با این 6 گام اگر می‌توانید بی انگیزه بمانید

انگیزه چیزی است که تعاریف بسیاری برای آن ذکر شده است. اما در این مقاله قصد داریم آن را به ساده ترین شکل ممکن برای شما بازگو کنیم. زمانی که رفتاری از شما سر می‌زند، آن رفتار از انگیزه‌های شما سرچشمه می‌گیرد. بنابراین به طور دقیق می‌توان گفت انگیزه همان چیزی است که باعث می شود شما رفتار خاصی را از خود بروز دهید، بر آن پافشاری کنید و آن را به مراتب تکرار کنید. بنابراین انگیزه از سه مولفه اصلی جهت، شدت و پافشاری تشکیل شده است. در ادامه به چند تکنیک فوق العاده برای افزایش انگیزه اشاره خواهیم کرد…

انگیزه چیست؟
انگیزه چست؟

در مقاله انگیزه چیست می‌خوانید

 • انگیزه چیست ؟
 • انگیزه برتر
 • انواع انگیزه
 • انگیزه درونی مهم تر است یا بیرونی؟
 • چرا بی انگیزه می‌شویم؟
 • راه های افزایش انگیزه
 • نقش انگیزه در زندگی افراد موفق

در این مقاله راه هایی را برای شما بیان خواهیم کرد که بتوانید با استفاده از آن ها انگیزه خود را به بالاترین حد ممکن برسانید. پس حتماً تا پایان با ما همراه باشید…

انگیزه چیست ؟

 • چه دلیلی وجود دارد که شما تصمیماتی را اتخاذ می کنید و آن‌ها را در جهت معینی پیش می برید؟
 • به چه دلیل است که در برابر موانع و مشکلات پافشاری می‌کنید و سعی می کنید از آنها عبور کنید؟
 • چرا رفتار خاصی را چندین بار تکرار می کنید؟

علت همه این ها در اصل به انگیزه های شما باز می گردد. این انگیزه است که کنترل رفتارها و افکار شما را در دست دارد و آنها را در جهت معینی پیش می‌برد.

در واقع انگیزه نیرویی است که شما را به سمت انجام کارهایمان سوق می‌دهد و بزرگترین هل دهنده ما به سمت موفقیت است. اگر بخواهم ساده تر توضیح دهم می‌توانم بگویم انگیزه برای انسان مانند سوخت برای خودرو است. همان طور که خودرو بدون سوخت و بنزین کار نمی‌کند و هیچ حرکتی ندارد، انسان هم بدون انگیزه هرگز نمی‌تواند به سمت انجام هیچ کاری روانه شود و به موفقیت های عظیم برسد…

انگیزه برای انسان مانند سوخت برای خودرو است
انگیزه برای انسان مانند سوخت برای خودرو است

انگیزه برتر

گاهی اوقات ما بر این باوریم که بی استعداد هستیم و توانایی انجام هیچ کاری را نداریم. فکر می‌کنیم هرگز به موفقیت دست نخواهیم یافت و نمی‌توانیم آینده روشنی را برای خود رقم بزنیم.

اما نکته قابل ذکر اینجاست که ما اصلاً بی استعداد نیستیم! بلکه از این مشکل رنج می‌بریم که انگیزه کافی برای شروع فعالیت‌های خود و به ثمر رساندن آنها نداریم.

این انگیزه است که در ما احساس حرکت و پویایی و هدفمندی را ایجاد می کند و این انرژی را به ما می‌دهد تا با قدرت به سمت اهداف خود گام برداریم. بنابراین اگر هنوز موفق به دستیابی به آرزوهای بزرگ خود نشده‌اید، نیاز به نگرانی نیست!

مهم ترین انگیزه یا بهتر است بگویم انگیزه برتر ما برای رسیدن به موفقیت و ادامه زندگی زمانی ایجاد می‌شود که بدانیم چه استعدادهایی داریم و چقدر می‌توانیم به وسیله این استعدادها اتفاقات فوق العاده ای برای خودمان و دیگران رقم بزنیم. در واقع شناخت استعدادهایمان به ما حس اعتماد به نفس فوق العاده ای خواهد داد که در نهایت این اعتماد به نفس منجر به افزایش باورنکردنی انگیزه ما خواهد شد. در مقاله چگونه استعداد خود را کشف کنیم به شما ثابت می‌کنیم که شما هم استعدادهای زیادی دارید و البته راه هایی پیشنهاد می‌کنیم که با استفاده از آن ها بتوانید تمامی استعدادهای خود را به بهترین شکا ممکن کشف کنید. پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید تا بتوانید انگیزه فوق العاده خوبی در ادامه به دست بیاورید.

پس شما بی استعداد نیستید. تنها باید از روش های درست انگیزه را در وجود خود ایجاد کنید تا شاهد تغییرات بزرگ باشید…

انگیزه چیست؟
انگیزه چست؟

انواع انگیزه

انگیزه 2 نوع مختلف دارد که هر کدام از آن ها می‌توانند به شدت در موفقیت ما تاثیر گذار باشند. انگیزه درونی و انگیزه بیرونی. در ادامه این انگیزه ها را به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد…

1. انگیزه درونی

 • تصور کنید اگر هیچ رئیس یا مافوقی وجود نداشت
 • اگر نگران رنجیده خاطر شدن والدین خود نبودید
 • و یا اگر ترس از دست دادن یا آسیب دیدن همسر و فرزندان خود را نداشتید
 • و در یک کلام اگر شما را به صورت کامل به حال خود رها می کردند، به انجام چه کارهایی روی می آوردید؟

پاسخ این سوال نشان دهنده انگیزه های درونی شماست. بله کاملاً درست متوجه شده‌اید! انگیزه درونی همان چیزی است که شما را بدون هیچ نوع دستوری از جانب دیگر آن مجبور به بروز رفتار خاصی می کند.

تمام کارهایی که در اوقات فراغت برای خود انجام می‌دهید، همگی از انگیزه های درونی شما سرچشمه می گیرند.

اگر به درس خواندن علاقه‌مند هستید، دوست دارید در زمینه موفقیت کتاب‌های بسیاری مطالعه کنید، یا این که تعطیلات آخر هفته‌تان را در کنار دوستان در نقطه‌ای به دور از هیاهوی شهر به سر ببرید، همه این تصمیمات و رفتارها از همان انگیزه های درونی شما ساطع می‌شوند.

انگیزه درونی همان چیزی است که بدون ترس از تنبیه یا تشویق شما را مجبور به انجام کار خاصی می‌کند. شاید بتوان این گونه تعریف کرد که انگیزه درونی در اصل همان علایق ذاتی شماست. هیچ فردی برای پیگیری علایق ذاتی خود نیاز به شنیدن دستوری از دیگران ندارد. بلکه به صورت کاملا خودجوش به دنبال آنها می‌رود و از انجام دادن آنها لذت فراوانی می برد.

فکر می کنم حالا به درستی به مفهوم انگیزه درونی پی برده باشید.

انگیزه چیست؟
انگیزه چست؟

2. انگیزه بیرونی

 • پدر شما با وجود خستگی بسیار هر روز صبح به محل کار خود می رود و تا پاسی از شب به فعالیت در آنجا می پردازد تا هزینه های جاری زندگی شما را تأمین کند.
 • دانش‌آموزان در مدرسه به مطالعه دروس خود می‌پردازند. چون دوست دارند با کسب نمرات بالا مورد تشویق معلمان و اولیای خود قرار بگیرند.
 • شما پول های خود را در بانک پس انداز می‌کنید برای اینکه از آینده هراس دارید.

همه اینها نمونه‌های بارز انگیزه بیرونی هستند.

در وجود همه انسان ها ترس از تنبیه و اشتیاق برای مورد تحسین قرار گرفتن وجود دارد. اگر رفتارهای روزمره خود را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از آنها از این دو گزینه سرچشمه می گیرند.

فرقی نمی‌کند شما یک بانوی خانه دار باشید یا یک کارمند و یا حتی یک سرمایه‌گذار بزرگ. در هر موقعیت و منصبی که قرار دارید، انگیزه های بیرونی فرمانروای بسیاری از اعمال و رفتار شما هستند و تعیین می‌کنند که در هر موقعیتی چه رفتاری را از خود بروز دهید.

انگیزه چیست؟
انگیزه چست؟

انگیزه درونی مهمتر است یا انگیزه بیرونی؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که رفتارهایی که بر اساس انگیزه درونی انجام می دهید بهتر هستند یا آن دسته از کارهایی که بر اساس انگیزه های بیرونی از شما سر می زند؟

پاسخ این سوال به این صورت است هر یک از این دو مورد در جایگاه خود لازم و کارآمد هستند. برخی اوقات نیاز است بترسیم تا از بعضی خطرات احتمالی مصون بمانیم و گاهی نیاز داریم تا برای مورد تشویق واقع شدن کارهای خاصی را انجام دهیم.

اما نکته قابل توجه این است ممکن است این عامل ترس و تشویق بعد از مدتی از بین رفته و دیگر وجود نداشته باشد. آن گاه تکلیف شما چه خواهد بود؟ آیا شما همچنان به همان رفتارهای سابق ادامه خواهد داد یا الگوهای خود را تعویض خواهید کرد؟

بنابراین فکر می‌کنم بهتر است در هر کاری انگیزه های درونی خود را مورد توجه قرار دهیم. زیرا آنها از بین نمی‌روند و تغییر نمی کنند. انگیزه های درونی از ذات و علایق شما سرچشمه می‌گیرند.

درست است که امکان دارد علایق برخی افراد در طول زندگی بارها تغییر کند، اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که تغییر علایق درونی بسیار بهتر از این است که عاملی که باعث انگیزه بیرونی به شما بوده است از بین برود و آنگاه شما نوعی شکست را تجربه کنید.

زمانی که علایق شما تغییر می‌کند، در واقع شما هیچ نوع احساس سرخوردگی و ناکامی نخواهید داشت. تنها تلاش می کنید که کارهای خود را مطابق با علایق جدیدتان پیش ببرید. بنابراین در شروع هر کاری توجه به انگیزه های درونی خود را جزو الزامات قرار دهید تا کمترین میزان پشیمانی را برای شما به همراه داشته باشد…

توجه به انگیزه های درونی کمترین میزان پشیمانی را برای شما به همراه خواهند داشت

چرا بی انگیزه می شویم؟

قطعاً برای شما هم زمان هایی پیش آمده که بی حال بودید، حوصله انجام هیچ کاری را نداشتید، انگار از زندگی سیر شده اید و در یک کلام، هیچ انگیزه ای برای ادامه زندگی نداشته اید.

برای این که حس بی انگیزگی در وجود شما پدیدار شود، دلایل مختلفی وجود دارد که در ادامه به 4 مورد از مهم ترین های آن ها اشاره خواهیم کرد.

1- انتخاب های نادرست و نابجا

خیلی از وقت‌ها برای ما پیش می آید که به صورت کاملاً ناآگاهانه مسیر دیگران را ادامه می دهیم یا تصمیماتی را که دیگران برای ما اتخاذ می‌کنند به سادگی می پذیریم.

در حالی که هیچ گونه آگاهی نسبت به عواقب این تصمیمات و نتایجی که ممکن است برای ما به همراه داشته باشند نداریم.

تنها دلیل ما برای انجام بعضی کارها این است که چون مشاهده کرده‌ایم فرد دیگری در انجام آن کار به موفقیت رسیده، به صورت کاملاً کورکورانه از او تقلید می‌کنیم و در نهایت بعد از مدتی وقتی نتیجه‌ای که باب میل ما باشد حاصل نشد، از ادامه مسیر ناامید و بی انگیزه می شویم…

انگیزه چیست؟
انگیزه چست؟

2- توقعات عجیب داریم

مشکلی که این روزها گریبان‌گیر بسیاری از افراد شده است این است که آنها فکر می‌کنند دست به هر کاری می زنند و یا هر تصمیمی که می‌گیرند باید در کوتاه ترین زمان ممکن، برای آنها عالی‌ترین نتایج را به همراه داشته باشد. در نتیجه بعد از گذشت مدت زمانی از انجام ادامه آن کار ناامید شده و به کلی آن را رها می‌کنند. فقط به این دلیل که فکر می‌کردند باید بعد از مدت زمان بسیار کوتاهی از نتایج تصمیمات خود شگفت زده شوند!

اما واقعیت چیز دیگری است. شما هر تصمیمی را که اتخاذ می کنید، باید برای مدت زمانی بر آن مداومت داشته باشید تا بتوانید به نتایجی که مد نظر دارید دست پیدا کنید.

گر چه این موضوع بسیار ساده است. اما بسیاری از اشخاص از این فاکتور اصلی و مهم چشم پوشی می کنند و متاسفانه دلیل عدم موفقیت آنها نیز همین مسئله است. زمانی که به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نکردند، انگیزه خود را به طور کامل از دست می‌دهند و از ادامه مسیر صرف نظر می‌کنند. در حالی که شاید اگر کمی دیگر بر اقدامات خود پافشاری داشتند، به نتایج فوق‌العاده جذابی دست پیدا می‌کردند.

برای افزایش انگیزه ، بر تصمیمات خود مداومت داشته باشید

3- نمی‌دانیم به چه چیزی علاقه داریم

آیا علایق خود را به درستی می شناسید؟

دلیل بسیاری از بی‌ انگیزگی‌ ها این است که اشخاص هرگز علایق واقعی خود را درک نکرده‌اند. تنها توهم علاقه به کاری در وجود آنها موج می‌زند و بر اساس همین توهم و تصورات غلط اقدام می کنند و کاری را آغاز می نمایند. اما پس از مدتی خسته و دلزده و افسرده می شوند. اغلب از خود این سوال را می‌کنند اصلاً چرا این کار را انجام دادم؟

بنابراین برای جلوگیری از این گونه اتفاقات باید ابتدا انگیزه‌ها و استعداد های خود را به صورت کامل و دقیق شناسایی کنید و سپس قدم در راه رسیدن به اهداف بگذارید. در غیر این صورت بعد از مدت زمان کوتاهی دچار پشیمانی های بسیار بزرگ خواهید شد.

انگیزه چیست؟
انگیزه چست؟

4- تحت تاثیر حرف های ناامید کننده هستید

بارها به وضوح این موضوع را مشاهده کردیم که افراد توانمند بسیاری تنها به دلیل منفی بافی های اطرافیان خود از ادامه مسیری که برای آنها موفقیت های بزرگ و قطعی را به همراه داشت بازمانده‌اند.

خیلی از اوقات خود فرد دارای پتانسیل‌های بسیار بالا و انرژی بسیار خوبی برای رسیدن به اهداف بزرگ می باشد. اما اطراف او با اشخاصی احاطه شده که مدام با سخنان منفی خود، ذهن و افکار وی را مغشوش و پریشان می کنند. در نهایت بعد از مدتی انگیزه‌های او به طور کامل از بین می رود و از ادامه مسیر دست می کشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که قرار نیست همه مانند شما فکر کنند و یا مانند شما آرزوها و اهداف بزرگی داشته باشند.

همیشه این موضوع را مد نظر خود قرار دهید که هر شخصی در زندگی دقیقاً به همان چیزهایی دست پیدا می‌کند که مدام در افکار خود با آنها درگیر است. اگر شما ذهنی دارید که مرتب جایگاه های بزرگ و اهداف بلندی را برای شما به تصویر می کشد، پس یقین داشته باشید که به طور قطع به آنها دست پیدا خواهید کرد. تنها کافی است که تحت تاثیر حرف های ناامیدکننده دیگران قرار نگیرید و با پشتکار مسیر خود را ادامه دهید. لازم است به انگیزه های درونی خود توجه کنید تا بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید.

برای افزایش انگیزه به اهداف بزرگ فکر کنید
برای افزایش انگیزه به اهداف بزرگ فکر کنید

راه های افزایش انگیزه

بعد از این که اهمیت داشتن انگیزه بالا و تعریف و انواع انگیزه را دانستیم، وقت آن رسیده که با راه هایی ساده اما فوق العاده مهم و فوق العاده آشنا شویم تا بتوانیم با استفاده از آن ها انگیزه خود را به طور حیرت انگیزی افزایش دهیم و موفقیت را از همیشه به خودمان نزدیک تر ببینیم…

1. کتابچه موفقیت

یکی از اساسی‌ ترین مشکلات ما این است که منتظر وقوع معجزات بسیار بزرگی توسط خودمان هستیم تا اسم خود را یک فرد موفق بگذاریم!

همان طور که در مقاله چگونه پر انرژی باشیم هم گفتیم، همین عامل باعث می‌شود که احساس ناامیدی و بی انگیزگی در ما ایجاد شود. پس باید به کوچکترین موفقیت های خود هم توجه کنیم. آنها را به صورت کتابچه کوچکی برای خود تهیه کنیم و اجازه دهیم تا از دست یابی به آنها تمام وجودمان غرق لذت شود.

مشکل همه افراد هم این است آنها لذت های کوچک را از خود دریغ می‌کنند و برای همین هرگز انگیزه ای برای تجربه لذت های بزرگتر ندارند.

برای دستیابی به آرزوهای بزرگتان ابتدا باید تغییرات کوچک و مثبت خود را جشن بگیرید. تنها کسی که باید با او رقابت کنید خودتان هستید. شما باید نسبت به روز گذشته تنها یک قدم بهتر باشید. تنها یک گام مثبت بردارید و در پایان باید این موفقیت را برای خود به شیرین ترین شکل ممکن به یادگار بگذارید. از همین امروز شروع کنید و تمام موفقیت های خود را، هر چند کوچک به صورت یک لیست بسیار زیبا بنویسید، آنها را مرتب مرور کنید، لذت ببرید و ایمان داشته باشید که موفقیت های بزرگتان به زودی از راه خواهند رسید.

انگیزه چیست؟
انگیزه چست؟

2. ورودی های ذهنتان را کنترل کنید

بارها این نکته را گوشزد کرده‌ایم که آنچه آینده رفتار‌ها و کارهای شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد ورودی های ذهن شما هستند.

پس برای بار چندم تکرار می کنیم که این ورودی‌ها را کنترل کنید. نباید توقع داشته باشید زمانی که مدام با افراد منفی‌باف در ارتباط هستید و یا مدام در حال مطالعه کتاب های منفی یا تماشای فیلم های غم انگیز می باشید، بتوانید تبدیل به فرد با انگیزه ای شوید!

شما تنها زمانی می توانید انگیزه را درون خود زنده نگه دارید که با افراد مثبت‌اندیش و کارهای مثبت زندگی خود را احاطه کنید. بسیاری از افراد هنوز به جادوی مثبت اندیشی و ارتباط با افراد مثبت ایمان نیاورده‌اند. برای یک بار هم که شده آن را امتحان کنید. هزینه ای برای شما نخواهد داشت اما مسلماً از نتایج آن شگفت زده خواهید شد.

با اتفاقات مثبت زندگی خود را احاطه کنید تا انگیزه تان را فعال نگه دارید

3. هدفتان را دقیق مشخص کنید

بعضی از دوستان حتی خودشان هم نمی دانند قرار است نهایتاً به چه چیزهایی دست پیدا کنند و چه هدفی دارند. با این حال توقع دارند بسیار پر انرژی و با انگیزه باشند و مسیر موفقیت را با سرعت به سمت جلو طی کنند.

اما لازم است در اینجا به این عزیزان یادآوری کنیم که تا زمانی که به درستی ندانید که قرار است به کجا برسید، چه کارهایی انجام دهید و از زندگی چه توقعاتی دارید، هرگز نخواهید توانست انگیزه‌های خود را برای همیشه زنده نگه دارید و از آنها نهایت استفاده را ببرید.

مسافری را تصور کنید که نقشه ای در دست ندارد و نمی‌داند که باید به کدام سمت حرکت کند. بنابراین مسلماً در جای خود ایستاده و هیچگونه حرکتی نخواهد داشت. اما اگر به همین شخص نقشه ای داده شود که مسیر را به طور واضح نشان می‌دهد، او شروع به حرکت و پیشروی می‌کند و در نهایت به هدف مورد نظر خود می‌رسد.

زندگی انسان‌ها دقیقا نمونه بارز همین مثال است. اگر یک فرد بداند از زندگی خود چه چیزی می‌خواهد، بدون شک به آن خواهد رسید و به سمت آن حرکت خواهد کرد. اگر هنوز هیچ حرکتی نکرده‌اید و در جای خود ساکن باقی مانده‌اید، پس لازم است یک بار دیگر مروری بر اهداف و برنامه های خود داشته باشید و ببینید آیا چیزی را که دوست دارید به طور واضح و روشن مشخص کرده‌اید؟

انگیزه چیست؟
انگیزه چست؟

4. اطلاعات خود را زیاد کنید

مطالعه و تحقیق، هر دو باعث بالا رفتن سطح دانش و آگاهی شما می شود. افرادی که دانش بالایی دارند معمولاً نسبت به دیگران فعال تر هستند. آنها مدام در حال پیشروی و حرکت به سمت جلو می باشند.

بله بالا رفتن سطح اطلاعات این مزیت را برای شما به همراه می آورد. زمانی که اطلاعات شما افزایش پیدا می‌کند، مدام دوست دارید که آنها را تجربه کنید و در زندگی خود به کار بگیرید تا ببینید واقعاً نتایج آن چه خواهد بود؟

به همین علت است که معتقدیم هرچه دانش و آگاهی شما بالاتر و فراتر برود قطعاً انگیزه شما برای بهتر کردن زندگی خود بیشتر خواهد شد. بنابراین از تاثیر مطالعه و کسب تجربیات جدید غافل نشوید. می توانید در هر جایی که هستید و  از هر شخصی که فکر می کنید کسب دانش کرده  و دریچه های  آگاهی را  برای خود باز کنید.

انگیزه چیست؟
انگیزه چست؟

5. همذات پنداری کنید

همیشه فرد موفقی وجود دارد که احساس کنید از لحاظ بعضی ویژگی‌ها شباهت زیادی به شما دارد و بتوانید با او همذات پنداری کنید، برخی کارهای او را الگوی رفتاری خود قرار دهید و از او تقلید کنید تا بتوانید شبیه او باشید.

مثلاً به این فکر کنید که فرد موفق مورد علاقه شما چگونه همیشه با انگیزه و پر انرژی است و در این مورد از او تقلید کنید. مسلماً پاسخ خوبی دریافت خواهید کرد و احساس خوبی در وجود شما ایجاد می شود. زیرا مدام در ذهن شما این نکته تکرار می شود که اکنون رفتار شما شبیه به رفتار یک فرد موفق شده است.

بنابراین حتماً یک الگوی موفق برای خود داشته باشید. البته نیاز نیست در تمام موارد به او شبیه شوید. زیرا هر انسانی با توجه به ویژگی‌های ذاتی خود منحصر به فرد است و تنها کافی است که در برخی موارد از او تقلید کنید تا نتایج مثبتی بگیرید.

برای افزایش انگیزه ، خود را شبیه افراد موفق کنید
برای افزایش انگیزه ، خود را شبیه افراد موفق کنید

6. جملات انگیزشی

شاید با قدرت بتوان گفت خواندن جملات انگیزشی ساده ترین اما در عین حال کارساز برای افزایش انگیزه شما باشد. اکثر انسان های موفق تعدادی از این جملات را برای خود انتخاب می‌کنند تا وقتی بی انگیزه می‌شوند به آن ها مراجعه کنند و انرژی و انگیزه از دست رفته خود را برگردانند.

پیشنهاد من این است که شما هم تعدادی از این جملات را برای خود انتخاب کرده و مدام آن ها را با خود تکرار کنید. همچنین می‌توانید در پس زمینه گوشی و یا لپ تاپ خود از این جملات استفاده کنید تا هر زمان که چشم شما به آن ها می‌افتد، مجدد انگیزه خود را به بالاترین حد ممکن برسانید. اگر نمی‌دانید جملاتی که بتوانند انگیزه شما را فوق العاده زیاد کنند و اتفاقات فوق العاده خوبی را برای شما رقم بزنند را از کجا پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله جملات انگیزشی را که در آن به بیش از 100 جمله انگیزشی درجه یک اشاره کرده ایم را مطالعه کنید و با استفاده از آن دوباره بمب انگیزه و انرژی شوید.

جملات انگیزشی راهی ساده و کارساز برای افزایش انگیزه هستند

نقش انگیزه در زندگی افراد موفق

فکر می‌کنید همه افراد سرشناس و موفق دنیا همیشه همان قدر که در شبکه‌های اجتماعی و در تلویزیون سرحال شاد و سرزنده ظاهر می‌شوند هستند؟

واقعیت این است آنها هم مانند شما گاهی اوقات بی انگیزه، خسته و کلافه می شوند و از همه چیز فاصله می گیرند. آنها هم گاهی احساس می کنند که دیگر توانی برای ادامه دادن ندارند. بنابراین نیاز نیست نگران این باشید که اگر گاهی بی انگیزه شدید دیگر نخواهید توانست به موفقیت دست پیدا کنید.

اصلاً این طور نیست! شما تنها نیاز به کمی استراحت و تجدید قوا دارید و مجدداً می توانید مسیر موفقیت خود را با همان انرژی سابق و همان قدر سر حال به سمت جلو حرکت کنید.

از اشخاص موفق در ذهن خود بت نسازید. مدام با خود تکرار کنید او هم مانند من یک انسان است و بدون شک تمام احساساتی که من تجربه می کنم او نیز تجربه خواهد کرد. این شیوه تفکر به شما آرامش ذهنی می دهد تا دیگر در هنگام وقوع حالت های منفی دلسرد و نگران نشوید…


نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

 1. رقیه کریمی

  سلام انسان بون انگیزه مثل ماشین بدون موتور می مونه که قادر به حرکت کردن نیست

  پاسخ دادن
 2. منیر سادات حسینی

  ممنون خیلی عالی بود
  به خیلی چیزها دقت نداشتم که تو مقاله خوبتون اورده بودید برای من خیلی عالی بود

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   ممنون از همراهی شما خانم حسینی عزیز
   براتون بهترین ها رو آرزو داریم

 3. صغری تیموری

  سلام نوشتن اهداف وبرنامه ریزی کردن درراستای رسیدن به اهداف مورد نظر به ما کمک میکند درهمه عرصه های زندگی فردی موفق باشیم.ممنونم

  پاسخ دادن
 4. مهدوی

  سلام.مقاله خوبی بود .بعضی اوقات انگیزه هست ومراحل هم خوب طی میشه ولی فراموش میشه که انسان هستیم امکان خسته وبیماری وغیره …. هست از برنامه وانگیزه دور میشم ودیگه کار پیش نمیره وچه باید کرد؟ ممنون.

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   در اینجور موقع نیاز هست به خودتون و ذهنتون کمی استراحت بدین ، همونطور که جسم شما در اثر فعالیت زیاد خسته میشه ذهنتون هم اگر بیش از حد درگیر مسائل باشه شما دچار چنین احساسی میشین
   ممنون از شما

 5. صفری

  سلام
  بنظرم مقاله بسیار خوب و پر محتوایی بود این مقاله و پر از نکات کاربردی. خیلی وقتا در مسیر موفقیت دچار نا امیدی میشم و بی انگیزه ولی یاد حرف استاد می افتم ک فرمودن هر وقت دچار سردرگمی و یاس شدی پاشو فقط یه کاری بکن دوباره بهم انگیزه میده این نکته. بسیار ممنون بابت همه مقاله هاتون

  پاسخ دادن
 6. ناشناس

  سلام ممنون از مقاله پربارتون

  پاسخ دادن
 7. کیانمهر

  سلام من آدمهای متفی خیلی ازم انرژی میگیرند وهمیشه آدمهای موفق رو مثل بت میکنم تو ذهنم واذیت میشم ممنون که راهنمایی کردید

  پاسخ دادن
 8. Pariya_amirpor

  عالی بود بسیار کاربردی ممنون

  پاسخ دادن
 9. فیروزه حاجی قنبری

  انگیزه موتور ی هست که انسان رو به حرکت وا می داره اگه انگیزه ای در کار نباشه حال و حوصله اون کار هم نمیاد و اشتیاق سوزان نشانه انگیزه هستش و پیگیری مداوم کاری‌.نگرش مثبت به یک کاری و به خودمون،انگیزه را زیاد می کنه

  پاسخ دادن
 10. سمیه قریشی

  سلام ممنون از زحماتتون خانم تیموری عزیز
  پیشنهاد کتابچه عالی بود خیلی متشکرم

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   ممنون از همراهی شما خانم قریشی عزیز

 11. حمیده فعال

  مطالب بسیار خوب و مفیدی بود به نظر من گاهی تشخیص انگیزه درونی از بیرونی سخت می شود من معمولا به خودم جایزه نمی دهم چون چیزهای زیادی مرا خیلی خوشحال نمی کند

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   حتماً با دقت و هوشمندی به دنبال انگیزه خودتون باشید
   متشکرم

 12. معصومه شاهری

  سلام.درراه موفقیت همراهفعال وپرانرژی انسان رو با انگیزه نگه میداره .خدا دوستان خوب رو حفظ کنه.خیلی عالی بود.سپاس

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   سلام
   سپاس از همراهی شما خانم شاهری عزیز

 13. nemati

  درود بر شماااا☺

  مقالتوووون سرشار از مطالب مفید بود واقعا دس مریزااااد ???❣?????❣?☘?????

  پاسخ دادن
 14. فرهان

  سلام.
  بنابراین با این توضیحاتی که گفته شده می تونیم بگیم که یکی از مهم ترین ملاک های موفقیت داشتن انگیزه است، با داشتن انگیزه راحت تر میتونیم در مسیر رسیدن به اهداف مون قدم برداریم. مرسی.

  پاسخ دادن
 15. سمیه تیموری

  ممنون خانم تیموری
  خیلی استفاده کردم
  مطالب خیلی مفید و کاربردی است
  با شرکت در کلاس های گام برتر من روز به روز انگیزه ام نسبت به کارهام بالاتر رفته ممنون از گروه خیلی خوبتون ?????

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   چقدر خوشحالیم و باعث افتخار تیم ماست
   براتون بهترین هارو آرزو می کنیم
   موفق و سربلند باشید

 16. سهیلا کریمی

  انگیزه دقیقا همون چیزیه که باعث میشه از شکست هامون تو هر زمینه ای , درس بگیریم و متوقفمون نکنه . حتی شده تو مسیرمون سنگ انداخته شه .در کل اگه. انگیزه نباشه , کارهامون با شکست مواجه میشه و این شکستها تلخ خواهند بود بطوریکه توکوتاه مدت ازشون. دست میکشیم . اما انگیزه باعث میشه , تمدیدشون کنیم و بازسازیشون کنیم در جهت رشد چیزی که ازش درس گرفتیم . متشکر بابت مقالتون ?

  پاسخ دادن
  1. حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   حدیثه حاجی علی|پشتیبانی گام برتر

   کاملا درسته
   ممنون از شما کاربر گرامی

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image