جلسه چهارم دوره نوجوان برتر

چهارمین جلسه از دوره نوجوان برتر 4 در تاریخ 98/9/29 برگزار شد. در این جلسه که با استقبال تعداد زیادی از نوجوانانی که در راه رشد و پیشرفت خود قدم بر می‌دارند همراه بود، درباره اهمیت بالای استعداد و سخت کوشی صحبت شد و راه های فوق العاده ای برای سخت کوش بودن و با پشتکار به سمت هدف حرکت کردن به این نوجوانان آموزش داده شد. در کلیپ زیر می‌توانید گزارش ویدیویی این جلسه را هم مشاهده کنید.

آنچه در جلسه چهارم دوره نوجوان برتر گذشت

  • استعداد مهم تر است یا سخت کوشی ؟
  • اهمیت سخت کوشی در موفقیت
  • آیا بدون استعداد می‌توان موفق شد؟
  • راهکارهای موفقیت تحصیلی

در ادامه همراه ما باشید تا گزارش مفصل تری ازاین جلسه پرانرژی و فوق العاده بخوانید…

مجتبی مصطفایی
مجتبی مصطفایی

استعداد مهم تر است یا سخت کوشی ؟

استعداد و سخت کوشی، دو اصل مهم برای رسیدن به موفقیت هستند. بحث میان این دو در بسیاری از روانشناسان و صاحب نظران دنیا داغ است و هر کس یکی از آن ها را برای رسیدن به موفقیت ضروری تر می‌دانند. اما موضوعی که امروزه مطرح است، این است که استعداد با این که یک چیز ذاتی است و درون انسان وجود دارد، اما می‌توان آن را به مرور در وجود خود به وجود آورد. این نکته را می‌توانید به صورت کاملاً دقیق تر در مقاله استعداد چیست مطالعه کنید.

سخت کوشی هم دقیقاً همین طور است. هر کس که کمی تلاش کند و در مسیر درست حرکت کند، می‌تواند به یک فرد سخت کوش تبدیل شود. اما نکته مهم اینجاست که حتی فردی که در کاری استعداد بالایی دارد، باز هم باید در مسیر تقویت آن سخت کوشی بالایی داشته باشد تا بتواند در آن به موفقیت برسد.

در این جلسه سخت کوشی و استعداد مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد کدام یک از آن ها مهم تر است…

گام برتر

اهمیت سخت کوشی در موفقیت

همان طور که گفتم یک فرد با استعداد باز هم باید سخت کوشی داشته باشد تا بتواند استعداد خود را تقویت کند. اما یک فرد سخت کوش می‌تواند بدون حرکت در مسیر استعدادهایش به موفقیت برسد! فکر می‌کنم در همین جمله اهمیت سخت کوشی برای رسیدن به موفقیت مشخص شده باشد و به خوبی متوجه شده باشید کدام یک مهم تر است.

این نکته به قدری مهم است که ما در مقاله ای به نام سخت کوشی مهم تر است یا استعداد به طور مفصل به آن پرداخته ایم و راه هایی برای تقویت سخت کوشی برایتان نام برده ایم که پیشنهاد می‌کن حتماً آن را هم مطالعه کنید تا بهتر به اهمیت استعداد و سخت کوشی پی ببرید.

مصطفایی

آیا بدون استعداد می‌توان موفق شد؟

شاید سوال مهمی که اینجا برایتان پیش بیاید این باشد که آیا اصلاً بدون استعداد می‌توان موفق شد؟

در جواب شما باید بگویم اصلاً هیچ انسان بی استعدادی وجود ندارد! وقتی شما خود را بی استعداد تصور می‌کنید، گویا در حال توهین به خودو این جهان هستی هستید. امکان ندارد خدا به فردی استعدادی نداده باشد تا بتواند با آن به موفقیت برسد. در مقاله چگونه استعداد خود را کشف کنیم بیشتر به این موضوع پرداخته شده که مطالعه آن قطعاً می‌تواند کمک بسیار زیادی در کشف استعدادتان و یافتن پاسخ این سوال به شما بکند…

دوره نوجوان برتر 4
دوره نوجوان برتر 4

راهکارهای موفقیت تحصیلی

بعد از بحث استعداد و سخت کوشی و با توجه به نزدیک بودن فصل امتحانات نوجوانان و دانش آموزان، راهکارهایی برای موفقیت در امتحانات به آن ها گفته شد و روش های برنامه ریزی درست تحصیلی مورد بررسی قرار گرفت. آقای وحید ایمنی، مشاور موسسه گام برتر در این باره صحبت کردند که اتفاقاً با سوالات بسیار زیاد نوجوانان هم همراه بود.

راستی، همان طور که گفتم با توجه بحث نزدیک بودن امتحانات، می‌توانید مقاله شب امتحان را که در آن به بهترین روش های 20 گرفتن در امتحان اشاره شده را هم مطالعه کنید. امیدوارم شما هم مانند شرکت کنندگان دوره نوجوان برتر بتوانید گام برتر خود را در زندگیتان بردارید و به موفقیت برسید…

نوجوان برتر
نوجوان برتر

گزارش از: پارسا هموله
گزارش از: پارسا هموله از تیم گام برتر

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --