ممنون از شما 🙂

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --