فرار سمت موفقیت

سلام. با هشتمین قسمت از مجموعه کلیپ‌های آموزشی شارژ پلاس در خدمت شما هستم. امیدوار که با دیدن این قسمت از شارژ پلاس کلی انرژی بگیرید و به سمت موفقیت خودتان حرکت کنید. پس اگر دوست دارید به سمت موفقیت‌های خودتان قدم بردارید، با شارژ پلاس همراه باشید و فرار سمت موفقیت را تا آخر تماشا کنید. پس بریم که فرار سمت موفقیت را با هم نگاه کنیم.

فرار سمت موفقیت
فرار سمت موفقیت

مهمترین‌های فرار به سمت موفقیت

 • مروری بر گذشته
 • اصلاً زندان خودساخته چی بود؟
 • فرار به سمت موفقیت:راهکار اول
 • فرار به سمت موفقیت: راهکار دوم
 • اعتراف من برای فرار از زندان!
 • فرار به سمت موفقیت:راهکار سوم
 • قول من به شما

فکر کنم با موضوعاتی که این قسمت از مجموعه کلیپ‌های شارژ پلاس دارد، کلی اتفاق خوب در زندگیمان رقم قرار است رقم بخورد اگر آن‌ها را ببینیم و به آن‌ها عمل کنیم.

مشاهده کلیپ فرار سمت موفقیت

موفقیت
موفقیت

مروری بر گذشته

در قسمت‌های قبلی به خیلی از مسائل رشد فردی و موفقیت اشاره کردیم که خیلی می‌تواند در مسیر بهبود فردی شما بهتان کمک کند و راه را برایتان هموار کند.

اگر قسمت‌های قبلی را مشاهده نکرده‌اید روی کلمه شارژ پلاس کلیک کنید و حتماً نگاهی به آنها بیندازید.

در قسمت قلبی در رابطه با زندان خود ساخته با شما صحبت کردم، زندان خود ساخته چه چیزی بود؟

هنوز قسمتای قبل شارژ پلاسو ندیدی؟ پس روی شارژ پلاس کلیک کن!

زندان خود ساخته چی بود؟

زندان خودساخته، آن منطقه امن ذهنی ماست که بهمان جرأت تجربه کارهای جدید را نمی‌دهد. طبیعی است، وقتی شما کار جدیدی را انجام ندهید مسلماً تجربه جدیدی را کسب نخواهید کرد و پیشرفتی هم حاصل شما نمی‌شود.

به شما قول داده بودم که در این قسمت از مجموعه شارژ پلاس به شما بگویم با چندتا راهکار کوچک و ساده، چطور از این منطقه امن ذهنی خودتان فرار کنید و بتوانید اتفاقات خوبی را برای خودتان رقم بزنید.

قبل از این که سراغ اصل مطلب بروم و با چندتا راهکار ساده به شما یاد بدهم که چطور از منطقه امن ذهنی خودتان فرار کنید، توجه به یک نکته خیلی ضروری است و آن این است که باید دقت بکنید که برای انجام این کارها دنبال کارهای عجیب غریب و خارق العاده نگردید، همین الان روی ذهنتان کار کنید و یک سری از این قفل‌ها را باز کنید. قفل هایی مانند: برای رسیدن به موفقیت باید حتماً کارهای بزرگ و خارق العاده‌ای را انجام بدهیم؟

نه، شما با انجام چند کار کوچک و شاید برای نگاه اول ساده می‌توانید کلی اتفاق بزرگ را در ذهنتان رقم بزنید. شعار همیشگی از یادتان نرود که “موفقیت حاصل تکرار لجوجانه کارهای ساده است.”

فرار سمت موفقیت
فرار سمت موفقیت

فرار به سمت موفقیت: راهکار اول

به عنوان راهکار اول برای فرار از این زندان خود ساخته، باید به شما بگویم که بیاید دوباره برنامه ریزی کنید. این یعنی چه؟

یعنی چک لیست خودتان را بردارید، از ابتدا تا انتهای شب ببیند کدام کارها برای شما خیلی روتین و تکراری شده؟

شندیده‌اید می‌گویند که ما مثل یک ربات شده‌ایم و وقتی صبح از خواب بیدار می‌شویم، تا انتهای شب یک سری کارهای تکراری را انجام می‌دهیم و هیچ لذتی از زندگی نمی‌بریم؟ درست به خاطر همین گیر افتادن در منطقه امن ذهن است!

چون ما گفتیم گیر افتادن در این منطقه ذهن لذت زندگی را از شما می‌گیرد. پس این راهکار اول را جدی بگیرید، دوباره شروع بکنید برنامه روزانتان را چک بکنید و یک تغییری در آن برنامه برای خودتان ایجاد کنید. هر چند کوچک اما آن تغییر باعث اتفاقات بزرگی روی زندگی شما خواهد شد، فقط حواستان باشد که تغییر باید سمت و سویش به سمت مثبت شدن و انرژی بیشتر در زندگیتان شود.

فرار به سمت موفقیت: راهکار دوم

این ضرب المثل را شما هم شنیده‌اید؟ “سنگ بزرگ نشانه نزدن است!” بله، خیلی وقت‌ها برای خودمان هم اتفاق افتاده اول کاری شروع کردیم، کارهای بزرگ را در برنامه ریزی‌هایمان قرار داده‌ایم، طوری که هر کس نداند فکر می‌کند کسی دارد ما را دنبال می‌کند و باید حتماً امروز به تمام موفقیت‌های جهان دست پیدا کنیم! در همه مسائل زندگی ما و در مسیر موفقیت این قاعده جاری است که سنگ بزرگ نشانه نزدن است و مسلماً در فرار از زندان خود ساخته ذهنمان هم مستثنایی را نمی‌توانیم قائل شویم.

پس به عنوان راهکار دوم شروع بکنید از کارهای کوچک تغییر را ایجاد کردن. یعنی چه؟

یعنی ببینید کدام کارهای کوچک به شما کلی انرژی می‌دهد و شما را از آن برنامه روتین زندگیتان خارج می‌کند. آن کار کوچک می‌تواند چند دقیقه ورزش صبحگاهی باشد، می‌تواند چند صفحه مطالعه یک کتاب باشد، می‌تواند هر روز زنگ زدن به یک دوست و حال و احوال پرسی دوستانه باشد، می‌تواند یک هدیه کوچک به یک عزیزی باشد و می‌تواند هر چیزی که شما فکر می‌کنید باشد…

فرار سمت موفقیت
فرار سمت موفقیت

اعتراف من برای فرار از زندان!

راستی، اجازه بدهید یک اعترافی بکنم از چیزی که الآن در وجودم است و آن هم این است که می‌ترسم از این که ذهن شما نتواند با خودش کنار بیاید و این باور را به شما ندهد که کارهای کوچک می‌تواند اتفاق های بزرگ را برای شما رقم بزند!

پس همین الان شروع کنید به این که این جمله را در سر تیتر خیلی از کتاب‌هایتان، در عکس زمینه صفحه گوشی موبایلتان، روی لپ تاپتان و روی هر جایی که چشمتان به آن است، بزنید و آن جمله  هم این است که کارهای کوچک اتفاقات بزرگ را رقم می‌زند.

اجازه بدهید یک مثال برایتان بزنم که این ماجرا خیلی ملموس‌تر و کاربردی‌تر برایتان جا بیفتد. شما اگر در طول روز فقط پنج دقیقه کتاب خواندن را در برنامه‌ریزی روزانه خودتان قرار بدهید، با یک نگاه سر انگشتی در طول هفته، سی یا چهل صفحه‌ کتاب خوانده‌اید و وقتی ماه تمام می‌شود این افتخار را می‌کنید که یک کتاب را مطالعه‌اش را به پایان رسانده‌اید و در طول یک سال ده یا دوازده تا باید کتاب خوانده باشید.

فقط به این نکته توجه کنید که این ده، دوازده کتاب در طول یک سال چه تغییرات بزرگی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد؟

شاید الآن یک سری از ذهن های منفی باف بگویند که خواندن کتاب به تنهایی اتفاق های خوبی را در زندگی ما رقم نمی‌زند. ولی شما حواستان باشد خواندن کتاب قدم اول برای عمل کردن به مطالب است. وقتی ذهن ما یک سری از مطالب را می خواند و نگاهش معطوف به آن مطالب می شود، خودش را خیلی نزدیک تر به عمل کردن آن مطالب می‌بیند.

فرار به سمت موفقیت: راهکار سوم

به عنوان نکته و راهکار سوم بهتان بگویم که بیایید برای یک بار هم که شده نترسید!

در بسیاری از همایش ها و سمینار ها، خیلی از افراد را می‌بینم که پتانسیل خیلی بالایی دارند. اما می‌گویند ترس از شکست باعث این می‌شود که یک برنامه جدیدی را شروع نکنند و در منطقه امن ذهنی خود تا آخر بمانند. طبیعی است این ها وقتی در منطقه امن ذهنی خود می‌مانند هیچ تجربه جدیدی حاصل زندگیشان نمی‌شود و طبیعتاً به موفقیتی هم دست پیدا نمی کنند.

این نکته را یادتان نرود، تا شما شکستی نخورید، موفقیتی هم در کار نخواهد بود.

یک بزرگی چقدر قشنگ می گفت که موفقیت، پیمودن مسیری از یک شکست به یک شکست دیگر است. پس نترسید و شروع بکنید به انجام کارهای جدید، اگر شکست خوردید که یک تجربه جدید کسب خواهید کرد و اگر شکستی در کار نبود و به موفقیت رسیدید، طعم قشنگ رسیدن به هدف را خواهید چشید و آن زمان است که به یک آرامش درونی قشنگی دست پیدا خواهید کرد.

همین الآن دست به کار شوید، خواهشاً همین الآن یک قلم و کاغذ بردارید، بله می توانید دکمه استوپ را بزنید و بروید قلم و کاغذ تهیه کنید و برگردید، چون اگر الآن این کار را انجام ندهید، شاید دیگر هیچ وقت در پی انجام آن نباشید. همین الآن شروع کنید و کار های کوچکتان را لیست کنید.

دقت کنید وقتی در طول روز یک کار جدید به برنامه ریزی روزانه شما اضافه می شود، ذهنتان از آن حالت تدافعی خارج می شود و شما از منطقه امن ذهنی به راحتی می توانید عبور کنید و کلی اتفاق خوب را برای خودتان رقم بزنید.

فرار سمت موفقیت
فرار سمت موفقیت

قول من به شما

من در همین فایل تصویری می توانم به شما قول بدهم که انجام دادن این تکالیف و خروج از منطقه امن ذهنیتان، می‌تواند کلی اتفاق خوب را برای شما رقم بزند و این اتفاقات خوب، شما را به موفقیت نزدیک تر خواهند کرد.

خوشحال شدم که در این قسمت از مجموعه شارژ پلاس هم شما را در برداشتن گام برتر زندگیتان همراهی کردم، امیدوارم شما را در قله های بالای موفقیت ببینم.

عالمِ عاملِ عاشق باشید…

موفقیت
موفقیت

 1. فیروزه حاجی قنبری

  “چیزهای کوجیک،اتفاقات بزرگ را رقم می زند”

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   جمله فوق العاده ایه
   متشکرم

 2. سمیه تیموری

  سلام از شروع کلاس های گام برتر من ورزش و چند تا کار کوچک دیگه شروع کردم که بهم خیلی انرژی می ده و حالم رو خیلی خوب کرده .
  با تشکر از استاد مصطفایی ?????

  پاسخ دادن
 3. منیر سادات حسینی

  ممنون از راهکارهای خوبتون .برای گام برتر تمام تلاشمو میکنم.

  پاسخ دادن
 4. صفری

  سلام ممنون از مقاله پر محتواتون انشالله بتونیم با خارج شدن از زندان ذهنمون کارهای جدیدی ک در مسیر رسیدن به موفقیتمون هستش رو انجام بدیم و زندگیمون رو از یکنواختی خارج کنیم و انرژی دوباره برای ادامه مسیر کسب کنیم.

  پاسخ دادن
 5. فیروزه حاجی قنبری

  عالی لود.من بالاخره با خودم کلنجار رفتم و دو تا از کارهام رو گذاشتم کنار و فعلا فقط روی پایان نامه و انگلیسی ام تمرکز کردم.الان احساس آرامش می کنم

  پاسخ دادن
 6. حمیده فعال

  سلام مقاله خوبی بود امیدوارم بتوانم عمل کنم

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   موفق و سربلند باشید

 7. پریزاد

  سلام ممنون راهکار چک لیست عالیه و اگر کارهای جدید و کوچک رو تو چک لیستمون بنویسم متعهد میشیم که اونهارو انجام بدیم. وبعد از مدتی اتفاقات خوبی برامون میفته .

  پاسخ دادن
 8. رقیه کریمی

  سلام من دارم راهکارها را انجام میدم

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*close-link
فیلم های آموزشی رایگان + ارتباط مستقیم با استاد مصطفایی در کانال تلگرامی گام برتر
با VPN روشن وارد شوید
close-image