انگیزه چیست؟ + راه های افزایش انگیزه

زمانی که رفتاری از شما سر می‌زند، آن رفتار از انگیزه‌های شما سرچشمه می‌گیرد. بنابراین به طور دقیق می‌توان گفت انگیزه همان چیزی است که باعث می شود شما رفتار خاصی را از خود بروز دهید، بر آن پافشاری کنید و آن را به مراتب تکرار کنید. پس می توان گفت مهم ترین عامل برای رسیدن به موفقیت در هر کاری، داشتن انگیزه بالا است. ما در این مقاله دقیقاً می خواهیم به همین موضوع بپردازیم و انگیزه را به طور کامل بررسی کنیم و با راه هایی که به شما یشنهاد می دهیم، کمک کنیم که انگیزه خود را افزایش دهید. در واقع شما در این مقاله علاوه بر راه های افزایش انگیزه ، با موارد زیر به خوبی آشنا خواهید شد:

 • انگیزه چیست؟
 • روانشناسی ایجاد انگیزه
 • تفاوت انگیزه و انگیزش
 • انواع انگیزه
 • چرا بی انگیزه می‌شویم؟
 • راه های افزایش انگیزه
 • انگیزه برتر ما برای زندگی چیست؟
 • نقش انگیزه در موفقیت
راه های افزایش انگیزه
راه های افزایش انگیزه

انگیزه چیست؟

 • چه دلیلی وجود دارد که شما تصمیماتی را اتخاذ می کنید و آن‌ها را در جهت معینی پیش می برید؟
 • به چه دلیل است که در برابر موانع و مشکلات پافشاری می‌کنید و سعی می کنید از آنها عبور کنید؟
 • چرا رفتار خاصی را چندین بار تکرار می کنید؟
 • اصلا علت همه تلاش ها و حرکت های انسان ها به سمت هدف برای چیست؟

علت و دلیل همه این ها در اصل به انگیزه های شما باز می گردد. این انگیزه و هدف است که کنترل رفتارها و افکار شما را در دست دارد و آنها را در جهت معیّنی پیش می‌برد. پس ساده ترین و راحت ترین تعریف انگیزه می شود:

دلیل انجام کار + نیروی انجام کار + هدفمند بودن

در واقع انگیزه، نیرویی است که ما را به سمت انجام کارهایمان سوق می‌دهد و بزرگترین هل دهنده ما به سمت موفقیت است. اگر بخواهم ساده تر توضیح دهم می‌توانم بگویم انگیزه برای انسان مانند سوخت برای خودرو است. همان طور که خودرو بدون سوخت و بنزین کار نمی‌کند و هیچ حرکتی ندارد اگر چه تمام شرایط دیگر را دارا باشد ، انسان هم بدون انگیزه و تلاش هرگز نمی‌تواند به سمت انجام هیچ کاری روانه شود و به موفقیتی در زندگی برسد.

انگیزه برای انسان مانند سوخت برای خودرو است
انگیزه برای انسان مانند سوخت برای خودرو است

روانشناسی ایجاد انگیزه

بسیاری از افراد از سطح زندگی خود ناراضی هستند و به چیزهایی که دارند، قانع نیستند. به عبارت دیگر با دیدن کمبودهای خودشان انگیزه خود را در زندگی از دست می‌دهند و به قول خودشان دیگر نمی‌توانند کاری را از پیش ببرند. اما در صورتی که با این کار خودشان، تنها نیروی مفیدی که باعث رسیدن آن‌ها به آن اهدافی که دارند می‌رسانند را از بین می‌برند. یعنی با این کار  سوخت موتور خودشان را خالی می‌کنند و دیگر هیچ حرکتی را در آن مسیر نمی‌توانند انجام دهند. در واقع بهتر است بدانید که 3 رکن اصلی انگیزه که روانشناسان و محققان بسیاری هم به آن ها اشاره می کنند، موارد زیر است:

جهت: هدف شما به کدام سمت است و چه کاری را انجام می دهید؟

پافشاری: در برابر مشکلات باید پافشاری داشته باشید تا انگیزه تان بالا بماند.

شدت: این که با چه کیفیتی کاری را انجام می دهید.

پس شما تا زمانی که این 3 عامل و رکن را در کنار یکدیگر نداشته باشید، نمی توانید انگیزه خود را بالا نگه دارید و داشتن آن ها، شما را بمب انگیزه و انرژی می کنند.


در ادامه بخوانید: تفاوت انگیزه و انگیزش


عوامل اصلی ایجاد انگیزه
عوامل اصلی ایجاد انگیزه

انواع انگیزه

انگیزه در زندگی 2 نوع مختلف دارد که هر کدام از آن ها می‌توانند به شدت در موفقیت ما تاثیر گذار باشند. انگیزه درونی و انگیزه بیرونی. انگیزه درونی به نوعی همان نیرویی است که از درون ما سرچشمه می گیرد و باعث می شود برای انجام کارهای خود پیش قدم شویم و شور و شوقی برای ادامه زندگی داشته باشیم.

اما انگیزه بیرونی نوعی محرک است که از جایی غیر از خودمان به ما کمک می کند؛ مانند خرید یک خوراکی برای یک کودک که می خواهد کار سختی انجام دهد.

این که کدام نوع انگیزه مهم تر است و می تواند بیشتر به ما کمک کند، خود بحثی مفصل دارد که آن را در مقاله ای جدا با عنوان انواع انگیزه برای شما شرح داده ایم که پیشنهاد می کنم اگر این مسئله برایتان مهم است، حتماً آن را مقاله هم مطالعه کنید.

چرا بی انگیزه می شویم؟

قطعاً برای شما هم زمان هایی پیش آمده که بی حال بودید، حوصله انجام هیچ کاری را نداشتید، انگار از زندگی سیر شده اید و در یک کلام، هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارید. به خاطر این که نقشه راهی را برای خودمان تعیین نکرده‌ایم، کاری که دقیقاً افراد موفق آن را انجام می‌دهند و افراد غیر موفق از آن غافل هستند. اگر شما هم می‌خواهید مثل یک آدم موفق در زندگی کنید و هیچ بی‌انگیزه باقی نمانید مقاله نقشه راه موفقیت بزرگان دنیا را حتماً بخوانید و ببینید.

برای این که حس بی انگیزگی در وجود شما پدیدار شود، دلایل مختلفی وجود دارد که در ادامه به 4 مورد از مهم ترین های آن ها اشاره خواهیم کرد. 

1- انتخاب های نادرست و نابجا

خیلی از وقت‌ها برای ما پیش می آید که به صورت کاملاً ناآگاهانه مسیر دیگران را ادامه می دهیم یا تصمیماتی را که دیگران برای ما اتخاذ می‌کنند به سادگی می پذیریم.

در حالی که هیچ گونه آگاهی نسبت به عواقب این تصمیمات و نتایجی که ممکن است برای ما به همراه داشته باشند نداریم. این موارد از درست تصمیم نگرفتن ناشی می‌شود که ما در مقاله‌ مهارت تصمیم گیری درباره راه حل‌های این مشکل صحبت شده است.   

تنها دلیل ما برای انجام بعضی کارها این است که چون مشاهده کرده‌ایم فرد دیگری در انجام آن کار به موفقیت رسیده، به صورت کاملاً کورکورانه از او تقلید می‌کنیم و در نهایت بعد از مدتی وقتی نتیجه‌ای که باب میل ما باشد حاصل نشد، از ادامه مسیر ناامید و بی انگیزه می شویم…

یک-انتخاب-نادرست-می‌تواند-آبادی-را-نابود-کند-و-یک-انتخاب-درست-خرابه‌ای-را-آباد-،
یک-انتخاب-نادرست-می‌تواند-آبادی-را-نابود-کند-و-یک-انتخاب-درست-خرابه‌ای-را-آباد

2- توقعات عجیب داریم

مشکلی که این روزها گریبان‌گیر بسیاری از افراد شده است این است که آنها فکر می‌کنند دست به هر کاری می زنند و یا هر تصمیمی که می‌گیرند باید در کوتاه ترین زمان ممکن، برای آنها عالی‌ترین نتایج را به همراه داشته باشد. در نتیجه بعد از گذشت مدت زمانی از انجام ادامه آن کار ناامید شده و به کلی آن را رها می‌کنند. فقط به این دلیل که فکر می‌کردند باید بعد از مدت زمان بسیار کوتاهی از نتایج تصمیمات خود شگفت زده شوند!

اما واقعیت چیز دیگری است. شما هر تصمیمی را که اتخاذ می کنید، باید برای مدت زمانی بر آن مداومت داشته باشید تا بتوانید به نتایجی که مد نظر دارید دست پیدا کنید. 

گر چه این موضوع بسیار ساده است. اما بسیاری از اشخاص از این فاکتور اصلی و مهم چشم پوشی می کنند و متاسفانه دلیل عدم موفقیت آنها نیز همین مسئله است. زمانی که به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نکردند، انگیزه و هدف خود را به طور کامل از دست می‌دهند و از ادامه مسیر صرف نظر می‌کنند. در حالی که شاید اگر کمی دیگر بر اقدامات خود پافشاری داشتند، به نتایج فوق‌العاده جذابی دست پیدا می‌کردند.

برای افزایش انگیزه ، بر تصمیمات خود مداومت داشته باشید

3- نمی‌دانیم به چه چیزی علاقه داریم

آیا علایق خود را به درستی می شناسید؟

دلیل بسیاری از بی‌ انگیزگی‌ ها این است که اشخاص هرگز علایق واقعی خود را درک نکرده‌اند. تنها توهم علاقه به کاری در وجود آنها موج می‌زند و بر اساس همین توهم و تصورات غلط اقدام می کنند و کاری را آغاز می نمایند. اما پس از مدتی خسته و دلزده و افسرده می شوند. اغلب از خود این سوال را می‌کنند اصلاً چرا این کار را انجام دادم؟

بنابراین برای جلوگیری از این گونه اتفاقات باید ابتدا انگیزه‌ها و استعداد های خود را به صورت کامل و دقیق شناسایی کنید و سپس قدم در راه رسیدن به اهداف بگذارید. در غیر این صورت بعد از مدت زمان کوتاهی دچار پشیمانی های بسیار بزرگ خواهید شد.

مقاله کشف علایق به شما کمک خواهد کرد به علایق واقعی خود راحت تر برسید. پیشنهاد می کنم حختنماً آن را هم مطالعه کنید، البته در انتها هم راهی بهتر و فوق العاده تر به شما برای این کار پیشنهاد خواهیم داد.

با دنبال کردن علاقه خود با انگیزه بمانید
با دنبال کردن علاقه خود با انگیزه بمانید

4- تحت تاثیر حرف های ناامید کننده هستیم

بارها به وضوح این موضوع را مشاهده کردیم که افراد توانمند بسیاری تنها به دلیل منفی بافی های اطرافیان خود از ادامه مسیری که برای آنها موفقیت های بزرگ و قطعی را به همراه داشت بازمانده‌اند.

خیلی از اوقات خود فرد دارای پتانسیل‌های بسیار بالا و انرژی بسیار خوبی برای رسیدن به اهداف بزرگ می باشد. اما اطراف او با اشخاصی احاطه شده که مدام با سخنان منفی خود، ذهن و افکار وی را مغشوش و پریشان می کنند. در نهایت بعد از مدتی انگیزه‌های او به طور کامل از بین می رود و از ادامه مسیر دست می کشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که قرار نیست همه مانند شما فکر کنند و یا مانند شما آرزوها و اهداف بزرگی داشته باشند.

همیشه این موضوع را مد نظر خود قرار دهید که هر شخصی در زندگی دقیقاً به همان چیزهایی دست پیدا می‌کند که مدام در افکار خود با آنها درگیر است. اگر شما ذهنی دارید که مرتب جایگاه های بزرگ و اهداف بلندی را برای شما به تصویر می کشد، پس یقین داشته باشید که به طور قطع به آنها دست پیدا خواهید کرد. تنها کافی است که تحت تاثیر حرف های ناامیدکننده دیگران قرار نگیرید و با پشتکار مسیر خود را ادامه دهید. لازم است به انگیزه های درونی خود توجه کنید تا بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید.

البته دلایل بسیار زیاد دیگری هم وجود دارند که باعث بی انگیزگی ما می شوند که ما اکنون فقط آن ها را نام می بریم تا به شما سر نخی داشته باشید تا خودتان خیلی بهتر و کامل تر آن ها را یاد بگیرید؛ از جمله:

 • کمال گرایی
 • عدم مدیریت زمان
 • منفی گرایی
 • پیدا نکردن رسالت خود
 • داشتن انتظار معجزه و انجام ندادن هیچ کاری
 • عدم استفاده از بزرگترین قدرت خود (اشرف مخلوقات بودن)
برای افزایش انگیزه به اهداف بزرگ فکر کنید
برای افزایش انگیزه به اهداف بزرگ فکر کنید

راه های افزایش انگیزه

بعد از این که اهمیت داشتن انگیزه بالا و تعریف و انواع انگیزه را دانستیم، وقت آن رسیده که با راه هایی ساده اما فوق العاده مهم و فوق العاده آشنا شویم تا بتوانیم با استفاده از آن ها انگیزه سازی کنیم و موفقیت را از همیشه به خودمان نزدیک تر ببینیم  و در واقع مدیریت انگیزه داشته باشیم. پس تکنیک های ایجاد انگیزه را یاد بگیرید و سپس به آنها عمل کنید.

1. کتابچه موفقیت

یکی از اساسی‌ ترین مشکلات ما این است که منتظر وقوع معجزات بسیار بزرگی توسط خودمان هستیم تا اسم خود را یک فرد موفق بگذاریم!

همان طور که در مقاله چگونه پر انرژی باشیم هم گفتیم، همین عامل باعث می‌شود که احساس ناامیدی و بی انگیزگی در ما ایجاد شود. پس باید به کوچکترین موفقیت های خود هم توجه کنیم. آنها را به صورت کتابچه کوچکی برای خود تهیه کنیم و اجازه دهیم تا از دست یابی به آنها تمام وجودمان غرق لذت شود.

مشکل همه افراد هم این است آنها لذت های کوچک را از خود دریغ می‌کنند و برای همین هرگز انگیزه ای برای تجربه لذت های بزرگتر ندارند.

برای دستیابی به آرزوهای بزرگتان ابتدا باید تغییرات کوچک و مثبت خود را جشن بگیرید. تنها کسی که باید با او رقابت کنید خودتان هستید. شما باید نسبت به روز گذشته تنها یک قدم بهتر باشید. تنها یک گام مثبت بردارید و در پایان باید این موفقیت را برای خود به شیرین ترین شکل ممکن به یادگار بگذارید. از همین امروز شروع کنید و تمام موفقیت های خود را، هر چند کوچک به صورت یک لیست بسیار زیبا بنویسید، آنها را مرتب مرور کنید، لذت ببرید و ایمان داشته باشید که موفقیت های بزرگتان به زودی از راه خواهند رسید.

برای ایجاد انگیزه موفقیت های کوچکتان را ثبت کنید

2. ورودی های ذهنتان را کنترل کنید

بارها این نکته را گوشزد کرده‌ایم که آنچه آینده رفتار‌ها و کارهای شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد ورودی های ذهن شما هستند.

پس برای بار چندم تکرار می کنیم که این ورودی‌ها را کنترل کنید. نباید توقع داشته باشید زمانی که مدام با افراد منفی‌باف در ارتباط هستید و یا مدام در حال مطالعه کتاب های منفی یا تماشای فیلم های غم انگیز می باشید، بتوانید تبدیل به فرد با انگیزه ای شوید!

شما تنها زمانی می توانید انگیزه را درون خود زنده نگه دارید که با افراد مثبت‌اندیش و کارهای مثبت زندگی خود را احاطه کنید. بسیاری از افراد هنوز به جادوی مثبت اندیشی و ارتباط با افراد مثبت ایمان نیاورده‌اند. برای یک بار هم که شده آن را امتحان کنید. هزینه ای برای شما نخواهد داشت اما مسلماً از نتایج آن شگفت زده خواهید شد.

با اتفاقات مثبت زندگی خود را احاطه کنید تا انگیزه تان را فعال نگه دارید

3. هدفتان را دقیق مشخص کنید

بعضی از دوستان حتی خودشان هم نمی دانند قرار است نهایتاً به چه چیزهایی دست پیدا کنند و چه هدفی دارند. با این حال توقع دارند بسیار پر انرژی و با انگیزه باشند و مسیر موفقیت را با سرعت به سمت جلو طی کنند.

اما لازم است در اینجا به این عزیزان یادآوری کنیم که تا زمانی که به درستی ندانید که قرار است به کجا برسید، چه کارهایی انجام دهید و از زندگی چه توقعاتی دارید، هرگز نخواهید توانست انگیزه‌های خود را برای همیشه زنده نگه دارید و از آنها نهایت استفاده را ببرید.

مسافری را تصور کنید که نقشه ای در دست ندارد و نمی‌داند که باید به کدام سمت حرکت کند. بنابراین مسلماً در جای خود ایستاده و هیچگونه حرکتی نخواهد داشت. اما اگر به همین شخص نقشه ای داده شود که مسیر را به طور واضح نشان می‌دهد، او شروع به حرکت و پیشروی می‌کند و در نهایت به هدف مورد نظر خود می‌رسد.

زندگی انسان‌ها دقیقا نمونه بارز همین مثال است. اگر یک فرد بداند از زندگی خود چه چیزی می‌خواهد، بدون شک به آن خواهد رسید و به سمت آن حرکت خواهد کرد. اگر هنوز هیچ حرکتی نکرده‌اید و در جای خود ساکن باقی مانده‌اید، پس لازم است یک بار دیگر مروری بر اهداف و برنامه های خود داشته باشید و ببینید آیا چیزی را که دوست دارید به طور واضح و روشن مشخص کرده‌اید؟

برای اینکه بتوانید اهداف خود را به درستی مشخص کنید حتماً مقاله تکنیک های هدف گذاری را هم مطالعه کنید تا هرچه آنکه در  مورد هدف و هدفگذاری نیاز دارید به شما گفته شود.

برای ایجاد انگیزه یادتان باشد تا مقصد مشخص نباشد حرکت آغاز نخواهد شد

4. اطلاعات خود را زیاد کنید

مطالعه و تحقیق، هر دو باعث بالا رفتن سطح دانش و آگاهی شما می شود. افرادی که دانش بالایی دارند معمولاً نسبت به دیگران فعال تر هستند. آنها مدام در حال پیشروی و حرکت به سمت جلو می باشند و این امر باعث افزایش انرژی می شود. 

بله بالا رفتن سطح اطلاعات این مزیت را برای شما به همراه می آورد. زمانی که اطلاعات شما افزایش پیدا می‌کند، مدام دوست دارید که آنها را تجربه کنید و در زندگی خود به کار بگیرید تا ببینید واقعاً نتایج آن چه خواهد بود؟

به همین علت است که معتقدیم هرچه دانش و آگاهی شما بالاتر و فراتر برود قطعاً انگیزه شما برای بهتر کردن زندگی خود بیشتر خواهد شد. بنابراین از تأثیر مطالعه و کسب تجربیات جدید غافل نشوید. می توانید در هر جایی که هستید و  از هر شخصی که فکر می کنید کسب دانش کرده  و دریچه های  آگاهی را  برای خود باز کنید.

افرادی که دانش بالایی دارند نسبت به بقیه فعال تر هستند و این یعنی با انگیزه ماندن
افرادی که دانش بالایی دارند نسبت به بقیه فعال تر هستند و این یعنی با انگیزه ماندن

5. همذات پنداری کنید

همیشه فرد موفقی وجود دارد که احساس کنید از لحاظ بعضی ویژگی‌ها شباهت زیادی به شما دارد و بتوانید با او همذات پنداری کنید، برخی کارهای او را الگوی رفتاری خود قرار دهید و از او تقلید کنید تا بتوانید شبیه او باشید. 

مثلاً به این فکر کنید که فرد موفق مورد علاقه شما چگونه همیشه با انگیزه و پر انرژی است و در این مورد از او تقلید کنید. مسلماً پاسخ خوبی دریافت خواهید کرد و احساس خوبی در وجود شما ایجاد می شود. زیرا مدام در ذهن شما این نکته تکرار می‌شود که اکنون رفتار شما شبیه به رفتار یک فرد موفق شده است.

بنابراین حتماً یک الگوی موفق برای خود داشته باشید. البته نیاز نیست در تمام موارد به او شبیه شوید. زیرا هر انسانی با توجه به ویژگی‌های ذاتی خود منحصر به فرد است و تنها کافی است که در برخی موارد از او تقلید کنید تا نتایج مثبتی بگیرید.

برای افزایش انگیزه ، خود را شبیه افراد موفق کنید
برای افزایش انگیزه ، خود را شبیه افراد موفق کنید

6. جملات انگیزشی

شاید با قدرت بتوان گفت خواندن جملات انگیزشی ساده ترین اما در عین حال کارساز برای افزایش انگیزه موفقیت شما باشد. اکثر انسان های موفق تعدادی از این جملات را برای خود انتخاب می‌کنند تا وقتی بی انگیزه و اراده می‌شوند به آن ها مراجعه کنند و انرژی و انگیزه از دست رفته خود را برگردانند.

پیشنهاد من این است که شما هم تعدادی از این جملات را برای خود انتخاب کرده و مدام آن ها را با خود تکرار کنید. همچنین می‌توانید در پس زمینه گوشی و یا لپ تاپ خود از این جملات استفاده کنید تا هر زمان که چشم شما به آن ها می‌افتد، مجدد انگیزه زندگی خود را به بالاترین حد ممکن برسانید. اگر نمی‌دانید جملاتی که بتوانند انگیزه شما را فوق العاده زیاد کنند و اتفاقات فوق العاده خوبی را برای شما رقم بزنند را از کجا پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله جملات انگیزشی را که در آن به بیش از 100 جمله انگیزشی درجه یک اشاره کرده ایم را مطالعه کنید و با استفاده از آن دوباره بمب انگیزه و انرژی شوید.

جملات انگیزشی راهی ساده و کارساز برای افزایش انگیزه هستند

با توجه به اهمیت بالای این بخش از مقاله یعنی راه کارهایی برای افزایش انگیزه، پیشنهاد می‌کنم برای این که این 6 مورد مهم جهت بالا بردن انگیزه برای شما مرور شود و بهتر در ذهنتان باقی بماند کلیپ پایین را حتما نگاه کنید.

در حال بارگذاری...

انگیزه برتر ما برای زندگی چیست؟

گاهی اوقات ما بر این باوریم که بی استعداد هستیم و توانایی انجام هیچ کاری را نداریم. فکر می‌کنیم هرگز به موفقیت دست نخواهیم یافت و نمی‌توانیم آینده روشنی را برای خود رقم بزنیم. اما نکته قابل ذکر اینجاست که ما اصلاً بی استعداد نیستیم! بلکه از این مشکل رنج می‌بریم که انگیزه کافی برای شروع فعالیت‌های خود و به ثمر رساندن آنها نداریم.

این انگیزه است که در ما احساس حرکت و پویایی و هدفمندی را ایجاد می کند و این انرژی را به ما می‌دهد تا با قدرت به سمت اهداف خود گام برداریم. بنابراین اگر هنوز موفق به دستیابی به آرزوهای بزرگ خود نشده‌اید، نیاز به نگرانی نیست!

مهم ترین انگیزه یا بهتر است بگویم انگیزه برتر ما برای رسیدن به موفقیت و ادامه زندگی زمانی ایجاد می‌شود که بدانیم چه استعدادهایی داریم و چقدر می‌توانیم به وسیله این استعدادها اتفاقات فوق العاده ای برای خودمان و دیگران رقم بزنیم. در واقع شناخت استعدادهایمان به ما حس اعتماد به نفس فوق العاده ای خواهد داد که در نهایت این اعتماد به نفس منجر به افزایش باورنکردنی انگیزه ما خواهد شد.

طبیعتاً کشف استعداد هم کار راحتی نیست و اگر در آن تخصص نداشته باشید، ممکن است مسیر زندگی خود را به کلی تغییر دهید و آرزوها و اهداف خود را نابود کنید. پس باید یک فرد یا تیم حرفه ای روی شما کار کند تا استعدادها و علایق اصلی شما پیدا شده و رسالت زندگی شما مشخص شود. خبر خوبی که برای شما دارم این است که:

تیم متخصص گام برتر بعد از مدت ها بررسی میان تمام تست ها و شیوه های استعدادیابی نوین جهان، کامل ترین و جامع ترین بسته استعدادیابی موجود را تهیه کرده و به افراد به راحت ترین شکل ممکن امکان استعدادیابی آن ها را می دهد. چرا که تمامی ارزش ها، علایق، تیپ های شخصیتی و هوش های مختلف افراد را مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت با توجه به تمامی آن ها، رسالت زندگی و استعداد هر فرد را مشخص می کند. پیشنهاد می کنم حتماً سری به این بسته جامع کشف استعداد و رسالت زندگی بزنید و بین کشف استعدادها و پله های ترقی با زندگی عادی یکی را انتخاب کنید. حتماً صوت زیر را هم که از زبان مجتبی مصطفایی، مدرس استعدادیابی و مدیر مجموعه گام برتر گفته شده را گوش کنید تا با اهمیت این موضوع بیشتر آشنا شوید.

شما بی استعداد نیستید فقط انگیزه ندارید
شما بی استعداد نیستید فقط انگیزه ندارید

نقش انگیزه در موفقیت

فکر می‌کنید همه افراد سرشناس و موفق دنیا همیشه همان قدر که در شبکه‌های اجتماعی و در تلویزیون سرحال شاد و سرزنده ظاهر می‌شوند هستند؟

واقعیت این است آنها هم مانند ما گاهی اوقات بی انگیزه، خسته و کلافه می شوند و از همه چیز فاصله می گیرند. آنها هم گاهی احساس می کنند که دیگر توانی برای ادامه دادن ندارند. بنابراین نیاز نیست نگران این باشید که اگر گاهی بی انگیزه شدید دیگر نخواهید توانست به موفقیت دست پیدا کنید.

اصلاً این طور نیست! شما تنها نیاز به کمی استراحت و تجدید قوا دارید و مجدداً می توانید مسیر موفقیت خود را با همان انرژی سابق و همان قدر سر حال به سمت جلو حرکت کنید. شما اگر راه هایی که در همین مقاله آموختید را اجرا کنید می توانید انگیزه از دست رفته خود را بازگردانید.

شما نباید از اشخاص موفق در ذهن خود بت بسازید. مدام با خود تکرار کنید او هم مانند من یک انسان است و بدون شک تمام احساساتی که من تجربه می کنم او نیز تجربه خواهد کرد ، فقط او نحوه برخورد متفاوتی نسبت به مشکلات دارد. این شیوه تفکر به شما آرامش ذهنی می دهد تا دیگر در هنگام وقوع حالت های منفی دلسرد و نگران نشوید.

بهترین راه افزایش انگیزه

در این مقاله تماماً درباره انگیزه صحبت کردیم و جوانب مهمی از آن را مورد بررسی قرار دادیم. اما شما باید این نکته را بدانید که انگیزه، بحثی نیست که به این راحتی ها بتوان از آن رد شد و با چند نکته مختصر، آن را به طور کامل مدیریت کرد. در واقع شما تنها زمانی می توانید آن را در وجود خود مدیریت کرده و به بالاترین حد ممکن برسانید که به طور کامل آموزش آن را دیده باشید و بدانید که نسبت به خودتان باید چگونه آن را افزایش دهید. ما در اپلیکیشن گام برتر آموزش های رایگان فوق العاده ای در این رابطه برای شما قرار داده ایم که مشاهده آن ها حتماً می تواند تأثیر بسزایی در افزایش انگیزه شما داشته باشد. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کلیک روی تصویر زیر، از این آموزش های رایگان استفاده کنید.

Ways to increase motivation


نویسنده:معصومه تیموری
نویسنده:معصومه تیموری از تیم گام برتر

مطالبی که مناسب شماست:

بهترین فیلم های انگیزشی
بهترین فیلم های انگیزشی
راه های درمان بی انگیزگی
راه های درمان بی انگیزگی
بهترین جملات انگیزشی دنیا
بهترین جملات انگیزشی دنیا

پاسخ به سوالات

 1. ماریا جمالی

  با سلام
  دانستن این که افراد موفق هم گاهی دچار بی انگیزگی و سستی میشن میتونه توقعات عجیبی که بعضا از خودمون داریم کم بشه مثلا اگر گاهی بی حوصله و کم انرژی شدیم نگیم که من دیگه نمیتونم به جاش با انجام کارهایی که در مقاله گفته شد انرژی خودمون رو برگردونیم و با انرژی بیشتر ادامه بدیم.

  پاسخ دادن
 2. D.E.Z

  سلام و وقت بخیر
  بازم مقاله عاااالی و درجه ۱
  همونطور که شور و شوق عامل محرک هستن انگیزه هم بی نهایت محرک هست این دو در کنار هم غوغا میکنن چه خوبه که در مسیر زندگی این دو رو به اوج برسونیم و هر جا کم آوردیم از کار دست نکشیدم بلکه استراحت کنیم
  به طور کلی انگیزه باعث میشه فرد خوشحال تر باشه و تصویرسازی ذهنی خوبی از موقعیت های آیندش داشته باشه و در ذهن خودش یه برنده و number one
  ممنون از مقاله شیکتون اوقات خوبی داشته باشین

  پاسخ دادن
 3. لیلا رضالو

  سلام و خسته نباشید خدمت گام برتری های گل
  انگیزه یه مبحث خیلی مهمی هست ک تو این زمانه بسیار جای خالیش احساس میشه و موتور محرکه ای هست برای رسیدن ب موفقیت ، من با انگیزه ای ک استاد مصطفایی بهم داد اومدم تو این مسیر . امیدوارم ک انگیزه همگی دوستان دوره استادی پا برجا باشه .

  پاسخ دادن
 4. علیرضا طالبیان

  با سلام
  برام خیلی جالب بود که یک کلمه ای که مدام از طرف افراد موفق شنیده میشه و روش تاکید میشه اینقدر حواشی و عمق داشته باشه! می خواستم بدونم اگه آیا همیشه انگیزه باعث حرکت هم میشه؟ اگر من به سمتی حرکت نمی کنم ایا این ناشی از بی انگیزگیه؟ یا عامل دیگری بین انگیزه و حرکت وجود داره؟
  همانطور که در ابتدا اشاره شده انگیزه یعنی: دلیل انجام کار + نیروی انجام کار + هدفمند بودن
  این یعنی ممکنه که انگیزه باشه ولی حرکتی صورت نگیره! نمی دونم باید پاسخ این مطلب رو در مقوله تنبلی جستجو کنم یا یه سری عامل هستند که این وسط نقش بازی می کنند.
  فرض کنید اسم این عامل میانجی بگذاریم X مثلا. سوال من اینه: آیا تمرین/تمرینها یا راه کاری وجود داره که بتوان با انجام آن به مهارتی دست پیدا کنیم که منجر بشه همه مهارتهای لازم رو برای حرکت کردن کسب کرد؟؟؟
  نمی دونم چقدر سوالم مهمه یا اصلا کسی بهش فکر کرده یا نه!
  به هر حال یه نکته ای که توی این دو سری از مقالاتی که از تیم شما خوندم داره ذهنم رو به خودش مشغول میکنه اینکه جرا مقولاتی که همیشه باهاشون درگیر بودم اینقدر مطلب درباره شون هست که من هنوز نمی دونم!
  مقاله جالبی بود.
  با تشکر

  پاسخ دادن
 5. keshavarz keshavarz

  معصومه کشاورز. سلام روزتون به خیر مقاله فن بیان واقعا جامعی بود برای اینکه وقتی به افراد دور دقت میکنم می بینم که چقدرمباحث فن بیان مهمه من یکبار بیننده یه برنامه تلویزیونی بودم مهمان برنامه اینقدر پراکنده صحبت میکرد اینقدراز تکه کلام لاکن وبنابراین استفاده میکرد که من بعنوان یه مخاطب واقعا خسته شدم که جمله رو تموم نکرده میرفت سراغ جمله بعدی این جا دقیقا اهمیت فن بیان رو نشون میده که زمانی شما خوب صحبت میکنید مخطب شما نه تنها گذز زمان رو متوجه نمیشه بلکه لذت هم میبره ونکته بعدی اینکه فن بیان ذاتی نیست بلکه میشه از طریق اموزش هم مهارت کلامی روهم دید .من این رو به عینه دیدم شخصی مهمان برنامه تلویزیون بود وزمانی گفتگوی مجری با مهمان برنامه تمام شد مجری روبه مهمان گفتن شما خیلی خوب صحبت میکنید مهمان هم در جواب گفتن بله چون من دو سال کلاس فن بیان رفتم

  پاسخ دادن
 6. سلمان عربی

  انگیزه دقیقا همون سوختی هست که نباشه اگه همه چی هم اوکی باشه باز هم ب موفقیت نمی‌رسیم ولی هر چی انگیزمون بالا تر ناخالصیش کمتر باشه رسیدن به هدفمون سریع تر

  پاسخ دادن
 7. کوثرزارع پور

  سلام وعرض ادب وخسته نباشیدبه گام برتری هامقاله خوبی بودمن خودم ازوقتی که باشمااشناشدم انگیزه وانرژیم بالارفته استادمصطفایی عزیزشماانقدپرانرژی هستیدکه من تامی بینم یکم کم انرژی شدم زودبه پیجتون سرمیزنم ودوباره انرژی میگیرم ولی هیچوقت انگیرموازدست ندادم چون یه جمله ای هست که میگه هرموقع ناامیدشدی به راهی که تاالان اومدی نگاه کن ومن وقتی به پشت سرم نگاه میکنم که چه سختی هایی روکشیدم که به اینجابرسم دیگه باقدرت بیشتری پامیشم واین توذهن من حک شده که شماساخته ی افکارخویش هستیدوخواستن توانستن هستیدبرای همین انگیزه من روزبه روزافزایش پیدامیکنه وبااشناشدن باشماوتیمتون من انگیزم بیشترهم میشه😊

  پاسخ دادن
 8. ایمان رضایی

  مثل همیشه یه مقاله مثبت و تاثیر گذار با راه کار های اصولی.ولی به نظر من رقابتی کردن کارها رو هم به راهکار های افزایش انگیزه اضافه کنید. نمونه بارزش رقابت مسی و رونالدو که انگیزشون رو صد برابر کرد و ده سال تمام همه ی جوایز فردی فوتبال بین این دونفر دست به دست شد

  پاسخ دادن
 9. محمدضاکاظمی

  سلام . واقعا مقاله خوب و تاثیر گذاریه چون عکس نوشته های مناسب و زیبایی داره و واقعا عکس خیلی تو یادگیری تاثیر گذاره . فایل های صوتی هم عالین چون یه وقتی هست خواننده حال خوندن ندارن بخاطر همین فایل صوتی گزینه خیلی خوبیه.

  پاسخ دادن
 10. فروغ نادری

  سلام ممنون عالی بود
  خیلی کسل و بی حوصله بودم با خوندن این مطلب انرژی گرفتم

  پاسخ دادن
 11. زهره خلجی

  امیدوارم حال دلتون نورانی باشه
  بالا و پایین شدن احساسات ما گاهی به نفع و گاهی به ضرر ما هستند . زمانی که آلارم احساسات ما چراغ قرمز نشان میدهد باید توقف کنیم و مروری کوتاه بر همه ی چیزهایی که گذشته داشته باشیم و دلیل روشن شدن این چراغ را پیدا کنیم و با استراحتی کوتاه قوای از دست رفته ی خود را بدست آوریم .
  اما باید حواسمان به زمانی هم این احساسات در بالاترین حد خود قرار دارد باشیم چون میتواند به خاطر لحظه ای اشتیاق و هیجانی گذرا ، در مسیری رود که نه تنها تمام قوای روحی و جسمی خود را از دست میدهیم بلکه بازسازی خود و ادامه ی راه یا شروع مسیری جدید را برایمان سخت و دشوار خواهد کرد .

  پاسخ دادن
 12. anosha aliniyafard

  سلام و وقت بخیر خدمت شما استاد فرهیخته و تمام گام برتری ها

  کمال تشکر دارم بابت توضیحات و تمرینات تکنیکی و فوق العادتون.
  کلمه انگیزه به تنهایی خودش به انسان انگیزه میده. بابت اینکه فرموده بودید اگه به هدفی که میخواید برسید زمانش طولانی بشه خودتون رو نبازید من همیشه شعارم اینه دقیقا لحظه ای که تصمیم میگیری از هدفت دست بکشی از همیشه بهش نزدیکتری ، پس دوست عزیزم جا نزن✋🏻

  پاسخ دادن
 13. هانیه رحیم زاده

  سلام وقتتون بخیر☺️🌸
  بسیار لذت بردم از خواندن این مقاله❣
  متشکرم ازتون🌷🌸
  من بطور کلی دختر با انگیزه ای و همچنین با اراده ای هستم💪🏻. مخصوصا زمان هایی که هدفی مشخص کردم برای خودم (وقتی میدونم از زندگی چی میخوام با سرعت و بی وقفه برایش تلاش میکنم)
  جملات انگیزشی فوق العاده به من انگیزه میدن🥰 برای مثال زمان هایی که احساس خواب آلودگی میکنم با این جمله(رویا چیزی نیست که تو خواب ببینی رویا چیزیه که نزاره بخوابی📚🎯)از خوابیدن صرف نظر میکنم.😴⛔️
  همه ی روش هایی که شما گفتید برای ایجاد انگیزه کاملا درست هست‌👌🏻 . به نظر من بهتره توی زندگیمون شخصی و داشته باشیم که دیدنش بهمون انگیزه بده🧿👌. برای مثال من خودم هر وقت مامانم رو میبینم که چه قدر داره تلاش میکنه واسه من اندازه یه دنیا انگیزه میگیرم و به خودم میگمNever give up 🤓💯
  و اینکه با خواندن این مقاله تصمیم گرفتم کتابچه موفقیت درست کنم که بتونم پر قدرت تر ادامه بدم😅🎯
  مجدد تشکر میکنم بابت مقاله عالیتون🌸🎀

  پاسخ دادن
 14. سید مهدی هاشمی

  سلام وقتتون بخیر باشه
  اینکه تمام مقاله بصورت متن نیست و گاهی از ویس و کلیپ تصویری استفاده میشه واقعا عالیه
  جملات انگیزشی هم که دیدم انرژیم رو مضاعف کرد (حتما باید از این جمله ها بنویسیم و اطرافمون قرار بدیم تا در مواقع بی انگیزگی حالمون رو خوب کنه😊)
  بی انگیزه شدن در راه یک چیز طبیعیه ما باید کنترلش کنیم👌

  پاسخ دادن
 15. محمدمهدی آباده

  به نام مناسب ترین واژه ها
  به رسم محبت به نام خدا

  سلام استاد عزیز
  به نظر من هر کس باید عوامل بی انگیره شدن خودش رو شناسایی کنه و در پی یافتن راه حل اونا باشه تا در مواقع لزوم ، سردرگم نشه.
  فقط یک نکته کافیه از این مقاله بی نظیر یاد بگیرم و اون :
  انگیزه برا انسان مثل سوخته برا خودرو
  پس همیشه باید سوخت ماشینم رو فول کنم .

  پاسخ دادن
 16. دانیال احمدی

  مقاله عالی بود.
  هروقت تصمیم به انجام کاری گرفته باشیم ابتدا باید علاقه مون رو نسبت به آن در نظر بگیریم و انگیزه ی انجام آن کار برای رسیدن به هدفی معین و برای رسیدن به آن انگیزه خود را بالاتر ببریم.

  پاسخ دادن
 17. سوسن ملک شاهی

  راجع به کتاب اثر مرکب زیاد شنیده بودم ولی وقتی شما استاد گرانقدر هم پیشنهاد داده بودید دیگه بدون معطلی همین امروز تهیه اش کردم و الان می خوام خوندنش رو شروع کنم
  بازم ممنون از مجموعه گام برتر که روشنایی بخش مسیر موفقیت ما هست.

  پاسخ دادن
 18. سوسن ملک شاهی

  سلام وقت بخیر
  من در تمام مراحل زندگیم آدم با انگیزه ای بودم و هستم و همیشه نیروی شروع کننده و ادامه دهنده درونم وجود داشته ولی با مطالعه این مقاله متوجه شدم که اگر تا به امروز موفقیتی رو که مدنظرم بوده و بهش دست پیدا نکردم این بوده که هدفم رو به صورت دقیق مشخص نکرده بودم و به صورت کلی هدف مشخص کرده بودم ولی از وقتی جایگاهی رو که قراره بهش برسم دقیقا متصور میشم مسیر هم خود به خود کاملا مشخص میشه و انگیزه هم که وجود داره پس ۵۰ درصد قضیه حل میشه واقعا از این مقالات جامع میشه ریز ترین ایراداتی که به کارمون وارده رو متوجه شد و برطرف کرد ، و یک انتقاد کوچک هم دارم این که از دیدگاه من توضیحات بسیار زیاد هست و اگر اندکی مختصر بشه راحت تر میشه حق مطلب رو درک کرد.
  ممنون پایدار باشید.

  پاسخ دادن
 19. زهرا وطن پور

  بسیار کامل در مورد بحث خیلی بارز و مهم انگیزش توضیح دادین و خیلی کاربردی بود حتی هنگام خوندن هم انرژی من افزایش می یافت ممنون از مطالب مفید شما

  پاسخ دادن
 20. انسیه میرزایی

  سلام وقتتون بخیر
  مقاله از هر حیث جامع و کامل بود و واقعا نکته ای باقی نمیمونه که بخوام عرض کنم،فقط همینکه همه واقعا باید به این موضوع واقف بشیم که انگیزه مانند غذاست برای شروع و ادامه مسیر حرکت به سمت اهداف چه بسیار افرادی که در ۹۹درصدی راه هدف بی انگیزه شده و رها میکنند در صورتیکه تنها یک درصد تا غایت نهایی فاصله داشتند،اول به خودم و بعد دوستان عزیزم عرض میکنم که همیشه و همیشه این خودتون هستید که میتونید به خودتون انگیزه بدید ،بنده خودم بارها و بارها بی انگیزه و ناامید شدم خانواده و همسرم بارها خواستند که به من انگیزه بدهند اما نتیجه ای نمیگرفتند و هربار این خودم بودم که دوباره شروع کردم با گفتگوی درونی خودم رو آروم کردم و انرژی مضاعفی برای ادامه راه پیدا کردم ،پس به خودتون و اهدافتون انرژی بدید و عشق بورزید😊

  پاسخ دادن
 21. محمدحسین دلالزاده

  سلام علیکم

  دقیق و بسیار جامع بود واقعا دست مریزاد
  فقط یه نکته ای رو در مورد بی انگیزگی عرض میکنم
  وقتی ما انتخاب های نادرست و نابجا داشته باشیم و تحت تاثیر حرف های منفی و به اصطلاح نفوس بد اطرافیان و جامعه و اخبار منفی باشیم و توقعات عجیب و غریب از خودمون در ابتدای مسیر داشته باشیم. و ندانیم به چه چیزی علاقه داریم قطعا به بیراهه میریم و در آخر وقتی به هیچ نتیجه ای نرسیدیم، ناامید و بی انگیزه میشیم و در آخر حتی احتمال افسردگی هم بالا می‌ره پس ما با کمی آموزش و فیلتر کردن منابع منفی اطرافمون و دوستی با افراد پر انرژی و جستجوی کار های مورد علاقه مون میتونیم به بمب انرژی تبدیل شویم.

  ممنون از همراهی شما دوستان عزیز.

  پر انرژی و شاد باشید یا علی مدد🧡💛🧡

  پاسخ دادن
 22. محمدحسین دلالزاده

  سلام علیکم

  دقیق و بسیار جامع بود واقعا دست مریزاد
  فقط یه نکته ای رو در مورد بی انگیزگی عرض میکنم
  وقتی ما انتخاب های نادرست و نابجا داشته باشیم و تحت تاثیر حرف های منفی و به اصطلاح نفوس بد اطرافیان و جامعه و اخبار منفی باشیم و توقعات عجیب و غریب از خودمون در ابتدای مسیر داشته باشیم. و ندانیم به چه چیزی علاقه داریم قطعا به بیراهه میریم و در آخر وقتی به هیچ نتیجه ای نرسیدیم، ناامید و بی انگیزه میشیم پدر آخر حتی احتمال افسردگی هم بالا می‌ره پس ما با کمی آموزش و فیلتر کردن منابع منفی اطرافمون و دوستی با فرهاد پر انرژی و جستجوی کار های مورد علاقه میتونیم به بمب انرژی تبدیل شویم.

  ممنون از همراهی شما دوستان عزیز.

  پر انرژی و شاد باشید یا علی مدد🧡💛🧡

  پاسخ دادن
 23. علی مرادی

  از نظر من انگیزه مهمترین عامل برای انجام هر کاری هست . این انگیزه به علاقه خیلی مربوط هست مثلا در دوران مدرسه از درسی که خوشمان نمی آمد انگیزه مطالعه آن را هم نداشتیم و نمره کمتری می گرفتیم و دوست نداشتیم در آن کلاس باشیم .راه های فوق العاده ای در مقاله بالا در جهت انگیزه داشتند عنوان شد به نظر من خواندن کتاب های موفقیت خیلی تاثیر در انگیزه ما می گذارد و من همواره با مطالعه این نوع کتاب ها و همچنین با گوش دادن به صوت های انگیزشی انگیزه خودم را بالا میبرم .

  پاسخ دادن
 24. فاطمه مرشدلو

  به نام آنکه هستی نام از او یافت

  فلک جنبش زمین آرام از او یافت

  همه انسان ها برای حرکت و شروع نیاز به یک نیرویی فوق العاده دارند دقیقا مثل دنده یک ماشین که برای حرکت نیروی زیادی وارد می‌کند و بعد از آن راحت تر سرعت گرفته و به مسیر خود ادامه می‌دهد.
  انسان ها هم وقتی بدانند پایان کار و هدفی برای آنها نتیجه ای به دنبال دارد دلیل و انرژی و انگیزهٔ لازم را پیدا خواهند کردو بهترین کار دیدن الگوها و افراد موفق در حوزه کاری و هدف خودشان است.
  و باید حرکت و مسیر و انجام هدف را وظیفه خود بدانند و و با برداشتن قدم اول و حرکت کردن خداوند مسیر را برای رسیدن به هدف را بر آنها آشکار خواهد کرد. با دیدن خود بر روی قله و توجه و تمرکز بر رسیدن به هدف تمام موانع و مشکلات پیش رو را حل خواهد کرد و با عشق و لذت به مسیر ادامه خواهد داد و موفق خواهد شد.

  با آرزوی موفقیت و رسیدن به قله برای تمامی دوستان
  و تشکر و از تیم پرانرژی گام برتر

  پاسخ دادن
 25. عرفان رحیمی

  سلام بسیار عالی
  نکته دقیق اینجاست که اکثر آدم ها در پی انگیزه های بیرونی اند در حالیکه انگیزه های بیرونی موقتی و گذرا هستند. اون چیزی که خیلی بیشتر به کار ما میاد ساخت انگیزه های درونی هست.

  پاسخ دادن
 26. محمدرضا بانشی

  سلام و درود خدمت شما گام برتری ها به نظر من انگیزه مثل توپ فوتبال هست اگر توپ تو زمین چمن نباشه اصلا بازی برگزار نمیشه پس نتیجه میگیریم که اگر انگیزه نباشه انسان به سمت اهداف خود نمیره و موفق نمیشه پس باید همیشه در همه حال انگیزه خود رو تقویت کنیم تا به درجه های بالا و موفقیت برسیم و دریک کلمه علاقه خودرا پیدا کن تا انگیزه خودشو نشون بده
  و به قول شاعر تا رنج تحمل نکنی گنج نبینی تا شب نرود صبح پدیدار نباشد.

  پاسخ دادن
 27. حمید رضا دانه گاه

  سلام درود
  یه نظر من انگیزه مهم ترین عامل در شروع و به پایان رساندن کار های است که شروع می کنیم به بهترین صورت و اگه انگیزه نداشته باشیم انگاره دیگه انرژی حرکت کردن رو نداریم و خیلی بی حالیم
  مثلا من خودم قبلا هر کاری رو شروع می کردن به دلیل نداشتن انگیز از ادامه دادن ان منصرف می شدن و یا کار یا فعالیت رو درست و عالی انجام نمی دادن از اینجا به بمن هر کاری رو تلاش می کنم با انگیزه شروع کنم و پیش نهاد می کنم به همه کسانی که این پیام را می خوانند اول درشروع کاز یه هدف برای خودت بگذاری که به شما انگیزه بده بری شروع کار و ادامه آن و عامل دیگر هم مو جب انگیز می شوند.
  با تشکر از استاد مجتبی مصطفی و مجموعه گام برتر ودوستانی که دارن این مقاله رو می خوانند

  پاسخ دادن
 28. منصور

  منصور صدری خیلی خوب بود ولی حجمش زیاده

  پاسخ دادن
 29. سعید

  خیلی خوب بود و حالمو خیلی خوب کرد.ممنونم ازتون

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر لطفتون دوست عزیز. خوشحالیم که تونستیم بهتون کمک کنیم

 30. mahsa

  سلام. این راه ها برای افزایش انگیزه درس خوندن هم موثره؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله دوست عزیز؛ اما اگه میخواید راه های تخصصی تری در این رابطه بدونید، حتماً مقاله راه های افزایش انگیزه درس خواندن را هم مطالعه کنید.

   موفق باشید

 31. ابراهیم

  سلام نقش انگیزه در ادامه زندگی و ادامه راه کسب و کار بسیار امری حیاتی و باارزش هست و نباید به راحتی از اون گذشته و من هر وقت بی انگیزه بشم اول به جملات و فیلم های انگیزشی روی میارم و سعی کردم هر روز قبل از کارم و هر کاری که می‌خوام انجام بدم اول یه فیلم انگیزشی و کلیپ انگیزشی و شاد ببینم و گوش کنم و بعد کارم را شروع میکنم و در ادامه برای ایجاد انگیزه به مطالعه و تفریح و گشت و گذار با خانواده حتما انجام میدم و مواردی از این قبیل .پس دوستان بحث انگیزه دست کم نگیرید که بشدت حیاتی و مهم هست برای همه کارهای روزانه همه ما

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از این نظر درجه یکتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 32. سمیه نوری

  بله کاملا درسته… من در مسیر تغییر و رسیدن به هدفم بارها بی انگیزه شدم و به (آخرش ک چی؟) رسیدم …اما بعد از کمی استراحت و گفتگوهای ذهنی دیدم ک هدفم بسیار بزرگتر از این بی انگیزه گی هاست و دوباره سر پا شدم و با قدرت جلو رفتم خداروشکر.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 33. محدثه صباحی

  بسیار عالی و کاربردی بود. به نظرم انگیزه چیزیه که مدام احتیاج به تمدید داره. خیلی ممنون از زحماتتون. خسته نباشید….

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظرتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 34. محمدجواد زارعی

  خیلی عالی بود
  من فقط با خوندن این مقاله انگیزه گرفتم و با اجرای روش های اون قطعا نتایج فوق العاده ای بدست خواهم آورد
  ما انسان ها هر چقدر هم که هدف داشته باشیم اما انگیزه نداشته باشیم باز هم به اهداف هود نمیرسیم
  متاسفانه یکی از مشکلات بی انگیزگی در بین انسان اینه که از انگیزه های درونی فاصله گرفته و مدام چشم به انگیزه های بیرونی بستن و به همین خاطره که با یک اتفاق در خانواده ، در شهر و یا در کشور همه بی انگیزه شده و مسیر موفقیت خودشون رو رها میکنن . اگه فقط به انگیزه های درونی توجه کنیم و به اون ها ارزش بدیم و قدرت اون ها رو بیشتر کنیم . حتی زمانی که بی انگیزه هم میشیم با قدرت به مسیر برمیگردیم
  یکی از بهترین راه کار برای افزایش انگیزه یادآوری موفقیت های کوچک هست
  چون موفقیت های کوچک به ما این رو یادآوری میکنه که اگه شما قبلا کاری رو با موفقیت انجام دادید باز هم میتونید

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر کامل و عالیتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 35. ر. نژادشجاعی

  باسلام خدمت شما؛
  ممنون از مقاله خوبتون…
  برای رسیدن به موفقیت باید همیشه خودمون رو باانگیزه و پرانرژی نگه داریم و این مستلزم اینه که از بین دوراهی زندگی راه درست رو انتخاب کرده باشیم و درمسیر راه هم از چراغ راهی برای بهتر و زودتر رسیدن به هدفمون استفاده کنیم …
  این انگیزه س که باعث میشه ما روز به روز به هدفمون نزدیک تر بشیم و برای رسیدن به اون تلاش کنیم اگه تمام امکانات هم داشته باشیم بدون انگیزه اصلا حرکت نمیکنیم …

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر خوبتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 36. بیتا محمدیان

  مقاله ی بسیار جذاب و تاثیر گذار بود به نظر من هر شخصی برای رسیدن به هدف و موفقیت اول باید تصمیم بگیرد بعد باید به درستی آن باور و اعتقاد داشته باشد و در مرحله ی بعد باید تلاش خودش را بکند تا به اهدافش برسد و از شکست نترسد و قدرت ریسک پذیری درست و عاقلانه برای رسیدن به هدف را داشته باشد حالا همه چیز آماده هست باید پایش را روی پدال گاز حرکت بگذارد و عاقلانه در مسیر موفقیت بر طبق نقشه ی مسیر برود تا به نقطه ی امن موفقیت برسد .

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون از نظر خوب شما

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 37. رقیه کریمی

  سلام. اگر ما بتوانیم با توجه به استعدادها و علاقه هایی که داریم هدف را مشخص کنیم در این صورت با انگیزه و با انرژی به سمت رسیدن به هدف حرکت میکنیم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله حتما همین طوره

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 38. mani

  مقاله خیلی خوبی بود. ولی هنوزم که هنوز هست، تفاوت انگیزه و هدف را نمی‌دانم. مدت زیادی را صرف این قضیه کرده‌ام اما جواب خوبی نگرفته‌ام. لطفاً می‌شود راهنمایی کنید من را؟

  پاسخ دادن
  1. محمدرضا شهری | پشتیبانی گام برتر

   سلام بر شما دوست عزیز. بله چرا که نشود. تفاوت هدف با انگیزه در این است که هدف تصمیمی است که شما می‌گیرید تا در طی مدت زمانی که به صورت فرضی برای خودتان تعیین کرده‌اید به آن برسید. اما در رابطه با انگیزه باید بگوییم به عبارتی همان عاملی است که شما را به سمت هدفتان هل می‌دهد.

 39. زهرا علامی

  من وقتی بی انگیزه میشم میخوابم😝😂

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   اینم راهکار مخصوص به خودتونه

   اگه واقعا کمکتون میکنه خب چه بهتر…خیلی راحت میتونید انگیزه تون رو افزایش بدید

 40. evergreen

  سلام من قصد دارم یه فیلم انگیزشی درست کنم میتونم از مقاله شما استفاده کنم؟؟

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام دوست عزیز

   بله حتما؛ مشکلی نیست

   موفق باشید

 41. Mostafa011

  با سلام
  لطفا در این زمینه کتاب معرفی کنید

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز

   برای افزایش انگیزه، معمولاً بهترین کتاب ها، کتاب های روانشناسی و موفقیت هستند. این کتاب ها می تونن کمک بسیار زیادی در این زمینه به شما بکنن.

   توی مقاله مجزایی که در همین رابطه براتون نوشتیم، 20 مورد از بهترین این کتاب ها رو بهتون معرفی کردیم که پیشنهاد میکنم برای آشنایی بهتر و بیشتر با این کتاب ها، حتما اون مقاله رو مطالعه کنید. برای مطالعه مقاله، روی کلمه کتاب های روانشناسی و موفقیت کلیک کنید.

   موفق باشید…

 42. رقیه کریمی

  سلام انسان بون انگیزه مثل ماشین بدون موتور می مونه که قادر به حرکت کردن نیست

  پاسخ دادن
 43. منیر سادات حسینی

  ممنون خیلی عالی بود
  به خیلی چیزها دقت نداشتم که تو مقاله خوبتون اورده بودید برای من خیلی عالی بود

  پاسخ دادن
  1. ممنون از همراهی شما خانم حسینی عزیز
   براتون بهترین ها رو آرزو داریم

 44. صغری تیموری

  سلام نوشتن اهداف وبرنامه ریزی کردن درراستای رسیدن به اهداف مورد نظر به ما کمک میکند درهمه عرصه های زندگی فردی موفق باشیم.ممنونم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   بله کاملاً درسته
   ممنون از شما

 45. مهدوی

  سلام.مقاله خوبی بود .بعضی اوقات انگیزه هست ومراحل هم خوب طی میشه ولی فراموش میشه که انسان هستیم امکان خسته وبیماری وغیره …. هست از برنامه وانگیزه دور میشم ودیگه کار پیش نمیره وچه باید کرد؟ ممنون.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   در اینجور موقع نیاز هست به خودتون و ذهنتون کمی استراحت بدین ، همونطور که جسم شما در اثر فعالیت زیاد خسته میشه ذهنتون هم اگر بیش از حد درگیر مسائل باشه شما دچار چنین احساسی میشین
   ممنون از شما

 46. صفری

  سلام
  بنظرم مقاله بسیار خوب و پر محتوایی بود این مقاله و پر از نکات کاربردی. خیلی وقتا در مسیر موفقیت دچار نا امیدی میشم و بی انگیزه ولی یاد حرف استاد می افتم ک فرمودن هر وقت دچار سردرگمی و یاس شدی پاشو فقط یه کاری بکن دوباره بهم انگیزه میده این نکته. بسیار ممنون بابت همه مقاله هاتون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس از همراهی شما

 47. ناشناس

  سلام ممنون از مقاله پربارتون

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از شما

 48. کیانمهر

  سلام من آدمهای متفی خیلی ازم انرژی میگیرند وهمیشه آدمهای موفق رو مثل بت میکنم تو ذهنم واذیت میشم ممنون که راهنمایی کردید

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از توجه شما

 49. Pariya_amirpor

  عالی بود بسیار کاربردی ممنون

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما

 50. فیروزه حاجی قنبری

  انگیزه موتور ی هست که انسان رو به حرکت وا می داره اگه انگیزه ای در کار نباشه حال و حوصله اون کار هم نمیاد و اشتیاق سوزان نشانه انگیزه هستش و پیگیری مداوم کاری‌.نگرش مثبت به یک کاری و به خودمون،انگیزه را زیاد می کنه

  پاسخ دادن
  1. سپاس گزارم

 51. سمیه قریشی

  سلام ممنون از زحماتتون خانم تیموری عزیز
  پیشنهاد کتابچه عالی بود خیلی متشکرم

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از همراهی شما خانم قریشی عزیز

 52. حمیده فعال

  مطالب بسیار خوب و مفیدی بود به نظر من گاهی تشخیص انگیزه درونی از بیرونی سخت می شود من معمولا به خودم جایزه نمی دهم چون چیزهای زیادی مرا خیلی خوشحال نمی کند

  پاسخ دادن
  1. سلام
   حتماً با دقت و هوشمندی به دنبال انگیزه خودتون باشید
   متشکرم

 53. معصومه شاهری

  سلام.درراه موفقیت همراهفعال وپرانرژی انسان رو با انگیزه نگه میداره .خدا دوستان خوب رو حفظ کنه.خیلی عالی بود.سپاس

  پاسخ دادن
  1. سلام
   سپاس از همراهی شما خانم شاهری عزیز

 54. nemati

  درود بر شماااا☺

  مقالتوووون سرشار از مطالب مفید بود واقعا دس مریزااااد ???❣?????❣?☘?????

  پاسخ دادن
  1. ممنون از شما کاربر گرامی

 55. فرهان

  سلام.
  بنابراین با این توضیحاتی که گفته شده می تونیم بگیم که یکی از مهم ترین ملاک های موفقیت داشتن انگیزه است، با داشتن انگیزه راحت تر میتونیم در مسیر رسیدن به اهداف مون قدم برداریم. مرسی.

  پاسخ دادن
  1. سلام
   کاملا درسته
   ممنون از شما

 56. سمیه تیموری

  ممنون خانم تیموری
  خیلی استفاده کردم
  مطالب خیلی مفید و کاربردی است
  با شرکت در کلاس های گام برتر من روز به روز انگیزه ام نسبت به کارهام بالاتر رفته ممنون از گروه خیلی خوبتون ?????

  پاسخ دادن
  1. چقدر خوشحالیم و باعث افتخار تیم ماست
   براتون بهترین هارو آرزو می کنیم
   موفق و سربلند باشید

 57. سهیلا کریمی

  انگیزه دقیقا همون چیزیه که باعث میشه از شکست هامون تو هر زمینه ای , درس بگیریم و متوقفمون نکنه . حتی شده تو مسیرمون سنگ انداخته شه .در کل اگه. انگیزه نباشه , کارهامون با شکست مواجه میشه و این شکستها تلخ خواهند بود بطوریکه توکوتاه مدت ازشون. دست میکشیم . اما انگیزه باعث میشه , تمدیدشون کنیم و بازسازیشون کنیم در جهت رشد چیزی که ازش درس گرفتیم . متشکر بابت مقالتون ?

  پاسخ دادن
  1. کاملا درسته
   ممنون از شما کاربر گرامی

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image