نرم افزار برنامه ریزی

مبحث برنامه ریزی همیشه یکی از مهم ترین مباحثی بوده که اکثر افراد، خصوصاً اشخاصی که به دنبال پیشرفت هستند، نسبت به آن ابراز نگرانی می کنند. دلیل این نگرانی ها نیز واضح است؛ اغلب افراد وقتی برنامه ریزی خود را انجام می دهند دچار یک مشکل کاملاً مشترک هستند و آن چیزی نیست جز اینکه مرتب مسائلی را فراموش می کنند و یا اینکه دیرتر از زمان تعیین شده آنها را به خاطر می آورند. یکی از اتفاقات خوبی که در طی سالهای اخیر رخ داده است، ورود اپلیکیشن ها و برنامه های مخصوص انجام برنامه ریزی روزانه به بازار بوده است. این اپلیکیشن ها اغلب به راحتی بر روی تلفن همراه افراد و یا رایانه شخصی آنها قابل نصب هستند و می توان به سادگی از مزایای آنها بهره مند شد.در این مقاله قصد داریم به معرفی تعدادی از این نرم افزار برنامه ریزی های فوق العاده بپردازیم و شیوه کارکرد آنها را نیز تا حدودی برای شما توضیح دهیم تا در نهایت برنامه‌ریزی دقیق و موثری را برای خود انجام دهید. این نرم افزارها عبارتند از:

  • واندر لیست
  • گوگل کلندر
  • تلو
  • تسکولو

۱. واندر لیست

واندرلیست یکی از نرم افزارهای محبوب در حوزه برنامه‌ریزی است. که طبیعتاً می توان گفت اغلب افراد تا حدودی با آن آشنایی دارند. این نرم افزار دارای قابلیت های بسیار زیادی است که در کنار کاربرد آسان توانسته از آن یک نرم افزار محبوب و قابل اطمینان بسازد. این  نرم‌افزار توسط یک تیم آلمانی طراحی و روانه بازار شده است. درادامه تعدادی از ویژگی های جذاب این نرم‌افزار را با هم بررسی می کنیم تا بیشتر متوجه علت محبوبیت آن شوید.

مناسب برای تمام سیستم عامل ها

خوشبختانه تیم طراحی نرم افزار واندرلیست در این حوزه بسیار قوی عمل کرده‌اند. این نرم‌افزار برای تمام سیستم عامل های موجود در بازار قابلیت اجرا دارد. به عبارت دیگر تلفن همراه شما دارای هر نوع سیستم عاملی که باشد، می توانید به سادگی از این نرم افزار استفاده کنید. به علاوه این ویژگی مثبت را نیز دارد که می توانید آن را بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید..یعنی نسخه دسکتاپ برنامه نیز در دسترس است.بدو ن شک این یکی از ویژگی‌های بسیار عالی این نرم‌افزار محسوب می شود. چرا که مشکل اصلی بسیاری از برنامه های موجود در بازار این است که برای سیستم عامل های خاصی طراحی شده اند و تمام افراد نمی توانند از آنها بهره ببرند.


در ادامه بخوانید: بهترین تکنیک های برنامه ریزی روزانه


قابلیت اشتراک گذاری با دیگران

یکی دیگر از ویژگی های جذاب نرم افزار واندرلیست قابلیت اشتراک گذاری کارها با سایر افراد است. به عنوان مثال اگر شما به عنوان یک سرگروه و یا مدیر یک مجموعه در حال فعالیت هستید، میتوانید به سادگی کارهای مورد نظر خود را با افراد خاصی که مد نظر دارید به اشتراک بگذارید. در واقع علاوه بر اینکه خود شما برنامه کارها را تحت نظر دارید، میتوانید با کمترین زحمت آنها را به دیگران نیز انتقال دهید. البته نگران نباشید تنها افرادی که شما مشخص کنید، می توانند به برنامه کارها دسترسی داشته باشند. به علاوه این قابلیت برای شما وجود دارد که بتوانید در زیر فعالیت های مورد نظر، نکته های مهم را یادداشت کنید و دوستانتان نیز آنها را ببینند و یا این که درباره انجام فعالیت با یکدیگر گفت و گو کنید.

پشتیبانی قوی از فارسی و قابلیت اتصال به تقویم گوگل

پشتیبانی بسیار خوب و قوی از زبان فارسی و قابلیت اتصال به تقویم گوگل از ویژگی‌های مهم و کاربردی دیگر این نرم‌افزار هستند. البته اگر قصد دارید به صورت فارسی و انگلیسی از نرم افزار استفاده کنید، تلفن همراه گزینه بهتری برای انجام این کار خواهد بود. به علاوه با اتصال به تقویم گوگل تاریخ نیز همیشه برای شما به روز خواهد بود.

 کار کردن با این نرم افزار بسیار ساده است. و هر کسی با کمی کنجکاوی می‌تواند به راحتی از آن استفاده کند. نیازی به آموزش تخصصی ندارد و به راحتی برای همه افراد قابل استفاده است.

نرم افزار برنامه ریزی واندر لیست
نرم افزار برنامه ریزی واندر لیست

2. نرم افزار گوگل کلندر

از نرم‌افزارهای بسیار کاربردی که اکثر افراد بر روی آن اتفاق نظر دارند، نرم افزار گوگل کلندر یا همان تقویم گوگل است. این برنامه با طراحی بسیار زیبا و خاص و همینطور کاربرد بسیار آسان به شما کمک می کند تا بتوانید به سادگی و در کوتاهترین زمان ممکن برنامه‌ریزی‌های خود را انجام دهید. اکثر افرادی که از این برنامه استفاده می کنند، بر این عقیده هستند که این برنامه یکی از قویترین و بهترین برنامه های موجود در بازار است  که می‌توان برای یک برنامه ریزی حرفه ای و همه جانبه از آن استفاده کرد. برنامه کاری، تفریحی، قرار ملاقات ها و هر چیز دیگری که نیاز دارید در زمانهای مشخص انجام دهید، همگی توسط این برنامه قابل برنامه ریزی و اجرا هستند.

قابلیت اتصال به تمام برنامه های گوگل

این نرم افزار می تواند به سادگی با تمام نرم افزارها و برنامه های زیر مجموعه گوگل اتصال برقرار کند و به این ترتیب برای شما این موقعیت را فراهم می کند تا بتوانید از تمام امکانات یکجا بهره مند شوید. شاید برایتان جالب باشد که با متصل شدن به ایمیل شما، تمامی پروازها، برنامه های مهم و هر چیز دیگری که در ایمیل وجود دارد، برای شما داخل برنامه یادآوری می کند. احتمال فراموش کردن و یا تعویق در برنامه ها با استفاده از این نرم افزار تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و شاید بتوان گفت حتی به صفر می‌رسد.


در ادامه بخوانید: برنامه ریزی روزانه برای نوجوانان


امکان برنامه ریزی خودکار

خیلی وقتها مشکل اصلی ما نحوه برنامه‌ریزی کردن است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید نرم افزار گوگل کلندر این مشکل را به صورت کاملا حرفه ای برای شما مدیریت و رفع می کند. به عنوان مثال شما اهدافی را که مد نظر دارید و کارهایی که مایلید انجام دهید، وارد برنامه می کنید. اتفاقی که می‌افتد به این شکل است که برنامه به صورت خودکار برای شما یک برنامه ریزی پیشنهادی انجام می دهد که شما می توانید از آن استفاده کنید. به علاوه همه جزئیات دیگری که باید در حین برنامه‌ریزی به آنها نیز پرداخته شود، برای شما لحاظ می کند. قطعاً شما هم با من هم عقیده هستید که این یک ویژگی منحصر به فرد و بسیار جذاب است.

امکان اضافه کردن فایل های پیوست، مشخص کردن کار ها با رنگ های متفاوت، اتصال با سایر برنامه های داخل تلفن همراه و چندین ویژگی دیگر نیز جزو قابلیت های بسیار کاربردی این نرم افزار هستند که می توانند شما را برای استفاده از آن ترغیب کنند.

نرم افزار برنامه ریزی گوگل کلندر
نرم افزار برنامه ریزی گوگل کلندر

3. نرم افزار مدیریت برنامه ترلو

برخلاف نرم‌افزارهای بسیار پیچیده و یا بلعکس نرم افزارهای بسیار پیش پا افتاده و سطحی با امکانات محدود، ترلو یکی از بهترین نرم افزارها برای مدیریت برنامه های کاری میباشد. در اصل شاید بتوان گفت استفاده از ترلو دقیقاً مانند این است که شما یک تخته وایت برد که بر روی آن بخش های مختلف برنامه خود را یادداشت کرده اید، وارد تلفن همراه خود نمایید. دقیقا برای شما مانند یک تخته وایت برد عمل می کند با این تفاوت که شما میتوانید تمام مراحل پیشرفت هر پروژه را در ترلو مشاهده کنید. و هر زمان نیز  لازم باشد، می تواند برنامه های به تعویق افتاده و یا کارهایی که نیاز است، انجام شوند به شما یادآوری کند.در واقع شاید بتوان گفت این نرم‌افزار یک گزینه بسیار عالی برای همه افرادی است که دوست دارند، فعالیتهای گروهی خود را به صورت کاملاً دقیق و لحظه به لحظه پیش ببرند.

همیشه و همه جا

یکی از ویژگی های بسیار جذاب نرم افزار ترلو این است که برای شما این امکان را فراهم کرده تا بتوانید درباره هر موضوعی با هر تعدادی از افراد که مایل هستید گفت‌وگو داشته باشید. فرقی نمی کند موضوع مورد بحث  درباره یک پروژه چند صد نفری باشد و یا درباره یک موضوع کاملاً خانوادگی. میتوانید افراد را وارد آن کنید. با خیال راحت با آنها به بحث و گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازید. یعنی در کنار این که برنامه های خود را به سمت جلو پیش می‌برید و همزمان همه آنها را در تیر رس خود دارید، می توانید با افراد مختلف بحث و تبادل نظر نیز انجام دهید. می توانید آنها را به گفت و گو دعوت کنید. فایل هایی که مد نظر دارید، برای آنها ارسال کنید و قابلیت های نامحدود دیگر که این نرم‌افزار را به یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین ها تبدیل کرده است.


در ادامه بخوانید: روش های برنامه ریزی درسی


در خانه یا در محیط کار

ترلو می‌تواند همراه بسیار مناسبی برای یک بانوی خانه دار باشد و یا اینکه مدیر یک مجموعه بزرگ را در انجام فعالیت‌های روزانه و پروژه‌های مهم یاری کند. این دقیقاً همان ویژگی بسیار فوق‌العاده این نرم افزار است. برای هر کدام از این موارد طراحی جداگانه ای در نظر گرفته شده است.به عنوان مثال اگر شما قصد استفاده از این نرم‌افزار را در فضای کاری خود دارید، می توانید به راحتی افراد دیگر را در آن اضافه کنید. همه ملزومات را قید نمایید و با آنها به اشتراک بگذارید و همینطور گروه هایی را برای پیش روی روند کار در آن بسازید و جالب تر اینکه مدیران متفاوتی برای این گروه ها در نظر بگیرید. اگر هم در منزل از آن استفاده می‌کنید، به راحتی می توانید برنامه های ورزشی، مطالعاتی، تفریحی و آشپزی خود را در آن قید نمایید و از قابلیت‌های آن بهره مند شوید.

نرم افزار برنامه ریزی ترلو
نرم افزار برنامه ریزی ترلو

4. نرم افزار تسکولو

تسکولو در اصل همان نسخه ایرانی ترلو است. به جرات می توان گفت که در مقایسه با برنامه ترلو این نرم‌افزار هیچگونه کمبودی ندارد و بسیار قوی و کارآمد عمل می کند شما می توانید برای مدیریت برنامه های مختلف خود به راحتی از این نرم‌افزار کاربردی بهره بگیرید بدون اینکه دچار کوچکترین مشکلی شوید. از گلوی یک نرم‌افزار کاملاً ایرانی است که می‌تواند به راحتی به شما کمک کند تا کارهایتان دقیقا همان طور که باب میل و سلیقه شماست پیش بروند بدون کوچکترین مشکلی.


در ادامه بخوانید: برنامه ریزی روزانه برای کودکان


زمان سنجی

یکی از ویژگی های بسیار جالب این نرم افزار این است که شما با استفاده از آن میتوانید، زمان سنجی داشته باشید. به این معنی که زمان صرف شده بر روی هر پروژه را بررسی کنید و آن را مدیریت نمایید و یا اینکه برای کارهای تعیین شده مهلت تحویل مشخص کنید. یعنی هر زمان که لیستی از وظایف خاصی را به عهده شخص یا اشخاصی قرار می دهید، زمان مشخصی را نیز برای تحویل پروژه تعیین می کنید. به این ترتیب این برنامه با یادآوری زمان باعث می شود، روند کاری بسیار سریعتر و بهتر از آنچه که تصورش را بکنید، پیش برود. حتی می توانید همراه با این زمان تعیین شده برای آنها فایل هایی را ارسال کنید و یا اینکه با آنها به بحث و گفت و گو بپردازید.

این برنامه با تاریخ شمسی هماهنگی کامل دارد و به این ترتیب مشکل به روز رسانی تاریخ میلادی نیز در آن حل شده است با توجه به اینکه این برنامه یک نسخه کاملا ایرانی است باید عنوان کنیم که در نوع خود جز بهترین هاست و می توان از قابلیت های آن در عین سادگی بهترین بهره را برد.

نرم افزار برنامه ریزی تسکولو
نرم افزار برنامه ریزی تسکولو

با دفتر برنامه ریزی، بهترین نتیجه را بگیرید

در دنیای پیچیده امروز و با وجود مشغله های ذهنی بسیاری که افراد درگیر آنها هستند، استفاده از برنامه های مدیریت زمان و البته دفترهای برنامه ریزی یک پیشنهاد رد نشدنی محسوب می شود. اگر شما جزو افرادی هستید که واقعا خواهان پیشرفت و تلاش می باشید و دوست دارید کارها طبق یک الگوی مشخص و معین پیش بروند یا چیزی از قلم نیفتد، توصیه می‌کنیم حتماً حداقل یکی از این برنامه های کاربردی یا یک دفتر برنامه ریزی حرفه ای را در دسترس خود داشته باشید و از مزایای فوق العاده آنها بهره مند شوید. حتماً بعد از استفاده از آن ها متوجه خواهید شد، سرعت شما در اجرای برنامه ها و ایده های تان تا چه اندازه بالاتر رفته و بازدهی چندین برابری خواهید داشت.

یکی از بهترین دفتهای برنامه ریزی نیز، چک لیست برتر می باشد؛ چرا که شما در این چک لیست، روزانه می توانید تمام کارهای خود را در آن یادداشت کرده، شکرگزاری داشته باشید، اتفاقات روزانه و مثبت را ثبت کنید، با جملات انگیزشی بمب انگیزه شوید، داستان های افراد موفق را بخوانید، با بهترین قوانین موفقیت آشنا شوید و در یک کلام، هر آنچه برای برنامه ریزی کامل و جامع به آن نیاز مندید را داشته باشید! فوق العاده است! تمام این امکانات را می توانید یکجا در اختیار داشته باشید! پس این فرصت را از دست ندهید و برای این که بهترین نوع برنامه ریزی روزانه را تجربه کنید، همین الآن چک لیست برتر را تهیه کنید.

برای این کار، روی دفتر برنامه ریزی زیبا کلیک کنید.

موفق باشید…

بهترین دفتر برنامه ریزی

Planning softwareپاسخ به سوالات

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image